Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.).

2022 m. Lapkritinukai 🍂

 1. S4ulutis
  S4ulutis prieš 5 d.

  HeyYou parašė:
  Mes visa šeimyna buvom su covidu iškritę.. Mažoji irgi. Galvojau kaip čia jai bus, bet apart temperatūros, tai viskas kaip ir gerai praėjo atrodo.

  Mes išbandėm brokolį (baisiai nepatiko), bulvę. (patiko), dabar cukiniją (irgi patinka) ir daviau palaižyt nektarino tai norėjo stvert visą, bet begėdė mama nedavė 🤣

  Ar Jūs irgi 1ną produktą mėginat 5 dienas po tuos kelis šaukštelius? Ar kažkaip kitaip (gal ne pirmakartės turi patarimų?). Nes aš kol kas pagal daktarės rekomendaciją po 5d iš 4-6mėn diapozono daržoves duodu. Tada košes mėginsim, vėliausiai vaisius ir tada vat nežinau kaip reikia ar jau duoti 6/7 mėnesių ragavimus ar maišyti pirmąsias daržoves/kruopas tarpusavy?

 2. AstaGri
  AstaGri prieš 5 d.

  S4ulutis parašė:
  Mes išbandėm brokolį (baisiai nepatiko), bulvę. (patiko), dabar cukiniją (irgi patinka) ir daviau palaižyt nektarino tai norėjo stvert visą, bet begėdė mama nedavė …

  Mano vaikas alergiškas, tad duodu po 4-5 dienas, tą patį produktą, tuo atveju, jei pasireikštų lėto tipo alergija nereiktų spėliot nuo ko. Bent jau aš su primaitinimu niekur neskubu, nes nėra kur skubėti 🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  First_time_mom prieš 4 d.

  Airijaa parašė:
  Sakykit o aar mesa kartu su darzovemes dedat? Nes as valvoju ar viebo indelio ar dvieju i deliu garintuva Beabos pirkti:/

  Turiu Beaba dvigubą ir mėsą garinu atskirai. Tokiu atveju skystį, kuris lieka nuo daržovių, galima naudoti tirštumo reguliavimui. Jei skystis nuo mėsos, tada ne. Be to jis praverčia ir tada, kai garint kruopas noriu, nereikia dar ir puodais apsikraut, užtenka papildomą indelį kruopoms įsigyi 🙂

 4. User has not uploaded an avatar
  First_time_mom prieš 4 d.

  S4ulutis parašė:
  Mes išbandėm brokolį (baisiai nepatiko), bulvę. (patiko), dabar cukiniją (irgi patinka) ir daviau palaižyt nektarino tai norėjo stvert visą, bet begėdė mama nedavė …

  Aš savo dvynius pradėjau maitinti nuo bulvės, ją daviau 3 dienas, tada į bulvę maišiau moliūgą ir kas kokias 3 dienas toliau po kažkokį produktą įtraukdavau ir miksuodavau. Po šaukštą ar du maniškiams neužteko, gal po šiek tiek daugiau nei savaitės gerai "kapojo" abu ir klykdavo, jei būdavo mažai 🙂

 5. S4ulutis
  S4ulutis prieš 4 d.

  First_time_mom parašė:
  Aš savo dvynius pradėjau maitinti nuo bulvės, ją daviau 3 dienas, tada į bulvę maišiau moliūgą ir kas kokias 3 dienas toliau po kažkokį produktą įtraukdavau ir miks…

  Ooo kaip greit! Geras ♥️ reikės ir mums pamėginti maišyti