Vaikas bijo svetimų žmonių (115)

Vaikas bijo svetimų žmonių

„Svetimųjų baimės“ tarpsnį, paprastai tarp 6 mėnesių ir pusantrų metų, išgyvena dauguma kūdikių, ir jis yra visiškai normalus. Matydami nepažįstamą žmogų (o kartais net ir rečiau matomą giminaitį ar draugą) jie nusisuka, kabinasi į mamą ar verkia. Dažnai jie klausiamai žiūri į mamą (ar tėtį) ir supratę, kad žmogus nepavojingas, vėl ima elgtis normaliai. Kitais atvejais kūdikiui, lygiai kaip ir suaugusiam, žmogus gali tiesiog nepatikti.

Nesikrimskite, jei kas nors sako, kad vaikas bijo svetimų žmonių, nes yra mamyčiukas ar nes jūs jį sugadinote  – tai nėra tiesa. Tiesiog šiuo metu mažylis pradeda suvokti skirtumą tarp pažįstamų ir nepažįstamų žmonių, ir auklėjimo stilius šiuo atveju yra niekuo dėtas. Atvirkščiai, tokiu mažylio elgesiu galite tik pasidžiaugti: svetimųjų baimė rodo, kad jis jau supranta, ką  pažįsta ir su kuo nori būti. Tai didžiulis protinės raidos žingsnis.

Svetimų žmonių baimė yra laikinas gyvenimo tarpsnis, kurį tiesiog reikia išgyventi. Žinoma, kartais dėl to gali kilti problemų. Ypač tais atvejais, kai norėsite, kad mažylį prižiūrėtų kas nors kitas. Bet nebijokite - ilgainiui jis nustos taip reaguoti.

Kaip turėtumėte elgtis? Kūdikio atmintis ir suvokimas dar neveikia taip, kad galėtų suprasti, kad močiutė yra močiutė, o draugas – draugas. Jam tai – tiesiog nepažįstamasis. Taigi seneliai ar tetos neturėtų priimti asmeniškai, jei mažylis nuo jų traukiasi. Juk jus nenorėtumėte, kad koks nors nepažįstamasis pultų prie jūsų ir imtų jus bučiuoti ar glėbesčiuoti? Tad pradžioje, laikydami vaiką ant rankų (taip jis jaučiasi saugus), leiskite jam susipažinti ir susidraugauti su nepažįstamuoju: tegul žmogus pakalbina mažylį, paduoda jam mėgstamą žaisliuką. Kai vaikas jausis saugus, nebeliks ir baimės.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 3 sav.

  parašė:
  Na zinokit mum ir taip buwo.gal ir nuo 4men!tai niekur megalejau nuwaziuot,rekdawo.turedawau eit i kita kambari kad nematytu zmoniu.bet nuo kokiu 8men praejo.ji neb…

  Mano taip pat. Bijo mazai matomu zmoniu, nepazistamu, vaiku
  ...
  Buvom pas pusbroli gimtadieni ( 1 metikai) tai visas 2 val. Nenulipo nuo ranku man, nei valge, nei prie staliuko nesedo... Zaisti zaidimu kambary nieko net nenorejo...net su manim...
  Pasijauciau nejaukiai- kai mazesni vaikai zaidzia , o maniske visko bijo....paniurus tokia...
  Liudna pasidare man ....
  Sakiau daugiau neisiu i tokias sventes, nes kankinas ir vaikas ir as- 2 val pranesiojau beveik😔😔

 2. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 3 sav.

  parašė:
  Sveikos mamytes. Pamaciau sia tema man labai aktualia siuo metu
  Mano 2 metuku mergyte nuo senai nemegsta svetimu zmoniu. Iskyrus vienus senelius, …

  Mano lygiai tas pays . Mum 2.2 m.
  Bijau kas bus darzely

 3. User has not uploaded an avatar
  Svbu prieš 3 sav.

  As esu minejus cia kazkada, kad bijo vyro gimines. Ir mums jau greitai 10 men. Situacija nepasikeite. Mano tevus jau prieme. Pas jos namuose drasiai ropoja, zaidzia eina pas mano mama ant rankyciu net manes nereikia. Grizusi i namus neturiu jokiu problemu. Tokia pat kokia ir pas mano tevus buvo. O va pas vyro gimines kosmaras kazkoks... Ant ranku... Vien ant ranku. Ropoti nenori, valgyti nenori. Verkia... Neleidzia net prieti nei jo mamai nei jo sesei... Nuo ranku negaliu niekur ir niekam jos duoti ar padeti. Stresas didziausias. Grizus i namus ne ramumai, nesibaigia...buna pikta, irzli... Gauna toki ji stresa, kad nei valgo nei miega man veliau... Ir sunkiai atsigauna is po ju... Vyras nieko blogo nemato... O as matau, kad ji ten jauciasi blogai... Ar as per dedu mamytes?

 4. User has not uploaded an avatar
  Gertrūdžiukas prieš 3 sav.

  Svbu parašė:
  As esu minejus cia kazkada, kad bijo vyro gimines. Ir mums jau greitai 10 men. Situacija nepasikeite. Mano tevus jau prieme. Pas jos namuose drasiai ropoja, zaidzia…

  Tikiu jumis
  Galbut toks laiko tarpas...
  O gal kokia aura nekokia namu tu...
  Daug variantu...

 5. Goji
  Goji prieš 2 sav.

  Svbu parašė:
  As esu minejus cia kazkada, kad bijo vyro gimines. Ir mums jau greitai 10 men. Situacija nepasikeite. Mano tevus jau prieme. Pas jos namuose drasiai ropoja, zaidzia…

  Neperdedat, neveskit ten kurį laiką. Mano vaikas tokią traumą gavo nuo vyro tetos, kad tiesiog net užsirišo bendravimas visiškai, kadangi sutikus labai garsiai kalba, nors gera moteris, bet tiesiog tas kalbėjimas toks gąsdinantis šaukimas, tai mano vaikui taip nepatiko, kad jis taip verkti pradėjo ir rode man į duris, jog greičiau iš ten išeitume. Liko trauma. Nežinau, kam traumuoti vaiką, jei pas suaugusiuosius 0 sąmoningumo. Nebesitaikyčiau niekada prie kitų. Gal jūsų vaikui nepatinka intonacija, manieros, judėsiai, žvilgnsisi, kalbinimas, noras paimti ant rankų. Tai normalu, jūs dėl to neturite jaustis blogai, tikrai.