Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  monamint prieš 1 val.

  OlgALooK parašė:
  Oho! Taip siltai dar rengiat? Ne, nieko nesakau, tiesiog..as taip rengiau ziema dabar tik bodis, kelnytes, kojines, plona kepure, pavasarinis kombis ir megzt ta…

  Mano kambaryje būna su bodziu ilgomis rankovėmis, bliuskute ilgomis rankovėmis, dzemperiu, pėtkelnėmis, kelnėmis, kojinėmis. Ir tai kartais jai vėsu būna, ypač kai ropoja po visus paviršius (plyteles, parketą

 2. User has not uploaded an avatar
  Edmika prieš 1 val.

  [email protected] parašė:
  As taip pat i kombi dar dedu,kad ir columbijos bet neistraukiu jos susilusios labai. Dedu pirstines ir tokius kaip ugus tapukus, radau uz 5eurus pirkti tai ir silte…

  Aš taip pat dar šiltai rengiu. Kambary būna su bodžiuku ilgom rankovėm, kojinytėm ir kelnėm. Toks keliauja į Columbia kombį ir vokelį.

 3. [email protected] prieš 1 val.

  OlgALooK parašė:
  Oho! Taip siltai dar rengiat? Ne, nieko nesakau, tiesiog..as taip rengiau ziema dabar tik bodis, kelnytes, kojines, plona kepure, pavasarinis kombis ir megzt ta…

  Na nemanau kad siltai 🙊 sestadieni visa diena lauke buvom, uzdejau kelnytes bodziuka ir siltas ir plonas koines, megztuka, pavasarine kepure, ir idejau i pavasarini kombi, kojos ir rankos uzdaros tai nei batuku nei pirstiniu nedejau, tik pledu priklojau, kaip keist pampi ejom visa vesi buvom, tai idejau i columbijos, uzdejau batukus ir pirstines, tai vaikas siltas buvo ir tikrai ne per siltas, buvo pata tas, pleduka uzdedavau tik kaip uzmigdavo. Vaikas vaikuo nelygus 😊 Namie ji buna su pedutem ir bodziu ir visa silta nors sildyma jau issijunge. O miegamajame langa nakty atsidare, miega su sliaustais ir retas atvejis kad uzsiklojusi, taip pat silta buna. 🙂 Todel dar striukytes neturiu nes matau kad dar jai gerai su zieminiu kombiu 🙂

 4. gnoma
  gnoma prieš 50 min.

  As irgi su striuke jau rengiu, uzdedu siltesnes kojines ir batukus tokius tapukus, kad su kombiu jai karsta jau buna, istisai rankos dega, kaklas, visa karsta buna kai nusirengt reikia, bet mes ir nebunam lauke 2-3val jei tiek butumem manau dar deciau i kombi 🙄

 5. User has not uploaded an avatar
  OlgALooK prieš 6 min.

  Na tikrai, vaikas vaikui nelygus maniske nuo gimimo nemegsta karscio ir silumos, tai ir nerengiu siltai niekad, o miega su romperiu tik ir basom kojom, be jokiu uzklotu, ir silta jai.