Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.)

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

1. E-Eel
    E-Eel prieš 1 val.

Marima parašė:
    Kiek suvalgo jūsų mažylis?

Na mano mažuliukė, bet visai noriai valgo, tai dabar apie 150-180ml suvalgo. Jeigu kažką mėgstamo - daugiau, jeigu kokia "naujiena" atsiranda, tai labai nedaug pirmą kartą suvalgo.

D.M.K.M. prieš 1 val.

Mano verčiasi per abi puses,bet nuo pilvo ant nugaros sunkiau verčiasi,bet šiaip taip apsiverčia, duodu pirktinę ekologišką kukuruzų su mėlynėm košę iš kruopų, daržovęs ragavo jau ir bulvę,botatą,kopūstą,moliūgą ir morką,brokoli daviau kepto ir nekepto oboulio ir banano, labiau valgo daržovęs negu vaisius, ypač megstą kopūsto batato ir morkos daržovine, dėl kopūsto labai bijojau,kad pilvą išpūs,bet bereikalo,nes vaikui patiko ir labai tiko. Nuo bulvės paprastos įtariu truputi pilvą pučia. Grikiai nepatiko. Suvalgo 150 ml košės. Nuo nieko neberia. Primaitint pradėjau, nes nepriaugo svorio. Šiandien paskambino dėl skiepų rytoj sakė ateit,nes neaišku kiek tas karantinas truks ir kad neužtest dar daugiau.

D.M.K.M. prieš 1 val.

Marima parašė:
    Nežinau, nesuprantu aš tos slogos. Na ten kartais per dieną išteka toks skaidrus snargliukai iš nosytes, kai girdžiu kad šliurpsina kažką, ištraukiu, tai išsitrauki…

Aš su fizologiniu skysčių iš vaistines būdavo pirkt lašalinėm, dabar nežinau daug laiko nepirkau. Geriausi mums vaistai būdavo,nes mergaitei tą sloga būdavo vidinė ir nei traukt galėdavau nei ka, tai vis garindavau ir garindavau kol paskuj patys bėgt pradėdavo ir tada kai atleisdavo ištraukdavau kiek traukias.

4. Gintarė Ferevičienė
    Gintarė Ferevičienė prieš 27 min.

Sveiki visi. Mes valgom daržoves jaU nuo 4 mėn 3 sav. Ir kruopas jai išragavom. Bet kančia su pilvu, atrodo kad raižo jam ar pučia nesuprantu. Skiepų negavom 5 mėn, nes tada sloga buvo. Turim du dantukus apačioj, ir vakar pamatėm nes labai verkė galvoju jei nežinočiau sakyčiau kad dantis, ir opa, žiūrim viršuje bet tokioj vietoj, ne tie kur centriniai kaip apačioj, bet į šoną vienu, toje vietoje, aštrus aštrus lenda. sunkiai dygsta tie dantukai, jau baigiu susitaikyt, kad visi tokie skaudūs bus.

Vasario16 prieš 26 min.

Effy parašė:
    Ar mes vieni lauksim 6men iki primaitinimo?

Ne vieni tikrai mes irgi lauksim 6 mėn. Nematau kur skubėt, ypač, kai svorio pakanka