Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Vieną dieną įėję į mažylio kambarį, rasite jį stovintį ir besišypsantį, o ne gulintį, kaip palikote. Daug aštuonių mėnesių kūdikių yra pakankamai stiprūs, jie gali atsistoti įsikibę į tave ar kokį nors baldą ir pastovėti laikydamiesi.

Iš tiesų, šis naujas pasiekimas gali būti ir truputį juokingas, nes kai kurie mažyliai moka atsistoti, tačiau nemoka vėl atsisėsti. Jie stovės tol, kol galės išsilaikyti, ir galiausiai arba tiesiog nudribs, arba ims verkti, tikėdamiesi, kad kas ateis ir juos „išgelbės“.

Tegu šis nuostabus mažylio raidos žingsnis primena, kad reikia apžiūrėti namus iš truputį aukštesnės padėties nei tada, kai tavo mažylis tik šliaužiojo ar ropojo. Pasirūpink, kad mažylis negalėtų pasiekti lengvesnių, lengvai perverčiamų baldų ir kitų daiktų, kurie gali nukristi, jeigu jis juos pagriebs, tokių kaip lempos ar židinio įrankiai. Be to, patikrink, ar netoli lovytės nėra nieko, ką dabar kūdikis jau galėtų pasiekti, nors anksčiau negalėjo.

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  E.M. prieš 2 val.

  https://www.babycity.lt/lt/parduotuve/autokedutes-ir-priedai/grupe-01/maxi-cosi-automobiline-kedute-axisssfix-plus-sparkling-grey-8025956130-3220660275199/p220126
  Mes tokia turim, esu patenkinta labai, tik istikro noretusi, kad gulsciau padetis darytusi. Dabar veziojam nugaryte i kelia, rekomenduojama iki 15men. Taip. Sukasi aplink savo asi. Patogu issiimti.

 2. User has not uploaded an avatar
  kutkiene.laura prieš 2 val.

  tautvydukas2 parašė:
  O ar yra mamyčių kurių vaikučiai dar neropoja ir nesiruošia. Maniškė puikiai sėdi, bet ropot tai niekaip. Paguldau ant pilvo tai verkia.... O čia pas jus tik ropoja…

  Mano neropoja visiskai tik subine kelia ir vartosi isvien

 3. User has not uploaded an avatar
  E.M. prieš 2 val.

  kutkiene.laura parašė:
  Mano neropoja visiskai tik subine kelia ir vartosi isvien

  Mano irgi neropoja. Iskelia sikniuka ir siubuoja.

 4. User has not uploaded an avatar
  kutkiene.laura prieš 37 min.

  E.M. parašė:
  Mano irgi neropoja. Iskelia sikniuka ir siubuoja.

  Tinginiukas jis ateis laikas pats viskadarys.sesi gerai tik pats neatsiseda dar

 5. Forma
  Forma prieš 24 min.

  pasvaistele parašė:
  Mamos duokit patarimų kokiu, matau auginate ir didesnius vaikučius, kaip išmokyti vaiką naktį atsikelti ir pasisioti, kiek pasakojam, kiek mokinam nu nieks nepadeda…

  Musu mergaitei tuoj 4, bet nakti taip pat nesikelia, kartais padaro i lovyte, dazniausiai ismiega sausa. Ir nieko nepadarysi, jei vaikas miega kietai. As del to labai nesirupinu, iki 5 metu tai normalu ir niekas cia kreivai neturetu ziureti. As gyvenu ne Lt ir cia dar kai kurie 3meciai su sauskelnem vaiksto darzely, aukletojos pakeicia ir niekas nedaro del to problemos.