Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2019 m. Kovinukai :)

1. korejuk
    korejuk prieš 3 val.

justbalc parašė:
    Ar duodat maziukams ka su pirsciukais patiems valgyt?

Aš dar kolkas tik davus tarkuotą obuolį pačiai valgyti 🙂

origami prieš 2 val.

as jau daviau zuvi ragauti, super patiko tiesiog sutapo,kad mes vakarieniavom ir ji gavo
    kiausinio dar nedaviau, bet jau mastau noriu naminiu nusipirkti

pas mus ligonine, didieji serga...koseja baisiau nei baisu, va ir ponas veryga padare...pikta ir gaila vaiku, kad tevai leidza sergancius, mokykloje dukra sako visi snargliuoti, kosintys, ateina mociute pas anuke (dukros klasioke) suduoti per pertrauka vaistu, kitas pats kazkokias tabletes geria....nu mano berniukas turi BA galeciau leisti i darza, bet gaila vaiko, atrodo jau didesni turetu maziau sigri bet va dukra antri metai pasigauna toki pat bjauru kosuli atrodo kad is sulinio koseja...

Joll prieš 1 val.

Nepasimetusi parašė:
    Maniske tai kol kas labai mazai isragavusi, as irgi vakar ta knyga pavarciau, paziurejau kiek daug jau galima, o dar nieko praktiskai nevalgom.

Vis tiek faina, kad ir tik garsas

justbalc parašė:
    Ar duodat maziukams ka su pirsciukais patiems valgyt?

Dar ne, nes valgo gultuke, kuris yra medžiaginis ir taip dažnai jau kleckinas būna. Beeet šiandien važiuosim į Ikea kėdutės, nes iš gultuko ji virsta, sumerkia pirštus į košę ir pan., tai jau nebesaugu. Kita vertus mūsų gultukas tik iki 9 kg skirtas

R.Saulė prieš 29 min.

Sveikos gal kuri iš mamyčių davė sava leliukui specialios paskirties mišinuka Antireflux. Kada nutraukėt ir pirkot kitą, ar visą laiką naudojot? Nežinau ką daryt ar mėgint kitą jau duot. Nes problemų nebėra.

I.D.O.L. prieš 23 min.

Tylinaktis parašė:
    Aš kaip tik galvojau, ką čia duot, žinosiu, kas tos daržovės pakolkas nebandyt...o kas iš esamų daržovių nekėlė pakolkas alergijos?

Zinokit as nezinau kurios yra saugios nes realiai buna tik pablogejimai, bet ad vis tiek yra, tai vadinas kazka arba ji valgo arba as. Jai duodu bulve, cukinija, brokoli, kopusta. Nu krc visos tos pacios ir panasaus skonio darzoves. Spalvotu negaliu duoti ragaut, nei ten papriku, pomidoru. Nuo vaisiu irgi manau pablogeja. Ai krc nzn, visos cia tiek ragauja ir valgo, mes nuo 5 men valgom ir vis ta pacia bulve, cukinija ir pan.. tikiuosi kad tyrimai pades ir pavyks issigydyti. Tada bent davus kazka naujo bus galima pamatyti ar cia beria ar ne