4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Pedute1 prieš 1 val.

  Kaip paprastai ir greitai pasildyti savo nusitraukta pienuka be spec.sildytuvo? I mikrobangu krosnele deti kiek zinau negalima?

 2. Dolen
  Dolen prieš 1 val.

  Pedute1 parašė:
  Kaip paprastai ir greitai pasildyti savo nusitraukta pienuka be spec.sildytuvo? I mikrobangu krosnele deti kiek zinau negalima?

  Imat puodą pilat vandens, statote ant viryklės ir sildot. Arba tiesiog į gilų dubenį verdančio vandens ir sildot buteliuką. Nepamirštant pamatuoti temperatūros.
  Extra atveju dedavau ir į mikrobangų, kad viso kvartalo neprizadintu, 20s ir būdavo šiltas pienukas.

 3. Chinchinke
  Chinchinke prieš 24 min.

  Mums tai poliklinikoj israse masazus ir manksteles, tik kad ten normaliai lankyti neimanoma - 1 masazas pvz 6 diena o kitas tik 27 d nes atostogos. O realiai reikia kas 2 diena mazdaug... tai ir ieskai privaciai...

 4. Milais
  Milais prieš 15 min.

  Pedute1 parašė:
  Kaip paprastai ir greitai pasildyti savo nusitraukta pienuka be spec.sildytuvo? I mikrobangu krosnele deti kiek zinau negalima?

  Nei mikrobangų krosnelė, nei kaitinimas ant viryklės nerekomenduojamas, nes žūva antikūniai ir naudingosios medžiagos, bet jei vienam kartui, gal ne pasaulio pabaiga, tik neperkaitinkit.
  Šiaip dubuo šilto vandens ir jame palaikote. Pakanka sušildyt iki kambario temperatūros.

 5. Milais
  Milais prieš 12 min.

  Chinchinke parašė:
  Mums tai poliklinikoj israse masazus ir manksteles, tik kad ten normaliai lankyti neimanoma - 1 masazas pvz 6 diena o kitas tik 27 d nes atostogos. O realiai rei…

  Ai, nu tada tikrai nesąmonė. Mes atlankydavom ciklais, pora savaičių kas antrą dieną. Su sūnum, tikiuosi, neprireiks, su dviem mažiais namie ir taip veiklos yra 😀
  O dėl ko išrašė? kiek pamenu, rašėt, kad jūsiškis tinginiukas.