Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė
Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.
Kaip sudominti vaiką knygomis?
Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).
Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.
Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.
Vaikas turi Mylimuką
Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).
Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.
Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:
Žaiskite slėpynių
Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.
Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.
Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.
Faktas
Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 procentai kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.
Dažnai ir man taip būna. Pamaitinu, atrūginu, dar kiek panešioju, tik įdedu į lovytę kelios minutės ir vėl akys atmerktos. Ir vėl viskas iš pradžių
Šiaip džiaugiuosi jog nakties miegai geresni bent, nei dieniniai. Naktį būna pabunda kas 2-3 valandas. Dieną pamiega tik max valandą, paskui pabudrauja pusvalandį, vėl pamiega 15 minučių, pabudrauja kiek vėl pamiega kokį pusvalandį.
Su atrūginimu būna kad palaikau kol atsirūgsta, būna jog ir neatsirūgsta bet padėta gulėti šiek tiek atpila. Labiausiai vargina atrūginti naktį. Pati su viena akim užmergta, laukiu kol ji atsirūgs
Bet tvarkausi su nuovargiu manau neblogai, tik dabar dažnai užstringa atmintis kiek pastebėjau. Va žmogus, nepamiegi gerai kokias tris savaites ir viskas nebe taip funkcionuoja kūnas