Kūdikiui 2 savaitės

Jūs abu pamažu priprantate prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Pasaulį, nutolusį nuo jo regėjimo lauko 35–70 cm, vaikutis vis dar mato neaiškiai, tačiau tavo veidas jau darosi jam pažįstamas. Be to, kūdikis atpažįsta mamą (ir tėtį, jei jis tik skiria mažyliui pakankamai laiko) iš specifinio kvapo ir balso.

Kiekvieno kūdikio charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms tau pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis. Kol kas nekaltink savęs, kad ne visada iškart supranti jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Visiems kūdikiams vienas dalykas yra bendras – su mama ar tėčiu jie bendrauja verkdami. Visgi pirmąjį mėnesį kartkartėmis gali išgirsiti ir kitokį garsą. Šiuo metu dauguma kūdikių „atranda“ savo balsą. Kai mažylis ramus ir gerai nusiteikęs, gali išgirsti jį sakant kažką panašaus į „uh“,  „ugu“ ar „ah“, ypač kai jis mato tave ar girdi, kaip jį kalbini.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2017 m. Lapkritinukai

 1. Šviesatamsoje
  Šviesatamsoje prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Sveikinimai ;) O skausmai po visko, po kirpimų dideli? Ar epidūras nesuveikė?

 2. Miglen
  Miglen prieš 5 val.

  ximi parašė:
  Na va prisiduodam ir mes siandiena 9:25 gime mano mergyte 3,325 kg ir 52 cm laimes skausmai reguliarus kas 10 min prasidejo vakar septinta vakaro, puse dvylikos…

  Padirbėjot 😊
  Sveikinu labai su dukryte ❤️

 3. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O taip! 😊
  Jums dabar reiktų statusą / vardą pasikeist į "Pribrendusi" 😀


  As kadangi jauciuos dar daug ko neismananti, taip ir liksiu brestanti matyt iki tikrai brandaus amziaus 😂

 4. brestanti
  brestanti prieš 5 val.

  Miglen parašė:
  O koks jo poveikis? Greičiau padeda viskam grįžt į vietas? Kada pradedamas dėti?

  Taip, padeda gimdai greiciau susitraukti. As tai tik siandien uzsidejau, nors leido detis iskart po gimdymo. Gal ta devejimo pradzia nuo gimdymo dar priklauso.

  Nendre1 parašė:
  Koki korseta turit?

  Mano pirktas pries gerus tris metus, GAB ar GABi, nesuprantu is etiketes pirkau 9menesiai parduotuveje.

 5. Miglen
  Miglen prieš 3 val.

  Išsitraukiau savo diržą, buvau nėštumo pradžioj saugiai pasidėjus, tai per jus tik ir prisiminiau, kad turiu.

  Atrodo labai kokybiškas ir aprašymas itin išsamus:
  https://www.emama.lt/gimdymas/dirzas-korsetas-po-gimdymo-be-240-orliman.html