Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2021 spalio mažiukai

 1. kaamila
  kaamila prieš 9 val.

  Agnė_33 parašė:
  Taip, dėmesio praradimas, suaktyvėjimas, antakių paraudimas Mano berniukas irgi būna pavargsta po 30-40 min, bet jei einu migdyti - verkia. Po konsultacijos su m…

  Mums yra taip, kad pradžioje ji rami, bet ant galo, kai reikia pereiti į miegą, pradeda drąskytis, verkti, kartais isterikuoti, niurzgėti, muistytis. Ir taip visada kai migdau, tik su krūtimi, maitinimo metu užmiega visiškai ramiai..

  Taip būna ir po 30, ir po 60, ir po 90 min., būdravimo. Toks jausmas, kad ji bijo ar nenori užmigti, kai pradeda akys merktis ir snūsti.. 🤷‍♀️

 2. kaamila
  kaamila prieš 9 val.

  simmou parašė:
  Jus nepamirškit, kad visi leliukai kaip ir žmones skirtingi. Tad kas rekomendacijose parašyta arba kas vienam tinka kitam netinka. Jeigu Jusu vaikiukas neišbuna tai…

  Taip ir darau, bandau ją suprasti iš širdies..

  Ir mano kūdikis reiklus, verkiantis ir aktyvus, neramus, ir sunku nuramimti, jei negauna ko nori.. o aš ne visada sugebu atpažinti savosios poreikius..

  Kaip pirmas vaikas, tai per daug idealizavau motinystę.. 🙂

 3. Pienių pieva prieš 8 val.

  Egle28 parašė:
  Ne, moterys. Mechaniniu budu pieno nenutraukineju. Naudoju HAAKAA silikonines taureles, is vienos kruties maitinti, is kitos bega.

  Na per nosi gal nereikia as iki dabar maitinu su primaitinimo sistema. Nes pieno nepakanka. Tai sistema dedasi prie krutines ir vaikas zindzia, bet traukia ir misinuka. Tai jei isvis nera pieno ir neima buteliuko, galima daryt ta pat, tik misinuko kiekis didesnis.

 4. Pienių pieva prieš 8 val.

  Egle28 parašė:
  Nuo 4-6 menesiu prasideda miego regresija, kai visas atrodo susinormalizaves miegas apsivercia. Sito bijau labiau nei velnias kryziaus. 😃

  O is kur zinot, kad dantys? Matosi, kad lenda?

 5. Egle28
  Egle28 prieš 8 val.

  Pienių pieva parašė:
  O is kur zinot, kad dantys? Matosi, kad lenda?

  Kad patys dantys matysis, tai gal tik po 2-3 menesiu.
  Jauciu kaikur, kad dantienos kieteja, virsuje ir gale kaip ir kalasi.
  Trina ausytes, raudoni zandai, kartais verkia is niekur nieko. Tris dienas laikesi iki 38 temp. Nuejome pas gydytoja su mintimi, kad neduok Dieve ausies uzdegimas... bet nieko nemate.
  Tai gi visi pozymiai i dantukus.

  Papildymas: ir dar mazyliui baisus seiletekis, o kumstukai geriausi draugai. 😃

1,00 €