4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2022 m. Spalinukai 🥰🥰🥰🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Bambollina prieš 21 val.

  vkurai parašė:
  Sveikos! Gal kurios nors leliukui yra taip, kad jie riečiasi taip, lyg darytų "tiltuką? "

  Maniškė neseniai pradėjo riestis, krutine kelia i viršų, galvytę atgal, net ant rankų laikant gulsčiai labai stipriai atlošia galvytę. Manau kad kaip Editukas rašė - dėl padidėjusio tonuso, bet pasiteirausiu gydytojos, nes irgi kažkaip nesmagiai toks rietimasis atrodo 😬

 2. EmyW
  EmyW prieš 20 val.

  Gal jau darėte 4 mėnesio skiepus? Kaip jautėsi Jūsų mažyliai? Antra mėn kai gavom roto lb sunki diena buvo maziukui. Įdomu kaip dabar reaguos...

 3. User has not uploaded an avatar
  Greta1234 prieš 5 val.

  vkurai parašė:
  Sveikos! Gal kurios nors leliukui yra taip, kad jie riečiasi taip, lyg darytų "tiltuką? "

  Laba. Rietimasis rodo padidėjusį raumenų tonusą. Reikia kineziterapijos ir masažų 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  Editukas3 prieš 3 val.

  Bambollina parašė:
  Maniškė neseniai pradėjo riestis, krutine kelia i viršų, galvytę atgal, net ant rankų laikant gulsčiai labai stipriai atlošia galvytę. Manau kad kaip Editukas rašė …

  Maniskiai kadangi visi auksta tonusa turejo ir daugiau ar maziau rietesi, tai jau gimus siam vaikuciui iskart jau maciau kad bus reikalu su tonusu. Tai galiu patarti, kol laukiat ejimo pas gydytoja, neleisti vaikuciui labai tos galvos riesti - nesiokit ne staciai, gulint irgi stenkites labiau ant pilvo ar kazkaip, kad butu nepatogu riestis. Na ir kuo greiciau gauti mankstu. Daznai uztenka tik keliu ir viskas greitai susitvarko. Nera aukstas tonusas didele beda, bet kol jo nesutvarkysit, sunku vaikiukui bus taisyklingai mokytis verstis ir pan. Jau dabar turbut galite pastebeti, kad ant sono gulint vaikukas kai jau turetu i prieki lenktis, kad verstusi, losiasi atgal. Bet kaip jau minejau, labai greit viska mankstos sutvarko ir bent jau maniskiai po mankstu is karto pradejo vartytis. Ziuresim kaip bus dabar, ryt jau keliaujam pas reabilitologe, kuri turetu paskirti mankstas ir masazus.

 5. User has not uploaded an avatar
  Simi33 prieš 25 min.

  nu tikrai ne visada nugaros rietimas reiškia padidėjusį tonusą. Mano vaikas irgi riečiasi, ypatingai, kai nenori buteliuko arba būti paguldytas į vežimuką. Gydytoja pas jokį neurologą nesiunčia, sakė, nemato požymių (nes irgi klausiau). Dėl vertimosi, apsivertė pirmą kartą nuo nugaros ant pilvo vos suėjus 4men, galvą laiko nuo
  lb anksti. Tai tikrai ne visada tai yra padidėjusio tonoso ženklas. Ir šiaip info pilna google, sutaipinkit baby arching back. Padidėjusiam tonusui būdinti ir kiti požymiai.