Kūdikiui 4 mėnesiai ir 2 savaitės

Judviejų  mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir jis vis dažniau čiauška. Kaip dainininkas, atliekantis „apšilimo“ pratimus, – ar mokslininkas, plušantis laboratorijoje, – jūsų kūdikis bando įvairiai panaudoti burnytėje esančius kalbos padargus ir balso stygas, kad ištartų garsus.

Tikriausiai jau išgirsti dvigarsių skiemenų, pavyzdžiui, „ma-ma“. Nors jie dar tiesiogiai nesusiję su sąvoka „mama“, bet mamytėms vis tiek malonu juos girdėti! Padrąsink mažylį eksperimentuoti, dažnai kalbėkis su juo išraiškingu balsu ir mimika.

Nors tu dar negali suprasti, ką kūdikis stengiasi pasakyti, tačiau jis jau pradeda suprasti tave. Štai kodėl labai svarbu kalbėtis su juo visą dieną. Pasakok jam, ką darai: „Štai tavo buteliukas“, „O dabar maudysimės“. Po kelių mėnesių jis puikiai tave supras, kai pasakysi žodžius „buteliukas“ ar „maudytis“. Nereikia plepėti be sustojimo – kūdikiai mėgsta ir ramybę. Tiesiog kalbėkis su juo kaip su mažuoju bičiuliu (net jeigu pokalbis yra labai vienpusis).

Faktas

Maždaug keturių–penkių mėnesių kūdikis supranta, kad du mėlynos spalvos atspalviai yra labiau panašūs negu mėlyna ir žalia spalvos, nors ir nežino jų pavadinimų.

2017 m. Liepos m. Mamukai :)

 1. Anna Maria
  Anna Maria prieš 18 min.

  Zvengiau

 2. Belluchia
  Belluchia prieš 14 min.

  Anna Maria parašė:
  Zvengiau

  Oi geras 😂 pas mane namie negalioja 5 sekundžių taisyklė aplamai, nes turiu 2 sekundžių šunį 😁

 3. Balloon prieš 12 min.

  olly530 parašė:
  O apie indukus/įrankius galvojate kokius pirksite mažiukams? Ar dar per anksti ir pradžiai kokio šaukštuko pakaks? 🤔Aš visiškai žalia šiuo klausimu..

  Su pirmu turejau munchkin firmos saukstelius ir indelius. Siulau is anksto daug neprisipirkti. Paskui pamatysite, ko daugiau reikia. Veliau vis tiek vaikams patinka labiausiai su suaugusiuju indais valgyti jeigu daug keliaujate, siulau nusipirkti maisto termosa nedideli. Man labai praverdavo

 4. Balloon prieš 9 min.

  Belluchia parašė:
  Aiskino ji ten man daug kaip blogai anatomiskai, kad paskui vaikas virsta atgal ir pan...kiek ji kalbejo...o as tik maciau suma kuria sumokejau uz ji 😂😂 bet bent ma…

  Manau, viska naudojant be saiko - blogai. Vaikams tokio amziaus tikrai geriau ant zemes, jiems reikia judeti, mokytis verstis ir pan.
  O BB niekad niekur nekeliu, visad tik ant zemes. Dar apsivers..

 5. Balloon prieš 7 min.

  -angeliuke- parašė:
  Va ikea superinė visom prasmėm

  Man ji kiek kleranti, tik patogumas, kad kazkur veztis lengva. As tureju ikea medine
  Dabar vel tokios noriu