Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Tokio amžiaus kūdikis jau bando verstis nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitinate krūtimi, jūsų kūnui per dieną reikia maždaug 25 procentų daugiau kalorijų negu paprastai, taigi iš viso 2 500, jeigu jūsų norma yra 2 000.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. daivosd
  daivosd prieš 17 val.

  Bubkee parašė:
  Sveiki, norejau pasiteirauti ar jusu maziukams nebuna taip, kad vaikas kietai iminga ir po kokios 1val. Nei is sio nei is to, pradeda garsiai labai graudziai verkti…

  Mažiukai mato tai ko mes nematom- eterinio pasaulio būtybes, ne visos jos draugiškos, todėl miegam kartu, taip apsaugom, o jei kartais ir suklykia, paglosčius nurimsta. Trečioji dukra anksti( nuo metų) kalbėt pradėjo, tai papasakoja daug, ir pasibara su jais😀

 2. daivosd
  daivosd prieš 17 val.

  linnutia parašė:
  Ar kas nors planuojate pradėti duoti ragauti vaikučiams normalaus maisto nuo 4mėn? Ar visgi lauksite 6mėn? Mūsų ponas dieną/naktį valgo kas 2val, jau pavargau, ener…

  Anksčiau pradėjus primaitinti, gali dar blogiau būti, jei žarnynas dar pilnai nepajėgus virškinti. Man paprasčiau kas 2 val žindyti iki 6 mėn, nes paskui prasideda kiti reikalai😀

 3. User has not uploaded an avatar
  Bagira prieš 14 val.

  linnutia parašė:
  Ar kas nors planuojate pradėti duoti ragauti vaikučiams normalaus maisto nuo 4mėn? Ar visgi lauksite 6mėn? Mūsų ponas dieną/naktį valgo kas 2val, jau pavargau, ener…

  Aš pradėsiu nuo 4mėn, kaip ir su vyresne dukra, bet kaip kažkuri narė ir rašė, tai užtrunka ir kol atsiras tas vienas maitinimas praeis tikrai laiko

 4. linnutia
  linnutia prieš 13 val.

  Bagira parašė:
  Aš pradėsiu nuo 4mėn, kaip ir su vyresne dukra, bet kaip kažkuri narė ir rašė, tai užtrunka ir kol atsiras tas vienas maitinimas praeis tikrai laiko

  Tai va, kol atsiras tas 1 pilnas maitinimas ir ateis 6 mėn 🤷‍♀️😅

 5. MOT1
  MOT1 prieš 8 val.

  linnutia parašė:
  Kaip fainiai, jau ir aš užpavydėjau 😅🥰👌 Super, labai džiaugiuos už Jus ir mažylius. Skanaus!!! 😅🥰

  Tiesiog kolkas labai valgūs vaikai, uztad pm darosi neidomus, tiktai nakti jo labai norisi😄