Kūdikio bambutės priežiūra (382)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su jumis. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Jūs matote tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Galite nusipirkti specialių, naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudojate įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenkite jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Taip apsaugosite ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprauskite tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkitės į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirkite pagundai nukrapštyti virkštelę (net jeigu atrodo, kad ji vos laikosi). Virkštelė greitai nukris pati, o jus išvengsite rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. Braske19 prieš 1 mėn.

  Sveikos mamytes. Mums 5sav, virksteles liekana nukrito po savaites, bet dar iki dabar bambute nera sugijusi, pašlapiuoja, pasekretuoja, valau kaskart virintu vandenuku kai keiciu pampi, bet man atrodo lb ilgai ji jau gija nes kada nukrito virkstele... 🙄 sakykit cia normalu ar reiketu sunerimti, gal kam taip buvo?

 2. User has not uploaded an avatar
  Fatallie prieš 1 mėn.

  Sveikos, reik patrimo ar verta sunerimri del tokio vaizdo ar cia taip turi but? Jau dvi savaites, bet dar nenukrito ir to sasiuko vidury lyg kazkas dregnuoja.

 3. PeČius
  PeČius prieš 1 mėn.

  Fatallie parašė:
  Sveikos, reik patrimo ar verta sunerimri del tokio vaizdo ar cia taip turi but? Jau dvi savaites, bet dar nenukrito ir to sasiuko vidury lyg kazkas dregnuoja.

  O kaip dabar?

 4. User has not uploaded an avatar
  Fatallie prieš 1 mėn.

  PeČius parašė:
  O kaip dabar?

  Jau nukrito spaustukas savaime, o pries tai sasiukas iskrito, bet 2,5 sav praejo. Dabar liko tik naujai susidares sasiukas ant bambytes - tai kiuosi kad jau nebebus problemu

 5. PeČius
  PeČius prieš 1 mėn.

  Fatallie parašė:
  Jau nukrito spaustukas savaime, o pries tai sasiukas iskrito, bet 2,5 sav praejo. Dabar liko tik naujai susidares sasiukas ant bambytes - tai kiuosi kad jau nebebus…

  Taip ir norėjau nuraminti kad kažko neįprasto nematau. Bet žiūriu postas prieš 5 d. Man asmeniškai tie paslapiavimai tai ilgai tęsėsi. Man sakė nieko nedaryti, nieko ir nadariau. Kažkada jie baigėsi 😊