Kūdikio bambutės priežiūra (398)

Kūdikio bambutė

Raziną primenantis šašas ant kūdikio pilvuko yra būsimoji jo bamba. Šioje vietoje buvo virkštelė, fiziškai jungusi kūdikį su jumis. Kūdikiui gimus virkštelė buvo užspausta ir nukirpta. Ši procedūra naujagimiui neskausminga, nes virkštelėje nėra nervų galūnių. Jūs matote tai, kas liko, – virkštelės liekaną.

Ši liekana nudžius ir nukris per 2–3 savaites (kartais per šiek tiek ilgesnį laiką). Iki tol tereikia apsaugoti ją nuo sudirginimo ir infekcijos – pasirūpinti, kad ji būtų sausa ir švari.

Vystyklai. Galite nusipirkti specialių, naujagimiams skirtų sauskelnių su iškirpte bambutei. Jei naudojate įprastas vienkartines sauskelnes arba skalbiamus medžiaginius vystyklus, atlenkite jų priekinį kraštą, kad jis neliestų virkštelės ir jos netrintų. Taip apsaugosite ją nuo šlapimo.

Drabužėliai. Laisvi medvilniniai drabužėliai, pavyzdžiui, marškinėliai ir sauskelnės – ar vien tik sauskelnės – leidžia orui cirkuliuoti, todėl virkštelė greičiau nudžius.

Maudymas. Kol virkštelė nukris, mažylį apiprauskite tik drėgna kempinėle.

Kita priežiūra. Paprastai bambutei specialios priežiūros nereikia. Kai kurie pediatrai vis dar pataria bambutės sritį valyti medicininiu spiritu ar kita dezinfekuojamąja priemone, kaip buvo įprasta anksčiau. Kiti mano, kad virkštelė nukris diena ar dviem anksčiau, jeigu jai bus leidžiama nudžiūti natūraliai. Šis požiūris išpopuliarėjo po 1998 m. Kanadoje atlikto tyrimo, kuris parodė, kad virkštelės, kurioms nieko nebuvo daroma, nukrito vidutiniškai 20% greičiau nei dezinfekuojamos spiritu. Nė vienam iš tyrime dalyvavusių kūdikių infekcija nekilo. Dezinfekuojamųjų priemonių nenaudojimas turi tik vieną neigiamą aspektą: virkštelės liekana gali skleisti nestiprų kvapą ir atrodyti drėgna.

Kada reikėtų sunerimti? Būtinai kreipkitės į gydytoją, jei virkštelės liekana skleidžia stiprų puvėsių kvapą arba atsiranda pūlių, jei oda aplink bambutę patinsta, parausta ir kaista. Atsispirkite pagundai nukrapštyti virkštelę (net jeigu atrodo, kad ji vos laikosi). Virkštelė greitai nukris pati, o jus išvengsite rizikos sukelti kraujavimą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Abli prieš 3 mėn.

  Piktžolė parašė:
  Sakykit čia normalu? 😟

  Taip, mums taip buvo prieš nukrentant, dažniau pavalykite ir greit sugis

 2. User has not uploaded an avatar
  marija.tupko prieš 3 mėn.


  Laba diena mums tik 6para ir siandien nukrito bamba. Ar galma mauditi iškart kaip nukrenta bamba? Ir kaip ja priziuret toliau kaip nukrenta bamba?

 3. Braske19 prieš 3 mėn.

  marija.tupko parašė:

  Laba diena mums tik 6para ir siandien nukrito bamba. Ar galma mauditi iškart kaip …

  Aš su siltu vandenuku pravalydavau ir nusausindavau gerai beveik kaskart kai pampi keisdavau

 4. Piktžolė prieš 3 mėn.

  Aš žinokit su optiseptu valiau tai mums labai greitai ir gražiai viskas uzgijo. Viršuje yra mano nuotraukos kaip atrodė, tada po kelių dienų nukrito kai papurskiau optiseptu ir palaukiau kol nudzius savaime, paskui prieš rengiant dar pavalgiau sausų ausų krapstuku. Po kelių dienų mūsų bambyte labai gražiai sugijo.

 5. Dilena
  Dilena prieš 3 mėn.

  Piktžolė parašė:
  Aš žinokit su optiseptu valiau tai mums labai greitai ir gražiai viskas uzgijo. Viršuje yra mano nuotraukos kaip atrodė, tada po kelių dienų nukrito kai papurskiau …

  As irgi valiau spiritine priemone labai graziai, greitai ir be jokiu puliavimu (problemu) labai greitai sugijo viskas