Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Marlen prieš 49 min.

  Sveikos mamytes, turiu klausima labiau toms kurios maitina misinuku, ar stipriai sumazejo misinuko suvartojimas pradejus primaitinima?

 2. Giedrune
  Giedrune prieš 36 min.

  Marlen parašė:
  Sveikos mamytes, turiu klausima labiau toms kurios maitina misinuku, ar stipriai sumazejo misinuko suvartojimas pradejus primaitinima?

  Tiesa sakant pasijuto jog sumazejo, 2kartais tikrai. 7-8 pienas, 11-12 kose, 15-17h pienas, 19h pienas , 20.30 kose, apie 22h pienas, 4-5h pienas. Gaunasi per para 5kartai bet visad darau mazesne doze nei priklauso, anksciau po 7 per para kart gerdavo po 210ml

 3. Moonn
  Moonn prieš 34 min.

  narciziska parašė:
  Mes labai vargom su pirmu vaiku.. nemiegojo jis iki 3 metų. Sugadinau nervus per tą laiką..naktiniai miegojimai pas mus buvo paženklinti kasnaktiniu atsikėlimu su a…

  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne...su miegu viskas kaip ir gerai, bet verkimas ir irzlumas nuolatinis ir 100 proc.ir ne tik del dantu...

 4. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 22 min.

  Moonn parašė:
  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne…

  Kokios dar priezasties yra vaiku kurie po sunkaus gimdymo, itin jautrus ar pan. - jokiu fiziologiniu pokyciu ar ligu jiems nenustatoma. Ima ir isauga ta laika - pradeda miegot ir pan. Mamos sirdis zino, kai kazkas tikrai negerai. Todel ir nelaksto visos po neurologus ir kompiut. tomografus nes kudikis verkia ir sunkiai miega ☝️

 5. Moonn
  Moonn prieš 9 min.

  Simmone parašė:
  Labas vėlyvas rytas!

  Sveiki, Man labai idomus šis metodas ir laukiu nesulaukiu kada galesiu taip maitinti vaiką. Perskaičius knygą jokios baimės nebeliko dėl užspringimo, tačiau ikelti postai mamu apie springima neramina...
  problema tame kol kas kad 6 men.kudikis dar visai nesedi, ir neaisku kiek laiko reikes laukti kol sedes...kaip jus pradejote ir kada? ar kai vaikas pats atsisedo? sunku susilaikyti ir neduoti vaikui maisto kai poreikis isaugo po 6 menesiu.