Kūdikiui 3 mėnesiai ir 3 savaitės

Judviejų mažyliui patinka ištiesti rankytes ir liesti viską, ką tik jis gali pagriebti. Gerėjant koordinacijai jis išmoksta siekti daiktų, kurie patraukia jo dėmesį, ir juos paimti.

Kūdikio žvairumas

Naujagimių matomas pasaulis yra blankus, miglotas, juodai-baltas, tačiau kūdikiui augant jo rega sparčiai tobulėja. Geriau matantis kūdikis ima vis labiau domėtis aplinka ir iš pradžių suka bei kelia galvytę stebėdamas jam patikusius daiktus.

2-3 mėnesių amžiaus kūdikis daiktus ima sekti tik akimis, jam jau nereikia pasukti galvytės, tačiau vaikučiai dažnai žvairuoja. Kūdikio „pažvairavimai“ turėtų retėti ir palaipsniui visiškai išnykti iki 3-5 mėnesių amžiaus, kuomet atsiranda abiakis matymas. Kartais kūdikis žvelgia tiesiai, tačiau dėl anatominės veiduko sandaros atrodo, kad mažylis žvairuoja.

Kūdikis apsiverčia

Kūdikis išmoko apsiversti nuo pilvuko ant nugaros sulaukęs maždaug 2 mėnesių amžiaus, tačiau tik dabar jis pradeda verstis ir į kitą pusę, t.y. nuo nugaros ant pilvuko.

Greitai pastebėsite, kad kūdikis mieliau verčiasi per vieną pusę, pavyzdžiui, per dešinę, tad vienos pusės raumenys tvirtėja kiek sparčiau, nei kitos. Treniruokite ir kitą kūdikio pusę. Prieikite prie kūdikio iš mažiau mėgstamos pusės, padėkite ar rodykite mėgstamą žaisliuką ir skatinkite kūdikį verstis.

Kūdikis įpranta prie aplinkos

Kūdikiai puikiai suvokia ir prisimena savo aplinką, joje jaučiasi ramūs ir saugūs, gali sparčiau tobulėti. Mokslininkai atliko tai įrodantį eksperimentą su maždaug 3 mėnesių kūdikiais.

Prie mažylių kojyčių ir virš galvos kybančių karuselių buvo pririšti kaspinai. Nuolat kojytes judinantys kūdikiai ilgainiui pastebėjo, kad pajudinus koją ima judėti ir prie jos pririšta karuselė. Karuselės judėjimas džiugina ir domina mažylį, tad jis ima spardytis dažniau. Pakartojus eksperimentą po savaitės, kūdikiai ėmė spardytis iškart, t.y. jie prisiminė, kad judinant kojas judės ir virš galvos esanti karuselė.

Jeigu kūdikių aplinka bent truputį pasikeisdavo, pavyzdžiui, ant lovelės krašto buvo užkabintas spalvotas pledas, mažyliai nebesuprato, kaip pajudinti karuselę. Jie spardėsi rečiau, atsitiktinai, iki kol pastebėdavo kojų ir karuselės judinimo sąsają, t.y. pamoką teko išmokti iš naujo.

Žinoma, naujos patirtys kūdikiui labai svarbios, tačiau reikėtų suprasti, kad net ir menkiausi pokyčiai gali sutrikdyti kūdikio ritmą, mažylis gali primiršti jau išmoktus įgūdžius.

„Išlepintas“ kūdikis

Dauguma 6-8 savaičių kūdikių „nulipa“ nuo rankų. Žindymai retėja ir trumpėja, o kūdikis jaučiasi patogiai stebėdamas pasaulį iš savo lopšio ar gultuko, tačiau kai kurie mažyliai nori nuolat būti mamos glėbyje iki 3, 6 mėnesių ar net metukų!

Įsitikinimas, kad „išlepiname“ dažnai nešiojamą kūdikį, jis auga nesavarankiškas, įsikibęs mamos sijono, yra klaidingas. Mokslininkų teigimu, kūdikio poreikių patenkinimas padeda formuotis saugaus prieraišumo jausmui. Kūdikystėje susiformavus saugiam prieraišumui, vaikučiai auga drąsesni, savarankiškesni, jie nuo mažumės jaučia mamos globą, palaikymą ir noriai tyrinėja pasaulį, susipažįsta, bendrauja su aplinkiniais.

Faktas

Jeigu maitini krūtimi, tavo kūnui per dieną reikia maždaug 25 % daugiau kalorijų negu paprastai – taigi iš viso 2500, jeigu tavo norma yra 2000.

2020 m. Birželinukai ❤️

Sunburst prieš 2 val.

Sveiki, gal kažkuri susidūrė su tokia situacija, ne nzn ka galvot, tai va suneli matinu pati ir kas dvi tris valandas, bet jau savaite kaip atsirado rudos, rausvos isskyros kaip kad prieš menesines buna, tačiau taip ir normaliai nesusergu😒Viena diena pateplioja, kita lyg nieko o paskui vel katojasi, jau daugiau nei savaitę taip tesiasi. ..Ne nzn ar čia normalu ar eiti pasitikrinti.🤔Gal jums taip buvo?

bitinelis prieš 2 val.

Silence27 parašė:
    As tai tiesiog nebemigdau kieme 🤷‍♀️ man namuose puikiai ismiega, i lauka iseinu ant ranku pasiemusi, pasivaikstom sen ten ir griztam, nesioklej nebepatinka, nes no…

Gyvenciau name, tai ir as ant ranku issinesciau kad nereiktu cia ratu sukt aplink kur pilna masinu.. namie maniskis irgi normaliai miega, bet norisi i lauka isvaziuoti tai tenka tik tada kai migdosi nes kitaip nepabus nes jam reikia viska matyt

3. Vaivulka2001
    Vaivulka2001 prieš 1 val.

Anita parašė:
    Mane gal nulinciuosit, bet as autokedutej apie pora valandu pavezioju parke, tai maziukas net issiziojes miega 😴

Tada mane nulinciuoti prie to pacio 😀 vezime max 10min lauke ir tada begte namo ir baigiasi visi pasivazinejimai. O va auto kedutej zymiai geriau sekasi

VaidaJok prieš 16 min.

Sveikos. Ar skiepijote visos savo vaikus?

5. JurateNz
    JurateNz prieš 2 min.

Sveikos Pasiskiepojome nuo meningokoko, temperatura nesukilo, bet va vaikutis po kiekvieno valgymo skystai kakoja ir matosi nesuvirskintas pienas.. ar kaim taip buve? Tai reakcija i skiepa? Skiepijomes treciadieni, is treciadienio i ketvirtadienio nakti prasidejo tokie dalykai ir dar tesiasi..