Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.).

2021 Lapkritinukai ❤️

1. justemur
    justemur prieš 19 val.

Nika77 parašė:
    Iš kokio buteliuko duodate? Turim Avent - labai minkštas viršus, viskas per smakrą išbėga. Tas pats efektas kol kas ir iš puodelio.

Tommee tippy, dr.brown, canpol. Migruoja jie pas mus😄 nėra konkretaus ,kad tarkim va šitą naudojam ir jokio kito

2. Tirli pirli
    Tirli pirli prieš 19 val.

Paukščiukas parašė:
    Ar jusu leliai geria vandeni? Maniskis visai nenori, spjauna lauk...kaip pripratint?

Kai būna alkana, tada atsigeria truputį. Tai stengiuos kartą dienoj duoti po truputį, nes viduriukai kitaip kietėja

3. RaiMėja prieš 17 val.

Ačiū visoms pasidalinusioms apie antra vaikutį. Na man jau 32 už poros mėnesių, aišku laiko dar turim, bet dukrytę planavom beveik 3 metus.. Tai jei norim trijų nelabai yra ko laukti. Pats nėštumas ar gimdymas nebaugina visai, tik kai su gydytoja diskutavom užsiminė, kad anksti po cezario pastojus pasitaiko komplikacijų, galimas gulimas režimas... Tada kaip su dukryte užsiimti, jai dėmesio skirti. Nesinori jos skriausti dėl brolio/sesės... Tai va taip ir svarstom su vyru ką daryti... Manau realybėj gausis kad dar šiek tiek saugosimės, o tada paliksim viską savieigai. O jei nesigaus narūraliai, na tada keliausim kitąmet vėl pas gydytojus.

4. Vadve
    Vadve prieš 17 val.

RaiMėja parašė:

Turiu savo aplinkoj kai pirmagimei prireikė dirbtinio apvaisinimo, iki nėštumo buvo visi 9 pragaro ratai praeiti. Na tėveliai susitaikė, kad turės vienturtę dukrytę, nes antram nei laiko nei finansų neliko. Paleido viską Dievo valiai. Ir oraėjus 2 metam su trupučiu jie visiškai natūraliai pastojo 🥰 db turi dukrytę ir sūnelį 🤩

5. Misty
    Misty prieš 6 val.

Paukščiukas parašė:

Nedaug duodu, bet labai gražiai geria iš puodelio per šiaudelį.