10 mėnesių kūdikis

Tikriausiai judviejų mažylis dar tik vapalioja, tačiau nemanyk, kad jis visiškai nesupranta to, ką tu jam sakai. Kūdikiai žodžių prasmę ir balso toną pradeda suvokti anksčiau, negu išmoksta tarti žodžius. Maždaug tokio amžiaus mažylis jau netgi gali atsakyti į paprastus prašymus ar reaguoti į drausminančius žodžius, tokius kaip perspėjimas „ne“ arba griežtas „nu nu!“.

Kalbėkitės su mažyliu kuo dažniau, nepamiršdami paminėti jo vardo. Pasakokite jam, kur jūs einate, ką darote, įvardinkite tuo metu valgomų maisto produktų pavadinimus. Kai išeinate pasivaikščioti, rodykite mažyliui aplinkui esančius daiktus, paveikslėlius plakatuose ar iškabose ir pasakykite, kas tai yra.

Nebūtina plepėti su juo kiekvieną minutę, tačiau nepamirškite, kad šiuo metu vaikutis yra be galo imlus kalbai. Taigi kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu. Stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, kad judviejų mažylis per dieną išgirstų kuo daugiau tikrų žodžių.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2017 m. Vasario mėnesio mamytės

venera666 prieš 11 val.

Vasariška parašė:
    O kiek diena pamiega?

apie 9 dar val ir pietu 2-3val

eridana03 prieš 10 val.

MonCheri parašė:
    Iš vaisių šiuo metu valgo obuolį, kriaušę, bananą, mandariną, kivį. Tyrelių apskritai nevalgo.

o ka valgot?

3. Vasariška
    Vasariška prieš 8 val.

venera666 parašė:
    apie 9 dar val ir pietu 2-3val

Maniau, kad daugiau diena miega tai tada siaip patinka jusiu leliui but ankstyvam

MonCheri prieš 6 val.

eridana03 parašė:
    o ka valgot?

Daržoves ir vaisius valgo gabaliukais, mėsos kukuliukus. Vat su kruopų košėm kiek sudėtingiau, nes pačiam dar nesigauna. Tai kažkiek sumaitinu šaukšteliu.

eridana03 prieš 5 val.

MonCheri parašė: