Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Ebruozyte
  Ebruozyte prieš 12 val.

  Katulis parašė:
  O vakare prieš miegą duodat mp? Aš dieninius be vargo nuemiau, palikau tik vakare ir paryčiais. Bet jau norėtųsi, kad naktį nesikeltų, bandysiu palikt tik vakarinį.…

  Nebeduodu jau isvis. Bet kai naktinius maitinimus isgyvendinau, tai duodavau pries nakti abi krutis.

 2. User has not uploaded an avatar
  Zanuda9 prieš 12 val.

  Maniske ima budintis apie 6-6.30. Bet paimu ja is lovytes i glebi ir jos kambaryje ant sofutes dar numingam iki 7.30 kazkur. Vakar 8 kelemes, tai ohoho kaip ilgai miegota buvo 👌🏻

 3. User has not uploaded an avatar
  Indere prieš 12 val.

  Aigust parašė:
  As tada irgi 🙈 bet kiek bandem abu su vyru supuot nubudus nakti, tai tik isiverkdavo ir vietoj 2 min mp gaudavos, kad 10-20 min reikdavo supt 🙈😀

  Pas mane tas pats. Jei siubuoju ir ciuciuoju, tik dar labiau susinervina. Anksciau ciulptukas dar padedavo, o dabar spjauna ir rekia, tai ir nekisu. Nubudus duodu papuli ir ji vel ramiai be triuksmo uzmiega. Neisivaizduoju, kiek toks maitinimas tesis, bet dar nei as, nei mazoji mazinimui nenusiteikusios. Dienomis mp sumazejes jau kuri laika.

 4. Aigust prieš 12 val.

  Indere parašė:
  Pas mane tas pats. Jei siubuoju ir ciuciuoju, tik dar labiau susinervina. Anksciau ciulptukas dar padedavo, o dabar spjauna ir rekia, tai ir nekisu. Nubudus duodu p…

  Tai va, kad atsikelia, pasiimu i lova, viens du ir toliau miega 😁 aisku, gal ir iseitu atkentet kuri laika, kol atpras, bet dar matyt neatejo tam laikas kaip sakai.

 5. User has not uploaded an avatar
  leila123 prieš 10 val.

  Aigust parašė:
  As tada irgi 🙈 bet kiek bandem abu su vyru supuot nubudus nakti, tai tik isiverkdavo ir vietoj 2 min mp gaudavos, kad 10-20 min reikdavo supt 🙈😀

  Šiaip tas pats, gauna mp ir toliau miega. Jrigu būna svečių ar būnam svečiuose su nakvyne, tai nuolat girdžiu "kaip gerai jis miega", kartais norisi cypti, kai tai išgirstu jeigu negautų mp, žiūrėčiau ką sakytų bet vistiek suku galvą, kad galėtų jau jis mažint mp. Pasidėjau gertuve šalia, atsigere, atsimerkė ir žiuri į mane, tai teko duot mp. Soske gavęs nuo gimimo, bet nėra visai prie jos pripratęs, pagrinde naudojama mašinoj važiuojant, ir kol lopšyje buvo, tai dar lauke, o dabar visai nereikia, naktim nebegaliu "apgauti, demonstratyviai išima ir meta kiek gali. Jeigu laukti kol jis pats atsisakys, tai man atrodo toli dar, aš jau tiek nenusiteikusi, bet matysim kas čia laukia.