Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Padėk jam lavinti griebimo įgūdžius – įdėk į lovytę ar maniežą patrauklių žaislų, ypač cypsinčių ar barškančių. Griebdamas daiktą jis išmoksta vis geriau valdyti savo rankytes. Dažnai keisk žaisliukus, kad jam nenusibostų ir jis sužinotų vis ką nors nauja.

Padėk kūdikiui mokytis – laikyk žaisliuką netoli jo rankytės, ir jeigu jis susidomės, griebs jį. Kai jis išmeta žaisliuką, paimk jį ir laikyk truputį toliau nuo jo rankytės, kad jis turėtų jį pasiekti. Kai kūdikis guli ant pilvuko, gali padėti žaisliuką ant grindų truputį toliau nuo jo. Tai paskatins jį išsitiesti, kraipytis ar šliaužti, kad jį pasiektų.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2017 m. Rugpjūtinukai ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  gimtare prieš 45 min.

  LauraLT parašė:
  eina sau kokie jusu leliukai !! maniskis palyginus tikras skruzdele

  Nesijauddinkiy, mano irgi mazyte labai 59cm, 4.850 kg

 2. Renapa
  Renapa prieš 41 min.

  Mamytes kurios pm maitinat, leliukai kai nori valgyt reikalauja reikia ar pan? Ar ateina laikas ir duodat valgyt ir valgo?

 3. zalia pieva prieš 19 min.

  Belluchia parašė:
  O maniskis jau mėnesį kiekviena miela diena iki 12 nakties rėkia 😨 kol uzsupu... Paskui jau atsikelia apie 3-4 pavalgo ir miega iki 6 vel pavalgo ir dar iki 8-9 mie…

  Ar mėgsta jūsiškis maudynes? Jei taip, tai maudykite, kad ir kas vakarą. Vanduo teigiamai veikia nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis. Dar galima neuro3 arbatos nuoviro į vonelę įpilt, dar labiau atsipalaiduos vaikiukas. Mankšteles dieną darykite (arba paprašykite prižiūrinčio gydytojo, kad jas išrašytų). Gal visiškai tokie bemiegiai verksmingi vakarai nedings, bet tikrai juos palengvins. Mes taip su vyresnėle vargom vakarais, tai iki šiol prisimenu kaip vieną labiausiai iš proto varančių patirčių tą begalinį verkimą iki išnaktų.

 4. Belluchia
  Belluchia prieš 17 min.

  zalia pieva parašė:
  Ar mėgsta jūsiškis maudynes? Jei taip, tai maudykite, kad ir kas vakarą. Vanduo teigiamai veikia nervų sistemą, atpalaiduoja raumenis. Dar galima neuro3 arbatos nuo…

  Maudytis megsta, bandziau ramuneliu nuoviro pilti, bet deja jokio efekto, tik ta kart prasupau iki 3 nakties 😓 reiks pbandyti ta neuro arbata, aciu 😊

 5. Belluchia
  Belluchia prieš 16 min.

  Ieva V parašė:
  Pas mane ta pati problema 3 mėnesių buvo 8kg ir 63 cm :)) Pagal instrukciją tuoj Babybjorn gultuko nebegalėsim naudot

  O iki kiek kg bb galima naudoti? As db jau i maitinimo kedute guldau pusiau gulimoj padeti 😊