Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2019 m. balandinukai

 1. Rūta M.
  Rūta M. prieš 7 val.

  Ar dar kurios nors vaikas prieš dienos miegelį verkia? Maniškis visada su ašarom užmiega kol užsupu, kartais net balto trukšmo prireikia... Muistosi, traukiasi nuo mano rankų, riečia nugarą ir taip visada nuo gimimo... Bet per 20 min užmiega. Ar tai normalu?

 2. User has not uploaded an avatar
  Renata30 prieš 7 val.

  Rūta M. parašė:
  Ar dar kurios nors vaikas prieš dienos miegelį verkia? Maniškis visada su ašarom užmiega kol užsupu, kartais net balto trukšmo prireikia... Muistosi, traukiasi nuo …

  Mano tai pat paskutiniu metu taip elgesi. Ir isejus i lauka rekia kol neuzmiega. Buna net tenka paimti ant ranku, kad nurimtu.

 3. Begemotukas
  Begemotukas prieš 6 val.

  Evyy parašė:
  Vakar gavom skiepą, sakykit čia praeis tokie paraudimai? Gal dar kam buvo taip? Tas didesnis raudonas plotas toks kietokas, tai neźinau , labai neramina mane 😟…

  Mums sesute sake nuplauti kopusto lapa, pamusti ir deti, labai gerai istraukia

 4. User has not uploaded an avatar
  Gintare.gintare prieš 2 val.

  LauraPer parašė:
  Ar buvo kam, kad jūsų leliukai viduriuotu? Mums šiandien 3 diena kaip viduriuoja. Rytoj eisiu pas daktare. Neskubu i ligonine nes skaičiuoju vaiko susiukus ir stebi…

  Sveiki, mes taip pat viduriavom bet ne žaliai, buvom pas gyditoja išrašė vaistų, ir biogaja liepė duoti, vis telefonu po to kalbėdavome ir klausdavo kaip sako jei ne žaliai ir ne vandeniu dar gerai bet jei jau žaliai aš manyčiau kad į priamaji važiuokite, o kiek kartų viduriuoja per dieną?

 5. User has not uploaded an avatar
  Gili3 prieš 20 min.

  Sveikos, tos kurios maitina leliukus misinuk kiek ml jūsų leliukai suvalgo vienu kartu?