4 mėnesių kūdikis

4 mėnesių kūdikis ramiau ir ilgiau miega naktį, jo netenka taip dažnai maitinti, tad bendravimas, žaidimai ir kasdienis tobulėjimas užima vis daugiau laiko!

4 mėnesių kūdikio skiepai

4 mėnesių kūdikiui reikėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris apžiūrės, pasvers, pamatuos ir paskiepys.

4 mėnesių kūdikiai skiepijami lygiai taip pat, kaip ir 2 mėnesių, t.y. nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijų.

Šie skiepai kūdikiui yra nemokami, jie įtraukti į profilaktinių skiepų planą.

Reikėtų stebėti skiepo dūrio vietą ir vaiko savijautą. Normalu, jeigu dūrio vieta truputį parausta, patinsta (raudonas „guziukas“ turėtų išnykti per 1-3 dienas), iki 38,5°C pakyla temperatūra, kūdikis yra neramus, irzlus, neturi apetito, dažniau tuštinasi.

Jeigu dūrio vieta arba aplink ją esantys audiniai patinsta ypač stipriai, pakyla aukšta temperatūra, kūdikis verkia be sustojimo, prasideda traukuliai ar kiti neįprasti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Su vaikų skiepijimo kalendoriumi galite susipažinti čia:

Ar primaitinti 4 mėnesių kūdikį?

Vyresnės kartos žmonės dažnai pasiūlo primaitinti 4 mėnesių amžiaus kūdikį, tačiau, vadovaujantis naujausomis PSO rekomendacijomis, primaitinimą rekomenduojama pradėti kūdikiui sulaukus apytiksliai 6 mėnesių amžiaus.

Jei jūsų gydytojas siūlo pradėti primaitinimą anksčiau, nei 6 mėnesių amžiaus, išsiaiškinkite tokios rekomendacijos priežastis ir motyvus, ypač jei jaučiate, kad primaitinimui dar per anksti.

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia:

Kūdikis domisi veidais

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka tyrinėti save veidrodyje. Palaikykite mažylį prieš veidrodį ir pamatysite, kaip jis džiaugiasi, stengiasi paliesti veidrodyje matomą atvaizdą.

Tiesa, kūdikis dar tikrai nesupranta matantis save, šis suvokimas ateis tik sulaukus 1,5-2-ejų metukų amžiaus.

3-4 mėnesių kūdikius domina ne tik jų pačių atvaizdas, bet ir kitų žmonių veidai. Jie įdėmiai tyrinėja tėvelių, giminaičių ir šeimos draugų veidus, įsidrąsinę nori paliesti judančias lūpas ar atsikišusią nosį.

Kūdikiams patinka ir knygelės, žurnalai ar net maisto produktų pakuotės ant kurių pavaizduoti žmonių veidai. Būtinai juos parodykite kūdikiui ir skatinkite mažylio žingeidumą bei norą bendrauti!

Kūdikio lytėjimo jutimo tobulinimas

Naujagimio gebėjimas patirti pasaulį buvo labai ribotas, tačiau jutimai labai sparčiai vystėsi.

Tėveliai daug dėmesio skiria kūdikio regai ir klausai, rodo mažyliui įvairius daiktus, juos judina, įjungia muziką ar kalbina vaikutį, tačiau lytėjimo tobulinimas dažnai pamirštamas.

Lytėjimas kūdikiui teikia daug džiaugsmo ir stimuliuoja jo smegenų vystymąsi. Leiskite kūdikiui čiupinėti skirtingas faktūras - glotnų šilką, šiurkštų liną, byrantį smėlį, šiltą šunelio kailiuką, šaltą rankenos metalą.

Duokite kūdikiui palaikyti įvairius daiktus arba prie jų pridėkite kūdikio rankutę, ant žemės pridėkite skirtingų audinių ir leiskite kūdikiui ant jų pasivartyti.

Faktas

Dauguma kūdikių įpranta išmiegoti visą naktį tarp dviejų ir šešių mėnesių.

2019 m. Vasario mėn. mažyliai

 1. mauze
  mauze prieš 2 val.

  Mama999 parašė:
  As va pabandziau seniau pomidorus,agurkus,tai viskas gerai😊be siu darzoviu irgi sunku man,o ypač kai silta😊bet va braskiu paragavus,netiko. Taip va ir atsirenkam ka…

  Tai serbetiniu ledu daug visokiu buna as valgau tokius.

 2. hailiee
  hailiee prieš 1 val.

  man per nestuma buvo baisi toksikoze ir kilo rugstys iki pat galo, negalejau normaliai valgyt, tai sakiau, kai pagimdysiu, tai pavalgysiu 😁😁 tai kur cia.. pavalgysiu kai nebemaitinsiu pasirodo. kartais pasvajoju kaip noreciau kokio juros gerybiu troskinio su taure vyno.

 3. Zyle
  Zyle prieš 1 val.

  hailiee parašė:
  man per nestuma buvo baisi toksikoze ir kilo rugstys iki pat galo, negalejau normaliai valgyt, tai sakiau, kai pagimdysiu, tai pavalgysiu 😁😁 tai kur cia.. pavalgysi…

  Jūs taip kukliai. Aš norėčiau kavos ar kakavos su pienu. Jogurto ar varškės. O gal kepto sumuštinio su pomidoru padažu ir sūriu. Norėčiau šokolado arba karamelinio torto. Norėčiau rabarbarų pyrago, na, bent varškėči7. Norėčiau krevečių. Picos. Kebabo. Norėčiau kolos. Norėčiau apelsinų ir ananasų. Ai, atsigeriu vandens ir einu gult.😁😁😁

 4. Ugneleee
  Ugneleee prieš 33 min.

  MonikMin parašė:
  Kas nors perkat moony sauskelnes iš pigu.lt?
  Gal kvailai nuskambės bet paskaičius komentarus, rašo, kad kvapas kažkoks kitok…

  Pirkus esu ir is pigu ir babycity ir is brillante. Brillante skelbiasi, kad jie atseit vieninteliai oficialus platintojai, bet is ju esu gavus ir be kvapo ir su kvapu tai manau nereiktu pergyvent.

 5. User has not uploaded an avatar
  Amazke prieš 12 min.

  Zyle parašė:
  Jūs taip kukliai. Aš norėčiau kavos ar kakavos su pienu. Jogurto ar varškės. O gal kepto sumuštinio su pomidoru padažu ir sūriu. Norėčiau šokolado arba karamelinio …

  Prajuokinot as jau kaip ir prisipratinau prie kruopu, ir atrode nieko kito net nenoriu, bet paskaicius sukilo visi norai kartais buna isidrasinu ir pavalgau ko, tada dar kitko, antro trecio, kol mazyle paberia ir vel griztam i pradzia prie kruopu..