Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. Myleta prieš 1 sav.

  Ir ant puoduko juk kakos kaip varliukas 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  cattaleya prieš 1 sav.

  Sveikos, kas namie turit gyvūnų kurie vaikšto po lauką, žinot gal ar reikia kūdikiui kažką duoti nuo parazitų? Jau pradeda po žemę sliauziot, kažkaip neramu man, pas gydytoją tiik lapkričio mėnesį tai gal čia rasiu atsakymą

 3. User has not uploaded an avatar
  alyyyvuoge prieš 1 sav.

  cattaleya parašė:
  Sveikos, kas namie turit gyvūnų kurie vaikšto po lauką, žinot gal ar reikia kūdikiui kažką duoti nuo parazitų? Jau pradeda po žemę sliauziot, kažkaip neramu man, pa…

  Na pas mus suo.. patys sugerdavom profilaktiskai nuo kirmeliu tabletes, bet maitinant negalima.. nzn kaip del kudikio :|

 4. KERI
  KERI prieš 1 sav.

  cattaleya parašė:
  Sveikos, kas namie turit gyvūnų kurie vaikšto po lauką, žinot gal ar reikia kūdikiui kažką duoti nuo parazitų? Jau pradeda po žemę sliauziot, kažkaip neramu man, pa…

  Turim 2 kates ir suni, gyvenime vaikam jokiu vaistu nesu davus nuo kirminu. Nei viena dukra neturi kirminu, del zarnyno problemu daug kartu daryti ismatu tyrimai abiem, jokiu parazitu niekad nera buve, tai nesuku sau galvos. Gyvunai gauna vaistu nuo kirminu, plaunamos ju kojos po lauko ir tiek. O zmones su batais, ta pati bruda gali parsinest namo.

 5. User has not uploaded an avatar
  Maamyy prieš 1 d.

  Gal reikia kam inhaliatoriaus, gavom dovanu bet turime kita