Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. Visha
  Visha prieš 1 val.

  Ukumi parašė:
  Mamos, o jūs duodat vaikučiams gerti vandens ar sulčių? Dukrytei 6 mėn, dar tik daržoves pradėjo ragauti - kada jau reikėtų siūlyti atsigerti?

  Jei maitinat MP, tai atsigeria, nereikia duoti.

 2. Visha
  Visha prieš 1 val.

  Ukumi parašė:
  Ar jau reikia vaikus registruot į darželį? Mūsų gimė 2022 kovą - tai jei ketinu leist nuo dvejų metų, reikėtų jau dabar registruoti?

  Registruokitės ir kuo greičiau, juk į eilę stojat. Mes registravomės, vos gavę vaiko dokumentus.

 3. Ukumi
  Ukumi prieš 30 min.

  Visha parašė:
  Registruokitės ir kuo greičiau, juk į eilę stojat. Mes registravomės, vos gavę vaiko dokumentus.</blockquionai sako, kad

  Visha

  Čionai lyg sako, kad registracijos laikas nesvarbu, nes eilė sudaroma pagal prioritetų sistemą (priklauso pagal gyv vietą, tą darželį lanko brolis/sesė ir panašiai). Todėl iki šiol ir neskubėjau... 🌿

 4. GiedrėIv
  GiedrėIv prieš 27 min.

  Visha parašė:
  Registruokitės ir kuo greičiau, juk į eilę stojat. Mes registravomės, vos gavę vaiko dokumentus.

  Priklauso kur registruojama, pvz Vilniuje galima prieš pat registruoti, nes ima pagal prioriterą, o Vilniaus raj. reikia tik gimus vos ne tą pačią dieną registruoti, nes ima pagal registracijos eilę, jeigu pavėlavai greičiausiai negausi vietos. Kaune man atrodo irgi pagal prioritetus. Tad reikia domėtis pagal vietovę

 5. Ukumi
  Ukumi prieš 21 min.

  GiedrėIv parašė:
  Priklauso kur registruojama, pvz Vilniuje galima prieš pat registruoti, nes ima pagal prioriterą, o Vilniaus raj. reikia tik gimus vos ne tą pačią dieną registruot…

  Vajė, aš maniau, kad visoje Luetuvoje vienoda sistema, o čia, pasirodo, priklauso nuo kiekvienos savivaldybės 🧐. Ačiū, kad paaiškinote 🌟.

Dovanoju!
1,00 €