Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2023 m. balandžio mėnesio mažyliai 🐣

 1. User has not uploaded an avatar
  ramintapat prieš 4 d.

  Sveikos,norėčiau nuotoliniu būdu palankyti kursus , apie gimdyma, žindyma ir t.t., gal turit patarimų kur geriausią ?

 2. User has not uploaded an avatar
  ramintapat prieš 2 d.

  Sveikos mergaitės, kartais užeina kažkokie keisti skausmai pilvo apačioje, kirkšnyje, ryt e pasišlapinus skauda ir tempia pilvo apačia bei dešinia kirkšnį, kartais sukietėja pilvas, man 23sav, gal kam taip buve ? Nuraminkit pirmą kartais esu šiame gyvenimo kelyje, todėl sunku tiek morališkai ir fiziškai, p.s echoskopas darytas viskas yra labai gerai, bet to skausmo paaiškinti negali, mano jog tai gali būti dėl to jog vaisius spaudžia kažkokius vidaus organus, arba gimda plečiasi 😊 ačiū kas sureaguosit ir patarsit, lengvo jums laukimo ❣️❣️

 3. Eimilė prieš 2 d.

  ramintapat parašė:
  Sveikos mergaitės, kartais užeina kažkokie keisti skausmai pilvo apačioje, kirkšnyje, ryt e pasišlapinus skauda ir tempia pilvo apačia bei dešinia kirkšnį, kartai…

  Šitoj grupėj besilaukiančių jau turbūt nėra. Visos pagimdžiusios:))
  Jei buvot apžiūroj ir viskas gerai - vadinasi, leliukas auga ir kažką spaudžia. Man panašiu laiku buvo nežmoniški šono skausmai, pereinantys į nugarą - priežasties irgi nerado. Prižiūrinti akušerė (dirbanti gimdymo namuose) sakė, jei su tokiu skausmu gali užmigt ir jis nėra nepakeliamas - viskas gerai. Jei skausmas stiprėja, ar jausmas toks, kad norisi gert nuo skausmo vaistus - reikia į priimamąjį pasitikrint

 4. Rl99
  Rl99 prieš 1 d.

  ramintapat parašė:
  Sveikos mergaitės, kartais užeina kažkokie keisti skausmai pilvo apačioje, kirkšnyje, ryt e pasišlapinus skauda ir tempia pilvo apačia bei dešinia kirkšnį, kartai…

  Labas. O kaip tavo šlapimo tyrimai? Viskas ok?
  Šiaip man iki 30 sav bųdavo įvairūs skausmai pilvo apačioje, kirkšnyje, kartais ir po pasišlapinimo...dažniausiai skausmai suintensyvėdavo kai darydavau magnio gėrimo pertraukas.

 5. natalija35
  natalija35 prieš 1 d.

  Viktorija1233 parašė:
  Sveikos Mamytės kaip jums su dantukais mums 6menesiai ir 2 savaitės neturime nei vieno dantuko 😔 o kada jūsų vaikučiams pasirodė pirmi dantukai ?

  Mes irgi nei vieno dantuko dar neturim o jau 7 men ir 2 savaites 😂😂😊