Ar galima palikti vaiką žaisti vieną? (38)

vaikas žaidžia vienas

Ne tik galima, bet ir būtina! Nors vaiko raidai svarbiausias yra laikas, kurį jis praleidžia žaisdamas su mama ar tėčiu (beje, daugeliui tėvelių tai yra ir smagiausias dienos užsiėmimas), labai svarbu yra ir tai, kad jis išmoktų žaisti vienas pats – bent keletą minučių. Šitaip ugdomas mažylio pasitikėjimas savimi, savo įgūdžiais, o šių savybių jam gyvenime tikrai prireiks.

Tačiau „palikti pažaisti vieną“ visai nereiškia, kad turite pasodinti jį ant grindų ir išeiti iš kambario. Paduokite mažyliui kelis žaislus ir pradėkite žaidimą. Kai jis susidomės ir pradės pats žaisti, pasitraukite iš jo akiračio. Vaikas turi būti įkurdintas saugiai, pavyzdžiui, manieže ar kambaryje, kuriame pasirūpinta jo saugumu. Atsispirkite pagundai paduoti mažyliui numestus žaislus ar parodyti, kaip jie veikia. Tegu jis pats tai perpranta. Ateikite jei į pagalbą tik tada, kai jis atrodo suirzęs ar nusiminęs.

Kai mažylis paūgės ir išmoks žaisti su daugiau įvairių žaislų, galėsite palikti jį vieną (bet prižiūrimą!) ilgesnį laiką. Tai ne tik skatins jo raidą, bet bus pravartu ir jums. Juk malonu yra skirti bent keletą minučių sau.

Susiję straipsniai

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.

„Mamos bučinys“ – būdas pašalinti svetimkūnį iš nosies

Dažniausiai nosyje kažkas įstringa 2–5 metų vaikams. „Mamos bučinys“ – unikalus svetimkūnio iš vaiko nosies šalinimo metodas.

Naujausi komentarai

 1. Happy_Day
  Happy_Day prieš 1 m.

  Rūta M. parašė:
  Netipiška... Prieš 6 metus parašytas komentaras jau ištrinto vartotojo... Vis tiek i kudlas reikia eiti?..

  Pasigirti tai reikia visur, kad vaikas nuo 5 men vaiksto 😀
  Nes juk nieko naujo ir neparaso, tik kad vaikas menesi pusbadziu laikytas ir kad vaiksto nuo 5 men.

 2. Rūta M.
  Rūta M. prieš 1 m.

  Ne nu rimtai nejuokinga. Moteris jauciasi stipriai iskaudinta, isduota, praradusi pasitikejima kitais ir visa tai išreiškia pykciu atsitiktiniams zmonems... Netipiska, tiesiog isjauskit savo visus blogus jausmus ir pasijusite geriau 🙏 viskas gerai su jūsų jausmais. Tik su ju israiska nelabai.

 3. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 1 m.

  Rūta M. parašė:
  Ne nu rimtai nejuokinga. Moteris jauciasi stipriai iskaudinta, isduota, praradusi pasitikejima kitais ir visa tai išreiškia pykciu atsitiktiniams zmonems... Netipis…

  Gerai, kad Jūs pati labai laiminga ir neiskaudinta, tik kas antroje temoje dejuijanti apie psichoterapeuta ir vaikus, su kuriais neina susitvarkyti

 4. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 1 m.

  Silk parašė:
  Pasigirti tai reikia visur, kad vaikas nuo 5 men vaiksto 😀
  Nes juk nieko naujo ir neparaso, tik kad vaikas menesi pusbadziu laikytas ir kad v…

  Aš tiesiog nesuprantu, kaip galima neleisti vaikui sėdėti. Man čia rimtai toks kosmosas, kad net sudomino, kaip tas daroma. Bet matau, kad kosmosas tik man tai gal pasidalinsite tais metodais, kaip vaikui neleisti sedeti? Panciojate?

 5. Happy_Day
  Happy_Day prieš 1 m.

  Netipiška parašė:
  Aš tiesiog nesuprantu, kaip galima neleisti vaikui sėdėti. Man čia rimtai toks kosmosas, kad net sudomino, kaip tas daroma. Bet matau, kad kosmosas tik man tai g…

  Nu as pasidalinti niekuom negaliu, nes pati vaiko raidos neriboju ir neribociau. Ka jau daro pats ta tegul daro. Nebent su gydytojais pasitarciau, ar paprasyciau apziureti vaika jei labai anksti kazka darytu.
  O siaip skaiciau cia ne karta, kad mamos tiesiog vaikui neleidzia sedet ar stotis. Jei mato kad bando per anksti, jei mato kad stojas tada pasodina kaip buvo arba demesi nukreipia kazkur kitur. Bet tikrai nepancioja 😀 realiai man tai cia laiko gaisimas bereikalingas.