10 mėnesių kūdikis

Tikriausiai judviejų mažylis dar tik vapalioja, tačiau nemanyk, kad jis visiškai nesupranta to, ką tu jam sakai. Kūdikiai žodžių prasmę ir balso toną pradeda suvokti anksčiau, negu išmoksta tarti žodžius. Maždaug tokio amžiaus mažylis jau netgi gali atsakyti į paprastus prašymus ar reaguoti į drausminančius žodžius, tokius kaip perspėjimas „ne“ arba griežtas „nu nu!“.

Kalbėkitės su mažyliu kuo dažniau, nepamiršdami paminėti jo vardo. Pasakokite jam, kur jūs einate, ką darote, įvardinkite tuo metu valgomų maisto produktų pavadinimus. Kai išeinate pasivaikščioti, rodykite mažyliui aplinkui esančius daiktus, paveikslėlius plakatuose ar iškabose ir pasakykite, kas tai yra.

Nebūtina plepėti su juo kiekvieną minutę, tačiau nepamirškite, kad šiuo metu vaikutis yra be galo imlus kalbai. Taigi kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu. Stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, kad judviejų mažylis per dieną išgirstų kuo daugiau tikrų žodžių.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2017 m. BALANDŽIO mėn. mamytės

 1. Kote
  Kote prieš 21 val.

  asrasa7 parašė:
  Gal duosit patarimu ir patirties? Vaikas jau 2savaites valgo tik mano piena. Jokio kito maisto net negaliu isiulyt- sukasi,raukiasi,rekia,spjauna,ziaugcioja ir galu…

  Manoji tik antra savaite valgo, buvo lygiai tas pats, tik nevemdavo, tiesiog uzsiciaupdavo. Atejo laikas ir valgo, tikiuosi jau su visam..

 2. neziniuke123
  neziniuke123 prieš 7 val.

  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as neleidziu, man vis dar atrodo per anksti. per 1.5 men musu mazyle priaugo tik 275g, (9 men sveria 7850g), nors koses valgot tikrai gerai nu neauga jai tas svoris nors tu ka

 3. Snieshka
  Snieshka prieš 7 val.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  Mūsų irgi neauga stipriai svoris. 9.5mėn dabar sveria 7400g;) per praeitą mėnesį numetė 150g, o dabar per 2sav priaugo 350g valgo košes puikiai, mp ir pm. Iš bendro dar neduodu, kartais kokią bulvę ar pan, nuo metų po truputį galvoju jau pradėti. Šiaip gal duočiau, bet pas mus labai mėgstama druska ir prieskoniai, aliejus..tai dėl to neskubu.

 4. User has not uploaded an avatar
  dldaival prieš 7 val.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  seip pusrycius verdu atskirai,pietus gamindama druskos nededu jokiu prieskoniu tada ipilu sriubos mazam tada sudedu buliojono druskyte pipiriuka ir kelias min paverdu seimai,bet as kadangi daug prieskoniais ir visiais kitais dalykais nepiktnaudziauju tai musu jau pradeda ragaut,vyras visur druskos dedasi nes jam truksta o vaikai valgo viska,jei jautiena ai atskirai nes vyrsneliai nemegsta.

 5. neringiukas08
  neringiukas08 prieš 2 min.

  neziniuke123 parašė:
  Ar yra mamyciu, kurios savo maziukams jau duoda maisto is savo lekstes? Mes vakar su vyru stipriai susigincijom, jis jau nori vaikui duot tai ka pats valgo, o as ne…

  As duodu ragaut is savo lekstes. Nes akys labai slysta i musu leksteles beziurint. Bet dar tik paragaut, siaip dar verdu koses atskirai. Nors valgom pilnumoje ir tikrai kapoja jas mazylis be jokiu oziu, bet svorio ir nestipriai priaugam. Per 9 men tik 300 g priaugom. Bet dabar ir veiklos turi tai del to, pats sedi, sliauzia, stojasi, vaikstineti i baldus atsiremes jau bando. 9 men sverem 9.3 kg ir esam 74 cm.