Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. MLiepsna
  MLiepsna prieš 8 val.

  Only_good_souls parašė:
  Mano buna sunus ypac atrodo kaip vyras pasakyty po bokalo: pavalges, pageres ta gertuve tranko i stala ir ve ve ve toks apspanges 🤣 Dar bradeda duotis keduteje tode…

  Maniskis vos ne kas 2val keliasi, nors maujagimis 21miegas budavo ir tik 2 ir 6 pabudimai budavo,o db zombiauju,nes jei ir nepabunda,tai zirzia,vartos 🤦o as sokineju tikrint 🤦

 2. Gileda
  Gileda prieš 8 val.

  Karinaper parašė:
  Sveikos, norėjau paklausti jūsų nuomonės. Kadangi nuo gimimo esam labai neramūs miegodami, net nepagalvojau, kad pastoarosiomis naktimis jis neramus dėl dantų. Bet …

  Mano dukrytei dygo apacioje 2 pirmieji kandziai,ir tada kiti dygo virsuje,antrieji kandziai. O viduriniai tik dar po situ isdygo. Sunui irgi 2 apacioje isdyge jau ir va antrieji kandziai jau beveik prasikale 😆

 3. User has not uploaded an avatar
  Karamele11 prieš 7 val.

  Buzhule parašė:
  O gal kuri bandėte duoti Avokado? Jei taip śr kažkaip apdorojote prieš tai?
  Ir dėl mėsos, iš pradžių reikėtų vaisių duoti ragauti, o tik tada mėsą? Ir kaip tu…

  Only_good_souls parašė:
  Ar valgot banana? Kiek duodar kada duodat? Aš tyrelėse duodu. Žalio po praeito vėmimo bijau (neaišku ar nuo banano buvo ar nuo pieniškos košės). Reiks bandyti vėl d…

  Avokada zalia(patrinu sakute) kelias dienas valgom🙂nespjauna, suvalgo, bet pas mus nr 1 moliugu kosyte😃

 4. User has not uploaded an avatar
  Balta varna prieš 7 val.

  Wolfi parašė:
  Mamos, o jūs duodate vaikičiams vaikiškus sausainukus? 🤔 Mačiau yra įvairių nuo 4, 6, 8, 10 mėn.

  Aš duodu. Labiau ten trapučiai nei sausainiai. Jie taip padaryti kad labai tirpstantys. Tai nespringsta. Dazniausia duodu kai pati valgau. Nes labai jau ziuri. Gaila 🤣

 5. User has not uploaded an avatar
  Balta varna prieš 7 val.

  Nuo kada pradejot duoti koses ar kita maista 3 kartus dienoj? Dukrytei 6 men ir 3 sav. koses valgom nuo 4 men. Jau kuri laika visa nakti ismiegodavo. Duodu per pietus darzoves su mesyte, vakarienei kruopu koses. Bet vel kelias nakti karta ar du pienuko. Galvoju ar butu per anksti duoti ir pusrycius?