Vaiko miegas visą naktį (624)

Vaikas išmiega visą naktį

Nors dažnai tėvai galvoja, kad neramus kūdikio miegas yra didesnė problema jiems, o ne vaikui, iš tikrųjų miego trūkumas, dažni nubudimai lygiai taip pat vargina ir patį kūdikį. Dėl to jam gali būti sunkiau mokytis naujų dalykų, jis gali tapti irzlus, dažniau sirgti (dėl prasto miego ar jo trūkumo susilpnėja imunitetas).

Ką daryti, kad kūdikio miegas taptų kuo ramesnis? Visų pirma, tėvai turi pasirinkti geriausiai vaikui tinkantį migdymo ir miegojimo būdą. Pavyzdžiui, neramiam kūdikiui geriau gali būti miegoti su mama. Kiti kūdikiai ir jų tėvai išsimiega geriau, jei miega savo lovose.
Jei nusprendėte, kad mažylis turi miegoti savo lovytėje, o jūs norite kuo rečiau keltis naktį, padėkite savo vaikui išmokti užmigti pačiam. Vieni kūdikiai tai išmoksta padaryti savaime, kitiems gali reikėti pagelbėti, pasitelkiant vieną iš mokymo užmigti pačiam metodų (Savarankiško nusiraminimo, Ilgo atsisveikinimo ar Ferberio).

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, miego specialistai sutaria, kad yra trys esminiai dalykai, padedantys vaikui (ir jo tėvams) išmiegoti visą naktį:

1. Dienotvarkė (guldymas tuo pačiu laiku).
2. Pasiruošimo miegui ritualas.
3. Migdymas be pagalbinių priemonių (maitinimo, supimo ir pan.) 

O jau kaip turėtų vykti pats migdymo procesas, priklauso tiek nuo kūdikio temperamento, tiek nuo tėvų požiūrio, nusiteikimo ir galimybių. Pavyzdžiui, vienas didžiausiu iššūkių tėvams yra vaiko ašaros prieš miegą, ypač jeigu verkimas tęsiasi ilgai. Pediatrai nesutaria, ar geriau leisti kūdikiui „išsirėkti“ ar reikėtų jį raminti. Kai kurie, pavyzdžiui Richardas Ferberis, Ferberio metodo autorius, mano, kad tai geras būdas mokyti vaiką užmigti pačiam. Ferberio metodas pataria leisti kūdikiui verkti, o tėvai turėtų užeiti į kambarį mažylio tik pažiūrėti, pakalbinti, tačiau neimti jo ant rankų, nesūpuoti, nemaitinti. Šio metodo šalininkų nuomone, vaikas nežino, kas jam geriausia, ir verkia, kad gautų tai, ko nori. Jeigu tu reaguoji į naktinį verksmą fiziniu dėmesiu, tik skatini taip elgtis visada. 

Kiti teigia, kad toks stresas yra žalingas kūdikio psichikai, jog kūdikiui negalima leisti įsiverkti, reikia jį būtinai nuraminti. Dar kiti laikosi „aukso vidurio“ ir mano, kad tėvai neturėtų bėgti į kūdikio kambarį kaskart jam naktį suinkštus ar pravirkus; kartais kūdikis, keliskart suverkęs, pats greitai vėl užmiega.

Kas link naktinių maitinimų, vieningos nuomonės taip pat nėra. Vieni teigia, kad jau 3 mėn. kūdikis gali išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kiti teigia, kad iki vienerių metų vaiką būtina pamaitinti bent kartą per naktį. Žinoma, visos šeimos miegas būtų ramesnis, jei naktinių maitinimų nebūtų, tačiau alkanas kūdikis miegoti vienaip ar kitaip negalės, todėl reikėtų atsižvelgti į individualius mažylio poreikius. Jeigu tavo kūdikis vis dar pabunda vidurnaktį valgyti, pasistenk, kad jie būtų kuo tylesni ir ramesni, maitink nedegdama ryškios šviesos, kalbėk pašnibždomis. Greitai turėtum atpratinti jį nuo naktinių maitinimų.

Naujausi komentarai

 1. Camile3
  Camile3 prieš 5 d.

  Braskute23 parašė:
  Mano mergyte 6 men 3 sav. Keliasi nakti 1 kart pieno atsigert ir vel uzmiega greit labai sunku nes mergaite neuzmiega pati ir reikia supti arba piena su zinduku i …

  Jūs tik pasveikinti reikia, kad pusės metų kūdikis vos 1 kartą atsikelia pavalgyt, kai kiti tuo tarpu po 10kartų keliasi

 2. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 5 d.

  Braskute23 parašė:
  Mano mergyte 6 men 3 sav. Keliasi nakti 1 kart pieno atsigert ir vel uzmiega greit labai sunku nes mergaite neuzmiega pati ir reikia supti arba piena su zinduku i …

  Nenormalu, nes tokio amziaus vaikai nakti paprastai keliasi bent 3-4 kartus per nakti.

 3. Wassermelone
  Wassermelone prieš 5 d.

  Braskute23 parašė:
  Mano mergyte 6 men 3 sav. Keliasi nakti 1 kart pieno atsigert ir vel uzmiega greit labai sunku nes mergaite neuzmiega pati ir reikia supti arba piena su zinduku i …

  Nesuprantu, kas nenormalu ir kas sunku? Greit užmiega ir keliasi vieną kartą - tai čia tiesiog nuostabu! Tik stebėti, kad svorio gerai priaugtu. Paprastai tokio amžiaus vaikai pavalgyti keliasi bent 2-4 k.

 4. akvile84
  akvile84 prieš 4 d.

  rasiukas_rasiukas parašė:
  Nenormalu, nes tokio amziaus vaikai nakti paprastai keliasi bent 3-4 kartus per nakti.

  Kodėl nenormalu? Gydytojos nuomone reikia tik džiaugtis, dukra nuo 2men iš miega nuo 19-20val iki 5-6ryto nevalgius, svorio priauga apie 1kg, tik dieną mažai miega ir dažnai valgo

 5. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 4 d.

  akvile84 parašė:
  Kodėl nenormalu? Gydytojos nuomone reikia tik džiaugtis, dukra nuo 2men iš miega nuo 19-20val iki 5-6ryto nevalgius, svorio priauga apie 1kg, tik dieną mažai miega …

  As ironizavau Kaip suformuluotas klausimas, toks ir atsakymas
  Kudikiams normalu daznai pabusti nakti, nes ju miego ciklas trumpas ir lengvai pertraukiamas. Bet jei vaikas ismiega nakti, reikia tik dziaugtis ;) Tuo labiau, kad iki kokiu 4 men, kol prasideda dantu dygimas, daug vaiku miega gerai, o va nuo 4-6 men miegas pastebimai suprasteja.