Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2019 m. Kovinukai :)

R.Saulė prieš 6 val.

liepa1 parašė:
    Nemiegaliu mamytės,gal kuri bandėt duoti šita arbatytę?Rašo nuo 9 mėn.

Mes geriame kiekviena vakara. Bet jokio poveikio nematau. Miega taip pat.

2. Live4ever
    Live4ever prieš 5 val.

Mamos gal žinote kada reikia Sodrai pateikti prašymą, kad perrašyti vpa ant vyro kitiems metams? 🙄

Laura86S prieš 5 val.

Live4ever parašė:

Galit pries pirma gimtadieni, galit po gimtadienio

4. džiaugsmiukas
    džiaugsmiukas prieš 5 val.

Live4ever parašė:

Manau mazdaug apie pirmaji gimtadieni dar sakyciau ankstola skubet. Vistiek mokama uz praejusi menesi tai manau jei vasario pabaigoje ar kovo pradzioje pateiksite prasyma bus pats tas o teoriskai tai teikti galit nors ir siandien. Vistiek datas turesit nurodyti nuo kada atsisakot ismokos ir nuo kada ja gaus vaiko tevas

5. Nikse
    Nikse prieš 5 val.

Nepasimetusi parašė:
    Siaubas mano damute pradejo ne tai kad kandziotis, bet pilnai neissizioja ir traukia speneli is burnos per dantukus. Garsiai saukiu ne! Bet nelabai ka padeda. Esu s…

🙈 o siaubeli. Bijau ka ir parasyti, nes lyyg ir apstojo mano vaikas taip daryti. Geriausia gal butu nebeduoti (.) Po tokiu zaidimu? Nes nuo "ne" mano vaikui tik dar linksmiau budavo🙈