Kūdikio bambutės priežiūra (268)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. aru7
  aru7 prieš 6 mėn.

  monamint parašė:
  Jusu teiginys per daug kategoriskas

  Nematau jokio kategoriškumo,paargumentuokite, valykit nors švestu vandeniu dėl manęs. Aš neteigiu, kad tik spiritas užgydo, bet jeigu bamba raudonuoja, kam ilginti procesą? Pati valiau ir vandeniu ir spiritu, tad turiu ką palyginti,o rodos, tikrai stengiausi ir kruopščiai valiau vandeniu, tačiau pradėjo raudonuot apačia, plius mačiau kitų kūdykių bambas valytas vandeniu,dauguma mamų turėjo bėdų taip valydamos. Tad nebūkite pati kategoriška spiritui.

 2. User has not uploaded an avatar
  Vilchik prieš 3 mėn.

  Sveiki, o virintas vanduo bambutei tai kiek laipsniu užvirinti? Ar užvirini iki karšto ir lauki kol atšils?

 3. E.Va
  E.Va prieš 3 mėn.

  Vilchik parašė:
  Sveiki, o virintas vanduo bambutei tai kiek laipsniu užvirinti? Ar užvirini iki karšto ir lauki kol atšils?

  Pilnai uzvirinti vandeni (iki kol burbuliuot prades) ir viskas. Kambario temperaturos, suvilgius vatyte pavalyti, paskiau sausa vatyte nusausinti.

 4. User has not uploaded an avatar
  Vilchik prieš 3 mėn.

  E.Va parašė:
  Pilnai uzvirinti vandeni (iki kol burbuliuot prades) ir viskas. Kambario temperaturos, suvilgius vatyte pavalyti, paskiau sausa vatyte nusausinti.

  Ačiū😊

 5. User has not uploaded an avatar
  Laukiam Labai prieš 2 mėn.

  Sveikos, mamytes, mums 5 paros, bambute valom virintu vandeniu ir nusausinam, kada vaikutis razosi atrodo bambute islenda lauk ir pakraujuoja 🙄 ar cia normalu?