Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.)

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Delicacy
  Delicacy prieš 1 val.

  AurPet parašė:
  Maniškė dienos metu miega 2 kartus, jei niekur nevažiuojam (tada susivelia grafikas mūsų). Pirmas miegelis 2-3val, o antras apie val. Einam anksti miegoti, kartais …

  Kad man kas tokį miego grafikėlį... 😁 Kaip faina kieno leliukai taip gerai miega. Ir kai anksti vakarais užmiega. Maniškis va ką tik užmigo ir tai dar neaišku ar po kelių minučių nepabus 🤦

 2. emma12
  emma12 prieš 1 val.

  Maniskis miega tris kartus, ryte koki 30 min, per pietus apie 3 h ir vakare koki 20 min, eina miegot 8, kartais vos islaukia iki tiek, bet nesvarbu kada nueitu miegot keliasi 6 ryte , kai laika atsuko keliasi 5 ryte tai man ziauriai, apkraunu zaislais, bandau snaust, bet ponas pradeda zirsti po 10 min. Bandau migdyt, nesigauna. Tenka keltis. Kai vyrui nereikia i darba, zadinu ir veju zemyn su vaikais. O as toliau miegu.

 3. mergkarolina
  mergkarolina prieš 47 min.

  dowija parašė:
  Kiek laiko budraujat pries miega? Ar man vienai taip sunku istempt ilgiau nei 2 h,zyzia ka beveiktum ir kelinta valanda migdot?

  Apie 3 val. O vakare migdom apie 22-23 val. Dabar kai valandos pasisuko tai nežinau kaip bus, nes šiandien jau valanda anksčiau užmigo.. naktys sunkesnės dabar, keliasi 3-5 kartus. Bet išmiega iki 9 ryto, tai bent tiek džiaugiuosi

 4. User has not uploaded an avatar
  Erika. prieš 32 min.

  Cosmopolitana parašė:
  Mano suvalgo apie 100-120g. Darzovienes, ir dar poto išgeria 210ml misinuko(per kokia valanda po valgio). Maitinu košę kartą dienoj. Čia normalu? Jūs dar duodate po…

  Duodu dar atsigerti, bet kiek išgeria nežinau, nes maitinu mp. Vienoj knygoj radau parašyta, kad nuo 6mėn kūdikio skrandžio talpa apie 250g - vidutiniškai 30g/kg.

 5. AurPet
  AurPet prieš 3 min.

  Delicacy parašė:
  Kad man kas tokį miego grafikėlį... 😁 Kaip faina kieno leliukai taip gerai miega. Ir kai anksti vakarais užmiega. Maniškis va ką tik užmigo ir tai dar neaišku ar po…

  Seniau ji vėlai labai nakčiai eidavo miegoti, bet ir keldavosi vėlai. Kartais net iki 9-9:30 išmiegodavo. Ir dieną po 2-3val kiekvieną pakaituką snausdavo. Man jau geriau tegu anksti eina miegoti, bent pasidarau kažką vakare😅 o ir ryte vaikus į mokyklą rekia žadinti, tai geriau viesiems kartu anksti dieną pradėti☺️