7 mėnesių kūdikis

Tobulėjantis ir vis aktyvesnis mažylis mėgsta žaisti. Jis ima žaisliukus abiem rankomis, perima juos iš vienos rankutės į kitą, meta žemėn ir džiaugiasi šiam toli nukritus. Tiesa, vieną akimirką mylėti žaisliukai greitai pabosta, o rankutės tiesiasi prie dar neištyrinėtų tėvelių daiktų. Elkitės gudriai ir neduokite vaikui visų turimų žaislų. Žaislus vis keiskite, o pabodusius savaitei paslėpkite. Vaikas juos primirš ir vėl džiaugsis lyg naujais, o jūs sutaupysite pinigų bei neapsikrausite daiktais.

Daiktų perėmimas iš vienos rankos į kitą

Kai mažylis išmoksta pagriebti daiktą, kitas jaudinantis ir reikalaujantis sumanumo žingsnis – perimti jį iš vienos rankytės į kitą, o vėliau ir sąmoningai (t.y. ne tiesiog pavargus ar užsižiopsojus) daiktą mesti žemyn. 

Kurį laiką mažylis tiek daug eksperimentuos abiem rankom, kad niekaip nesuprasite, ar jis dešiniarankis, ar kairiarankis. Iš tiesų šitai paprastai paaiškėja gerokai vėliau. Kuriai rankai teikiama pirmenybė, gali išryškėti maždaug suėjus devyniems mėnesiams, tačiau net ir vėliau mažyliai gerai valdo abi rankas ir yra linkę būti abirankiai – kartais net iki pradeda lankyti mokyklą.

Laikas išbandyti gertuvę ar puodelį

Vaikas, gebantis sąmoningai suimti ir judinti daiktus, jau gali išbandyti vaikišką gertuvę ar puodelį.

Rinkitės neišsipilančią gertuvę ar puodelį su dviem ąselėmis ir platų šiaudelį primenančiu piltuvėliu - snapeliu.

Jeigu vaikas nesupranta, ką su tokiu įtaisu reikėtų daryti, nuimkite viršutinę puodelio dalį ir atsargiai pagirdykite vaiką. Mažylis supras, kad puodelyje yra gėrimas. Vėl uždėkite puodelio dangtelį ir dar kartelį pagirdykite vaiką, atsargiai priglausdami piltuvėlį prie vaiko gomurio (tai sužadins žindimo refleksą), parodykite jam, kaip iš tokio puodelio geriate jūs, leiskite vaikui pabandyti atsigerti savarankiškai ir būtinai jį entuziastingai pagirkite, kuomet pagaliau pavyks.

Tobulėjanti kūdikio logika

Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą su maždaug trijų ir maždaug septynių mėnesių sulaukusiais vaikučiais, parodantį, kaip stipriai patobulėjo jų pastabumas ir logika.

Mokslininkai pastatė nedidelę tampą nuo kurios rideno kamuoliukus. Kamuoliukai atsitrenkdavo į apačioje stovintį daiktą ir jį pastumdavo. Pirmiausiai kamuoliukai pastumdavo mažus daiktus, o vėliau - didelius, gerokai didesnius už save.

Trijų mėnesių vaikučiai vienodai domėjosi abiem situacijomis, tačiau keletą kartų pamatytas vaizdas jų nebedomino ir nežavėjo.

Vyresni kūdikiai gan neutraliai reagavo į pirmąją situaciją, t.y., kuomet kamuoliukas pajudino mažą daiktą, tačiau labai dėmesingai tyrinėjo ir net suglumdavo stebėdami antrąją tyrimo dalį. Septynių mėnesių kūdikiai, mokslininkų manymu, suvokė, kad kamuoliuko gebėjimas pajudinti už save patį gerokai didesnį daiktą yra labai keistas, neįprastas ir net nelogiškas.

Slėpynių žaidimai

Mažesni vaikučiai neieško paslėpto daikto, nes nesuvokia, kad jis tebeegzistuoja, t.y. už nugaros paslėpus žaisliuką vaikas mano, kad žaislas dingo, tad ir ieškoti jo neverta.

Jeigu žaislas vaikui labai svarbus arba jeigu nuo jo pasislepia (arba tik rankomis užsidengia veidą) mama, mažylis gali nuliūsti, išsigąsti ir pravirkti.

Paaugęs vaikas suvokia, kad jeigu jis šiuo metu kažko nemato, tai nereiškia, kad to daikto (ar žmogaus) nėra. Šiuos vaikučius jau pradeda dominti ir džiuginti slėpynių žaidimai.

Žaisliuką paslėpkite su pleduku ar lavinamuoju kilimėliu ir paraginkite vaiką pajusti pasikeitusį reljefą, užčiuopti paaukštėjimą. Vaikas supras, kad po audiniu kažkas yra, bandys ištraukti, supras, kad reikia atkelti pleduko ar kilimėlio kraštą.

Mama ar tėtis gali užlįsti už sofos, bet iškišti pėdą. Ją pamatęs vaikas apsidžiaugs, pradės ropoti link jos arba smagiai krykštaus kviesdamas tėvelius pasirodyti.

Faktas

Nors kūdikiai auga įvairiose kultūrose, – tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje, – tarp 6 ir 15 mėnesių jie vis labiau bijo išsiskirti su mama ir tėčiu.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. GiedrėIv
  GiedrėIv prieš 6 d.

  Ug123 parašė:
  Mamos ar esat kuri susidūrusi, kad vaikas visiškai nebūna vežimo sportinėje dalyje lauke? Gal žinot sprendimų ar radot būdą, kad vaikas būtų vežime be isterinių kly…

  Žinau atvejų kai pakeitus į kitą vežimą būna jame

 2. Ahau
  Ahau prieš 5 d.

  Ug123 parašė:
  Mamos ar esat kuri susidūrusi, kad vaikas visiškai nebūna vežimo sportinėje dalyje lauke? Gal žinot sprendimų ar radot būdą, kad vaikas būtų vežime be isterinių kly…

  Vaikui kažkas nepatinka/nepatogu/baisu (vežime ar aplinkoje). Stebėkit vaiką ir bandykit suprasti ką jis jums komunikuoja.

 3. User has not uploaded an avatar
  Daniele1992 prieš 3 d.

  Sveikos, mamytės. Mažylei 6men 2sav, bandau pradėti primaitinimą, bet ji net nesižioja, o jeigu patenka maisto į burną-žiaugčioja, spjauna. Bandyta daug daržovių-morka, bulvė, saldi bulvė, brokolis. Bandžiau miksuoti tarpusavyje, pirkau ir spec kruopas kūdikiams. Taip pat maišiau su savo pienu. Kaip sudominti vaiką maistu? Ką pasiūlysite? Nes bandau jau dvi savaites ir kasdien ta pati atmetimo reakcija. Pavargau..
  P.S. Maitinu mp

 4. AgnieteD
  AgnieteD prieš 3 d.

  Daniele1992 parašė:
  Sveikos, mamytės. Mažylei 6men 2sav, bandau pradėti primaitinimą, bet ji net nesižioja, o jeigu patenka maisto į burną-žiaugčioja, spjauna. Bandyta daug daržovių-mo…

  Bandykite duoti gabaliukais

 5. Visha
  Visha prieš 1 d.

  Daniele1992 parašė:
  Sveikos, mamytės. Mažylei 6men 2sav, bandau pradėti primaitinimą, bet ji net nesižioja, o jeigu patenka maisto į burną-žiaugčioja, spjauna. Bandyta daug daržovių-mo…

  Man taip pat buvo, padariau pertrauką. Tada vieną kartą valgiau obuolį, ir jis taip žiūrėjo, priglaudžiau prie lūpų ir lyg čiulpt jį norėjo. Nesiraukė. Nors iki tol bet ką priglaudus susiraukdavo, lyg ten būtų kažkas šlykštaus. Sekančią dieną išviriau obuoliuko gabalėlį. Taip dariau, nes jo skysti viduriai, pabijojo duoti žalią. Ir patiko p.s. ne saldumas patiko. Buvau bandžius ir bananą. Žiaugčiojo. Taip kelias dienas smaguriavo obuolį, o tada vėl iš naujo daviau daržoves. Ir pradėjo valgyti. Dar pastebėjau, kad patinka skysčiau. Jei kiek tirščiau, pradeda žiaugčioti. Gal pravers mūsų patirtis

Dovanoju!
1,00 €