Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2018 m. Gruodinukai

 1. Kristi79
  Kristi79 prieš 5 d.

  Na mano pirmagimiai pametinukai, skirtumas 2 metai. Tai labai džiaugiausi, nes kieme vaikų nelabai, tai jie abu kartu ir užaugo 🤗 . O pagrandukui liūdniau, nesvarbu,kad čia dėmesys nuo vysű liejas per kraštus 🤗 Jai ne tėvelių metai 😊😊😊 tai ir 4 pasirįžčiau 😃

 2. User has not uploaded an avatar
  Danielaaa prieš 4 d.


  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, bet nerandam nuo ko. Ir isvis idomiausia tai, kad visada toj pacioj vietoj islenda sitas berimas.

 3. inspiration
  inspiration prieš 4 d.

  Danielaaa parašė:
  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, b…

  O nesvarstėt varianto dėl maisto?
  Mano draugei tas pats yra jau suvalgo kažką specifinio

 4. Lolitėlė
  Lolitėlė prieš 2 d.

  Danielaaa parašė:
  Gal kuri mamyte buvot susidurusi su tokiu berimu? Gydem antibiotiniu tepalu, apsigydem ir vel islindo. Kas cia gali buti??? Daktare sako, kad kontaktine alergija, b…

  Ar tas bėrimas nešlapiuojantis? Mano mergytė į buvo panašiai. Visada toje pačioje vietoje. Kiek daktaru praejom, kiek laiko isvargom, kol papuolem pas normalu gydytoja, ir jis iš karto pasakė, čia herpis-pusleline. Gydymas acecloverusu. Draugas visam gyvenimui, su laiku augant retėja iškilimai. O iškyla jei tik nors kiek sušlubuoja imunitetas. Sveikit.

 5. User has not uploaded an avatar
  camellija prieš 1 d.

  inspiration parašė:
  Sveikos, kas turite tik viena mažiuką, ar jau planuojate antra? Kaip nors ruošiatės?

  Mes neplanavom, bet gavosi kaip gavosi :)) gal taip ir turejo but. Bus geras issukis,bet per daug nerimauju. Nera net kada,po 3,5 men.grizau i darba,mazius isejo i darzeli. Virusus pasigauna,neisvengiamai. Savaitgaliu nebelieka. Bet kuo mazesnis,lengvesne forma perserga ir veliau bus ramiau. Bent jau su vienu :)) Nuobodziaut nebelieka laiko,o kad ir laukiuosi,net pamirstu. Tik tiek,kad nugara pamaudzia karts nuo karto.