7 mėnesių kūdikis

Kai mažylis išmoksta pagriebti daiktą, kitas jaudinantis ir reikalaujantis sumanumo žingsnis – perimti jį iš vienos rankytės į kitą. Kurį laiką judviejų mažylis tiek daug eksperimentuos abiem rankom, kad niekaip nesuprasit, ar jis dešiniarankis, ar kairiarankis. Iš tiesų šitai paprastai paaiškėja gerokai vėliau. Kuriai rankai teikiama pirmenybė, gali išryškėti maždaug suėjus devyniems mėnesiams, tačiau net ir vėliau mažyliai gerai valdo abi rankas ir yra linkę būti abirankiai – kartais net iki pradeda lankyti mokyklą.

Duok savo mažyliui iš įvairių medžiagų pagamintų ir įvairius garsus skleidžiančių žaislų, taip pat kitų įdomių (bet saugių) daiktų, su kuriais jis galėtų žaisti ir juos tyrinėti. Labiausiai kūdikiams patinka žaislai, kurie paspaudus švilpia ar cypia, linguojantys žaislai, taip pat muzikiniai ar su blykčiojančiomis švieselėmis, minkšti sviedinukai, pagaminti iš medžiagos ar gumos. Kas kelios dienos keisk duodamus žaislus, kad jie nenusibostų.

Faktas

Nors kūdikiai auga įvairiose kultūrose, kūdikiai – tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje – tarp 6 ir 15 mėnesių vis labiau bijo išsiskirti su mama ir tėčiu.

2017 m. gruodinukai ❤❤❤

 1. lianidavna
  lianidavna prieš 2 d.

  ar ir jusu vaikams galvos karstos is galo?

 2. PeČius
  PeČius prieš 2 d.

  lianidavna parašė:
  ar ir jusu vaikams galvos karstos is galo?

  nu kad.. neypatingai

 3. User has not uploaded an avatar
  zivilaite prieš 15 val.

  na mamos pasiguosiu...kaip jūs spejat viską ?ypatingai tos kurios auginant du pametinukus...na man verkt kartais norisi,nebespėju,,,atvažiavau pabut kaime ,nes ir ravėti reikia ir šiltnamius tvarkyti ir t.t na ir ką jūs manot?aš dar nieko nepasidariau...mažoji jei miega vežime turi stumdyti nes jei nestumdai pamiega labai mažai,jei kambarį užmiega tai vėl 20min ir bunda tai jei dar spėju pribegti kol neisibudina tai gerai...kol nemiega būna tik ant rankų...o plius dar vyresnelis reikalauja daug dėmesio...vyras išvykęs,neturiu net pas ką pagalbos prašyti

 4. PeČius
  PeČius prieš 15 val.

  Gyvenciau Lietuvoje ateiciau jums su tuo kaimu padet, man laaaabai jo truksta. Cia didelis turtas, ypac vaikams bus po metu kitu

  Nu bet kaip jums spet jeigu fiziskai kaip kad apraset neimanoma spet, juk nepuolat saves kaltint kad iki menulio pasokt negalit?

  Blogiausiu atveju liks zolem apauges... juk baudos uz tai negausit

  O jei rimtai kazka itin suspet reiketu, tai gal ryte anksciau atsikelciau kol visi miega ir skirciau pora valandu tam ar anam, o diena migineciau be sazines grauzimo.

 5. User has not uploaded an avatar
  zivilaite prieš 2 val.

  Ryte masė lb budinasi jau nuo šešių,dar anksčiau keltis nepajegiu:))nu ką padarysi vis sau kartoju vaikai užaugs bus lengviau,:))nors kaži:)tai wa mamos jei kam trūksta kaimo prašom kvieciu į svečius darbo užteks visom