Ar galima palikti vaiką žaisti vieną? (27)

vaikas žaidžia vienas

Ne tik galima, bet ir būtina! Nors vaiko raidai svarbiausias yra laikas, kurį jis praleidžia žaisdamas su mama ar tėčiu (beje, daugeliui tėvelių tai yra ir smagiausias dienos užsiėmimas), labai svarbu yra ir tai, kad jis išmoktų pažaisti vienas pats – bent keletą minučių. Taip ugdomas mažylio pasitikėjimas savimi, savo įgūdžiais, o šių savybių jam reikės visą gyvenimą.

Tačiau „palikti pažaisti vieną“ nereiškia, kad pasodinsi mažylį ant grindų ir išeisi iš kambario. Paduok mažyliui kelis žaislus ir pradėk žaidimą. Kai jis susidomės ir pradės pats žaisti, pasitrauk iš jo akiračio. Mažylis turi būti įkurdintas saugiai, pavyzdžiui, manieže ar kambaryje, kuriame pasirūpinta jo saugumu. Atsispirk pagundai paduoti mažyliui numestus žaislus ar parodyti, kaip jie veikia. Tegu jis pats tai perpranta. Ateik jei į pagalbą tik kai jis atrodo suirzęs ar nusiminęs.

Kai mažylis paūgės ir išmoks žaisti su daugiau įvairių žaislų, galėsi palikti jį vieną (bet prižiūrimą!) ilgesnį laiką. Tai ne tik skatina jo raidą, bet pravartu ir tau, nes turėsi dar kelias papildomas minutes per dieną, kurias galėsi skirti sau.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  tikrai kad vaikuciai skiriasi Mano mergyte kaip ir pirmas sunus dar tik sedeti pradeda visu pirma mes neleidom iki 6men nedet, nes negalima. Ir dar tas faktas kad ji apkunute svorio nemazai ,todel iseina siek tiek sunkiau viska mokytis Sunus ropoti pradejo tik link 8-9men manau mazoji irgi ne ka anksciau ismoks nes kolkas neturi noro panele ....

 2. User has not uploaded an avatar
  wirgut prieš 2 m.

  Maniskė nemegsta bur viena, tuoj zirzt pradeda. Db sunkus laikas...

 3. piene32
  piene32 prieš 2 m.

  wirgut parašė:
  Maniskė nemegsta bur viena, tuoj zirzt pradeda. Db sunkus laikas...

  Maniskis trimetis ir to vienas visiskai nezaidzia,ka jau kalbet apie 7men

 4. julijagf
  julijagf prieš 2 m.

  As tai negaliu palikti vienos, nes lipa ant lovos ir bando daiktus pasiimti, paskui virsta.

 5. 1000ir1naktis
  1000ir1naktis prieš 2 mėn.

  Maniškis nuo kūdikystėj pažaidžia ir vienas, aišku, buvo etapas, kai visur paskui mamą reikėjo eiti, bet greit praėjo ir vėl puikiai žaidžia vienas, aišku aš tuo metu būnu irgi svetainėj, bet darau savo reikalus