Kūdikiui 2 savaitės

Jūs pamažu priprantatės prie mažylio dienotvarkės, o kūdikis pradeda pažinti, kas jūs tokie esate. Kūdikio rega dar prasta, tačiau jis atpažįsta šeimos narių veidus. Be to, mamą (ir tėtį, seseris ir brolius, jeigu jie skiria mažyliui pakankamai laiko) kūdikis atpažįsta iš specifinio kvapo ir balso.

Augimo šuoliai

Apie 7-10-ąją dieną, o taip pat ir 2-3-ąją gyvenimo savaitę galima sulaukti pirmųjų kūdikio augimo šuolių.

Tai trumpi laiko tarpsniai, kuomet kūdikio ūgis, svoris ar galvos apimtis paauga didesniu tempu nei įprastai. Dažniausiai jie trunka 2-3 dienas, tačiau gali užsitęsti ir iki 5-7 dienų.

Pagrindinis augimo šuolio požymis yra stipriai padidėjęs vaiko alkis, pakitęs miego ritmas ir irzlumas. Augimo šuolio metu svarbu skirti vaikeliui daugiau dėmesio, dažniau laikyti glėbyje ir daugiau maitinti.

Daugiau apie kūdikio augimo šuolius skaitykite čia:

Pilvuko diegliai

Jeigu sveikas kūdikis, atrodytų, be priežasties labai gailiai ir labai ilgai, net iki 3 ir daugiau valandų verkia be sustojimo ir jeigu tokie verkimo „iki pamėlynavimo“ priepuoliai kartojasi kelias dienas iš eilės, greičiausiai mažylį kamuoja pilvuko diegliai.

Paprastai pilvuko diegliai prasideda apie 2-ąją kūdikio gyvenimo savaitę ir gali tęstis iki 3-6 mėnesių. Tiksli jų atsiradimo priežastis nėra žinoma, tačiau, manoma, pilvuko diegliai kyla dėl to, kad kūdikio virškinimo ir (galbūt) nervų sistema nėra subrendusi.

Norint išvengti pilvuko dieglių, maitinančiai mamai reikia stebėti savo mitybą, dažniau maitinti kūdikį (alkanas mažylis skuba žįsti ir prisiryja oro) ir padėti jam atsirūgti, taip pat užtikrinti pakankamai ramybės, išvengti perdėtos stimuliacijos.

Jeigu pilvuko diegliai labai skausmingi ir „nevaldomi“, gali tekti vartoti vaistus.

Daugiau apie pilvuko diegliukus skaitykite čia:

Kūdikiui reikia ramybės

Pamaitintas, švarus, sveikas, išsimiegojęs kūdikis vis tiek gali būti irzlus, verkti. Žinoma, natūrali mamos reakcija yra čiučiuoti, dainuoti, nešioti, bandyti sudominti žaisliukais. Kartais tai yra klaida.

Kūdikių nervinė sistema dar nėra brandi ir perdėm didelė stimuliacija juos vargina bei gąsdina, manoma, net gali būti skausmingų pilvo dieglių priežastimi. Per didelę stimuliaciją patyręs kūdikis yra irzlus, įsitempęs, jis verkia, suka galvytę į šoną, gniaužia kumštelius.

Bendravimas, žaidimas, susipažinimas su nauja aplinka ir kitais žmonėmis yra svarbi kūdikio raidos dalis, tačiau neperlenkite lazdos. Pastebėjusi pirmuosius susierzinimo ženklus, nutraukite veiklą.

Kūdikį išneškite į tylų, pritemdytą kambarį, pasūpuokite, jeigu vaikelis užmigs, leiskite pamiegoti, o jeigu ne, tiesiog ramiai pabūkite.

Visi kūdikiai yra skirtingi

Kiekvieno kūdikio (net jeigu auginate dvynukus, broliukus ar sesutes) charakteris skirtingas. Kai kurie yra ramūs ir linkę prisitaikyti prie pasikeitimų, kiti jautriau reaguoja į temperatūros pokyčius, garsus ar šviesą. Bėgant savaitėms pasidarys aiškiau, ką labiau mėgsta jūsų mažylis.

Pasistenkite greitai reaguoti ir patenkinti kūdikio poreikius, pamaitinkite, pakeiskite vystyklą, pamyluokite. Taip pat suteikite kūdikiui ramybės, galimybę pabūti tyloje. Nekaltinkite savęs, kad ne visada iškart suprantate jo norus ir poreikius. Tam reikia laiko.

Pogimdyvinė depresija ir liūdesys

Depresija - psichikos sutrikimas, kuomet ilgą laiką kamuoja bloga nuotaika, liūdesys, apatija, žmogus jaučiasi prislėgtas, kamuoja miego (norisi nuolat miegoti arba kankina nemiga) ir valgymo (persivalgoma ar badaujama) sutrikimai, neadekvačiai reaguojama į aplinką.Depresijos priežastis - hormono serotonino disbalansas smegenyse.

10-15% gimdyvių patiria pogimdyvinę depresiją, kurią lemia nėštumą ir gimdymą lydintys hormonų pusiausvyros pokyčiai. Pogimdyvinės depresijos priežastimi taip pat gali būti ilgai trukęs, labai skausmingas ar priešlaikinis gimdymas, nepilnavertė mityba, vitamino B trūkumas, nuovargis, nemiga, problemos šeimoje ir kt. Įtarus pogimdyvinę depresiją reikėtų kreiptis į specialistus.

Nors su pogimdyvine depresija susiduria ne tiek daug gimdyvių, tačiau net 70% mamų būdingi liūdesio, apatijos, nevilties epizodai. Juos lemia tos pačios priežastys, kaip ir pogimdyvinę depresiją.

Todėl šiuo laikotarpiu labai svarbu išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ir nusnausti, valgyti pilnavertį maistą, prasiblaškyti, paklausyti muzikos, pasižiūrėti filmą ir nebijoti prašyti pagalbos. Tik, visų pirma, pasirūpinusi savimi, galėsite tinkamai pasirūpinti kūdikiu.

Faktas

Anot Gineso rekordų knygos, 1879 metais Kanadoje 2,4 m ūgio Anai Haining Swan-Bates gimęs kūdikis yra laikomas didžiausiu visų laikų naujagimiu. Jis svėrė 10,6 kg, o jo ūgis buvo 71 cm. Deja, mažylis išgyveno tik 11 valandų.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. rutoskinas
  rutoskinas prieš 4 val.

  Innce parašė:
  Na pas mus irgi nelabai viskas ritme. As kol kas stebiu ir tenkinu jo poreikius. Kazkaip vakare ir maniskis daugiau valgo, reiktu gal rasytis idomumo delei ☺️

  Baby daybook labai gera programele

 2. Margarita.
  Margarita. prieš 3 val.

  Ameliya parašė:
  Pirkau iš H dovanotų pinigų, ne taip širdis skaudėjo 😁😁😁 čia, sakau, tau nuo prosenelės 😁

  Ta prasme gaila?

 3. User has not uploaded an avatar
  Lukryteaa prieš 1 val.

  Nu va prisiduodam😃Istorija tai va tokia kad turejau varyt 3po piet antro sweep bet pasuko is ligonines sako atvaryk dabar nu ka pasiemiau Mama nuvarėm tai man ten taip pakrapste iskrito kampstis sako 3cm šiandien jau kokia 8pm varysi gimdyt 🤦‍♀️😅 sako net nerasau as tave skatinimui nes tikrai gimdysi.. Terminas buvo 18d. gryzom namo ir jau keistai jauciaus bet nieko dar. Ejom su Mama pasivaiksciot ir laukiau kol grys vyras. 14.03 ka prasidejo nei as tuos saremius skaciavau nieko... Nu biski bandziau bet 😅😅 nuejau i dusa bet nelabai ka padejo... seip ne taip sulaukiau 2.30pm kol gryzo vyras. Jau buvau pasiskambinus i ligonines nes kraujavau biski po sweepo ir pasakiau kad saremiai kas 5 min nors tikslei nezinojau bet jau labai skaudejo. Nieko nevalgius mane kaip pykino... nu atejau apziurai patikrino sako 7cm tai iskart i vonia gimdyt 😃
  Tai va gimdziau vandeni, viskas truko nuo 2pm iki 9pm. Berniukas 3700 svoris. Gaila cia ugio nematuoja bet gan ilgas ☺️.
  Buvo baisu tuo momentu tai tikrai bet nu ka turejau Mama ir Vyra ir dvi akuseres ir jau ant galo visi tik stupk reke 😁😁😁 o man jau viskas atrodo as nebegaliu😃😃 viskas puiku vaikutis sveikas. Vandenys buvo skaidrus. Biski tinginys nes traukti moka bet tyngi tai pirma davė is švirkšto 😅😅 bet jau pati pamaitinau viskas ciki briki 🤗

 4. User has not uploaded an avatar
  ashi prieš 1 val.

  Lukryteaa parašė:
  Nu va prisiduodam😃Istorija tai va tokia kad turejau varyt 3po piet antro sweep bet pasuko is ligonines sako atvaryk dabar nu ka pasiemiau Mama nuvarėm tai man ten t…

  Kaip fainai! Sveikinu! Ir super kad be skatinimo susisukot!🥳
  As dar laukiu nuo 18 dienos😄 Vakar sviesu festivali apejau, kamstis manau pilnai po to isejo, bet nieko naujo sitam fronte toliau.

 5. User has not uploaded an avatar
  Vandeninė prieš 14 min.

  Lukryteaa parašė:
  Nu va prisiduodam😃Istorija tai va tokia kad turejau varyt 3po piet antro sweep bet pasuko is ligonines sako atvaryk dabar nu ka pasiemiau Mama nuvarėm tai man ten t…

  Sveikinimai!! ☺️💐💐 Džiugu, kad pagaliau sulaukėt savo mažučio ir kad viskas praėjo gerai 😊 trb reik kantrybės palinkėt mums dar laukiančioms 🙏