Kūdikio bambutės priežiūra (238)

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. ramuncykas
  ramuncykas prieš 5 d.

  mazmaza parašė:
  Mum gydytoja net su spirituka leido labai atsargiai isvalyt, nes jis uzdegina ir nebekraujuoja

  Pas mus bambutė nukrito bet iš vidaus šiek tiek drėgsta ir užsideda šašiukas na ten sudziuna tas šlapumas aplink ją. Nuvalau virintu vandenuku išsausinu po kiek vaiko vėl taip pat. O spiritu jai biški pravalau ji rėkia skauda. Kuo galima dar valyti kad neskaidėtų ir iš vidaus išsivalytų. Nes aš tik viršų apvalau o viduje nekrapštau bijau.

 2. mazmaza
  mazmaza prieš 4 d.

  ramuncykas parašė:
  Pas mus bambutė nukrito bet iš vidaus šiek tiek drėgsta ir užsideda šašiukas na ten sudziuna tas šlapumas aplink ją. Nuvalau virintu vandenuku išsausinu po kiek va…

  Nebijokit svariai isvalyt ten lieka nesvarumu ir nera greito gijimo ir poto slapiuoja

 3. ramuncykas
  ramuncykas prieš 4 d.

  mazmaza parašė:
  Nebijokit svariai isvalyt ten lieka nesvarumu ir nera greito gijimo ir poto slapiuoja

  Tai galima vidų irgi pavalyti labiau nieko nenutiks?

 4. mazmaza
  mazmaza prieš 4 d.

  ramuncykas parašė:
  Tai galima vidų irgi pavalyti labiau nieko nenutiks?

  Nzn kaip jusu bambute atrodo, bet reikia visur isvalyt.. As valiau su vaikisku ausu krapstuku. Man lb patogu juo buvo

 5. ramuncykas
  ramuncykas prieš 4 d.

  mazmaza parašė:
  Nzn kaip jusu bambute atrodo, bet reikia visur isvalyt.. As valiau su vaikisku ausu krapstuku. Man lb patogu juo buvo

  Aš su diskeliu vatos pirma nuvalau su virintu vandeniu šiltu o tada nusausinu ausų krapštukais. Visus kampelius bet va vidaus bijau liest labai tai tik kiek matosi ir čiut čiut vidaus. Kuo galima būtų pavalyti kad greičiau gytų bet nedegintų nes spiritas degina ir rėkia tada mažiukė. Ir kiek kartų į dieną valote bambutę?