Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 procentai kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2021 liepinukai❤️

 1. Ugneelė
  Ugneelė prieš 10 val.

  GeraButiMama parašė:
  Aš tai su tokia mintim mokinau iš gertuvės,kad būnant lauke atsigertų. Labai daug būnam lauke,ir taip su krūva daiktų einam,jei dar ir puoduką reiktų neštis🙈 bent j…

  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

 2. Tomute93
  Tomute93 prieš 9 val.

  Ugneelė parašė:
  Kai lauke būnam tiesiog nusuku dangtelį savo gertuvės ir duodu lyg iš puodelio

  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, norisi jog tvarkingai atsigertu

 3. LovBo
  LovBo prieš 7 val.

  Gal kam bus aktualu. Seminare buvo pasidalinta informacija apie ortopedinius batukus. Juos galima įsigyti nemokamai. Kreiptis į šeimos gydytoją siuntimo pas ortopeda, o ortopedas paskiria siuntimą nemokamai įsigyti ortopedinius batus, kiekvienais metais. Nepriklausomai ar turi problemų ar ne su pėdutėmis. šio proceso mes dar nepraėjome, manau liepos mėnesį bandysime susitvarkyti ir gauti

 4. Raaasele
  Raaasele prieš 5 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Lygiai taip pat. Apsilaisto ir pro šiaudelį, bet geria džiaugsmingai iš puodelio tikrai išmoks - visam savas laikas. Mes daug malamės lauke, dabar atostogaujame ir man bent - gertuvė būtinas daiktas. O vyresnėlis puikiai atsigeria iš bet kur nuo turbūt 1.5 metukų.

 5. Saint
  Saint prieš 5 val.

  Tomute93 parašė:
  Jeigu gražiai geria iš puodelio tada tai taip patogiau be jokių gertuvių. Bet pvz kaip mums tada bėga kiaurai ir lauke ar svečiuose nesinori kad butų šlapias, noris…

  Maniškė tai tvarkingai geria tik tada kai kontroliuoju, laikau puodelį, kitaip bekekas būtų. O gertuvė patogu lauke, lovoj, žaidžiant randa pati atsigeria. Naudojam ,360