Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  sirsulyte prieš 1 d.

  Nessi parašė:
  As manau, kad reikia i vaika ziureti. Kaip ir suauge, vienu skrandukai jautresni, kuru ne. Vieni alergiski kiti ne. Tai va sirsulyte 7 men jau ir 3 kose ivede ir me…

  Tai žinoma mes 4,5mėn pradėjom primaitinimą todėl ir greičiau ir vyksta viskas

 2. User has not uploaded an avatar
  lguc prieš 1 d.

  Labas Gal kas turit tokias lovos apsaugas?

 3. Karoll3
  Karoll3 prieš 1 d.

  Ekerita parašė:
  Mums buvo pradžioje kai gimė ir grįžom iš ligoninės po sisiuko tokios lyg oranžinės dėmelės, tai čia kristaliukai šlapime, reiškia trūksta skysčiu vaikui na bent…

  Aha,mums ir sitaip paaiškino gydytoja 🌿 Bet ačiū dievui viskas susitvarkė 🌞

 4. Ruta1989
  Ruta1989 prieš 1 d.

  lguc parašė:
  Labas Gal kas turit tokias lovos apsaugas?

  Turiu, bet ne tokias aukštas ir tik iš vieno šono lovos. Bet jau tuoj bus nebe reikalingas daiktas, nes vaikas rankomis įsikabina ir keliasi/stojasi. Taigi, daugiausia vieta ant žemės arba manieže

 5. User has not uploaded an avatar
  lguc prieš 22 val.

  Ruta1989 parašė:
  Turiu, bet ne tokias aukštas ir tik iš vieno šono lovos. Bet jau tuoj bus nebe reikalingas daiktas, nes vaikas rankomis įsikabina ir keliasi/stojasi. Taigi, daugiau…

  Man miegui reikia ir niekaip nerandu, kur būtų galima be baimės nusipirkti būtent tokį. Apsistačiusi aš tais įprastais atitvarais, bet labai trumpi ir žemi jie, tai irgi nebetinka. Išmoko mažius ropoti, tai tik pramerkus akis, pirmas darbas - varyti prie tarpo arba prie žemiausios "tvoros" ir bandyti stotis