Kūdikio bambutės priežiūra (214)

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Alina ir Mija prieš 5 mėn.

  Valau ir su spiritu ir daktare pasake su zelonka valyt... bet savaite jau praeijo ir vis laikosi :/ beto su spiritu kai pavalau pradeda raitytis verkt kaip ir skauda jai :/ sian vel turim maudytis o jau nezinau kaip ta bamba ne suslapint :/

 2. gretuciukas
  gretuciukas prieš 5 mėn.

  Alina ir Mija parašė:
  Valau ir su spiritu ir daktare pasake su zelonka valyt... bet savaite jau praeijo ir vis laikosi :/ beto su spiritu kai pavalau pradeda raitytis verkt kaip ir skaud…

  As tai su virintu vandenuku valiau ir nukrito po 5 dienu tas segtukas... bet cia kiekvienam skirtingai gal, buvo ir kraujuko po to kol uzgijo

 3. Tea party
  Tea party prieš 5 mėn.

  Šiandien pirmą kartą po ligoninės maudėmės ir netyčia užkabinau ir truputį pasukau tą spaustuką, ar nieko tokio? Ir po maudynių valėm su virintu vandeniu ir po to nusausinom kitu vatos diskeliu. Bet nelb suprantu kiek ten giliai reik lįst ar tik taip aplinkui pačią odytę tik?

 4. gretuciukas
  gretuciukas prieš 5 mėn.

  Tea party parašė:
  Šiandien pirmą kartą po ligoninės maudėmės ir netyčia užkabinau ir truputį pasukau tą spaustuką, ar nieko tokio? Ir po maudynių valėm su virintu vandeniu ir po to n…

  Man tai ligoninej sesute rode kad aplink apvalyt nebijot kaip sakant isverst bsk ta bambyte ir pavalyt uzsikabindavo irgi pastoviai uz rubeliu atsimenu kaip bijojau irgi pirmomis dienomis bet ir greit nukrito po to kabaliavo visai ant galiuko o 5 diena namie nukrito

 5. mazmaza
  mazmaza prieš 3 mėn.

  O normalu kad sklinda nuo jos kvapas? Nera astrus..