Čiulptukas: duoti ar ne? (438)

čiulptukas

Čiulpimas yra įgimtas refleksas. Atliekant ultragarso tyrimą kai kuriuos kūdikius gimdoje galima pamatyti čiulpiant nykštį. Daugelis ir gimę turi stiprų poreikį čiulpti, net ir pamaitinti jie nori čiulpti toliau.

Duoti čiulptuką ar jo neduoti – judviejų valia ir sprendimas. Kai kurie tėvai duoda čiulptuką, nes mano, kad tai labai patogus būdas nuraminti irzlų kūdikį ar jį užmigdyti. Kiti yra kategoriškai prieš dėl estetinių priežasčių, dar kitiems – tai laiko gaišimas nuolat keliant numestą ant žemės čiulptuką ir jį plaunant. Šie verčiau pamoko mažylį nusiraminimo tikslams čiulpti savo paties rankytę arba, galiausiai, duoda pačiulpti savo mažąjį pirštą.

Nėra jokių fizinių priežasčių neduoti kūdikiui čiulptuko. Štai keletas patarimų, jei ketini jį duoti.

 • Jeigu maitini krūtimi, neduok čiulptuko, kol mažylis neišmoko teisingai paimti krūties ir pakankamai pasigamina pieno. Kai čiulptukas duodamas nuo pirmųjų savaičių, kūdikiui gali būti sunkiau išmokti žįsti, nes burnytės judesiai, kuriais čiulpiamas spenelis ir čiulptukas, šiek tiek skirtingi.

 • Griebkis čiulptuko, tik kai jo tikrai reikia. Jei mažylis suirzta, patenkink jo svarbiausius poreikius: pamaitink, padėk jam atsirūgti, pervystyk, pasūpuok, priglausk prie savęs, o ne kišk jam į burnytę čiulptuką vos pasirodžius nepasitenkinimo ženklams. Jeigu dabar čiulptuką naudosi protingai, tavo mažylis galbūt nebus toks nuo jo priklausomas, kai jau pradės vaikščioti. Čiulptukas turi tik padėti mažyliui atsipalaiduoti, o ne būti mamos ar tėčio apkabinimo, pamylavimo ar pasūpavimo pakaitalas.

 • Nesijaudink, kad dėl čiulptuko gali netaisyklingai išdygti dantukai. Nuolatiniai dantys pradės dygti tik penkerių ar šešerių metų, o iki to laiko čiulptukas jau bus užmirštas. Tuo tarpu čiulpiantiems nykštį vaikams gali būti sunkiau atsikratyti savo įpročio iki iškris pieniniai dantys, tad yra didesnė tikimybė, kad tokiems vaikams ateityje gali kilti dantų problemų.

Naujausi komentarai

 1. Wassermelone
  Wassermelone prieš 4 mėn.

  Kėkšto kaimynė parašė:
  Tai tiesiog prakentėjot seilėtekio laikotarpį, ar ką nors duodavot vaikiukui pagraužt? Maniškei koks nors žaisliukas būna įdomus vieną dieną, paskui nebeima 🙂.…

  Aisku duodu pagrauzti, sunui lb patinka zindymo karoliai.Mano abu ciulptuko neeme.

 2. Kėkšto kaimynė
  Kėkšto kaimynė prieš 4 mėn.

  Wassermelone parašė:
  Aisku duodu pagrauzti, sunui lb patinka zindymo karoliai.Mano abu ciulptuko neeme.

  Dėkui, kad pasidalinot patirtim 🙂!

 3. Camile3
  Camile3 prieš 4 mėn.

  Kėkšto kaimynė parašė:
  Tai tiesiog prakentėjot seilėtekio laikotarpį, ar ką nors duodavot vaikiukui pagraužt? Maniškei koks nors žaisliukas būna įdomus vieną dieną, paskui nebeima 🙂.…

  Seilėtekio nieks nesumažina nei kramtukai, nei čiulptukai, jį galima tik prakentėti Turėjom ir kramtukų, bet jie pravertė labiau, kai vyresnis buvo nuo pusės metų kažkur.

 4. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 4 mėn.

  Camile3 parašė:
  Seilėtekio nieks nesumažina nei kramtukai, nei čiulptukai, jį galima tik prakentėti Turėjom ir kramtukų, bet jie pravertė labiau, kai vyresnis buvo nuo pusės met…

  O taip Mano vyras iki siol prie to nepriprato, sluosto vaikui burna servetelem As jau seniai ranka nubraukiu

 5. Kėkšto kaimynė
  Kėkšto kaimynė prieš 4 mėn.

  Labai dėkui, mamos, už naudingus patarimus!