Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Judviejų mažylis yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau negu kiti arba jis labiau mėgsta žaisti, pavyzdžiui, šalia kurios nors spintelės ar kokioje vienoje konkrečioje vietoje. Gal jis tau vis duoda mėgstamą knygelę (paprastai mažyliams labiausiai patinka tos, kuriose yra kūdikių veidų paveikslėlių). Galbūt yra tokių valgių, kuriuos jis iškart sušveičia ir savaip prašo dar.

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai jis negali užsiropšti mamai ant kelių (pavyzdžiui, kai tampa apsnūdęs ir jam reikia saugumo). Jeigu atkreipsi dėmesį į šį mylimuką ir paimsite jį, kai einate pas gydytoją ar vykstate į kelionę arba kai šalia yra nepažįstamas žmogus, tikriausiai pastebėsite, kad su juo mažylis lengviau prisitaiko prie neįprastos naujos situacijos.

Jeigu pastebėjote, kad jis prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Ne kiekvienas mažylis turi tokį mylimuką. Bet jeigu jūsiškis turi, elkitės su mylimuku pagarbiai – lyg su nauju šeimos nariu :).

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2017 m. Sausio mėn. mamytės

 1. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 8 val.

  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip man vis vaidenasi kad vaiko nepatikrina nuodugniai..

 2. User has not uploaded an avatar
  pliusas prieš 6 val.

  babaryte parašė:
  Kaip pas visus skirtingai dantukai dygsta.. 😊 neramina gydytojų vizitas.. Ką mažyliams dar tikrino 9-10 mėn vizito metu. Apart svorio ir ūgį kad pažiūri. Kažkaip ma…

  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, pažiūrėjo gerklę, apspaudė galvytę.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ieva.Z prieš 6 val.

  pliusas parašė:
  Mes turim 6 dantukus. O 10 men vizite matavo standartiškai galvytę, ūgį, svori. Žiūrėjo kaip stovi(ar pilna pedutę deda), klausė ką "šneka", paklausė plaučius, paži…

  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

 4. User has not uploaded an avatar
  babaryte prieš 5 val.

  Ieva.Z parašė:
  Pas mus taip pat. Klausinejo kaip miega ir pan. Israse siuntima pas neurologe ir siuntima pas ortopeda pasitikrinti. Aptarem tolimesne mityba

  O siuntimus davė profilaktiškai pasitikrinti? Reikia prašyti? Na mūsų kojyčių ir pėdučių niekada dar nežiūrėjo, net neprašė pastatyti vaikučio ant žemės. Sakiau kad naktį labai neramiai miega, krupčioja ir blaškosi. Neklausė nei ką nei kiek valgom. Na suprantu kad mano vaikas ne vienintelis pacientas, bet kažkaip norisi patarimų daugeliu klausimų..

 5. Džozikas
  Džozikas prieš 4 val.

  Mum tai irgi svori, ugi pamatavo, paprase pastatyti, del kalbejimo paklause. Del mitybos gydytoja nesikisa, nebent as ko uzklausiu. Israse siuntima pasitikrinti inkstam, nes vasara d vitaminas buvo kelis kartus virs normos.

  Babaryte, klausinekit, kas jums neaisku, kokie rupesciai kankina. Gydytoja gal galvoja, kad viskas jums aisku, tai per daug nieko ir neaiskina.