Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Gerdute1993
  Gerdute1993 prieš 53 min.

  Sponka parašė:
  Mamos, as dabar su klausimu, skaitau, kad visi mazyliai ciunkina tas rankytes, maniskis isikirtes vien nyksti ir praktiskai non stop. Duodi zaisliuka, bando ji grau…

  Mano pana bevalgydama kisa kumsti i burna o kai budrauja tai ir soske nepadeda spjauna ir kisa i burna pirstus. Mazi bet gudrus vaikai kazi ar apgausit

 2. Aigust prieš 38 min.

  Pasiflora parašė:
  Pirkau merino vilnos šalmuką iš Green Rose, fainas visai. O užmaunamą „šalikėlį“ iš Reserved

  O jis pakankamai siltas ziemai? Ir kaip dydis, gerai priglunda, neislenda ausytes?

 3. User has not uploaded an avatar
  Pasiflora prieš 25 min.

  Aigust parašė:
  O jis pakankamai siltas ziemai? Ir kaip dydis, gerai priglunda, neislenda ausytes?

  Šalmukas tikrai neblogas, gerai priglunda, mūsų žiemoms, manau pats tas. Jeigu žvarbiom dienom atrodys per šalta, kapišoną nuo kombio uzmausit ;) Tik aš norėčiau platesnės apatinės dalies, kad daugiau krūtinės uždengtų, nes pagrinde į lauką su nešyne einam, o vaiką aprengiu tik bodžiuku ir džemperiu. Jeigu su vežimu, tai tada viskas ok, vaikas apmuturiuotas kombinezone guli Dydį ėmiau 0-6 mėn.

 4. Aigust prieš 17 min.

  Pasiflora parašė:
  Šalmukas tikrai neblogas, gerai priglunda, mūsų žiemoms, manau pats tas. Jeigu žvarbiom dienom atrodys per šalta, kapišoną nuo kombio uzmausit ;) Tik aš norėčiau pl…

  Liuks, pabandysiu sita! As turiu kitoki 44 dydzio, tai didelis labai. Surisau virsuj toki turbana, bet vis tiek nesamone, kai dukra suka galvyte, tai ji sukiojasi kepures viduj ir pastoviai ausis islenda 🤦‍♀️😀 o kai einat su nesykle, tik kepure dedat ar dar koki kapisona nuo dzemperio?

 5. Vigeri prieš 3 min.

  O jūsų vaikam nuo tų nuolat bėgančių seilių barzda ne raudona? Ką darot? Maniškio baisu,kaip nuplikyta. Patepu tik vakare kai užmiega ir naktį,ryte atsikėlus dar nieko,bet per dieną vėl.....