4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Gerda.S prieš 8 val.

  brigitoks parašė:
  Joo ir aš pagal situaciją žiūrėsiu 😉 o nuo vaisių pradėt man visiška nesąmonė atrodo 🙄

  Kalbėjau šiandien dar su savo kaimyne,ji pediatrė,dirba tik su vaikais,ir mano lelyte akušeriniam kai gulėjau rūpinosi Tai sakė,kad būtent pediatrų kursuose,seminaruose akcentuojama,kad jei maitinant leliuko svoris auga,nekrenta,vaikas nėra irzlus dėl nedavalgymo,tuomet tikrai pradėti primaitinimą tik nuo 6 mėn

 2. popin
  popin prieš 6 val.

  Braskinuke parašė:
  Va ir gavau rezultatus vitamino d tyrimo... 24,8 kai jau nuo 50 laikoma stoka 😔 Dabar laukiu kokie mano mažiukės rezultatai - turėtų irgi greitai atsiųsti.

  Tai cia jusu pacios toks rezultatas?

 3. User has not uploaded an avatar
  Braskinuke prieš 6 val.

  popin parašė:
  Tai cia jusu pacios toks rezultatas?

  Taip, mano toks :/ Mažylės irgi jau gavau - 54. Tad irgi trūkumas, tik dar ne toks didelis, nes normaliai turėtų būti 75-125 rodiklis. O vit d duodam po 2 lašus. Kitą savaitę eisim 5 mėn TA, tai tarsiuosi su gydytoja ar daugiau duoti kurį laiką ar ką daryti...

 4. User has not uploaded an avatar
  ramybė5 prieš 6 val.

  Braskinuke parašė:
  Taip, mano toks :/ Mažylės irgi jau gavau - 54. Tad irgi trūkumas, tik dar ne toks didelis, nes normaliai turėtų būti 75-125 rodiklis. O vit d duodam po 2 lašus. Ki…

  Nežinau ar tiesa,bet kažkur skaičiau,kad vitam.d reikėtų duoti vakare,tada organizmas geriau įsisavina.

 5. User has not uploaded an avatar
  Braskinuke prieš 6 val.

  ramybė5 parašė:
  Nežinau ar tiesa,bet kažkur skaičiau,kad vitam.d reikėtų duoti vakare,tada organizmas geriau įsisavina.

  Na nežinau, reikės pamėginti vakarais duoti Dabar dažniausiai iki pietų duodavom. O rezultatai tokie nedavus vos 4 dienas (Antėja nurodo, kad pakanka 3-4d neduoti prieš tyrimą).