Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Giedrune
  Giedrune prieš 1 val.

  Marlen parašė:
  Sveikos mamytes, turiu klausima labiau toms kurios maitina misinuku, ar stipriai sumazejo misinuko suvartojimas pradejus primaitinima?

  Tiesa sakant pasijuto jog sumazejo, 2kartais tikrai. 7-8 pienas, 11-12 kose, 15-17h pienas, 19h pienas , 20.30 kose, apie 22h pienas, 4-5h pienas. Gaunasi per para 5kartai bet visad darau mazesne doze nei priklauso, anksciau po 7 per para kart gerdavo po 210ml

 2. Moonn
  Moonn prieš 1 val.

  narciziska parašė:
  Mes labai vargom su pirmu vaiku.. nemiegojo jis iki 3 metų. Sugadinau nervus per tą laiką..naktiniai miegojimai pas mus buvo paženklinti kasnaktiniu atsikėlimu su a…

  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne...su miegu viskas kaip ir gerai, bet verkimas ir irzlumas nuolatinis ir 100 proc.ir ne tik del dantu...

 3. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 59 min.

  Moonn parašė:
  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne…

  Kokios dar priezasties yra vaiku kurie po sunkaus gimdymo, itin jautrus ar pan. - jokiu fiziologiniu pokyciu ar ligu jiems nenustatoma. Ima ir isauga ta laika - pradeda miegot ir pan. Mamos sirdis zino, kai kazkas tikrai negerai. Todel ir nelaksto visos po neurologus ir kompiut. tomografus nes kudikis verkia ir sunkiai miega ☝️

 4. Moonn
  Moonn prieš 46 min.

  Simmone parašė:
  Labas vėlyvas rytas!

  Sveiki, Man labai idomus šis metodas ir laukiu nesulaukiu kada galesiu taip maitinti vaiką. Perskaičius knygą jokios baimės nebeliko dėl užspringimo, tačiau ikelti postai mamu apie springima neramina...
  problema tame kol kas kad 6 men.kudikis dar visai nesedi, ir neaisku kiek laiko reikes laukti kol sedes...kaip jus pradejote ir kada? ar kai vaikas pats atsisedo? sunku susilaikyti ir neduoti vaikui maisto kai poreikis isaugo po 6 menesiu.

 5. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 31 min.

  Karolynchik parašė:
  tikriausiai tiesa kad visi skirtingi,ir reik pagal vaika ziuret cia 🤷🏼‍♀️🥰🧸🌿

  Moonn parašė:
  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne…

  Mano pirmagimis jau virš 3, iki šiol nemiega normaliai. Ieskojom priežasčių, 0 rezultatų 😀