Kūdikiui 9 mėnesiai ir 1 savaitė

Mažylis, kuris išmoko sukti ratus po kambarį prisilaikydamas už baldų ir kitų daiktų, nuolat tai darys. Tau gali būti nelengva jį sustabdyti ir paskatinti daryti ką nors kita – jis nenorės pabūti ramiai net tada, kai keisi sauskelnes ar maitinsi!

Kad padrąsintum mažylį vaikščioti, paimk jį už rankyčių (veidu į tave), kai jis stovi, ir paragink žengti link tavęs. Kai kurie devynių mėnesių kūdikiai jau gali vaikščioti įsikibę į stabilius stumiamus žaislus. Tačiau vaikštynė – netinkamas pasirinkimas, nes, specialistų nuomone, ji stabdo mažylio įgūdžių formavimąsi, be to, ją naudojant neretai pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Kai kurie specialistai net teigia, kad dėl vaikštynių gali deformuotis pėda, kojų raumenys bei sausgyslės neišsitempti tiek, kad kūdikis vaikščiotų pilna pėda.

Tikriausiai girdėjai bobučių pasakas, kad kūdikiui anksti pradėti vaikščioti yra negerai, nes jis gali pasidaryti kreivakojis, šleivakojis arba gali sutrikti pėdų augimas. Tai netiesa. Judviejų mažylis pradės vaikščioti tik tada, kai bus tam pasirengęs, ir nesvarbu, ar pirmuosius savarankiškus žingsnius jis žengs netrukus, ar tik po kelių mėnesių, nėra jokios priežasties stengtis jį pristabdyti.

Faktas

Maždaug penktadalio Amerikos vaikų bent vienas iš tėvų yra gimęs kitoje šalyje.

2017 m. Spalio mėnesio mažyliai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  E.M. prieš 2 val.

  https://www.babycity.lt/lt/parduotuve/autokedutes-ir-priedai/grupe-01/maxi-cosi-automobiline-kedute-axisssfix-plus-sparkling-grey-8025956130-3220660275199/p220126
  Mes tokia turim, esu patenkinta labai, tik istikro noretusi, kad gulsciau padetis darytusi. Dabar veziojam nugaryte i kelia, rekomenduojama iki 15men. Taip. Sukasi aplink savo asi. Patogu issiimti.

 2. User has not uploaded an avatar
  kutkiene.laura prieš 2 val.

  tautvydukas2 parašė:
  O ar yra mamyčių kurių vaikučiai dar neropoja ir nesiruošia. Maniškė puikiai sėdi, bet ropot tai niekaip. Paguldau ant pilvo tai verkia.... O čia pas jus tik ropoja…

  Mano neropoja visiskai tik subine kelia ir vartosi isvien

 3. User has not uploaded an avatar
  E.M. prieš 2 val.

  kutkiene.laura parašė:
  Mano neropoja visiskai tik subine kelia ir vartosi isvien

  Mano irgi neropoja. Iskelia sikniuka ir siubuoja.

 4. User has not uploaded an avatar
  kutkiene.laura prieš 38 min.

  E.M. parašė:
  Mano irgi neropoja. Iskelia sikniuka ir siubuoja.

  Tinginiukas jis ateis laikas pats viskadarys.sesi gerai tik pats neatsiseda dar

 5. Forma
  Forma prieš 26 min.

  pasvaistele parašė:
  Mamos duokit patarimų kokiu, matau auginate ir didesnius vaikučius, kaip išmokyti vaiką naktį atsikelti ir pasisioti, kiek pasakojam, kiek mokinam nu nieks nepadeda…

  Musu mergaitei tuoj 4, bet nakti taip pat nesikelia, kartais padaro i lovyte, dazniausiai ismiega sausa. Ir nieko nepadarysi, jei vaikas miega kietai. As del to labai nesirupinu, iki 5 metu tai normalu ir niekas cia kreivai neturetu ziureti. As gyvenu ne Lt ir cia dar kai kurie 3meciai su sauskelnem vaiksto darzely, aukletojos pakeicia ir niekas nedaro del to problemos.