7 mėnesių kūdikis

Tobulėjantis ir vis aktyvesnis mažylis mėgsta žaisti. Jis ima žaisliukus abiem rankomis, perima juos iš vienos rankutės į kitą, meta žemėn ir džiaugiasi šiam toli nukritus. Tiesa, vieną akimirką mylėti žaisliukai greitai pabosta, o rankutės tiesiasi prie dar neištyrinėtų tėvelių daiktų. Elkitės gudriai ir neduokite vaikui visų turimų žaislų. Žaislus vis keiskite, o pabodusius savaitei paslėpkite. Vaikas juos primirš ir vėl džiaugsis lyg naujais, o jūs sutaupysite pinigų bei neapsikrausite daiktais.

Daiktų perėmimas iš vienos rankos į kitą

Kai mažylis išmoksta pagriebti daiktą, kitas jaudinantis ir reikalaujantis sumanumo žingsnis – perimti jį iš vienos rankytės į kitą, o vėliau ir sąmoningai (t.y. ne tiesiog pavargus ar užsižiopsojus) daiktą mesti žemyn. 

Kurį laiką mažylis tiek daug eksperimentuos abiem rankom, kad niekaip nesuprasite, ar jis dešiniarankis, ar kairiarankis. Iš tiesų šitai paprastai paaiškėja gerokai vėliau. Kuriai rankai teikiama pirmenybė, gali išryškėti maždaug suėjus devyniems mėnesiams, tačiau net ir vėliau mažyliai gerai valdo abi rankas ir yra linkę būti abirankiai – kartais net iki pradeda lankyti mokyklą.

Laikas išbandyti gertuvę ar puodelį

Vaikas, gebantis sąmoningai suimti ir judinti daiktus, jau gali išbandyti vaikišką gertuvę ar puodelį.

Rinkitės neišsipilančią gertuvę ar puodelį su dviem ąselėmis ir platų šiaudelį primenančiu piltuvėliu - snapeliu.

Jeigu vaikas nesupranta, ką su tokiu įtaisu reikėtų daryti, nuimkite viršutinę puodelio dalį ir atsargiai pagirdykite vaiką. Mažylis supras, kad puodelyje yra gėrimas. Vėl uždėkite puodelio dangtelį ir dar kartelį pagirdykite vaiką, atsargiai priglausdami piltuvėlį prie vaiko gomurio (tai sužadins žindimo refleksą), parodykite jam, kaip iš tokio puodelio geriate jūs, leiskite vaikui pabandyti atsigerti savarankiškai ir būtinai jį entuziastingai pagirkite, kuomet pagaliau pavyks.

Tobulėjanti kūdikio logika

Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą su maždaug trijų ir maždaug septynių mėnesių sulaukusiais vaikučiais, parodantį, kaip stipriai patobulėjo jų pastabumas ir logika.

Mokslininkai pastatė nedidelę tampą nuo kurios rideno kamuoliukus. Kamuoliukai atsitrenkdavo į apačioje stovintį daiktą ir jį pastumdavo. Pirmiausiai kamuoliukai pastumdavo mažus daiktus, o vėliau - didelius, gerokai didesnius už save.

Trijų mėnesių vaikučiai vienodai domėjosi abiem situacijomis, tačiau keletą kartų pamatytas vaizdas jų nebedomino ir nežavėjo.

Vyresni kūdikiai gan neutraliai reagavo į pirmąją situaciją, t.y., kuomet kamuoliukas pajudino mažą daiktą, tačiau labai dėmesingai tyrinėjo ir net suglumdavo stebėdami antrąją tyrimo dalį. Septynių mėnesių kūdikiai, mokslininkų manymu, suvokė, kad kamuoliuko gebėjimas pajudinti už save patį gerokai didesnį daiktą yra labai keistas, neįprastas ir net nelogiškas.

Slėpynių žaidimai

Mažesni vaikučiai neieško paslėpto daikto, nes nesuvokia, kad jis tebeegzistuoja, t.y. už nugaros paslėpus žaisliuką vaikas mano, kad žaislas dingo, tad ir ieškoti jo neverta.

Jeigu žaislas vaikui labai svarbus arba jeigu nuo jo pasislepia (arba tik rankomis užsidengia veidą) mama, mažylis gali nuliūsti, išsigąsti ir pravirkti.

Paaugęs vaikas suvokia, kad jeigu jis šiuo metu kažko nemato, tai nereiškia, kad to daikto (ar žmogaus) nėra. Šiuos vaikučius jau pradeda dominti ir džiuginti slėpynių žaidimai.

Žaisliuką paslėpkite su pleduku ar lavinamuoju kilimėliu ir paraginkite vaiką pajusti pasikeitusį reljefą, užčiuopti paaukštėjimą. Vaikas supras, kad po audiniu kažkas yra, bandys ištraukti, supras, kad reikia atkelti pleduko ar kilimėlio kraštą.

Mama ar tėtis gali užlįsti už sofos, bet iškišti pėdą. Ją pamatęs vaikas apsidžiaugs, pradės ropoti link jos arba smagiai krykštaus kviesdamas tėvelius pasirodyti.

Faktas

Nors kūdikiai auga įvairiose kultūrose, kūdikiai – tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje – tarp 6 ir 15 mėnesių vis labiau bijo išsiskirti su mama ir tėčiu.

2020 m. Balandinukai ❤️

 1. muesa
  muesa prieš 14 val.

  Filė parašė:
  Praejus dviem menesiam po vaiko gimimo, mano TTH buvo 0,21 (raso norma turetu buti 0,35-5,50), o praejus penkiems su puse menesio nuo vaiko gimimo TTH 15,80 (o, dab…

  Taip ir mano šokinėja.as stebiu skydliaukę kasmet echo,3 kartai metuose kraujo tyrimai.
  Netik tth,t 4 it t 3 reikia stebt taip pat.
  Po gimdymo dažnai ,net prieš tai neturejancioms buna bedos.pogimdyvines būklės nuo hiper(mazas tth) iki hipo (didelis trh)
  Reikia stebėti,nuo 6 mes kaskur iki 9 jau normalizuojasi,ir tada jau bus aišku kokioke stadijoje liks,progresuos,ar gal but visiskai susinormalizus

 2. emma12
  emma12 prieš 14 val.

  M0NIKA parašė:
  Taip, vienas is simptomu. dar gali sirdele stipriai platk, gausiau prakaituot, sunkiau toleruojamas karstis, nuotaiku didele kaita..

  Mane apibudinot pilnai, buna sirdis pradeda kalt, ir lyg gerklei gumulas, atsikosiju ir susitvarko, ir karstis musa, ir prakaituoju o apie nuotaika visai patylesiu. Vyras sako kaskas negerai tau, kas 10 min nuotaika keiciasi. Tai reiks tvarkytis, labiausiai erzina svoris ir nuotaiku kaita

 3. User has not uploaded an avatar
  Filė prieš 14 val.

  muesa parašė:
  Taip ir mano šokinėja.as stebiu skydliaukę kasmet echo,3 kartai metuose kraujo tyrimai.

  Aciu uz issamu atsakyma. Na mano pries nestuma buvo nezymus pakitimai, bet jokiu vaistu neisrase. Tiesiog karts nuo karto pasitikrindavau. Nestumo metu viskas buvo getai. Bet stai dabar... Na vadinasi rwikes dar daryti tyrimus ir ziureti kas ir kaip. Reikia tiketis kad tai hormonai selsta po gimdymo ir tuoj apsiramis ir atsistos i getas vezias

 4. User has not uploaded an avatar
  Busimojiii prieš 13 val.

  linucikas parašė:
  Prieš 13metų dukrai išbandžiau visokius,o tiko šis ir iki metų gėrė.ir dabar buvau nupirkusi dar vieną,nepamenu pavadinimo,o paskuj nupirkom šitą.tinka,geria,nekėtė…

  Mes taipat ji gerem😊 bandžiau aišku visus populiariausius,brangius, bet vis kas netikdavo o su šiuo viskas ok

 5. Nelumbo prieš 43 min.

  Sveikos, gal kas parduodate doplerį? Jei tap, laukčiau pasiūlymo su kaina p.z.