Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2019 m. Birželinukai :)

 1. Lady
  Lady prieš 5 val.

  nerimat parašė:
  Kas čia per etapas 3,5 mėn o jau trečia para kaip nesavas vaikas, nenoriai valgo, o bšk pavalgęs rėkia, prieš užmiegant dejuoja, nesiseka užmigt, kiekvienas užmigim…

  Mums tas pats maždaug nuo 3,5 mėnesio.. Dieną valgyti išvis beveik nevalgo, ima, spjauna, ima spjauna, o jei daugiau siūlau, sukasi arba verkia... Galvoju nu kas čia db.. Bandau siūlyti už pusval ar valandos, kartais paima, bet valgymai trunka po 1, 2 arba max 3 minutes... Dienomis užmigt eidavo sunkiai, tai džiaugiamės, kad išmokėm soskę imti nuo 3,5 mėn! tai nors užmiega. O su valgymu naktį gerai atsigriebia - valgo po 15min arba net pusvalandį
  Paskaitydavau, kad ir kitų labiau naktim valgo, tai nlb ir sureikšminau šį pasikeitimą, bet db žiūriu, kad mes ne vieni tokie

  O vartomės jau nuo 3mėn ir savaitės su mano bakstelėjimo pagalba , o taip ryškiai savarankiškai - nuo 3,5 mėn

  Tai čia gal ir yra tas etapas kai sako kai leliukas ko nord naujo išmoksta (apsiversti, ropoti ir pan), tai pasikeičia jo miego ritmas?

 2. User has not uploaded an avatar
  niekieno prieš 5 val.

  vikule 20 parašė:
  Ar yra čia mamyčiu kad su vaikais einat masažiuku darytis, kaip reaguoja jūsų vaikutis? 😊 Nes mano mažytė labai išsitempus tai daktarė priskire masažiuku 😊…

  Mes einam į masažus dėl silpnos pečių juostos, tai mažyliui laaaabai patina, minko ten jį visaip o jis sau guli ir guguoja po to ant kamuolio pasprtuoja, nu žinokit smagu ir naudinga svarbiausiai kita met vėl prašysiu daktarės, kad skirtų masažų, visiems vaikučiams priklauso 18 nemokamų kartų, tai manau, kad ir nėra bedų reikia.išnaudoti tokią galimybę ir plius pati išeinu iš namų, prasibalškau su kitom mamom laukiamajam pabedrauju

 3. Lady
  Lady prieš 5 val.

  RCHR parašė:
  3naktis pastebejau, kad tarpai tarp valgymu ilgeja. Tfu tfu neprisisneket, bet gal situacija gereja

  Saulele gelele parašė:
  Pas mus jau savaite kaip naktinis miegas pagerejes, tai karta, tai du per nakti nubunda, bet bijojau ir rasyti, kad neprisisnekeciau😀pfu pfu pfu, kad ir toliau ger…

  Matau, kad šis pagerėjimas pas jus nuo 4,5 mėn. Kaip lauksiu dar poros sav!

  Natafka parašė:
  Oo ir as praeita nakti ismiegojau nuo 24 val iki 7:30... sakes kai buvo jega. Tikiuosi bus vis dazniau ir dazniau tokie geriai.

  Kaip pavydžiu! Norėjau sakyti baltai pavydžiu, bet ai, ka čia baltai, žiauriai pavydžiu jum! Aš kasnakt keliuosi maitinti 3-4 kartus...

 4. solnike
  solnike prieš 5 val.

  Zydra parašė:
  Kaip tik braukti link nosytes reikia..

  Taip. Nuo isores link nosytes.

 5. Natafka
  Natafka prieš 3 val.

  Lady parašė:
  Kaip pavydžiu! Norėjau sakyti baltai pavydžiu, bet ai, ka čia baltai, žiauriai pavydžiu jum! Aš kasnakt keliuosi maitinti 3-4 kartus...

  Tai ir palinkesiu jums ramiu nakteliu