Kūdikio bambutės priežiūra (329)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. PeČius
  PeČius prieš 1 mėn.

  Glamur parašė:
  Na tas raudonas burbuliukas matosi viduj prasketus, jis neuzsitraukes ir vis pašlapiuoja, dėl to gydytoja siunčia pas chirurgą. Kodėl taip atsitiko

  Įdomi situacija
  Parašykit ką chirurgas sakys

 2. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 1 mėn.

  Grįžom iš chirurgo, na tipo po biški traukiasi, išrašė kažkokį purškaliuką, sako turėtų susitvarkyti, bet vistiek dėl visa ko darys echoskopa

 3. Vaivulka2001
  Vaivulka2001 prieš 4 sav.

  Glamur parašė:
  Grįžom iš chirurgo, na tipo po biški traukiasi, išrašė kažkokį purškaliuką, sako turėtų susitvarkyti, bet vistiek dėl visa ko darys echoskopa

  Ar susitvarke bambyte ir sasiukas?

 4. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 4 sav.

  Vaivulka2001 parašė:
  Ar susitvarke bambyte ir sasiukas?

  Jo, susitvarkė, echoskopo metu irgi nieko nerado tai spėja gal šiaip kokia infekcija papuolus buvo

 5. Vaivulka2001
  Vaivulka2001 prieš 4 sav.

  Glamur parašė:
  Jo, susitvarkė, echoskopo metu irgi nieko nerado tai spėja gal šiaip kokia infekcija papuolus buvo

  Va ,niu svarbu kad viskas gerai 💕