Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2024 m. Birželinukai 💫💚

  1. User has not uploaded an avatar
    deimantenei prieš 2 sav.

    Saule2021 parašė:
    Mamos, ar jau sodinate mažylius/mažyles į maitinimo kėdutę?

    Sodinam, bet aš pasiklausiau kineziterapeutės, nes tik pradėjom mokintis sėdėt. Leido, su ta sąlyga, kad tas sėdėjimas maždaug 10-15min,kol pavalgo 😀

  2. Persikasss
    Persikasss prieš 2 sav.

    Sveikos, gal kurios vaikui taip buvo? Nago viršus tikrai neįaugęs, avalynės nedėvi, vaikui neskauda, bet vistiek neramu. Vaiko gydytoja atostogauja, tai iki kol grįš nutariau su jumis pasitarti 😊

  3. ernesta_vy
    ernesta_vy prieš 2 sav.

    Persikasss parašė:
    Sveikos, gal kurios vaikui taip buvo? Nago viršus tikrai neįaugęs, avalynės nedėvi, vaikui neskauda, bet vistiek neramu. Vaiko gydytoja atostogauja, tai iki kol grį…

    Pas mus visada taip jejgu kerpam zirklutem nagucius,nesvarbu ar is toliau ar is arciau visada taip atrodo... Jejgu nepuliuoja nko daryt nereikia.Palikot ilgesnius nagucius

  4. Jamamita
    Jamamita prieš 2 sav.

    Persikasss parašė:
    Sveikos, gal kurios vaikui taip buvo? Nago viršus tikrai neįaugęs, avalynės nedėvi, vaikui neskauda, bet vistiek neramu. Vaiko gydytoja atostogauja, tai iki kol grį…

    Pas mus beveik visada taip. Vieną kart gydytoja sakė tept 7 dienas su Fucidin. Kitą kart sakė nieko blogo nematau:))

  5. User has not uploaded an avatar
    Uršulė. prieš 2 sav.

    Jamamita parašė:
    Pas mus beveik visada taip. Vieną kart gydytoja sakė tept 7 dienas su Fucidin. Kitą kart sakė nieko blogo nematau:))

    Ir mums sakė tepti Fucidin, patepus trumpiau praėjo ir daugiau nepasikartojo.