Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2021 spalio mažiukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  VAsta parašė:
  Maitinat pieno mišiniu?na aš bandyčiau pakoreguot miegus,geriau vakare truputį pratemti laiką,negu keltis 5-6ryto,tada vėliau nueitų miegoti vėliau ir keltūsi gal……

  Misiniuku, taip maitinu. N sykiu bandytas tas metodas. Nes jr pati noreciau, kad ji veliau keltus, bet va ar 10h eitu ar 11h vakaro eitu. 5h 6h kaip laikrodukas. 🤷‍♀️🤦‍♀️ Matyt jai tas laikas patogiausias.

 2. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  RyzaVovere parašė:
  Oi lygiai taip pat beveik, nors koks menesiukas pradejo siek tiek veliau keltis apie 6-7val,kai broli keliu i mokykla tai jau nebemiega😊

  Tai va. Ta pati situacija. O nenoriu jos kankinti. Ji jau priprato eit miegoti 20h- 21h ir keltis anksti tegul taip tada ir lieka. 🤷‍♀️ Jau kaip ir pripratau. Tik tas migdimas... Man jau paranoja. 😂

 3. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 6 val.

  Kazkuri mamyte minejo kazka apie dantuku digyma. O kuriai buvo, kad vaikiukui temperaturos nera, bet pati verdanti tiesiog. Mums irgi dantys dygsta. Irzli, pikta buna, bet dar tik pradzia matyt nes viena diena geriau kita diena blogiau. Bet va tas karstis mazyles. Nes pagal tai ir sprendziu, kad jai dantukai. Nes ji pradeda verkti, trin ausis, ir ji karsta buna, o matuoju temperatura tai ten 36,7 🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  VAsta prieš 4 val.

  Mildutea parašė:
  Mums grynai viskas taip pat kaip aprasete 🙂 šiek tiek ramiau kai žinai kad čia dar vienas normalus ritmo pasikeitimas augimo etape 🐣

  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie sekcijos ir viena ranka laikosi kita jau siekia žaislą ir visko būna,dabar jau išmokus apeit aplink kampą ar miegamojo lovą,šliaužimą pamuršus jau seniai ji,ropoja man lyg nuo 6mėn,bet mums 7mėn 3sav

 5. User has not uploaded an avatar
  gigi prieš 3 val.

  VAsta parašė:
  Na maniškė jau stojasi ant kiekvienū kampo tik deja dar ir nyvirsta,lyg moka jau pritupt ir atsisėst bet žiuriu kuo toliau tuo visai tik skubinasi atsistoja prie se…

  Mūsų dar pati neatsisėda, neropoja, bet už lvoos krašto isikabinus atsistoja 😅 tai net nežinau, ar gerai leisti taip...