Kūdikiui 6 mėnesiai ir 2 savaitės

Kūdikio jutimai ir toliau sparčiai tobulėja, todėl svarbu sukurti lavinimui (ir lavinimuisi) palankią aplinką. Pasirūpinkite, kad kūdikis galėtų čiupinėti skirtingas faktūras, girdėtų įvairius garsus, matytų jį dominančius objektus.

Vakarinės kūdikio rutinos svarba

Kūdikio režimas turėtų būti paremtas tuo pačiu metu ir tokia pačia tvarka pasikartojančiais veiksmais - tai suteikia mažyliui saugumo, „sustyguoja“ jo dienotvarkę. Režimas naudingas ir tėveliams, nes jiems paprasčiau patenkinti vaiko poreikius bei planuoti savo laiką.

Ypatingai svarbu sukurti ir laikytis vakarinės rutinos, padedančios kūdikiui (tad ir tėveliams) ilgiau ir ramiau miegoti naktį.

Pasiruošimą miegui pradėkite ir kūdikį guldykite visuomet tuo pačiu metu. Pasiruošimą turėtų sudaryti 3-5 veiksmai, pavyzdžiui, maudynės, masažas, maitinimas, lopšinė ar pasaka ir saldžių sapnų palinkėjimas.

Jeigu šiuos veiksmus, laikydamiesi jų specifinės sekos, kartosite prieš nakties miegą, kūdikis greitai supras, kad diena baigėsi, metas ilgai pamiegoti, o ne tik snūstelėti pietukų.

Kūdikis vartosi nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai

Mažylis jau moka apsiversti nuo pilvuko ant nugaros ir atvirkščiai. Jis gali apsiversti net ir miegodamas. Nors būtų geriausia, kad vaikutis miegotų gulėdamas ant nugaros (būtent taip ir turėtumėte jį paguldyti miegui), per daug nesijaudinkite, jeigu jis apsiverčia, – nereikia jo miegančio bandyti atversti atgal. Tokio amžiaus mažyliams staigios kūdikio mirties sindromo (SKMS) rizika sumažėja.

Kūdikiui, kuris jau moka vartytis, daug pavojingiau gulėti ant virš žemės esančių plokštumų, tad niekada nepalikite jo be priežiūros gulinčio suaugusiųjų lovoje ar ant vystymo stalo, nes jis gali lengvai nusiristi prie krašto ir nukristi. Neišleiskite mažylio iš akių, jeigu jis ne ant žemės!

Nepamirškite, kad apsiversti ir sėdėti kūdikiai išmoksta skirtingo amžiaus. Pavyzdžiui, rubuiliui mažyliui gali būti sunkiau išmokti sėdėti tiesiai, nes jam sunkiau išlaikyti pusiausvyrą ir jis lengviau nuvirsta. Kita vertus, dėl to, kad virsta, jis gali greičiau išmokti apsiversti. Atsispirkite pagundai lyginti savo mažylį su kitais kūdikiais ir geriau pasidžiaukite jo asmeniniais pasiekimais!

Filmukai kūdikiui - už ar prieš?

Tinkamai parinkti filmukai vaikams gali būti naudingi - jie moko naujų žodžių, dainelių, padeda susipažinti su įvairiomis, gyvenimiškomis situacijomis ir pan.

Kita vertus, ar filmukus verta rodyti kūdikiams?

Vieningos nuomonės nėra, tačiau dauguma ekspertų mano, kad vaikai iki 2-ejų metų nespėja įsisąmoninti ekrane matomos informacijos. Jiems tai tėra įvairių garsų, vaizdų ir judesių kratinys, kurio jie neskiria nuo realaus pasaulio.

Filmukai kūdikį gali stipriai išgąsdinti arba jį perdėm stimuliuoti, kūdikis gali greitai pervargti.

Tėveliai filmukus dažnai pasitelkia į pagalbą maitindami vaiką, tačiau medikai įspėja, kad to daryti nereikėtų. Pastebėta, kad dažnas ir ilgas filmukų žiūrėjimas, o taip pat ir valgymas priešais ekraną tiesiogiai koreliuoja su ikimokyklinukų viršsvoriu.

Žinoma, primaitinamo kūdikio porcijos mažytės ir jo nutukimo tikriausiai nelems, tačiau nevertėtų nuo pat pirmųjų gyvenimo mėnesių formuoti blogo įpročio.

Kelių minučių animacinis filmukas vaiko gyvenimo tikrai nesugriaus, tačiau prisiminkite, kad kūdikio fizinė, protinė ir emocinė raida labai sparti ir svarbi. Mažyliui būtina stiprinti raumenis, gerinti koordinaciją, mokytis naujų įgūdžių, bendrauti. Spoksojimas į ekraną kūdikį tarsi užhipnotizuoja, tik nebėra toks žingeidus, nenori judėti ir pažinti.

Faktas

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pradžioje kas penktas Lietuvos gyventojas buvo vaikas (iki 18 m.)

2019 m. Liepinukai :)

 1. Renata Renatėlė
  Renata Renatėlė prieš 3 val.

  cathja parašė:
  O mes weleda naudojam nuo pat gimimo super. Ir dabar maximoj geros nuolaidos

  Kokį?

 2. Svetlana Piečiukaitienė

  cathja parašė:
  Bėja mamos kaip jums su svoriais. 6men kaip pagimdžiau, o aš pati dar su +5kg ir ne krust ir sportuoju ir žiūriu miestą, daug skysčių ir nu niekur.. Po 5men vestuve…

  +5dar nedaug. Pas mane +15kg,ir nei krust.sportu uzsiimu,mitiba ziuriu. Bet jau po 3vaiko ziuriu sumku bus numesti.po 2vaiku puikei numeciau viska,aisku tik neatsimenu per kiek laiko. Bet net nieko ir nedarydama.

 3. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 3 val.

  cathja parašė:
  Bėja mamos kaip jums su svoriais. 6men kaip pagimdžiau, o aš pati dar su +5kg ir ne krust ir sportuoju ir žiūriu miestą, daug skysčių ir nu niekur.. Po 5men vestuve…

  Mano dieta - jokiu pieno produktu, jokiu kvietiniu gaminiu, sokolado, riesutu, jokiu vaisiu, kiausinii, vistienos. Kelios darzoves su mesa ir sveriu jau kaip pries gimdymus 😁😁😁 tik sportuot reikia, nes atrodo isnyko raumenys 😅

 4. adelija.1
  adelija.1 prieš 21 min.

  cathja parašė:
  Bėja mamos kaip jums su svoriais. 6men kaip pagimdžiau, o aš pati dar su +5kg ir ne krust ir sportuoju ir žiūriu miestą, daug skysčių ir nu niekur.. Po 5men vestuve…

  Mano svoris - 10 kg nuo svorio, buvusio prieš nėštumą, nors dabar valgau bandeles ir visokias nesąmones, ko anksčiau nenoredavau. Ir svoris dar vis krenta, tuoj sversiu kaip paauglystėj jaučiu dėl to krenta, kad naktį kas valandą keliasi, ir neissimiegu. Maitinu dieną PM , naktį MP.

 5. sauleta.
  sauleta. prieš 11 min.

  Kaip sekasi jusu mazyliams su sedejimu?