Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2020 m. Birželinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rigi prieš 13 val.

  MLiepsna parašė:
  Merginos,padekit nurimt, vaikiukas pakakojo labai tamsia zalia spalva, tokia i juoduma,bet siuo metu abu vartojam produktus turincius daug gelezies, maziukas geria …

  Viskas gerai! Mus daktarė net perspėjo, kad nebijotume

 2. MLiepsna
  MLiepsna prieš 12 val.

  Rigi parašė:
  Viskas gerai! Mus daktarė net perspėjo, kad nebijotume

  As pradzioj labai issigandau pirma mintis "ir vel???" Tada pradejau mastyt, nurimau,bet galvoju dar reik cia pasitikslint, kad nebuciau saves bereikalo nuraminus ☺️

 3. User has not uploaded an avatar
  ner.noreikiene prieš 10 val.

  MLiepsna parašė:
  Kolkas lyg viskas gerai, bet jau pati burokelius valgau, slyvu nusipirkau, maziukui prie koses vandenuko duodu, tikiuosi pavyks issisukt be viduriu uzkietejimo 🤦

  Mums nuo burokėlių buvo juodoka...

  Ingiuks parašė:
  Sveikos, kas iš Vilniaus, tai kur perkate triušieną? 😊

  Iš Barboros, Lapino mėsa vadinasi. Nerekomenduoju triušienos iš Naturalia ūkio, skerdenelės, nes labai daug kaulų, visa kita mėsa - veršiena, ėriena, etc. gera ten. ;)

 4. User has not uploaded an avatar
  Rokante prieš 8 val.

  ner.noreikiene parašė:
  Mums nuo burokėlių buvo juodoka...

  Barboros pristatomos šviežios mėsos nei aš nei draugės nebeužsisakome nes kažkodėl ji labai greit sušvinksta. Atveža dar gerą, bet jei palieki rytdienai (net vakumuotoj pakuotėj) jau būna nelabai. Tai neberizikuojame. O Lapino mėsa eilinė lenkiška, nemanau, kad kuo skiriasi nuo bet kurios kitos masinės produkcijos mėsos.

 5. MLiepsna
  MLiepsna prieš 8 val.

  ner.noreikiene parašė:
  Mums nuo burokėlių buvo juodoka...

  Va mes bandysim brokoli po poros dienu, tai bus juoda juoda 😂😂😂