10 mėnesių kūdikis

Tikriausiai judviejų mažylis dar tik vapalioja, tačiau nemanyk, kad jis visiškai nesupranta to, ką tu jam sakai. Kūdikiai žodžių prasmę ir balso toną pradeda suvokti anksčiau, negu išmoksta tarti žodžius. Maždaug tokio amžiaus mažylis jau netgi gali atsakyti į paprastus prašymus ar reaguoti į drausminančius žodžius, tokius kaip perspėjimas „ne“ arba griežtas „nu nu!“.

Kalbėkitės su mažyliu kuo dažniau, nepamiršdami paminėti jo vardo. Pasakokite jam, kur jūs einate, ką darote, įvardinkite tuo metu valgomų maisto produktų pavadinimus. Kai išeinate pasivaikščioti, rodykite mažyliui aplinkui esančius daiktus, paveikslėlius plakatuose ar iškabose ir pasakykite, kas tai yra.

Nebūtina plepėti su juo kiekvieną minutę, tačiau nepamirškite, kad šiuo metu vaikutis yra be galo imlus kalbai. Taigi kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu. Stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, kad judviejų mažylis per dieną išgirstų kuo daugiau tikrų žodžių.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2017 m. birželio mėnesio mamukai :)

 1. oderiukee
  oderiukee prieš 4 val.

  Sveikos. Pas mus hemaglobinas buvo tik 87. Tai jau 1.5 men geriam papildus atstatyt gelezi. Pries 3 sav atstatem iki 107 . Dab neaisku kiek. Teks 3men gerti 😊 nes laukia operacija. Tai butina atstatyt.

  Kaip daznai jusu leliukai geria mp? Or kiek kart valgo kita maista?

 2. Agrastėlis
  Agrastėlis prieš 3 val.

  oderiukee parašė:
  Sveikos. Pas mus hemaglobinas buvo tik 87. Tai jau 1.5 men geriam papildus atstatyt gelezi. Pries 3 sav atstatem iki 107 . Dab neaisku kiek. Teks 3men gerti 😊 nes l…

  3 kartus košes. Mp priklausomai nuo to, kiek košės įveikia, nes jei nedaug, greit užsimano mp, o jei visą dubenį - ilgai nieko nenori. Tai mp dieną būna 2-4 kartai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Misija prieš 1 val.

  aukst parašė:
  O koks jusu pacios Hb? Esu skaiciusi apie kudikiu mazakraujyste, kai ja serga ir zindanti motina🤔 aisku geriau kai vaikutis pats valgo mesyte

  Dbr nezinau, bet nestumo metu buvo nukrites iki 92, geriau gelezi, pakilo iki 120. Reiks paieskot info apie rysi.

 4. User has not uploaded an avatar
  aukst prieš 1 val.

  Misija parašė:
  Dbr nezinau, bet nestumo metu buvo nukrites iki 92, geriau gelezi, pakilo iki 120. Reiks paieskot info apie rysi.

  Ten skaiciau straipsni patyrusios hematologes apie kudikiu mazakraujyste, ji ten toki klinikini atveji is praktikos pasakojo, tos zindancios mamos labai zemas Hb buvo.. o koks jusu mazylio Hb? Siaip manau viskas gerai turetu buti nes Hb pasikelet o ne letine mazakraujyste pas jus, o ir 92 ner tiek mazai tuo labiau nesciai moteriai

 5. User has not uploaded an avatar
  aukst prieš 1 val.

  https://mamoszurnalas.lt/mazakraujyste/
  Radau ta straipsni cia puikios gydytojos patirtis