Migdymo būdai: IV – „ilgas atsisveikinimas“ (16)

ilgas migdymas

Kam tinka: 5 mėnesių ir vyresniems kūdikiams, kurie gana lengvai nusiramina, nėra itin jautrūs, nėra labai prisirišę prie mamos arba per daug aktyvus. Naudokite šį būdą, jei norite, kad kūdikis miegotų savo lovytėje, tačiau galite ištverti „šiek tiek” jo verksmo ir esate pasiruošę kantriai ir nuosekliai laikytis veiksmų plano bent porą savaičių.

Privalumai: reaguojama į kūdikio poreikius, norą pabūti su tėvais.

Trūkumai: reikia apsišarvuoti kantrybe, procesas trunka ne mažiau kaip 1,5 savaitės. Gali būti sunku ištverti vaiko ašaras.

Esmė: Kas keletą dienų vis mažinkite mamos „dėmesio dozę” (mama dalyvauja migdant kūdikį vis mažiau). Palaipsnii mažylis pripras užmigti pats.

Kaip tai daroma? Iš pradžių – įprasta vakaro rutina, kurios būtina nuolat laikytis:  pažindykite ar pamaitinkite jį iš buteliuko toje pačioje kambario vietoje, išmaudykite, paskaitykite knygutę ar padainuokite lopšinę – žodžiu, darykite tai, ką esate įpratę daryti prieš miegą. Paguldykite kūdikį į lovytę kai jis nurims, taps mieguistas, bet dar nemiegos, ir atsisėskite šalia ant kėdės. Jeigu jis ima verkšlenti – paglostykite galvytę ar nugarytę, paniūniuokite lopšinę arba pasakykite: „Viskas gerai, mama su tavimi”. Imkite ant rankų tik tokiu atveju, jeigu jis stipriai įsiverkia ir negali nusiraminti. Kai kūdikis nurims, bet dar neužmigs – vėl paguldykite į lovytę ir atsisėskite šalia. Iš kambario galite išeiti tik tada, kai kūdikis visai užmiega.

Taip darykite 3 dienas iš eilės (ir prieš nakties, ir prieš dienos miegą). Kitas tris dienas darykite viską taip pat, tačiau pasistatykite kėdę šiek tiek toliau: pusiaukelėje tarp lovytės ir kambario durų. Pabaigusi šį trijų dienų ciklą, kitas tris dienas statykite kėdę prie kambario durų. Kūdikis turėtų išmokti pats užmigti per 10 dienų.

Pastaba: jums gali būti sunku ištverti kūdikio verksmą. Tokiu atveju nepamirškite, kad, nors ir neimate jo ant rankų, būdami šalia lovytės ar netoli jos, vis tiek atsiliepiate į emocinius kūdikio poreikius.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Susiję straipsniai

(Ne)privalomas pietų miegas darželiuose

2023 m. gruodžio pradžioje visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Apie pietų miego (ne)naudą darželyje: baimės laikas vaikui?

Nors vieniems vaikams jis puiki proga pailsėti, kitiems, kuriems jo jau nebereikia, tampa tikru baimės laiku.

„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. O jei užmigdyti sunku? Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę.

Naujausi komentarai

 1. versus.lt
  versus.lt prieš 12 m.

  RODODENDRA parašė:
  Jo jau gera savaite kaip stovi, beda tame, kad nuleisti zemyn nemoka jei pasileidzia krenta visu svoriu

  Na anksti kaip. Čia viena mergaitė tai jau kelis žingsniu deda. Bandžiau ir aš pastatyti, tai truputi pasilaikė svirduliuodama ir viskas

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  www.youtube.com/watch?v=h1zFbIM4G9E tik cia azko letai, siaip tai sekundziu reikalas pakilti jam

 3. versus.lt
  versus.lt prieš 12 m.

  RODODENDRA parašė:
  www.youtube.com/watch?v=h1zFbIM4G9E tik cia azko letai, siaip tai sekundziu reikalas pakilti jam

  Na šaunuolis vaikinas , Mano tai ir pirmas tik kažkur nuo 8mėn, stovėjo jau. Na viskas savu laiku.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  Tai zinoma, daug kas sako nera gerai kai kazka lb anksti daro, sako kojytes liks kreivos

 5. versus.lt
  versus.lt prieš 12 m.

  RODODENDRA parašė:
  Tai zinoma, daug kas sako nera gerai kai kazka lb anksti daro, sako kojytes liks kreivos

  Na nebutinai, mano vaikinui irgi buvo kreivos. Nors atsistojo tik nuo 8 mėn. Bet po to išaugo. Sako kad tvirtesni vaikai greičiau atsistoja.