Kūdikiui 2 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažylis dabar itin domisi savo rankytėmis. Nors kad turi jas, jis jau kuris laikas suvokia,  dabar jis pradeda jas tyrinėti lyg Šerlokas Holmsas: sukinėja, kad galėtų geriau iš visų pusių apžiūrėti pirštukus, atgniaužia ir sugniaužia kumštelį, stebėdamas kaip aukštyn ir žemyn juda pirštukai, – atrodo, tarsi jis elgtųsi su savo ranka kaip su lėle ir pats sau rodytų spektaklį. Kad padėtum kūdikiui lavinti atsiradusią rankų ir akių koordinaciją, pakabink žaisliuką taip, kad jis jo nepasiektų ir treniruotųsi bandydamas jį pagriebti.

Be šių stebėjimų, mažylis rankutes tyrinės ir kitaip: kišdamas pirštukus į burnytę. Gali pabandyti apžioti net ir visą kumštuką. Taip jis irgi pažįsta savo ranką – jos audinį, didumą ir skonį. Juk ranka yra pats tinkamiausias objektas taip tyrinėti – ji visada čia pat, priešais mažylį, ir niekada niekur nepradingsta.

Tačiau ilgainiui įsitikinsi, kad „ragaudamas“, kūdikis susipažįsta su visokiausiais aplinkui esančiais daiktais. Tai labai svarbus būdas, kuriuo kūdikiai renka informaciją apie juos supantį pasaulį. Taigi pats metas pasirūpinti, kad aplink nebeliktų daikčiukų, kuriais mažylis galėtų užspringti.

Faktas

Atliekant tyrimą kūdikių tėvai prisipažino, kad pirmuosius tris mėnesius po gimdymo seksualinio gyvenimo beveik nebuvo, o vėliau jis suaktyvėjo.

2017 m. Lapkritinukai

1. Naujavičė
    Naujavičė prieš 46 min.

erljolanta parašė:
    Patarkit, ka pirkti BB gultuka ar kokia supyne?

Mes turim BB, tai nekeisčiau į kita. Perpietės miegelio visada migdau jame, turim ir chicco, bet nepasiteisino mum jis.

Kuculis prieš 40 min.

Mamytes, kurios turite BB, kiek leidziate vaikuciams jame buti?

leliuone prieš 27 min.

Kuculis parašė:
    Mamytes, kurios turite BB, kiek leidziate vaikuciams jame buti?

Mano max jame isbuna 30 min

Lorrii prieš 20 min.

Mamos, kurios maitinat krūtimi, ar dar žadinat mažylius naktį kas 3-4 val. jeigu patys neatsibunda? Ar krūtinė prisitaikys, ar nemažės pieno, jeigu naktį bus 5-6-7 val. tarpas o dieną norės dažniau mažylis?

Asara akyse prieš 9 min.

Lorrii parašė:

as dabar pradejau zadfinti pirma kelimasi po 5 valandu. Paalgom 21:30 al ir tada zadinu 2:30 val. bet jau buna ir pati muistosi, ar apie puse dvieju reikia iduot soske ir dar istempt laiko. Po to zadinu apie 6:30 val, nors siandien apie 66 ati nubudo. Nakti tada duodu is tos kruties kur priklauso, ir siek tiek kita, kad nutrauktu, jog, iki ryto visai nesukietetu