10 mėnesių kūdikis

Šiuo metu kūdikis, nors dar nekalba, yra labai imlus kalbai. Kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu, reaguokite į jo skleidžiamus garsus, juos kartais pakartokite, tačiau stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, tuomet vaiko kalba tobulės sparčiau.

Pirmieji sąmoningi žodžiai

Kūdikis jau kūrį laiką skleidžia įvairius garsus, pakartoja tėvų jam sakomus dviskiemenius žodžius, tačiau dažniausiai nesąmoningai, nesusiejant su konkrečiu daiktu ar žmogumi.

Pavyzdžiui, nuolat girdėdamas „mama“, kūdikis šį (ar panašiai skambantį) žodį gali pakartoti užsiimdamas visai nesusijusia veikla.

Netrukus kūdikis žodžius pradės kartoti sąmoningai ir išgirsite ne tik nesąmoningą kartojimą, bet išsvajotą kreipimąsi „mama“ žiūrint tiesiai jums į akis.

Kalbėkite su kūdikiu suaugusiųjų kalba

Dviskiemenius, kūdikiškus garsus po truputį pakeis suaugusiųjų kalba.

Kalbėtis su kūdikiu jo kalba yra smagu ir patogu, tačiau būtinai kartokite ne tik kūdikio tariamus garsus, bet ir normalius žodžius. Girdėdamas taisyklingą suaugusiųjų kalbą kūdikis sparčiau tobulės ir neįstrings vien dviskiemenių garsų stadijoje.

Pavyzdžiui, jei jau suprantate keletą jo tariamų žodžių – kartokite ne tik juos, bet ir normalius žodžius. Jei kūdikis sako „niam niam“, patvirtinkite, kad jį suprantate ir pasakykite trumpą, paprastą, bet taisyklingą sakinį: „Taip, niam niam. Valgysime jogurtą. Skanus jogurtas.“

Kūdikis seka tėvų žvilgsnį

Kūdikiai nuo pat pirmųjų dienų ima reaguoti į tėvus, o augant ir tobulėjant jų bendravimas tampa vis subtilesniu.

10-11 mėnesių kūdikiai taip įpratę mokytis iš tėvų, kad jie ima sekti tėvų žvilgsnį (be jokio dėmesio atkreipimo balsu ar parodymo pirštu). Pavyzdžiui, jeigu užsižiūrėsite pro langą, kūdikis pastebės, susidomės ir taip pat stengsis pastebėti tai, kas sudomino jus.

Kūdikiui pradėjus sekti jūsų žvilgsnį ir įsižiūrėjus į konkretų objektą, būtinai jį garsiai įvardinkite. Vaikas ne tik lavins pastabumą, koncentraciją, bet ir girdės naujus žodžius.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienų metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2023 m. liepos mėnesio vaikučiai 🐰

 1. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 2 d.

  Čiūčialiulia parašė:
  Gal kuri nors mamytė susidūrė su vaikučio nevalgymais🥹 mišinuką geria bet kieto maisto atsisako, pyksta, muistosi, maksimum 3-4 šaukštelius suvalgo kai maitinu, nor…

  Mūsiškė valgo labai mažai nuo pat primaitinimo pradžios. Košelių, trintų dalykų nei šaukštelio dabar neįkiši, seniau dar 2-3 paimdavo. Tai valgo, tiksliau užkandžiauja viską gabaliukais. Tiesa, atradau, kad sriuba patinka, tai kartais jos suvalgo daugiau, būna net 30 vaikiškų šaukštelių, čia mums labai daug. Ką tik puse keksiuko formoje kepto omleto suvalgė, tai irgi pasidžiaugiau, kad daug🙂

 2. Čiūčialiulia prieš 2 d.

  Amajaa parašė:
  Mūsiškė valgo labai mažai nuo pat primaitinimo pradžios. Košelių, trintų dalykų nei šaukštelio dabar neįkiši, seniau dar 2-3 paimdavo. Tai valgo, tiksliau užkandžia…

  O košes pvz avižines, 5 grudų ir kt. valgo ar irgi ne?😊

 3. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 2 d.

  Čiūčialiulia parašė:
  O košes pvz avižines, 5 grudų ir kt. valgo ar irgi ne?😊

  Avizine labai mego pora menesiu. Na aisku tas mego, tai kokie 7 sauksteliai vaikiski. Bet ziojosi vis, norejo dar, o dabar jau neikisi. Kitu kosiu nevalge, ikisa liezuvi, patikrina, suciaupia lupas ir nusisuka. Kaip ir kokiu tai darzovieniu ji nevalgo. Va jei duodi normaliai agurka ar brokoli, tai pakramsnos.

 4. Spurgyte159
  Spurgyte159 prieš 2 d.

  Čiūčialiulia parašė:
  Gal kuri nors mamytė susidūrė su vaikučio nevalgymais🥹 mišinuką geria bet kieto maisto atsisako, pyksta, muistosi, maksimum 3-4 šaukštelius suvalgo kai maitinu, nor…

  Gudraukit, jei valgo košę, duokit jam šaukštą su kitu dėkit į burną🤷‍♀️ bet mano vaikas irgi daug ką banhom valgo, tai nori košių, tai neįkiši niekaip, tai valgo gabaliukais, tai yik trintą, turėjom etapą, kurio metu tik fibb mėsos koncervą tą valgė😀 tai gerą mėnesį iš maisto tik šitą ir vaisius, daugiau nieko neįsiūliau🤷‍♀️ db visą vėl valgo

 5. Spurgyte159
  Spurgyte159 prieš 2 val.

  Ar yra dar bedančių?🙈 Mano panelei dar apsoliučiai nenusimato atrodo🙈