Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2019 m. lapkritinukai

 1. Elena.P
  Elena.P prieš 20 val.

  Gill parašė:
  Sveikos mamos. Retai pasisakau, vos speju perskaityti kiek prirasot ?
  del kosulio vaikiuku, tai pasidalinsiu savo patirtimi. Jau su pirmagimiu gavau is …

  Labai ačiū!!

 2. bora_bora
  bora_bora prieš 18 val.

  doviiileee parašė:
  Sveikos mamos, gal jau kurios pirko ar ieškojo sportinuko žiemai? O gal domejotes? Pasidalinkit ką gero atradot nes yra daug gražių ir lengvu sportinių vežimėli…

  Aš pradėjau domėtis kol kas favoritas stokke beat, bet brangokas 🙈

 3. User has not uploaded an avatar
  yummy mummy prieš 16 val.

  @gnetuk parašė:
  Mano vyro pusbrolio žmona dar dvynukes 1m.2men maitino mp,tai sako jau nori greitu metu nutraukti. Tai mano vyras leptelėjo na ir gana, užtenka jau, tik ispuciau ak…

  As pirma maitinau iki 2 m., tai tada daug kas stebejosi - o tai kaip cia
  Dabar kai paklausia, ar dar maitinu ir atsakau teigiamai, tai nieko nebesako, tik palinkcioja 😀 tipo "aisku, kad tu savam stiliuj" 😀

 4. User has not uploaded an avatar
  skotaite prieš 12 min.

  As pradejau fotkint vaiko miegojimo pozas bus idomu kolekcija padaryt nes kartais nesuprantu Kaip jiem taip patogu miegot 🤷‍♀️ Viena is ju

 5. giedre0811
  giedre0811 prieš 6 min.

  skotaite parašė:
  As pradejau fotkint vaiko miegojimo pozas bus idomu kolekcija padaryt nes kartais nesuprantu Kaip jiem taip patogu miegot 🤷‍♀️ Viena is ju

  maniske irgi kartais taip uzmiega 😅

13,00 €