Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2021 Rugsėjo mažiukai

 1. Saule987
  Saule987 prieš 7 val.

  EmaEg parašė:
  As pradejau nuo bulves jau prijungus buvau morka ir moliuga reiks tada pabandyti cukinija ir ta brokoli 🤔 ziuresim kaip valgys nes dabar tai labai patiko morka su b…

  Svarbiausia kas noriai valgo 🙂. Nes pas mane tai visokios patirties su mergaitėm buvo, bet tikiuosi šį kartą irgi noriai valgys

  amzina parašė:
  Mes penktadieni eisim apziurai ir skiepu uzklausiu del primaitinimo, bet atskiro aparato nepirksiu, turiu blenderi, virsiu ir blenderiuosiu.

  Kažkaip aš irgi manau, kad užteks pilnai blenderio. 4 jau su blenderiu užauginau, tai ir šiam ponaičiui taip pat virsiu 🙂

  Kalbėjot dėl vartymosi, tai maniškis pirmą kartą kai pavyko apsiversi ant pilvo, tai išsigando ir pradėjo verkt, ir dar sunkiai sekasi rankytę iš po savęs išsitraukti.

 2. labaskaveiki prieš 7 val.

  EmaEg parašė:
  O kaip atrodo tas aparatas kosem daryti? Ir kokiu principu jis veikia? Ir kaip sekesi pirmi kartai? Musu pirma kose buvo su bulve ir moliugu pirkau padaryta jau pa…

  https://www.kudikiuprekes.lt/beaba-babycook-solo-kombainas-garintuvas-trintuvas-664?gclid=CjwKCAiAxJSPBhAoEiwAeO_fP8kkZZdHlSTvryCOXS2S5FeRBT1e1n0crDk6oVEghhd3cJN4CNkAYBoCm4cQAvD_BwE
  Mes turim šitą, jis ir garina iškart, tai tiesiog įpili vandens ir išsigarina viskas per 15-20 min. Tada išpili vandenį nubėgusi, suverti viską ir sutrina jis man asmeniškai pasaka, nereikia stovėt prie puodo, to blenderio traukt makaluot, viskas viename 🙈 na prisijuokėm, bet labai godžiai valgė, vos pridėjus šaukštuką iškart žiojos 🤭🤭 tai kaip pirmas kartas, tikrai sakyčiau vykęs 😊

 3. labaskaveiki prieš 7 val.

  amzina parašė:
  As pradziai irgi miegame laikiau, bet tas garsas kol padaro ja isbudina, uz tai isnesisu i virtuve, pora kartu nueinu padarau ir ji neissibudina.

  Na musiskis tai neissibudina, miegodamas pavalgo ir toliau parpia, sake ir vyras jau priprato prie jo, tai mes tokiu problemu neturim, mums netrukdo 😊

 4. Braskyte031
  Braskyte031 prieš 6 val.

  Klausimas toms, kurios pradejot primaitinimus nuo 4men.
  Del kokiu priezasciu pradejot ne nuo 6men kai jau leliai sedi, o nuo 4men? 🤔

 5. labaskaveiki prieš 4 val.

  Braskyte031 parašė:
  Klausimas toms, kurios pradejot primaitinimus nuo 4men.
  Del kokiu priezasciu pradejot ne nuo 6men kai jau leliai sedi, o nuo 4men? 🤔

  Mums Gyd patarė dėl mažesnės alergijų rizikos ateity ir tiesiog pradėt ragaut jei norim, nes valgom mišinuką. Nors siaip sake nebutina, svorio mums uztenka ir pns.

1,00 €