Blogas kvapas iš kūdikio burnytės (3)

Blogas kvapas iš kūdikio burnytės riggleton | Shutterstock.com

Blogas burnos kvapas gali būti ne tik suaugusiųjų problema. Kartais ši nemaloni bėda aplanko net ir dantukų neturinčius kūdikius. Kodėl taip nutinka?

Dažniausios blogo burnytės kvapo priežastys

Dėl blogo burnos kvapo dažniausiai būna kaltos bakterijos, o tiksliau – palankios sąlygos bakterijoms daugintis, nes šiek tiek bakterijų burnoje yra visuomet, tik kol jų nedaug, bėdos dėl prasto kvapo nekyla. Štai kokios dažniausiai pasitaikančios prasto kvapo iš kūdikio burnytės priežastys:

Perdžiūvusi burna

Sausa burnos gleivinė – palanki terpė bakterijoms daugintis. Kūdikio burna perdžiūti gali ir dėl troškulio, tačiau daug dažnesnė priežastis – kvėpavimas per burną, (pavyzdžiui, dėl slogos arba svetimkūnio nosyje).

Daiktų, pirštų čiulpimas

Kai vaikas čiulpia žinduką, žaislus, pirštukus ar kumštį, ant jų lieka seilių, kurioms išdžiūvus susidaro palankios sąlygos bakterijoms daugintis. Jei kūdikis vėl ir vėl čiulpia tą patį daiktą, jo burnoje bakterijų daugėja, o kvapas – prastėja.

Prasta burnos higiena

Valyti kūdikio burnytę nuo pat gimimo yra gera mintis, o išdygus pirmiesiems dantukams ir /ar pradėjus primaitinti tai yra būtina: kaip ir suaugusiojo burnoje, kūdikio burnoje gali likti maisto likučių, kuriuos taip pat mėgsta bakterijos. Reikėtų nepamiršti ir saldintų gėrimų žalos.

Ligos

Blogo kvapo iš burnytės priežastimi taip pat gali būti ausų-nosies-gerklės infekcijos, sinusitas, skrandžio ligos ar virškinimo sutrikimai, pavyzdžiui gastroezofaginio refliukso liga. Jei blogo kvapo iš burnytės priežastis yra liga, daugeliu atveju be šio simptomo, bus ir kitų ligos požymių. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytojus. 

Kaip kovoti su blogu burnytės kvapu?

Jei priežastis nėra liga, problemą galima išspręsti daugiau dėmesio skiriant higienai.

 • Rūpinkitės burnos higiena. Nepamirškite kasdien valyti kūdikio burnytės (plačiau apie tai straipsnyje "Burnos higiena ir dantukų priežiūra (0-12 mėn.)").
 • Plaukite vaiko rankytes. Jei vaikas čiulpia pirštus ar kumštuką, dažniau su muilu prauskite jo rankytes.
 • Sterilizuokite čiulptukus. Jei vaikas naudoja čiulptuką, sterilizuokite jį pakankamai dažnai  – taip neleisite daugintis blogą kvapą sukeliančioms bakterijoms.   Tas pats patarimas galioja ir kitiems „čiulpinukams“, kuriuos vaikas mėgsta kištis į burną – marliukams, žaisliukams – skalbkite/plaukite juos kuo dažniau. 

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Kiek vandens reikia vaikui?

Kodėl vanduo toks svarbus ir kiek jo apytiksliai kasdien reikėtų suvartoti vaikams?

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Sirija prieš 11 m.

  dar viena is rimtu priazasciu gali buti ir netinkama mityba, pvz. misisnukai, kuriu sudetyje yra cukraus, todel verta rinktis tik maista kur nera dauga angliavandeniu ir taip nesukelti pvimo (rugimo) procesu ir nemaitinti bakteriju, sukelainciu bloga burnos kvapa...

 2. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 3 m.

  Nebutinai misinukai, mano vaikui pieno produktai netinla, kuriuose yra gyvos bakterijos.

 3. User has not uploaded an avatar
  Jurgita122 prieš 2 m.

  Kur kreiptis dėl ligos? Kada reikia rimtai sunerimti jei vaikui 18mėn ir sklinda blogas kvapas iš burnos?