Migdymo būdai: III – savarankiškas nusiraminimas (51)

vaiko savarankiškas užsimigdymas

Kam tinka: ramesniems kūdikiams, kurie sugeba nurimti ir užmigti nesiimant „ypatingų priemonių“. Naudok šį būdą, jei nori, kad kūdikis miegotų savo lovytėje, tačiau tu sunkiai ištveri mažylio verksmą ir/ arba jei nepritari radikalesniems migdymo metodams („ilgo atsisveikinimo“, Ferberio).

Privalumai: kūdikis nevirkdomas, reaguojama į jo norą pabūti su tėvais.

Trūkumai: tėvams reikia įdėti daugiau pastangų, gali reikėti dažnai keltis naktį, ypač jei kūdikis neramus.

Esmė: mama būna šalia mažylio lovytės iki jis užmiega, tačiau nelaiko jo ant rankų, nesupa. Taip kūdikis pamažu išmoksta užmigti pats. Naktį kūdikiai nubunda, ir ne vieną kartą, tad jei vaikutis moka užmigti pats, jis tiesiog apsiverčia ant kito šono ir vėl užmiega – taip, kaip tai darome ir mes. Kūdikiui nereikės papildomų priemonių: nešiojimo, dainavimo ar žindymo. Tačiau gali būti, kad pasigedęs mamos jis ims verkti. Tokiu atveju gali tekti keltis ir eiti jo nuraminti.

Kaip tai daroma? Migdyti pradėk visada tuo pačiu metu. Sukurk ruošimosi miegui ritualą: šilta vonia, perrengimas specialia naktine pižama, galbūt švelnus masažas, pasakos sekimas tyliu balsu, prislopintos šviesos, negarsi muzika. Tai ženklai kūdikiui, kad jau reikia nurimti ir ruoštis miegui. Aprimusį ir mieguistą (bet dar neužmigusį!) kūdikį paguldyk į lovelę ir palik jį, kad pats galėtų užmigti (tau nebūtina likti šalia tol, kol jis visiškai užmiega).

Jeigu kūdikis ima verkti – prieik prie jo, paglostyk, nuramink, gali padainuoti ar pasekti pasaką, tačiau neimk ant rankų. Jis turėtų išmokti užmigti ir nusiraminti pats. Tas pats tinka ir tada, jei kūdikis prabunda naktį. Jeigu jis alkanas – pažindyk ar pamaitink iš buteliuko, tada gali ir paimti ant rankų, tačiau paskui vėl paguldyk į lovytę, kad užmigtų pats.

Mokymosi pačiam nusiraminti procesas paprastai užtrunka 1-2 savaites. Kai kūdikis išmoksta užmigti naktį, galite mokytis taip pat užmigti ir dienos metu.

Pastaba: šis būdas tinka ir neramesniems kūdikiams, tačiau tada reikia būti pasiruošusiems keltis ir prieiti prie kūdikio lovelės daugybę kartų per naktį (kartais net 20 ar daugiau kartų). Jei prieisi kiekvienąsyk, kai jis pakvies, bet neleisi kūdikiui įsiverkti,  jis ims pasitikėti tavimi bei žinos, kad prireikus tu atsiliepsi. Dėl to jis jausis ramiau ir po truputį mokysis nurimti pats, neimamas ant rankų.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Niuni
  Niuni prieš 4 m.

  Jei migdyciau tokiu budu kaip cia aprasoma mazius tik klykti pradetu ne tik kad verkti.

 2. Kurpelė
  Kurpelė prieš 4 m.

  Niuni parašė:
  Jei migdyciau tokiu budu kaip cia aprasoma mazius tik klykti pradetu ne tik kad verkti.

  pas mane ir taip pat butu

 3. slapukeb
  slapukeb prieš 4 m.

  Man šis būdas kol kas geriausias. Aišku vaikas augs ir keisis charakteris, gali nebetikti ir šis būdas, bet tikiuosi taip nebus. Instinktyviai nuo gimimo šį būdą taikiau ir greitai vaikis priprato nusiraminti pats. Svarbu, kad nebūtų jokių dirgiklių lovytėje, nes kitaip pats neužmiega. Ir dar aš turiu būti jam nematoma, nes kitaip tarnauju kaip dirgiklis

 4. Rita1
  Rita1 prieš 1 m.

  Tokiu budu migdziau abi paneles. Zadu ir trecia taip migdyti. Pavarksti tik keleta dienu bet paskui ramybe ir taika naktim. Daug kas sakys gaila vaiko,bet man gaila ir saves.jei as pora ar trejeta metu kaip konvejeris supsiu ant ranku,busiu pikta ir nelaiminga. Ir negalesiu drasiai sakyt MOTINYSTE VEZA. Aisku kazkatras veza ir migdymas ant ranku cia tik mano nuomone

 5. User has not uploaded an avatar
  Gudri prieš 11 mėn.

  Kol vaiką nuo supimo ant rankų iki šio savarankiško užmigimo pripratinau praėjo labai ilgos 5 savaitės.... fiziškai daug lengviau, bet emociškai... oi kaip to niurgzlio besimigdančio gaila :///