Kūdikio raidai palanki aplinka (15)

kūdikio kambarys

Nors jūsų kūdikis dar yra per mažas mokyklai, jis jau yra uolus mokinys. Štai keturi žingsniai, kaip pagerinti jo raidą:

1. Leiskite jam susipažinti su įvairia aplinka, veikla ir žmonėmis. Kiekvienas susidūrimas su pasauliu, ar tai būtų įprasta veikla (pavyzdžiui, jūsų kasdienė namų ruoša), ar kažkas naujo ir nepažįstamo (pavyzdžiui, išvyka į nelankytą vietą), lavina mažylio pojūčius ir žadina jo smalsumą. Pasistenkite lankytis su mažyliu įvairiose vietose ir kalbėkis su juo apie tai, ką matote, girdite, užuodžiate ir liečiate.

2. Pasirūpinkite, kad namuose mažajam tyrinėtojui būtų saugu. Geri mokiniai yra labai smalsūs. O geriausias būdas skatinti mažylio smalsumą – pasirūpinti, kad jis galėtų saugiai tyrinėti savo aplinką. Kuo mažiau aplink jį bus pavojingų daiktų, tuo geriau. Kitaip tariant, tegu aplinka būna viliojanti, bet saugi.

3. Kuo geriau išnaudokite mažylio žaidimų laiką. Pasirūpinkite, kad jis turėtų įvairių formų, spalvų, faktūrų ir įvairius garsus skleidžiančių žaislų. Kartais leiskite jam pažaisti vienam, o kartais žaiskite su juo – abu žaidimo tipai skirtingai lavina jo protą. Atsispirkite pagundai padėti mažyliui, jei jam nesiseka atlikti kokio nors veiksmo, – tegu jis eksperimentuoja ir išmoksta tą padaryti pats (bet padėkite, jeigu jam niekaip nepavyksta ir jis suirzta, nusimena). Užbaikite žaidimus anksčiau, negu mažylio susidomėjimas atslūgs ir jis pradės zirsti. Nelaukite, kol jis "persisotins" žaidimais.

4. Namuose turėtų būti daug vaikiškų knygelių. Dažnai pavartykite jas kartu su mažyliu, parodykite jam pirštu paveikslėlius ir papasakokite apie juos.    

Susiję straipsniai

Kaip vaikui parinkti tinkamiausią muzikos instrumentą?

Muzika atveria daugybę naujų galimybių, leidžia ugdyti vaiko kūrybiškumą. Tyrimų duomenimis, mokymasis groti padeda stiprinti discipliną.

Vaiko vystymuisi ypač svarbūs 6 raidos etapai

Pablo Neruda rašė: „Vaikas, kuris nežaidžia, nėra vaikas.“ Tėvai vis labiau suvokia kartos, kuriai leista per mažai laiko žaisti, minusus.

Kas yra asociatyvusis žaidimas ir kuo jis svarbus vaikui?

Augant vaikui, žaidimas ir bendravimas su kitais vaikais bei buvimas šalia bendraamžių taps didele jo pasaulio dalimi.

Naujausi komentarai

  1. 8nehir8
    8nehir8 prieš 12 m.

    Kengura2 parašė:
    ogo, o kiek tada dantu jau turejo, kad sugrauze?

    tada turejo 7 dantukus ir 8 auginosi.tai vat pasikase

  2. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 12 m.

    nehir parašė:
    tada turejo 7 dantukus ir 8 auginosi.tai vat pasikase

    Dantuotas jau buvo Gal dar nuomedzi priklauso, is kokio pagaminta Nu man tai labai grazu mediniai zaisliukai, bet dar nei vieno neturim

  3. 8nehir8
    8nehir8 prieš 12 m.

    zaislas buvo is tu brangesniu:)gavo dovanu Goki medine rusiuokle is dedes.tas kaladeles is pradziu smagiai isiminejo,o tik palikau viena,tai ir pasidarbavo.dabar paslepiau.

  4. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 12 m.

    Sveikos, mamytes.
    Ar lankote/lankete su kudikeliais mokykleles Vilniuje?

  5. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 8 m.

    Mes naudojam visokiausius žaislus. Bet žaidžiama jais daniausia, kai žaidi kartu

    Mano vyresniam jau 8 metai, o mažajai 2. Su vyresniu jau tiek prisižaidžiau su žaislais, kad jau žiūrėt į juos negaliu Taigi, stengiuosi parinkti veiklą, kuri būtų įdomi visiems.

    Va patys pasidarėm rutuliukų trasą iš tualetinio popieriaus ritinėlių:

    https://www.youtube.com/watch?v=A3S3UnIl93o

    Ir darom įvairius eksperimentus, nes jie man pačiai įdomūs

    Šis su sausu ledu, yra ir kitų, galite rasti kanale. https://www.youtube.com/watch?v=tWmc_lmdMH0