Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės
Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.
Kūdikio žvairumas
Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.
2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.
Kūdikis apsiverčia
Tokio amžiaus kūdikis jau bando verstis nuo nugaros ant pilvuko.
Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.
Kūdikis įpranta prie aplinkos
Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.
Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.
Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.
Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.
„Išlepintas“ kūdikis
Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!
Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.
Faktas
Jeigu maitinate krūtimi, jūsų kūnui per dieną reikia maždaug 25 procentų daugiau kalorijų negu paprastai, taigi iš viso 2 500, jeigu jūsų norma yra 2 000.
Gal zinote, ar galima zindant mp gert Neurorubin forte? Elactancia tikrinti nebent atskirais b vitaminais reiktu, bet nezinau, ar taip galima...