10 mėnesių kūdikis

Šiuo metu kūdikis, nors dar nekalba, yra labai imlus kalbai. Kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu, reaguokite į jo skleidžiamus garsus, juos kartais pakartokite, tačiau stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, tuomet vaiko kalba tobulės sparčiau.

Pirmieji sąmoningi žodžiai

Kūdikis jau kūrį laiką skleidžia įvairius garsus, pakartoja tėvų jam sakomus dviskiemenius žodžius, tačiau dažniausiai nesąmoningai, nesusiejant su konkrečiu daiktu ar žmogumi.

Pavyzdžiui, nuolat girdėdamas „mama“, kūdikis šį (ar panašiai skambantį) žodį gali pakartoti užsiimdamas visai nesusijusia veikla.

Netrukus kūdikis žodžius pradės kartoti sąmoningai ir išgirsite ne tik nesąmoningą kartojimą, bet išsvajotą kreipimąsi „mama“ žiūrint tiesiai jums į akis.

Kalbėkite su kūdikiu suaugusiųjų kalba

Dviskiemenius, kūdikiškus garsus po truputį pakeis suaugusiųjų kalba.

Kalbėtis su kūdikiu jo kalba yra smagu ir patogu, tačiau būtinai kartokite ne tik kūdikio tariamus garsus, bet ir normalius žodžius. Girdėdamas taisyklingą suaugusiųjų kalbą kūdikis sparčiau tobulės ir neįstrings vien dviskiemenių garsų stadijoje.

Pavyzdžiui, jei jau suprantate keletą jo tariamų žodžių – kartokite ne tik juos, bet ir normalius žodžius. Jei kūdikis sako „niam niam“, patvirtinkite, kad jį suprantate ir pasakykite trumpą, paprastą, bet taisyklingą sakinį: „Taip, niam niam. Valgysime jogurtą. Skanus jogurtas.“

Kūdikis seka tėvų žvilgsnį

Kūdikiai nuo pat pirmųjų dienų ima reaguoti į tėvus, o augant ir tobulėjant jų bendravimas tampa vis subtilesniu.

10-11 mėnesių kūdikiai taip įpratę mokytis iš tėvų, kad jie ima sekti tėvų žvilgsnį (be jokio dėmesio atkreipimo balsu ar parodymo pirštu). Pavyzdžiui, jeigu užsižiūrėsite pro langą, kūdikis pastebės, susidomės ir taip pat stengsis pastebėti tai, kas sudomino jus.

Kūdikiui pradėjus sekti jūsų žvilgsnį ir įsižiūrėjus į konkretų objektą, būtinai jį garsiai įvardinkite. Vaikas ne tik lavins pastabumą, koncentraciją, bet ir girdės naujus žodžius.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 2 val.

  Kanele parašė:
  Daugeliu aspektų sutinku, mano aplinka taip pat gan aktyviai skiepyjasi, tačiau tie patys vakcinų metodų išradėjai, bei dažnai cituojami žinomi mokslininkai dalinas…

  Kaip yra mediku tarpe visokiu, taip ir mokslininku. Kiekvieno asmeninis reikalas ka jam daryti, lygiai taip pat ir tevai renkasi skiepyti vaikus ar ne, tik kazkodel antivakseriai labai garsiai rekia ir puola esancius uz skiepus, pasakoja ivairias baisybes, izeidineja ir t.t, tai cia tie kliedesiai, kad mirsim po 2 metu tiesiog juokingi 😃 Jo, uzsidarysim, bet kaip suprantu pasiskiepijusiems uzsidarymas nebus toks skausmingas, o cia gerai ar blogai, velgi kiekvienam pagal supratima. Beje, i skiepu tema, man po erkinio encefalito kiekvieno skiepo buvo zymiai didesni salutiniai poveikiai ir trunka iki savaites ta "lieva" savijauta.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Pietums kiekviena diena valgo mesa, niekada net nekilo mintis, kad per daug

 2. Agnė_LTU
  Agnė_LTU prieš 2 val.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekvieną dieną valgo mesa viena karta dienoj

 3. Mamyciuke123
  Mamyciuke123 prieš 1 val.

  O aš kolkas nežadu skiepytis, dar laukiu ir žiūrėsiu kaip kas toliau bus.

 4. User has not uploaded an avatar
  Lofficiel prieš 50 min.

  Agnė_LTU parašė:
  Numuse iki 38.5,laukiu dar biski, gal kartais dar pakris. Nes jaucias siaip neblogai. Apetitas nedingo, vandenuka geria, zaidzia kazkiek as vat ir galvoju, ar ne…

  Maniškei buvo, kad prabudo su 38,5 per pietus jau 39,5, o prieš miega krito iki 37,4. Po trijų dienų prasidėjo sloga ir kosulys 🤷🏽‍♀️

 5. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 36 min.

  lince_ parašė:
  Mamos, ar kasdien duodate mažiesiems mėsos/žuvies? 🤔 aš kasdien ir dabar galvoju ar ne perdaug..?

  Kiekviena diena valgo mesa 😉