Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  indrute93 prieš 1 d.

  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

 2. User has not uploaded an avatar
  selena5 prieš 14 val.

  Juka88 parašė:
  Mamos! Ar buvo jusu vaikuciams temperatura dygstant dantukams? Kiek dienu laikesi? Maniskiui 3 diena temperatura, gana didele, buvo iki 38.6. Kas 6 val. idedu zvaku…

  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važiavau pas gydytoją, patvirtino kad dantys.. Nes daugiau nieko nerado 😨 sėkmės ir kantrybės 😔 pamiršau paminėti kad 3diena į vakarą jau taip ir nebekilo mums temp. Kaip jums pasibaigė? Išlindo dantukai ar čia kažkas kitas?

 3. saulemuske
  saulemuske prieš 3 val.

  indrute93 parašė:
  Sveikos mamytės! Kur darėtės fotosesijas su mažyliais, gal turit rekomenduoti kokią fotografę/fotostudiją Kaune Ačiū

  Saulės Pieva fotografijos 👍
  https://www.facebook.com/Saules.Pieva.Newborn.Photography/

 4. User has not uploaded an avatar
  Juka88 prieš 3 val.

  selena5 parašė:
  Buvo mums. Ir čia jums dar neaukšta. Mums kilo iki 39. Išdygo du dantys ir iš paskos dar du. Manau kad susidejo viskas. Man ir buvo baisu, tai pačią pirmą dieną važ…

  Sveiki. Pas mus taip pat tik 3 dienas buvo temperatura. Pries tai vaikas pora dienu lb blogai miegojo. Naktim verke. Dabar viskas tvarkoj. Atpazistu savo vaika. Ir taip cia buvo musu dantukas. Ir atrodo salia kalasi dar 2.

 5. Sofija 2
  Sofija 2 prieš 1 val.

  Pasidalinkit savo istorijom kaip vaikui pirmieji dantukai išlindo. Nes mums dabar nežinau kas ? Nuo vakar nevalgo noriai nieko, nei vaisių nei košytės, naktį pakilo temperatūra iki 37,6. Prastai miegojo visą nakti atsikelia truputi mišinio suvalgo ir miegam toliau. Dabar vėl tiesiojoje žarnoje matavau rodo 38. Ar čia dantukai ar peršalimas 🙈