4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  zydrejot prieš 2 val.

  Sveikos, gal pas kažką leliukas juokiasi balsu?Labai laukiu to🤩

 2. User has not uploaded an avatar
  Tammel prieš 2 val.

  zydrejot parašė:
  Sveikos, gal pas kažką leliukas juokiasi balsu?Labai laukiu to🤩

  Gaila, bet dar ne😃

 3. User has not uploaded an avatar
  bitinelis prieš 2 val.

  MLiepsna parašė:
  O as turiu klausima toms, kuriu vaikai nemiega lauke - o tai vaikas verkia ar del ko jus nebunat lauke su vezimu? Maniskis buna, kad is 2val pasivaiksciojimo iki 30…

  Nebunam lauke nes jei miega tai max 30min o paskui atsikeles sukinejasi isvien i sonus, grudasi kumstuka, pyksta, verkia, jam nepatogu, maza vietos ir viskas vakar teko 40min pabut lauke ir paskui parnest namo ant ranku nes gi kitaip buvo baisus alarmas, o kai paemiau ant ranku - 0 verkimo ir 3000 susidomejimas aplinka

 4. User has not uploaded an avatar
  Buzhule prieš 1 val.

  zydrejot parašė:
  Sveikos, gal pas kažką leliukas juokiasi balsu?Labai laukiu to🤩

  Mūsų kartais labai susijuokia, kaip suaugęs žmogus labai miela 🌿

 5. User has not uploaded an avatar
  Buzhule prieš 1 val.

  bitinelis parašė:
  Nebunam lauke nes jei miega tai max 30min o paskui atsikeles sukinejasi isvien i sonus, grudasi kumstuka, pyksta, verkia, jam nepatogu, maza vietos ir viskas vak…

  Mes vakar irgi išėjome ant rankų, 30 min pavaikščiojome (vis dar ant rankų) ir grįžome namo, tik veltui vežimą traukėm
  Kažkaip tik praeitą savaitę pradėjo jai nepatikti vežime, prieš tai gerai miegodavo... Ir mašinoje jau nebepatinka irgi, aliarmas kyla 🙄 tikiuosi, kad praeis ir vėl pamėgs, nes man pačiai smagu lauke pasivaikščioti, tarp 4 sienų išprotėti galima 😅