Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. User has not uploaded an avatar
  Abesbaska prieš 36 min.

  Tina40 parašė:
  Šiaip reik duot viena kažką pora dienų ir stebėt. Nepatartina taip viską maistu pradedant primaitinti.

  Taigi rasau, kad tris dienas testuoju. As nuo triju menesiu ir koses ir mesyte pati valgau. Nezinau kuo remtos tos rekomendacijos. Gydytoja sake taip ivedinet. Ir uogas po truputi

 2. justė.
  justė. prieš 27 min.

  Abesbaska parašė:
  Taigi rasau, kad tris dienas testuoju. As nuo triju menesiu ir koses ir mesyte pati valgau. Nezinau kuo remtos tos rekomendacijos. Gydytoja sake taip ivedinet. Ir u…

  Jetau kaip anksti 🙄🤔 o kodėl liepė primaitinti? Šiaip tik klausiu, nesiruošiu kišt nuomonės😁 tik įdomu man.
  Aš išvis galvojau, kad reik bandyt tada, kai bent kažkiek ir sėdi vaikas ir visai po šaukščiuką ar kelis. O čia tokį mažliuką😬
  Aš tai dar tingiu žaist, tai kol dar viskas ok, tai ir negaus nieko juokauju, aišku.
  Vėliau.

 3. User has not uploaded an avatar
  Abesbaska prieš 19 min.

  justė. parašė:
  Jetau kaip anksti 🙄🤔 o kodėl liepė primaitinti? Šiaip tik klausiu, nesiruošiu kišt nuomonės😁 tik įdomu man.

  Tai as ir zaidziau po sauksciuka. Mano vaikas sveria 8,5 kg, jis domisi, kai mes valgom. Kiekvieni vaikai skirtingi, gi ne veltui yra tyres ir su mesa ir su darzovem nuo 4 menesiu. As nesuprantu, kas uz mane gali spresti ar anksti mano vaikui valgyt ar ne as cia nepiktai. As gi nekisu savo nuomones. Kazkuri mama klause del primaitinimo tai ir pasisakiau. Kruva mano draugiu priklausomai nuo vaiko primaitinejo savo 4 men vaika jau mesa, nes turi ziuret hemoglobina. Mane tiesiog nervina, kai man kisamos rekomendacijos, lyg as blogo tam vaikui noreciau. As i savo vaika ir orentuojuos.

 4. justė.
  justė. prieš 14 min.

  Abesbaska parašė:
  Tai as ir zaidziau po sauksciuka. Mano vaikas sveria 8,5 kg, jis domisi, kai mes valgom. Kiekvieni vaikai skirtingi, gi ne veltui yra tyres ir su mesa ir su darzove…

  Uoj neee, aš nekišu! Man tik įdomu patirtys kitų mamų🌹🌹🌹
  Viskas čia ok, gi neprivalo visos ir visi viską vienodai daryt. Bet kiek pykčių dėl to būna, vaje. Ypač kai kokiam fb paskaitai :))))
  Mamos gatavos viena kitą suėst būna daugeliu klausimų😬😅

 5. User has not uploaded an avatar
  Abesbaska prieš 1 min.

  justė. parašė:
  Uoj neee, aš nekišu! Man tik įdomu patirtys kitų mamų🌹🌹🌹
  Viskas čia ok, gi neprivalo visos ir visi viską vienodai daryt. Bet kiek pykčių dė…

  As manau, kad mamos turi maziau ziurek rekomendaciju, kurios neimanoma, kad butu vienodos visiems, o labiau ziuret savo vaiko ir butent jo poreikiu

13,00 €