4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

 1. ilonacarpediem
  ilonacarpediem prieš 14 val.

  vijukas parašė:
  Na, žinokite, kai dieną miega tik tiek, ji jau 19h komyteje 🤣🤣🤣
  Užmigo ir ramių ramiausiai miegojo, kėlėsi valgyti bet ramiai. 5h apsikakojo, tai …

  O kaip dienos miegeliai? Maniškiui pietų miegas - dažniausiai ok, bet va tie trumpi miegeliai... Gal ir pavargsta, bet neužmiega dažniausiai. Kartais ant rankų ar valgydamas 🤷🏼‍♀️😕 dabar kažkodėl pradėjo vėliau užmigti, nors keliasi taip pat anksti. Na gal aš nebepataikau kada pavargęs l, bet nepervargęs...

 2. User has not uploaded an avatar
  Labassssaskrabas prieš 12 val.

 3. User has not uploaded an avatar
  Labassssaskrabas prieš 12 val.

  Ar yra kurioms jau dantuku uzuomazgos. Gal kurios turi daugiau vaiku atsakys ar tai gali but, nes internete net neskaitau, geriau kas is patirties pasakys 😄 tai va, sumazejes apetitas, didelis seiletekis, visko ko imanoma kisimas i burna, nervingumas. Paziureti niekaip neiseina, vis uzdengia liezuviu.

 4. vijukas
  vijukas prieš 3 val.

  ilonacarpediem parašė:
  O kaip dienos miegeliai? Maniškiui pietų miegas - dažniausiai ok, bet va tie trumpi miegeliai... Gal ir pavargsta, bet neužmiega dažniausiai. Kartais ant rankų ar v…

  Miega tuos tris, bet tik pietų miegą tiksliai užmiega 12-12:30. Su kt visko būna. Tai vėliau tai anksčiau. Reikia pataikyti. Bet ryte miega valanda, vakare pusvalandi.
  Maniškei sunku vakare nuo 17 iki 19 tą tarpą gyvent. Nespindi aktyvumu 😁

 5. vijukas
  vijukas prieš 2 val.

  Labassssaskrabas parašė:
  Ar yra kurioms jau dantuku uzuomazgos. Gal kurios turi daugiau vaiku atsakys ar tai gali but, nes internete net neskaitau, geriau kas is patirties pasakys 😄 tai va,…

  Mum taip jau dvi sav. Dantų dar nematyt