Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Tau gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisi sauskelnes ar maitinsi!

Kad padrąsintum mažylį vaikščioti, paimk jį už rankyčių (veidu į tave), kai jis stovi, ir paragink žengti link tavęs. Kai kurie devynių mėnesių kūdikiai jau gali vaikščioti įsikibę į stabilius stumiamus žaislus. Tačiau vaikštynė – netinkamas pasirinkimas, nes, specialistų nuomone, ji stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, ją naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda.

Tikriausiai girdėjai bobučių pasakas, kad kūdikiui anksti pradėti vaikščioti yra negerai, nes jis gali pasidaryti kreivakojis, šleivakojis arba gali sutrikti pėdų augimas. Tai netiesa. Judviejų mažylis pradės vaikščioti tik tada, kai bus tam pasirengęs, ir nesvarbu, ar pirmuosius savarankiškus žingsnius jis žengs netrukus, ar tik po kelių mėnesių, nėra jokios priežasties stengtis jį pristabdyti.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2017 m. Kovo mėnesio mamytės

 1. Komzale
  Komzale prieš 5 val.

  uogyytė parašė:
  Papasakokite ka darydavote ant kamuolio? 🙂

  1. Atsisesdavom zerktai ant kamuolio ir pajodavom taip sustiprejo liksvara.
  2. Irgi zerktai kamuolio jusu rankos ant kryzmai ant vaiko kelenjku ir taip ridinetis i sonus ir kad pedute statytusi ant pavirsiaus ciut sulenkus kelena.
  3. Pasodinti nugara i save ir laikant ciut uz koju ridenti kamuoli ir kad vaikas ciut atsigultu ant jusu ranku ( kojas laikyti) ir sugryti ir vel ridentis..
  4. Paguldyti ant pilvo ir prilaikyti rankas ( nes manoji riesdavosi) ir ridenti tol kol rankytem pasieks zeme ir taip ciut palaikyti, kad tvirtetu rankytes..
  5. Pasodinti ant kamuolio ir laikant uz kojyciu ridenti link zemes ir taip leisti patupeti kad graziai sulenktu pedute

  Nzn ar aiskiai viska surasiau 😁 mums lb padejo..

 2. uogyytė
  uogyytė prieš 4 val.

  Komzale parašė:
  1. Atsisesdavom zerktai ant kamuolio ir pajodavom taip sustiprejo liksvara.
  2. Irgi zerktai kamuolio jusu rankos ant kryzmai ant vaiko kelenjku ir taip ridine…

  Bandysim ! Aciu labai 🤗😉

 3. Komzale
  Komzale prieš 4 val.

  uogyytė parašė:
  Bandysim ! Aciu labai 🤗😉

  Przneskit ar pavyko 😄👌

 4. Paulina_89
  Paulina_89 prieš 3 val.

  Urtell parašė:
  oj mano mazule irgi visas jegas atima! va dar nemiega :)) o budavo laikai iki 8 jau liuli darydavo.. tikrai sunkiau jau dienom: maitinimai, namu ruosa, dar taip pa…

  Mes va uzmigom db 12.30 tai jau sudetinga buna isbuti su juo. Kai miea nebegakiu nei namu tvarkyt nei valgyt daryt nes pasidare jautrus ir pabunda iskart. Kai pabudes iegi negaliu.. Tai zodziu valgom jau visa greiciausiai gaminama maista. Kai esam dviese tada vienas vaika ziuri kitas valgyt daro. Namai apversti aukstyn kojom 😁 man cia vis silpna beprotiskai vos ne iki alpimu, depresijos lenda ogi pasirodo, kad skydliauke normaliai nefukcionuoja ir dvigubai virsija normas rodikliai... Taigi nuo ryt i trasa vaistukai 😒

 5. Olguciukas
  Olguciukas prieš 2 val.

  Komzale parašė:
  Oj mes irgi visus pratimus ant kamuolio namuose kartodavom 😁

  Ir kaip pasiteisino??? 🙄☺