Ar galima palikti vaiką žaisti vieną? (30)

vaikas žaidžia vienas

Ne tik galima, bet ir būtina! Nors vaiko raidai svarbiausias yra laikas, kurį jis praleidžia žaisdamas su mama ar tėčiu (beje, daugeliui tėvelių tai yra ir smagiausias dienos užsiėmimas), labai svarbu yra ir tai, kad jis išmoktų pažaisti vienas pats – bent keletą minučių. Taip ugdomas mažylio pasitikėjimas savimi, savo įgūdžiais, o šių savybių jam reikės visą gyvenimą.

Tačiau „palikti pažaisti vieną“ nereiškia, kad pasodinsi mažylį ant grindų ir išeisi iš kambario. Paduok mažyliui kelis žaislus ir pradėk žaidimą. Kai jis susidomės ir pradės pats žaisti, pasitrauk iš jo akiračio. Mažylis turi būti įkurdintas saugiai, pavyzdžiui, manieže ar kambaryje, kuriame pasirūpinta jo saugumu. Atsispirk pagundai paduoti mažyliui numestus žaislus ar parodyti, kaip jie veikia. Tegu jis pats tai perpranta. Ateik jei į pagalbą tik kai jis atrodo suirzęs ar nusiminęs.

Kai mažylis paūgės ir išmoks žaisti su daugiau įvairių žaislų, galėsi palikti jį vieną (bet prižiūrimą!) ilgesnį laiką. Tai ne tik skatina jo raidą, bet pravartu ir tau, nes turėsi dar kelias papildomas minutes per dieną, kurias galėsi skirti sau.

Naujausi komentarai

 1. julijagf
  julijagf prieš 4 m.

  As tai negaliu palikti vienos, nes lipa ant lovos ir bando daiktus pasiimti, paskui virsta.

 2. 1000ir1naktis
  1000ir1naktis prieš 2 m.

  Maniškis nuo kūdikystėj pažaidžia ir vienas, aišku, buvo etapas, kai visur paskui mamą reikėjo eiti, bet greit praėjo ir vėl puikiai žaidžia vienas, aišku aš tuo metu būnu irgi svetainėj, bet darau savo reikalus

 3. User has not uploaded an avatar
  murklyte prieš 1 m.

  Mes niekad nepalikdavom vieno vaiko kūdikystėj, nes prisiskaitėm apie tą prieraišią tėvystę. Tai to pasėkoje dabar penkiametis vaikas vienas net nenori žaisti. Ir žaislai neliesti ilgą laiką būna.
  Tai va, reikėjo nuo kūdikystės pratint

 4. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 1 m.

  murklyte parašė:
  Mes niekad nepalikdavom vieno vaiko kūdikystėj, nes prisiskaitėm apie tą prieraišią tėvystę. Tai to pasėkoje dabar penkiametis vaikas vienas net nenori žaisti. Ir ž…

  Aš irgi prieraišiai auginau ir vienos nepalikdavau, bet mano pažaidžia viena, nors nelabai daug. Ji turi ir brolį, bet vistiek labai daug nori su tėvais žaisti.

 5. 1000ir1naktis
  1000ir1naktis prieš 1 m.

  murklyte parašė:
  Mes niekad nepalikdavom vieno vaiko kūdikystėj, nes prisiskaitėm apie tą prieraišią tėvystę. Tai to pasėkoje dabar penkiametis vaikas vienas net nenori žaisti. Ir ž…

  Man atrodo PT neprasilenkia su žaidimais vienam. Aš pvz sudomindavau, tada pradėdavo žaist vienas ir nebuvo problemų, kad aš ne šalia o už kelių metrų, atsitraukdavau valgyt daryt ir pan. Aišku, jei vaikas tiesiog paliekamas vienas žaist ir neįdomu ką jis ten daro, tada jo, su PT prasilenkia.