Migdymo būdai: V – Ferberio metodas (597)

Ferberio vaiko migdymo būdas

Kam tinka: 6 mėnesių ir vyresniems kūdikiams, taip pat ir vyresniems vaikams, kurie nėra išmokę užmigti patys. Šis metodas geriau tinka ramiems, ne itin jautriems mažyliams ir tėvams, kurie turi „plieninius nervus” ir gali ištverti vaiko verksmą.

Privalumai: Ferberio teigimu, šis metodas padeda vaikui išmokti užmigti pačiam vos per kelias dienas ar savaitę.

Trūkumai: tėvams tai gali būti labai skausmingas metodas. Kai kurie specialistai šį metodą laiko per žiauriu taip pat ir vaikui.

Esmė: Kas vakarą laikomasi griežtos dienotvarkės ir pasiruošimo miegui ritualo. Ritualas ne tik nuramina vaiką, bet ir padeda suprasti, kad artinasi miego laikas. Paguldę vaiką į lovytę tėvai išeina iš kambario net jei vaikas verkia. Į vaiko kambarį grįžta tik po kurio laiko ir tik porai minučių, pasikalba su kūdikiu, paglosto jį, pabando nuraminti, tačiau neima jo ant rankų (net jei vaikas nesiliauja verkęs!). Mažylis pamažu įsisąmonina, kad viskas, ko jis pasiekia verkimu, yra poros minučių vizitas, ir susitaiko su mintimi, kad verčiau bandyti užmigti pačiam.

Kaip tai daroma? Pradėk nuo įprastos vakaro dienotvarkės (maudynės, pižama, pasakėlė ar lopšinė...) Prieš guldomas į lovytę mažylis turi būti nurimęs. Guldyk jį į lovytę kiekvieną vakarą tuo pačiu metu, nesvarbu, ar jis jau atrodo mieguistas, ar ne. Jeigu jis verkia (greičiausiai, kad taip ir bus, jei iki tol užmigdavo ne vienas), nuramink jį švelniu, tyliu balsu, paglostyk ir pasakyk, kad dabar yra metas miegoti ir todėl tu išeini iš kambario, o jis turi užmigti pats. Tada išeik iš kambario ir uždaryk duris.

Jeigu kūdikis toliau verkia palauk 5 minutes ir grįžk pas jį į kambarį. Tada prieik, nuramink jį švelniu balsu, gali paglostyti ar padainuoti, bet neimk ant rankų. Kiekvieną kartą, kai grįši į kambarį nuraminti savo kūdikio, būk pas jį 2-3 minutes: tavo tikslas ne nuraminti jį visiškai, bet parodyti jam, kad jo nepamiršai, girdi jo norą būti su tavimi ir į jį atsižvelgi, bet kartu laikaisi naujai sukurtų taisyklių. Jei kūdikis ir toliau verkia, antrą kartą įeik į kūdikio kambarį po 10 minučių verksmo, trečią ir paskesnius kartus (jeigu reikės) – po 15 minučių.

Jeigu tau per sunku 5 minutes už durų klausytis verkiančio kūdikio, pradėk nuo 2 minučių ir pamažu ilgink laiko intervalą iki 4, 6, 8 minučių, kol išvis nebereikės pas jį eiti, nes pajėgs užmigti pats.

Ferberis teigia, kad šis procesas turėtų užtrukti vos kelias dienas ar savaitę.

Pastaba 1: šio metodo negalima taikyti jaunesniems nei 6 mėnesių kūdikiams, nes jie verkimu praneša apie savo poreikius ar problemas ir dar nenaudoja šio „ginklo“ tikslams pasiekti.

Pastaba 2: net ir vyresnis kūdikis gali verkti ir dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, todėl, kad yra alkanas ar sušalęs, jei jam ką nors skauda. Pabandyk suprasti, kas jį paskatino atsibusti. Šio metodo negalima taikyti, jei vaikas negaluoja. Taip pat turite suprasti, kad vaikui gali nesisekti užmigti pačiam, jei esate svečiuose, jei keliaujate, jei dėl kokių nors priežasčių nesilaikėte įprastos dienotvarkės (Ferberio teigimu, griežta dienotvarkė yra šio metodo pamatas). Tokiais atvejais galite drąsiai nukrypti nuo taisyklių ir vėl imti jų laikytis, kai tik grįšite į įprastas gyvenimo vėžes.

Patarimai:

 1. Prieš pradedami taikyti šį būdą, būtinai aptark su vyru, kaip jūs abu viską įsivaizduojate. Nėra nieko blogiau, nei dėl vaiko migdymo metodo nesutariantys tėvai, besiginčijantys 2 valandą nakties už klykiančio kūdikio kambario durų. Jeigu jūsų nuomonės skiriasi – geriau apsvarstykite kitų metodų galimybę.
 2. Jei turi daugiau vaikų – paruošk juos tam. Pavyzdžiui, pasakyk, kad mažylis naktį gali būti neramus ir verkti, „bet tu juk didelis berniukas (mergaitė), todėl gali apsiversti ant kito šono ir vėl užmigti. Po kelių dienų mes visi miegosime ramiau.”
 3. Kad būtų lengviau ištverti minutes už durų, įsijunk televizorių, pavartyk žurnalą, susirask seniai norėtą pažiūrėti filmą, ar paklausyk mėgstamos muzikos.
 4. Verkiantis kūdikis gali sukelti daug stiprių jausmų, įskaitant pyktį, neviltį ir bejėgiškumą. Kad išlaikytum blaivesnį protą, kelis kartus giliai įkvėpk, pamedituok, užsiimk joga arba melskis – priklausomai nuo to, kas tau labiau padeda ir tinka.

----------------------------------------------------

Kiti migdymo būdais:

Migdymo būdai: ĮVADAS

I – migdyti tol, kol visiškai užmiega

II – miegojimas kartu

III – savarankiškas nusiraminimas

IV – „ilgas atsisveikinimas“

V – Feberio metodas

Dalia Mickevičiūtė
www.psichoterapija-jums.lt

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Pas mus miegas tragiskas. Nuo 4 men mazylis kelias kas valanda. Klausiau daktares kaip butu galima isspresti sia beda, tai sake taikyti sita metoda.. Nu tikrai nesiruosiu as jo taikyti. As pati neistverciau klausytis savo mazylio verkiancio. 😢 geriau jau bandysim ta buda kai tevelis keliasi prie vaiko. Nes girdejau irgi veikia.

 2. Liucir
  Liucir prieš 8 mėn.

  Lania parašė:
  Pas mus miegas tragiskas. Nuo 4 men mazylis kelias kas valanda. Klausiau daktares kaip butu galima isspresti sia beda, tai sake taikyti sita metoda.. Nu tikrai nesi…

  Gali buti tiesiog dantuku dygimas jei iki tol viskas buvo gerai. O jei ir anksciau buvo miegu problemu tai gal viskas tik pastiprejo? Mums didzioji dalis miego klausimu issisprende pritaikius grieztesni dienos rezima.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Liucir parašė:
  Gali buti tiesiog dantuku dygimas jei iki tol viskas buvo gerai. O jei ir anksciau buvo miegu problemu tai gal viskas tik pastiprejo? Mums didzioji dalis miego klau…

  Nu maniskis nuo gimimo del pilvuko nemiegojo. Baiges pilvukas miegas pradejo tvarkytis. Galiausiai priejom prie to kad pradejo po visa nakti ismiegot bet tik kokia sav laiko. O paskuj nuo 4 su puse gal menesio prasidejo linksmybes. O pirmi dantukai tik 6men issikale. Dbr truputi pagerejo naktys bet ir tai tik todel kad vaiks mieg tik su mp. . Bet pas mum taip irgi pastoviai. Kelias sav pamoeg su mp paskuj vel nebereik 😀 tai ir nesuprantu as jo to miego kas jam yr. 🤔

 4. Liucir
  Liucir prieš 8 mėn.

  Lania parašė:
  Nu maniskis nuo gimimo del pilvuko nemiegojo. Baiges pilvukas miegas pradejo tvarkytis. Galiausiai priejom prie to kad pradejo po visa nakti ismiegot bet tik kokia …

  As zinokit labai abejoju ar jums tiks Ferberio metodas, nes reiktu pasidaryt miego ritualus, kurie leistu zinot apie miega. Yra knygu sia tema, mums padejo auginant mergyte, o berniukui netaikiau jokiu metodu, tai su miegu buvo truputi reikalu. Bet isaugo, mazdaug iki 2 m buvo problematiska.

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 mėn.

  Liucir parašė:
  As zinokit labai abejoju ar jums tiks Ferberio metodas, nes reiktu pasidaryt miego ritualus, kurie leistu zinot apie miega. Yra knygu sia tema, mums padejo auginant…

  Nu mes pries miegeli darome visada tuos pacius dalykus. Tai mes siaip ir turime ta miego rituala. Bet nei jis veikia nei ka 🙂 galiu pasakyti kol jo neturejom buvo zymiai geriau 😀 tiktu ar netiktu sitas metodas kaip ir sakiau nelabai ir naudot noreciau. Gaila vaikiuko 🙂




Skelbimai

430,00 €
6,00 €
370,00 €
38 | 10 | S