Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. User has not uploaded an avatar
  Stirna prieš 1 d.

  Vitamin parašė:
  Sveikos merginos. Norėjau paklausti kokias gertuves naudojat, kokios pasiteisino? Nes manoji iš buteliuko bando gerti bet neužverčia ir tik oro pritraukia 🙈

  Mes naudojam NUK learner bottle, yra Maximoj, Rimi pirkti. Pripilu pilna, pradzioj kramte kaip kramtuka, po savaites jau tvarkingai gere

 2. hestonia
  hestonia prieš 1 d.

  Jaukumas parašė:
  Vakar kaip tik buvome pas gydytoją. Mūsų mergina irgi nevalgo košių, bet svoris auga gerai, nešokinėja. Gydytoja tik paskatino toliau ragauti, savu tempu. Nieko nes…

  O kiek sveria Jūsų mergaitė? Koks ūgis?

 3. Bushyte prieš 7 val.

  Vitamin parašė:
  Sveikos merginos. Norėjau paklausti kokias gertuves naudojat, kokios pasiteisino? Nes manoji iš buteliuko bando gerti bet neužverčia ir tik oro pritraukia 🙈

  https://www.nordbaby.com/lt/lt/product/suavinex-zindymo-buteliukas-zero-zero-180ml-0m-adaptive-flow_124161

 4. Aušra98
  Aušra98 prieš 4 val.

  Labutis mamytės!
  Pagalvojau kad gal bus įdomu, pati esu pirmakartė mama, susilaukiau savo stebuklėlio sausį ir kaip pirmakartei mamai rūpinantis mažyliu kyla labai daug minčių, tad nusprendžiau kylančias mintis apie motinystę sudėti intragrame, pradėjau vesti instagramą @true_colors_of_motherhood (link’ą pridedu) jame dalinsiuos mintimis apie kylančius sunkumus ir visus džiaugsmus, rekomendacijas ir viską kas tik aktualu !⭐️✨
  Pasekit, kalbu apie tai kas tikra ir taip kaip jaučiu ❤️
  https://instagram.com/true_colors_of_motherhood?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

 5. User has not uploaded an avatar
  Freebird prieš 10 min.

  Sveikos, pastebejau, kad vaikas guledamas ant pilvuko, vis kelia uzpakaliuka aukstyn ir kojytemis bando slinktis. Bet tuo paciu veida buna padejes ant kilimelio, neissikelia kartu su pakeltu uzpakaliuku. Ar taip vaikas mokosi ropoti? Keista kad ta galva tuo metu buna veidu i zeme... Siaip kai guli ant pilvuko tai krutine iskelia ant istiestu ranku.. ar pas jus panasus vaizdas?