Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2024 m. balandžiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Arbuziuuukaas prieš 3 sav.

  saulz parašė:
  O kas jums dabar pagal gydytojus numatyta? Man membranu atskyrimas antradieni ir jei neprasides iki kazkada ten, tada i Santaras tiesiai rimtesniam skatinimui.

  As uzsieny,tai kiekvienoj saly vis skirtingai. Man padare membranu atidalinima pirmadieni, terminas gimdyt buvo po 4 dienu ( vakar) , jeigu nepagimdysiu, vel pasirikrint ateinanti antradieni, vel kakleli judintu ir tada jeigu nepagimdau,skatintu dar tik po savaites 😩 zodziu,cia kur esu,nesiot leidzia dvi savaites dar po numatytos gimdymo datos

 2. User has not uploaded an avatar
  vaivaidusia prieš 3 sav.

  bonita_s parašė:
  Sveikos atsikeliau šian normaliai ir DB nesuprantu dusuoju visą kaip baba, spaudimas 140/95 jaučiuosi kaip girta.vyras sako gal važiuojam jau o aš nesuprantu nei są…

  Jei ramybės būsenoje toks spaudimas (ne po visų lėkimų ir darbų), tikrai keliaukit, patikrins vaiko tonus bent 🤞 Nors ir žinau, kad tolokai, bet jau geriau įsitikinti, kad viskas gerai 😉

 3. bonita_s
  bonita_s prieš 3 sav.

  Arbuziuuukaas parašė:
  As uzsieny,tai kiekvienoj saly vis skirtingai. Man padare membranu atidalinima pirmadieni, terminas gimdyt buvo po 4 dienu ( vakar) , jeigu nepagimdysiu, vel pasiri…

  Žinokit panašiai ir Lietuvoj jeigu visi parametrai geri ir vaikelis jaučiasi gerai niekas neskuba jo krapštyt lauk❤️

 4. Jovita2013
  Jovita2013 prieš 3 sav.

  Ankstų velykų rytą pabudino mane skausmas, piovo susitraukimai,skausmas pilvo spačioje kaip per mėnesines. Nuėjus į vc radau ant popieriaus šviežio kraujo su išskyrom labai skystom. Nuvykus į ligoninę patikrino atsidarymas tik 2cm. Visa dieną skausmai nesiliovė nurimo tik 21 val. Dabar kartais užeina, nuo vakar vakaro papykina, panaudžia, apetitas dingo, toliau tepliojuosi galvoju kažkas vykt pradės ar ne....

 5. User has not uploaded an avatar
  vaivaidusia prieš 3 sav.

  Jovita2013 parašė:
  Ankstų velykų rytą pabudino mane skausmas, piovo susitraukimai,skausmas pilvo spačioje kaip per mėnesines. Nuėjus į vc radau ant popieriaus šviežio kraujo su išskyr…

  Tai panašu, kad pasišalino jums kamštis 🙂 O štai pykinimas kai kurioms prasideda veriantis kakleliui, tai panašu, kad veiksmas jau kaip ir prasideda 🙂