Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Jums gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisite sauskelnes ar maitinsite, tad apsišarvuokite kantrybe!

Vaikštynes naudokite atsargiai

Besimokantis vaikščioti kūdikis dar labai nerangus, dažnai nukrenta, tad tėveliai kartais parūpina pagalbinių priemonių: vaikštynių, stumdukų, šokliukų ir pan.

Specialistų nuomonė apie jų naudojimą nėra vieninga, tačiau rekomenduojama šias priemones naudoti tik tuomet, kai kūdikis geba prisilaikydamas savarankiškai atsistoti ir bent kelias akimirkas pastovėti.

Ypač daug kritikos susilaukia vaikštynės (Kanadoje jos net yra uždraustos). Pastebima, kad jos stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, jas naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda (ypač, jeigu vaikštynė yra pradedama naudoti anksti arba naudojama labai dažnai ir ilgai).

Stumdukai, šokliukai ir pan. - geresnė alternatyva, tačiau visos šios priemonės turėtų būti naudojamos labai saikingai, tik trumpam pažaidimui.

Ar kūdikiui reikia batų?

Tėveliai kartais skuba pirkti batukus manydami, kad jie pagreitins ir palengvs mokymosi stovėti ir vaikščioti procesą.

Tai klaidingas požiūris. Kūdikio pėda dar tik formuojasi ir jai naudingiausias tiesioginis kontaktas su įvairias vaikščiojimo paviršiais, t.y. esant galimybei kūdikiui geriausia vaikščioti basomis.

Šaltuoju metų laiku kūdikį galima apauti kojinėmis su neslystančiu paduku, o buvimui lauke reikėtų rinktis batukus lanksčiu padu, be pakulnės, su uždaru, tvirtu užkulniu ir aukštesne nosele, kad būtų pakankamai erdvės pirštukams (besimokantys vaikščioti vaikai linkę stiebtis ant pirštų, tai normalu).

Ortopedinė, tvirtesnė avalynė, dažniausiai aukštesniu auliuku, išlenktu vidpadžiu reikalinga tik paskyrus gydytojui. Ji gali pakenkti, jeigu vaikas sveikas ir jo pėdutės formuojasi normaliai.

Vaikas suvokia, kad daiktai nedingsta

Ilgą laiką vaikas nesuprato, kad paslėpti daiktai nedingsta. Vaikui užsižiopsojus, galėjote tiesiog paimti žaisliuką ir pasidėti sau už nugaros. Mažyliui atrodė, kad žaislas dingo ir jis nė nebandydavo jo ieškoti.

Gerokai protingesnis ir daugiau patirties turintis kūdikis jau pradėjo suprasti, kad paslėpti daiktai neišgaruoja. Jeigu paslėpsite žaislą sau už nugaros, tikėtina, kad vaikas nenurims, šliauš arba eis už jūsų jo ieškodamas.

Lavinkite šį įgūdį įvairiais žaidimais. Pavyzdžiui, uždenkite žaislą nosinaite ir leiskite kūdikiui ją nuimti, sudėkite žaislus į dėžę ir pasiūlykite kūdikiui juos traukti ar išberti.

Vaikas taip pat vis dažniau prisimena, įprastas įvairių daiktų vietas. Pasinaudokite tuo ir po pažaidimo drauge su vaiku sudėkite žaislus į jiems skirtą dėžę, kad kūdikis nuo pat mažens priprastų prie tvarkos.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  AstaJur prieš 21 val.

  Emill parašė:
  Nelabai kosmosas 250-300ml jums atrodo labai daug? As isgeriu 2l vandens+ arbatos ir su maistu dar, tai analogiskai maziems vaikams mazesni kiekiai

  Taip man atrodo kosmosas. Mano mažius vaikiškos gertuvės neišgeria per dieną nors sveria virš 10kg. Tai kaip jam reiktų tokias tris gertuves sugrūsti neįsivaizduoju.
  Aš pati irgi tikrai neišgeriu 3l per dieną. Geriausiu atveju pora stiklinių plius kelis puodelius arbatos.

  [email protected] parašė:
  Čia yra suaugusio žmogaus norma 30 ml 1 kg 😉

  Pritarčiau, ar bent jau vaiko nuo 5m kaip rašo pvz, bet ne kūdikio..

 2. User has not uploaded an avatar
  Emill prieš 21 val.

  AstaJur parašė:
  Taip man atrodo kosmosas. Mano mažius vaikiškos gertuvės neišgeria per dieną nors sveria virš 10kg. Tai kaip jam reiktų tokias tris gertuves sugrūsti neįsivaizduoju.
  Aš pati irgi tikrai neišgeriu 3l per dieną. Geriausiu atveju pora stiklinių

  Tai va kai pati neisgeriat nei poros litru, tai kosmosas ir atrodo o maniske isgeria savo gertuve ir su didziuliu noru. Jeigu jusu vaikas neisgeria, tai nesakykit, kad kitu isgeriamas kiekis yra kosmosinis kaip ir rasiau, pati isgeriu ne maziau 2l tik vandens per diena, jums turbut irgi kosmosas. O man normalu ir tai traktuojama kaip normalus isgeriamas kiekis.

 3. User has not uploaded an avatar
  Emill prieš 20 val.

  [email protected] parašė:
  Čia yra suaugusio žmogaus norma 30 ml 1 kg 😉

  Na pasieskokit tiesiog daugiau informacijos, paskaitykit pso rekomendacijas. Kuo skiriasi vaiko svoris kg ir suaugusio zmogaus? 🤦‍♀️ Kodel suaugusiam 30ml/1kg yra normalu, o vat vaikui, kuris sekmingai primaitinamas yra per daug?
  Taip pat juk priklauso ir nuo to, kiek vaikas suvalgo vandeningesniu darzoviu ar vaisiu. Tada automatiskai maziau ir isgers. As nesiekiu cia gincytis, tiesiog tas skaiciavimas nera kazkoks super kosminis. Jei vaikas sveria 8kg, tai 200ml vandens yra tikrai super daug, kad neimanoma, nesamone, neisgers, ar dar kas? Duokit kiek jus norit to vandens, temoj paklause tiesiog gal kas girdeje kiek rekomenduojama isgert. Tai ir parasiau pso REKOMENDACIJA, ne TAISYKLE ;)

 4. deize27
  deize27 prieš 8 val.

  O tie vaiko pinigai tai buvo totalus kyšis šeimoms su vaikais. Ir dabar geriau jau atsisakysiu tų pinigų nei gyvensiu su tokia valdžia. Nieko mums nepakeis tie 60 eur į mėnesį, nors ir gyvenam gan kukliai.

 5. User has not uploaded an avatar
  Pakalnuteee prieš 7 val.

  deize27 parašė:
  O tie vaiko pinigai tai buvo totalus kyšis šeimoms su vaikais. Ir dabar geriau jau atsisakysiu tų pinigų nei gyvensiu su tokia valdžia. Nieko mums nepakeis tie 60 e…

  Ne cia pataikei 🤭😁