Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  gabija.mazeikaite11 prieš 12 val.

  ViJan parašė:
  Buvom šiandien planiniam vizite pas gydytoja, tai grįžau visiškai sutrikusi... mažė per mėnesį tepriaugo 200g, nors valgo tikrai dažnai. Gydytoja ramina, kad viskas…

  Nu mamyte! Nurimkit Nuo 3mėn vertinamas bet koks prieaugis - jūs priaugot 200g - kas čia blogai? Kokie mišinukai dar? Siūlau pasiskaityti apie žindymą pvz kad ir Vitkausko knygoje, ten nuramins 🌸
  P.s. 9 cm prieaugis yra normalus, ar jūs labai aukšti? Ar vaikas neatitinka normų? Gi vystosi, vartosi, stipri, ne pasyvi! Ar sysiukų yra 6? Manau, kad mes auginame vaikučius, kurių kiekvienas individualus, o ne paršiukus, kurie turi priaugti kuo daugiau svorio, todėl nebesijaudinkit! Visiems apstoja tas augimas svorio ir ūgio anksčiau ar vėliau. Todėl po 3mėn vertinamas bet koks svorio prieaugis ir kūdikio raida. Nenusiminkit, o džiaukitės sveika mergyte 🌸

 2. ViJan prieš 10 val.

  gabija.mazeikaite11 parašė:
  Nu mamyte! Nurimkit Nuo 3mėn vertinamas bet koks prieaugis - jūs priaugot 200g - kas čia blogai? Kokie mišinukai dar? Siūlau pasiskaityti apie žindymą pvz kad …

  Na lyg ir suprantu viską sveiku protu, ir Vitkausko knygą skaičiau, ir pas jį patį paskaitoje buvau, kai laukiausi... net įstrigo, kaip jis pabrėžė, kad vaiko augimas ne varžybos, tad nereikia lygintis su kitais, kas daugiau 🙂 Bet kai pamačiau tuos 200g, o dar gydytoja užsiminė apie mišinį, jei per mėnesį nepriaugs - sveikas protas išsijungė 😃

 3. User has not uploaded an avatar
  Feja2018 prieš 4 val.

  Kamilė32 parašė:
  O kaip jums pasireiske ta alergija?

  Mus beprotiskai buvo isvere ir viskas pletesi,tad apsilankem pas alergologa. Valgiau tik kiaulienas su bulvem, kas musu nealergizavo ir susitvarkem. O netoliaravimas produkto pasireiskia viduriavimu, zaliomis ismatomis ir kakojimu putomis. Dabar visus berimus viska moku atskirti :/
  Svajoju, jog iki primaitinimo daug kas praeis, nes bijau kad ir moliugas gali netikti. Tada valgysim tik bulve :/

 4. User has not uploaded an avatar
  zanuliux prieš 2 val.

  Ačiū labai visoms už pasisakymus apie vitamino D perteklių!

 5. vasyte
  vasyte prieš 2 val.