Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2023 m. Lapkričio širdelės 💕🐝

 1. User has not uploaded an avatar
  ieva6891 prieš 1 val.

  Ai, ir dar ,,bajeriukas" nejuokingas. Man iš po nakties skauda net aš tiksliai nežinau ką... žandikaulį ... kažkaip keistai viršuj prie ausies. Net ausis atrodo užgulta, tai priklauso kaip pasisuku, ar net kramtant išsižiojant suskausta. Galvoju, ar nebus nuo to dažno žindymo naktį, užsnūdau kokia nelabai patogia poza... Žodžiu, tikri senelių namai pas mus. Vaikai kosti, snarglioja, aš pati vos paeinu, nes po gimdymo gaktikaulį tebeskauda, o daabar dar ir ta pusė veido...

 2. Oooo
  Oooo prieš 1 val.

  momx2 parašė:
  Sveikos! Kaip jusu kraujavimai po gimdymo? As jau 4 sav po, jau buvo beveik i pabaiga visas kraujavimas, vos vos isskyru, bet vakar pradejo vel tepti sviesiu krauju…

  Man prieš tris dienas jau baigėsi kraujavimas. Dabar įsidedu įklotą, bet patepa vos vos ir ne krauju, o tokiom šviesiom išskyrom, bet ne daug. Kažkaip labai anksti baigėsi kraujavimas, su pirmuoju kur kas ilgiau buvo.

 3. User has not uploaded an avatar
  Liute91 prieš 46 min.

  ieva6891 parašė:
  Oi, mano mergina šiaip valgo kas dvi trys valandos. Bet vakar šiandien atrodo, reik jai kas valandą pusantros. Tai suprantu, kaip vargina. Užsnaudžia prie krūties, …

  Ooo taip, lygiai tas pats.. 🙄😬 aplamai, kas pora dienų nauji bajeriai su tuo maitinimu. Tai valgydavo labai trumpai - po 10 min ir nulūždavo su papuliu burnoj, net krūtis skaudėjo nes neišvalgydavo. Taip dabar kelios dienos valgo ir valgo ir galo nėra. Rodos kątik pavalgė ir vėl kakarynė atidaryta. O pusę to valgymo žaidžia su krūtim, biškį valgo, biškį miega, biškį šiaip kutena liežuviu, bet tik pabandyt atimti... oooo, nedrįskite🥲😁

  O gal dar kam nors būna taip, kad vaikas kurį laiką valgo atrodo produktyviai, paskui pradeda krūtį tampyti, spjauna bet vėl rėkia kad nori ir vėl tampo, spjauna? Čia mūsų nauji bajeriai. Galvoju gal pieno nėra, bet paspaudus krūtį bėga.. nebesuprantu kas nepatinka🤯🤯

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 41 min.

  momx2 parašė:
  Sveikos! Kaip jusu kraujavimai po gimdymo? As jau 4 sav po, jau buvo beveik i pabaiga visas kraujavimas, vos vos isskyru, bet vakar pradejo vel tepti sviesiu krauju…

  Nežinau ar čia dėl CP, bet šiandien jau kraujo minimaliai, jeigu nebūtų pjūvio, tai dėčiausi apatinius ir ploną paketą ar net įklotą, bet kadangi visos mano kelnaitės kaip tyčia žemesniu liemeniu ir gali dirginti pjūvio vietą, tai varinėju su pampersu, bet toks gadinimas dėl jų dėl kelių lašų gaunasi 🙄

 5. smile_iuke
  smile_iuke prieš 12 min.

  Man kraujavimas mazdaug po savaites nuo gimdymo baigesi. Bet va dabar 3 sav o dar kalnas isskyru, be iklotu niekaip.

  Maitinu misinuku ir jokios sazines grauzaties ;) taip kad nepergyvenkit. Salyginai net dziaugiuosi, nes jusu cia paskaicius vargus, tikrai lengviau ant "dušios" kad neturiu to vargo.