Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

jdante prieš 16 val.

Luuna parašė:
    kur perkate vaikams mesa kaune? is kur ovz gauti triusi mieste per karantina 🙃

Triušių esu maximoj mačius. Maniškiai nė vienas triusienos neragaves ir neplanuoju duot kad ir kaip visi ją girtų. Tiesiog pati vaikystėj auginau triušius, triušiukus tai turbūt dėl to kažkaip negaliu jos valgyt o dar forma tokia mesos visas triušis. Emociniais sumetimai labai gaila man jų tai ir neduodu. Tokia mano patirtis ir nuomone☺️Tevai kiaules vištas augina tai tokią mėsa ir valgom ir vaikystėj pratus tai kažkaip normaliai. Nors mes jos mažai gana valgom nekasdien🙂 o jautienos ir versieną pirkdavau urmo bazėj turgelyje, o eko jautienos yra rupus miltai kaune parduotuvyte ir eko vistienos turi ir super geros sudeties desreliu jei jau greit kazko norisi🙂

2. vooveriukas
    vooveriukas prieš 2 val.

Del mesos tai rekomenduoju Naturalia Ukis - jie veza, bet taip pat kas gyvena vilniuje tai yra Panoramoje.

3. vooveriukas
    vooveriukas prieš 2 val.

As pirmagimiui pradejau nuo ekologiskos triusienos bet kazkaip ir man dabar gailu yra triusiuku, tai pradesiu nuo versienos sikart Beje, maniskis valgo kol kas tik tai, kas saldu, t.y. Morka, moliugas, obuoliukas.... niekaip neisiuliau neutralaus skonio maisto kaip kad bulves ar ryziu.... neima, uzciaupia lupas ir neikisi... tikiuosi pasikeis iprociai. Kolkas daugiau nieko neragavom dar bet neuzilgo grikius bandysiu, nes su morka zinau skanu yra.. Gal dar kas turi kokiu receptu vaikams kurie tik saldziai megsta?? Apgudrauti irgi neiseina, daviau ryzius su moliugu, tai neeme :/

4. naminukas32