5 mėnesių kūdikis

Judviejų mažylis jau greitai išmoks sėdėti pats. Kad padėtumėte jam mokytis šio svarbaus įgūdžio, galite pasodinę jį paramstyti. Atramos turi būti minkštos, bet tvirtos, kad pasviręs mažylis nenuvirstų – tam puikiai tiks pusapvalė ar volelio formos pagalvė. Jeigu mažylis darosi irzlus arba atrodo pavargęs, neverskite jo sėdėti ir verčiau paguldykite jį.

Leiskite jam sėdėti įvairiose vietose, išsivežkite jį į lauką sportiniu vežimėliu. Sėdėdamas mažylis mokosi išlaikyti pusiausvyrą, o tai yra esminis jo fizinio vystymosi elementas. Be to, sėdėdamas jis mato pasaulį iš naujos perspektyvos, o tai padeda lavinti jo pažintinius gebėjimus.

Iš pradžių mažylis sugebės pasėdėti kelias minutes varliuko pozoje (gunktelėjęs per nugarą ir atsirėmęs rankutėmis). Pamažu jis sustiprės, geriau išlaikys pusiausvyrą, ir jau netrukus pradės sėdėti pats – maždaug šešių ar septynių mėnesių.

Faktas

Penkių mėnesių kūdikio svoris būna apytiksliai du kartus didesnis nei vos gimusio. Jeigu ir toliau jis augtų taip sparčiai, dešimties metų būtų 3,5 m ūgio ir svertų daugiau kaip 90 kg.

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. Sužadėtinė
  Sužadėtinė prieš 1 d.

  Spurgaite parašė:
  Buvo uzauges is ausies

  O kaip atrodo? Pamatet?

 2. User has not uploaded an avatar
  Terax prieš 20 val.

  Spurgaite parašė:
  Buvo uzauges is ausies

  O kaip jis ten atrode? Kaip pasireske jis jums?

 3. User has not uploaded an avatar
  mine2017 prieš 20 val.

  Sveikos mamos, mes siuo metu gulim ligoninrje ir gauname antibiotikus. Noriu visas informuoti, jog jei netycia atsitiktu kad tektu antibiotikus tiesiai i vena gauti (labai nuosirdziai linkiu kad neprireiktu), visada prasykite kad leistu su spec aparatu! Jis per 20-30 min sulasina antibiotikus ir leliukas nieko nejaucia 😊 sita suzinojau neseniai, o seseles to nesako nes tingi uzsiimti, bet kai pareikalauji tai atnesa aparata ir leliukas nesikankina 😊

 4. Saulyna.
  Saulyna. prieš 14 val.

  mine2017 parašė:
  Sveikos mamos, mes siuo metu gulim ligoninrje ir gauname antibiotikus. Noriu visas informuoti, jog jei netycia atsitiktu kad tektu antibiotikus tiesiai i vena gauti…

  Nuo ko geriate antibiotika?

 5. User has not uploaded an avatar
  mine2017 prieš 27 min.

  Saulyna. parašė:
  Nuo ko geriate antibiotika?

  Nuo slapimo taku infekcijos