Kūdikio bambutės priežiūra (296)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. Drugeliis
  Drugeliis prieš 3 mėn.

  ingalile parašė:
  Oktoseptą naudoju, bet gydytoja rekomendavo briliantinę žaluma tepti “zelionka”.

  Ačiū reikės nusipirkti

 2. User has not uploaded an avatar
  Simasima321 prieš 3 mėn.

  Ar reiktu nerimauti, mums tik 5 paros. Vis pavalau kaip daktarai liepe vandeniu, bet man kazkaip neramu.

 3. User has not uploaded an avatar
  ingalile prieš 3 mėn.

  Mūsų 6 dieną nukrito. Irgi panasus vaizdas buvo. Skambinau gydytojai ir liepė tepti “zelionkes”. Valydavau du octisept ir 2 kartus du žaluma. Tai iš karto pagerėjo. Sėkmės

 4. User has not uploaded an avatar
  Pledukas prieš 2 mėn.

  Simasima321 parašė:
  Ar reiktu nerimauti, mums tik 5 paros. Vis pavalau kaip daktarai liepe vandeniu, bet man kazkaip neramu.

  Mums virkštelė nukrito 4 dieną, bet yra pūliukų. Valome 2 kart dienoje Octisept su vata. Daugiau kartų negalima, nes stabdytų gijimą. Daktarė sakė per tris dienas turėtų pagerėti, išsivalyti. Svarbiausia, kad neraudonuotų aplink, neskleistų nemalonaus kvapo, nekiltų temperatūra.

 5. User has not uploaded an avatar
  Ciaas2 prieš 1 mėn.

  lialia2 parašė:
  Mamytes ka daryti jei ant kudikio dar neuzgijusios bambutes sasukio pateko slapimo? Kudiki pervystant jis apsisisiojo.

  Gal kas zinote kaip elgtis jei pateko slapimo? Ar nuplovus reiktu papildomai sunerimti?