4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

1. onnellisuus
    onnellisuus prieš 2 val.

Sandy20 parašė:
    Pas mus ir stumia iki raudonumo, ir kaip nepavyksta tada pradeda klykti, kojytem spardyti, ir jau nežinom kaip tokiu atveju pagelbėti. O po kiek jus duodat ml?

Gerasias bakterijas ir ka nors nuo pilvuko duodat?

2. Sandy20

onnellisuus parašė:
    Gerasias bakterijas ir ka nors nuo pilvuko duodat?

Duodu gerąsias bakterijas, o nuo pilvuko šiuo metu duodu colic calm +,o visi kiti ir jau išbandyti.Jau laukiu nesulaukiu to laiko kada pasibaigs šiti pilvo skausmai.

3. Sandy20
    Sandy20 prieš 1 val.

Čia su tokiu klausimu gal nelabai kaip nuskambės 🙊 bet jūsų mažyliai kaip padaro "puk" irgi yra kvapas?Nes anksčiau pas mūsiškį nebuvo jokio kvapo, o dabar kelios dienos kaip padaro bezduka tai 🤭

4. Sandy20

nestuke 2012 parašė:
    Pabandykite džiovintų slyvų gėrimą pagirdyti, mums padėjo. Penkias dienas dukryte vargo dėl kakučio, tik bezdukai budavo. Tai neiškentėjau ir daviau pagert, tai kit…

O kaip ji paruosiat, tiesiog uzpilat vandeniu dž slyvas ir to gėrimo duodat pagerti kažkiek? Va apie tai negirdejus buvau,ačiū🙂

Mamila prieš 1 min.

Sveikos mamytes.Ieskojau informacijos apie dilapan-s lazdeles ir ismete si foruma.Rytoj keliauju i kgn su siom lazdelem,nes visai neatsiverineja kaklelis,o sake gimdyt jau sia savaite nori nenori turiu,placenta subrendus,pirmas buvo cezaris,todel nenori laukti.Taigi klausimas kaip mamytem sekesi,kuriom teko isbandyti sias lazdeles?