Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2019 m. balandinukai

 1. morteyou
  morteyou prieš 16 val.

  Doovil parašė:
  zinokit pradet nuo 4men reikejo.. nes 6men,kudikiui jau duodu ir kosiu su tyrele ir darzoviu ;] bet jaucesis jau alkanesnis tai ir mesytes gal net tuoj desiu, nes m…

  Mums 6,5men , maisto pirma karta paragavo tik vakar, pries tai visalaika tik mp . Vaikas nekaba ant kruties, pavalgo per 2-3min. Mamos pieno VISADA uzteks jei pati to mama nores. Jei nenori maitinti,kitas reikalas

 2. LauraPer
  LauraPer prieš 3 val.

  Aš savo vyresnėli maitinau iki 1,8 metų. Galvojau ir dabar tiek maitinsiu mažąjį. Bet bet bet, matau, kad pati griuvu. Tiek sirgus dar nesu, plaukai kuokštais slenka. Jau net vietomis matosi pakaušis. Vitaminus geriu, bet stebuklu nera. Mažinu maitinimus, nes sugriuvusi mama irgi blogas reikalas. Suma sumarum, antras pienulo gaus max iki metų 😁

 3. a2tia
  a2tia prieš 2 val.

  Pas mane irgi pakausis sviecias...🙄
  Lyg ir maziau dabar. Vitaminai padeda tik fizinei savijautai. Isdziuvau visai. Pirmaji beveik 2 m maitinau. Aisku,ten antri metai nusiraminimui labiau buvo.
  Antrasis nelabai to pupsio ima. Reik momenta uztaikyt. O nusiraminimui visai neima. Uzmiega nosyte i pazasti ikises😁
  2 m nezaisim. Ziuresiu pagal poreiki.

 4. User has not uploaded an avatar
  linacka123 prieš 39 min.

  LauraPer parašė:
  Aš savo vyresnėli maitinau iki 1,8 metų. Galvojau ir dabar tiek maitinsiu mažąjį. Bet bet bet, matau, kad pati griuvu. Tiek sirgus dar nesu, plaukai kuokštais slenk…

  Antri gauna, kas lieka nuo pirmo😀😀

 5. Gilė9
  Gilė9 prieš 34 min.

  Ar dar daug liko bedanciuku kurie jau 6men? Pas mus dar nėra bet labai seilejasi, mažiau valgyt pradėjo atrodo istine ten belieka laukt 😌