10 mėnesių kūdikis

Tikriausiai judviejų mažylis dar tik vapalioja, tačiau nemanyk, kad jis visiškai nesupranta to, ką tu jam sakai. Kūdikiai žodžių prasmę ir balso toną pradeda suvokti anksčiau, negu išmoksta tarti žodžius. Maždaug tokio amžiaus mažylis jau netgi gali atsakyti į paprastus prašymus ar reaguoti į drausminančius žodžius, tokius kaip perspėjimas „ne“ arba griežtas „nu nu!“.

Kalbėkitės su mažyliu kuo dažniau, nepamiršdami paminėti jo vardo. Pasakokite jam, kur jūs einate, ką darote, įvardinkite tuo metu valgomų maisto produktų pavadinimus. Kai išeinate pasivaikščioti, rodykite mažyliui aplinkui esančius daiktus, paveikslėlius plakatuose ar iškabose ir pasakykite, kas tai yra.

Nebūtina plepėti su juo kiekvieną minutę, tačiau nepamirškite, kad šiuo metu vaikutis yra be galo imlus kalbai. Taigi kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu. Stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, kad judviejų mažylis per dieną išgirstų kuo daugiau tikrų žodžių.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2018 m. sausio mėn. mamukai

1. Mona01
    Mona01 prieš 20 val.

2. Tacu
    Tacu prieš 19 val.

Kas nesiojate savo vaikucius, kokias nesynes naudojate?

Nešiojau mei tai rišamoje, o vakar nusipirkau kiderkraft nino😊

3. sweet_lemon
    sweet_lemon prieš 19 val.

Kas nesiojate savo vaikucius, kokias nesynes naudojate?

Ergobaby 360 mesh. Prieš tai turėjau ergobaby adapt mesh, irgi puiki, bet panelė nori į priekį žiūrėt 😊

4. dovvali
    dovvali prieš 18 val.

Mes nuo 5 gal menesiu turim kinderkraft nino, bet jau panasu isaugsim tuoj. Ypac dar kai aprengt daugiau reikia. Tai reiks dairytis jau toddler.

valenti13 prieš 11 val.

Kas nesiojate savo vaikucius, kokias nesynes naudojate?

Manduca. Yra keli nesiojimo variantai. Kokybiska, tvirta.