Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2020 m. Kovo zuikiai :)

 1. ciobrelis
  ciobrelis prieš 21 val.

  ciobrelis parašė:
  Nesvarbu kas kiek laiko keliasi. Naujagymius būtina dieną maitinti kas 3 val, naktį kas 4 val. O jei miega, tai privaloma pažadinti.

 2. VeronikaZ
  VeronikaZ prieš 20 val.

  Šiandien 2020.03.31 Panevėžyje gimė mūsų dukrytė. Apie gimdymo detales nelabai noriu diskutuoti dabar 🙂 bet į kažkokias smulkmenas galiu atsakyti. Gimė 49cm ir 3106g 🥰

 3. User has not uploaded an avatar
  Harika prieš 20 val.

  ciobrelis parašė:
  Nesvarbu kas kiek laiko keliasi. Naujagymius būtina dieną maitinti kas 3 val, naktį kas 4 val. O jei miega, tai privaloma pažadinti.

  O jūs turite žindymo praktikos, ar viską taip "puikiai" žinote iš žindymo seminarų? Nes kaip bebūtų keista, bet ir kalbant apie žindymą galima pasakyti, kad visi vaikai skirtingi. Pvz: mano vyresnėlis nuolat kabėjo ant (.)(.), o vidurinysis maždaug nuo savaitės naktimis išvis nesikėlė valgyti ir jo nebuvo įmanoma prižadinti, svoris augo normaliai todėl šeimos gydytoją rekomebavo ir nekankinti vaiko žadinimais naktimis. Tiesiog maitinti, kada vaikas nori. O va mažasis naktį keliasi tik porą kartų, ir valgo tik tada kai pats pabunda, nes jei bandau žadinti tai iš to naudos 0. Bet aišku jei svoris auga lėtai ir sunkiai, tai aišku reikia stengtis pamaitinti kaip galima dažniau.

 4. User has not uploaded an avatar
  Zhiuli prieš 19 val.

  Harika parašė:
  O jūs turite žindymo praktikos, ar viską taip "puikiai" žinote iš žindymo seminarų? Nes kaip bebūtų keista, bet ir kalbant apie žindymą galima pasakyti, kad visi va…

  Nu čia su tais mažo svorio kitos taisyklės. Aš savo anų bernų irgi nežadindavau, vuenom naktim patys atsibusdavo, rėkdavo, kitom ir kokias 5 val išmiegodavo. O va šitą liepė žadinti, nes per mažas, per vangus

 5. User has not uploaded an avatar
  Marshall prieš 16 val.

  Harika parašė:
  O jūs turite žindymo praktikos, ar viską taip "puikiai" žinote iš žindymo seminarų? Nes kaip bebūtų keista, bet ir kalbant apie žindymą galima pasakyti, kad visi va…

  Man butent taip yra kaip sakot,jeigu zadinu tai nulis naudos..isrengiu,prausiu,kad tik atsibustu,bet prabunda pridedu prie kruties ir labanakt tuom ir baigiasi na sianakt leidau sau pamiegot,bet toliau vis zadinsiu kas 3val,ziureiu kaip ten..aisku cia hal butu idealus variantas nusipirkt svarstykles ir sverti? Nes ligoninej prabuvom savaite,sako jus tobulai augat,tai vat gal ir namie kasdien galima svertis ir ziuret ar butina zadint..ai nezinau kaip cia protingiau padarius as pirmaja iki 10men maitinau,dabar atrodo viska moku viska zinau,bet pasirodo ne o tos kurios isvis praktikos zindymo neturi ,o tik teotija is seminaru zino tai sunku net kazka ir atsakyt nevisada viskas buna kaip is vadovelio ar ne taip?