Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Jums gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisite sauskelnes ar maitinsite, tad apsišarvuokite kantrybe!

Vaikštynes naudokite atsargiai

Besimokantis vaikščioti kūdikis dar labai nerangus, dažnai nukrenta, tad tėveliai kartais parūpina pagalbinių priemonių: vaikštynių, stumdukų, šokliukų ir pan.

Specialistų nuomonė apie jų naudojimą nėra vieninga, tačiau rekomenduojama šias priemones naudoti tik tuomet, kai kūdikis geba prisilaikydamas savarankiškai atsistoti ir bent kelias akimirkas pastovėti.

Ypač daug kritikos susilaukia vaikštynės (Kanadoje jos net yra uždraustos). Pastebima, kad jos stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, jas naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda (ypač, jeigu vaikštynė yra pradedama naudoti anksti arba naudojama labai dažnai ir ilgai).

Stumdukai, šokliukai ir pan. - geresnė alternatyva, tačiau visos šios priemonės turėtų būti naudojamos labai saikingai, tik trumpam pažaidimui.

Ar kūdikiui reikia batų?

Tėveliai kartais skuba pirkti batukus manydami, kad jie pagreitins ir palengvs mokymosi stovėti ir vaikščioti procesą.

Tai klaidingas požiūris. Kūdikio pėda dar tik formuojasi ir jai naudingiausias tiesioginis kontaktas su įvairias vaikščiojimo paviršiais, t.y. esant galimybei kūdikiui geriausia vaikščioti basomis.

Šaltuoju metų laiku kūdikį galima apauti kojinėmis su neslystančiu paduku, o buvimui lauke reikėtų rinktis batukus lanksčiu padu, be pakulnės, su uždaru, tvirtu užkulniu ir aukštesne nosele, kad būtų pakankamai erdvės pirštukams (besimokantys vaikščioti vaikai linkę stiebtis ant pirštų, tai normalu).

Ortopedinė, tvirtesnė avalynė, dažniausiai aukštesniu auliuku, išlenktu vidpadžiu reikalinga tik paskyrus gydytojui. Ji gali pakenkti, jeigu vaikas sveikas ir jo pėdutės formuojasi normaliai.

Vaikas suvokia, kad daiktai nedingsta

Ilgą laiką vaikas nesuprato, kad paslėpti daiktai nedingsta. Vaikui užsižiopsojus, galėjote tiesiog paimti žaisliuką ir pasidėti sau už nugaros. Mažyliui atrodė, kad žaislas dingo ir jis nė nebandydavo jo ieškoti.

Gerokai protingesnis ir daugiau patirties turintis kūdikis jau pradėjo suprasti, kad paslėpti daiktai neišgaruoja. Jeigu paslėpsite žaislą sau už nugaros, tikėtina, kad vaikas nenurims, šliauš arba eis už jūsų jo ieškodamas.

Lavinkite šį įgūdį įvairiais žaidimais. Pavyzdžiui, uždenkite žaislą nosinaite ir leiskite kūdikiui ją nuimti, sudėkite žaislus į dėžę ir pasiūlykite kūdikiui juos traukti ar išberti.

Vaikas taip pat vis dažniau prisimena, įprastas įvairių daiktų vietas. Pasinaudokite tuo ir po pažaidimo drauge su vaiku sudėkite žaislus į jiems skirtą dėžę, kad kūdikis nuo pat mažens priprastų prie tvarkos.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 20 val.

  waily parašė:
  Is akies, vaokams daugiau 50 gr nereikia per diena tai toki gabaliuka pliis minus atmatuoju..

  Mesa ir darzoves garinu, po to kartu sutrinu, naudoju philips avent 2in1.

 2. Kisulita
  Kisulita prieš 20 val.

  waily parašė:
  Is akies, vaokams daugiau 50 gr nereikia per diena tai toki gabaliuka pliis minus atmatuoju..

  Kad Beaba visai gerai sumala daržoves kartu su mėsa 🙂

 3. waily
  waily prieš 19 val.

  Kisulita parašė:
  Kad Beaba visai gerai sumala daržoves kartu su mėsa 🙂

  Neturiu beaba, turiu blenderi😄 siandien daviau visgi gabaliukais valgyt mesa,nes sublenderinta sprangi kazkokia, tai visai gerai valge

 4. Kanele
  Kanele prieš 17 val.

  Aš kažkaip pabandžiau vištieną su peiliu smulkiai sukapot ir duot paragaut - tai patiko.
  Matot, aš be svarstyklių ir net neturiu įsivaizdavimo kiek gali būti tas 30-50g mėsos..

 5. User has not uploaded an avatar
  kandoriuke prieš 16 val.

  waily parašė:
  Neturiu beaba, turiu blenderi😄 siandien daviau visgi gabaliukais valgyt mesa,nes sublenderinta sprangi kazkokia, tai visai gerai valge

  O kaip mėsytę duoti gabaliukais? Mes valgome jautieną.
  Jau triačia diena kaip gauna daržoves lazdelėmis tai iki šiol neprisiruošiu duoti mėsos, nes neįsivaizduoju kaip pateikti 🤔