Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. Delicacy
  Delicacy prieš 1 val.

  AurPet parašė:
  Maniškė dienos metu miega 2 kartus, jei niekur nevažiuojam (tada susivelia grafikas mūsų). Pirmas miegelis 2-3val, o antras apie val. Einam anksti miegoti, kartais …

  Kad man kas tokį miego grafikėlį... 😁 Kaip faina kieno leliukai taip gerai miega. Ir kai anksti vakarais užmiega. Maniškis va ką tik užmigo ir tai dar neaišku ar po kelių minučių nepabus 🤦

 2. emma12
  emma12 prieš 1 val.

  Maniskis miega tris kartus, ryte koki 30 min, per pietus apie 3 h ir vakare koki 20 min, eina miegot 8, kartais vos islaukia iki tiek, bet nesvarbu kada nueitu miegot keliasi 6 ryte , kai laika atsuko keliasi 5 ryte tai man ziauriai, apkraunu zaislais, bandau snaust, bet ponas pradeda zirsti po 10 min. Bandau migdyt, nesigauna. Tenka keltis. Kai vyrui nereikia i darba, zadinu ir veju zemyn su vaikais. O as toliau miegu.

 3. mergkarolina
  mergkarolina prieš 48 min.

  dowija parašė:
  Kiek laiko budraujat pries miega? Ar man vienai taip sunku istempt ilgiau nei 2 h,zyzia ka beveiktum ir kelinta valanda migdot?

  Apie 3 val. O vakare migdom apie 22-23 val. Dabar kai valandos pasisuko tai nežinau kaip bus, nes šiandien jau valanda anksčiau užmigo.. naktys sunkesnės dabar, keliasi 3-5 kartus. Bet išmiega iki 9 ryto, tai bent tiek džiaugiuosi

 4. User has not uploaded an avatar
  Erika. prieš 32 min.

  Cosmopolitana parašė:
  Mano suvalgo apie 100-120g. Darzovienes, ir dar poto išgeria 210ml misinuko(per kokia valanda po valgio). Maitinu košę kartą dienoj. Čia normalu? Jūs dar duodate po…

  Duodu dar atsigerti, bet kiek išgeria nežinau, nes maitinu mp. Vienoj knygoj radau parašyta, kad nuo 6mėn kūdikio skrandžio talpa apie 250g - vidutiniškai 30g/kg.

 5. AurPet
  AurPet prieš 3 min.

  Delicacy parašė:
  Kad man kas tokį miego grafikėlį... 😁 Kaip faina kieno leliukai taip gerai miega. Ir kai anksti vakarais užmiega. Maniškis va ką tik užmigo ir tai dar neaišku ar po…

  Seniau ji vėlai labai nakčiai eidavo miegoti, bet ir keldavosi vėlai. Kartais net iki 9-9:30 išmiegodavo. Ir dieną po 2-3val kiekvieną pakaituką snausdavo. Man jau geriau tegu anksti eina miegoti, bent pasidarau kažką vakare😅 o ir ryte vaikus į mokyklą rekia žadinti, tai geriau viesiems kartu anksti dieną pradėti☺️