Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2022 m. Rugsėjinukai 🤰🏼❤️

 1. inaqua
  inaqua prieš 2 val.

  Duodu biogaja. Bet maniskis siaip atpylinetojas tai nespastebjau kad nuo jo daugiau atpiltu

 2. monciki
  monciki prieš 1 val.

  ilonasab parašė:
  Aš maitinu tik sedint, nes kitaip nemoku dar. Tai nugara man irgi baisiai skauda. Dar ir po spinalines nejautros manau man skaudet gali

  Ir aš dažniausiai maitinu sėdint. Ir man darė psinalinę nejautrą. Šiandien perskindoliu tepiau nugarą, tai truputį nuėmė skausmą.

  MamaMii parašė:
  Sveikos mamytes. Prisiduodam ir mes
  29.09.2022

  Man su pirmu buvo labai sunki maitinimo pradžia. Pirmas dienas buvom atskirti tai maitino jį per zondą, įvairiom taurelėm ir t.t. maitinti krūtine buvo sunku nes nemokėjau paduot o ir spenelius greit sužalojo. Plius jie pas mane įdubę net gi. Tai daug vargom. Ir mišinuką teko duoti, nes neprivalgydavo. O keikiau save kad nesigauna. Bet su antru vaiku kažkaip kitaip žiūriu į maitinimą. Sunku ir dabar. Skauda. Jautrūs labai speneliai. Kokias 5minutes kaupiuosi kol prisiverčiu įduotį krūtį. Naktį sunkiausia ir kyla visokių minčių ir dėl mišinuko. Bet paskui pagalvoju, kad labai svarbu pačiai jaustis psichologoškai gerai. Pas jus kita situacija dėl krūtinės. Tai tiesiog pirmiausia nusiraminkit. Na jei nepavyksta maitinti, tiesiog nekaltinti savęs, o tą geriausią suteikti ir kitais būdais. Rūpesčiu, meile ir visaverte priežiūra.

  Kristinukas parašė:
  Aš jūsų vietoje pabandyčiau dar antspenius, gal su jais jums pavyktų maitinti. Jei ne, tada pereičiau prie mišinuko. Nervai tik trugdo gamintis pienukui.

  Aš pabandžiau naudoti antspenius, nes jau labai skaudėjo spenelius maitinant. Na man ir su jais skauda. Gal reikia laiko kad apgytų. Tačiau yra kita bėda. Su jais ar aš paduot nemoku ar kas, nes neištraukia taip gerai pieno (neprivalgo normaliai)po valandos vėl verkia alkana. O kai iš krūties, privalgo neblogai ir miega tada ilgai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Ivgor prieš 1 val.

  Queen11 parašė:
  Aš dukrai davinėjau biogaia.O dabar duodu Linex baby.juos irgi naujagimiams galima.aprašyme neparašyta ar yra aliejaus ten...

  Ir aš šituos duodu 🫣

 4. Knopkiukas prieš 1 val.

  inaqua parašė:
  Duodu biogaja. Bet maniskis siaip atpylinetojas tai nespastebjau kad nuo jo daugiau atpiltu

  O kodėl duodat gerasias bakterijas🙈mums gydytoja nieko nesakė🫣

  monciki parašė:
  Ir aš dažniausiai maitinu sėdint. Ir man darė psinalinę nejautrą. Šiandien perskindoliu tepiau nugarą, tai truputį nuėmė skausmą.

  Aš ir niekaip vienos krūties neišsigydau. Labai suskilęs spenelis. Irgi kai reik iš jos maitint tai ir man reik kelias minutes pakvėpuot, susikaupt🙈užsisakiau antspenius, ryt pasiimsiu ir bandysiu taip, gal greičiau sugis kai netiesiogiai krūtį ims.

 5. inaqua
  inaqua prieš 16 min.

  Knopkiukas parašė:
  O kodėl duodat gerasias bakterijas🙈mums gydytoja nieko nesakė🫣

  Pilvuko putimui. Palengvina zarnytem darba

1,00 €
Dovanoju!