Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2019 m. gegužinukai

 1. Gart
  Gart prieš 12 val.

  Aggie2 parašė:
  Manoji pripažįsta soske! Išsigelbėjimas migdant. Nemazai keliavom paskutines savaites, tai gal ir tai, gal ir miego regresas, bet kokias 3 savaites daug budindavosi…

  Mes rugsėjo 6 dieną skridome atostogų. Manoji nemėgsta būti nešynėj, tai ėmėm vežimą. Atidavėme prie lėktuvo ir atgavome, taip pat, prie jo. Skridom su Ryanair. Teko nemažai keliauti su pirmuoju, tai dažniausiai vežimukus atiduoda prie lėktuvo. Bet kartais ir su bagažu. Nežinau nuo ko priklauso. Bet, aš visada pakalbinu personalą prie lėktuvo ar lektuve, kur bus vežimukas. Net jei išleidžia per "rankovę", tai užneša krovėjai vežimą į viršų

 2. User has not uploaded an avatar
  rudojji prieš 1 val.

  Betii parašė:
  Pas mus irgi pagerejo situacija su pagalvele mimos,labai laukiam kai jau pats prades sedet daktare pasake kad tik tada atsistatys galvite nes daugiau laiko bus ore …

  O pas jus stipriai matėsi? Ar šonas ar pakausis nuguletas? Nes pas mus tai dešinys šonas, bet net ir kaktos ta puse šiek tiek atsikisus. Tai daba galvyte gerėja o ta kaktyte tokia pat, tai galvoju ar išvis atsistatys

 3. Aggie2
  Aggie2 prieš 1 val.

  Gart parašė:
  Mes rugsėjo 6 dieną skridome atostogų. Manoji nemėgsta būti nešynėj, tai ėmėm vežimą. Atidavėme prie lėktuvo ir atgavome, taip pat, prie jo. Skridom su Ryanair. Tek…

  Jau atkeliavau ir viskas labai puikiai praejo! Klausiau personalo, sake reik prašyt kad duotų vežimą prie durų, ypac jei jungtinis skrydis. Jei nepraso, tada su bagažu atiduoda.. Cia Briuselio oro linijose taip..
  Keliavau tik su nesykle ir viskas buvo puiku! Labai džiaugiausi !

 4. Aggie2
  Aggie2 prieš 1 val.

  Gal yra mamyčių Silainiuose (Kaune) ir nori eit kartais pasivaikščiot?

 5. User has not uploaded an avatar
  Betii prieš 18 min.

  rudojji parašė:
  O pas jus stipriai matėsi? Ar šonas ar pakausis nuguletas? Nes pas mus tai dešinys šonas, bet net ir kaktos ta puse šiek tiek atsikisus. Tai daba galvyte gerėja o t…

  Pas mus irgi desinisis sonas nuguletas, pas ji kadkaip tik sonas dabar kai pradejo miegot su mimos pagalve, daktarai sako kad cia nieko baisaus paskui savaime atsistatys🤷‍♀️