Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2019 m. Birželinukai :)

 1. Bounty
  Bounty prieš 1 d.

  Ta munchkin tai toks atradimas, daviau kažkur netoli 6 mėn. greit perprato, pati jau sugeba pasiimt ir atsigert. Ir tas puodelio principas labai geras, nes būna kad važiuojam pas tėvus ir pamirštu gertuvę paimt, tai paprastai iš puodelio laisvai pageria

 2. austyte2012
  austyte2012 prieš 23 val.

  Aš irgi dar "atostogauju" nuo raudonųjų 😂 bet jos pas mane niekada nebuvo reguliarios jei negeriu kontraceptinių. Tai manau jau eisiu pas daktarę, nes dar vieno netyciuko kolkas nenorim 😂😂😂

 3. akmaya
  akmaya prieš 22 val.

  Aurittaa parašė:
  Kada ivedet antrą maitinima? Ryte ar vakare? Kazkaip neskubejau ivest dar antro,bet jau mąstau,nors porcijos darzovienės dar nesuvalgo.. kaip viską viską pamirsus i…

  Po mėnesio pietų įvedžiau daržovienę. Vasario pradžioje jau pusryčius pridėsiu. Dar daugiau gaminimo trūksta idėjų labai ką gaminti

 4. akmaya
  akmaya prieš 22 val.

  Aš deja, jau sulaukiau raudonųjų. Žymiai ilgesnės ir gausesnės, bet tfu tfu tfu be skausmų, anksčiau be vaistų neišsiversdavau

 5. solnike
  solnike prieš 22 val.

  austyte2012 parašė:
  Aš irgi dar "atostogauju" nuo raudonųjų 😂 bet jos pas mane niekada nebuvo reguliarios jei negeriu kontraceptinių. Tai manau jau eisiu pas daktarę, nes dar vieno net…

  Ju nelaukiu. Bet bent atejus aisku, kad ner netyciuko