Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  Rigi prieš 59 min.

  InGriDa07 parašė:
  Mamytes maitinancios MP jau nebezinau krentu i nevilti vel del savo mitybos. 😔
  Gal galit papasakot kaip ko vengete kad nepustu vaikeliui pilvelio ir nebutu digli…

  Diegliukai ir mityba nesusiję

 2. Po_saule
  Po_saule prieš 57 min.

  InGriDa07 parašė:
  Mamytes maitinancios MP jau nebezinau krentu i nevilti vel del savo mitybos. 😔
  Gal galit papasakot kaip ko vengete kad nepustu vaikeliui pilvelio ir nebutu digli…

  Nebutinai nuo Jusu mitybos itaka pilvukui. Gal tiesiog jautrus pilvelis. Diegliukai buna uzeina daug kam ir lygiai taip pat praeina. Gal tiesiog reik isgyvent ta laikotarpi. O kad sedesit visai ant kruopu, tai pati tik nusilpsit. Mano vaikas su pilvu kankinos iki metu laiko. Kaip tik naktis, taip ir rekdavo, raitydavosi. Ar as valgiau, ar ant dietos sedejau, situacija buvo tokia pati, niekas nesikeite... gal buvo vienas kitas produktas, kur labiau matesi itaka pilvo putimui - tai cia is tu standartiniu: kopustai, brokoliai, cesnakai, svogunai, pupos, zirniai, obuoliai ir pan. Tokie, kurie tikrai kelia pilvo putima. Ir siaip galit pabandyt atsisakyt tokiu stimuliuojanciu gerimu kaip kava, arbata, visokios egzotiniu vaisiu sultys, gazuoti gerimai ir pan. Nuo ju irgi vaikas gali but irzlesnis. Bet reik ziuret, kas vienai tinka, kitai netinka ir pan. Paeksperimentuokit. Svarbiausia, nepulkit i panika, bukit rami, padesit taip ir leliukui greiciau isgyventi kancias ir nusiramins lengviau, nes jie labai jaucia musu nuotaikas

 3. User has not uploaded an avatar
  -1magination- prieš 36 min.

  InGriDa07 parašė:
  Mamytes maitinancios MP jau nebezinau krentu i nevilti vel del savo mitybos. 😔
  Gal galit papasakot kaip ko vengete kad nepustu vaikeliui pilvelio ir nebutu digli…

  Mums diegliams labai padėjo... Plaukų džiovintuvo garsas. Lyg rankà nuimdavo visus verkimus. Kai perdegė, radau youtube panašiausią, labai aiškiai parodė, kuris ramina, kuris ne pabandykite.

 4. Po_saule
  Po_saule prieš 26 min.

  -1magination- parašė:
  Mums diegliams labai padėjo... Plaukų džiovintuvo garsas. Lyg rankà nuimdavo visus verkimus. Kai perdegė, radau youtube panašiausią, labai aiškiai parodė, kuris ra…

  Daug naudojot, kad net perdege

 5. User has not uploaded an avatar
  InGriDa07 prieš 4 min.

  O mum niekas nepadeda nei garsai nei masaziukai nei kauliuku vysniu pagalve.😔 atrodo palieti ta angeliuka dar labiau isterikuoja klykia nezmoniskai 😖 paciai sirdele plysta atrodo kad kazkas gal rimciau butu. Nes raminu supuoju ko tik nedarau snekinu bet isijaucia dar labiau😔
  Dar tokiu klyksmu isterisku nesu macius tai pradejau galvoti gal kazkas kitka jam skauda 😔 gal tikrai reikia kreiptis i ligonine nes kai pradeda nuo puses dienos klykti iki pat nakties gaila vaiko ziauriai.. tad galvoju nejaugi cia mano mityba bet atrodo kad nu nieko nevalgau isvis i diena du kart te pavalgau😔
  Jau net ir darzoviu , vaisiu atsisakiau per tas dvi sav. 😔 baisu ir save nualinti ir vaika nusilpninti..
  Ar gal tikrai mano pienuko jam neuztenka 🤔
  Gal nedavalgo. Siule man primaitinti misinuku.