Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2021 metų sausinukai ❤️🌸

 1. User has not uploaded an avatar
  ci0brelis prieš 1 d.

  InguTx3M parašė:
  Sveikos, gal jau diskutuota ir praleidau. Ką galvojat, matinančios savo pienuku, apie covid skiepus, gal tarėtės su gydytojom ir yra kokios krečios rekomendacijos k…

  O mano seimos gydytoja nerekomendavo.... visiskai pasimetus as.

 2. munton
  munton prieš 1 d.

  ci0brelis parašė:
  O mano seimos gydytoja nerekomendavo.... visiskai pasimetus as.

  Aš, kol maitinu, nusprendžiau tikrai nesiskiepyti. Juk jokių tyrimų neatlikta, naujos vakcinos, niekas nežinoma. Pienukas gaminasi iš kraujo, reiškia pasiskiepijus "kažkas" teks ir vaikučiui. Juk vaikų nerekomenduoja skiepyti. Jauniems žmonėms geriausiai astra zeneca, turbūt ją ir imčiau, kai nebemaitinsiu. Taip, liga labai baisi ir ne tik jos eiga, bet ir padariniai. Tačiau aš labai tikiuosi, kad nesusirgsiu, o vyras jau skiepijiamas.

 3. MonikaSim prieš 1 d.

  munton parašė:
  Aš, kol maitinu, nusprendžiau tikrai nesiskiepyti. Juk jokių tyrimų neatlikta, naujos vakcinos, niekas nežinoma. Pienukas gaminasi iš kraujo, reiškia pasiskiepijus …

  Su pfizer ir moderna atlikti tyrimai su virš 90tūkst.nėščiųjų ir žindančiųjų savanorių. Vienareikšmiškai skiepytis, nes antikūniai persiduoda per pieną vaikui ir taip jis apsaugomas. Žindymo grupėje pilna info apie tuos skiepus. Jei nesi antivax tai tik už vakcinas! Nes nežinai, kokios komplikqcijos gali sulaukti sirgdama, o jei panirsi į komą? Jei reanimacijoje atsidirsi? Ir visada yra geriau nesusirgti 🙂 geriau nerizikuoti tiesiog. Čia aš taip manau 🙂 vyras gavo pfizer, tai truputį tik sakė galva kaip trenkta kokia ir viskas.

 4. User has not uploaded an avatar
  ci0brelis prieš 1 d.

  munton parašė:
  Aš, kol maitinu, nusprendžiau tikrai nesiskiepyti. Juk jokių tyrimų neatlikta, naujos vakcinos, niekas nežinoma. Pienukas gaminasi iš kraujo, reiškia pasiskiepijus …

  As persirgus... tiksliau, pagimdziau jau sirgdama tfu tfu viskas gerai. Vaikeliui neigiami testai buvo👶🏼

 5. MonikaSim prieš 21 val.

  ci0brelis parašė:
  As persirgus... tiksliau, pagimdziau jau sirgdama tfu tfu viskas gerai. Vaikeliui neigiami testai buvo👶🏼

  Tai va, gerqi kad pasisekė! Juk vienai mamytei nepasisekė besilaukiant... tai dl to ir sakau, kad čia mažiausiai reiktų rizikuot tiek savo, tiek vaiko sveikata.