Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2020 m. Rugsėjinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Girinukė prieš 24 min.

  Zigzag parašė:
  Mums 2sav snd o miega labai labai daug

  Bet nėra taip, kad jūs skaičiuojat ir jos valgymo laiką kaip miegą? Nes jei žįsta po 20-30min ir kas 2-3 val, tai vien nuo valgymo laiko, kiek iškrenta valandų per parą. O dar jei po valgymo iškart ir neužmiega, ar jūsų iškart ir parpia?

 2. Joana86
  Joana86 prieš 13 min.

  Mama5 parašė:
  gal zinote kur ju isigyti ,o ar galima tiesiog laikyti saldytuve su bonkute?

  Taip laikydavau, daugiau nei pusė aišku keliaudavo į kriauklę nes buvo to pieno sočiai ir stengdavaus suduot katik nutrauktą(P.s maitinau tik iš buteliuko)

 3. inusiukas
  inusiukas prieš 4 min.

  Girinukė parašė:
  Labai daug Nežinau, kaip bus su antragime (nes vis dar laukiu atvykstant), bet mano pirmoji miegodavo labai mažai. Valgydavo labai ilgai ir dažnai ir paskui arba…

  Na kiekvienas vaikas juk skirtingas yra. Jei pirmagimė jūsų nemiegojo, tai nereiškia, kad ir antras toks bus. Bet... neaišku kaip bus ištikrųjų. Mano abu vaikai prie miegaliu, tai manau pataikom į tą skaičių.

 4. myeva
  myeva prieš 4 min.

  Girinukė parašė:
  Bet nėra taip, kad jūs skaičiuojat ir jos valgymo laiką kaip miegą? Nes jei žįsta po 20-30min ir kas 2-3 val, tai vien nuo valgymo laiko, kiek iškrenta valandų per …

  Gryno miego (valgymo neskaitant) per para 10-13 valandu.

  Kiek ji dar pamiega zysdama sunku pasakyti, bet ji zindo labai daug. Dienos metu praktiskai visakaik ant papo, pamiega po pusvalandi plius vienakart dienoje lauke vezimelyje - kartais valanda, kartais pora ismiega. Nakti miega ilgai, jeigu butu jos valia matyt viena karta tik keltusi. Bet pati ja zadinu valgyti kas 2-3 valandos. Sumoje buvo dienu kai prakabojo po 11 valandu ant papo (gal augino suoliai, tik kad nieko ypatingo tom dienom nepaaugo 🤔), o iprastai apie 7-8 valandos gryno zindymo laiko. Uzmiega iskart pavalgiusi. Vos paleidzia krutine ir luzta pusvalandzio miegui diena/ilgam nakti. 3 savaites su trupuciu.

 5. User has not uploaded an avatar
  Girinukė prieš 2 min.

  inusiukas parašė:
  Na kiekvienas vaikas juk skirtingas yra. Jei pirmagimė jūsų nemiegojo, tai nereiškia, kad ir antras toks bus. Bet... neaišku kaip bus ištikrųjų. Mano abu vaikai pri…

  Pasisekė su miegaliais tuomet! Tokius vaikučius jaučiu lengva augint ir nors keturis tada gali turėt : D