Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Jums gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisite sauskelnes ar maitinsite, tad apsišarvuokite kantrybe!

Vaikštynes naudokite atsargiai

Besimokantis vaikščioti kūdikis dar labai nerangus, dažnai nukrenta, tad tėveliai kartais parūpina pagalbinių priemonių: vaikštynių, stumdukų, šokliukų ir pan.

Specialistų nuomonė apie jų naudojimą nėra vieninga, tačiau rekomenduojama šias priemones naudoti tik tuomet, kai kūdikis geba prisilaikydamas savarankiškai atsistoti ir bent kelias akimirkas pastovėti.

Ypač daug kritikos susilaukia vaikštynės (Kanadoje jos net yra uždraustos). Pastebima, kad jos stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, jas naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda (ypač, jeigu vaikštynė yra pradedama naudoti anksti arba naudojama labai dažnai ir ilgai).

Stumdukai, šokliukai ir pan. - geresnė alternatyva, tačiau visos šios priemonės turėtų būti naudojamos labai saikingai, tik trumpam pažaidimui.

Ar kūdikiui reikia batų?

Tėveliai kartais skuba pirkti batukus manydami, kad jie pagreitins ir palengvs mokymosi stovėti ir vaikščioti procesą.

Tai klaidingas požiūris. Kūdikio pėda dar tik formuojasi ir jai naudingiausias tiesioginis kontaktas su įvairias vaikščiojimo paviršiais, t.y. esant galimybei kūdikiui geriausia vaikščioti basomis.

Šaltuoju metų laiku kūdikį galima apauti kojinėmis su neslystančiu paduku, o buvimui lauke reikėtų rinktis batukus lanksčiu padu, be pakulnės, su uždaru, tvirtu užkulniu ir aukštesne nosele, kad būtų pakankamai erdvės pirštukams (besimokantys vaikščioti vaikai linkę stiebtis ant pirštų, tai normalu).

Ortopedinė, tvirtesnė avalynė, dažniausiai aukštesniu auliuku, išlenktu vidpadžiu reikalinga tik paskyrus gydytojui. Ji gali pakenkti, jeigu vaikas sveikas ir jo pėdutės formuojasi normaliai.

Vaikas suvokia, kad daiktai nedingsta

Ilgą laiką vaikas nesuprato, kad paslėpti daiktai nedingsta. Vaikui užsižiopsojus, galėjote tiesiog paimti žaisliuką ir pasidėti sau už nugaros. Mažyliui atrodė, kad žaislas dingo ir jis nė nebandydavo jo ieškoti.

Gerokai protingesnis ir daugiau patirties turintis kūdikis jau pradėjo suprasti, kad paslėpti daiktai neišgaruoja. Jeigu paslėpsite žaislą sau už nugaros, tikėtina, kad vaikas nenurims, šliauš arba eis už jūsų jo ieškodamas.

Lavinkite šį įgūdį įvairiais žaidimais. Pavyzdžiui, uždenkite žaislą nosinaite ir leiskite kūdikiui ją nuimti, sudėkite žaislus į dėžę ir pasiūlykite kūdikiui juos traukti ar išberti.

Vaikas taip pat vis dažniau prisimena, įprastas įvairių daiktų vietas. Pasinaudokite tuo ir po pažaidimo drauge su vaiku sudėkite žaislus į jiems skirtą dėžę, kad kūdikis nuo pat mažens priprastų prie tvarkos.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  Bagira prieš 8 val.

  Kaia parašė:
  Iš šitų dviejų pavyzdžių, tai man visiškai normalus vaikas Maniškiui irgi nusibosta sėdėti maitinamam kėdutėj, o sauskelnes pakeisti ar perrengti be ašarų dabar b…

  Matot, pampersų keitimo, perrengimo "nuotaikų" aš nesureikšminu. Būna akimirkų, kai tiesiog.paguldai ir purtosi verkdama. Neatmetu, kad tai tiesiog tokia reakcija, bet kai praleidžiame tiek laiko kartu, mano dėmesį tai atkreipė 🙂 gydytoja jauna, bet per šiuos 8 mėnesius susidariau įspūdį, kad nesvarbu, jauna ar vyresnio amžiaus, visos jos įdomios 😄

 2. Kaia
  Kaia prieš 7 val.

  Bagira parašė:
  Matot, pampersų keitimo, perrengimo "nuotaikų" aš nesureikšminu. Būna akimirkų, kai tiesiog.paguldai ir purtosi verkdama. Neatmetu, kad tai tiesiog tokia reakcija, …

  Tai gal nenori gulėti Aišku, tik jūs žinot ir jaučiat, kad kažkas gali būti blogai. Bet jeigu irgi blogai, tai nemanau, kad geriausias būdas tiesiog slopinti vaiką vaistais. Gi dar visokių etapų bus - atsiskyrimo baimių ir šiaip keistų baimių, kai jutriai reaguos vaikai.

 3. Ruta1989
  Ruta1989 prieš 7 val.

  Kaia parašė:
  Tai gal nenori gulėti Aišku, tik jūs žinot ir jaučiat, kad kažkas gali būti blogai. Bet jeigu irgi blogai, tai nemanau, kad geriausias būdas tiesiog slopinti vai…

  Pritariu. Maniškis irgi tik atsigulam vilktis ar pampio keisti - iš karto ašaros. Jei nespeju pagal jo greitį įdėti košės į burną - irgi ašaros. Bet net negalvojau, kad jam čia kažkas negerai. Tiesiog vaikas taip rodo savo nepasitenkinimą bet aišku, kiekviena mama savo vaiką žino geriausiai

 4. Krissti1
  Krissti1 prieš 6 val.

  Jetus, žiūriu mūsų dauguma baigiam subyrėti. O laiko vis mažiau randasi pailsėti, pavalgyti. Kaip savęs nepamiršti per tuos mažus rūpestėlius... 😣

  lguc parašė:
  Sveikata prasta, nežinau kaip dar ant kojų laikausi. Jau pripratau prie kėlimosi naktį po 4-5 kartus. Ir taip skurdus maisto racionas dar susitraukė, nes vaiką siau…

  Ar daug teko atsisakyti maisto produktų? Kaip jūsų santykis su pomidoru? Nevalgote? Aš po kurio laiko išrišau šį mūsų alergeną. Aš taip juos mėgstu, tiek naminius lapnojau, kad net į galvą neatėjo mintis, kad nuo jų.

  Dėl virtuvės reikalų. O tai gal gaminat kiekvieną dieną? Aš išsiverdu 3 dienoms. Susinormuoju į Avent indelius. Paskui tik pasiimi, į puodelį išpili, pašildai, sviesto, aliejaus ar mėsytės (jei tik daržovienė) įdedi ir viskas. 5 min ir valgom 😋

 5. Krissti1
  Krissti1 prieš 6 val.

  mummy_ parašė:
  Ačiū labai! 🙏 Kolkas einam į priekį sparčiai. Pasėdi jau pats, nors ir neilgai, bet ir vyras pradėjo mano vėlai sedėti, tai labai nepergyventi čia sakė. Sulaukėm ir…

  Kaip smagu! Labai šauniai judat ir džiugu, kad bėdos bėdelės sprendžiasi 😊🍀