Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Jums gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisite sauskelnes ar maitinsite, tad apsišarvuokite kantrybe!

Vaikštynes naudokite atsargiai

Besimokantis vaikščioti kūdikis dar labai nerangus, dažnai nukrenta, tad tėveliai kartais parūpina pagalbinių priemonių: vaikštynių, stumdukų, šokliukų ir pan.

Specialistų nuomonė apie jų naudojimą nėra vieninga, tačiau rekomenduojama šias priemones naudoti tik tuomet, kai kūdikis geba prisilaikydamas savarankiškai atsistoti ir bent kelias akimirkas pastovėti.

Ypač daug kritikos susilaukia vaikštynės (Kanadoje jos net yra uždraustos). Pastebima, kad jos stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, jas naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda (ypač, jeigu vaikštynė yra pradedama naudoti anksti arba naudojama labai dažnai ir ilgai).

Stumdukai, šokliukai ir pan. - geresnė alternatyva, tačiau visos šios priemonės turėtų būti naudojamos labai saikingai, tik trumpam pažaidimui.

Ar kūdikiui reikia batų?

Tėveliai kartais skuba pirkti batukus manydami, kad jie pagreitins ir palengvs mokymosi stovėti ir vaikščioti procesą.

Tai klaidingas požiūris. Kūdikio pėda dar tik formuojasi ir jai naudingiausias tiesioginis kontaktas su įvairias vaikščiojimo paviršiais, t.y. esant galimybei kūdikiui geriausia vaikščioti basomis.

Šaltuoju metų laiku kūdikį galima apauti kojinėmis su neslystančiu paduku, o buvimui lauke reikėtų rinktis batukus lanksčiu padu, be pakulnės, su uždaru, tvirtu užkulniu ir aukštesne nosele, kad būtų pakankamai erdvės pirštukams (besimokantys vaikščioti vaikai linkę stiebtis ant pirštų, tai normalu).

Ortopedinė, tvirtesnė avalynė, dažniausiai aukštesniu auliuku, išlenktu vidpadžiu reikalinga tik paskyrus gydytojui. Ji gali pakenkti, jeigu vaikas sveikas ir jo pėdutės formuojasi normaliai.

Vaikas suvokia, kad daiktai nedingsta

Ilgą laiką vaikas nesuprato, kad paslėpti daiktai nedingsta. Vaikui užsižiopsojus, galėjote tiesiog paimti žaisliuką ir pasidėti sau už nugaros. Mažyliui atrodė, kad žaislas dingo ir jis nė nebandydavo jo ieškoti.

Gerokai protingesnis ir daugiau patirties turintis kūdikis jau pradėjo suprasti, kad paslėpti daiktai neišgaruoja. Jeigu paslėpsite žaislą sau už nugaros, tikėtina, kad vaikas nenurims, šliauš arba eis už jūsų jo ieškodamas.

Lavinkite šį įgūdį įvairiais žaidimais. Pavyzdžiui, uždenkite žaislą nosinaite ir leiskite kūdikiui ją nuimti, sudėkite žaislus į dėžę ir pasiūlykite kūdikiui juos traukti ar išberti.

Vaikas taip pat vis dažniau prisimena, įprastas įvairių daiktų vietas. Pasinaudokite tuo ir po pažaidimo drauge su vaiku sudėkite žaislus į jiems skirtą dėžę, kad kūdikis nuo pat mažens priprastų prie tvarkos.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2019 m. Kovinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  Joll prieš 3 val.

  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal aš kažką ne taip darau

 2. laimav
  laimav prieš 1 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  Manoji dabar dažniau nori tik su manim būti, gal toks periodas, nes mama vaikui - visas pasaulis dabar manoji dienos metu kartais pabūna, bet dažniausiai tik kartu su manim.

 3. Nikse
  Nikse prieš 1 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  Mano kaip kokios nuotaikos. Buvo dienu kad visiskai visa diena ant ranku🙈 o yra kad ir uzsizaidzia. Ypac vakare atsigulam ant kilimo ir jis malasi, bet as salia turiu buti. Ir zinoma zaisliuku naujumas daug ka lemia. Siandien daviau arbatos pakeliu dezute. Ten i plastikinius maisiukus arbata supakuota, tai zaide, deliojo tuos pokius is dezutes pirmyn atgal😍😄 dar grikiu maiselis labai idomu buvo. Tik jau salia stebiu, kad nepraplestu maiselio.
  Jums gal dantukai dygsta?

 4. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 1 val.

  Joll parašė:
  Aš skaitau ir galvoju, kaip jum faina, kad vaikai užsiima savim, o ypač Nepasimetusios, kad net pasnūduriuot gali maniškė viena praktiškai visai nepabūna, gal a…

  As zinokit irgi vis pagalvoju, gal netaip kazka darau Labiausiai tai del migdymo.
  O del pabuvimo, tai patreniruokit vaika, vistiek visada 100% neuzimsit. Man kartais gaila pasidaro, kai ji po namus sliauzioja, atrodo nera ka veikt, bet is kitos puses, taigi ir namus pazinti reikia, ne vien zaidimu. Turiu du bliudukus su smulkiais daiktais, pasodinu ir duodu kraustyt. Kol viska ismeto ir apciulpia, pusvalandis laisvas taip pat zaislu deze ant sono parverciam, ir ji pati traukia juos ir ziurineja. Sako patogu kiekvienam kambary po dezute, skirta kraustymui, turet, tik nezinau is kur reikes tiek smulkmenu istraukt

 5. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 1 val.

  Beje labai verzesi prie katino maisto. Isnesiau ji is virtuves i sandeliuka, kad nesimatytu. Vistiek atrado kur, ir paleidus ant grindu tiesiai i ta puse sliauzia, pasirodo atsimena! Vakar neapsikenciau ir leidau paciupinet, galvoju paziuresiu kas bus. Tai ji semia rankytem grudelius ir beria ant grindu, semia ir beria, semia ir beria 😂 nezinau gal garsas patinka, o tikejausi, kad i burna kims. Tai prisijuokiau gerai ir uzkeliau indeli auksciau. O siandien daviau vazone pasiknist (nes irgi baisus traukos objektas), tai semia zemes, pila ant grindu ir tyrineja pirsciukais. Irgi i burna nekiso ☺️

  Pradejau ziurinet vokelius (nutarem su vyru, kad jau baisu vaika susaldyt). Deveti bugaboo net po 50 eur eina, o universalus womar po 15-20 eur, tai galvoju, gal tiktu man i bugaboo ir toks? gal kas turit, zinot?