Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2021 m. birželinukai 💓

 1. User has not uploaded an avatar
  Luara27 prieš 18 val.

  Tikle parašė:
  Tai čia gaunasi net savaime kad tada reiktų neduoti, nes nuo rugsėjo pradžios viduriai skysti ir nuo tada ir atpylineja. Dar atėjus pas gydytojus klausia, ar jau iš…

  Na mano drauges mergaitei po roto pateko i santaras ir iki siol vargsta su tustinimusi. Santaru medikai pasake, jog del skiepo tai, o va seimiste sako jus nesvaikit taip negali buti... Aplamai mano vaiko gydytoja, net nepasakoja kas gali buti po skiepo, apart tempe ir na gal irzlesnis vaikas.

 2. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 17 val.

  Mums tai isvis nieko nebuvo nuo rota skiepo, va meningokoko skiepas tai jooooo😕

 3. User has not uploaded an avatar
  Tikle prieš 16 val.

  Luara27 parašė:
  Na mano drauges mergaitei po roto pateko i santaras ir iki siol vargsta su tustinimusi. Santaru medikai pasake, jog del skiepo tai, o va seimiste sako jus nesvaikit…

  Mūsų irgi gydytojai visada viskas ok kokie simptomai bebūtų, tai man jos konsultacija praktiškai yra visiškai bereikšmė.

  Zauza parašė:
  Mums tai isvis nieko nebuvo nuo rota skiepo, va meningokoko skiepas tai jooooo😕

  O kas nuo meningo buvo?

 4. User has not uploaded an avatar
  Zauza prieš 15 val.

  Tikle parašė:
  Mūsų irgi gydytojai visada viskas ok kokie simptomai bebūtų, tai man jos konsultacija praktiškai yra visiškai bereikšmė.

  Kol kas dar tik pirma turejom kai buvo 8iu savaiciu tai vakare soko temp.iki 38.6, o paskui jau po paskutines paracetamolio dozes dar buvo uzkile iki 38.8 tai vaziavom i ligonine, antri skiepai buvo be meningokoko skiepo tainisvis nieko nebuvo, o va penktadieni vel skiepai ir vel nuo meningokoko ieis skiepas tai jauciu vel bus temperatura😕

 5. User has not uploaded an avatar
  Tikle prieš 3 val.

  Zauza parašė:
  Kol kas dar tik pirma turejom kai buvo 8iu savaiciu tai vakare soko temp.iki 38.6, o paskui jau po paskutines paracetamolio dozes dar buvo uzkile iki 38.8 tai vazia…

  Bet juk meningokoko turi kartoti 5 mėnesį, 4 mėnesį vėl tas kokteilis + rotas, ar jūs jau pateksit į tą laikotarpį? Gal antrą kartą bus silpnesni simptomai.

  O ką darė ligoninėje?

2,00 €
3,00 €