Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. Ukumi
  Ukumi prieš 1 val.

  samantux parašė:
  Sveikos aš su tokiu klausimu, registravau vaiką į darželį pradėti nuo sausio mėnesio 2024 metų, ar tiesa kad nuo sausio mėn yra sunkiau gauti vietą? Ar tikrai padar…

  Ar jau reikia vaikus registruot į darželį? Mūsų gimė 2022 kovą - tai jei ketinu leist nuo dvejų metų, reikėtų jau dabar registruoti?

 2. Chinchinke
  Chinchinke prieš 43 min.

  Mums negalima sviesto ir pieno produktu, tad i koses tik aliejukas tiktu...

 3. Vagnee
  Vagnee prieš 40 min.

  Ukumi parašė:
  Mamos, o jūs duodat vaikučiams gerti vandens ar sulčių? Dukrytei 6 mėn, dar tik daržoves pradėjo ragauti - kada jau reikėtų siūlyti atsigerti?

  Man šis klausimas dėl vandens taippat iškilo, tiksliau kiek ir kada reikėtų duoti? Dabar valgant ir po valgio pasiūliau iš šaukštelio vandenuką. Mano dukrytė priima kaip bajerį ir pučia jį man į veidą🥹

  Gal galėtumėte savo patirtis papasakoti?
  O gal ir gertuvėles jau kas naudojate?🙃

 4. Visha
  Visha prieš 19 min.

  Ukumi parašė:
  Mamos, o jūs duodat vaikučiams gerti vandens ar sulčių? Dukrytei 6 mėn, dar tik daržoves pradėjo ragauti - kada jau reikėtų siūlyti atsigerti?

  Jei maitinat MP, tai atsigeria, nereikia duoti.

 5. Visha
  Visha prieš 18 min.

  Ukumi parašė:
  Ar jau reikia vaikus registruot į darželį? Mūsų gimė 2022 kovą - tai jei ketinu leist nuo dvejų metų, reikėtų jau dabar registruoti?

  Registruokitės ir kuo greičiau, juk į eilę stojat. Mes registravomės, vos gavę vaiko dokumentus.

1,00 €
Dovanoju!