Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2020 m. gruodinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Rasvyda prieš 1 sav.

  Ginger parašė:
  Manoji irgi ta "e" naudoja vis e do e irgi vartos visaip,baisu viena palikti net 5 min. Dantuku neturim ur dar pacios nesedim,tik paremta pagalve. Valgom abso…

  Jo jo, ir mūsų pana iš karto stojasi įsikibusi😁

 2. User has not uploaded an avatar
  Koela prieš 1 sav.

  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandukai paberti, tai nuo mano pieno, tai nuo kzk maisto. Taip sunku susekti🤪🤯 Kaip jus ivedinejot? Gana greitai, ar zaidet po produkta kas 4-7 d? Mum jau gelezies trukumas minimalus atsirado. Panaudosim papildus, tikiuosi normalizuosis 🤪 pasidalinkit primaitinimo ipatumais, gal kzkas naudingo bus.. ir ar jau pradejot blw? Nespringo nuo tu gabaliuku? Mes jau turim 5 dantis ir 1 dar ne uz kalnu, kaip ir metas tinkamas gal jau butu. Daviau siand banano, bet jau bande springt, pakeliau virsun tai isspjove 🥴 🤪 kiek kartu valgo ir kokiom porcijom? Kaip derinat mp ir kieta maista?
  Aciu pasisakiusioms 👐

 3. User has not uploaded an avatar
  Svajonės besiekiant prieš 6 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Aš į dieną po vieną naują produktą pradėjau duoti nuo 4,5mėn. Alergizavo nuo sviesto. Paskui ir prie jo priprato. Duodu ir kiaušinio, ir troškinto pomidoro, ir trešnes ir vyšnias trintas valgo. Nu vienu žodžiu- viską valgo, ką ir mes. Alergijų nėra. Kitai dukrytei berdavo nuo pomidorų ir braškių.

 4. Ginger
  Ginger prieš 6 d.

  Koela parašė:
  Mamos, skaitau, kad daug ka jau ragauja jusu leliukai.. mes tai linke i alergijas, tai labai is leto ivedineju produktus 🤪 net liudna kartais, paziuri vis tie zandu…

  Is pradziu zaidziau,ivedinejau po truputi,nes pradejom nuo 4 menesiu. Bet po kiek laiko pamaciau,kad manoji nera alergiska,tai dabar viska duodu ka mes ir patys valgom. Tiesa dar jai trinu nes dantuko nei vieno neturim.

 5. User has not uploaded an avatar
  Nundra prieš 2 d.

  Mamytes is Klaipėdos, gal kas naudojat pampers sauskelnes. Mums jos netinka. Yra praktiškai visiškai pilna pakuotė, tik dviejų truksta. 70vnt.uz 5eur. Pasiimti pacioms 😊