5 mėnesių kūdikis

Judviejų mažylis jau greitai išmoks sėdėti pats. Kad padėtumėte jam mokytis šio svarbaus įgūdžio, galite pasodinę jį paramstyti. Atramos turi būti minkštos, bet tvirtos, kad pasviręs mažylis nenuvirstų – tam puikiai tiks pusapvalė ar volelio formos pagalvė. Jeigu mažylis darosi irzlus arba atrodo pavargęs, neverskite jo sėdėti ir verčiau paguldykite jį.

Leiskite jam sėdėti įvairiose vietose, išsivežkite jį į lauką sportiniu vežimėliu. Sėdėdamas mažylis mokosi išlaikyti pusiausvyrą, o tai yra esminis jo fizinio vystymosi elementas. Be to, sėdėdamas jis mato pasaulį iš naujos perspektyvos, o tai padeda lavinti jo pažintinius gebėjimus.

Iš pradžių mažylis sugebės pasėdėti kelias minutes varliuko pozoje (gunktelėjęs per nugarą ir atsirėmęs rankutėmis). Pamažu jis sustiprės, geriau išlaikys pusiausvyrą, ir jau netrukus pradės sėdėti pats – maždaug šešių ar septynių mėnesių.

Faktas

Penkių mėnesių kūdikio svoris būna apytiksliai du kartus didesnis nei vos gimusio. Jeigu ir toliau jis augtų taip sparčiai, dešimties metų būtų 3,5 m ūgio ir svertų daugiau kaip 90 kg.

2017 m. BALANDŽIO mėn. mamytės

 1. Giedrė_x
  Giedrė_x prieš 14 val.

  Pavaasaris parašė:
  Kaip jusu mazyliai atpiloneja mp? nesuprantu ar cia sutapimas, kai isheriu kavos su pienu ar ryte jin greit pasisotina ir perdaug buna🙈 tik pradedu nesiot ir jauciu…

  Aha maniske irgi megsta taip pazaisti issiepus buna visa

 2. User has not uploaded an avatar
  Snieshka prieš 13 val.

  Pavaasaris parašė:
  Kaip jusu mazyliai atpiloneja mp?

  Dar vis atpylinėja, jau nebesuprantu ir nuo ko. Buvau atsisakius ir pieno produktų, ir kavos, bet vistiek pilstė. Tai jau po truputį leidžiu sau daugiau ko ir tiesiog taip nebeimu į širdį, nes svorio po truputį vistiek priauga. Tikiuosi, kad pradėjus primaitinimą, baigsis ši bėda.

  Kote parašė:
  Manoji ir dar vis atpila, bet kazkaip nekreipiu demesio.

  Aš irgi jau taip nebesureikšminu. Prisitaikėm visi, pripratom ir tiek.

 3. User has not uploaded an avatar
  liepsnele777 prieš 2 val.

  Ohlala parašė:
  Ir siaip nesvarbu net, kad neistraukia pientraukis nieko, vistiek krutine stimuliuoja, todel kartokite kas tris valandas po 15-30 min ir po keletos dienu bus rezult…

  Sveiki. Man daktare kaip tik uzdraude kmynus, nes mazina laktacija atseit jie, duju susidaryma, bet kietina kaki. Kadangi mums su papukais buvo daug problemu tai apart melisos ir pankoliu sake nieko negerti. Dar pastebejau, kad vaikutis nepernesa jokiu kvepalu. Naudoju tik rutulini dez. Nes jei tik pasikvepinu papuko neima ir kai labai susilu suprakaituoju buna tas pats. Reikia kad mamyte butu svari ir sausa.

 4. User has not uploaded an avatar
  piau prieš 1 val.

  Sveikos mamos. Gal kuri nors vartojat holle misinuka ir galetumet ikelti nuotrauka su dozavimu bei sudetim? Nerandu internete. Aciu!

 5. Ohlala
  Ohlala prieš 58 min.

  liepsnele777 parašė:
  Sveiki. Man daktare kaip tik uzdraude kmynus, nes mazina laktacija atseit jie, duju susidaryma, bet kietina kaki. Kadangi mums su papukais buvo daug problemu tai ap…

  Na cia vokietijoje taip tekomenduoja. Kai gulejau ligonineje po cp, ir mazyle neeme kruties, tai seseles po sesis puodelius kmynu arbatos liepdavo isgerti, ir nusitraukineti kas tris valandas- pienas atsirado labai greitai, ir jo buvo labai labai daug.. mazyle neturejo niekada bedu del uzkietejusiu viduriu. Tai tikriausiai zinot visiems skirtingai..
  O kadangi labai megstu kvepintis, tai kvepinuos visada uz kaklo gale, nepastebejau kolkas kad nepatiktu, kur ji liecias ar glaudzias irgi stengiuosi nekvepint ir netept kremais kvepianciais tu vietu