Vaiko miegas visą naktį (618)

Vaikas išmiega visą naktį

Nors dažnai tėvai galvoja, kad neramus kūdikio miegas yra didesnė problema jiems, o ne vaikui, iš tikrųjų miego trūkumas, dažni nubudimai lygiai taip pat vargina ir patį kūdikį. Dėl to jam gali būti sunkiau mokytis naujų dalykų, jis gali tapti irzlus, dažniau sirgti (dėl prasto miego ar jo trūkumo susilpnėja imunitetas).

Ką daryti, kad kūdikio miegas taptų kuo ramesnis? Visų pirma, tėvai turi pasirinkti geriausiai vaikui tinkantį migdymo ir miegojimo būdą. Pavyzdžiui, neramiam kūdikiui geriau gali būti miegoti su mama. Kiti kūdikiai ir jų tėvai išsimiega geriau, jei miega savo lovose.
Jei nusprendėte, kad mažylis turi miegoti savo lovytėje, o jūs norite kuo rečiau keltis naktį, padėkite savo vaikui išmokti užmigti pačiam. Vieni kūdikiai tai išmoksta padaryti savaime, kitiems gali reikėti pagelbėti, pasitelkiant vieną iš mokymo užmigti pačiam metodų (Savarankiško nusiraminimo, Ilgo atsisveikinimo ar Ferberio).

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, miego specialistai sutaria, kad yra trys esminiai dalykai, padedantys vaikui (ir jo tėvams) išmiegoti visą naktį:

1. Dienotvarkė (guldymas tuo pačiu laiku).
2. Pasiruošimo miegui ritualas.
3. Migdymas be pagalbinių priemonių (maitinimo, supimo ir pan.) 

O jau kaip turėtų vykti pats migdymo procesas, priklauso tiek nuo kūdikio temperamento, tiek nuo tėvų požiūrio, nusiteikimo ir galimybių. Pavyzdžiui, vienas didžiausiu iššūkių tėvams yra vaiko ašaros prieš miegą, ypač jeigu verkimas tęsiasi ilgai. Pediatrai nesutaria, ar geriau leisti kūdikiui „išsirėkti“ ar reikėtų jį raminti. Kai kurie, pavyzdžiui Richardas Ferberis, Ferberio metodo autorius, mano, kad tai geras būdas mokyti vaiką užmigti pačiam. Ferberio metodas pataria leisti kūdikiui verkti, o tėvai turėtų užeiti į kambarį mažylio tik pažiūrėti, pakalbinti, tačiau neimti jo ant rankų, nesūpuoti, nemaitinti. Šio metodo šalininkų nuomone, vaikas nežino, kas jam geriausia, ir verkia, kad gautų tai, ko nori. Jeigu tu reaguoji į naktinį verksmą fiziniu dėmesiu, tik skatini taip elgtis visada. 

Kiti teigia, kad toks stresas yra žalingas kūdikio psichikai, jog kūdikiui negalima leisti įsiverkti, reikia jį būtinai nuraminti. Dar kiti laikosi „aukso vidurio“ ir mano, kad tėvai neturėtų bėgti į kūdikio kambarį kaskart jam naktį suinkštus ar pravirkus; kartais kūdikis, keliskart suverkęs, pats greitai vėl užmiega.

Kas link naktinių maitinimų, vieningos nuomonės taip pat nėra. Vieni teigia, kad jau 3 mėn. kūdikis gali išmiegoti visą naktį nemaitinamas. Kiti teigia, kad iki vienerių metų vaiką būtina pamaitinti bent kartą per naktį. Žinoma, visos šeimos miegas būtų ramesnis, jei naktinių maitinimų nebūtų, tačiau alkanas kūdikis miegoti vienaip ar kitaip negalės, todėl reikėtų atsižvelgti į individualius mažylio poreikius. Jeigu tavo kūdikis vis dar pabunda vidurnaktį valgyti, pasistenk, kad jie būtų kuo tylesni ir ramesni, maitink nedegdama ryškios šviesos, kalbėk pašnibždomis. Greitai turėtum atpratinti jį nuo naktinių maitinimų.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  bozkule prieš 3 mėn.

  Sveikos mamos,
  gal pasidalintumete patirtimi,
  kaip perejote prie miego visa nakti?
  Domina ypač vaikuciu kurie kaip mano miega visa nakti ( paaiskinimui ji nubunda iesko buteliuko pageria ir toliau miega)
  Bet esme tame, kad daug kartu keliasi...jau metukai ir noretusi ir mum pailseti...
  Beto pati nakciai uzmiega ,rami mergaite.
  ačiū ☺

 2. skirmantukas
  skirmantukas prieš 3 mėn.

  bozkule parašė:
  Sveikos mamos,
  gal pasidalintumete patirtimi,

  Manajai dabar 1,9m,būna visokių naktų,bet jau pagaliau pradeda ismiegoti visą naktį. Buteliuką vandens lovytej palieku, jeigu prabunda susiranda ir po to vėl miega. Jeigu trūksta vandens jau tada kelią,bet tas būna 2kart į savaitę,o buvo daug dažniau. Turbūt atėjo laikas ir viskas

 3. User has not uploaded an avatar
  bozkule prieš 3 mėn.

  Bandžiau vietoj mišinuko bandžiau duoti vandenuko, bet pas ja pilvukas urzgia beto labai pyksta....

 4. Shreya
  Shreya prieš 1 sav.

  Mano pirmasis daznai keldavosi naktimis pieno, iki metu, o gal ir ilgiau. Ir su antraja taip pat. O kaimyne is Indijos sake, kad jos sunus jau budamas 3 menesiu be pertraukos ismiegodavo 8 val.

 5. Denira prieš 1 sav.

  8-9 men., kai nustojau maitinti mp. Aisku buna visko, dantukai, sofa ir pan., bet kai sveikas tai uzmiega ir iki ryto.