Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

  1. linnutia
    linnutia prieš 4 d.

    jumu_designer parašė:
    nuo keliu men galima juos duoti?

    Ant tų grynai vaikiškų nurodyta 6 ir 7 mėn, o tie kiti tiesiog iš parduotuvės. Man paprasti net labiau patinka, nes jie be jokių pabarstukų, o tie leliukiški kažkokie pasaldinti. Maniškis žiūriu net nemėgsta lb saldžiai, košės saldžios užpilamos nepatinka, banano irgi vos kelis kąsniukus teįsiūlau. Tai jam labiausiai patinka tie kukurūzai, kur su morkom, burokėliais, topinambais ar burnočio sėklom - jie neturi nurodyto amžiaus, bet lb gerai tirpsta ir puiki sudėtis 😊 O šiaip aišku žiūrėkit pagal vaikutį - jeigu nebando kramtyti ar čiulpti, tada tikrai dar netiks 🤷‍♀️

  2. User has not uploaded an avatar
    Bagira prieš 1 d.

    Sveikos. Aš su tokiu klausimu. Kai vaikui sloga ir nuo jos kimsta, pakosėja, kaip palengvinate tą savijautą?

  3. linnutia
    linnutia prieš 1 d.

    Bagira parašė:
    Sveikos. Aš su tokiu klausimu. Kai vaikui sloga ir nuo jos kimsta, pakosėja, kaip palengvinate tą savijautą?

    Nežinau dėl kosulio, bet mūsų ponaičiui jau sloga tęsias 1.5mėn, niekaip dantys nepasirodo 🙈 Tai kad bent pamiegotų, daktarė sakė pagarint su vandenuku. Taip ir darom: pagarinu, o tada išplaunu nosytę su sistemėle. Daaaaaug tada išsiplauna skaidrių, tirštų, lipnių gleivių..

  4. MOT1
    MOT1 prieš 15 val.

    Bagira parašė:
    Sveikos. Aš su tokiu klausimu. Kai vaikui sloga ir nuo jos kimsta, pakosėja, kaip palengvinate tą savijautą?

    Plaunu nosyte jūros vandeniu,ir traukiu su aspiratorium,patepu rinopanteinu arba nisita nosies gleivine . Bet realiai tai juodas darbas valyt ir valyt nosi,nes labai daznai del to ir koseja..

  5. Vasariška
    Vasariška prieš 14 val.

    Bagira parašė:
    Sveikos. Aš su tokiu klausimu. Kai vaikui sloga ir nuo jos kimsta, pakosėja, kaip palengvinate tą savijautą?

    Kuo dažniau nosį praplaut, maniškei, kai nuo slogos pradėjo kosėti, o ta sloga nėra bėganti, o vidinė, tai pagarinu ir tada nosytė labiau atsileidžia ir ištraukiu. Ir guldykit, kad būtų galvytė aukščiau.