Kūdikiui 11 mėnesių ir 1 savaitė

Vaikas yra maža asmenybė – ir jau aiškėja, kam jis teikia pirmenybę. Pavyzdžiui, galbūt kai kurie žaisliukai jam patinka labiau arba jis mieliau varto knygutes, galbūt jis negali nė akimirkai atitrūkti nuo tėvų, o gal jis mėgsta pažaisti savarankiškai.

Kaip sudominti vaiką knygomis?

Kūdikis jau pradeda domėtis knygelėmis. Jam patinka knygeles vartyti, stebėti paveiksliukus, atlikti interaktyviose vaikiškose knygelėse esančias užduotis (nuspausti mygtuką, traukioti užtrauktuką, suspausti spaustukus ir panašiai).

Įprotį rankose laikyti knygą verta ugdyti nuo pat mažumės. Pasistenkite kiekvieną dieną pasiūlyti vaikui pavartyti knygelę, įvardinkite joje matomų objektų pavadinimus, o vėliau paprašykite vaiko juos parodyti.

Šio amžiaus vaikai itin linkę kopijuoti suaugusius šeimos narius, tad rodykite gerą pavyzdį ir leiskite vaikui stebėti, kaip knygas skaitote jūs ar jo vyresnieji broliai bei seserys.

Vaikas turi Mylimuką

Didelė tikimybė, kad šiuo metu vaikas ima prisirišti prie tam tikro apklotėlio ar žaisliuko. Šitas pereinamojo periodo daiktelis jam yra tarsi mamos pakaitas – paguodžia ir nuramina jį, kai mamos nėra šalia (pavyzdžiui, miegant ar pasilikus su kitu suaugusiuoju).

Jeigu pastebėjote, kad vaikas prisirišo prie tam tikro daikto, nesuklysite nupirkę antrą tokį patį (arba, jei tai kažkas panašaus į apklotėlį, perkirpę jį pusiau). Tuomet, jeigu vienas pasimestų turėsite „atsarginį“ arba bus kuo pakeisti, kol „originalas“ skalbiamas ar atiduotas į valyklą.

Daugiau apie Mylimukus skaitykite čia:

Žaiskite slėpynių

Vaikas jau kurį laiką suvokia, kad paslėpti daiktai ar pasislėpę žmonės nedingsta amžiams ir ima jų ieškoti. Tai naudinga ir visapusiškai lavinanti veikla.

Pasislėpkite nuo vaiko už ilgų užuolaidų ar tarp sienos ir atvertų durų, po apverstais kibirėliais, dėžutėmis ar staltiesėmis slėpkite smulkesnius žaisliukus ir kvieskite vaiką žaisti.

Ieškančiam vaikui reikės pajudėti, pirštais suimti ir kelti daiktus, audinius, dėmesingai stebėti aplinką. O tėvų ar mėgstamų žaislų suradimas suteiks daug teigiamų emocijų.

Faktas

Vienas nykščio čiulpimo tyrimas teigia, kad net 94 % kūdikių atsikrato šio įpročio iki pirmojo gimtadienio.

2018 m. Gruodinukai

 1. inspiration
  inspiration prieš 4 d.

  giedrutelove parašė:
  Mes nesistojam nevaikstom, net nesedim 🤷‍♀️ seip einam i ankstyvosios reabilitacijos centra ir esam neisnesiotukai ir turim problemu su sirdute, del to nurasom del …

  Oi data tai ne kažką svarbu vaikas sveikas!
  Man buvo terminas per Kaledas

 2. inspiration
  inspiration prieš 4 d.

  Ar gaminate maistą savo vaikučiams 3 dienoms I priekį?

 3. Menuliukai
  Menuliukai prieš 4 d.

  inspiration parašė:
  Ar gaminate maistą savo vaikučiams 3 dienoms I priekį?

  Manasis tai valgo tik tai ka mes valgome. Tai tenka mum prie jo taikytis ir sveikai maitintis😊

 4. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 2 d.

  Menuliukai parašė:
  Manasis tai valgo tik tai ka mes valgome. Tai tenka mum prie jo taikytis ir sveikai maitintis😊

  Sakykit, o kaip su druska darot - jam darot nesūdytą porciją, ar duodat jau maisto su druska?
  Kaip aš laukiu, kada ir mes pradėsim visi kartu valgyti. Druskos vangiam jai duoti, o be druskos gaminti sau maisto nelabai pavyksta. Nuo kiaušinių mažylę supykino kelis kartus, tai nebeduodu. Nuo žuvies šlapimas pasidaro aštraus kvapo, vadinas, ir tos dar netoleruoja. Pieno produktų (varškės, jogurto) dar nenori, sukasi nuo šaukšto su jais. Žodžiu, dar kol kas maistą jai gaminu atskirai. Bet labai norėčiau suderinti visų poreikius “vienam puode”...

 5. Menuliukai
  Menuliukai prieš 2 d.

  [email protected] parašė:
  Sakykit, o kaip su druska darot - jam darot nesūdytą porciją, ar duodat jau maisto su druska?

  Mes labai nedaug druskos vartojam jau keliarius metus. Tai jau mes automatiskai patys toki preskesni maista valgome tai tinka ir leliui. Maniskis be varskes ir jogurto gyvent negali, zuvies daviau bet spjove laukan, mesa visa valgo. Darzoves ir kruopas taip pat. Labai patinka sriubos jam visokios. Kiausiniu dar nedaviau. Vaisius taip pat visus valgo. Dabar kai dantukai dygti pradejo tai jis toks didesnis ragautojas maisto. Po 5 saukstelius suvalgo ir viskas buna. Tai reikia labai daznai maitinti tada. Bet sriubos kai paduodu valgyti tai visa dubeneli suvalgo ir dar praso😊