4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2021 liepinukai❤️

 1. Debesukas
  Debesukas prieš 27 min.

  MomInTheAir parašė:
  O ar yra mamyciu kurios maitina is kruties o nakti gal misinuka duoda? Nebeturiu vilties isgyventi...

  Jeigu paguos jau daugiau nei du mėnesius keliuosi kas dvi valandas nakti maitinti(buna naktų ir kai kas valanda nori pavalgyt), diena vaikas nemiega, iš pradžių labai liūdna buvo dabar jau tik šypsena kelia, sako aplinkiniai juk neamžinai tai trunka. Jūs labai stresuojat, aišku nežinau koks jūsų vaikutis, bet čia stresas nepadės. Reikia susigyventi su mažylio/es poreikiais, bei nepamiršti paprašyti pagalbos artimųjų. Aš pagalbos neturiu pas ką paprašyt kaip ir manau tokių mamų ne viena aš, gyvenu su mintimi, kad paaugs gal pradės miego ritmas į gerą pusę keistis. O kas del mišinuko, viena kartą bandžiau pailginti nakties miega mišiniu ir nepadejo taip kad nevisada viskas taip paprasta

 2. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 12 min.

  LovBo parašė:
  Ir kaip jaučiaties ?
  Mums į kitus skiepus visiškai nereagavo , nei, kad miegotų, nei irzlumas nei tempe…

  Į kitus nereagavo, į ši sakė kad temperatūra pakyla gal 80 proc kūdikių, na mums kaip ir nekilo, bet prieš miegą daviau žvakutė paracetamolio nes buvo neramus ir supratau kad jam labai skauda ta vieta, sakė būna net dreba kudikeliai vos ne iki traukuliu..tai va kaip ir gerai, naktį miegojo gerai, diena irgi atrodo šiandien visai laimingas tai tik kartą dejau zvakute

 3. MomInTheAir
  MomInTheAir prieš 9 min.

  Debesukas parašė:
  Jeigu paguos jau daugiau nei du mėnesius keliuosi kas dvi valandas nakti maitinti(buna naktų ir kai kas valanda nori pavalgyt), diena vaikas nemiega, iš pradžių lab…

  Aciu uz palaikyma. O pagalbos labai sunku prasyti. Atrodo kad cia mano darbas ir mano vaikas tai ir nenoriu prasyti. Aciu jums uz jusu mintis❤ turbut nuo zmogaus priklauso kaip reaguoja i tam tikras situacijas ar gyvenimo etapus. Man auginti vaikus yra ziauriai sunku, bet dziaugiuosi juos turedama ir juos lb myliu.

 4. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 9 min.

  MomInTheAir parašė:
  O kaip jusu dienos? Ar draugaujat? Ar pykstat? Nes musu kai uzeina klykimas tai sustot labai sunku.nei uzsupsi nei kruti ima tada neo dar kaip kitaip linksmink.toki…

  O kaip į lauką? Maniskis supimo irgi nemegsta, pyksta, tai jeigu nervuociausi kad supu o jis pyksta išeiciau iš proto, reikia atrasti kas tinka jūsų mažyliui, kiekvienas gi kitoks..mes einam į lauką miegoti, vakare kai einu migdyti irgi nesupu kaip anksčiau o duodu MP ir uzsimigdom kažkaip..naktį keliasi irgi dažnokai, buvo neseniai gal tik kartą atsikėlęs tai buvo vauuu...

 5. Junique
  Junique prieš 4 min.

  Alisa_miau parašė:
  O kaip į lauką? Maniskis supimo irgi nemegsta, pyksta, tai jeigu nervuociausi kad supu o jis pyksta išeiciau iš proto, reikia atrasti kas tinka jūsų mažyliui, kiekv…

  Taip, vaikai labai skirtingi. Musu eina nuraminti tik ant kamuolio. O va drauges dukrytei 2men, kamuolys nepatinka isvis net 😂 as ir ant savo vaiku matau. Sunus uzmigdavo bevalgydamas, o dabar nezinau ka reiskia uzmigimas maitinant net nakti 😁😁

3,00 €
2,00 €
1,00 €