Kūdikiui 2 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažylis dabar itin domisi savo rankytėmis. Nors kad turi jas, jis jau kuris laikas suvokia,  dabar jis pradeda jas tyrinėti lyg Šerlokas Holmsas: sukinėja, kad galėtų geriau iš visų pusių apžiūrėti pirštukus, atgniaužia ir sugniaužia kumštelį, stebėdamas kaip aukštyn ir žemyn juda pirštukai, – atrodo, tarsi jis elgtųsi su savo ranka kaip su lėle ir pats sau rodytų spektaklį. Kad padėtum kūdikiui lavinti atsiradusią rankų ir akių koordinaciją, pakabink žaisliuką taip, kad jis jo nepasiektų ir treniruotųsi bandydamas jį pagriebti.

Be šių stebėjimų, mažylis rankutes tyrinės ir kitaip: kišdamas pirštukus į burnytę. Gali pabandyti apžioti net ir visą kumštuką. Taip jis irgi pažįsta savo ranką – jos audinį, didumą ir skonį. Juk ranka yra pats tinkamiausias objektas taip tyrinėti – ji visada čia pat, priešais mažylį, ir niekada niekur nepradingsta.

Tačiau ilgainiui įsitikinsi, kad „ragaudamas“, kūdikis susipažįsta su visokiausiais aplinkui esančiais daiktais. Tai labai svarbus būdas, kuriuo kūdikiai renka informaciją apie juos supantį pasaulį. Taigi pats metas pasirūpinti, kad aplink nebeliktų daikčiukų, kuriais mažylis galėtų užspringti.

Faktas

Atliekant tyrimą kūdikių tėvai prisipažino, kad pirmuosius tris mėnesius po gimdymo seksualinio gyvenimo beveik nebuvo, o vėliau jis suaktyvėjo.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Anna Maria
  Anna Maria prieš 1 val.

  Kas pirko/turi Womar vokelius-ar verta imti ta multifunkcini su prailginimu nuo 83 iki 106cm?
  Ar uzteks galvoju 95cm siulo standartini.
  Vaikas pusmecio bus apie 70cm taip isivaizduoju, tai bus sausi..dar vasari kova gal panaudociau, gi buna salta, nu bus apie 74cm ane? Aisku prirengtas su kombiu bus didesnis, bet tilps i 95?

  Ar praktiskiau imt ta prasiilginanti kad paskui ir i roges cia sako galima det naudot?

 2. migla...
  migla... prieš 1 val.

  Monkutee parašė:
  Mamytes, kuria programele naudojate?

  Vakar 3 ismeginau ir pasirinkau ta paskutine labiausiai patiko ir patogiausia pasirode

 3. migla...
  migla... prieš 1 val.

  Simonske parašė:
  Pas ka siuvotes? Nuo kurio laiko tinka leliukams? Nes neissirenku kokia pirkti, kad butu tinkama tokiems mazuliams..

  Nebegyvena LT mum siuvusi moteris. Paieskokit internete tikrai manau kad ka nors rasit, arba ieskokit cia https://www.kenga.lt o nesiokles tinka nuo gimimo.

 4. simonaale
  simonaale prieš 1 val.

  Neko parašė:
  As sito irgi noriu :3 kur pirkote?

  Musu mazyliuose

  Agata1 parašė:
  Tai va del pilvo reikalu...kervirta para maziui jokiu vaistuku neduodu ir ka, netgi geresne situacija. Aisku biski bijau cia prisisneket😃 Bet zodziu infacol pakeici…

  As apskritai manau, kad cia paskutiniai pasispardymai vaiku. Iki 4men kaip ir visiems baigiasi tos bedos. Pats pikas manau praejo jau. O dabar tokie nuobezdaliai liko viena diena taip, kita kitaip. Kaltinam maista, kava,charakteri, ka tik nori manau dar menuo ir jau visiems bus lengviau

 5. melanezija
  melanezija prieš 30 min.

  simonaale parašė:
  Musu mazyliuose

  Baigiasi pilvukų bėdos ir prasidės dantukų dygimas