Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

1. Ddija prieš 16 val.

Braškėbraškė17 parašė:
    O bedančių yra? Nes mes iš tų dar😄😜

2. Jurgitaaaa
    Jurgitaaaa prieš 12 val.

Ddija parašė:
    Mum tai du islinde senai, o kitu kaip nera taip nera🤷‍♀️🤣

Pas mus tas pats kaip išlindo du taip ir buna tie du 😂😂😂😂

Justuke31 prieš 10 val.

Ar jau miega jūsų mažyliai su pagalve? Jei taip tai kokią įsigijote?

4. ramuneset
    ramuneset prieš 8 val.

Ddija parašė:

Pas mus irgi 2 islindo 7 men ir ligi siol daugiau nera😂

Rigi prieš 4 val.

ramuneset parašė:
    Pas mus irgi 2 isndo 7 men ir ligi siol daugiau nera😂

Pas mus irgi labai ilgai 2 laikèsi, bet praeitą pirmadienį šlindo trečias dantukas, o šiandien jau ir ketvirtas. Mażylis tapo kitu žmogeliuku. Net keista koks ramus. Tfu, tfu, tfu, kad neprisikalbėti