Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 21 val.

  Ginger parašė:
  Beabejo bus..bet ziuriu daugumai cia neidomi tema,uzmete veliavelem. Na kaip sakant durna ir baznycioj musa 🙉 kazkas nenori matyti realybes ir link ko einama 🙈🙉🙊…

  Man tai baisu tokia tema, ypatingai kai nuo darželio tokie dalykai bus diegiami...o kur dar pasakos visokios, kur skatinimos visokios glamonės, seksizmai...ne vaikams tokie dalykai..

 2. Ginger
  Ginger prieš 20 val.

  special parašė:
  Nesinaudoju feisbuku, ju cookies irgi nenoriu priimt. Gal galit trumpai parasyt apie ka ten?

  https://youtu.be/Yt0WU3M9ASA
  Galit youtubej paziuret,tik cia bus anglu kalba.
  O filmas apie tai kaip lgbt bendruomene lenda i darzelius ir mokyklas,noredami mokyti savo idealogiju. Kurios paremtos ale "mosklininko"kuris padare ysvada kad vaikai irgi patiriaorgazma. Tyrime buvo vaikai nuo 5 men isnaudojami pedofilu... zodziu paziurekit.

 3. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 20 val.

  Ginger parašė:
  https://youtu.be/Yt0WU3M9ASA
  Galit youtubej paziuret,tik cia bus anglu kalba.

  Aš pažiūrėjau🙈🙈baisu

 4. User has not uploaded an avatar
  dovais prieš 19 val.

  Aha pabandyk pasakyt,kad esi pries,busi suvalgyta "issilavinusio elito" dar apsauks visokia homofobe,rasiste,beraste zmogysta istikruju tai visiskai nejuokinga,ir kas baisiausia,kad galim net nesuzinot kada visa tai prades destyt mokyklose,darzeliuose.Ko tikiuosi,kad bus aukletojos,mokytojos protingos ir perspes tevus,arba nekis situ nesamoniu vaikams

 5. Ginger
  Ginger prieš 17 val.

  dovais parašė:
  Aha pabandyk pasakyt,kad esi pries,busi suvalgyta "issilavinusio elito" dar apsauks visokia homofobe,rasiste,beraste zmogysta istikruju tai visiskai nejuok…

  Na jei priims stambulo konvencija,tai lb greit prades destyt darzeliuose ir mokyklose

2,00 €
3,00 €
1,00 €