Vaikas bijo svetimų žmonių (99)

Vaikas bijo svetimų žmonių

„Svetimųjų baimės“ tarpsnį, paprastai tarp 6 mėnesių ir pusantrų metų, išgyvena dauguma kūdikių, ir jis yra visiškai normalus. Matydami nepažįstamą žmogų (o kartais net ir rečiau matomą giminaitį ar draugą) jie nusisuka, kabinasi į mamą ar verkia. Dažnai jie klausiamai žiūri į mamą (ar tėtį) ir supratę, kad žmogus nepavojingas, vėl ima elgtis normaliai. Kitais atvejais kūdikiui, lygiai kaip ir suaugusiam, žmogus gali tiesiog nepatikti.

Nesikrimskite, jei kas nors sako, kad vaikas bijo svetimų žmonių, nes yra mamyčiukas ar nes jūs jį sugadinote  – tai nėra tiesa. Tiesiog šiuo metu mažylis pradeda suvokti skirtumą tarp pažįstamų ir nepažįstamų žmonių, ir auklėjimo stilius šiuo atveju yra niekuo dėtas. Atvirkščiai, tokiu mažylio elgesiu galite tik pasidžiaugti: svetimųjų baimė rodo, kad jis jau supranta, ką  pažįsta ir su kuo nori būti. Tai didžiulis protinės raidos žingsnis.

Svetimų žmonių baimė yra laikinas gyvenimo tarpsnis, kurį tiesiog reikia išgyventi. Žinoma, kartais dėl to gali kilti problemų. Ypač tais atvejais, kai norėsite, kad mažylį prižiūrėtų kas nors kitas. Bet nebijokite - ilgainiui jis nustos taip reaguoti.

Kaip turėtumėte elgtis? Kūdikio atmintis ir suvokimas dar neveikia taip, kad galėtų suprasti, kad močiutė yra močiutė, o draugas – draugas. Jam tai – tiesiog nepažįstamasis. Taigi seneliai ar tetos neturėtų priimti asmeniškai, jei mažylis nuo jų traukiasi. Juk jus nenorėtumėte, kad koks nors nepažįstamasis pultų prie jūsų ir imtų jus bučiuoti ar glėbesčiuoti? Tad pradžioje, laikydami vaiką ant rankų (taip jis jaučiasi saugus), leiskite jam susipažinti ir susidraugauti su nepažįstamuoju: tegul žmogus pakalbina mažylį, paduoda jam mėgstamą žaisliuką. Kai vaikas jausis saugus, nebeliks ir baimės.

Naujausi komentarai

 1. Virginija.M.N.
  Virginija.M.N. prieš 3 m.

  Pirmasis niekad nebijojo !!!antras po.operaciju..bijo bet kokio. Svetimo net3metu

 2. nine
  nine prieš 5 mėn.

  jus man pasakykite, kas čia per reakcija, nuvažiavome į svečius pas gimines ,mano lelius 2menesiu ,ineštas į kambari tiesiog klykė ne savo balsu ,o išneštas lauka nurimsta ,bandžiau užeiti nuraminus, bet ir vėl klykia ,tai pas gimines pabuvo lauke ,kažin į ką taip sureagavo?

 3. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 5 mėn.

  nine parašė:
  jus man pasakykite, kas čia per reakcija, nuvažiavome į svečius pas gimines ,mano lelius 2menesiu ,ineštas į kambari tiesiog klykė ne savo balsu ,o išneštas lauka n…

  Kvapas, šviesos, garsas...

 4. Flaminga
  Flaminga prieš 5 mėn.

  nine parašė:
  jus man pasakykite, kas čia per reakcija, nuvažiavome į svečius pas gimines ,mano lelius 2menesiu ,ineštas į kambari tiesiog klykė ne savo balsu ,o išneštas lauka n…

  Jos vienas tezino aura bloga matyt ten.

 5. Flaminga
  Flaminga prieš 5 mėn.

  Manoji 1,7 bijo ir nemegsta svetimu ir giminiu. Vienetai zmoniu kuriuos prisileidzia arba priima. Paskui lyg ir viskas gerai, bet pradzia buna tragiska.