Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.)

2018 m. rugpjūčio džiaugsmukai

 1. Silent
  Silent prieš 20 val.

  katenka parašė:
  Ar yra tokiu, kurios i poliklinika su vaiku vaziuojat su vezimeliu? Kuri laika busiu be masinos, galvoju, ar galima vaziuoti su vezimeliu. Kazkaip niekad neuzmatyda…

  Yra teke matyti, palieka koridoriuje prie kabineto, nes alia del higienos i pati kabineta neleidzia isivezt (kaip kad ir su striukem neleidzia eit)

 2. User has not uploaded an avatar
  katenka prieš 20 val.

  Silent parašė:
  Yra teke matyti, palieka koridoriuje prie kabineto, nes alia del higienos i pati kabineta neleidzia isivezt (kaip kad ir su striukem neleidzia eit)

  Tada super. Svarbu, kad ne lauke vezimeli reikia palikt

 3. User has not uploaded an avatar
  Aiste13 prieš 20 val.

  Laime7 parašė:
  Taip maitinu mp🙂 na kai paskaitau kad kitu leliukai jau pilnai zandukos kerta kosytes nuo kokiu 5 men tai man neramu kad manasis nieko neleidzia i burnyte ideti🤦‍♀…

  No panic! Perskaiciau “mano vaikas nieko nevalgo” knyga, pries daugiau nei menesi turbut (kol nepradeja buvom nieko ragaut) , labai nuramino, ir ten rase, kad vaikai (ypatingai valgantis mp) buna pradeda valgyt 8men arba netgi 10men! Tiesiog turbut nepasiruose, ir uztenka mp jiems. Mano vaikui 6,5men dabar, kadangi netiko bulve, kuria daviau ragaut kelios dienos iki 6men, tada kelias dienas nieko, tada bandem vienas kruopas vel isbere, tai vel po keliu dienu tik pradejom kitas kruopas, dabar realiai tik savaite ir dvi dienos kaip jau kasdien valgo kose, pirma diena viena saukstuka, po kokiu 5dienu jau suvalge apie 60gr, siandien ir vakar suvalge 110gr kazkur. Paragaves tik 4 rusiu kruopu ir obuolio, neskubinu ivykiu, kadangi linkes alergizuot tai atsargiai po viena nauja dalyka turiu bandyt. Aisku man ramiau kai kraujo tyr padarytas ir netruksta nei gelezies nei nieko, maitinu mp daznai, bet siaip vaikas koses nori, nemoka dar labai puikiai, bet ziojas, nori, negrudu per prievarta ir siaip ta svori ziuriu kiek suvalgo tik del smalsumo. Nepergyvenkit, ateis laikas ir valgys ( na negaliu tvirtai teigt, nes buna tikrai dideliu nevalgiuku) bet siuo metu, manau, dar problemos nera ir maziau stresuot reik. Jei vaikutis sveikas, tiesiog kantrybes reik 😇 gyvas pavyzdys, mano drauges vaikas valge tik mp, pradejo ragavimus lyg nuo 5men su biskiu, vaikas taip jau kad valgyt pradejo 8men, o ta drauge stresavo belekiek, tai as pamacius jos situacija ir perskaicius ta knyga kazkaip ramiai pradejau ragavimus, kam to streso jeigu tyrimai geri, vaikutis sveikas. Jei bus metuku ir nieko i burna neikisi tai tada nerimo butu.
  Tikiuosi kazkiek nuraminau 😊👌

  katenka parašė:
  Ar yra tokiu, kurios i poliklinika su vaiku vaziuojat su vezimeliu? Kuri laika busiu be masinos, galvoju, ar galima vaziuoti su vezimeliu. Kazkaip niekad neuzmatyda…

  Dazniausiai taip ir keliaujam. Ziurint apie kokio dydzio poliklinika snekat, bet kaip rase kita nare, paliekam uz duru vezimeli.

 4. User has not uploaded an avatar
  minimartin prieš 19 val.

  katenka parašė:
  Ar yra tokiu, kurios i poliklinika su vaiku vaziuojat su vezimeliu? Kuri laika busiu be masinos, galvoju, ar galima vaziuoti su vezimeliu. Kazkaip niekad neuzmatyda…

  Siaip daznai buna spec vietos vezimeliams pirmuose aukstuose palikt, paklaust registraturoj reik🙂 bent Vilniuje keliose poliklinikose kur lankomes yra🙂 nors paciai teke su vezimeliu iki dury vaziuot, kol lekiukas mazas buvo🙂

 5. User has not uploaded an avatar
  monas prieš 19 val.

  katenka parašė:
  Ar yra tokiu, kurios i poliklinika su vaiku vaziuojat su vezimeliu? Kuri laika busiu be masinos, galvoju, ar galima vaziuoti su vezimeliu. Kazkaip niekad neuzmatyda…

  Su antru jau vaiku, tik su vezimu iki pat kabineto, as daug matau, bet gal del to kad ten vaiku gydytoju skyrius yra, o siaip tai visur liftu su vezimu papuolam ir kraujo ir i mankstas... antraip patrukciau