10 mėnesių kūdikis

Šiuo metu kūdikis, nors dar nekalba, yra labai imlus kalbai. Kalbėkitės su juo, kaip kalbėtumėtės su bet kokiu pašnekovu, reaguokite į jo skleidžiamus garsus, juos kartais pakartokite, tačiau stenkitės vartoti vis mažiau kūdikiškos kalbos žodelių, tuomet vaiko kalba tobulės sparčiau.

Pirmieji sąmoningi žodžiai

Kūdikis jau kūrį laiką skleidžia įvairius garsus, pakartoja tėvų jam sakomus dviskiemenius žodžius, tačiau dažniausiai nesąmoningai, nesusiejant su konkrečiu daiktu ar žmogumi.

Pavyzdžiui, nuolat girdėdamas „mama“, kūdikis šį (ar panašiai skambantį) žodį gali pakartoti užsiimdamas visai nesusijusia veikla.

Netrukus kūdikis žodžius pradės kartoti sąmoningai ir išgirsite ne tik nesąmoningą kartojimą, bet išsvajotą kreipimąsi „mama“ žiūrint tiesiai jums į akis.

Kalbėkite su kūdikiu suaugusiųjų kalba

Dviskiemenius, kūdikiškus garsus po truputį pakeis suaugusiųjų kalba.

Kalbėtis su kūdikiu jo kalba yra smagu ir patogu, tačiau būtinai kartokite ne tik kūdikio tariamus garsus, bet ir normalius žodžius. Girdėdamas taisyklingą suaugusiųjų kalbą kūdikis sparčiau tobulės ir neįstrings vien dviskiemenių garsų stadijoje.

Pavyzdžiui, jei jau suprantate keletą jo tariamų žodžių – kartokite ne tik juos, bet ir normalius žodžius. Jei kūdikis sako „niam niam“, patvirtinkite, kad jį suprantate ir pasakykite trumpą, paprastą, bet taisyklingą sakinį: „Taip, niam niam. Valgysime jogurtą. Skanus jogurtas.“

Kūdikis seka tėvų žvilgsnį

Kūdikiai nuo pat pirmųjų dienų ima reaguoti į tėvus, o augant ir tobulėjant jų bendravimas tampa vis subtilesniu.

10-11 mėnesių kūdikiai taip įpratę mokytis iš tėvų, kad jie ima sekti tėvų žvilgsnį (be jokio dėmesio atkreipimo balsu ar parodymo pirštu). Pavyzdžiui, jeigu užsižiūrėsite pro langą, kūdikis pastebės, susidomės ir taip pat stengsis pastebėti tai, kas sudomino jus.

Kūdikiui pradėjus sekti jūsų žvilgsnį ir įsižiūrėjus į konkretų objektą, būtinai jį garsiai įvardinkite. Vaikas ne tik lavins pastabumą, koncentraciją, bet ir girdės naujus žodžius.

Faktas

Paprastai pirmąjį tikrą žodį kūdikiai ištaria maždaug vienų metų, tačiau kartais jis išsprūsta gerokai anksčiau, net aštuonių mėnesių, arba daug vėliau – tik aštuoniolikos mėnesių.

2022 m. Gruodinukai!❄️

  1. Chipita
    Chipita prieš 1 d.

    Frappe parašė:
    Sveikos mamytės, kiek kartų per dieną jūsų vaikeliai geria mp ar pm? Taip pat ar valgo gabaliukais? T.y. Patys? Maniškis rankytėmis visai nevalgo, tik žaidžia su ma…

    Mp valgo daug kartų tiek dieną, tiek naktį, maistą rupiai sumalu, na košių, smulkių makaronų ne, valgo ir taip Duodu iš nemaltų duonos, batono, lavašo, baronkų, trapučių, kukurūzų, juostelėm pjaustytų morkų, agurkų, paprikos, skiltelėm obuolį, pomidorą, bananą iš viso Bet čia tik užkandukai, daugiau nužaidžia, nei suvalgo. Pagrinde maitinu tuom, ką sutrinu

  2. Chipita
    Chipita prieš 1 d.

    Edita.R parašė:
    Klausimas tons, kurios jau skrido su kudikiu. Antradieni skrydis, siandien vaikui prasidejo sloga, bega tik speju valyti, vandeninga, akys asaroja, kakasi du virsut…

    O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

  3. Chipita
    Chipita prieš 1 d.

    Chipita parašė:
    O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

  4. User has not uploaded an avatar
    igu2015 prieš 22 val.

    Chipita parašė:
    O kas baisaus skristi su sloga? Į lėktuvą įleis, išsigydysit kelionėje. Juk ne temperatūra...Salone turėkit nosies atsiurbėją

    Ji gali labai komplikuotis dėl slėgių pasikeitimų kylant / leidžiantis.

  5. Edita.R
    Edita.R prieš 20 val.

    Chipita parašė:

    Didelis slegis, sloga gali baigtis ausies uzdegimu...
    Siandien buvom pas gydytoja, pasake virusas, pasiule susilaikyti nuo keliones. Per beveik 10 men nei karto nesirgo, a dabar se tau.
    Sunku dabar apsispresti ka daryti, vyresni vaikai labai laukia keliones, vyras siulo mociutems palikti, bet net dienai nesu palikusi nei karto, o via visa savaite...