Kūdikiui 7 mėnesiai ir 2 savaitės

Mažylis jau pradeda suprasti daugybę dalykų, vykstančių jo pasaulyje. Daugelis sąvokų ir dėsnių, kurie suaugusiam atrodo elementarūs, kūdikiui yra didelis atradimas. Vienas iš jų – daiktų pastovumas: mažylis pradeda suvokti, kad daiktas egzistuoja net ir tada, kai jis jo nemato.

Kūdikis suvokia kaip juda skirtingi objektai

7-8 mėnesių kūdikiams buvo parodyti du vaizdo siužetai. Viename žmogus ėjo link kito žmogaus, priėjęs jį apėjo ir nuėjo tolyn. Kūdikių šis vaizdelis ypatingai nesudomino, jie suprato, kad tai natūralus, visai nestebinantis vaizdas.

Kitame vaizdo siužete žmogus stovėjo, o link jo savaime judėjo dėžė, prie žmogaus priartėjusi dėžė, truputį pasuko į šoną ir dailiai jį aplenkė. Šis vaizdelis kūdikius labai sudomino, jie ilgai spoksojo į ekraną, atrodė labai susimąstę. Kūdikiai suvokė, kad tai nėra natūralu, dėžė negali savaime judėti, juolab aplenkti žmogaus!

Kūdikis geba stovėti prilaikomas

Dauguma maždaug 7-8 mėnesių vaikų jau yra pakankamai stiprūs, kad galėtų stovėti prilaikomi arba atsistoti patys, įsikibę į lovelės kraštą, tėvų pirštus.

Kūdikio stovėjimo (o taip pat ir kitų, su vaikščiojimu susijusių raidos etapų, pavyzdžiui, sėdėjimo, bandymo eiti) nereikia perdėtai skatinti. Ankstyvas kūdikio statymas neigiamai veikia kūdikio skeleto ir raumenų sistemos formavimąsi.

Jeigu kūdikis pats bando stotis, skatinkite jį pagyrimais ir leiskite stotis vis dažniau, prilaikydami jį už pažastų.

Stiprinkite kūdikio raumenis paprastais žaidimais. Pavyzdžiui, atsisėskite, pastatykite kūdikį sau ant kelių ir laikydami už pažastų truputį padėkite jam spyruokliuoti. Pratimą susiekite su dainele ar džiugiu kalbinimu. Spyruokliavimas kūdikiui labai smagus, o taip pat puikiai stiprina kojų raumenis.

Namų ruoša su kūdikiu

Paaugęs ir vis aktyvesnis kūdikis dieną miega gerokai mažiau, dažniausiai 2-3 kartus, tad jį prižiūrintiems tėvams sunkiau atrasti laiko namų ruošai.

Nesiverskite per galvą ir nesistenkite nudirbti visų darbų, kol kūdikis miega. Leiskite jam dalyvauti namų ruošoje ir tuo pačiu mokykite savarankiškai žaisti.

Pavyzdžiui, jeigu plaunate indus, pasisodinkite kūdikį virtuvėje, duokite jam metalinį dubenį ir šaukštą - jautriems kaimynams nelabai patiks, bet kūdikis bent kelias minutes smagiai „muzikuos“.

Faktas

Iki vienų metų kūdikiams negalima duoti gerti karvės pieno. Be kitų priežasčių, jame yra daug natrio, kuris kenkia kūdikio inkstams.

2022 m. Liepinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Stebuklo sulaukus prieš 4 val.

  aliepa parašė:
  9 val keliates, wow maniskis jei ismiega iki 7 buna super. siaip kelias 5-6. visada

  Maniske ir keliasi panasiu laiku,21h jau miega

 2. audrambru@gmail.com
  [email protected] prieš 3 val.

  Mes einammiegoti tarp19-20h,kartais 18:30 jau būna lūžus, nakti dar keliasi 2kartus pavalgyt, rytas prasideda tarp8 ir 9 val. Pavalgom, pasnekam, dar pamiegam, po pusvalandzio keliames, prausemes, mankštinasi, apsirengiam, kol as papusryciauju ji virtuvej ant grindu savo kamputį uzsiima savo veikla😉po to pavalgom koses, i laukuti, tuo tarpu nusnaudzia, gryztam. Sulaukiam seses, tada sese uzsiima, as tuo tarpu aptvarkau namus greitai, vakariene pagaminu.
  Na ir ateina vakaras, prausimasis pavalgo ir liulia, o tada as jau uzsiimu savo reikaliukais, kepimais, rankdarbiais, kuriu deka nueinu gult 12h nakyies miegot🤭
  Va tokia musu dazniausisi rutina buna.
  Nors yra ir isimciu savaitgaliai vusai kitokie kai visa seima namie būna 😁

 3. Panema
  Panema prieš 2 val.

  Gal kas žino kiek laiko iki geležies tyrimo reikia nevartoti geležies papildo? Vaikai verkė ir išsitrynė iš atminties 🤣

 4. Aistuze
  Aistuze prieš 45 min.

  Kaip gerai daugumos vaikučiai išmiega! Na, tikiuosi mes jau irgi tuoj tuoj išmoksime naktį gerai pamiegoti 😄

 5. Geltonziede
  Geltonziede prieš 30 min.

  Panema parašė:
  Gal kas žino kiek laiko iki geležies tyrimo reikia nevartoti geležies papildo? Vaikai verkė ir išsitrynė iš atminties 🤣

  Mano atveju dvi savaites nevartoti iki tyrimo