Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Jums gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisite sauskelnes ar maitinsite, tad apsišarvuokite kantrybe!

Vaikštynes naudokite atsargiai

Besimokantis vaikščioti kūdikis dar labai nerangus, dažnai nukrenta, tad tėveliai kartais parūpina pagalbinių priemonių: vaikštynių, stumdukų, šokliukų ir pan.

Specialistų nuomonė apie jų naudojimą nėra vieninga, tačiau rekomenduojama šias priemones naudoti tik tuomet, kai kūdikis geba prisilaikydamas savarankiškai atsistoti ir bent kelias akimirkas pastovėti.

Ypač daug kritikos susilaukia vaikštynės (Kanadoje jos net yra uždraustos). Pastebima, kad jos stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, jas naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda (ypač, jeigu vaikštynė yra pradedama naudoti anksti arba naudojama labai dažnai ir ilgai).

Stumdukai, šokliukai ir pan. - geresnė alternatyva, tačiau visos šios priemonės turėtų būti naudojamos labai saikingai, tik trumpam pažaidimui.

Ar kūdikiui reikia batų?

Tėveliai kartais skuba pirkti batukus manydami, kad jie pagreitins ir palengvs mokymosi stovėti ir vaikščioti procesą.

Tai klaidingas požiūris. Kūdikio pėda dar tik formuojasi ir jai naudingiausias tiesioginis kontaktas su įvairias vaikščiojimo paviršiais, t.y. esant galimybei kūdikiui geriausia vaikščioti basomis.

Šaltuoju metų laiku kūdikį galima apauti kojinėmis su neslystančiu paduku, o buvimui lauke reikėtų rinktis batukus lanksčiu padu, be pakulnės, su uždaru, tvirtu užkulniu ir aukštesne nosele, kad būtų pakankamai erdvės pirštukams (besimokantys vaikščioti vaikai linkę stiebtis ant pirštų, tai normalu).

Ortopedinė, tvirtesnė avalynė, dažniausiai aukštesniu auliuku, išlenktu vidpadžiu reikalinga tik paskyrus gydytojui. Ji gali pakenkti, jeigu vaikas sveikas ir jo pėdutės formuojasi normaliai.

Vaikas suvokia, kad daiktai nedingsta

Ilgą laiką vaikas nesuprato, kad paslėpti daiktai nedingsta. Vaikui užsižiopsojus, galėjote tiesiog paimti žaisliuką ir pasidėti sau už nugaros. Mažyliui atrodė, kad žaislas dingo ir jis nė nebandydavo jo ieškoti.

Gerokai protingesnis ir daugiau patirties turintis kūdikis jau pradėjo suprasti, kad paslėpti daiktai neišgaruoja. Jeigu paslėpsite žaislą sau už nugaros, tikėtina, kad vaikas nenurims, šliauš arba eis už jūsų jo ieškodamas.

Lavinkite šį įgūdį įvairiais žaidimais. Pavyzdžiui, uždenkite žaislą nosinaite ir leiskite kūdikiui ją nuimti, sudėkite žaislus į dėžę ir pasiūlykite kūdikiui juos traukti ar išberti.

Vaikas taip pat vis dažniau prisimena, įprastas įvairių daiktų vietas. Pasinaudokite tuo ir po pažaidimo drauge su vaiku sudėkite žaislus į jiems skirtą dėžę, kad kūdikis nuo pat mažens priprastų prie tvarkos.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2019 m. gegužinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Milais prieš 9 val.

  mononoke parašė:
  Pirma pamoka nemokamai, tai pabandyt verta ir sužinosit man tai patinka, nes pabūnam su bendraamžiais, šiek tiek socializacijos vaikui

  Mes irgi lankom, manau, jei vaikas toks prie maminukų-bailiukų ir aplinkoj nėra mažų vaikų (mūsų atvejis), visai gerai susipažinimui su aplinka, socializacijai. Maniškė tą pirmą nemokamą pamoką prabliovė, baisu jai buvo, bet vistiek nusprendžiau vesti, ir ką, apsiprato, patinka jai ten, įdomūs nematyti žaisliukai, vaikai. Muzikuoja tai kol kas daugiau mamytės

 2. Sameri
  Sameri prieš 9 val.

  Milais parašė:
  Mes irgi lankom, manau, jei vaikas toks prie maminukų-bailiukų ir aplinkoj nėra mažų vaikų (mūsų atvejis), visai gerai susipažinimui su aplinka, socializacijai. Man…

  Mes irgi lankeme 5 mėnesių, poto padarėm pertrauka ir vėl lankysime, nes panašu kad mažoji linkusi į muziką, na arba sutapimas

 3. Bezdzione
  Bezdzione prieš 8 val.

  mononoke parašė:
  Pirma pamoka nemokamai, tai pabandyt verta ir sužinosit man tai patinka, nes pabūnam su bendraamžiais, šiek tiek socializacijos vaikui

  Reikes gal ir mums isbandyti, nes mes namuose daug muzikos klausomes, dainuojam, bugnus musam:)) idomu kaip uzsiemimai skirsis nuo to
  Ka namuose siaip veikiam

 4. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 2 val.

  Pradėjus primaitinimą, išlindo mažiui ir dermatitas. Rausta, sausėja kelių linkai, žiūriu, kad reikalas plečiasi. Kas susidūrėte su šia bėda, kokį kremą rekomenduotumėt?

 5. Aggie2
  Aggie2 prieš 1 val.

  laukų vėjas parašė:
  Pradėjus primaitinimą, išlindo mažiui ir dermatitas. Rausta, sausėja kelių linkai, žiūriu, kad reikalas plečiasi. Kas susidūrėte su šia bėda, kokį kremą rekomenduot…

  Mano pupos odyte irgi lyg sausa ant blauzdu. Klausiau ar cia alergija, tik jauciasi perbraukus, nesimato.. Bet tai prasidejo nuo sliauziojimo pradzios, galvoju gal dirgina odyte, laukiu kada tik vaikscios ir ziuresiu tada.. Sausa odyte blauzdu priekineje puseje. Tepu po vonios naturaliu kremu (cia visi tik toki kudikiams tepa: alyvuogiu aliejus, vaskas, virintas vanduo).