Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Linksmosiospedutes
  Linksmosiospedutes prieš 2 d.

  Aiste13 parašė:
  Man neperseniausiai pasalino 1 protini, siaip sake reikes visus 4, tik dabar kol maitinu nesinori daug tu visu vaistu. O tas vienas buvo jau degantis reikalas. Tai …

  Jauciasi tik apatinio svelnus perstejimas. Isgeriau ibuprofeno 1 pradzioj. Ir dabar pries miega 1.5 ibumetino 400. Virsutinio (lengviau ejosi eiga), isvis 0. buciau laukus, bet man nebuvo kaip laukt (irgi vis dar mp). 1 sugedes ir su uzdegimu. Jau begau pries 2 menesius skubiai su belekokiu skausmu, tai uzdejo vaistu, laukem vizito kaip ant parako statines. ;)istraukus dar pulini rado. Na o kitas rupuzokas remesi i sveika danti ir ji jau gerokai apgadino. Tai va tokia situacija buvo. Rugpjuti dar 1 nevertaa taisymo istrauksim ir bus kvit. Su protiniais. Tada persiplombuot prieki ir estetika padaryt. Ir bus la faaa.
  O kur tvarketes, kur Jums trauke?
  P.s. jo tikrai geriau traukt nei skausma kest. Brr.

 2. User has not uploaded an avatar
  ligita1994 prieš 1 d.

  Maniskis nakti siaip

  jurmarta parašė:
  Noriu paklaust tų,kas maitinat pm-ar pavyko atpratint vaikius nuo naktinių valgymų? Ir jai pavyko tai kaip?

  Maniskis siaip nakti gauna atsigert ...
  Kiek ml pm isgeria?

 3. Aiste13
  Aiste13 prieš 1 d.

  Linksmosiospedutes parašė:
  Jauciasi tik apatinio svelnus perstejimas. Isgeriau ibuprofeno 1 pradzioj. Ir dabar pries miega 1.5 ibumetino 400. Virsutinio (lengviau ejosi eiga), isvis 0. buci…

  Na as tai turejau visus 4. Bet cia jau seniau nuo vieno man odele pjove. Dabar su kitu tas pats, uzaugus odele ir jo pilnai nesimato o jau sugedes...tai gruodi buvo man su juo blogai tai lekiau pas chirurge, kazkokiu vaistu uzdejo. Na o paskui visai kita, tiek skaudejo kad atrodo numirsiu. Tai tik issiziojau odontologe sako reik raut nk nelaukus, tai as ten mediciniskai nzn kas ten buvo, bet skausmas perejo ir i ausi, baisiai kentejau, nelabai valgiau, pro asaras gyvenau. As traukiausi Kaune altadentoj, laso gatvej, salia kliniku, pas tikrai faina chirurge. Kame esme kol laukiau pas ja eiles, nuejau ten ir higiena pasidaryt, tai po higienos iki rovimo man to danties net nebeskaudejo 😀 o siaip tai kai ejau del jo pasitikrint tai apziurejo kitus, tai irgi prasidejo tvarkymas man dantu, jau du susitvarkiau, liko dar vienas ir dar tris plombas keist 😕😬 man is tikruju tai po gimdymo prasidejo begalinis dantu jautrumas. Nu toks ziaurus kad retai taip buna. Higienistas sake kad mazai tokiu zmoniu. Na man ir viaa gyvenima jie jautresni buvo, o dbr ypac vienas labai labai jautrus, tai va ji sekanti keisiu plomba ir tikiuosi kazkas pasikeis...nes jis priekinis ir as per ji negaliu kast, negaliu isisiept, nes nuo vejelio man skauda, per ji sunkiai ir higiena dare...turejo ji uzdengt ... zodziu, nuo vaiku iki dantu mes cia 😄

 4. eglelyte
  eglelyte prieš 1 d.

  _s-i-r-d-u-t-e_ parašė:
  Sveikos. Mano mažytė irgi labai išberta, ypač pilvukas, bėrimai man panašūs į atopinį dermatitą, suku galvą,car nuo maisto, ar nuo karščio čia.. galvoju gydytojai p…

  Parodykit bėrimus

 5. User has not uploaded an avatar
  minimartin prieš 38 min.

  Ar dygsta kam dantys po viena? Pas mus db vienas apacioje kalasi, kitas virsuje🤔