Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2020 m. Vasario mėnesio mažyliai :)

 1. Ditutea
  Ditutea prieš 1 d.

  Renata_27 parašė:
  Nes db visko atsisakiau kas susije su karvės pienu ir gliutejinu tai tikrai matau pagerėjimą. Ir kakutis visai kitoks. Ir pati mažylė daug ramesnė. Tai suprantu kad…

  Zinokit manau nelabai ka patars,mums tyrimas parode,kad maniske alergiska dulkiu erkutem ir viskas 🤦‍♀️ tai pati stebedavau, ribojau pieno produktus ir bananus ir galima sakyt jau visai nebereaguoja i nieka,bet vistiek stengiuosi neduot daug ir daznai nei bananu nei pieno produktu.. drauges mergaitei irgi buvo darytas tyrimas gal 4men kai buvo,tai ten isvis parode,kad netoleruoja to ka ji(mama) tuo metu valge,nors ir taip jau ilga laika daug ko buvo atsisakiusi 🤦‍♀️

 2. User has not uploaded an avatar
  Pirmąkart prieš 1 d.

  Renata_27 parašė:
  Nes db visko atsisakiau kas susije su karvės pienu ir gliutejinu tai tikrai matau pagerėjimą. Ir kakutis visai kitoks. Ir pati mažylė daug ramesnė. Tai suprantu kad…

  Man taip pat aktualu, nes dabar toks jausmas, kad nebėra ką valgyt 🙈

 3. User has not uploaded an avatar
  eglepaulina prieš 1 d.

  Indr_e parašė:
  Sveikos! Ar kuri jau susidurete su 4 menesiu miego regresu?
  Kai suejo 3 men, gavom 6 valente vakcina... atrodo praejo ramiai pirmos dienos po …

  Mums panašiai buvo,esmė tokia..išdygo du dantukai.🤷🏻‍♀️Mums 4mėn.

 4. User has not uploaded an avatar
  Inasmik prieš 20 val.

  Realiste parašė:
  Ir aš šiuo metu atsisakinėju šitų. Gal meniu savo pasidalint galit, idėjos nepakenks

  As taip pat mielai perskaityciau meniu:))

 5. Figli
  Figli prieš 14 val.

  Nuo 5.5 men. Ragavimai