Kūdikiui 8 mėnesiai ir 2 savaitės

Ne tik ropoti, bet jau ir atsistoti išmokęs kūdikis gali pasiekti dar daugiau jį dominančių daiktų, tad dėmesingai apžiūrėkite namus ir nepalikite kūdikiui pavojų keliančių daiktų ir smulkmenų ant stalų, spintelių ir pan.

Kūdikis gerai mato į tolį

Naujagimio rega buvo prasta - jis matė juodai baltą ar pikšvą, „išplaukusį“ pasaulį ir tik 20-30 cm atstumu.

Augančio kūdikio rega bei gebėjimas susikoncentruoti ir stebėti sparčiai tobulėjo. Dabar pastebėsite, kad kūdikis įdėmiai stebi aplinką, susidomi net kitame kambario gale, už kelių metrų esančiais daiktais ir tuomet sparčiai šliaužia link jų.

Stiprinkite kūdikio akis ir pratinkite jį kartas nuo karto vis sufokusuoti žvilgsnį į tolį. Tai naudingas įprotis, kuris padeda pailsinti akis. Jis bus ypač aktualus, kuomet vaikas vis daugiau laiko žiūrės į arti esančius objektus, t.y. pradės naudotis išmaniaisiais įrenginiais, mokysis skaityti ir rašyti, pieš ir pan.

Kūdikis atpažįsta atvaizdus

Vaikas jau moka atpažinti ne tik daiktus, bet ir jų atvaizdus. Jį domina knygelės, paveiksliukais marginti žaislai ir kiti daiktai.

Kūdikiui patiks ir bus naudingas kortelių loto žaidimas. Įsigykite (ar pasigaminkite patys) koteles su paprastų, kūdikiui suprantamų daiktų, gyvūnų atvaizdais.

Rodykite korteles kūdikiui ir aiškiai įvardinkite, kas jose pavaizduota. Pavyzdžiui, kamuolys, lėlė, katė, mašina ir kt.

Vėliau priešais kūdikį padėkite dvi korteles ir paprašykite parodyti katę. Jeigu vaikas pasirinks teisingai, pasidžiaukite ir jį paskatinkite. Jeigu ne, dar kartą pakartokite, kas pavaizduoja abejose kortelėse.

Kūdikis turi Mylimuką

Daugelis 6-12 mėnesių amžiaus kūdikių „įsimyli“ vieną žaisliuką ar kitą daiktą (antklodėlę, pagalvę, kojinę ar šaukštą). Tai Mylimukas.

Psichologų teigimu, Mylimuko turėjimas yra normalus vaiko raidos etapas. Jis mokosi būti atskirai nuo tėvų, tampa savarankiškesnis, tačiau jam tebereikia Mylimuko teikiamos paguodos, paramos. Būtent todėl Mylimukai dažnai siejasi su mama, pavyzdžiui, vaikas įsikimba į maitinimo metu naudotą pagalvėlę.

Dauguma vaikų Mylimuko periodą „išauga“ iki 3-4-erių metų (kartais iki iki 5 ar 6 metų).

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Faktas

Net ir lopšelio nelankantys mažyliai pirmaisiais metais sloga serga paprastai nuo keturių iki dešimties kartų. Iki dešimties metų metinis jų skaičius sumažėja iki trijų.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 1 sav.

  Ginger parašė:
  Manoji irgi ta "e" naudoja vis e do e irgi vartos visaip,baisu viena palikti net 5 min. Dantuku neturim ur dar pacios nesedim,tik paremta pagalve. Valgom abso…

  Jo jo, ir mūsų pana iš karto stojasi įsikibusi😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Koela prieš 1 sav.

  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandukai paberti, tai nuo mano pieno, tai nuo kzk maisto. Taip sunku susekti🤪🤯 Kaip jus ivedinejot? Gana greitai, ar zaidet po produkta kas 4-7 d? Mum jau gelezies trukumas minimalus atsirado. Panaudosim papildus, tikiuosi normalizuosis 🤪 pasidalinkit primaitinimo ipatumais, gal kzkas naudingo bus.. ir ar jau pradejot blw? Nespringo nuo tu gabaliuku? Mes jau turim 5 dantis ir 1 dar ne uz kalnu, kaip ir metas tinkamas gal jau butu. Daviau siand banano, bet jau bande springt, pakeliau virsun tai isspjove 🥴 🤪 kiek kartu valgo ir kokiom porcijom? Kaip derinat mp ir kieta maista?
  Aciu pasisakiusioms 👐

 3. User has not uploaded an avatar
  Svajonės besiekiant prieš 6 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Aš į dieną po vieną naują produktą pradėjau duoti nuo 4,5mėn. Alergizavo nuo sviesto. Paskui ir prie jo priprato. Duodu ir kiaušinio, ir troškinto pomidoro, ir trešnes ir vyšnias trintas valgo. Nu vienu žodžiu- viską valgo, ką ir mes. Alergijų nėra. Kitai dukrytei berdavo nuo pomidorų ir braškių.

 4. Ginger
  Ginger prieš 6 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Is pradziu zaidziau,ivedinejau po truputi,nes pradejom nuo 4 menesiu. Bet po kiek laiko pamaciau,kad manoji nera alergiska,tai dabar viska duodu ka mes ir patys valgom. Tiesa dar jai trinu nes dantuko nei vieno neturim.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nundra prieš 2 d.

  Mamytes is Klaipėdos, gal kas naudojat pampers sauskelnes. Mums jos netinka. Yra praktiškai visiškai pilna pakuotė, tik dviejų truksta. 70vnt.uz 5eur. Pasiimti pacioms 😊