Kūdikiui 4 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų  mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir jis vis dažniau čiauška. Kaip dainininkas, atliekantis „apšilimo“ pratimus, – ar mokslininkas, plušantis laboratorijoje, – jūsų kūdikis bando įvairiai panaudoti burnytėje esančius kalbos padargus ir balso stygas, kad ištartų garsus.

Tikriausiai jau išgirsti dvigarsių skiemenų, pavyzdžiui, „ma-ma“. Nors jie dar tiesiogiai nesusiję su sąvoka „mama“, bet mamytėms vis tiek malonu juos girdėti! Padrąsink mažylį eksperimentuoti, dažnai kalbėkis su juo išraiškingu balsu ir mimika.

Nors tu dar negali suprasti, ką kūdikis stengiasi pasakyti, tačiau jis jau pradeda suprasti tave. Štai kodėl labai svarbu kalbėtis su juo visą dieną. Pasakok jam, ką darai: „Štai tavo buteliukas“, „O dabar maudysimės“. Po kelių mėnesių jis puikiai tave supras, kai pasakysi žodžius „buteliukas“ ar „maudytis“. Nereikia plepėti be sustojimo – kūdikiai mėgsta ir ramybę. Tiesiog kalbėkis su juo kaip su mažuoju bičiuliu (net jeigu pokalbis yra labai vienpusis).

Faktas

Maždaug keturių–penkių mėnesių kūdikis supranta, kad du mėlynos spalvos atspalviai yra labiau panašūs negu mėlyna ir žalia spalvos, nors ir nežino jų pavadinimų.

2017 m. Rugsėjinukai❤

 1. Orxideja9891
  Orxideja9891 prieš 4 val.

  danaula parašė:
  Mes siandien bridom iki miskelio pas save bet nedaeje sutikom lape, uz kokiu 100m, tai skuodem atgal jokie sniegai nebaisus buvo

  Issigandot 😁😁 va ka baime daro 😁😁😂😂 mes irgi matem 😁😁😁 bet toliau ji buvo nei 100metru 😊

 2. danaula
  danaula prieš 4 val.

  Orxideja9891 parašė:
  Issigandot 😁😁 va ka baime daro 😁😁😂😂 mes irgi matem 😁😁😁 bet toliau ji buvo nei 100metru 😊

  Uoj man tai baisu
  Kazkada pas tevus soduose lakste ir urzge tai baime nuo to laiko

 3. ARSa
  ARSa prieš 3 val.

  I ta " ji valgyt gal nori" tema :)))) jau kuris laikas mažiukė diena nerimsta, vyrui vis pasiguodžiu, o jis kai grižta, tai vaikas rami ir laiminga jau būna :))) jis nesupranta, ko aš čia guodžiuosi... ši ryt, liko jie vieni pora val. Išeinant gerai pamaitinau ir sau rami, kad tikrai nenorės dar valgyti tvarkausi savo reikalus. Grižtu.... namie muzika garsi 😂😂😂 vyras nesišypso😂😂😂 buvo žadėjes pagaminti pusryčius, bet tai ir liko pažadai.... aš grižusi ramiai krapštausi kažka, o jis nešioja maže ir sako... tai gal jau paimk.... ji nerami... jau valgyti nori.... zirzia.... 😂😂😂😂😂🙈🙈🙈🙈 na, aš už vaiko ir demonstratyviai kišu (.) ir ka... ji visai ne alkana!!!! 😂😂😂😂😂 sakau niuuuu... dabar matai kokios mūsu pastarosios 2 savaites :))))) oi tie "StIPRIOJI LYTIS " 😄😄😄

 4. User has not uploaded an avatar
  Vitytia prieš 2 val.

  Islydejau anyta, pavargau Bet kokiu lauktuviu vaikui prinese Vaisiu tyreliu, visokiausiu Nesvarbu, kad vaikas dar tokiu nevalgo ir dar tikrai nevalgys, sakau paziurekit cia kiek cukraus Va jetus, kokia liko nepatenkinta. Ir vis, kartoja vaikas nori sestis ir va kokia mama begede neleidzia

 5. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 17 min.

  Vitytia parašė:
  Islydejau anyta, pavargau Bet kokiu lauktuviu vaikui prinese Vaisiu tyreliu, visokiausiu Nesvarbu, kad vaikas dar tokiu nevalgo ir dar tikrai nevalgys, s…

  Pati suvalgykit, esu girdėjus, kad skanios jos 😂
  O dėl tu mamų begėdžių, tai nežinau, pasakytų man prie vaiko tokią nesąmonę, tai pasakyčiau tam pačiam vaikui prie jos, kad nusipeza močiutė visai jau 😒 dabar dar aišku nieko nesupranta vaikas, bet netruks daug laiko ir supras viską. Eina šikt kokie sunkūs laikai laukia, mane jau dabar nervas ima :))
  Beje, gal jūs žinot kas čia per mada tarp vyresnių žmonių ale klaust vaiko "skriaudžia tave tėveliai?" wtf?? Jau ne iš vieno žmogaus girdėjau šitą klausimą vaikui tipo. Čia kažkoks sovietinis briedas ar kaip? :))