7 mėnesių kūdikis

Tobulėjantis ir vis aktyvesnis mažylis mėgsta žaisti. Jis ima žaisliukus abiem rankomis, perima juos iš vienos rankutės į kitą, meta žemėn ir džiaugiasi šiam toli nukritus. Tiesa, vieną akimirką mylėti žaisliukai greitai pabosta, o rankutės tiesiasi prie dar neištyrinėtų tėvelių daiktų. Elkitės gudriai ir neduokite vaikui visų turimų žaislų. Žaislus vis keiskite, o pabodusius savaitei paslėpkite. Vaikas juos primirš ir vėl džiaugsis lyg naujais, o jūs sutaupysite pinigų bei neapsikrausite daiktais.

Daiktų perėmimas iš vienos rankos į kitą

Kai mažylis išmoksta pagriebti daiktą, kitas jaudinantis ir reikalaujantis sumanumo žingsnis – perimti jį iš vienos rankytės į kitą, o vėliau ir sąmoningai (t.y. ne tiesiog pavargus ar užsižiopsojus) daiktą mesti žemyn. 

Kurį laiką mažylis tiek daug eksperimentuos abiem rankom, kad niekaip nesuprasite, ar jis dešiniarankis, ar kairiarankis. Iš tiesų šitai paprastai paaiškėja gerokai vėliau. Kuriai rankai teikiama pirmenybė, gali išryškėti maždaug suėjus devyniems mėnesiams, tačiau net ir vėliau mažyliai gerai valdo abi rankas ir yra linkę būti abirankiai – kartais net iki pradeda lankyti mokyklą.

Laikas išbandyti gertuvę ar puodelį

Vaikas, gebantis sąmoningai suimti ir judinti daiktus, jau gali išbandyti vaikišką gertuvę ar puodelį.

Rinkitės neišsipilančią gertuvę ar puodelį su dviem ąselėmis ir platų šiaudelį primenančiu piltuvėliu - snapeliu.

Jeigu vaikas nesupranta, ką su tokiu įtaisu reikėtų daryti, nuimkite viršutinę puodelio dalį ir atsargiai pagirdykite vaiką. Mažylis supras, kad puodelyje yra gėrimas. Vėl uždėkite puodelio dangtelį ir dar kartelį pagirdykite vaiką, atsargiai priglausdami piltuvėlį prie vaiko gomurio (tai sužadins žindimo refleksą), parodykite jam, kaip iš tokio puodelio geriate jūs, leiskite vaikui pabandyti atsigerti savarankiškai ir būtinai jį entuziastingai pagirkite, kuomet pagaliau pavyks.

Tobulėjanti kūdikio logika

Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą su maždaug trijų ir maždaug septynių mėnesių sulaukusiais vaikučiais, parodantį, kaip stipriai patobulėjo jų pastabumas ir logika.

Mokslininkai pastatė nedidelę tampą nuo kurios rideno kamuoliukus. Kamuoliukai atsitrenkdavo į apačioje stovintį daiktą ir jį pastumdavo. Pirmiausiai kamuoliukai pastumdavo mažus daiktus, o vėliau - didelius, gerokai didesnius už save.

Trijų mėnesių vaikučiai vienodai domėjosi abiem situacijomis, tačiau keletą kartų pamatytas vaizdas jų nebedomino ir nežavėjo.

Vyresni kūdikiai gan neutraliai reagavo į pirmąją situaciją, t.y., kuomet kamuoliukas pajudino mažą daiktą, tačiau labai dėmesingai tyrinėjo ir net suglumdavo stebėdami antrąją tyrimo dalį. Septynių mėnesių kūdikiai, mokslininkų manymu, suvokė, kad kamuoliuko gebėjimas pajudinti už save patį gerokai didesnį daiktą yra labai keistas, neįprastas ir net nelogiškas.

Slėpynių žaidimai

Mažesni vaikučiai neieško paslėpto daikto, nes nesuvokia, kad jis tebeegzistuoja, t.y. už nugaros paslėpus žaisliuką vaikas mano, kad žaislas dingo, tad ir ieškoti jo neverta.

Jeigu žaislas vaikui labai svarbus arba jeigu nuo jo pasislepia (arba tik rankomis užsidengia veidą) mama, mažylis gali nuliūsti, išsigąsti ir pravirkti.

Paaugęs vaikas suvokia, kad jeigu jis šiuo metu kažko nemato, tai nereiškia, kad to daikto (ar žmogaus) nėra. Šiuos vaikučius jau pradeda dominti ir džiuginti slėpynių žaidimai.

Žaisliuką paslėpkite su pleduku ar lavinamuoju kilimėliu ir paraginkite vaiką pajusti pasikeitusį reljefą, užčiuopti paaukštėjimą. Vaikas supras, kad po audiniu kažkas yra, bandys ištraukti, supras, kad reikia atkelti pleduko ar kilimėlio kraštą.

Mama ar tėtis gali užlįsti už sofos, bet iškišti pėdą. Ją pamatęs vaikas apsidžiaugs, pradės ropoti link jos arba smagiai krykštaus kviesdamas tėvelius pasirodyti.

Faktas

Nors kūdikiai auga įvairiose kultūrose, – tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje, – tarp 6 ir 15 mėnesių jie vis labiau bijo išsiskirti su mama ir tėčiu.

2021 Lapkritinukai ❤️

 1. DeeDee28
  DeeDee28 prieš 13 val.

  Vadve parašė:
  Kiek valandų per parą miega jūsų mažyliai? 🙂
  Manasis kažkaip mažokai atrodo to miegelio surenga. Naktinis 10-11h trunka, dieną …

  Nevienodai. Paprastai svyruoja nuo 13 iki 15 valandų.

 2. Guesss_
  Guesss_ prieš 12 val.

  Kiek minučių per dieną leidžiati pačiam vaikui sedėti?

 3. User has not uploaded an avatar
  Rimaa91 prieš 12 val.

  DeeDee28 parašė:
  Nevienodai. Paprastai svyruoja nuo 13 iki 15 valandų.

  11-12 h max

 4. Tirli pirli
  Tirli pirli prieš 11 val.

  RaiMėja parašė:
  Jei nesupyksit pakomentuosiu. Kaip tik sapnavau, kad antro vaikelio laukiausi tai sapnas - košmaras buvo. Rytą pabudusi pagalvojau, kad tikrai, dar būtų antram p…

  Jeigu yra, kas padėtu prižiūrėt vaikus, tik už pametinukus... Man beproto gražu, kai vaikai panašaus amžiaus, žaidžia kartu, mokos vieni iš kitų... patys vaikai kitokie auga... kaip kumštis vieningi... Tikrai sunku pradžioje, pirmus 2-3 metus, bet po to mamos tik džiaugiasi, kai vaikai tarpusavį žaidžia.. jeigu dar lytis tapati... kiek ant rūbu susitaupo... tarp maniškių 7 metai skirtumas.. tai aišku vyresnioji man ir pagalba, pažiūri sesę kol aš kokioje virtuvėje ar namus tvarkau, bet būna, kad iš tos didelės meilės pykdo mažaja juokais pagalvojau... kad dar bent 9 metus vaikščiosiu į žaidimų aikšteles, kur jau būtu likę keli metai jeigu būtu pametinukes... tad... jeigu tikrai norit antro vaiko, na labai ilgai nelaukit.

  Vadve parašė:
  Kiek valandų per parą miega jūsų mažyliai? 🙂
  Manasis kažkaip mažokai atrodo to miegelio surenga. Naktinis 10-11h trunka, dieną …

  Nakties miegas 11h dažniausiai... su dienos miegu tai vargas... gerai miega tik kai galiu tiesiog gyvent jos ritmu, niekur neskubant... tada dar 2-3h galiu surinkt miego.. bet būna, kad kokią 1h tesurenku... nes pabunda ir nebeužmiega kelias valandas...

 5. User has not uploaded an avatar
  Dangustėė prieš 5 val.

  RaiMėja parašė:
  Jei nesupyksit pakomentuosiu. Kaip tik sapnavau, kad antro vaikelio laukiausi tai sapnas - košmaras buvo. Rytą pabudusi pagalvojau, kad tikrai, dar būtų antram p…

  Aš užvakar sapnavau, kad laukiuosi. 🙈 O vakar kad važiuoju gimdyt. 🙈 Bet kažkaip dar neplanuojam antro. Bet antras bus, tačiau po 2-3 metų.