Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

❤️❤️ 2018 metų birželinukai❤️❤️

 1. railiene
  railiene prieš 11 val.

  Ievukassss parašė:
  dar vienas klausimelis, dabar susimasciau pradejau skaityti o ir mano mama sako kad nenormalu, jog dukryte keliasi belenkiek kartu per nakti. anksciau miegojo daug …

  Ir mes keliamės labai dažnai, maitinu pati, bet ne visada kisu krūtine, kartais nurimsta pati..nemanau kad yra kažkas blogai vaikeliui, tiesiog daug dalykų gali būti..ispudziai sukaupti per dieną, kalasi dantukai, ar sapnas susapnuotas..as apti irgi labai pavargstu nuo to, bet va vis viliuosi, kad tai kažkada baigsis..

 2. Pineapple
  Pineapple prieš 10 val.

  Ievukassss parašė:
  dar vienas klausimelis, dabar susimasciau pradejau skaityti o ir mano mama sako kad nenormalu, jog dukryte keliasi belenkiek kartu per nakti. anksciau miegojo daug …

  Oj, tik neprisigalvokite visokių "neurologinių problemų". Yra skietingų vaikų, bet dauguma keliasi naktį ir tai yra normalu. Su pirmagime esu išbandžius daug dalykų, nes ji keldavosi po 6 k. per naktį, jei bloga naktis - iki 10 k. Bandžiau valerjono vonią, levandų ea vonią, Vibrucol žvakutes. Jokio teigiamo poveikio miegui nepastebėjau. Tiesa, gydytoja buvo sakius, kad lėliukai neramiai miega esant geležies trūkumui. Ištyrus paaiškėjo, kad mums jos trūktra, bet atstačius geležį ir jos rezervą, miegas vis tiek nepagerėjo.

 3. Butuke_
  Butuke_ prieš 45 min.

  keliasi jau seniai maziausiai 3-5 kartus. is pradziu buvo labai liudna, labai sunku, galvodavau kodel, uz ka, kodel negali miegoti, dabar pripratau
  net misinuko norejau jau nakciai duoti- nebegeria
  taip ir gyvenam

 4. User has not uploaded an avatar
  noma prieš 18 min.

  Ievukassss parašė:
  dar vienas klausimelis, dabar susimasciau pradejau skaityti o ir mano mama sako kad nenormalu, jog dukryte keliasi belenkiek kartu per nakti. anksciau miegojo daug …

  Mano keliasi n kartu.Nieko negalvoju nes pirmas taip uzaugo su papu ir sveikas vaikas.Cia papinikiniai taip daro jei miega kartu tai ir pavalgo ir nusiramina na patys neismokyti uzmigti.Diena ir po 40min prabunda turiu pasubuoti kad vel uzmigtu tai miega vezime. Pirmas vaikas svorio daug nukrito po savaites tai man liepe budint naktim ir maitinti tai kai pirmas vaikas nelabai ka ir zinai tai ir pripratinau prie papo.O mergaite tai su tais pilvais kamavosi ir vel papas liko nusiraminimui.Na nemoku kitaip reiskia vaiku augint :).

 5. User has not uploaded an avatar
  Ievukassss prieš 9 sek.

  Na sianakt kelesi gal 10kartu. Tiesiog pati jau jauciuosi issekusi ir pavargusi tada diena neturiu tiek jegu kokybiskai laiko su ja praleisti. Darausi pikta, irzli. Pati ant saves pykstu. Uzburtas ratas. Galvoju gal ta vonele su valerijono saknu nuoviru pabandyti