Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Vieną dieną įėję į mažylio kambarį, rasite jį stovintį ir besišypsantį, o ne gulintį, kaip palikote. Daug aštuonių mėnesių kūdikių yra pakankamai stiprūs, jie gali atsistoti įsikibę į tave ar kokį nors baldą ir pastovėti laikydamiesi.

Iš tiesų, šis naujas pasiekimas gali būti ir truputį juokingas, nes kai kurie mažyliai moka atsistoti, tačiau nemoka vėl atsisėsti. Jie stovės tol, kol galės išsilaikyti, ir galiausiai arba tiesiog nudribs, arba ims verkti, tikėdamiesi, kad kas ateis ir juos „išgelbės“.

Tegu šis nuostabus mažylio raidos žingsnis primena, kad reikia apžiūrėti namus iš truputį aukštesnės padėties nei tada, kai tavo mažylis tik šliaužiojo ar ropojo. Pasirūpink, kad mažylis negalėtų pasiekti lengvesnių, lengvai perverčiamų baldų ir kitų daiktų, kurie gali nukristi, jeigu jis juos pagriebs, tokių kaip lempos ar židinio įrankiai. Be to, patikrink, ar netoli lovytės nėra nieko, ką dabar kūdikis jau galėtų pasiekti, nors anksčiau negalėjo.

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2017 m. Kovo mėnesio mamytės

 1. Komzale
  Komzale prieš 5 val.

  uogyytė parašė:
  Papasakokite ka darydavote ant kamuolio? 🙂

  1. Atsisesdavom zerktai ant kamuolio ir pajodavom taip sustiprejo liksvara.
  2. Irgi zerktai kamuolio jusu rankos ant kryzmai ant vaiko kelenjku ir taip ridinetis i sonus ir kad pedute statytusi ant pavirsiaus ciut sulenkus kelena.
  3. Pasodinti nugara i save ir laikant ciut uz koju ridenti kamuoli ir kad vaikas ciut atsigultu ant jusu ranku ( kojas laikyti) ir sugryti ir vel ridentis..
  4. Paguldyti ant pilvo ir prilaikyti rankas ( nes manoji riesdavosi) ir ridenti tol kol rankytem pasieks zeme ir taip ciut palaikyti, kad tvirtetu rankytes..
  5. Pasodinti ant kamuolio ir laikant uz kojyciu ridenti link zemes ir taip leisti patupeti kad graziai sulenktu pedute

  Nzn ar aiskiai viska surasiau 😁 mums lb padejo..

 2. uogyytė
  uogyytė prieš 4 val.

  Komzale parašė:
  1. Atsisesdavom zerktai ant kamuolio ir pajodavom taip sustiprejo liksvara.
  2. Irgi zerktai kamuolio jusu rankos ant kryzmai ant vaiko kelenjku ir taip ridine…

  Bandysim ! Aciu labai 🤗😉

 3. Komzale
  Komzale prieš 4 val.

  uogyytė parašė:
  Bandysim ! Aciu labai 🤗😉

  Przneskit ar pavyko 😄👌

 4. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 3 val.

  Urtell parašė:
  oj mano mazule irgi visas jegas atima! va dar nemiega :)) o budavo laikai iki 8 jau liuli darydavo.. tikrai sunkiau jau dienom: maitinimai, namu ruosa, dar taip pa…

  Mes va uzmigom db 12.30 tai jau sudetinga buna isbuti su juo. Kai miea nebegakiu nei namu tvarkyt nei valgyt daryt nes pasidare jautrus ir pabunda iskart. Kai pabudes iegi negaliu.. Tai zodziu valgom jau visa greiciausiai gaminama maista. Kai esam dviese tada vienas vaika ziuri kitas valgyt daro. Namai apversti aukstyn kojom 😁 man cia vis silpna beprotiskai vos ne iki alpimu, depresijos lenda ogi pasirodo, kad skydliauke normaliai nefukcionuoja ir dvigubai virsija normas rodikliai... Taigi nuo ryt i trasa vaistukai 😒

 5. Olguciukas
  Olguciukas prieš 2 val.

  Komzale parašė:
  Oj mes irgi visus pratimus ant kamuolio namuose kartodavom 😁

  Ir kaip pasiteisino??? 🙄☺