4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2024 metų sausio mėnesio mažyliai 💖💙

 1. Julija2022
  Julija2022 prieš 1 d.

  Laba diena norėjau gal tiesiok pažiurėt ar ne mano vieno vaikui taip db jam 3 mėnesiai ir dvi savaites ir panašu kad kalasi dantukai nes lsbai seilėtis pradėjo viska kiša i burna ka pagriebia savo rankytes kaldtyte rubeliu rankovites buteliuko soske ne tai kad valgytu bet i šoniuka pasistumia ir kramto toks vaizdas kad dantenas kasytusi mažai valgyt pradėjo nei iprastai labiau irzlesnis kartais ir nesuprasi kas jam yra verkia ir kiša i burna kumštuka o kai buteliuka duodi stumia lauk buteliuka ir toliau rankytes kiša i burnyte ir bružina kumštuka per dantenas žiurėjau dantenas nu liktas apačioi ir vienoi pusei ir kitoi kažkas baltuoja ar taip gali but kad taip anksti dantukai pradėtu kaltis ?

 2. Renita
  Renita prieš 18 val.

  emilijaproc parašė:
  Praėjo gerai,nesureagavom,nors daktare prisakė kad sureaguos.
  Man irgi tiek skiepų nepatinka,kad vis leidžia vaikiukui. Bet pagalvojus jei nepas…

  Tikrai su jumis sutinku, kad liga baisi😔

 3. Renita
  Renita prieš 18 val.

  puzzle parašė:
  Mums po meningokoko skiepo sunkiai buvo, dėjau žvakutę prieš skiepijant, tai dieną buvo ramu, bet naktį taip sunkiai valgė ir nerami buvo, vis verkė graudžiai. Taip…

  Oi tikiu.Vien iš draugų rato kiek išgirstu visko.

 4. Renita
  Renita prieš 18 val.

  Julija2022 parašė:
  Laba diena norėjau gal tiesiok pažiurėt ar ne mano vieno vaikui taip db jam 3 mėnesiai ir dvi savaites ir panašu kad kalasi dantukai nes lsbai seilėtis pradėjo visk…

  Sveiki.Aprašėt mūsų situaciją.Identiškai elgiasi .Aš jau ruošiausi į grupę rašyti kokią taip pat😅Kelios dienos kaip taip daro.

 5. User has not uploaded an avatar
  emilijaproc prieš 10 val.

  Renita parašė:
  Sveiki.Aprašėt mūsų situaciją.Identiškai elgiasi .Aš jau ruošiausi į grupę rašyti kokią taip pat😅Kelios dienos kaip taip daro.

  Pas mumi,visalaik kumštukai burnoje. Soskes nejamam. Kramtukai nors ir per anksti bet biski duodam. O ir mum buvo pabaltave bet dingo,matyt mum buvo nuo pienu ko apsineše.