Kūdikiui 5 savaitės

Ar mažylis jau nusišypsojo kuriam iš jūsų dviejų? Jei dar ne, netrukus nusišypsos. Maždaug pusė šešių savaičių kūdikių atpažįsta savo tėvelius, ir daugelis jų matydami mamą ar tėtį gurgia iš pasitenkinimo ir šypsosi jiems. Ši draugiška šypsena  yra vienas pirmųjų ženklų, kad jūsų mažylis ugdosi gebėjimą bendrauti. Ir, žinoma, tai yra viena iš emociškai maloniausių judviejų mažylio raidos gairių.

Tai dar ne viskas. Jūdviejų mažylis moka prisimerkti, sučiaupti lūpas, pakelti antakius ir išplėsti akis. Tos grimasos šiuo metu yra nesąmoningos – jeigu jis prisimerkia, nemanyk, kad susikaupęs mąsto. Mažylis atidžiai stebi mamos ir tėčio manieras ir bando nutaisyti įvairias veido išraiškas, kurias matė. Jis mokosi „išraiškos meno“ ir taip lavina bendravimo įgūdžius, kurie padės jam gyventi bendruomenėje.

Faktas

Tavo mažylio plaukai nebūtinai tokie ir liks. Iki septinto mėnesio jie gali nuslinkti, o tie, kurie užaugs, gali būti visiškai kitokios spalvos ir tipo.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. User has not uploaded an avatar
  Laurute2 prieš 1 val.

  Gruodukas parašė:
  Ne temperatūros neturiu. Na taip yra ten kazkoks kaip guziukas lyg ir pieno jisai nes ir pradzioje buvo tie pieno guzai. Duodu vaikui zyst ta kruti dazniau po to st…

  Nusitrauinedama dar skatini pieno gamyba. Tokiu atveju jau geriau salta kompresiuka uzdek. Bet ne is saldymo kameros 😊

 2. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Laurute2 parašė:
  Pabandykit pamasazuot kruti ir duot kuo daugiau zysti. Gal susistovejo pienukas. Pries maitinima pasildykite ar siltis arbatos isgerkite. Nealdykite. Saldykite tik …

  Tai reikejo draugui vaika palikt pora kartu tai buvau nutraukusi ir palikusi

 3. Gruodukas
  Gruodukas prieš 1 val.

  Dekui uz patarimus reiks suktis kazkaip

 4. lianidavna
  lianidavna prieš 1 val.

  Jus nerimaujate jei vaikas nekakoja dvi dienaas, bet steni, na matosi, kad nori kaku. Masaziukai jokie nepadeda. Ar naudojate klizmutes?

 5. User has not uploaded an avatar
  sonkeki prieš 19 min.

  -Mamute- parašė:
  As taip pogomi nuo ryto iki vakaro savo piena duodu o per nakti misinuka iseina I pars misinuka duodu 2-3 kartus. Nes buna kad nebera pieno.

  Mums 3sav beveik, kiek jus laiko jau taip damaitinat misinuku?