Kūdikio bambutės priežiūra (279)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  agny prieš 2 mėn.

  Vilchik parašė:
  Nebūtinai, mums gimdymo namuose buvo blogai suryše bambyte ir jau kitą dieną kai išleido namo atsidurem lygoninei turėjo perešti tai mums ji tik užgyjo kai buvo bev…

  Na, bet ne po 7 😀 jau pirmajame savo komentare sakiau, kad reiktu tinkamai priziuret ir nebutu bedos, manau. O mamytei tai sakyciau tikrai pavalykit su oktiseptu, blogiau jau tikrai nebus

 2. User has not uploaded an avatar
  Vilchik prieš 2 mėn.

  agny parašė:
  Na, bet ne po 7 😀 jau pirmajame savo komentare sakiau, kad reiktu tinkamai priziuret ir nebutu bedos, manau. O mamytei tai sakyciau tikrai pavalykit su oktiseptu, b…

  Na taip.sutinku🙂mes irgi valem oksiseptiku ir dar buvo išrašė tepaliuka ir kažkoki skysti violetini😁neatsimenu pavadinimo tai pagelbėjo

 3. Typota
  Typota prieš 2 mėn.

  Man valant vandenuku irgi ilgai negijo bambutė tad pradėjau valyti su spiritinėmis servetėlėmis. Su jomis valiau dažnai, kas kelias valandas ir po 1,5 paros nukrito spaustukas o dar po nelipnų 2 parų nebeliko ir šašiukų

 4. MūsųLaimė
  MūsųLaimė prieš 2 mėn.

  Vikaaaa parašė:
  Sveikos mamytes ce ne apie kakuti bet gal kuriai taip buvo bambyte raudona ar ce labai nerimaut ar ne

  Oktiseptu dezinfekuokite, turetu susitvarkyti.

 5. User has not uploaded an avatar
  Vikaaaa prieš 2 mėn.

  Susitvarke viskas ačiū