Kūdikio bambutės priežiūra (283)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Vikaaaa prieš 9 mėn.

  Susitvarke viskas ačiū

 2. Agniuka5
  Agniuka5 prieš 5 mėn.

  Help!!vakar nukrito virkštelė ir taip liko,ar čia viskas gerai?

 3. User has not uploaded an avatar
  rudojji prieš 4 mėn.

  Ar kam taip buvo? Ir ką daryti? Mums bambytes sugino ir nukrito anksti dar būnant ligoninėj. Kai grįžom namo po maudynių kita ryta radau ja gan daug prikraujavusia iš vidaus ir nuo to laiko jau 2 sav laikosi va toks didžiulis šašas. Valau antisrptiku. Seselė skambinau tai ale sakė sasa reikia nelaikyti... Nu blyn bet tai juk kraujuos...

 4. PeČius
  PeČius prieš 1 mėn.

  Panasu kad straipsnis is uzsienio literaturos paimtas. Nes Lietuvoj, kaip suprantu, ir maudyt ir valyt rekomenduojama, nustebau kad sis straipsnis to nesiulo. Abiem vaikam nei valiau nei maudziau. Viskas OK. Viskas tiksliai kaip pagal si straipsni susikloste.

  rudojji parašė:
  Ar kam taip buvo? Ir ką daryti? Mums bambytes sugino ir nukrito anksti dar būnant ligoninėj. Kai grįžom namo po maudynių kita ryta radau ja gan daug prikraujavusia …

  Abu leliukai sasus turejo. Sugijo kaip ir iprasta jiems sugyti.

 5. Menuliukai
  Menuliukai prieš 1 mėn.

  rudojji parašė:
  Ar kam taip buvo? Ir ką daryti? Mums bambytes sugino ir nukrito anksti dar būnant ligoninėj. Kai grįžom namo po maudynių kita ryta radau ja gan daug prikraujavusia …

  Mano maziui labai panasiai buvo kad nukritus bambutei ji dar pakraujuodavo bet as kiekviena ryta ir vakara valydavau ausu krapstuku ir visrintu vandenuku ir dar patebdavau salicilo spiritu. Ten tikrai nera nieko baisaus tik atrodo kad sas uzsidejas nors is tikro ten tik prikresejas kraujas. Nebijokit ir drasiai valykit nes tai kudikiui tikrai nera skausminga😊
Skelbimai

55,00 €
36 | 8 | S
40,00 €
37 | 24,0 cm | 4 - 4½