Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2022 m. Balandinukai ❤️

RaudonaBitė prieš 2 d.

Sveikos, ar mano vienos vaikas iki šiol valgęs pakankamai gerai, suėjus 7 mėn pradėjo nieko nebevalgyti, nei košės, nei blw metodu, sėdi ir verkia kėdutėje, maistas per daug nepakito, naujus produktus pridedu atskirai, žiuriu ar patiks ar ne 🙄😀

Stela00 prieš 2 d.

RaudonaBitė parašė:

Ne vienos, nesijauskit vieniša😉 Mano būna iš viso atsisako košių, daržovienių, nori tik pm. Sėdi ir pradeda verkt, ašaros kaip pupos byra, galvoju gal karšta daržovienė, ar ką...nu bet ne, tiesiog būna dienų, kai nori tik pm.

GKast prieš 2 d.

Maniskiui irgi entuziazmas praejo, skanu nebent obuolys ir avokadas, visa kita - keli sauksteliai ir aciu uz demesi

4. Pipirelis
    Pipirelis prieš 2 d.