Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2019 m. Liepinukai :)

 1. A-guste
  A-guste prieš 13 val.

  Ganbei parašė:
  Mamytės, ar jūsų vaikučiai dar telpa į vežimo lopšius? Mano mergaitė kartu su voku jau sunkai telpa į gulimą lopšį, nors lopšys pas mus ne iš mažųjų...Bet ir mergai…

  Maniškiui 4,5mėn, manau, kad po Kalėdų irgi trauksim sportinę dalį. Nors laisvai telpa į lopšį, bet jau nori dairytis

 2. Siru
  Siru prieš 12 val.

  LijaL parašė:
  Pas mus šeimos gyd.prižiūri tik suaugusius, o vaikus pediatrai. Bet nepasakyčiau, kad super atidžiai tikrina ar apžiūri. Nėkart nestatė ant kojyčių, neguldė ant pil…

  Pas mus Suomijoj min valandos apžiūra. Ir visą vaiką apžiūri, ir ant kojyčių stato ir ant pilvuko guldo. Paskui išklausineja, ką naujo išmokom, pereinam visus grafikus, skales... Lankstinukų krūvą gaunam, kas laukia mūsų raidoje ateity ir t.t. Ir taip kas mėnesį 🙂 Kartais ir namo jau norisi eit, o ten dar visokias anketas pildyt apie savo ir visos šeimos psichologinę būklę 😆 Medicina pas mus tikrai gera su mažiukų priežiūra. Bet su suaugusiais šiek tiek kitoks reikalas. Reikia maždaug pasakyt, kad 'mirštu' tik tada priims 😆

 3. LijaL
  LijaL prieš 12 val.

  Siru parašė:
  Pas mus Suomijoj min valandos apžiūra. Ir visą vaiką apžiūri, ir ant kojyčių stato ir ant pilvuko guldo. Paskui išklausineja, ką naujo išmokom, pereinam visus grafi…

  Šveicarijoj trūkumas daktarų (kodėl aš ir atsūriau čia taip easy ), dėl to apžiūroms laiko trūksta, o jei dar ateina neplanuoti ekstra atvejai, tai ta pediatrė apsikrovus būna. Bet 30min vis tiek skiria, tik daugiau eina pokalbis, nei apžiūra. Ir į viską, ką klausiu, sako normalu

 4. User has not uploaded an avatar
  zivile_pilka prieš 11 val.

  LijaL parašė:
  Šveicarijoj trūkumas daktarų (kodėl aš ir atsūriau čia taip easy ), dėl to apžiūroms laiko trūksta, o jei dar ateina neplanuoti ekstra atvejai, tai ta pediatrė a…

  Ojojoj koks pažįstamas atsakymas "norma" Prieš kiekvienà vizità jau svarstau ar klaust, ar ne, nes žinau kà atsakys....

 5. LijaL
  LijaL prieš 7 val.

  zivile_pilka parašė:
  Ojojoj koks pažįstamas atsakymas "norma" Prieš kiekvienà vizità jau svarstau ar klaust, ar ne, nes žinau kà atsakys....

  Na, bet tai ir tiesa, nes normos rubos vaikuose labai placios o kadangi gydytoja mato tas visas placias normas, ji iskart mato kad viskas ok