4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2022 m. Birželinukai

jurate44 prieš 4 val.

Mamos, ar ir pas jus po meningokoko skiepo sukietejimas yra? cia normalu? kada po skiepo galima jau maudyti?

2. Ragdoll
    Ragdoll prieš 4 val.

jurate44 parašė:

Sekmadienį bus mėnuo po skiepo ir vis dar yra, jei bus iki kito vizito klausiu gydytojos, ar taip turi būti. O šiaip skaičiau kad per mėnesį turi išnykti

3. tavoji123
    tavoji123 prieš 4 val.

Dia123 parašė:
    Sveiki,o kaip pasireiškė jums padidėjęs raumenų tonusas? 🙂

Vaikas palinkęs i viena puse labiau, toks kaip C formos, tiesiog vienod pusės raumenukai stipriau susitrauke, del to ji i ta puse riecia😊

4. Femmee
    Femmee prieš 4 val.

Lady1 parašė:
    Mums irgi šiuos dalykus žiūrėjo ir paskyrė mankštų. Dar papildomai darė ekoskopiją.

O echoskopija kodel dare nezinot? maniskes akys gydytojai kazko nepatiko ir ,kad atpilineja. Todel darys echoskopija. Keista.

5. Femmee
    Femmee prieš 4 val.

jurate44 parašė:

Sake po 3 paru,nes per 3 paras gali kazkokie simptomai islysti. nors paprastai islenda,jei islenda,per para.

Dovanoju!
1,00 €