Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2018 metų Kovinukai :)

 1. User has not uploaded an avatar
  MiLaNe prieš 1 val.

  Vaida Kal. parašė:
  Kaip minejau grieztos dienotvarkes neturim. Keliasi skirtingai, juolab, kad pas mus baseinas 1k/sav, sia sav 4k mankstos ir pan. Keliasi 6-7, jei pabunda anksciau, …

  Reiks bandyt man šiek tiek griežčiau valandas sekti. Dabar kai pagalvoju, tai pavakariais kai atsikelia, tai iki vakarinio migdymo daugiau nei 3 val. praeina. Tai ko gero pervargsta ir dėl to verkia ir negali užmigt 🤔 bet man tik prie krūties užmiega, neišeina man vis pavalgydint ir tik tada migdyt.

  O naktį kaip išmiega? Kelis kartus keliasi valgyt? Mano tai kas 2-2,5 val. valgo tiek dieną, tiek naktį.

 2. User has not uploaded an avatar
  Lavasi prieš 59 min.

  Daviau ir aš palaižyt obuolio, taip džiaugėsi bet sutryniau mažiau nei pusę šaukštelio, tai nelabai patiko, pasiraukė, bet suvalgė, nespjovė lauk prieš savaitę mamos sodo šilauogę sutryniau paragauti..

  garbanuciuke95 parašė:
  As daviau obuoliuko paragauti jau:)tai lb noriai ragavo ir kai mes kazka valgom tai ji tiek ziuri mergaite

 3. Danute j
  Danute j prieš 39 min.

  Vaida Kal. parašė:
  Tokiu mamu jau kelios buvo, to straipsnio sekejoa as viena is ju. Palei ji jau gyvenam du men. Nu zinokit, mums sekas. Tik jau nebe dvi val, o 2:15-2:20 interval…

  Mums vakare,nubunda tsrkim 17.30val,budrauja 2val tada 19.30vel butu miegucio laikas,jeigu uzmigtu bent pusvalandi tai labai velai naktinio miegelio laikas,o ji 21val jau miegelio lb nori,nesvarbu ar budravimo laikas kokia valanda dar tik. Mes kokias 3sav taip,tai kita savaite ilginsiu po truputi laika po 2.05ir pan diena. O vakare sunkiai istveria 2val budravimo.
  Kaip 3istempt,kad nepervargtu i paros laika buna kad pastoviai keltusi tuo paciu metu ar gulrusi,tarkim 9 12,15val ir pan. Nes ismiega skirtingai tai 20,30,40 min ar valana todel tie laikai ir skiriasi.

 4. User has not uploaded an avatar
  Lavasi prieš 37 min.

  Na vakar ir dienelė! Ausų uždegimas. Taip klykiančio vaiko dar neteko girdėti, pati iš proto ėjau, susipykom su vyru.. Bet gydytoja patarė dėti kamparo aliejuje pašildytas vatas į ausis, nei 2 min nepraėjo, vaikas nurimo, pavalgė (nes tas kelias val.visai neėmė krūties), nulūžo nuo 16 iki 18:30, prabudo linksma, pažaidė, pavalgė ir 20 val jau miegojo iki 7:30 Oh, išbandymai tos vaikų ligos....Dar beje, dėjom paracetamolio žvakutę, nes Ibupromo kūdikiams neturėjom, sakė Ibupromą, nes ir skausmą ir uždegimą malšina.
  Ar kam buvo panašiai?.
  Beje, dėl to kamparo aliejaus metodo jis man pasirodė senoviškas, bet pasirodo,labai gerai ir greit veikia. Šiandien vaikas linksmas, tarsi nieko nebuvo..

 5. Danute j
  Danute j prieš 13 min.

  kitaniux parašė:
  Man labai padeda baby Daybook programėlė, nes visada žymių kai pabunda ir matau kai jau link 2 val artėja kad reikia guldyti į lovytę. Dar lovytej pačiauška pasivar…

  Jums vakare irgi pavyksta istempti 3valandas ar naturaliai neuzmiega ar zirzena? Man kai ateina migdymo laikas,ziurek pakakojo,pakeiti pampi,dar karta kakis
  Buna prabunda 16.30 ar 17val tada nei migdyti,nei budrauti 3val,nes uzmiega 21val ar truputi po 21val ,nes kai i lovele guldau,uzmiega prie kruties,o vezimuke uzsiubuoju. Jau po pietu ir nerimauju kaip cia kiek miegos😉kazin kada prades be laikroduko miegoti