Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienerių metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2018 metų Kovinukai :)

 1. E.Va
  E.Va prieš 5 val.

  vaidosius30 parašė:
  O kaip burokeli duodat pirmam kartui viena ar su bulve ir morka?

  Jeigu jau isbandet bulve ir korka, tai geriau pamaisykite.

 2. či@uškuttė
  či@uškuttė prieš 5 val.

  vaidosius30 parašė:
  O kaip burokeli duodat pirmam kartui viena ar su bulve ir morka?

  Aš daviau su bulve,labai skaniai valgė,bet po to labai sunkiai virškino,pūtė pilvuką ir neprabezdėjo vaikas,tai nusprendžiau atidėt vėlesniam laikui. Baklažano neragavom,nesidomėjau net kaip ten kas su juo

 3. User has not uploaded an avatar
  Elni prieš 1 val.

  Ir kopūstą, Briuselio kopūstukus, burokėlius, žiedinį kopūstą jau bandėm. Taip pat špinatų lapus apvirtus. Viskas tiko.

 4. User has not uploaded an avatar
  Elni prieš 1 val.

  O iš kruopų šiandien naujas skonis - bolivinė balanda. Fui, kaip neskaniai valgė Nors pamiksavau su obuoliu ir moliūgu truputį.

 5. garbanuciuke95
  garbanuciuke95 prieš 1 val.

  Mama_as parašė:
  Ar duodat vaikam paprasto naminio lietuvisko kopusto tyrelese?

  duodu