Kūdikio bambutės priežiūra (326)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su tavimi. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Tu matai tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tau tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – žodžiu, turi pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Gali nusipirkti specialių naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudoji įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenk jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Be to, taip apsaugosi ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprausk tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkis į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirk pagundai nukrapštyti virkštelę, net jei atrodo, kad ji vos laikosi. Greitai ji nukris pati, o tu išvengsi rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. PeČius
  PeČius prieš 1 d.

  Glamur parašė:
  O mums neuzgijo. Nesuprantu kodėl taip įvyko, nebuvo kažkokių nei uždegimu, kraujavimu. Tai dabar turėsim keliauti pas chirurgą. Ar kam taip buvo?

  Ta prasme kaip neuzgijo? Liko šašas? Tai jis ten ilgai laikosi kol nubyra, iki kelių menesiu, nes jis bamboj pasikavojes tai sunku pačiam nusitrint greitai.

  Bet vėlgi, Lietuvoj rekomenduojama valyt bamba, tai manau, kad greičiau ir nusivalo tas šašas, tai nenustebciau jei kita mamyte sakytų kad nesąmonė kad šašas kelis mėnesius. UK nerekomenduojama aneikaip kištis į bambos gyjima, nes tai natūralus procesas, o ne dėl išorinių poveikių atsiradusi "žaizda". Nebent kas nors darytis pradėtų.

 2. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 1 d.

  PeČius parašė:
  Ta prasme kaip neuzgijo? Liko šašas? Tai jis ten ilgai laikosi kol nubyra, iki kelių menesiu, nes jis bamboj pasikavojes tai sunku pačiam nusitrint greitai.

  Na tas raudonas burbuliukas matosi viduj prasketus, jis neuzsitraukes ir vis pašlapiuoja, dėl to gydytoja siunčia pas chirurgą. Kodėl taip atsitiko

 3. Januare prieš 1 d.

  Glamur parašė:
  Na tas raudonas burbuliukas matosi viduj prasketus, jis neuzsitraukes ir vis pašlapiuoja, dėl to gydytoja siunčia pas chirurgą. Kodėl taip atsitiko

  Gal valymas spiritu padėtų? Daug kam padeda.

 4. PeČius
  PeČius prieš 22 val.

  Glamur parašė:
  Na tas raudonas burbuliukas matosi viduj prasketus, jis neuzsitraukes ir vis pašlapiuoja, dėl to gydytoja siunčia pas chirurgą. Kodėl taip atsitiko

  Įdomi situacija
  Parašykit ką chirurgas sakys

 5. User has not uploaded an avatar
  Glamur prieš 3 val.

  Grįžom iš chirurgo, na tipo po biški traukiasi, išrašė kažkokį purškaliuką, sako turėtų susitvarkyti, bet vistiek dėl visa ko darys echoskopa