Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2024 m ❤️Rugsėjo Mažyliai❤️

  1. Marija18
    Marija18 prieš 4 val.

    0000 parašė:
    Sveikos sveikinamės iš spalinuku. Musiske gime rugsejo 28 d Iki siol esam ligoninej turim geltute ir niekur nesitraukia ji. O aš esu emociju burbule. Neišeina pači…

    Vienas prie vieno situacija Mes irgi iš spalinukų. Jaučiuosi šūdo gabalas, bet bandau išlaukti šitą laikotarpį, tikiuosi situacija gerės. Žadinu kas tris valandas mažylį (kas pusantros misija neįmanoma papulį įsiūlyt kaip rekomendavo) ir tai išbudinimas trunka ilgai, kartais net valandą. Mažylis ištraukia iš krūties vos 10-15ml kartais 20, tai kas antrą kartą duodam mišinuką, o po kiekvieno maitinimo nusitraukinėju, tai kas antrą kartą duodam nutrauktą pienulį, užsisakiau elektrinį pientraukį, tikiuos pastimuliuoti krūtis, gal užsikurs, daugiau nutrauksiu savo ir mažylis gal daugiau ištraukti pradės

  2. User has not uploaded an avatar
    ukrau prieš 3 val.

    Marija18 parašė:
    Vienas prie vieno situacija Mes irgi iš spalinukų. Jaučiuosi šūdo gabalas, bet bandau išlaukti šitą laikotarpį, tikiuosi situacija gerės. Žadinu kas tris valanda…

    O kaip jūs žinot, kiek iš krūties vaikas ml ištraukia?

  3. UgNė J.
    UgNė J. prieš 3 val.

    agriw parašė:
    O šiaip mamos jūs be lauko dar kur nors vykstate su mažyliais? Tarkim pas senelius ar į kokias parduotuves ar taip kur toliau? Ar namie būnat?🙂

    As ir parduotuvej istaikiau kada miegojo buvom, o jei vyras buna tai ir i miesta palekiam pavaikstom. Vaikas nera ramutelis bet vien pravedinti galva gerai🧐😌

  4. Marija18
    Marija18 prieš 2 val.

    ukrau parašė:
    O kaip jūs žinot, kiek iš krūties vaikas ml ištraukia?

    Sveriu prieš ir po maitinimo

  5. Vy_1
    Vy_1 prieš 2 val.

    Mes irgi ilgiau ligoninej buvom del geltos, gulde i inkubatoriu fototerapijai.. gime visu menesiu anksciau todel priespienio neturejau, pirma nakti net nebuvo vaikelio salia.. turiu idubusi speneli (nors sako kad viskas gerai su juo) ir jo is vis leliukas neeme. Pas
    Mane irgi eidavo zindymo specialiste, pati kai uzdedavo ir uzspausdavo tai paimdavo abi krutis leliukas, o man paciai - niekaip neiseidavo. Gavo ir misinio vaikas, didziausias stresas man buvo tas inkubatorius, norejosi kad vaikas ten isbutu kuo daugiau ir dar butu sotus.. dar prie to man buvo visiskai sustinge ir suakmeneje papai, kai net nebuvo sansu tokiam mazyliui apimti ta speneli.. nugrezus ir isminkius, man labiausiai padejo ir po siai dienai gelbsti antspeniai 🫣 leliukas traukia kuo puikiausiai, kai be antspenio vos sugriebdavo kruti...