Vaikas bijo svetimų žmonių (95)

Vaikas bijo svetimų žmonių

Tokį „svetimųjų baimės“ tarpsnį, paprastai tarp 6 mėnesių ir pusantrų metų, išgyvena dauguma kūdikių, ir jis yra visiškai normalus. Matydami nepažįstamą žmogų (o kartais net ir rečiau matomą giminaitį ar draugą) jie nusisuka, kabinasi į mamą ar verkia. Dažnai jie klausiamai žiūri į mamą (ar tėtį) ir supratę, kad žmogus nepavojingas ;), vėl ima elgtis normaliai. Kitais atvejais kūdikiui, lygiai kaip ir suaugusiam, žmogus gali tiesiog nepatikti.

Neimkite į galvą, jei kas sako, kad vaikas bijo svetimų žmonių, nes jūs jį sugadinote, kad jis yra mamyčiukas – tai ne tiesa. Tiesiog šiuo metu mažylis pradeda suvokti skirtumą tarp pažįstamų ir nepažįstamų žmonių, ir auklėjimo stilius šiuo atveju yra niekuo dėtas. Atvirkščiai, tokiu elgesiu gali pasidžiaugti: svetimųjų baimė rodo, kad mažylis jau supranta, ką jis pažįsta ir su kuo nori būti. Tai didžiulis protinės raidos žingsnis.

Taigi, svetimų žmonių baimė yra laikinas gyvenimo tarpsnis, kurį tiesiog reikia pergyventi. Žinoma, dėl to gali kilti problemų, jeigu tu nori, kad kartais mažylį prižiūrėtų kas nors kitas, tačiau ilgainiui jis nustos taip reaguoti.

Kaip turėtumėte elgtis? Kūdikio atmintis ir suvokimas dar neveikia taip, kad galėtų suprasti, kad močiutė yra močiutė, o draugas – draugas. Jam tai – tiesiog nepažįstamasis. Taigi seneliai ar tetos neturėtų priimti asmeniškai, jei mažylis nuo jų traukiasi. Juk tu nenorėtum, kad koks nepažįstamasis pultų prie tavęs ir imtų jus bučiuoti ar glėbesčiuoti? Tad pradžioj, laikydama vaiką ant rankų (taip jis jaučiasi saugus), leisk jam susipažinti ir susidraugauti su nepažįstamuoju: lai žmogus pakalbina mažylį, paduoda jam mėgstamą žaisliuką. Kai vaikas jausis saugus, nebeliks ir baimės.

Naujausi komentarai

 1. justelo
  justelo prieš 5 m.

  Maniskiu irgi nepatinka svetimi zmones. Ziuri akis isputes o poto verkt pradeda ir bega pas mane. Tas pats ir vaiku kitu bijo. Nors yra keleta kurie patinka jam. Reikia laiko kad apsiprastu su aplinka. Tai vis galvoju kaip su darzeliu bus...

 2. ineta.koz
  ineta.koz prieš 5 m.

  Koks nedidelis laiko tarpas o vaikas taip pasikeitė. 7mėn sūnelis nieko nebijojo, kas atėjo tas pasiėmė, dabar jam 7mėn ir 2 sav o jis pamatęs asmenį kurį matė prieš 2sav verkia iki pasikūkčiojimo, žvilgteri per mano petį ir vėl verkia, pas jokias tetas ant rankų neina ir nediok Dieve mama dings iš akiračio.

 3. User has not uploaded an avatar
  egliuke24 prieš 5 m.

  Sveikos mamytės. Pas mane ta pati problema. Tik mums 1metai ir 3men. Net nezinau kaip elgtis, tik uzkalbina ji svetimas zmogus, iskart puola i asaras ir verkia tol kol tas zmogus iseina ar mes iseinam kita patalpa kur nera svetimu. Nezinau ka netaip darau, nejauku net kur eiti kai taip sunus rekia...

 4. egleslink
  egleslink prieš 3 m.

  Juk rašo, kad tai ne "problema", o normalus etapas. Ar skaitėte straipsnį..

 5. Virginija.M.N.
  Virginija.M.N. prieš 2 m.

  Pirmasis niekad nebijojo !!!antras po.operaciju..bijo bet kokio. Svetimo net3metu