10 mėnesių kūdikis

Tikriausiai judviejų mažylis dar tik vapalioja, tačiau nemanyk, kad jis visiškai nesupranta to, ką tu jam sakai. Kūdikiai žodžių prasmę ir balso toną pradeda suvokti anksčiau, negu išmoksta tarti žodžius. Maždaug tokio amžiaus mažylis jau netgi gali atsakyti į paprastus prašymus ar reaguoti į drausminančius žodžius, tokius kaip perspėjimas „ne“ arba griežtas „nu nu!“.

Kalbėkitės su mažyliu kuo dažniau, nepamiršdami paminėti jo vardo. Pasakokite jam, kur jūs einate, ką darote, įvardinkite tuo metu valgomų maisto produktų pavadinimus. Kai išeinate pasivaikščioti, rodykite mažyliui aplinkui esančius daiktus, paveikslėlius plakatuose ar iškabose ir pasakykite, kas tai yra.

Nebūtina plepėti su juo kiekvieną minutę, tačiau nepamirškite, kad šiuo metu vaikutis yra be galo imlus kalbai. Taigi kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu. Stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, kad judviejų mažylis per dieną išgirstų kuo daugiau tikrų žodžių.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienerių metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2017 m. Rugsėjinukai❤

1112 prieš 1 sav.

Kristinamm prieš 1 sav.

1112 parašė:
    Ar ragavot bolivinės balandos košės? Pasidalinkit receptu

Aš dedu jas papildomai į daržovienę su mėsa.

3. Liucir
    Liucir prieš 1 sav.

Pas mane atsirado demes po pirmo nestumo. Dariau balinimo proceduras ir naudojau kremus namie. Per gerus gerus metus pasviesejo. Bet atejus vasarai jos vel isryskedavo nors ir tepdavau su spf 😀 po antro nestumo vel baisu. Tepu toliau kad bent pasviesetu.

4. egl_e
    egl_e prieš 1 sav.

1112 parašė:
    Ar ragavot bolivinės balandos košės? Pasidalinkit receptu

Mes pabandėm/paragavom, bet nesužavėjo kol kas😄
    Maišiau su žuvimi ir daržovėmis.

Birutelele prieš 6 d.

ARSa parašė:
    Maniškė supyksta jau vien nuo kombyzo vilkimo, paskui išėjus iš namu nurimst, o ikišta i mašina vėl žviegia, bet va irgi , jei kažkur toliau važiuojam, tai ir užmie…

Pas mus tas pats. Labai nemegsta vaziuoti. Nei vezime nei madinoje. Masinoje kaip pjaunama klykia 😦