Kūdikiui 4 mėnesiai ir 2 savaitės

Stiprėjantis kūdikis tampa vis smalsesnis ir stipresnis. Mažyliui jau nebeįdomu tiesiog gulėti ir stebėti virš lovelės besisukančią muzikinę karuselę. Jis stengiasi daugiau judėti: mosikuoja rankutėmis ir kojytėmis, gulėdamas ant pilvuko pasiremia rankutėmis, pakelia galvytę ir stebi aplinką, o susidomėjęs ar susijaudinęs bando stumtis į priekį.

Kūdikis žino savo vardą

Pirmuosius sąmoningus žodžius kūdikis ištars dar negreitai, maždaug po metų. Žodžių prasmę mažylis pradės suprasti gerokai anksčiau, sulaukęs maždaug 6 mėnesių amžiaus, tuomet pastebėsite, kad, pavyzdžiui, pasakius „buteliukas“, kūdikio akytės kryps link buteliuko.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikis jau tikrai supranta vieno, bet labai svarbaus žodžio prasmę. Kūdikis jau žino savo vardą!

Pastebėsite, kad kūdikis reaguoja kviečiamas, atsisuka, džiaugiasi, tiesia rankutes ar net bando šliaužti link jūsų.

Bendraudami su kūdikiu vis pakartokite jo vardą, jį tardami pažiūrėkite tiesiai į mažylį. Tokiu būdu „įtvirtinsite“ jo vardo supratimą arba padėsite jam greičiau įsiminti savo vardą, pradėti į jį reaguoti.

Kūdikis mokosi šliaužti

Ant pilvuko gulintis kūdikis jau prieš porą mėnesių ėmė remtis delniukais į žemę, stengėsi pakelti ne tik galvytę, bet ir visą pečių juostą. Tuo pat metu mažylis mosikavo kojytėmis.

Mažylio judesiai vis labiau koordinuoti, jis remiasi rankutėmis, judina kojytes, stengiasi remtis keliais, spirtis kojomis ir pasislinkti bent per sprindį.

Lėtai ir nerangiai, sutelkęs visas jėgas kūdikis ima po truputį šliaužti, o vėliau, sulaukęs maždaug 6-10 mėnesį jis pradės sparčiai ropoti.

Tiesa, kai kurie mažyliai praleidžia šliaužimo ir ropojimo stadijas, iškart bando stotis, eiti.

Skatinkite kūdikį šliaužti guldydami jį ant pilvuko, džiaugsmingai reaguodami ir rankomis besiremiantį, besistengiantį pajudėti kūdikį. Motyvuokite mažylį rodydami jo mėgstamą žaisliuką ir kviesdami jį pasiekti.

Dvigarsiai skiemenys

Mažylio gebėjimas artikuliuoti tobulėja, ir jis vis dažniau čiauška. Kaip dainininkas, atliekantis „apšilimo“ pratimus, – ar mokslininkas, plušantis laboratorijoje, – kūdikis bando įvairiai panaudoti burnytėje esančius kalbos padargus ir balso stygas, kad ištartų garsus.

Tikriausiai jau išgirsite dvigarsių skiemenų, pavyzdžiui, „ma-ma“. Nors jie dar tiesiogiai nesusiję su sąvoka „mama“, bet mamytėms vis tiek malonu juos girdėti! Padrąsinkite mažylį eksperimentuoti, dažnai kalbėkite su juo išraiškingu balsu ir mimika.

Skirtingų jutimų dermė

Mokslininkai atliko eksperimentą. Dviejuose ekranuose parodė kūdikiams du filmukus. Viename filmuke žmogus užsidengė ir atidengė akis, sakydamas: „Labas, ku kū!“, o kitame - žmogus ritmingai delnu mušė būgnelį.

Pirmiausiai filmukai buvo parodyti be garso. Kūdikiai vienodai domėjosi abiem filmukais.

Antrą kartą kūdikiams rodė tuos pačius filmukus, tačiau vieną iš jų - su garsu. Dauguma kūdikių labiau domėjosi filmuku, kuriame buvo ir vaizdas, ir garsas.

Tyrėjai padarė išvadą, kad kūdikius labiau domina ir jiems patinka, kuomet vienu metu stimuliuojami keli jutimai. Pavyzdžiui, filmukų atveju, rega ir klausa.

Šią įžvalgą puikiai įrodo praktika. Pavyzdžiui, suirzęs kūdikis greičiau nurimsta, sutelkia dėmesį ir ima džiaugtis, jeigu jį ne tik kalbiname, bet ir sūpuojame, glostome, rodome jam daiktus.

Galvokite apie šį polinkį bendraudami arba žaisdami su kūdikiu. Pavyzdžiui, pasodinkite kūdikį ant kelių ir „pajodinėkite“, dainuodama: „Joja joja Jonas, pas karalius, ponus“. Sakykite „ausytės, akytės, kojytės, rankytės“ ir tuo pačiu lieskite atitinkamas kūdikio kūno dalis arba pati mirksėkite akimis, mojuokite rankomis, trypkite kojomis.

Faktas

Maždaug keturių–penkių mėnesių kūdikis supranta, kad du mėlynos spalvos atspalviai yra labiau panašūs negu mėlyna ir žalia spalvos, nors ir nežino jų pavadinimų.

2023 m. Spalio mažyliai 🍼💚

 1. Aija
  Aija prieš 1 d.

  Jappycat parašė:
  Mes luobelę išvis palikom ramybėje, nes pastebėjau jei kokiu aliejuku ar kremu ištepi, tai dar baisiau pasidaro, sudirgsta odytė 🤦‍♀️ nėra ten labai daug likę jos, …

  Nu nežinau ar čia gera mintis🤔 aš su pirmąją taip dariau, pradžioj kovojau, paskui nusprendžiau irgi palikt ramybėj, tai labai ilgai paskui ji valėsi Nėja dabar irgi geltona galva atrodo 🤣

  skaiste95 parašė:
  Ar mums prasidėjo krūties streikas? Diena išvis nevalgo, priglaudžiu prie krūties ir sukasi į kitą pusę, verkia. Naktį ir tik prabudus išeina pamaitinti... antra di…

  Bandykit siūlyti prisnūdusiai, sūpuojant, niūniuojant ir pan., reik atrasti tą tinkamą būdą, kantrybės ir kantrybės tik palinkėsiu, ilgai mum tęsėsi streikas, ačiū D, dabar jei užeina tai tokie trumpi, dienos-dviejų.

  MiegaIiuke parašė:
  O as girdrejau , kad siuolaikiniai vaikai kaip tik avizom lb alergiski.Uz tad dar grudus liepia duot veliau

  Mum pvz.gydytoja patarė pradėt nuo grūdinių, daugelis nuo daržovių tai nesuprasi

  VitalijaZuk parašė:
  Hubertui šiandien 4 mėnesiai 🤩 7,4 kg ir 68 cm.

  Nu koks gražus vardas🥰 ir vaikinukas, žinoma

 2. User has not uploaded an avatar
  MiegaIiuke prieš 1 d.

  Aija parašė:
  Nu nežinau ar čia gera mintis🤔 aš su pirmąją taip dariau, pradžioj kovojau, paskui nusprendžiau irgi palikt ramybėj, tai labai ilgai paskui ji valėsi Nėja dabar …

  Mano anie vaikai ir bananas obuolys, grudai...ir darzoves i vis is kart miksas budavo, bulve , morka, kopustas.Tad cia kiek zmoniu tiek nuomuoniu.Kaip as sakau kiekviena mana daro kas jai ir jos vaikui geriausia

 3. gabytenevins
  gabytenevins prieš 20 val.

  Šiandien buvom 4mėn patikroj, sveria pupa 6,910kg, ūgis 66,5cm 🥰🥰

 4. User has not uploaded an avatar
  aaagne prieš 18 val.

  gabytenevins parašė:
  Šiandien buvom 4mėn patikroj, sveria pupa 6,910kg, ūgis 66,5cm 🥰🥰

  Buvom ir mes šiandien, pupelė net 7,5 kg ir 63 😁

 5. Aija
  Aija prieš 16 val.

  gabytenevins parašė:
  Šiandien buvom 4mėn patikroj, sveria pupa 6,910kg, ūgis 66,5cm 🥰🥰

  aaagne parašė:
  Buvom ir mes šiandien, pupelė net 7,5 kg ir 63 😁

  Dičkės kokios🥰
  Mūsų Nėja 5,5mėn.svėrė 6,1kg.🤭