Kūdikiui 2 mėnesiai ir 3 savaitės

Galite vis dažniau iš tiesų pasimėgauti kūdikio auginimu - mažylis ramiau ir ilgiau miega naktį, pradeda formuotis jo dienos ritmas, jūsų organizmas jau sustiprėjo po nėštumo ir gimdymo. Galite dažniau pastumdyti vežimą parke, valandėlę pasėdėti jaukioje kavinukėje ar bent trumpam išvykti į svečius.

Susidomėjimas savo rankytėmis

Judviejų mažylis dabar itin domisi savo rankytėmis. Jas mažylis „atrado“ jau prieš kurį laiką, tačiau dabar ima tyrinėti lyg Šerlokas Holmsas: sukinėja, kad galėtų geriau iš visų pusių apžiūrėti pirštukus, atgniaužia ir sugniaužia kumštelį, stebėdamas kaip aukštyn ir žemyn juda pirštukai. Atrodo, tarsi jis elgtųsi su savo ranka kaip su lėle ir pats sau rodytų spektaklį. Padėkite kūdikiui lavinti rankų ir akių koordinaciją - virš lovelės ar gultuko pakabinkite žaisliuką taip, kad jis jo nepasiektų, bet treniruotųsi bandydamas jį pagriebti.

Be šių stebėjimų, mažylis rankutes tyrinėja ir kitaip: kišdamas pirštukus į burnytę. Gali pabandyti apžioti net ir visą kumštuką. Taip jis irgi pažįsta savo ranką – jos audinį, didumą ir skonį. Juk ranka yra pats tinkamiausias objektas taip tyrinėti – ji visada čia pat, priešais mažylį, ir niekada niekur nepradingsta.

Tačiau ilgainiui įsitikinsite, kad „ragaudamas“, kūdikis susipažįsta su visokiausiais aplinkui esančiais daiktais. Tai labai svarbus būdas, kuriuo kūdikiai renka informaciją apie juos supantį pasaulį. Taigi pats metas pasirūpinti, kad aplink nebeliktų daikčiukų, kuriais mažylis galėtų užspringti!

Kūdikio raumenų stiprinimas

Mažylio raumenukai dar gan silpni, jis tikriausiai jau gali (arba netrukus galės) apsiversti nuo pilvuko ant nugaros (tiesa, galvytė dar gali „vėluoti“ ir apsivertus likti ant šono), tačiau sėdėjimas bei vaikščiojimas dar laukia ateityje.

Nepaisant to, dabar yra puikus metas stiprinti raumenis. Mažyliui gulint ant nugaros duokite jam įsikibti į jūsų rodomuosius pirštus, prilaikykite jo riešus savo laisvais pirštais ir švelniai kilstelėkite. Kūdikis turėtų laisvai išlaikyti galvytę vienoje linijoje su stuburu. Šis pratimas stiprina vaikučio kaklo, sprando, o taip pat ir pilvo raumenis, tai pasiruošimas sėdėjimui.

Jūsų mažylio kojytės taip pat jau gerokai sustiprėjusios, tikriausiai tą pajutote, kuomet maudant ar keičiant sauskelnes jis ėmė stipriai spurdėti ir spardytis. Skatinkite vaikutį judinti kojytes, jas vis palankstykite, pakutenkite padukus, laikykite kūdikį vertikaliai, leiskite jam truputį remtis kojytėmis. Šis pratimas padės pasiruošti vaikščiojimui.

Pasakokite kūdikiui apie aplinką

Galbūt su kūdikiu nuolat kalbantys tėveliai vaikučių neturintiems gali atrodyti lyg tikri keistuoliai, tačiau nuolatinis bendravimas su mažyliu yra puikus jo lavinimo būdas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kūdikiai su kuriais tėvai nuolat kalbėjosi nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių, pradeda kalbėti anksčiau, jų žodynas būna turtingesnis, o atmintis geresnė.

Skirkite laiko kasdienėms „ekskursijoms“ ir supažindinkite kūdikį su aplinka. Nešiokite jį po kambarį, rodykite daiktus ir juos aiškiai įvardinkite. Būdami lauke taip pat paimkite mažylį ant rankų, parodykite pirštu ir pasakykite: „medis“, „katė“, „gėlė“, „upė“...

Kūdikis, žinoma, dar negalės atkartoti sakomų žodžių, tačiau juos girdės, po truputį pradės įsiminti, o tuo pačiu turės dar vieną įdomią pramogą bei galimybę pabendrauti su tėveliais.

Aplinkinių patarimai

Rūpestis mažyliu atima labai daug jėgų bei sukelia nemenką stresą, kurį dažnai sustiprina grįžimas į visuomenę. Juk, atrodytų, kiekvienas sutiktas pažįstamas žmogus stengiasi pasidalinti patarimais iš asmeninės patirties, nė neklaustas pasidalina įžvalgomis apie čiulptuko žalą ar peržengdamas asmeninės erdvės ribas ima klausinėti apie žindymą.

Įsiklausykite į išsakomus patarimus (kartais jie tikrai labai vertingi!), padėkokite, tačiau nesivelkite į ilgas diskusijas. Psichologų teigimu, patarėjus reikėtų vertinti atlaidžiai, tačiau jų patarimų perdėm rimtai nepriimti. Dažniausiai žmonės tiesiog stengiasi palaikyti pokalbį, jaučia pareigą bent jau patarimais palengvinti tėvelių dalią ir taip prisidėti prie vaikelio auginimo.

Psichologai šį įprotį sieja su senaisiais papročiais, kuomet mažylį augino „visas kaimas“. Dažniausiai labai jaunai, specialistų pagalbos negalinčiai gauti, interneto ar knygų neturinčiai mamai galėjo padėti tik giminaitės ar kaimynės. Šiandien profesionalų pagalba ir gausybė informacijos pasiekiama per akimirką, tad „visas kaimas“ nebėra toks reikalingas, tačiau per šimtmečius susiformavusių įpročių juk sunku atsikratyti...

Faktas

Atliekant tyrimą kūdikių tėvai prisipažino, kad pirmuosius tris mėnesius po gimdymo seksualinio gyvenimo beveik nebuvo, o vėliau jis suaktyvėjo.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. Rimtushka
  Rimtushka prieš 1 val.

  mattina all alba parašė:
  Mūsų lygiai taip pat, dėl to net nežadinu. Dabar būna ir 6val nepertraukiamai išmiega. Pvz vakar užmigo 20val. Kelesi prieš 2, po to puse 5, o jau kai prabudo 7:20,…

  O jum krutine nekieteja? As po tokio tarpo atsikelciau visa slapia ir su akmenine krutine 🤔

 2. User has not uploaded an avatar
  noma prieš 1 val.

  Pajuris parašė:
  As irgi lygiai taip pat darydavau, o dabar apmazeje man pienuko, damaitinu misinuku, tai velai vakare nutraukiu abu papus ir ramiai einu miegot, kai pabunda, sumait…

  Tai jei papuliai sprogsta po nakties tai yra to pieno.Jei nakti duotumet pieniuka o nemisiniuka tai ir gamintusi pienas.Pirmagimi maitinau ir kai bandydavau nusitraukti niekaip neiseidavo nedaug issitraukdavo.O svorio priaugdavo normaliai.

 3. popin
  popin prieš 1 val.

  Augu parašė:
  As nakti nezadinu nuo 1menesio kada atsikelia tada. Bet diena buvo kazkokia paranoja ilgiau nei 3 valandas neleisdavau miegoti visad zadindavau, bijojau, kad bus al…

  Niu jis pavalgo, tada vistiek ar tvarkausi ar zaidziam, ar dar ka. Ne nepastebi kartais, kad pora val prabego. Tada duodi nes jau pyksta. Bet jei nesenai valgem ir jis pyksta, tada nekisu jau. Ieskau priezasciu, ar miego nori ar bendrauti ir pan.

  penelope123 parašė:
  O snd atvaziavom prie juros, vejas didziulis, tai ir nenuejom iki juros, tos kurios jau susiduret, drasiai vedat prie juros per veja, ar viska uzkamsot kad vejelis …

  Niu siandien Klaipedoje toks vejas, kad as jau nedrysciau ant jo vaika laikyti. Mes isejom pasivaikscioti ir ipucia vistiek i vezima, tai kazkaip nemaloniai, nuo tokio vejo as jau saugau vaikiuka. Kai mazesnis vejas, tai jau maziau priziuriu bet siaip jis visada lopsy guli, tik apsaugos ant virsaus nededu kai ne taip vejuota

 4. aparate
  aparate prieš 48 min.

  Rimtushka parašė:
  Norejau paklausti, kurios migdot vaikucius loveleje. Kaip klojat paklodes? Gal kazkokiu gudrybiu turit? Ar dvigubas paklodes ar kokius antciuzinius neperslampamus? …

  pas mane paklodes neperslampamos

 5. mattina all alba prieš 22 min.

  Rimtushka parašė:
  O jum krutine nekieteja? As po tokio tarpo atsikelciau visa slapia ir su akmenine krutine 🤔

  Na padidejus buna, kietesne, bet nejauciu del to diskomforto. Buvo karta toks atvejis, kad pramiegojo beveik visa diena, tai vakare jau net viena puse guzuotis eme, tai tada zadinau, bet naudos buvo nulis, nes truktelejo kokia pora kartu ir vel uzmigo... na galvoju tiek to, bet po to jau net gulet nejo, tai keliausi trauktis, nes buvo neimanoma🙄