Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. User has not uploaded an avatar
  amberiukas prieš 18 val.

  Requem parašė:
  As irgi. Galvoju blyn mes dar ne 7 kg nesveriam. Galima iki 13kg musu kedej. Galvoju pagal ka cia sprest, jei ne pagal kg.

  Mes kai pirkom sportinuka uzklausiau parduotuveje apie kedutes, tai konsultante paziurejo i musu ir sake dar viskas ok, nes galvai daug vietos yra ir kojos nekabo. Pagal galvos laisvuma keduteje reikia vertinti Maniske jau 9kg sveria, o kedute iki 13kg ir raso 74cm (dabar jau 73cm), tai uz gero menesio teks keisti 🤔

  Kisulita parašė:
  Na man irgi panašu, kad bando šliaužti, bet galvoju kaip čia taip ponaitis praleido vartymosi stadiją ir pirmyn šliaužioti 🙈

  Nieko nepraleido, sliauzti gali ir nesededamas vaikutis, o siaip svarbiau yra ropojimo nepraleisti. Mano net ant istiestu koju uzpakali pakelia guledama ant pilvo, bet nesusitvarko su savo rankom, tai nei sliauzia, nei ropoja 😃 Sodinu ir pati sedi be atramos, is sedejimo parietus koja atsigula ant pilvo.

 2. Kanele
  Kanele prieš 17 val.

  amberiukas parašė:
  Mes kai pirkom sportinuka uzklausiau parduotuveje apie kedutes, tai konsultante paziurejo i musu ir sake dar viskas ok, nes galvai daug vietos yra ir kojos nekabo. …

  Mes šią sav jau nusipirkom kedutę nes toj 3in1 nebetelpa vaiko "remas"
  Aha ir mūsų kelia užpakalį, bet kai suprato kad gali nuo kilimėlio nulipt tada ir šliaužt didesnis azartas pasidarė :))

 3. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 16 val.

  Kisulita parašė:
  Ar kurios mažiukas gulėdamas ant pilvuko kelia aukštyn užpakaliuką? 🙂 Nesuprantu, ką jis čia bando daryti, ropoti nemokėdamas net normaliai vartytis? 🤷‍♀️ Pirmagimi…

  Kelia ir musu aukstyn uzpakaliuka🙂

  Kanele parašė:
  Mes šią sav jau nusipirkom kedutę nes toj 3in1 nebetelpa vaiko "remas"
  Aha ir mūsų kelia užpakalį, bet kai suprato kad gali nuo kilimėlio nulipt tada ir …

  Tas pats, remas nebetelpa 😃 per pecius siaura, truputi susispaudus jau. Ryt jau pakuojam lauk visa 3in1 😁

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 15 val.

  amberiukas parašė:
  Nieko nepraleido, sliauzti gali ir nesededamas vaikutis, o siaip svarbiau yra ropojimo nepraleisti. Mano net ant istiestu koju uzpakali pakelia guledama ant pilvo, …

  Kad nesėdėdamas gali šliaužti tai taip, mano pirmagimis irgi šliaužti išmoko, o tik po to atsisėdo, bet jau mokėjo vartytis 😄 O šis nemokėdamas vartytis jau bando šliaužti, tai kaip čia bus, man reikės jį apversti ant pilvuko, jis pašliaužios, pavargs ir tada rėks, kad atversčiau atgal ant nugarytės 🙈🤣

 5. zaylya03
  zaylya03 prieš 4 val.

  Kisulita parašė:
  Kad nesėdėdamas gali šliaužti tai taip, mano pirmagimis irgi šliaužti išmoko, o tik po to atsisėdo, bet jau mokėjo vartytis 😄 O šis nemokėdamas vartytis jau bando š…

  Mano labai panašiai darė. Nemokėjo vartytis, bet vis bandydavo pašliaust, atsispirt ir dupcę keldavo. Po to išmoko vartytis ant pilvo, dabar jau ir atsiverčia. Bet nebenori šliaužti