Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2021 Lapkritinukai ❤️

1. justemur
    justemur prieš 19 val.

Nika77 parašė:
    Iš kokio buteliuko duodate? Turim Avent - labai minkštas viršus, viskas per smakrą išbėga. Tas pats efektas kol kas ir iš puodelio.

Tommee tippy, dr.brown, canpol. Migruoja jie pas mus😄 nėra konkretaus ,kad tarkim va šitą naudojam ir jokio kito

2. Tirli pirli
    Tirli pirli prieš 18 val.

Paukščiukas parašė:
    Ar jusu leliai geria vandeni? Maniskis visai nenori, spjauna lauk...kaip pripratint?

Kai būna alkana, tada atsigeria truputį. Tai stengiuos kartą dienoj duoti po truputį, nes viduriukai kitaip kietėja

3. RaiMėja prieš 16 val.

Ačiū visoms pasidalinusioms apie antra vaikutį. Na man jau 32 už poros mėnesių, aišku laiko dar turim, bet dukrytę planavom beveik 3 metus.. Tai jei norim trijų nelabai yra ko laukti. Pats nėštumas ar gimdymas nebaugina visai, tik kai su gydytoja diskutavom užsiminė, kad anksti po cezario pastojus pasitaiko komplikacijų, galimas gulimas režimas... Tada kaip su dukryte užsiimti, jai dėmesio skirti. Nesinori jos skriausti dėl brolio/sesės... Tai va taip ir svarstom su vyru ką daryti... Manau realybėj gausis kad dar šiek tiek saugosimės, o tada paliksim viską savieigai. O jei nesigaus narūraliai, na tada keliausim kitąmet vėl pas gydytojus.

4. Vadve
    Vadve prieš 16 val.

RaiMėja parašė:

Turiu savo aplinkoj kai pirmagimei prireikė dirbtinio apvaisinimo, iki nėštumo buvo visi 9 pragaro ratai praeiti. Na tėveliai susitaikė, kad turės vienturtę dukrytę, nes antram nei laiko nei finansų neliko. Paleido viską Dievo valiai. Ir oraėjus 2 metam su trupučiu jie visiškai natūraliai pastojo 🥰 db turi dukrytę ir sūnelį 🤩

5. Misty
    Misty prieš 5 val.

Paukščiukas parašė:

Nedaug duodu, bet labai gražiai geria iš puodelio per šiaudelį.