7 mėnesių kūdikis

Tobulėjantis ir vis aktyvesnis mažylis mėgsta žaisti. Jis ima žaisliukus abiem rankomis, perima juos iš vienos rankutės į kitą, meta žemėn ir džiaugiasi šiam toli nukritus. Tiesa, vieną akimirką mylėti žaisliukai greitai pabosta, o rankutės tiesiasi prie dar neištyrinėtų tėvelių daiktų. Elkitės gudriai ir neduokite vaikui visų turimų žaislų. Žaislus vis keiskite, o pabodusius savaitei paslėpkite. Vaikas juos primirš ir vėl džiaugsis lyg naujais, o jūs sutaupysite pinigų bei neapsikrausite daiktais.

Daiktų perėmimas iš vienos rankos į kitą

Kai mažylis išmoksta pagriebti daiktą, kitas jaudinantis ir reikalaujantis sumanumo žingsnis – perimti jį iš vienos rankytės į kitą, o vėliau ir sąmoningai (t.y. ne tiesiog pavargus ar užsižiopsojus) daiktą mesti žemyn. 

Kurį laiką mažylis tiek daug eksperimentuos abiem rankom, kad niekaip nesuprasite, ar jis dešiniarankis, ar kairiarankis. Iš tiesų šitai paprastai paaiškėja gerokai vėliau. Kuriai rankai teikiama pirmenybė, gali išryškėti maždaug suėjus devyniems mėnesiams, tačiau net ir vėliau mažyliai gerai valdo abi rankas ir yra linkę būti abirankiai – kartais net iki pradeda lankyti mokyklą.

Laikas išbandyti gertuvę ar puodelį

Vaikas, gebantis sąmoningai suimti ir judinti daiktus, jau gali išbandyti vaikišką gertuvę ar puodelį.

Rinkitės neišsipilančią gertuvę ar puodelį su dviem ąselėmis ir platų šiaudelį primenančiu piltuvėliu - snapeliu.

Jeigu vaikas nesupranta, ką su tokiu įtaisu reikėtų daryti, nuimkite viršutinę puodelio dalį ir atsargiai pagirdykite vaiką. Mažylis supras, kad puodelyje yra gėrimas. Vėl uždėkite puodelio dangtelį ir dar kartelį pagirdykite vaiką, atsargiai priglausdami piltuvėlį prie vaiko gomurio (tai sužadins žindimo refleksą), parodykite jam, kaip iš tokio puodelio geriate jūs, leiskite vaikui pabandyti atsigerti savarankiškai ir būtinai jį entuziastingai pagirkite, kuomet pagaliau pavyks.

Tobulėjanti kūdikio logika

Mokslininkai atliko įdomų eksperimentą su maždaug trijų ir maždaug septynių mėnesių sulaukusiais vaikučiais, parodantį, kaip stipriai patobulėjo jų pastabumas ir logika.

Mokslininkai pastatė nedidelę tampą nuo kurios rideno kamuoliukus. Kamuoliukai atsitrenkdavo į apačioje stovintį daiktą ir jį pastumdavo. Pirmiausiai kamuoliukai pastumdavo mažus daiktus, o vėliau - didelius, gerokai didesnius už save.

Trijų mėnesių vaikučiai vienodai domėjosi abiem situacijomis, tačiau keletą kartų pamatytas vaizdas jų nebedomino ir nežavėjo.

Vyresni kūdikiai gan neutraliai reagavo į pirmąją situaciją, t.y., kuomet kamuoliukas pajudino mažą daiktą, tačiau labai dėmesingai tyrinėjo ir net suglumdavo stebėdami antrąją tyrimo dalį. Septynių mėnesių kūdikiai, mokslininkų manymu, suvokė, kad kamuoliuko gebėjimas pajudinti už save patį gerokai didesnį daiktą yra labai keistas, neįprastas ir net nelogiškas.

Slėpynių žaidimai

Mažesni vaikučiai neieško paslėpto daikto, nes nesuvokia, kad jis tebeegzistuoja, t.y. už nugaros paslėpus žaisliuką vaikas mano, kad žaislas dingo, tad ir ieškoti jo neverta.

Jeigu žaislas vaikui labai svarbus arba jeigu nuo jo pasislepia (arba tik rankomis užsidengia veidą) mama, mažylis gali nuliūsti, išsigąsti ir pravirkti.

Paaugęs vaikas suvokia, kad jeigu jis šiuo metu kažko nemato, tai nereiškia, kad to daikto (ar žmogaus) nėra. Šiuos vaikučius jau pradeda dominti ir džiuginti slėpynių žaidimai.

Žaisliuką paslėpkite su pleduku ar lavinamuoju kilimėliu ir paraginkite vaiką pajusti pasikeitusį reljefą, užčiuopti paaukštėjimą. Vaikas supras, kad po audiniu kažkas yra, bandys ištraukti, supras, kad reikia atkelti pleduko ar kilimėlio kraštą.

Mama ar tėtis gali užlįsti už sofos, bet iškišti pėdą. Ją pamatęs vaikas apsidžiaugs, pradės ropoti link jos arba smagiai krykštaus kviesdamas tėvelius pasirodyti.

Faktas

Nors kūdikiai auga įvairiose kultūrose, kūdikiai – tiek Europoje, tiek Šiaurės ar Pietų Amerikoje, tiek Afrikoje – tarp 6 ir 15 mėnesių vis labiau bijo išsiskirti su mama ir tėčiu.

2019 m. gegužinukai

 1. Aggie2
  Aggie2 prieš 19 val.

  Pripazinsiu, kad asara isspaudziau, kai pasiemiau pupa vakare 🤦‍♀️😢 kai mane pamate pradejo verkti, bet ir sypsotis tuo paciu, tada taip stipriai apkabino 😍 net sugraudino mane..

 2. austyte2012
  austyte2012 prieš 9 val.

  Mes vyresnele pradėjom 1m 11men į darželį leist. Tai daug ašarų islaustem nors ir pas močiutę kai reikėdavo palikt būdavo daug ašarų. Mamos rankinukas buvo pupa ☺️☺️☺️ mažąją planuojam leist nuo pusantrų metuku tikiuosi adaptacija bus lengvesnė nors ir pats vaikas visai kitoks. Labiau bendraujanti drąsi mažoji tai tikiuosi tiek ašarų nebus

 3. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 3 val.

  austyte2012 parašė:
  Mes vyresnele pradėjom 1m 11men į darželį leist. Tai daug ašarų islaustem nors ir pas močiutę kai reikėdavo palikt būdavo daug ašarų. Mamos rankinukas buvo pupa ☺️…

  Aš ir antrąjį galvoju anksčiau leisti, jei tik priims darželis o jūs į privatų ar valstybinį eisit? Kokiam mieste? Aš galvoju, jei rugsėjį priimtų, gal leistų iki naujų dar nelankyti, o paskui po pusdienį bandyt iki kol į darbą jau man reiks

  Linkėjimai bendraamžiams

 4. Nora
  Nora prieš 2 val.

  laukų vėjas parašė:
  Aš ir antrąjį galvoju anksčiau leisti, jei tik priims darželis o jūs į privatų ar valstybinį eisit? Kokiam mieste? Aš galvoju, jei rugsėjį priimtų, gal leistų ik…

  Nuo kada jau sitaip nebijot brokolio duoti paciam?

 5. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 2 val.

  Nora parašė:
  Nuo kada jau sitaip nebijot brokolio duoti paciam?

  Nuo tada, kai užboikotavo košes kaip ir brolis.. Tai turiu jau patirties su BLW ir su springimu, tai nebaisu kažkaip.. jau bananą, avokadą, brokolį, traputį, mandariną pats valgė, vakare morką bandysim. Kažkiek pakosi, porą kartų atrijo didesnį gabaliuką, bet šiaip gražiai valgo, mokosi vyrukas