Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 2 val.

  niduliuke parašė:
  Gal galit mamos, jei nesunku, pasidalinti dienos valgiaraščiu ir grafiku (kada, maždaug kiek valgot) ačiū! Aš sakykim pavakariams jau irgi noriu vietoj pm keisti ka…

  Mano valgus vaikas, viskas jam skanu, tai ne visiems tinka toks valgiaraštis. Buvo kas 3 val. valgymai ( košė, daržovės+mėsa, košė, daržovės), nuo šios savaitės duodu kas 4 val. Tai keliasi 6 val. pageria Kabritos ir dar pamigdau truputį. 8 val avižinė košė su džiovinta slyva ar slyvų tyrelės šaukštelį įdedu. 12 val. daržovės (sviestinis moliūgas, bulvė, batatas, morka, cukinija, brokolis, žirneliai, žiedinis kopūstas, burokėlis - dažniausiai šitos) su veršiena/triušiena, kas antrą dieną pusė kiaušinio trynio duodu.16 val arba košė grikių/5 grūdų, arba daržovių tyrė ( jei prigarinu daugiau įvairių pietums, tai dalį naudoju su mėsa, kitas palieku pavakariams). Miegot eina 19 val (nors užvakar ir vakar sugalvojo, kad ir 17 val jam gerai ) Prieš miegą vėl pavyko įpratint prie mišinuko, nes šiaip būdavo 4 normalūs valgymai ir, man atrodydavo, kad persivalgo jis. Naktį mišinukas. Košės Milupos. Banano, obuolio ar šiaip kažko duodu dienos eigoj, kai norisi, kad ramiai pasėdėtų. Vaisių ar vaisių tyrelių duodu truputį su košėmis, galvoju, na gal kažkiek daugiau tų vitaminų gauna, nors valgo ir be jų. Vienu kartu duodu 250-280 gr, bet suvalgytų ir daugiau, saiko nejaučia.

 2. AgBn
  AgBn prieš 1 val.

  Nayra parašė:
  Mano valgus vaikas, viskas jam skanu, tai ne visiems tinka toks valgiaraštis. Buvo kas 3 val. valgymai ( košė, daržovės+mėsa, košė, daržovės), nuo šios savaitės duo…

  O rytais duodat tik avizines koses ar ir kitokias bandote?
  Neturejot bedu su viduriu kietejimu pradejus primaitinima?

 3. User has not uploaded an avatar
  Bomparyy prieš 1 val.

  JonVytė parašė:
  Šitą irgi gėrus mano didžkė. Ir nieko blogo tie tepalai, kai vaikui tikrai reikia, kai naktim ir dienom kasosi. Juk ne šiaip sau tepat ir netepsit visą gyvenimą vie…

  Mano gydytoja tą patį apienl tepalus sakė, sako nereikia jų bijot, nes kaip vaikas kasosi juk gali ir į odą visokios bakterijos patekti, sakė nebijoti ir jei reikia tepti. Tai dabar jei matau kad kasosi tai patepu..

 4. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 1 val.

  AgBn parašė:
  O rytais duodat tik avizines koses ar ir kitokias bandote?
  Neturejot bedu su viduriu kietejimu pradejus primaitinima?

  Esu ir bet kokias davus, bet dabar avižų jau kuris laikas, nes sveika, gerina žarnyno peristaltiką ir pan. Pradėjau primaitint nuo 4 mėn., tai tik daržoves ir pradžių. Problemų dėl virškinimo nebuvo. Brokolis, kopūstai, žirneliai pučia pilvą, tai jų labai mažai dedu. Ir aišku, ne visų trijų iškart. Į košes pilu truputį daugiau vandens, nei rašo ant pakuotės, bet čia irgi individualu, nes kiekvienas valgytojas turi savo „skonį“. Ir kaip rašiau, kasdien profilaktiškai po 1 slyvą džiovintą įdedu, tai gal ji neleidžia užkietėt, nežinau, kaip ten iš tikrųjų. Kelis kartus dariau košę su mėlynėm. Tai pvz 5 uogytės - viskas gerai. Neseniai įdėjau 15, tai pakietino viduriukus.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 1 val.

  Bomparyy parašė:
  Mano gydytoja tą patį apienl tepalus sakė, sako nereikia jų bijot, nes kaip vaikas kasosi juk gali ir į odą visokios bakterijos patekti, sakė nebijoti ir jei reikia…

  Būtent. Tada ir stafilokokui kelias atviras, jo tikrai labiau reikia bijoti.

3,00 €
2,00 €
1,00 €