Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2023 m. Spalio mažyliai 🍼💚

 1. Barbarah prieš 12 val.

  aagnee3 parašė:
  Paskaičiau tokį straipsnį iš "miegopasaka.lt" ir supratau kad padariau visas klaidas migdyme 😁.... užmiega tik su pagalba, prisiglaudus ir valgydama, dėl to naktį p…

  Pas mane irgi užmiega su pagalba, prisiglaudus valgydama, po truputį kai naktį pradeda muistytis bandau užglostyti neduodama krūties. Daug kantrybės reiks. Irgi soskės neima net jau nuo 3-4 mėn. Kartais atrodo galėtų imt.... bet nieko saug kantrybęs, meilės ir vaikutis atpras ir nuo papulio ir norės būt savarankiškas. Jau dabar naktį mūsų lovoj miega bet užmiega prie krūties o tada nusisuka ir miega. Prisiglaudžia jei tik prasibudina. O taip tai miega nuo manęs nusisukusi ir kartais net toliau nuo manęs. Tai manau gerai jau. Nereikia norėt iš kūdikio kad jis bus savarankiškas, miegos ir užmigs pats ir dar pusryčius pasigamins viskas savu laiku iš lėto palengva ir žiūrėk vaikas jau sako mama uždaryk kambario duris iš kitos pusės 😁

 2. User has not uploaded an avatar
  aagnee3 prieš 12 val.

  Barbarah parašė:
  Pas mane irgi užmiega su pagalba, prisiglaudus valgydama, po truputį kai naktį pradeda muistytis bandau užglostyti neduodama krūties. Daug kantrybės reiks. Irgi sos…

  Taip pat manau, pamąstau, o gi kaip smagu kartu pamiegoti, prisiglausti, nes uždaugs tuoj pat ir baigsis 😊 na žodžiu, iki galo neapsidžrendžiu ir pati kaip čia geriau visiems būtų. Bet reikės pabandyti kaip jūs rašėte, nuraminti nemaitinant, jei jau tikrai pavalgė prieš tai.

 3. Aija
  Aija prieš 9 val.

  aagnee3 parašė:
  Paskaičiau tokį straipsnį iš "miegopasaka.lt" ir supratau kad padariau visas klaidas migdyme 😁.... užmiega tik su pagalba, prisiglaudus ir valgydama, dėl to naktį p…

  Su mumis labai ilgai miegojo dičkė, sakėm šitos nesipratinsim, bet deja deja🤭 man gera ir smagu kartu, gal prisikaupsiu kada migdyt lovelėj, miegojo lopšiukyje irgi kuo puikiausiai iki kol lovytės nepakeitėm

 4. User has not uploaded an avatar
  VitalijaZuk prieš 7 val.

  Sveikos! Kam dabar buvo/yra tridienė karštinė ar prie temperatūros buvo slogos?

 5. skaiste95
  skaiste95 prieš 5 val.

  VitalijaZuk parašė:
  Sveikos! Kam dabar buvo/yra tridienė karštinė ar prie temperatūros buvo slogos?

  Buvo sloga.