10 mėnesių kūdikis

Šiuo metu kūdikis, nors dar nekalba, yra labai imlus kalbai. Kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu, reaguokite į jo skleidžiamus garsus, juos kartais pakartokite, tačiau stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, tuomet vaiko kalba tobulės sparčiau.

Pirmieji sąmoningi žodžiai

Kūdikis jau kūrį laiką skleidžia įvairius garsus, pakartoja tėvų jam sakomus dviskiemenius žodžius, tačiau dažniausiai nesąmoningai, nesusiejant su konkrečiu daiktu ar žmogumi.

Pavyzdžiui, nuolat girdėdamas „mama“, kūdikis šį (ar panašiai skambantį) žodį gali pakartoti užsiimdamas visai nesusijusia veikla.

Netrukus kūdikis žodžius pradės kartoti sąmoningai ir išgirsite ne tik nesąmoningą kartojimą, bet išsvajotą kreipimąsi „mama“ žiūrint tiesiai jums į akis.

Kalbėkite su kūdikiu suaugusiųjų kalba

Dviskiemenius, kūdikiškus garsus po truputį pakeis suaugusiųjų kalba.

Kalbėtis su kūdikiu jo kalba yra smagu ir patogu, tačiau būtinai kartokite ne tik kūdikio tariamus garsus, bet ir normalius žodžius. Girdėdamas taisyklingą suaugusiųjų kalbą kūdikis sparčiau tobulės ir neįstrings vien dviskiemenių garsų stadijoje.

Pavyzdžiui, jei jau suprantate keletą jo tariamų žodžių – kartokite ne tik juos, bet ir normalius žodžius. Jei kūdikis sako „niam niam“, patvirtinkite, kad jį suprantate ir pasakykite trumpą, paprastą, bet taisyklingą sakinį: „Taip, niam niam. Valgysime jogurtą. Skanus jogurtas.“

Kūdikis seka tėvų žvilgsnį

Kūdikiai nuo pat pirmųjų dienų ima reaguoti į tėvus, o augant ir tobulėjant jų bendravimas tampa vis subtilesniu.

10-11 mėnesių kūdikiai taip įpratę mokytis iš tėvų, kad jie ima sekti tėvų žvilgsnį (be jokio dėmesio atkreipimo balsu ar parodymo pirštu). Pavyzdžiui, jeigu užsižiūrėsite pro langą, kūdikis pastebės, susidomės ir taip pat stengsis pastebėti tai, kas sudomino jus.

Kūdikiui pradėjus sekti jūsų žvilgsnį ir įsižiūrėjus į konkretų objektą, būtinai jį garsiai įvardinkite. Vaikas ne tik lavins pastabumą, koncentraciją, bet ir girdės naujus žodžius.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2019 m. spalio mėnesio mažyliai

1. vijukas
    vijukas prieš 11 val.

Vasario16 parašė:
    O nebandė vaikas pradžioj nulipinėt nuo puoduko? Mes pasodinam, vaikas max. minutę išsėdi su šypsena ir traukia savais keliais

Oj visko būna. Būna nesileidžia sodinama.
    Natūralu. Bet pradžia yra.
    Būna visą dieną nepataikau, būna, kad pataikau.

2. mazas23
    mazas23 prieš 8 val.

Ar kurios mažylis turi atopinį dermatitą, darėte tyrimus?

3. E-Eel
    E-Eel prieš 7 val.

mazas23 parašė:
    Ar kurios mažylis turi atopinį dermatitą, darėte tyrimus?

Kitą savaitę eisim pas alergologą į pirmą konsultaciją. Tai labai lauksiu tyrimų.

D.M.K.M. prieš 5 val.

E-Eel parašė:
    Kažkas čia rašė, kad jau pratina prie naktipuodžio. Ar yra kažkokių patarimų kaip greičiau įpratinti?

Skaičiau jeigu, kad jeigu toki maža pratinant reikia kažka sakyti tarkim, kai daro ant puoduko sysiu sakyti sssss.. Aš lauksiu kol pats atsisės taip aš jo pasodinto nenulaikau kelias bėga nuo to puoduko tai kai pats supratima turės ką reikia atsisėdęs padaryt tada ir pradėsiu mokinti nėra kur skubėt. Dukra 1.5 gal buvo kai pasodinau pora kartų ir iškart išmoko niekada nebuvo nuo tos dienos avarijų.

5. mazas23
    mazas23 prieš 5 val.

E-Eel parašė:

Kas vaikučiui darosi, kokie simptomai:(?