Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2021 liepinukai❤️

 1. Junique
  Junique prieš 9 val.

  09887 parašė:
  bet būna, kad dienos metu nori valgyt vos ne kas valandą, arba suvalgo 200ml ir dar neužtenka.. tai nuomonių visokių yra

  O kas valanda kas kiek suvalgo? Arba kai suvalgo 200ml ir daugiau po kiek val vel valgo? Bet tikrai dar daug nesveria. Tai dar priklauso koks prieaugis kiekviena menesi, o ne kiek sveria. Vaikai irgi skirtingi gime juk. Beto ju irgi ir virskinimo sistemos skirtingai dirba ir medziagu apykaita. Beto ar visada ar tik tarpais? Pas mus buna augimo suoliu turbut, kad irgi valgo ir valgo istisai, poto vel apreteja kuriam laikui. Pirma menesi valgydavo daug po daznai. Dsbar atvirksciai, kaip tik po maziau suvalgo ir turi net savo valgymo laikus, pvz pirmoj dienos pusej buna ''edresne'', poto beveik nieko nevalgo vos ne. Na bet as ir nebandau ispraust jos i remus.

 2. User has not uploaded an avatar
  09887 prieš 9 val.

  Junique parašė:
  O kas valanda kas kiek suvalgo? Arba kai suvalgo 200ml ir daugiau po kiek val vel valgo? Bet tikrai dar daug nesveria. Tai dar priklauso koks prieaugis kiekviena me…

  kas valanda būna kad ir po 150ml kartais, bet dažniausiai ir 200 neužtenka. Pas mus taip pat pirma dienos puseje daugiau valgo, bandom duoti ir vandenuko tarp valgymu, bet spjauna lauk nepatinka, pirmus men priaugom po 1kg ir trečia 600g priaugo, bet vistiek daug valgo dienos metu, naktį tik 1, ir tai naktį galėtu ir nevalgyti ikištum soske ir užmigtu, ko diena tikrai nebūtu to,

 3. Junique
  Junique prieš 9 val.

  09887 parašė:
  kas valanda būna kad ir po 150ml kartais, bet dažniausiai ir 200 neužtenka. Pas mus taip pat pirma dienos puseje daugiau valgo, bandom duoti ir vandenuko tarp valgy…

  Bet juk svorio priauga ne per daug.... Suprantu kad gal sunku kas tiek laiko maitint, bet nieko daugiau blogo nematau...

 4. Tomute93
  Tomute93 prieš 8 val.

  Mes valgom daznai irgi kas dvi valandas po 120 kartais 150 iveikia. Nakti nesukelia. Tai tikrai manau nera ko pergyventi nes visi skirtingi vaikai yra ir ju poreikiai.mes 2 men sverem 6.7 ir 64 cm. Jau ant kojų tokiu raukšlių atsiranda bet nei kiek nepergyvenu🙂

 5. Junique
  Junique prieš 7 val.

  Tomute93 parašė:
  Mes valgom daznai irgi kas dvi valandas po 120 kartais 150 iveikia. Nakti nesukelia. Tai tikrai manau nera ko pergyventi nes visi skirtingi vaikai yra ir ju poreiki…

  Bet kazkaip dar tas svoris irgi skirtingai pasiskirsto. Nes cia jau atrodo kad 3men 6.9kg labai daug, bet as kai paziurejau tai sunus svere dar zymiai daugiau 🤭 ir priaugdavo po daug, bet nebuvo nei storas, nei stambus. Neturejo raukslyciu net. O va dukryte sveria atrodo ant tiek maziau, priauga irgi labai jau santuriai, bet pavalgius atrodo pavalgius, ir pagurklis, ir visa kaip bandele guli zandus isputus, leskos 😁 nu vat kazkaip vistiek skirtingai labai.

3,00 €
2,00 €