10 mėnesių kūdikis

Šiuo metu kūdikis, nors dar nekalba, yra labai imlus kalbai. Kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu, reaguokite į jo skleidžiamus garsus, juos kartais pakartokite, tačiau stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, tuomet vaiko kalba tobulės sparčiau.

Pirmieji sąmoningi žodžiai

Kūdikis jau kūrį laiką skleidžia įvairius garsus, pakartoja tėvų jam sakomus dviskiemenius žodžius, tačiau dažniausiai nesąmoningai, nesusiejant su konkrečiu daiktu ar žmogumi.

Pavyzdžiui, nuolat girdėdamas „mama“, kūdikis šį (ar panašiai skambantį) žodį gali pakartoti užsiimdamas visai nesusijusia veikla.

Netrukus kūdikis žodžius pradės kartoti sąmoningai ir išgirsite ne tik nesąmoningą kartojimą, bet išsvajotą kreipimąsi „mama“ žiūrint tiesiai jums į akis.

Kalbėkite su kūdikiu suaugusiųjų kalba

Dviskiemenius, kūdikiškus garsus po truputį pakeis suaugusiųjų kalba.

Kalbėtis su kūdikiu jo kalba yra smagu ir patogu, tačiau būtinai kartokite ne tik kūdikio tariamus garsus, bet ir normalius žodžius. Girdėdamas taisyklingą suaugusiųjų kalbą kūdikis sparčiau tobulės ir neįstrings vien dviskiemenių garsų stadijoje.

Pavyzdžiui, jei jau suprantate keletą jo tariamų žodžių – kartokite ne tik juos, bet ir normalius žodžius. Jei kūdikis sako „niam niam“, patvirtinkite, kad jį suprantate ir pasakykite trumpą, paprastą, bet taisyklingą sakinį: „Taip, niam niam. Valgysime jogurtą. Skanus jogurtas.“

Kūdikis seka tėvų žvilgsnį

Kūdikiai nuo pat pirmųjų dienų ima reaguoti į tėvus, o augant ir tobulėjant jų bendravimas tampa vis subtilesniu.

10-11 mėnesių kūdikiai taip įpratę mokytis iš tėvų, kad jie ima sekti tėvų žvilgsnį (be jokio dėmesio atkreipimo balsu ar parodymo pirštu). Pavyzdžiui, jeigu užsižiūrėsite pro langą, kūdikis pastebės, susidomės ir taip pat stengsis pastebėti tai, kas sudomino jus.

Kūdikiui pradėjus sekti jūsų žvilgsnį ir įsižiūrėjus į konkretų objektą, būtinai jį garsiai įvardinkite. Vaikas ne tik lavins pastabumą, koncentraciją, bet ir girdės naujus žodžius.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2019 m. balandinukai

 1. Taktiska
  Taktiska prieš 15 val.

  viktorija_t parašė:
  Skaičiau straipsnį, kur komentavo urologas, kad nevertėtų lysti prie apyvarpės, nebent yra problemų.

  Labai teisingai aprasyta. Vyresneliui naturaliai atsismaukineja po biski, o maziukui vos vos. Svarbiausia maudant aovalyti ir nieko neplesti jega. Viskas ten ivyks naturaliai. Nereikia nei draskyti nei krapstyti nieko.

 2. a2tia
  a2tia prieš 14 val.

  Pediatre netikrino. Kai antra karta susirgo slapimi taku infekca,priemime gydytoja iskart patikrino ir pasake,kad reikia konsultuotis su urologu. Jei nesirgtu,nebutu niekas ziurejes. Urologas sake,kad domedamiesi patys buna atsmaukia. Arva,kaip minejau,kai horminai gaminasi. Atsilaisvina ir susitvarko savaime.

 3. Rcrj
  Rcrj prieš 12 val.

  Rožė 26 parašė:
  Ir dar vienas reikalas.. Nežinau nuo ko pradėti ir kaip apibūdinti.. Domina patirtis mamų kurios turi berniukus. Ar jusu berniukams vizito metu tikrina peliuka? Než…

  Pas mano berniuka taip pat si problema. Seimos gydytoja apziurejo paklause ar jam nesunku slapintis, sake saugotis uzdegimu ir jeigu iki 5metu nesusitvarkys tada kreiptis pas urologa. O dabar nei jokiu tepalu israse, nei sake kazka daryti. Tiesiog stebeti

 4. Rožė 26
  Rožė 26 prieš 11 val.

  Rcrj parašė:
  Pas mano berniuka taip pat si problema. Seimos gydytoja apziurejo paklause ar jam nesunku slapintis, sake saugotis uzdegimu ir jeigu iki 5metu nesusitvarkys tada kr…

  Neįsivaizduoju kaip tokiam mažam ten gali kas matytis.. Mūsų tai nieko neklausė. Nežinau ką daryti, turbūt kreipiuosi pas urologa konsultacijai.

 5. Linutas
  Linutas prieš 2 val.

  Jurveta parašė:
  Naturaliai atsisako apie 3-4metus,tai islauksiu kiek reikes

  Maniskis nenorejo dar atsakyti jau teko gudrybes ijungti ir grieztai neprisileidinet zindyti. Iki 2-ju tikrai zindysiu, o trecius metus, kaip nores, bet tikrai ir uzteks, nezindysiu iki 4...