Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2019 m. Liepinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 12 val.

  Gal kurios vaikuciui buvo pienlige burnytej? Kaip gydet? Skaiciau su soda plauna.. liezuviukas baltas ir baltu spuogeliu atrodo matau burnytej. Gal del to ir nenori valgyt dabar

 2. User has not uploaded an avatar
  ausrama prieš 12 val.

  opalas parašė:
  Gal kurios vaikuciui buvo pienlige burnytej? Kaip gydet? Skaiciau su soda plauna.. liezuviukas baltas ir baltu spuogeliu atrodo matau burnytej. Gal del to ir nenori…

  Mum buvo pienlige, gėrėm gerasias bakterijas, kadangi nepraėjo daktarė išrašė receptini tepalą daktarin, su juo 4kart dienoj pačią burną reikėjo istept, po mėnesio praėjo. Su soda senovinis būdas, sako sarmai kenkia mažiukam.

 3. User has not uploaded an avatar
  opalas prieš 3 val.

  ausrama parašė:
  Mum buvo pienlige, gėrėm gerasias bakterijas, kadangi nepraėjo daktarė išrašė receptini tepalą daktarin, su juo 4kart dienoj pačią burną reikėjo istept, po mėnesio …

  Na uzsirasiau pas gyd. Ir aisku prisiskaiciau apie pienlige. Radau kad receptinis bet labai padeda daktarin. Tik blebma pas mus seniai tas liezuviukas pabales buvo, as tiesa sakant nlb kreipiau demesio 😥 bet dabar tokios kaip pilkos apnasos, nenusivalo jos. Tik dar priedo paberimai- issutimai atsirado paumejo uzpakaliukas, kaklas.. Jau tas grybelis pazenges per visur turbut 😑

 4. Martyna wind
  Martyna wind prieš 49 min.

  opalas parašė:
  Na uzsirasiau pas gyd. Ir aisku prisiskaiciau apie pienlige. Radau kad receptinis bet labai padeda daktarin. Tik blebma pas mus seniai tas liezuviukas pabales buvo,…

  Baltas liezuviukas nevisada reiskia pienlige, gal seniau baltas buvo nuo pienuko nuo atpilimo ar nuo refliukso o dabar jau pasigavo pienlige? Maniskei baltas nuo to bent jau, pienliges tas baltumas buna tokiom ovaliom demem ir tas bultumas toks ryskus ir atrodo lyg sluoksnis papildomas ir dar tuo paciu paraudimas buna. Daktarinas geras dalykas seniau pardavinejo be recepto, bet cia po tu visu vaistu pertvarkymo. Dabar iki gydytojo vizito su soda plauti belieka. Linkiu greit susitvarkyti

 5. A-guste
  A-guste prieš 45 min.

  Labas rytas!
  Na mes po gydytojos dėl to nelemto AD. Tai gavome siuntimą pas alergologą, šiandien po pietų keliausime... taip pat darysim vit.D tyrimą, nes neramina tos šlapios rankytės/kojytės. Per tris sav priaugo 500g ir 2cm... lyg ir nedaug, bet normą mėnesio jau turim, o ir auga leliukai jau ne taip greitai, kaip pirmus mėn gydytoja sakė, kad svorio prieaugis labai geras 🤷‍♀️(Maitinu mp + max 300ml pm)