Kūdikio raidai palanki aplinka (15)

kūdikio kambarys

Žinoma, tavo kūdikis per mažas lankyti mokyklą. Tačiau jis jau yra uolus mokinys. Štai keturi žingsniai, kuriais tu gali paskatinti jo raidą.

1. Leisk kūdikiui susipažinti su įvairia aplinka, veikla ir žmonėmis. Kiekvienas susidūrimas su pasauliu, ar tai būtų įprasta veikla (pavyzdžiui, tavo kasdienė namų ruoša), ar kažkas naujo ir nepažįstamo (pavyzdžiui, išvyka į nelankytą vietą), lavina tavo mažylio pojūčius ir žadina jo smalsumą. Pasistenk lankytis su mažyliu įvairiose vietose ir kalbėkis su juo apie tai, ką matai, girdi, užuodi ir lieti.

2. Pasirūpink, kad namuose mažajam tyrinėtojui būtų saugu. Geri mokiniai yra labai smalsūs. O geriausias būdas skatinti mažylio smalsumą – pasirūpinti, kad jis galėtų saugiai tyrinėti savo aplinką. Kuo mažiau aplink jį bus pavojingų daiktų, tuo mažiau tau reikės kištis ir trukdyti jam tyrinėti sakant „ne“. Kitaip tariant, tegu aplinka būna viliojanti, bet saugi.

3. Kuo geriau išnaudok mažylio žaidimų laiką. Pasirūpink, kad mažylis turėtų įvairių formų, spalvų, faktūrų ir įvairius garsus skleidžiančių žaislų. Kartais leisk jam pažaisti vienam, o kartais žaisk su juo – abu žaidimo tipai skirtingai lavina jo protą. Atsispirk pagundai padėti mažyliui, jei jam nesiseka susidoroti su sudėtingesniu žaislu ar nesiseka atlikti kokio nors veiksmo, – tegu jis eksperimentuoja ir išmoksta pats (tačiau padėk, jeigu jam niekaip nepavyksta ir jis suirzta ar nusimena). Užbaik žaidimus anksčiau, negu mažylio susidomėjimas atslūgs ir jis pradės zirsti – tai ženklas, kad jis persisotino žaidimais.

4. Namuose turėtų būti daug vaikiškų knygelių. Dažnai pavartyk jas kartu su mažyliu, parodyk  jam pirštu paveikslėlius ir papasakok apie juos.    

Naujausi komentarai

 1. 8nehir8
  8nehir8 prieš 8 m.

  Kengura2 parašė:
  ogo, o kiek tada dantu jau turejo, kad sugrauze?

  tada turejo 7 dantukus ir 8 auginosi.tai vat pasikase

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  nehir parašė:
  tada turejo 7 dantukus ir 8 auginosi.tai vat pasikase

  Dantuotas jau buvo Gal dar nuomedzi priklauso, is kokio pagaminta Nu man tai labai grazu mediniai zaisliukai, bet dar nei vieno neturim

 3. 8nehir8
  8nehir8 prieš 8 m.

  zaislas buvo is tu brangesniu:)gavo dovanu Goki medine rusiuokle is dedes.tas kaladeles is pradziu smagiai isiminejo,o tik palikau viena,tai ir pasidarbavo.dabar paslepiau.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Sveikos, mamytes.
  Ar lankote/lankete su kudikeliais mokykleles Vilniuje?

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  Mes naudojam visokiausius žaislus. Bet žaidžiama jais daniausia, kai žaidi kartu

  Mano vyresniam jau 8 metai, o mažajai 2. Su vyresniu jau tiek prisižaidžiau su žaislais, kad jau žiūrėt į juos negaliu Taigi, stengiuosi parinkti veiklą, kuri būtų įdomi visiems.

  Va patys pasidarėm rutuliukų trasą iš tualetinio popieriaus ritinėlių:

  https://www.youtube.com/watch?v=A3S3UnIl93o

  Ir darom įvairius eksperimentus, nes jie man pačiai įdomūs

  Šis su sausu ledu, yra ir kitų, galite rasti kanale. https://www.youtube.com/watch?v=tWmc_lmdMH0