Kūdikio bambutės priežiūra (426)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su jumis. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Jūs matote tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Galite nusipirkti specialių, naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudojate įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenkite jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Taip apsaugosite ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprauskite tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkitės į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirkite pagundai nukrapštyti virkštelę (net jeigu atrodo, kad ji vos laikosi). Virkštelė greitai nukris pati, o jus išvengsite rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Dzinte prieš 1 mėn.

  Laba diena, sakykit, ar normali spalva aplink bambą esančio žiedo? Man lyg raustelėjus, bet nesmirda, valau dažnai, nes labai bijau infekcijos..

 2. kristute1
  kristute1 prieš 1 mėn.

  Dzinte parašė:
  Laba diena, sakykit, ar normali spalva aplink bambą esančio žiedo? Man lyg raustelėjus, bet nesmirda, valau dažnai, nes labai bijau infekcijos..

  O viduj gerai išvalot? Maniškei lyg ir nebūdavo labai paraudę... Pradžioj aš irgi tik gražiai aplinkui pavalydavau, kol į namus atėjusi slaugytoja neparodė, kaip normaliai valyt, virkštelės kraštus atkelt gerai, ir būtinai išsausint.

 3. User has not uploaded an avatar
  Dzinte prieš 1 mėn.

  kristute1 parašė:
  O viduj gerai išvalot? Maniškei lyg ir nebūdavo labai paraudę... Pradžioj aš irgi tik gražiai aplinkui pavalydavau, kol į namus atėjusi slaugytoja neparodė, kaip no…

  Na mums irgi seselė sakė, kad giliau valyt, bet tas šašas nelabai leidžia prieiti, tik iš viršaus. Bandau kuo dažniau valyt. O kAip jūs sausinat? Imat sausą krapštuką, nepurškiat niekuo ir nuvalot? Nebaisu, kad liekas vatos plaukelių? O vata tai nedezinfekuota..

 4. User has not uploaded an avatar
  RomaRoma prieš 1 mėn.

  Dzinte parašė:
  Na mums irgi seselė sakė, kad giliau valyt, bet tas šašas nelabai leidžia prieiti, tik iš viršaus. Bandau kuo dažniau valyt. O kAip jūs sausinat? Imat sausą krapštu…

  Valiau su virintu vandeniu ir šiais lapeliais. Nuvalius šlapiai po to nuvaliau sausai. Nukritus segtukui užsidėjo toks labai rimtas syoras šašas tai jo nejudinau tik kraštelius pavalydavau. Po geveik geros savaites nukrito ir bambutė jau buvo užgijusi.

 5. kristute1
  kristute1 prieš 1 mėn.

  Dzinte parašė:
  Na mums irgi seselė sakė, kad giliau valyt, bet tas šašas nelabai leidžia prieiti, tik iš viršaus. Bandau kuo dažniau valyt. O kAip jūs sausinat? Imat sausą krapštu…

  Taip, tiesiog su sausu krapštuku valydavau. Man irgi baisu buvo atkelt, bet kai sesutė vieną kartą normaliai pavalė, tai pasirodė, kad ta virkštelė ten vos besilaiko ir nukrito už poros dienų sakė nebijot