Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2019 m. gegužinukai

 1. Aggie2
  Aggie2 prieš 2 d.

  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet vienam mieguciui gal dar anksti..

 2. JPUMA
  JPUMA prieš 2 d.

  Aggie2 parašė:
  Ar yra jau vaikiuku, mieganciu 1 miegeli diena? Maniske keistai pradejo miegot, velai eina ryte, tada po pietu nusitempia velokai irgi ir labai sunku pamigdyt.. Bet…

  Taip, maniskis miega vienakart daznai jau kokios 3 savaitės, kekiasi 8-9, pietu miega 13-15, miegot eina 8-9. Bet jei pietu numinga tik kokia 1 val., tai antra kart dar pamiega spie 17:30 trumpam.
  Mes gan anksti nuo 3 miegu prie 2 perėjom irgi. Taip natūraliais gavosi, per orievartą nemigdau
  Nieko blogo tame nematau, gerai jauciasi ir vakarais irzlesnis nebūna

 3. Warle
  Warle prieš 2 d.

  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamegau begima, begdavau ir miesto begimuose.. O dabar jau 10men po gimdymo, bet nieko, nekyla rankos susiimt.. Nzn as kazkokioj nevilty.. Buvau pradejus namie lanka sukt ta su gumbais, bet isgaravo noras po 2sav.. Retkarciais pasokineju ant kamuolio, bet tik del to, kad vaika taip uzmigdau, kai tingiu nesiodama supt😂 visas mano sportas... Ar yra dar kuriai taip, kad mego sportuot ir sportuodavo, o dabar panasiai kaip man? 🤦‍♀️ Nekalbu apie zmones, kurie nemegsta sportuot ir niekad nesportavo.. 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  AisG prieš 1 d.

  Warle parašė:
  Kaip jum mamos su sportu sekasi? As pries nestuma visa laika buvau gan fiziskai aktyvi, keletas skirtingu sporto saku lydejo nuo vaikystes, veliau atradau ir pamega…

  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemenėlę, nes į seną netilpau..o bet tačiau, kaip tik nuo to pirmadienio uždarė visus sporto klubus 🤦🏻‍♀️ Juokėmės su vyru, kad visata nusiteitkus prieš mano sportą.😂 Bet irgi... kodėl nevažiuoju pabėgioti kažkur ar namie pratimų nedarau, pati sau negaliu atsakyti 🙄 pagalvoju, kad reikėtų ir svorio gerokai numesti iki grįžimo į darbą ir pan, bet rankos nekyla....

 5. Warle
  Warle prieš 1 d.

  AisG parašė:
  Man labai panašiai... kažką lyg pradedu daryti, bet greit tas ir baigiasi. Tiesa, planavau nuo kovo vidurio eiti į aerobiką, įsigijau naują avalynę, sportinę liemen…

  Gal tiesiog turi ateit laikas, kada darysim is noro, o ne versti save.. Net nzn. Atrodo tiek daug tos veiklos su vaiku ir tuo paciu greit dienos bega, ner kada sporto iterpt😂 bet turbut viskas laikina ir praeis..