4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  rudojji prieš 1 d.

  Tadammm parašė:
  Zalsvas dar ir kaip. Bet as galvojau, kad ragaujam tyreliu del to...

  Jau jus ragaujat? Ka valgot? Dar tik po šaukštelį ar daugiau? Pagal ką nusprendė kad leliukas jau pasiruošęs? Nes man gyd irgi buvo minejus kad galima pradėt, bet kažkaip be jokių argumentų. Tai vis dar nesiryžtu.

 2. User has not uploaded an avatar
  Tadammm prieš 1 d.

  rudojji parašė:
  Jau jus ragaujat? Ka valgot? Dar tik po šaukštelį ar daugiau? Pagal ką nusprendė kad leliukas jau pasiruošęs? Nes man gyd irgi buvo minejus kad galima pradėt, bet k…

  Ragaujam morkyciu
  , moliugu tyreles. Manu su bananu ir obuoliu vakarienei, bananu su obuoliu ir babykeks ( aisku viskas ne per biena diena) Valgo skanei. Pasiulem kai jau parode didely susidomejimu kai mes valgom. Nei berimu nei pilvo bedu neatsirado😊

 3. kaktusyte99
  kaktusyte99 prieš 23 val.

  Tadammm parašė:
  Zalsvas dar ir kaip. Bet as galvojau, kad ragaujam tyreliu del to...

  Mes kakojam kas 3-4 dienas . Bet jau spalva ... vadinasi ne man vienai nuo sio misinio kakoja zalsvai

 4. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 22 val.

  Mes irgi ragaujam jau vaikis labai įdėmiai žiūri, kai mes valgom, čepsi, kramto labiau jam patinka ragauti mažais gabaliukais, nei tyrelės pavidalu. Šiandien dariau eksperimentą - valgiau violetiniu šaukštu, jam daviau tokį patį rožinį. Tai savo laikė ir žiūrėjo į mano, bet paskiau paėmęs mano į burną kišo, nes matė, kad juo kažką valgau, netuščias

 5. User has not uploaded an avatar
  Tadammm prieš 4 val.

  kaktusyte99 parašė:
  Mes kakojam kas 3-4 dienas . Bet jau spalva ... vadinasi ne man vienai nuo sio misinio kakoja zalsvai

  Mes tai kasdirn po karta, bet ta spalva tai geltona tai zalia tai ir ta ir ta kartu😅