Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. juditoks
  juditoks prieš 5 val.

  Sveikos, mamos
  10 men proga buvom pas gyd.TA
  Esam 9.4 kg ir 74 cm ( per du men +1 cm ir 800 gr)
  Sake, kad viskas labai gerai.
  Sake duot viska valgyt ka patys valgom..Pupeles, lesiai, visos mesos, zuvis ir t.t.kiausinio trynys..

 2. Erica1
  Erica1 prieš 3 val.

  Mamos, kai baigėte maitinti po kiek laiko grįžo mėnesines?

 3. User has not uploaded an avatar
  alinute0212 prieš 2 val.

  Erica1 parašė:
  Mamos, kai baigėte maitinti po kiek laiko grįžo mėnesines?

  As dar maitinu bet buvo pasirode 8 menesy,tada vel 10 pasirode,tai nezinau kaip bus kita menesy🤔

 4. Braskinuke
  Braskinuke prieš 2 val.

  Erica1 parašė:
  Mamos, kai baigėte maitinti po kiek laiko grįžo mėnesines?

  Dar maitinu, bet 8 mėnesį grįžo jau...

 5. G.B.D prieš 1 val.

  Erica1 parašė:
  Mamos, kai baigėte maitinti po kiek laiko grįžo mėnesines?

  Dar maitinu, o menesines grizo jau po 7 savaiciu po gimdymo