Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. User has not uploaded an avatar
  Viol eta prieš 17 val.

  linnutia parašė:
  Mum gaunasi 3 kartai: rytinis miegelis 30min, per pietus max 1.5val (visais būdais bandom bent tiek ištempt) ir vakare 30min. Atrodo galėtų daugiau miegoti, nes ats…

  pas mus tas pats viskas irgi po 30 min 2 kartus ir diena 1,5

 2. User has not uploaded an avatar
  Viol eta prieš 17 val.

  Lialia20 parašė:
  Per naktį miegam nuo 22/23 iki 10 val. (su vienu atsikelimu pavalgyti 6/7 val.) tuomet nuo 13 val. iki 16/16.30 val. Ir tada nuo 19 iki 20 val. 🙈

  pas jus isvis puikiai miega ir kaip ja stimuliuojat? ar daug ja varginat ar ne? ka veikiat dazniausiai? ar stengiates stipriai nevarginti ?

 3. User has not uploaded an avatar
  Lialia20 prieš 15 val.

  Viol eta parašė:
  pas jus isvis puikiai miega ir kaip ja stimuliuojat? ar daug ja varginat ar ne? ka veikiat dazniausiai? ar stengiates stipriai nevarginti ?

  Berniukas pas mane. 😊 Žinokit visiškai nesistengiu varginti. Labai ramus vaikas, moka ir savarankiškai pažaisti, tik vakarais reikia labiau užsiimti. 😄 Realiai duodu žaislų, pats apsiverčia, žaidžia ir pilvuko laiką pasidaro. O aš greitai namus tik tvarkausi. Jei nepatenkintas, tai šiek tiek pažaidžiu kartu iki kol nurimsta ir tuomet toliau reikalus tvarkausi. Padarom kartais mankšteles, masažiuką. Ir taip va sukuosi su juo. Realiai nuo gimimo stengiames leisti savarankiškai žaisti, miegoti, nes kitu atveju jaučiu tektų iš rankų nepaleisti. 😄 O ir pastebėjau, kad labiau irzlūs ir su miegu sunkiai susitvarkantys vaikai būna tie, kur nuo pat gimimo dažnai ant rankų, beveik visą dieną žaidžiama, miegama kartu ir panašiai. 🙈

 4. User has not uploaded an avatar
  Lialia20 prieš 15 val.

  Viol eta parašė:
  pas jus isvis puikiai miega ir kaip ja stimuliuojat? ar daug ja varginat ar ne? ka veikiat dazniausiai? ar stengiates stipriai nevarginti ?

  Ir dar, nesistengiu migdyti tada, kada net nenori vaikas. Kaip rekomenduojama lyg ir 1.5 val. būdrauti ir tada miegoti (bijau suklysti, lyg ir taip). Jis gali būti be miego ir 3 valandas, o tada va miega puikiai 🙈

 5. User has not uploaded an avatar
  Viol eta prieš 7 val.

  Lialia20 parašė:
  Ir dar, nesistengiu migdyti tada, kada net nenori vaikas. Kaip rekomenduojama lyg ir 1.5 val. būdrauti ir tada miegoti (bijau suklysti, lyg ir taip). Jis gali būti …

  atsiprasau pas mane kai mergaite tai visur man mergaites tos ..
  mes irgi stengiames nuo pat gimimo ko maziau nesioti ko daugiau savarankiskumo bet greiciausiai darau klaida kad pagal tas lenteles noriu gyventi.. kai sakot kad guldau kada nori pats miegoti. reikes bandyti ne kas 2 val guldyt o stenktis ziuret kada pati uzsinores