Pilvo raumenų diastazė (išsiskyrimas) (89)

Pilvo raumenų išsiskyrimas diastazė Tetiana Mandziuk | Shutterstock.com

Viena dažniausių estetinių ir fizinių moterų problemų po gimdymo – likęs pūpsantis ar nukaręs pilvukas. Natūralu, kad kiekviena nori kuo greičiau atgauti kūno linijas, buvusias iki nėštumo, tačiau kai kuriais atvejais nepadeda nei subalansuota mityba, nei sportas. Viena pagrindinių to priežasčių – atsiskyrę tiesieji pilvo raumenys.

Pilvo raumenų diastazė – kas tai?

Pilvo raumenų diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas nėštumo metu, suardantis pilvo sienos vientisumą. Kairės ir dešinės pusės raumenys atsiskiria viduryje ties baltąja linija. Ši būklė būdinga maždaug 30–70%. visų nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų.

Diastazės atsiradimo priežastys

Paskutinįjį nėštumo trimestrą pilvo raumenų atsiskyrimas būdingas beveik visoms nėščiosioms: sparčiai augantis vaisius, didėjanti placenta tempia ir pilvo raumenis. Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas – visiškai normalus reiškinys.

Pilvo raumenų diastazę gali išprovokuoti net ir intensyvesnis kosulys ar čiaudėjimas, pilvo raumenims tenkanti apkrova keliant didesnius, sunkesnius daiktus.

Tačiau diastazė dažniausiai išsivysto, kai:

 • Nėščioji smulki, siauru dubeniu, o naujagimio svoris – didesnis už vidutinį;
 • Nėštumas daugiavaisis;
 • Nėštumo metu fizinis krūvis buvo per didelis;
 • Nėštumai – dažni (gimdomi pametinukai);
 • Motinos pilvo presas iki nėštumo buvo silpnas;
 • Buvo atlikta cezario pjūvio operacija.

Kokių problemų sukelia pilvo raumenų diastazė?

Didžioji dalis moterų dėl didesnio pilvo po nėštumo pradeda kompleksuoti, slepia jį po laisvesniais drabužiais ir pan., todėl visų pirma tai – estetinė problema. Tačiau ilgainiui pastebimi ir sveikatos negalavimai, siejami su atsiskyrusiais pilvo raumenimis.

Dažnai pilvo raumenų diastazė gali būti susijusi su šiais negalavimais:

 • Apatinės nugaros dalies skausmu;
 • Netaisyklinga laikysena;
 • Silpnu dubens dugnu;
 • Šlapimo nelaikymu;
 • Chronišku vidurių užkietėjimu;
 • Išvaržomis;
 • Suprastėjusiu lytiniu gyvenimu.

Kaip gydoma pilvo raumenų diastazė?

Pakonsultuoti dėl pilvo raumenų išsiskyrimo gali kineziterapeutai, chirurgai ar plastikos chirurgai.

Gydymo metodai priklauso nuo pilvo raumenų diastazės laipsnio.

Dažniausiai pilvo raumenų išsiskyrimas gydomas šiais būdais:

 1. Korseto nešiojimas. Profilaktinė priemonė mažinant pilvo raumenų diastazę gali būti korsetas, suveržiantis pilvą. Korsetų reikia vengti nuo trečiojo nėštumo trimestro iki 6 sav. po gimdymo. Patarti, ar jūsų atveju reikia nešioti korsetą, gali kineziterapeutas.
 2. Kineziterapija. Bene dažniausiai pilvo raumenų padėtis koreguojama specialiais pratimais – treniruojami gilieji pilvo raumenys, vengiant pratimų, apkraunančių tiesiuosius pilvo raumenis. Pagrindinis treniruočių tikslas – sustiprinti pilvo raumenis, kad jie kuo greičiau grįžtų į iki nėštumo buvusį funkcinį lygį.
 3. Chirurginis gydymas. Kai būklė – įsisenėjusi ar kitais metodais įveikti pilvo raumenų diastazės neįmanoma, gydoma chirurginiu būdu – operuojant. Operaciją reikėtų atlikti tik toms moterims, kurios daugiau gimdyti nebeplanuoja. Po operacijos galimos komplikacijos, todėl pirmiausia patariama išbandyti kitus aprašytuosius gydymo būdus.

Atlikti pilvo raumenų patikrą rekomenduojama po gimdymo praėjus 1,5–2 mėn.: tuo metu gimda jau būna visiškai išsivaliusi ir beveik pasiekusi įprastą dydį.

Kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo efektyvesnių ir greitesnių rezultatų galite tikėtis.

Pasitaiko atvejų, kad pilvo raumenų diastazė nustatoma po gimdymo praėjus net ir keleriems metams, ir ją vis dar galima pakoreguoti pratimais pilvui.

Plastinę pilvo operaciją galima atlikti bet kuriuo metu: kartais operaciją renkasi net ir prieš kelis dešimtmečius gimdžiusios moterys.

Susiję straipsniai

Nėščiosios pilvuko nusileidimas prieš gimdymą

Nėščiosios pilvas artėjant gimdymo terminui staiga pasikeičia – šiek tiek pasmunka žemyn. Taip nutinka dėl to, kad vaisius apsiverčia žemyn galva.

Prasidėjo gimdymas: kada reikėtų vykti į ligoninę?

Kada prasideda tikrasis gimdymas ir kuriuo metu jau tikrai reikia būti ligoninėje? Verta žinoti 5-1-1 taisyklę!

Cezario pjūvio operacija pagal pageidavimą

Nuo 2024 m. sausio įsigaliojo nauja tvarka, suteikianti galimybę gimdyvėms rinktis cezario pjūvio operaciją pagal pageidavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  omiste prieš 5 mėn.

  RyzaVovere parašė:
  Sveiki, kiek cm buvo diastaze?
  Gal Kaune kas turi rekomendaciju del kineziterapeutu? Kike ieskojau tai nieks nedi…

  Į Kauną važinėju dėl diastazės pas labai nuostabią kineziterapeutę Brigitą Zachovajevienę https://fiziomedika.lt/doctors/brigita-zachovajeviene/
  Man ji kaip stebūkladarė Atrodo, akim ir rankom viską nuskanuoja, puikiai išmano. Ir šilta, miela. Laaabai rekomenduoju.

 2. saara prieš 2 mėn.

  Sveiki, domina gal kas Klaipėdoje darėtės operaciją, įdomu pas ką?

 3. User has not uploaded an avatar
  RyzaVovere prieš 2 mėn.

  omiste parašė:
  Į Kauną važinėju dėl diastazės pas labai nuostabią kineziterapeutę Brigitą Zachovajevienę https://fiziomedika.lt/doctors/brigita-zachovajeviene/

  Ar tik nebus tobulo anatomijos destytojo zmona😊👌tada tikiu, kad ismano savo darba! Ar pasiteisino?? Labai nenoriu operacijos

 4. Cherri
  Cherri prieš 2 mėn.

  omiste parašė:
  Į Kauną važinėju dėl diastazės pas labai nuostabią kineziterapeutę Brigitą Zachovajevienę https://fiziomedika.lt/doctors/brigita-zachovajeviene/

  aciu uz rekomendacija reiks pasidomet

 5. User has not uploaded an avatar
  1000 prieš 1 mėn.

  Sveiki. Domina per kiek laiko po operacijos nebejautėt raumenų skausmo/tempimo. 2 mėnesiai po operacijos negaliu padaryt jokio pilvo preso pratimo, nes skauda raumenis.