Migdymo būdai: IV – „ilgas atsisveikinimas“ (16)

ilgas migdymas

Kam tinka: 5 mėnesių ir vyresniems kūdikiams, kurie gana lengvai nusiramina, nėra itin jautrus, nėra labai prisirišę prie mamos arba per daug aktyvus. Naudok šį būdą, jei nori, kad kūdikis miegotų savo lovytėje, tačiau tu gali ištverti „šiek tiek” jo verksmo ir esi pasiruošusi kantriai ir nuosekliai laikytis veiksmų plano bent porą savaičių.

Privalumai: reaguojama į kūdikio poreikius, norą pabūti su tėvais.

Trūkumai: reikia apsišarvuoti kantrybe, procesas trunka ne mažiau kaip 1,5 savaitės. Gali būti sunku ištverti vaiko ašaras.

Esmė: Kas keletą dienų vis mažinama mamos „dėmesio dozė” – tai yra mama vis mažiau ir mažiau dalyvauja migdant kūdikį, ir taip palaipsniui mažylis pripranta užmigti pats.

Kaip tai daroma? Iš pradžių – įprasta vakaro rutina, kurios būtina nuolat laikytis:  pažindyk ar pamaitink iš buteliuko toje pačioje kambario vietoje, išmaudyk kūdikį, paskaityk knygutę ar padainuok lopšinę – žodžiu, darykite tai, ką esate įpratę daryti prieš miegą. Paguldyk kūdikį į lovytę kai jis nurims, taps mieguistas, bet dar nemiegos, ir atsisėsk šalia ant kėdės. Jeigu jis ima verkšlenti – paglostyk galvytę ar nugarytę, paniūniuok lopšinę arba pasakyk: „Viskas gerai, mama su tavimi”. Imk ant rankų tik tokiu atveju, jeigu stipriai įsiverkia ir negali nusiraminti. Kai kūdikis nurimsta, bet dar neužmiega – vėl paguldyk į lovytę ir atsisėsk šalia. Iš kambario gali išeiti tik tada, kai kūdikis visai užmiega.

Taip daryk 3 dienas iš eilės (ir prieš nakties, ir prieš dienos miegą). Kitas tris dienas daryk viską taip pat, tačiau pasistatyk kėdę šiek tiek toliau: pusiaukelėje tarp lovytės ir kambario durų. Pabaigusi šį trijų dienų ciklą, kitas tris dienas statyk kėdę prie kambario durų. Kūdikis turėtų išmokti pats užmigti per 10 dienų.

Pastaba: tau gali būti sunku ištverti kūdikio verksmą. Tačiau tokiu atveju nepamiršk, kad, nors ir neimi jo ant rankų, būdama šalia lovytės ar netoli jos, tu atsiliepi į emocinius kūdikio poreikius.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

1. versus.lt

RODODENDRA parašė:
    Jo jau gera savaite kaip stovi, beda tame, kad nuleisti zemyn nemoka jei pasileidzia krenta visu svoriu

Na anksti kaip. Čia viena mergaitė tai jau kelis žingsniu deda. Bandžiau ir aš pastatyti, tai truputi pasilaikė svirduliuodama ir viskas

2. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 6 m.

www.youtube.com/watch?v=h1zFbIM4G9E tik cia azko letai, siaip tai sekundziu reikalas pakilti jam

3. versus.lt

RODODENDRA parašė:

Na šaunuolis vaikinas , Mano tai ir pirmas tik kažkur nuo 8mėn, stovėjo jau. Na viskas savu laiku.

4. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 6 m.

Tai zinoma, daug kas sako nera gerai kai kazka lb anksti daro, sako kojytes liks kreivos

5. versus.lt

RODODENDRA parašė:

Na nebutinai, mano vaikinui irgi buvo kreivos. Nors atsistojo tik nuo 8 mėn. Bet po to išaugo. Sako kad tvirtesni vaikai greičiau atsistoja.