Kūdikiui 6 mėnesiai ir 3 savaitės

Kūdikis po truputį taps vis savarankiškesnis ir necyps norėdamas pasiekti žaisliuką, o pats iki jo nuropos. Kūdikiui „nulipus nuo rankų“ bus truputį lengviau, bet laukia naujas iššūkis - saugios aplinkos užtikrinimas.

Varginantys naktiniai maitinimai

Naktiniai maitinimai ypač vargina miego nuolat stokojančią mamą, tačiau juos reikėtų nutraukti tik tuomet, kai kūdikis bus pasiruošęs.

Vieni kūdikiai neišalksta ir išmiega visą naktį sulaukę vos 3 mėnesių amžiaus, tačiau kiti bent kartą pabunda net ir būdami beveik metukų prabunda.

Kartais varginančius maitinimus padeda nutraukti kasdieninės dienotvarkės laikymasis.

Daugiau apie kūdikio maitinimą naktį skaitykite čia:

Ropoti pradėję kūdikiai, deja, yra bebaimiai

Mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo vos ropoti pradėję kūdikiai. Jie ropojo stiklu, po kuriuo buvo ištiestas languotas audinys. Vienoje stiklinių grindų vietoje languotas audinys baigėsi, o po juo esanti erdvė atrodė lyg bedugnė.

Ši „bedugnė“ vos pradėjusių ropoti kūdikių visiškai negąsdino. Jie drąsiai ir nė nesusimąstydami ropojo toliau.

Tiems patiems kūdikiams ropojant vis daugiau, jie vis dažniau sustodavo prie „bedugnės“ krašto ir susimąstydavo, dvejodavo, ar verta ropoti toliau. Įgudę ropotojai virš „bedugnės“ neropodavo net jeigu kitoje jos pusėje matė tėvus.

Šis tyrimas parodė, kad vos ropoti pradėję kūdikiai dar nesuvokia aplinkos pavojų, visiškai nemoka įvertinti erdvės, aukščio ir pan., tad jiems būtina ypatingai dėmesinga priežiūra!

Žinoma, net ir puikiai ropojančius kūdikius reikia akylai prižiūrėti. Tikimybė, kad jie sustos, pavyzdžiui, priešais laiptus yra didesnė, tačiau mažyliai labai nerangūs ir vos keliomis sekundėmis vėlesnis sustojimas gali tapti nelaime.

Kūdikis spyruokliuoja

6-7 mėnesių kūdikiai linksmina tėvelius juokingu spyruokliavimu.

Vertikalioje padėtyje už pažastų ar liemens laikomas (arba specialiame šokliuke esantis), mažylis vos liečia žemę ir ima spyruokliuoti – pritūpia ir vėl stojasi.

Šiuo metu jo kojyčių raumenys vystosi labai sparčiai ir tai yra puiki mankšta, padedanti pasiruošti stovėjimui ir ėjimui.

Reikėtų būti atsargiems ir dar neleisti kūdikiui perkelti viso svorio ant pėdos (tikėtina, kad jis to ir nedarys, remsis tik pirštukais). Kūdikio kojytės dar per silpnos išlaikyti jo svorį, ankstyvas stovėjimas žalingas stuburui, laikysenai.

Skaitymas kūdikiui (ir su juo)

Skaityti galima jau ir naujagimiui. Jis jausis saugiai girdėdamas mielą mamos balsą.

O kūdikiui sulaukus 6-7 mėnesių, skaitymas jam (ir su juo) turėtų tapti kasdienybe.

Šio amžiaus kūdikiai jau gali pakankamai ilgam sutelkti dėmesį, jiems patinka klausytis suaugusiųjų kalbos, stengtis atkartoti jų sakomus garsus ir žodžius. 6-7 mėnesių kūdikiui ypač patiks dainingas, ritmingas, eiliuotas pasakojimas.

Pasirinkite gausiai iliustruotas, kūdikiams skirtas knygeles, kurias galima ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti. Kūdikiui patiks medžiaginės, plastikinės, medinės ar iš storo kartono padarytos, įvairių prisegtų detalių turinčios, garsus skleidžiančios knygelės.

Mokslininkų teigimu vaikučiai, kuriems nuo 6 mėnesių iki maždaug 4-erių metukų buvo dažnai ir „kokybiškai“ (t.y. parodant paveiksliukus, skiriant laiko juos apžiūrėti) skaitoma, greičiau išmoko kalbėti, o vėliau jiems geriau sekėsi mokytis skaityti ir rašyti.

Faktas

Apklausus tėvelius paaiškėjo, kad vos kas šeštas šešių mėnesių kūdikis paprastai išmiega visą naktį. Kai kurie tokio amžiaus mažylių kasnakt pabunda iki aštuonių kartų.

2019 m. Liepinukai :)

 1. Siru
  Siru prieš 21 val.

  sim-ali parašė:
  Matyt ir pas mus uztenka mp.namuose tai vos ne kas 1-1.5 val valgo mp jei kur lakua vaikstomes tai ir 3 val gali isbut.tai nl suprantu as jo maitinimosi..namie zirs…

  Pas mus irgi tas zyzimas atsirado. Tai jei esu viena namie ir pvz į dušą reikia nueit, tai gultukas su mažyle vonios tarpdury kol prausiuosi. Kartais ir su tualetu taip pat.. 😊 Svarbu mane mato, tada viskas gerai 👌😁

 2. aquabona
  aquabona prieš 17 val.

  LijaL parašė:
  Mano vaikas valgo darzoves dar tik tris savaites ir valgo apie 200-220ml per viena valgyma, ir dar toliau ziojas Bet daugiau neduodu. Manau, jo skranduko tokia t…

  O maniškis kaip tik nėra valgus vaikas, ir košes po kokių 10šaukštų reik kantriai siūlyt ir kalbint, ir pm visad beveik palieka, visko nevalgo. Bet 9,5kg nu ir aukštas jis

 3. Renata Renatėlė
  Renata Renatėlė prieš 14 val.

  Maniškis valgo pagrinde tik mp, nes jokių buteliukų nepripažįsta. Ir vienas valgymas daržovių. Kartais vos 20ml, kartais 70. Max suvalgęs yra 140ml. Visą parą valgo kas 2h. Vyrukas 5mėn ir 6d buvo 72cm ir 8.6kg tai nepasakysi, kad trūksta maisto. Jau antra savaitė su miegu visai prastai ir rankinukas ne tas žodis, net senelių rankos nebe taip patinka (kartu gyvenam). Šiom dienom valgo 12-14k vien mp🙈 dantys jau visai prie pat, tai viliuosi su jais pasibaigs ir visi neramumai, nes jau stogelis ima važiuot....

 4. Renata Renatėlė
  Renata Renatėlė prieš 14 val.

  sauleta. parašė:
  Mamos kokius kremus vaikams naudojat zandukams ir po vonios proceduru?


  Pradedam naudoti šiuos, nes net ir po vieno patepimo oda visai kitokia🤗 bandom, laukiam gal pagysim

 5. cathja
  cathja prieš 12 val.

  MamaRossa parašė:
  Ir mūsų vaikino miegas suprastėjo. Pereina prie miego per dieną du kartus. Namie prastai miega. Bet lauke po 1,5-2 val išmiega. Taip, naktį nuo 3 prilimpa prie krūt…

  Aš pati nervojuosi nes neišmiegu. Nežinau tikiuosi negauna, pati maitinu ir jau po biški primaitinam.