Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 procentai kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. AhaGerai prieš 1 d.

  MėlynojiVeronika parašė:
  Kaip sekasi su ropojimu? Maniškis atsistoja, labai tvirtai šliaužioja, nu bet ropoti-niekaip

  Tas pats! Labai skatinu ropoti, laikau, bet keli žingsniu kai ir viskas-šliaužia. Nors kineziterapeuta į sako, kad ropojimo geriau nepraleisti! O vakar vietoj ropojimo išvis vaikščioti isikibus pradėjo.

 2. Ahau
  Ahau prieš 1 d.

  MėlynojiVeronika parašė:
  Kaip sekasi su ropojimu? Maniškis atsistoja, labai tvirtai šliaužioja, nu bet ropoti-niekaip

  Mano pirmagimė neropojo - šliaužiojo, ty. valė grindis 3 mėn ir po to atsistojo. O mažylė nešliaužė, o iškart ropot, dabar jau vaikšto įsikibus.

 3. būsima.mama
  būsima.mama prieš 1 d.

  YellowGirl parašė:
  Nuo maisto. Laikomės dietos. Bet ir taip vis išlenda naujų visokių alergijų. Vis noris duot paragaut kažka naujo ir vis išberia.

  Jetau gaila vaiko. Mes atrodo viska valgėm daugiau kaip įprastai vet matyt kažkas papuolė į ką sualergizavo nes šiaip nuo to kaip pradėjom primaitinima nebuvo nieko panašaus. Tik pastebėjau,kad kaip ir pasituštino užpakaliukas buvo paraudes tai ir gyd klausiau sakė bus į kažka suregavęs iš maisto. Mum tai ir svoris lėtai gana auga, bet kraujo ir šlapimo tyrimai geri. Sakė tiesiog smulkesnis ir mažesnis vaikas.

 4. User has not uploaded an avatar
  YellowGirl prieš 1 d.

  būsima.mama parašė:
  Jetau gaila vaiko. Mes atrodo viska valgėm daugiau kaip įprastai vet matyt kažkas papuolė į ką sualergizavo nes šiaip nuo to kaip pradėjom primaitinima nebuvo niek…

  Mes mažytės irgi labai. Bet proporcingai. Visad tokios buvom. Tai taip bus sureagave y kazka jei ir uzpakalis raudonas buvo.

 5. Chinchinke
  Chinchinke prieš 17 val.

  paneleparren parašė:
  Aš vis pagalvoju, ką jums dėl dantukų sakė?

  jo tai buvom pas odontologe, ji sake, kad tai yra kazkoks kiek suprantu vos ne genetinis emalio pazeidimas, kuris galejo buti arba nuo mano gestacinio diabeto arba siaip genetinis, nes ir dukrai buvo (nors sakiau, kad dukrai tai kitaip, pajuodave dantukai, o cia visai kitaip).

  tai dabar kas 3 men turesim vaiksciot teptis silantais kiek suprantu, tada naudojam curomed dantu pasta su floru, dar krema dantims karta per sav su floru, kiek imanoma maziau angliavandeniu proto ribose, jokiu saldumynu... grieztas labai rezimas - ir taip nuolatos, ir darzelyje ir visur, tada sau irgi su vyru sutvarkyt dantis reik, kad jokiu bakteriju, seneliams buciuot negalima i veiduka ir rankytes, irgi nes burnoj daug bakteriju ir net grybeliu...

  nu zodziu...

  o jei bloges, tai iki protezavimo net gali nueiti viskas, ar vainikeliu ir t.t. net su narkoze (nes kitaip mazam vaikui tiesiog nepadarysi)....