Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus kūdikiai kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2023 m. Spalio mažyliai 🍼💚

 1. LTLT
  LTLT prieš 17 val.

  Aija parašė:
  Aš prisiminiau, kad vyresniajai šiuos pirkdavau kurį laiką iki kol Eskio nepabandėm bet Jūsiškių sudėtis irgi nebloga žiūriu🤔

  Aha, mes irgi svarstėme tarp šitų equazen ir norsan. O dėl maitintuvo, tai tie su tinkleliu man irgi pasirodė įtartina, kažkaip pabijojau, kad nepatvaru ir sunku gal bus plauti bet silikoninis pasiteisino 100 %, labai padeda ir pačiai ramiai pavalgyt o dabar dar dantukas dygsta, tai įdedi kokio obuolio ir kasosi sau dantenas

 2. User has not uploaded an avatar
  MiegaIiuke prieš 15 val.

  LTLT parašė:
  Aha, mes irgi svarstėme tarp šitų equazen ir norsan. O dėl maitintuvo, tai tie su tinkleliu man irgi pasirodė įtartina, kažkaip pabijojau, kad nepatvaru ir sunku ga…

  Tai jus man paaiskinkit guza idedat ar saldyta tyrele ? Nes man tai jis kosmusas 😃

 3. LTLT
  LTLT prieš 14 val.

  MiegaIiuke parašė:
  Tai jus man paaiskinkit guza idedat ar saldyta tyrele ? Nes man tai jis kosmusas 😃

  Tiesiog atpjaunu gabaliuką obuolio/kriaušės/banano/slyvos ar pan ir įdedu tą gabalą į maitintuvą ir duodu graužt kartais įpilu tyrelės ir užšaldau kameroje ir tada duodu čia ramiausias laikas namie, kai gauna tą maitintuvą

 4. User has not uploaded an avatar
  MiegaIiuke prieš 14 val.

  Reik

  LTLT parašė:
  Tiesiog atpjaunu gabaliuką obuolio/kriaušės/banano/slyvos ar pan ir įdedu tą gabalą į maitintuvą ir duodu graužt kartais įpilu tyrelės ir užšaldau kameroje ir ta…

  Reik tada isbandyt, nes pavalgyt tai turi prabegom, nekramtant 😄

 5. LTLT
  LTLT prieš 14 val.

  MiegaIiuke parašė:
  Reik

  Pasidalinkit, kaip sekėsi, ar patiks jūsų merginai