Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės
Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.
Varginantys naktiniai maitinimai
Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.
Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.
Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.
Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:
Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai
Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.
Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.
Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.
Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!
Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.
Kūdikis spyruokliuoja
6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.
Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.
Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.
Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.
Skaitymas kūdikiui (ir su juo)
Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.
O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.
Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.
Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.
Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.
Faktas
Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.
Valgo mišinį, dabar kas 4 val., nakti kas 5 per miegus, užmiega 20.30-21.00 prieš miegą pavalgo, kartą naktį ir jau ryte 8 val. Bet suvalgo po 200 ml, jaučiu dėl to pagrinde naktis ir ramios. Aš labai nenorėjau papildomai apsikraut tais režimais griežtais, nes ilgai turėjom problemas su silent reflux ir kol išsiaiškinom jau atrodė nebera jėgų 😀 bet buvo problema su dienos miegu, nes įprotis buvo miegot tik tarp kokono, kuri aš padėdavau sau ant kelių ir non stop supdavau, kitaip iš karto pabusdavo. Bet ir tai 20-40 minučių miegas buvo 🙃 ir guldžiau miegoti tik pamačius pirma žiovuliuką, nes kažkur kažkada girdėjau apie tai, kad taip reikia padaryti 😀 IG rekomendacijose išmetė miego konsultante @kateformom (rusų k.) jeigu suprantat tai rekomendoju. Iš ten jau sužinojau apie miego ir budravimo ciklus, kad jie dažniausiai buna po 40 min pas vaikus, kad nėra gerai ir per ilgai vaikui duot nemiegot, ir taip pat per trumpai. Kiekvieną mėnesį yra laiko normos. Yra patarimų - specialių ritualų prieš miegą, kaip padalinti budravimo laiką (70% aktyvaus ir 30% tas vadinamas "tiltukas" į miegą ramių užsirmimų). Taip ir pradėjom vieną dieną, jai jau kojos iš kokono kabėjo 😀 pirmas dvi savaites rašiausi kelinta pabudom, kelinta užmigo 1 dienos miegui , kelinta pabudo ir t.t. Išlaikius tą budravimo normą ir ramiai leidžiant paskutini pusvalandį prieš miegą tiesiog nešdavau į savo lovytę ir sėdėjau prie jos. Pati nustebau, kad suveikė 😀 paskui pradėjau toliau trauktis nuo lovytės ir t.t., bet dar kontrolioju tas 20-40 minučių, nes buna planuoja pabusti ir reikia padėt ranką ant jos 😀 dar labai must have patarimas - chat gpt, norėjau pirkti gidą iš tos konsultantes, bet nepavyko sumokėti, tai užėjau į chat gpt ir paprašiau pabuti kūdikio miego konsultantu 😀 aprašiau visą situaciją, vaiko duomenys - kiek mėneių, ką kaip kada valgo ir t.t. (Galima jo paorašyt, kad pats užduotu jam reikalingus klausimus) ir jis parašė patarimus, viską puikiai paaiškino, sudarė grafiką ir dar paskui kokią savaitę pasidalindavau su jo savo užrašais apie tai kiek ir kada miegam ir pasiklausdavau kaip geriau daryti ir ar viskas ok (pvz. Jeigu ir pirmas, ir atras miegas tik po 30 min buvo jis patardavo nelaukti 2.30 iki trečio, o guldyti po 1.20)
Tikrai nesigailiu, kad užsiparinau, nes jau galvojau su kokonu dar ilgai draugausim 😂