Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 17 val.

  Requem parašė:
  As irgi. Galvoju blyn mes dar ne 7 kg nesveriam. Galima iki 13kg musu kedej. Galvoju pagal ka cia sprest, jei ne pagal kg.

  Mes kai pirkom sportinuka uzklausiau parduotuveje apie kedutes, tai konsultante paziurejo i musu ir sake dar viskas ok, nes galvai daug vietos yra ir kojos nekabo. Pagal galvos laisvuma keduteje reikia vertinti Maniske jau 9kg sveria, o kedute iki 13kg ir raso 74cm (dabar jau 73cm), tai uz gero menesio teks keisti 🤔

  Kisulita parašė:
  Na man irgi panašu, kad bando šliaužti, bet galvoju kaip čia taip ponaitis praleido vartymosi stadiją ir pirmyn šliaužioti 🙈

  Nieko nepraleido, sliauzti gali ir nesededamas vaikutis, o siaip svarbiau yra ropojimo nepraleisti. Mano net ant istiestu koju uzpakali pakelia guledama ant pilvo, bet nesusitvarko su savo rankom, tai nei sliauzia, nei ropoja 😃 Sodinu ir pati sedi be atramos, is sedejimo parietus koja atsigula ant pilvo.

 2. Kanele
  Kanele prieš 16 val.

  amberiukas parašė:
  Mes kai pirkom sportinuka uzklausiau parduotuveje apie kedutes, tai konsultante paziurejo i musu ir sake dar viskas ok, nes galvai daug vietos yra ir kojos nekabo. …

  Mes šią sav jau nusipirkom kedutę nes toj 3in1 nebetelpa vaiko "remas"
  Aha ir mūsų kelia užpakalį, bet kai suprato kad gali nuo kilimėlio nulipt tada ir šliaužt didesnis azartas pasidarė :))

 3. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 15 val.

  Kisulita parašė:
  Ar kurios mažiukas gulėdamas ant pilvuko kelia aukštyn užpakaliuką? 🙂 Nesuprantu, ką jis čia bando daryti, ropoti nemokėdamas net normaliai vartytis? 🤷‍♀️ Pirmagimi…

  Kelia ir musu aukstyn uzpakaliuka🙂

  Kanele parašė:
  Mes šią sav jau nusipirkom kedutę nes toj 3in1 nebetelpa vaiko "remas"
  Aha ir mūsų kelia užpakalį, bet kai suprato kad gali nuo kilimėlio nulipt tada ir …

  Tas pats, remas nebetelpa 😃 per pecius siaura, truputi susispaudus jau. Ryt jau pakuojam lauk visa 3in1 😁

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 15 val.

  amberiukas parašė:
  Nieko nepraleido, sliauzti gali ir nesededamas vaikutis, o siaip svarbiau yra ropojimo nepraleisti. Mano net ant istiestu koju uzpakali pakelia guledama ant pilvo, …

  Kad nesėdėdamas gali šliaužti tai taip, mano pirmagimis irgi šliaužti išmoko, o tik po to atsisėdo, bet jau mokėjo vartytis 😄 O šis nemokėdamas vartytis jau bando šliaužti, tai kaip čia bus, man reikės jį apversti ant pilvuko, jis pašliaužios, pavargs ir tada rėks, kad atversčiau atgal ant nugarytės 🙈🤣

 5. zaylya03
  zaylya03 prieš 4 val.

  Kisulita parašė:
  Kad nesėdėdamas gali šliaužti tai taip, mano pirmagimis irgi šliaužti išmoko, o tik po to atsisėdo, bet jau mokėjo vartytis 😄 O šis nemokėdamas vartytis jau bando š…

  Mano labai panašiai darė. Nemokėjo vartytis, bet vis bandydavo pašliaust, atsispirt ir dupcę keldavo. Po to išmoko vartytis ant pilvo, dabar jau ir atsiverčia. Bet nebenori šliaužti