Kūdikių maitintuvas: ar jo iš tiesų reikia? (29)
Maitintuvas – smulkus prietaisas, skirtas kūdikio mitybai paįvairinti. Maitintuvai naudojami pradėjus kūdikį primaitinti kietu maistu. Kūdikis, laikydamas maitintuvą, vaisius, duoną ar kitus produktus čiulpia – pro tinklelį išsiurbiamos smulkios maisto dalelės.
Iš ko sudarytas maitintuvas?
Maitintuvas sudarytas iš patogios kūdikiui laikyti rankenos ir tinklelio, į kurį dedamas maistas. Vizualiai jis panašus į čiulptuką, tik viršutinė dalis – minkšta, pagaminta iš tankaus tinklelio.
Nors mūsų šalies rinkoje kūdikių maitintuvai atsirado tik kiek seniau nei prieš dešimtmetį, manoma, kad juos naudojo jau šiuolaikinių mamų močiutės: jos dažnai į binto skiautelę įvyniodavo gabalėlį lašinių ar juodos duonos ir duodavo kūdikiui čiulpti.
Maitintuvų tipai
- Tinkleliniai (angl. mesh feeder) maitintuvai – labiau paplitę, pigesni.
- Silikoniniai maitintuvai būna įvairesnių formų (pavyzdžiui, primenantys čiulptukus arba apvalūs, kiaušinio formos), juos lengviau išplauti.
Maitintuvų privalumai ir trūkumai
Privalumai
- Kūdikis gali ragauti įvairaus maisto be rizikos užspringti.
- Maitintuvai gali padėti tyreles pakeisti kietesniu maistu.
- Jie tinka maitinant kūdikį slidžiais produktais, kuriuos įprastai sunku laikyti (pavyzdžiui, duodant avokadų, mangų ar melionų gabaliukų).
- Į maitintuvus galima įdėti šaldyto maisto (pavyzdžiui, vaisių arba uogų): tai gelbsti mažinant skausmą dygstant dantims, be to, padeda kūdikiui atvėsti karštą dieną. Į maitintuvą galima įdėti netgi šaldytų ledo kubelių, užšaldytą pieną.
- Kūdikis ragauja naujo, jam neįprasto maisto – paįvairinama mityba.
- Kūdikis kurį laiką būna užimtas ir valgo savarankiškai.
- Valgydamas per maitintuvą kūdikis mažiau išsiterlioja.
Trūkumai
- Vaikas mokomas valgyti per tinklelį – tai nereikalingas įgūdis.
- Duodant maitintuvą dažnai, kūdikis gali įprasti prie tokios tekstūros maisto ir nenorėti valgyti mažiau susmulkinto ar kietesnio maisto. Būtent dėl šios priežasties maitintuvo nereikėtų naudoti per dažnai.
- Kūdikis nesimoko paimti maisto rankomis – dėl šios priežasties kai kurie ekspertai rekomenduoja geriau rinktis kūdikio primaitinimą gabaliukais. Maitinamas gabalėliais supjaustytu maistu kūdikis po truputį įgyja savarankiško maitinimosi įgūdžius.
- Maitintuvus sunku išplauti: tinklelyje maisto likučiai įstringa.
Nuo kokio amžiaus maitintuvai tinka?
Maitintuvą galima pradėti naudoti tuo pat metu, kai pradedamas primaitinimas, t.y. dažniausiai kūdikiui sulaukus 6 mėn. amžiaus
Kokius produktus dėti į maitintuvus?
Į kūdikių maitintuvus galite dėti pačius įvairiausius produktus: riestainius, džiūvėsius; brokolius, saldžiąsias bulves; slyvas, braškes, persikus, mangus, arbūzus, melionus, kivius ir kt.
Produktus rinkitės atsižvelgami į kūdikio amžių.
Daugiau apie įvairių produktų įvedimą į kūdikio mitybą:
Tai ar reikia maitintuvo kūdikiui?
Ar maitintuvas reikalingas, gali nuspręsti tik tėvai, tačiau šis daiktas tikrai nėra būtinų pirkinių kūdikiui sąraše.
neturi ka parasyt tai geriau patylek,o nenusisnekek