4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. _orchid_
  _orchid_ prieš 2 val.

  Laum4 parašė:
  Sveikos 🙂 turiu gal kiek juokingą klausimą kai jau tokio amžiaus mažiukai, bet paklausiu: kaip jūs suprantat, kad mažyliai alkani, kumštukas kai nuolatos burnoje ta…

  Maniskis matosi irzlus pasidaro, nieks jo nebedomina. Ir jeigu tuo labiau 2 val buna praejusios, tai tikrai valgyt nori. Nuo pat gimimo kas 2 val valgo

 2. User has not uploaded an avatar
  Mummytobe prieš 2 val.

  blizgutea parašė:
  Pas mus irgi tas pats, keliasi nežinau kiek kartų. Nors keldavosi 1-2 kartus ir labai gerai naktį miegodavo. 😣

  Ir pas mus tas pats...gal tikrai dar vienas šuolis?

  Mamyte,ar vartojate kokius vitaminus sau?

 3. User has not uploaded an avatar
  Mummytobe prieš 2 val.

  Mamytes*🙈

 4. Kristina112
  Kristina112 prieš 22 min.

  Ziuriu labai aktuali tema apie miegiuka nakti. As dar dziaugiuosi, jog mazyte leidzia ismiegoti visa nakti be jokiu prabudimu. Ir sitaip leidzia miegoti nuo 2 men. Tikuosi mums taip baisiai nebus nes db prie gero pripratau :D

 5. sunny sky
  sunny sky prieš 15 min.

  [email protected]@mi parašė:
  O aš šiandien išmėginau supimą kaldrytėj, užmigo be papo, panešiojau ir lūžo. Tai pirmą kartą miegojo dieną savo lovytėj. Turiu mobilią auklę kamerą, tai lygiai po …

  O kaip supot kaldrytej? Kai auginau pirmagyme, man masaziste uzrode buda, vaiko migdymas 'hamake', bet tam reikia arba dvieju zmoniu, labai greitai uzmigdavo ir labai lengva i lovele su ta kaldra ar dekiu paguldyt

  Lovelymamy parašė:
  Nugi kiek vaikuciu kur valgo mp jau pradejo ragaut ir kosytes? Ir kokia pirma kosyte ragavo ?

  Musu viresnele siemet pradeda paruosiamaja, tai irgi ivykis, tik skirtumas tas, kad cia kur gyvenu, vaika tiek i paruosiamaja, tiek i mokykla isleidi tik su tuscia kuprine ir gertuve, tik papildomai, jei i priesmokykline, tai sudedi kruva drabyziu persirengimui, jei i mokykla, papildomai uzkandziu dezute su vaisiais vienam kartui. Cia niekas nekainuoja, tad tyliai dziaugiuosu bent tuo.. Uzjauciu jus, nes vaika lt isleist i mokykla vos ne vieno tevo menesine alga kainuoja

  Laum4 parašė:
  Sveikos 🙂 turiu gal kiek juokingą klausimą kai jau tokio amžiaus mažiukai, bet paklausiu: kaip jūs suprantat, kad mažyliai alkani, kumštukas kai nuolatos burnoje ta…

  As maitinu po kiekvieno miego, tad kazkokiu akivaizdziu alkio zenklu tuo nematau, o ir siaip mazdaug pagal laikrodi matau, kada jau mazdaug turetu valgyt. O siaip esu skaicius ir tuo vadovavaus anksciau, kad jei vaikas labai smarkiai verkia ir neina niekaip nuramint, jei verksmas ne del skausmo, slapiu sauskelniu, salcio, tai vaidinas alkanas

  Mummytobe parašė:
  Ir pas mus tas pats...gal tikrai dar vienas šuolis?

  Geriu vitaminus moterims (se vitaminu zibdancioms nera), taip pat floradixs