Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2023 m. rugsėjinukai 🌾

 1. Cavy
  Cavy prieš 18 val.

  Gal kuri paguos? Kam plaukai apie 3čią mėn pradėjo masiškai slinkti, gal jau nustojo? Gal papildai kokie padėjo

 2. julija121
  julija121 prieš 14 val.

  Cavy parašė:
  Gal kuri paguos? Kam plaukai apie 3čią mėn pradėjo masiškai slinkti, gal jau nustojo? Gal papildai kokie padėjo

  Dar krenta🤣🤭

 3. User has not uploaded an avatar
  eemilijaa prieš 3 val.

  Cavy parašė:
  Gal kuri paguos? Kam plaukai apie 3čią mėn pradėjo masiškai slinkti, gal jau nustojo? Gal papildai kokie padėjo

  Aš galiu paguost, nebeslenka ir galva pilna naujo "ežiuko"
  Vartoju geležį, vitaminą d ir panda guminukus plaukams. Aš manau ir jie padėjo, ir tiesiog laikas praėjo

 4. Cavy
  Cavy prieš 2 val.

  eemilijaa parašė:
  Aš galiu paguost, nebeslenka ir galva pilna naujo "ežiuko"
  Vartoju geležį, vitaminą d ir panda guminukus plaukams. Aš manau ir jie padėjo, ir…

  Rimtai, aš juk taip ir neprisiruošiau BKT pasidaryti po gimdymo, vis nevalgius, negėrus neišbūnu 🙄 šiaip niekad nieko netrūko, net ir nėštumo gale kraujas sakė net per stiprus kaip tokioj padėty. B grupę ko gero pravartu ir dėl nugaros pagerti, tikrai nepakenks, reikia tuomet plaukams kokių mineralų paieškoti.
  Ačiū, paguodėt☺️💐

 5. Rėja prieš 21 min.

  Klausimėlis, jums mamytės aš yruputį nerimauju dėl to nuolatinio galvytės purtymo į šonus lyg sakytų 'ne, ne, ne' , kai žaidžia arba jau kai pavargsta. Čia normalu ar sunerimti?