Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. alinusik
  alinusik prieš 10 val.

  SG123 parašė:
  Jeigu yra alergija, tai ji buna pieno baltymui, ne laktozei, bandykit hipoalerginj misinuka. Jeigu pripazintu alergija pieno baltymui yra du misiniai, kaip alinusik…

  Tvarka tokia.. užsirašiti pas šeimos gyditoja..ji išrašis siuntima pas alergologa. O ten padaro greita testa alergenams ir siulo gulti i ligonine. Ligoninei mum paeme krauja . Tepe kremais. Ješkojo tinkamo . Labai patuogu. Nes iš antro bandymo rado. Rado alergija pienui ir komisija nusprende išrašyti mišini. Ten iškart bandem . Pradejom nuo neocate. Žiauriai smirda . Vaikui ne patiko. Kaina komp. 10eur be komp 56. Tai pasiule comedocen. Už 3 .

 2. Zyle
  Zyle prieš 10 val.

  alinusik parašė:
  Man gyditoja alergologe aiškino . Kad musu pienas padarytas iš laktozes. Ir alergija pienui ir laktozei skirtingi dalikai. Vadinasi jei sekmingai maitinot krutim ir…

  Kažką čia maišote. Karvės pieno laktozei netoleravimas ir mamos pieno laktozei (pasaulyje tokių žymiai mažiau už pastaruosius) yra du skirtingi dalykai.

 3. alinusik
  alinusik prieš 10 val.

  Zyle parašė:
  Kažką čia maišote. Karvės pieno laktozei netoleravimas ir mamos pieno laktozei (pasaulyje tokių žymiai mažiau už pastaruosius) yra du skirtingi dalykai.

  Rašau ka gyditoja sake.

 4. Zyle
  Zyle prieš 10 val.

  alinusik parašė:
  Rašau ka gyditoja sake.

  Gerai, kad turim galvas ant pečių, o taip tai su tokiais gydytojais ir nusigydyti galima 😃😃😃
  Čia kai pirmo vizito metu pas dermatologą išgirdau, kad valgyti viską galima, kam vaiką traumuoti ir kankinti, tik tepk kremuku su vaistukais ir mėgaukitės gyvenimu, aha aha... 😀

 5. Nerise prieš 10 val.

  Zyle parašė:
  Gerai, kad turim galvas ant pečių, o taip tai su tokiais gydytojais ir nusigydyti galima 😃😃😃

  Oi as irgi ne karta nudegus. Kaliau i galva "tobulajam" vaisingumo specialistui kad jauciu vieno is hormono padidejimo pozymius, o jis zvenge is manes kad vaidenasi ir aiskino kad cia jis gydytojas.Nuejau, pasidariau tyrimus, virsija nirma 3 kartus