Kūdikiui 4 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų  mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir jis vis dažniau čiauška. Kaip dainininkas, atliekantis „apšilimo“ pratimus, – ar mokslininkas, plušantis laboratorijoje, – jūsų kūdikis bando įvairiai panaudoti burnytėje esančius kalbos padargus ir balso stygas, kad ištartų garsus.

Tikriausiai jau išgirsti dvigarsių skiemenų, pavyzdžiui, „ma-ma“. Nors jie dar tiesiogiai nesusiję su sąvoka „mama“, bet mamytėms vis tiek malonu juos girdėti! Padrąsink mažylį eksperimentuoti, dažnai kalbėkis su juo išraiškingu balsu ir mimika.

Nors tu dar negali suprasti, ką kūdikis stengiasi pasakyti, tačiau jis jau pradeda suprasti tave. Štai kodėl labai svarbu kalbėtis su juo visą dieną. Pasakok jam, ką darai: „Štai tavo buteliukas“, „O dabar maudysimės“. Po kelių mėnesių jis puikiai tave supras, kai pasakysi žodžius „buteliukas“ ar „maudytis“. Nereikia plepėti be sustojimo – kūdikiai mėgsta ir ramybę. Tiesiog kalbėkis su juo kaip su mažuoju bičiuliu (net jeigu pokalbis yra labai vienpusis).

Faktas

Maždaug keturių–penkių mėnesių kūdikis supranta, kad du mėlynos spalvos atspalviai yra labiau panašūs negu mėlyna ir žalia spalvos, nors ir nežino jų pavadinimų.

2017 m. Lapkritinukai

 1. Rramuneaa
  Rramuneaa prieš 1 val.

  O man tai pieno nusitraukti visiškai nepavyksta, turiu avent rankinį pientraukį tai be šansų, krutinė kaip skudurai😂 vakumas niekaip neužpompuoja jei jau kada reikia palikti dukryte su tėčiu tai turiu atsargai nusipirkusi pienelio primaitinimui.
  Mano dukrytei atsirado atopinis dermatitas... kiek ašarų išliejau kai daktarė pasakė, vaiką labai beria ir su kiekviena diena vis labiau, tiesiog lopais sausa oda, o aš jau į paniką, atsisakiau ir saldumynų ir pieno produktų daugumą.. labai neramiai miega, visas dienas irzli tik ant rankų tenori, suprantu kaip jai skauda ir niežti, rytoj eisim pas dermatologe pasikonsultuoti.

 2. janina0623
  janina0623 prieš 1 val.

  leliuone parašė:
  As jau pati susipainiojau, nesuprantu savo vaiko, ir tas krutu streikas lyg ir baigesi bet ir vel...pora dienu normaliai valgo, pora dienu kruties neikisi...as irgi…

  Gal dantukai jau greit baltuos?
  Jūsų vietoje aš palengvinčiau ir vaikiukui, ir sau būtį Virbucol žvakute... Gydytoja man patarė naudoti esant neramumams, taip pat dantų dygimui ir kitoms augimo šuolių pasėkmėms

 3. User has not uploaded an avatar
  Asara akyse prieš 1 val.

  Mamytes, ar kur nors kartu su 2 ar 4 menesiu skiepais kartu skiepijot ir nuo roto? kaip vaikai reagavo po 3 skiepu?

 4. User has not uploaded an avatar
  Meilita prieš 49 min.

  Asara akyse parašė:
  Mamytes, ar kur nors kartu su 2 ar 4 menesiu skiepais kartu skiepijot ir nuo roto? kaip vaikai reagavo po 3 skiepu?

  Mums gydytoja kaip tik pasiūlė nuo roto injekcija suleisti 3 mėn kai nėra jokio skiepo , kad vaikui butų lengviau pernešti . Suleido injekcija ir jokio šalutinio poveikio .

 5. User has not uploaded an avatar
  Asara akyse prieš 43 min.

  Meilita parašė:
  Mums gydytoja kaip tik pasiūlė nuo roto injekcija suleisti 3 mėn kai nėra jokio skiepo , kad vaikui butų lengviau pernešti . Suleido injekcija ir jokio šalutinio p…

  Mes pirma skiepa ir 3 men pasidarem. Reik antro dabar