Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2018 m. Liepos stebuklai

OlgaLook prieš 1 val.

Ajilu parašė:
    Šiandien bandysime tokia

Parasykit paskui ar pavyko gert, nes irgi ziurineju toki.

2. Ajilu
    Ajilu prieš 1 val.

OlgaLook parašė:
    Bandom ir taip. Ji rankas padeda po savim ir griuvineja, nesupranta kad reikiai prieki jas det. Bet gal ismoks su laiku.

Mano vaikas irgi iš pradžių nesuprato, kad reikia rankutes ištraukti, paskui viena ištraukdavo, o kita likdavo po savimi tai mes su vyru ištraukdavom ir rodem, kad reikia rankutes ištraukti ir po kelių savaičių pats jau susivoke. Reikia kantrybės daug su jais, o paskui viena diena ziurim ir pats be pagalbos jau šliaužia 😊

3. Ajilu
    Ajilu prieš 1 val.

OlgaLook parašė:
    Parasykit paskui ar pavyko gert, nes irgi ziurineju toki.

Gerai. Bet jaučiu negreit mums pavyks, nes kadangi iš buteliukų negėrė, tai jaučiu ir su gertuvėm turėsime problemų kol išmoks. Drauge patarė nupirkti paprastu sulčių maziuka pakelį su šiaudeliu, išpilti sultis ir vandens pripilti ir duoti vaikui su šiaudeliu tuo gerti ir paspausti pakiuka, kad vanduo bėgtų į viršų pro šiaudeli, kad suprastų tą principą, kad reikia traukti su šiaudeliu, sakė jos taip greit išmoko.

Mune93 prieš 1 val.

Mes tokį https://www.babycity.lt/lt/parduotuve/maitinimui-ir-zindymui/priedai/dr-browns-snapeliai-silikoniniai-buteliukams-placiu-kakleliu-options-2-vnt-wr210-p4-072239309681/p290105
    snapelį uždėjom ant dr. Brown's buteliuko, paprasto čiulptuko neėmė, bet šitą geria, aišku daugiau žaidžia bet vakar 40 ml išgėrė ☺️

Ievukassss prieš 11 min.

Maniske taip ir nesliauze, na labai minimaliai, vartytis vartosi ir ropoja, bet sedet nesedi. Su garsais irgi mazokai dar sako skiemenu is pradziu pergyvenau bet gydytoja sake normalu ir viskas cia gerai. Tai kazkaip tikiu. Nurasau ant to kad fiziskai stipri o va su kalba veliau pasivys. Sakykit kiek laiko jums uztrunka naktinis migdymas? Cia toms kuriu leliukai patys neuzmiega.