Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2020 m. Rugpjūtinukai 🤰💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Ana Viktoria prieš 2 val.

  O aš vaikštau nerami jau kurį laiką, nes dukrytė visiškai neguguoja, kartais išleidžia visokius garselius, kai migdosi daro "aaaaa", bet tai viskas. Girdi tikrai puikiai, nes kitam kambary kažkas nukrenta ir ji pašoka..

 2. Meskinuke
  Meskinuke prieš 1 val.

  Maniskiui po meningokoko skiepo guziukas kojyteje,nors po skiepo praejo jau beveik 2 sav.

 3. User has not uploaded an avatar
  vysnaitei prieš 59 min.

  Pastebėjau, kad vis pakreipusi galvytę į vieną pusę. Kai pradėjau labiau gilintis ir domėtis...pradėjo šiauštis plaukai. Kam dar tai pasireiškė? Ką darote? Pas neurologą, masažai, mankštos?... Pasidalinkit patirtimi

 4. tarkuotassuris
  tarkuotassuris prieš 49 min.

  kristge parašė:
  Mes prieš kelias dienas gavome 4mėn skiepą. Gal kas irgi jau sulaukėte jo? Vaikui po skiepo sukilo temperatūra ir atsidaro guzas kojytėje. Jau antra diena kaip jis …

  Mes gavome jau, bet mums su pilveliu blogai, turbūt nuo roto vakcinos. Vargstam jau 5 dieną..

  vysnaitei parašė:
  Pastebėjau, kad vis pakreipusi galvytę į vieną pusę. Kai pradėjau labiau gilintis ir domėtis...pradėjo šiauštis plaukai. Kam dar tai pasireiškė? Ką darote? Pas neur…

  Na mums buvo, kad pastebėjau jog mėgsta miegoti tik į vieną pusę galvą nusukęs, bet tada ėmiau nešioti jį dieną visada pakreipus į priešingą pusę, kalbinti iš kitos pusės ir po kokios savaitės praėjo. O jums labai stipriai tas išreikšta? Tiesiog daugiau stenkitės, kad suktų į kitą pusę.

 5. User has not uploaded an avatar
  vysnaitei prieš 35 min.

  tarkuotassuris parašė:
  Mes gavome jau, bet mums su pilveliu blogai, turbūt nuo roto vakcinos. Vargstam jau 5 dieną..

  Tai kad tik dabar pradėjau atkreipti dėmesį, pradėjau skaityti, domėtis, tai oj oj, geriau būčiau neskaičius. Pas gyd tik gruodžio gale, tai nelauksiu, skambinsiuos pirmadienį, gal priims, tik va ar priims tie visi konsultantai, kad visur registracija užraukta. Pradėjau fotografuoti galvą, žiūrėt formą, simetriją, bandau sukti į priešingą pusę, tai labai nenori, priešinsi