Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. User has not uploaded an avatar
  Bbrigita prieš 14 val.

  Mes taip pat pradėjom nuo moliūgo. Tai kaip kakojo kas 4 dienas taip ir dabar kakoja tokiu tik dažniu. O pačios, kurios maitinate savo pienuku ar valgote citrusinius vaisius?

 2. Auriame
  Auriame prieš 12 val.

  Jurgitaaaa parašė:
  As net nežinau kaip daryt vaikas laimingas gyvus judrus tik va tas kakis nepatinka man 🙄, o kaip jus maitinat? Duodat po pienuko kai praeina kažkiek laiko ar i mait…

  Į maitinimą įtraukiu .žodžiu duodu kai nori valgyti,po to dar pienuko,šendien pakakojo bet tikrai kietai ir toks buvo šendien neramus,o pakakojo ir toks linksmutis.

 3. Danutė...
  Danutė... prieš 11 val.

  naminukas32 parašė:
  Nuo gimimo pilvo diegliukai, kurie baigesi sulig trim menesiais, bet tada prasidejo baisus pilvo putimas. Isbandem kelias pm rusis, bet niekas negerejo, duodavau ge…

  Wolfi parašė:
  Mes čia vis pakalbam su vyru apie antrą vaikutį, bet aš dar toli gražu nepasiruošusi... Mes norime antro ir aš svajoju apie antrą vaiką, bet prisiminus gimdymą, bij…

  Sunku auginti pametinukus. Mano mamytė pastojo vėl, kai man buvo 4 mėn. Ir nors gyvenom su seneliais, bet buvo be galo jai sunku: visi darbuose, o kai ateidavo namo buvo išvargę, įskaitant vyrą. Pagalba buvo menka ir mamytė tiesiog patrūko. Buvo ant skyrybų slenksčio su tėveliu.
  Aišku, jei yra kam padėt, tai kita kalba. Mes dar luktelsim, gal už kokių 4-5 metų...

 4. Auriame
  Auriame prieš 9 val.

  Danutė... parašė:
  Sunku auginti pametinukus. Mano mamytė pastojo vėl, kai man buvo 4 mėn. Ir nors gyvenom su seneliais, bet buvo be galo jai sunku: visi darbuose, o kai ateidavo namo…

  Na gal kaip kam mano pipirų skirtumas 2metai tai man tikrai lengva buvo,tik kad aš esu iš tų kuriai su vaikais sunku nebūna tai gal kitaip situacija vertinu.😅😅😅

 5. User has not uploaded an avatar
  Vilma.v prieš 8 val.

  Kiek kartu per diena jusu mazyliai miega?
  Mano mazajam like du miegeliai, vienas trumpesnis kitas ilgesnis. Budrauja jau 3-4val, miegot naktiniam miegeliui, vos ikalbinu, sneka, juokias ir niekaip😁 net po 4 val neatrodo, kad jis miego noretu😊

  Sunus valgo bulve jau savaite, bet kakis nepasikeites. Darom mankstas, tai kiekviena diena pradejo kakoti. Gerai viska isjudina manksta😁