Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Mariia
  Mariia prieš 3 val.

  Kristalasxx parašė:
  Pas mane zinokit ta pati situacija del izluko ir norejimo but prie manes, i dušą nueiti tragedija vakarais stovi prie durnu ir verkia šaukia mama tai vyras įleidžia…

  Mes keliames 7 ryto einam miegot apie 12 ir miegam 14 poto einam 16:30-17:30-18 h miegam ir poto 21 jau nakciai ir nakt daug kartu keliames 🤦‍♀️

 2. Olberke
  Olberke prieš 3 val.

  aida_val parašė:
  Maniškis dar 2 miegelius turi, ryte keliasi apie 6:30-7:00, tada apie 9:30-11:00 miega, ir dar apie 14-16 val. Nakčiai 21:00 jau sapnus sapnuoja ;)

  Aš tik dabar atkreipiau dėmesį, kokie puikūs metų skirtumai tarp Jūsų vaikų 👌
  Mes irgi taip planuojame 🤭

  Maniškis po tridienės blūdina truputį. Šią naktį tiesiog atropojo iš lovytės (lovos sustumtos) ir atsigulė šalia manęs 😃 bet aš nebeskaičiuoju kiek jis keliasi naktį, nes pradėčiau savęs gailėti 🤦😃

 3. aida_val
  aida_val prieš 1 val.

  Olberke parašė:
  Aš tik dabar atkreipiau dėmesį, kokie puikūs metų skirtumai tarp Jūsų vaikų 👌

  Iš patirties, sakyčiau kad vaikams, kad tarpusavy gerai sutartų geriau kuo mažesnis metų skirtumas, jei žiūrėti kad tėvams būtų lengviau auginti, tada reikia kad būtų bent 5 metų skirtumas tarp vaikų

 4. Mariia
  Mariia prieš 1 val.

  aida_val parašė:
  Iš patirties, sakyčiau kad vaikams, kad tarpusavy gerai sutartų geriau kuo mažesnis metų skirtumas, jei žiūrėti kad tėvams būtų lengviau auginti, tada reikia kad bū…

  Pas mus tarp vaiku 4,3 metai skirtumas
  Visad sakiau kad noriu 2 metu, bet dabar i nieka nekeiščiau, nes pirmagime labai nemiegale pas mus

 5. JulKo
  JulKo prieš 32 min.

  Lauwra parašė:
  Mes vaikštom jau taip pat! Pereina visa kambarį jau pats 👏👏🥰🥰

  Ir mes gruodžio 1 dieną padarėm savarankiškai pirmosius žingsnius🥰
  Amelija eina kai sustoja tai ploja sau😄. Nes mes taip darėm.