Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2021 spalio mažiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  VAsta parašė:
  Maitinat pieno mišiniu?na aš bandyčiau pakoreguot miegus,geriau vakare truputį pratemti laiką,negu keltis 5-6ryto,tada vėliau nueitų miegoti vėliau ir keltūsi gal……

  Misiniuku, taip maitinu. N sykiu bandytas tas metodas. Nes jr pati noreciau, kad ji veliau keltus, bet va ar 10h eitu ar 11h vakaro eitu. 5h 6h kaip laikrodukas. 🤷‍♀️🤦‍♀️ Matyt jai tas laikas patogiausias.

 2. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  RyzaVovere parašė:
  Oi lygiai taip pat beveik, nors koks menesiukas pradejo siek tiek veliau keltis apie 6-7val,kai broli keliu i mokykla tai jau nebemiega😊

  Tai va. Ta pati situacija. O nenoriu jos kankinti. Ji jau priprato eit miegoti 20h- 21h ir keltis anksti tegul taip tada ir lieka. 🤷‍♀️ Jau kaip ir pripratau. Tik tas migdimas... Man jau paranoja. 😂

 3. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  Kazkuri mamyte minejo kazka apie dantuku digyma. O kuriai buvo, kad vaikiukui temperaturos nera, bet pati verdanti tiesiog. Mums irgi dantys dygsta. Irzli, pikta buna, bet dar tik pradzia matyt nes viena diena geriau kita diena blogiau. Bet va tas karstis mazyles. Nes pagal tai ir sprendziu, kad jai dantukai. Nes ji pradeda verkti, trin ausis, ir ji karsta buna, o matuoju temperatura tai ten 36,7 🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  VAsta prieš 4 val.

  Mildutea parašė:
  Mums grynai viskas taip pat kaip aprasete 🙂 šiek tiek ramiau kai žinai kad čia dar vienas normalus ritmo pasikeitimas augimo etape 🐣

  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie sekcijos ir viena ranka laikosi kita jau siekia žaislą ir visko būna,dabar jau išmokus apeit aplink kampą ar miegamojo lovą,šliaužimą pamuršus jau seniai ji,ropoja man lyg nuo 6mėn,bet mums 7mėn 3sav

 5. User has not uploaded an avatar
  gigi prieš 3 val.

  VAsta parašė:
  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie se…

  Mūsų dar pati neatsisėda, neropoja, bet už lvoos krašto isikabinus atsistoja 😅 tai net nežinau, ar gerai leisti taip...