Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2023 m. kovo mėnesio stebuklėliai 💕

 1. User has not uploaded an avatar
  Gabba prieš 2 d.

  pievaieva parašė:
  keiskit tokia daktare, kuri tik gedint sugeba. Geriau patartu ka nors protingo, o ne pamokslautu. Mano pazistamos sunelis nevalge praktiskai papildomo maisto iki 1m…

  Prie šio komentaro prisidedu ir dar pridedu, kad iki metu maistas yra tik ragaujamas, pagrindas islieka mp/pm. Siaip nuo pirmo kasnio paskyroje instagrame galit rast patarimu tiek postuose, tiek highlightuose, bet nerimauti tikrai nereiketu.

  Vidurvasarė parašė:
  Laba diena. Musiskis vaikutis paragauja pora kasneliu ir viskas. Bet as itariu, kad netinkamu laiku jam duodu. Tarsi duodu pietus - bandziau 11, tada 12, bet jis to…

  Valgom pusrycius ir vakariene apie 30min po prabudimo gaunasi, kad vaikas dar ne mirtinai isalkes ir noriau valgo.

 2. Jaukumas
  Jaukumas prieš 14 val.

  Vakar kaip tik buvome pas gydytoją. Mūsų mergina irgi nevalgo košių, bet svoris auga gerai, nešokinėja. Gydytoja tik paskatino toliau ragauti, savu tempu. Nieko neskubino, tik pritarė kad pienas pagrindinis maistas.
  Mūsų vidurinioji taip pat nevalgė nieko apart pieno iki beveik 8 mėn. Buvau jau puolus į neviltį. Bet užtai pradėjom duoti gabaliukais ir ji iki šiol yra puiki valgytoja ir ragautoja, paragauja net keisčiausius valgius. Tuo tarpu vyriausioji buvo puiki košių valgytoja, bet paaugus tapo begalo išranki ir iki šiol vargstame. Tai kiekvienas vaikas labai individualus ir viską daro savu tempu ir savaip.

 3. Vitamin prieš 13 val.

  Sveikos merginos. Norėjau paklausti kokias gertuves naudojat, kokios pasiteisino? Nes manoji iš buteliuko bando gerti bet neužverčia ir tik oro pritraukia 🙈

 4. User has not uploaded an avatar
  Stirna prieš 10 val.

  Vitamin parašė:
  Sveikos merginos. Norėjau paklausti kokias gertuves naudojat, kokios pasiteisino? Nes manoji iš buteliuko bando gerti bet neužverčia ir tik oro pritraukia 🙈

  Mes naudojam NUK learner bottle, yra Maximoj, Rimi pirkti. Pripilu pilna, pradzioj kramte kaip kramtuka, po savaites jau tvarkingai gere

 5. hestonia
  hestonia prieš 9 val.

  Jaukumas parašė:
  Vakar kaip tik buvome pas gydytoją. Mūsų mergina irgi nevalgo košių, bet svoris auga gerai, nešokinėja. Gydytoja tik paskatino toliau ragauti, savu tempu. Nieko nes…

  O kiek sveria Jūsų mergaitė? Koks ūgis?