Pilvo raumenų diastazė (išsiskyrimas) (7)

Pilvo raumenų išsiskyrimas diastazė Tetiana Mandziuk | Shutterstock.com

Viena dažniausių estetinių ir fizinių moterų problemų po gimdymo – likęs pūpsantis ar nukaręs pilvukas. Natūralu, kad kiekviena nori kuo greičiau atgauti kūno linijas, buvusias iki nėštumo, tačiau kai kuriais atvejais nepadeda nei subalansuota mityba, nei sportas. Viena pagrindinių to priežasčių – atsiskyrę tiesieji pilvo raumenys.

Pilvo raumenų diastazė – kas tai?

Pilvo raumenų diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas nėštumo metu, suardantis pilvo sienos vientisumą. Kairės ir dešinės pusės raumenys atsiskiria viduryje ties baltąja linija. Ši būklė būdinga maždaug 30–70%. visų nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų.

Diastazės atsiradimo priežastys

Paskutinįjį nėštumo trimestrą pilvo raumenų atsiskyrimas būdingas beveik visoms nėščiosioms: sparčiai augantis vaisius, didėjanti placenta tempia ir pilvo raumenis. Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas – visiškai normalus reiškinys.

Pilvo raumenų diastazę gali išprovokuoti net ir intensyvesnis kosulys ar čiaudėjimas, pilvo raumenims tenkanti apkrova keliant didesnius, sunkesnius daiktus.

Tačiau diastazė dažniausiai išsivysto, kai:

 • Nėščioji smulki, siauru dubeniu, o naujagimio svoris – didesnis už vidutinį;
 • Nėštumas daugiavaisis;
 • Nėštumo metu fizinis krūvis buvo per didelis;
 • Nėštumai – dažni (gimdomi pametinukai);
 • Motinos pilvo presas iki nėštumo buvo silpnas;
 • Buvo atlikta cezario pjūvio operacija.

Kokių problemų sukelia pilvo raumenų diastazė?

Didžioji dalis moterų dėl didesnio pilvo po nėštumo pradeda kompleksuoti, slepia jį po laisvesniais drabužiais ir pan., todėl visų pirma tai – estetinė problema. Tačiau ilgainiui pastebimi ir sveikatos negalavimai, siejami su atsiskyrusiais pilvo raumenimis.

Dažnai pilvo raumenų diastazė gali būti susijusi su šiais negalavimais:

 • Apatinės nugaros dalies skausmu;
 • Netaisyklinga laikysena;
 • Silpnu dubens dugnu;
 • Šlapimo nelaikymu;
 • Chronišku vidurių užkietėjimu;
 • Išvaržomis;
 • Suprastėjusiu lytiniu gyvenimu.

Kaip gydoma pilvo raumenų diastazė?

Pakonsultuoti dėl pilvo raumenų išsiskyrimo gali kineziterapeutai, chirurgai ar plastikos chirurgai.

Gydymo metodai priklauso nuo pilvo raumenų diastazės laipsnio.

Dažniausiai pilvo raumenų išsiskyrimas gydomas šiais būdais:

 1. Korseto nešiojimas. Profilaktinė priemonė mažinant pilvo raumenų diastazę gali būti korsetas, suveržiantis pilvą. Korsetų reikia vengti nuo trečiojo nėštumo trimestro iki 6 sav. po gimdymo. Patarti, ar jūsų atveju reikia nešioti korsetą, gali kineziterapeutas.
 2. Kineziterapija. Bene dažniausiai pilvo raumenų padėtis koreguojama specialiais pratimais – treniruojami gilieji pilvo raumenys, vengiant pratimų, apkraunančių tiesiuosius pilvo raumenis. Pagrindinis treniruočių tikslas – sustiprinti pilvo raumenis, kad jie kuo greičiau grįžtų į iki nėštumo buvusį funkcinį lygį.
 3. Chirurginis gydymas. Kai būklė – įsisenėjusi ar kitais metodais įveikti pilvo raumenų diastazės neįmanoma, gydoma chirurginiu būdu – operuojant. Operaciją reikėtų atlikti tik toms moterims, kurios daugiau gimdyti nebeplanuoja. Po operacijos galimos komplikacijos, todėl pirmiausia patariama išbandyti kitus aprašytuosius gydymo būdus.

Atlikti pilvo raumenų patikrą rekomenduojama po gimdymo praėjus 1,5–2 mėn.: tuo metu gimda jau būna visiškai išsivaliusi ir beveik pasiekusi įprastą dydį.

Kuo anksčiau pradėsite gydymą, tuo efektyvesnių ir greitesnių rezultatų galite tikėtis.

Pasitaiko atvejų, kad pilvo raumenų diastazė nustatoma po gimdymo praėjus net ir keleriems metams, ir ją vis dar galima pakoreguoti pratimais pilvui.

Plastinę pilvo operaciją galima atlikti bet kuriuo metu: kartais operaciją renkasi net ir prieš kelis dešimtmečius gimdžiusios moterys.

Naujausi komentarai

 1. linucikas
  linucikas prieš 8 mėn.

  O ar daro tokias operacijas valstybinėse ligoninėse Vilniuje?

 2. SimonaIN
  SimonaIN prieš 6 mėn.

  Laba diena, ar yra jau pasidariusių diastazės ir bambos išvaržos operaciją? Susidūriau su keletą nuomonių dėl limfodrenažinio masažo pooperaciniame laikotarpyje, ar Jums skyrė jį?

 3. Isabel
  Isabel prieš 5 mėn.

  Laba diena, ar nieko tokio, jei antro nėštumo metu skauda raumenų diastazės išvaržą, atsiradusią po pirmo nėštumo?

 4. Gintarė S.S.
  Gintarė S.S. prieš 1 mėn.

  Sveikos, gal kieno nors kūdikiui buvo nustatyta pilvo raumenų diastazė? Išaugo ar reikėjo operacijos?

 5. Vanessa io
  Vanessa io prieš 1 mėn.

  Rūta M. parašė:
  Ne nu ir statistika 🤦‍♀️ 30-70 proc. Ka ji reiškia 🤷‍♀️

  Matyt, skirtingų tyrimų duomenimis