5 mėnesių kūdikis

Judviejų mažylis jau greitai išmoks sėdėti pats. Kad padėtumėte jam mokytis šio svarbaus įgūdžio, galite pasodinę jį paramstyti. Atramos turi būti minkštos, bet tvirtos, kad pasviręs mažylis nenuvirstų – tam puikiai tiks pusapvalė ar volelio formos pagalvė. Jeigu mažylis darosi irzlus arba atrodo pavargęs, neverskite jo sėdėti ir verčiau paguldykite jį.

Leiskite jam sėdėti įvairiose vietose, išsivežkite jį į lauką sportiniu vežimėliu. Sėdėdamas mažylis mokosi išlaikyti pusiausvyrą, o tai yra esminis jo fizinio vystymosi elementas. Be to, sėdėdamas jis mato pasaulį iš naujos perspektyvos, o tai padeda lavinti jo pažintinius gebėjimus.

Iš pradžių mažylis sugebės pasėdėti kelias minutes varliuko pozoje (gunktelėjęs per nugarą ir atsirėmęs rankutėmis). Pamažu jis sustiprės, geriau išlaikys pusiausvyrą, ir jau netrukus pradės sėdėti pats – maždaug šešių ar septynių mėnesių.

Faktas

Penkių mėnesių kūdikio svoris būna apytiksliai du kartus didesnis nei vos gimusio. Jeigu ir toliau jis augtų taip sparčiai, dešimties metų būtų 3,5 m ūgio ir svertų daugiau kaip 90 kg.

2016 m. Lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  VytauteR prieš 1 d.

  Katty parašė:
  ar galima zindant valgyti menkiu kepeneles? ir tuno konservas?

  Nuo vieno karto nieko nenutiks bet reikia vengti del svino

 2. User has not uploaded an avatar
  LadyNov prieš 16 val.

  Labas mamos , norejau pasiteirauti tu mamų kurios visa dar maitina tik mp ar nepasikeitė vaikučiu išmatų turinys ?. Mūsiškis anksciau būdavo arba garstyčių spalvos su grudeliais , arba tokia kaip košyte , būdavo ir gleivių dėl seilių . Tačiau dabar jau kokias 2-3 dienas pastebiu kad pasituština taip tamsiau į zalsvuma ir lyg tokiomis vis gleivėmis, bet ne dažnai max 2-3 kartus į diena kaip visada. Čia normalu ar reikia kažką keisti maiste.

 3. Mašulia prieš 15 val.

  Sveikos. Ar yra kas is Vilniaus planuoja krikstynas? Gal kas gali kavine kokia rekomenduot 20 zm. ?

 4. User has not uploaded an avatar
  VytauteR prieš 14 val.

  LadyNov parašė:
  Labas mamos , norejau pasiteirauti tu mamų kurios visa dar maitina tik mp ar nepasikeitė vaikučiu išmatų turinys ?. Mūsiškis anksciau būdavo arba garstyčių spalvos …

  Turbut del tulzies. Mum buvo pries pora sav. Truko apie savaite.

 5. Tea party
  Tea party prieš 14 val.

  Mašulia parašė:
  Sveikos. Ar yra kas is Vilniaus planuoja krikstynas? Gal kas gali kavine kokia rekomenduot 20 zm. ?

  Kažkur man rekomendavo Dvaras prie Katedros. Mes imam Belmonte Stiklo salę.. žinau kad nemažai blogų atsiliepimų apie maistą, ir brangoka, bet niekas daugiau neatitiko, ko norėjau.