Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėkite galvoje, kad parašydami jį galite parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2022 m. Vasarinukai 🥰

 1. Milais
  Milais prieš 10 val.

  Baby_1 parašė:
  Ar jusiskiai nebuna tokie pikti ant kruties, tamposi, spardosi, znaibosi... nesuprantu, ar jau atsisako kruties, ar kas cia yra. Zindymas jau tampa nebetoks malonus…

  Kūdikiai tokiame amžiuje dar negali sąmoningai atsisakyt, tačiau gali pasireikšti krūties streikai, kuriuos aštrina buteliukų, žindukų vartojimas. Bet jie būna ir nevartojantiems. O gal tiesiog blaško aplinka, mažyliai jau viskuo domisi ir sunkiau jiems susikaupt. Galiausiai, dabar gali būti tiesiog karšta.

 2. Kloja1993
  Kloja1993 prieš 6 val.

  Man tai labai keista, kai sako "žindymas vienas malonumas" ... 😜😁 Nu tikrai to nepajaučiau... Pas mane bėda su krūtų persipildymu ir dėl to mažylis labai stipriai pyko, streikavo... Tai vos aš jį ir anksčiau pamaitindavau. Arba zinau, kad valgyt nori, bet neima... 😶 Dėl persipildymo esu turėjus ir pieno sąstovį. Žindau tik todėl, nes žinau kokia to nauda mažyliui, o kad pieno upės, tai tikrai jokio malonumo. Atsakant į klausimą... Žindymo metu irgi mėgsta žnaibytis, tyrinėja mano drabužius, liemenelę.😁

 3. User has not uploaded an avatar
  Aleksandra1987 prieš 2 val.

  Aš jums visiškai pritariu dėl zindymo, man irgi tai nekelia jokio malonumo. Naktį jei ilgiau nezinda, visa slapia bunu, nors miegu su liemenėle ir keičiamais ikloteliais. Kai pieno srovė stipresnė, dukra springsta, pyksta, atsitraukia, tada netyciom dar i akyte pripurskia.. ir komiška ir graudu :D. Jei pučia pilvuką ar matau, kad skauda, tada pykstu ant savęs, kad va rajune zuvedra kažko negero vaikui pririjau..

 4. Milais
  Milais prieš 44 min.

  O man žindymas visgi malonumas, dėl n praktinių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad išsimiegu, nors ir sūnus valgo kas pora val., vistiek net nėra ką lygint su dukros pirmaisiais mėnesiais, kai traukiau pieną ir maitinau iš buteliuko, net nupurto prisiminus tą zombio savijautą ir nuolatinį pientraukio tampymąsi iš paskos. Dar dėl to, kad žindant labai lengva nuramint vaiką, nereik nešiot, čiūčiuot, t.t. Išeinant kur nereikia prisikraut kalno daiktų, susijusių su maitinimu, planuot, kada čia vaikas valgys. Ir šiaip žindydama galiu visokius reikalus telefone susitvarkyt, knygą paskaityt, filmą pažiūrėt

 5. User has not uploaded an avatar
  Mi.St prieš 35 min.

  Milais parašė:
  O man žindymas visgi malonumas, dėl n praktinių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad išsimiegu, nors ir sūnus valgo kas pora val., vistiek net nėra ką lygint su dukro…

  Aš irgi žindydama norėčiau pailsėt, susitvarkyt kokius reikalus telefonu, bet dukrytė žinda maždaug 5min tik.. 😅

1,00 €