Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2018 m. VASARIO mėnesio mažyliai

 1. giedrerim
  giedrerim prieš 5 val.

  Mano ir tik viena karta geria misini, tik ryte 7 val. Paskutinis valgymas 18-19 val kose (dazniausiai ryziu). Ji pati jau apie men vakare stumia lauk buteli, diena ir niekaip neisiulau. Kita sav eisim svertis, tai klausiu gydytojos, gal ka papildomai duot

 2. User has not uploaded an avatar
  doliebe prieš 3 val.

  žieminukėė parašė:
  Ryte apie 9 val. kruopyčių košė, būna įvairiai - tai avižų, tai mamuko grikiai, ryžiai; 11 pm ir miegas; kokią 13 val. daržovių košė su mėsa, irgi įvairiai , žiūrin…

  Kaip jus ta piure darote?

 3. Buza2017
  Buza2017 prieš 3 val.

  Mes irgi tik viena karta bevalgom pm. Vakare pries miegeli jau apie menesi taip, kai pradejau duot vakariene. O ir diena jai nelabai ir beikisi to pienuko.
  Dabar sergam, tai bandau i tarpus jau bent biski ikist pm, kad daugiau skysciu gautu

 4. User has not uploaded an avatar
  agnechat prieš 2 val.

  Bet tai ir šaunuoliai jūsų leliukai! Vis skaitau forumą ir arba nusiraminu, arba būnu apakus 😱 pas mus su maitinimu tragedija, mums šiandien 8,5 mėn, pagaliau prasikalė pirmas dantukas, maitinu MP, tai košių valgymas kaip komedija, išverdu visokius variantus ir visko suvalgo po kelis šaukštelius, sučiaupia burna ir viskas! Turi juokint, rodyt reklamą, su šunim kažkas turi žaist ar dar kaip nukreipt dėmesį kad nors kiek suvalgytų! Geriausia buvo, kai slogavo, tada negalėjo per nosį kvėpuot, tai išsižiodavo ir buvo geiriausia proga įkišti maistą! 🙈 O va naktį, tai nuo trijų kartų (čia ideali naktis) iki bele kiek keliasi ir niekas netinka, tik maitinimas. Nei glostymai, nei dainavimas nei supimas, o vos tik papas burnoj ir vėl miega. Soskės neimė nuo gimimo, tai neturi kuo kitu nusiramint...va taip ir šokam per dienas pagal karalaitės dudelę 😊

 5. Lania
  Lania prieš 1 val.

  agnechat parašė:
  Bet tai ir šaunuoliai jūsų leliukai! Vis skaitau forumą ir arba nusiraminu, arba būnu apakus 😱 pas mus su maitinimu tragedija, mums šiandien 8,5 mėn, pagaliau prasi…

  Pas mus zinokit lygiai tas pats 🙂