Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  D.M.K.M. prieš 1 d.

  Kitute parašė:
  Man su vyresneliu tokios visos naktys buvo iki beveik 4 metu..😣 zinau kaip tai sunku ir kaip pyktis ir liudesys kartais apima paklausius kitu.. "kaip vaikuciai geru…

  O ką daktarai sakė, nes kaip pasakydavau aš, kad dukrytė blogai miega taip ir siuntinėjo per daktarus. Ir nežinau ar čia turi tai įtakus ar ne, bet vėliau kalbėt pradėjo. Ji pas mane kol užmigdavo vargai buvo kol neišsidūgdavo tol niekaip neužmigdysi ir vėlai miegot nueidavo, o naktį miegojo labai gerai.

 2. Kitute
  Kitute prieš 1 d.

  D.M.K.M. parašė:
  O ką daktarai sakė, nes kaip pasakydavau aš, kad dukrytė blogai miega taip ir siuntinėjo per daktarus. Ir nežinau ar čia turi tai įtakus ar ne, bet vėliau kalbėt pr…

  Sake, toks vaikas matyt... jo raida visa vystesi kaip priklauso, tik kalbeti velai pradejo, bet mes ne LT gyvename, tai del to daktarai sakydavo, kad tai del to kad daugiau nei viena kalba aplink girdi.
  Kiek man tevai mano pasakojo as pati naktimis iki kazkur 4 metu nemiegojau, mano vyras irgi panasiai.... matyt cia mums karma 🤣🤣🤣🤣

 3. User has not uploaded an avatar
  D.M.K.M. prieš 1 d.

  Kitute parašė:
  Sake, toks vaikas matyt... jo raida visa vystesi kaip priklauso, tik kalbeti velai pradejo, bet mes ne LT gyvename, tai del to daktarai sakydavo, kad tai del to kad…

  Geras paguodimas pas mane irgi sakė vyras naktim iki kokių 1 metų nemiegojo, o aš diena su naktim maišydavau tai gal būt ir vaikas mažiukas toks, bet jeigu visus 4 metus nemiegos tai išprotėsiu😐
  Dukrai su raida irgi viskas gerai viską darė net ankščiau negu kiti vaikai ir su kalba būtų viskas gerai, kad r raidės netarę ir sunku dėmesį sukaupti vienam dalykuj, išsiblaškius labai tai galvoju gal dėl to gal,kad vėlai miegot nueidavo pas ją vienas nukripimas nuo rėžimo ir vėl kol priprasdavo.

 4. E-Eel
  E-Eel prieš 1 d.

  Pas ką jau dantukai išdygę klausimas - ar "negriežia" dantim mažuliai? Mano kartais kai suspaudžia viršų su apačia, tai atrodo, kad sutrupins savo dantis 🙈 Ar čia normalūs bandymai su naujais burnos gyventojais vyksta? 🤔🙂

 5. User has not uploaded an avatar
  D.M.K.M. prieš 1 d.

  E-Eel parašė:
  Pas ką jau dantukai išdygę klausimas - ar "negriežia" dantim mažuliai? Mano kartais kai suspaudžia viršų su apačia, tai atrodo, kad sutrupins savo dantis 🙈 Ar čia n…

  Normalu dukra taip darydavo kai išdygo dantis kaip tik kausiau tada daktares ar čia viskas gerai, sakė nenormalu būtų jeigu naktį gręžtu tada vieni sako, kad kirminų vaikas turi, o kiti, kad kažkas su nervais. Bet čia normalu, nes turi dantukus ir atrado, kad taip gali padaryti.