Kūdikiui 4 mėnesiai ir 3 savaitės

Ilgą laiką tikriausiai bijojote kūdikio skleidžiamų garsų, nes kiekvienas myktelėjimas netrukus tapdavo garsiausiu rėkimu. Dabar, kuomet mažylio gebėjimai ir noras bendrauti jau gerokai pažengę, jo nuolatinis čiauškėjimas teikia daug laimės. Kūdikis vis rečiau verkia ir vis daugiau krizena, šypsosi, kartoja įvairias raides, jungia jas į dvigarsius.

Kūdikis juokiasi

Pirmąją šypseną savo tėveliams kūdikis padovanojo sulaukęs maždaug 1 mėnesio amžiaus, o krizenti pradėjo maždaug 3 mėnesių, tačiau dabar bus dar smagiau - kūdikis juokiasi!

Kūdikio juokas ne tik didelis džiaugsmas tėveliams, bet ir ženklas, liudijantis jo emocinį ir socialinį tobulėjimą.

Krizenimas, kai jis mato ar patiria ką nors smagaus, rodo, kad atsiranda humoro jausmas. Be to, juokas taip pat yra ir mankšta smegenims!

Švelniai pakutenkite kūdikiui pėdutes arba suvaidinkite linksmą spektakliuką, nutaisydama ekspresyvias veido išraiškas, mėgdžiodama juokingus gyvūnų garsus, prunkšdama, švilpaudama, pliaukšėdama liežuviu.

Nenustebkite, jeigu kūdikis pradės ne tik juoktis, bet ir audringai klykauti, stengdamasis patraukti jūsų dėmesį ir taip pat prajuokinti.

Jeigu mažylis jautrus, nepersistenkite – nešūkaukite per garsiai ir neišgąsdinkite jo. Kai kuriuos kūdikis suerzina arba pernelyg įaudrina intensyvus bendravimas, didelis garsas ir greitai besikeičiantys vaizdai. Su ramiu ir tylesniu vaikučiu bendraukite švelniau.

Žaiskite su kūdikiu

Žaidimas - kūdikio tobulėjimo būdas ir mėgstamiausia jo veikla, kurios mažylis norės vis daugiau ir daugiau.

4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai jau stengiasi kopijuoti tėvelius, todėl žaidžiant paimkite kamuoliuką ir meskite tolyn, tuomet paduokite kūdikiui ir stebėkite jo reakciją.

Jeigu mažylis bandys pakartoti jūsų veiksmą, pasidžiaukite, plokite ir juokitės.

Stiprėjančiam kūdikiui patinka išbandyti įgūdžius ir jėgas. 4-5 mėnesių amžiaus kūdikiai mėgsta griebti.

Ant virvelės pakabinkite lengvą, vaikišką šaukštą ir juo pamojuokite priešais kūdikio akis, mažylis susikaups ir bandys jį pačiupti.

Galite kūdikiui paduoti šaukštą, bet jo lengvai neatiduokite, tegul kūdikis truputį pakovoja.

Sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, ant strypo maunami žiedai ar į atitinkamos formos skylutes dedamos kaladėlės, kūdikiui dar „neįveikiami“. Nepaisant to, mažyliui patinka stebėti, kaip žaidžia mama ar tėtis.

Kūdikiai mėgsta dainavimą

Skirtingos tautos vaikus augina ir auklėja skirtingai, tačiau viso pasaulio motinas vienija kūdikiams dainuojamos lopšinės.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu filmavo mamas ir jų kūdikius. Vieną kartą mamos kūdikiams dainavo, kitą kartą su jais kalbėjo ramiu, maloniu, „mamišku“ tonu.

Žinoma, abiem atvejais kūdikiai atkreipė dėmesį ir džiaugėsi (juk su jais bendravo mylimiausias žmogus - mama!), tačiau mamai dainuojant kūdikis ilgiau sutelkė dėmesį, reagavo entuziastingiau.

Pradžiuginkite kūdikį savo dainavimu ir naudokite jį kaip pagalbinę priemonę, siekdama pradžiuginti ar nuraminti.

Linksmomis dainelėmis pradžiuginkite ir nukreipkite išsigandusio, suirzusio apsimiegojusio ir bundančio kūdikio dėmesį. Ramiomis lopšinėmis migdykite, guoskite, raminkite pavargusį, per daug stimuliacijos gavusį vaikelį.

Daugiau apie kūdikius ir muziką skaitykite čia:

Nepamirškite senų ir megzkite naujas pažintis

Susilaukus vaikelio jūsų draugų ratas galėjo truputį pasikeisti. Ypač, jeigu kompanijoje daugiau nėra šeimų su kūdikiais.

Nepamirškite senų draugų, pakvieskite juos drauge pasivaikščioti, kol stumdysite vežimą ar atraskite valandėlę puodeliui kavos. Nepykite, jeigu pokalbis vystosi truputį sunkiau. Tikri draugai džiaugiasi jūsų laime, tačiau galbūt kūdikių tema jiems neaktuali ir jie paprasčiausiai neturi ko pasakyti. Pasistenkite atrasti kitų temų pokalbiui.

Mamyčių ir tėvelių noras kalbėti apie kūdikius yra savaime suprantamas - juk tai vienas didžiausių jų gyvenimo įvykių! O ir daugybė klausimų (ypač, jeigu tai pirmasis vaikelis) nuolat kyla...

Ieškokite draugų, kurie augina panašaus amžiaus kūdikius. Jūs puikiai suprasite vieni kitų poreikius, galėsite pasikonsultuoti ar pasidalinti patarimais, o augantys vaikučiai vis mieliau bendraus tarpusavyje.

Draugų visuomet galite rasti pasinaudodami forumu pagal gyvenamąją vietą::

Faktas

Jeigu esate vieni iš daugelio tėvų, neparašiusių testamento, turėk galvoje, kad parašydama jį gali parinkti savo vaikui patikimą globėją.

2019 m. Kovinukai :)

 1. korejuk
  korejuk prieš 1 val.

  Ir nuo vakar išmoko mažoji apsiversti nuo nugarytės ant pilvuko 🤗 Bet atvirkšiai verstis net nebando, nors jai net ir nlb patinka gulėti ant pilvuko. Jei jau labai labai sudominu, tai pabūna ilgiau, o jei ne, tai greit suglemba, guli kaip blynas ir baisiausiai niurzga 🤷‍♀️

 2. Nikse
  Nikse prieš 52 min.

  Mes iki 12sauskelniu sunaudodavome pradzioje pirmais menesiais. Db turbut kokius 8vnt...

  Primaitinti tikrai nenoreciau 4menesiu. Galvoju 5men viduryje. Nors vis kirba mintis kad gal pavalges ilgiau miegotu... db pradeda vaikas stebeti kaip as valgau, lyg ir cepsi, bet ankstoka dar...

  Idomu su pilvuku, kiti mazyliai jau seniausiai vartosi ant pilvo, o mes pilnai vartytis pradejom tik db😊 ta prasme viena rankyte vis neissitraukdavo, o db ir ja issitraukia🤗

 3. Nikse
  Nikse prieš 38 min.

  Ai dar nesiguodziau del mankstu... aisku kitos gal nesupras, bet as pasibaisejau. Gavom 5mankstas, uzsireginau i privacia poliklinika lorna klp. Nuvarau su savo mazyliu (mano vaikas lb retai verkia) o ten senyvo amziaus baba. Kalba beveik tik rusiskai, as rusu nesuprantu, nu mucina mano vaikas kokias 25min viskas ok. Mazius biski paverke, bet nieko. Ir tada istiese jo delna ir laiko ilgai, ir po to kita delna, nu zdz vaikui tas lb nepatiko, tiek issierzino, isiklyke, isitempe, ji is jegos ta delniuka spaudzia... vaikas spiegia. Pirma kart toki maciau savo vaika. Sakau duokit nuraminsiu vaika, sako ne nereikia, pats nurims, apverte ant pilvo, vaikas spiekia, isteriskai draskosi, pasiemiau nuo stalo vaika, sakau aciu, bet as nuraminsiu vaika ir pratesim, ji sako procedura baigem...😒 as ja ant lauzo norejau sudegint uz mano maziuko cypinima. Kai maitinau dar verke pasikukciodamas.Gryzau namo, vaikas aprimo, istiesiau delniuka kaip ji rode, vaikas ramiausias. Cia bande plaucius vaikui pravedinti.😡 koks gali buti masazas kai vaikas spiegia ir visas isitempes... nebeisiu pas ja

 4. User has not uploaded an avatar
  Birzele5 prieš 23 min.

  Nikse parašė:
  Kazkuri mamyte irgi rase kad misinukas miego klausimo neissprende😯
  mes tai nakti pirmus miegus ismiegam po 2val, o po 4h-5h ryto irgi kas valanda prabunda. Bet nebereikia siusinti, greit pavalgo ir miega. Kazkaip reikia istverti si laika ir aplinkinius i pagalba pasikviesti😊 anksciau ar veliau vistiek tie mazuliai

  Pas mus dabar vakarais dar ir isteriskas verkimas prasidejo, panasu kaip diegliai.. nors diena mergaite labai rami siom dienom.. 31 d. keliausim pas neurologe..

 5. Nepasimetusi
  Nepasimetusi prieš 10 min.

  Nikse parašė:
  Primaitinti tikrai nenoreciau 4menesiu. Galvoju 5men viduryje. Nors vis kirba mintis kad gal pavalges ilgiau miegotu... db pradeda vaikas stebeti kaip as valgau, ly…

  Zinokit o as pagalvojau, kaip as uzmigdysiu kai kose valgys 🙄 as visada maitinu pries miega, tai ir nuluzta prie papo. O tai su kose kaip? Ok suvalgys ten kazkiek, bet mp duot iskart po to nelb gerai, kiek skaiciau bent valanda palaukt reikia 🙄 nu nebent koses duot ir i vezima, ir i lauka, tada jo uzmigs.
  Taip sudetinga atrodo vaje.. Gal kas soske naudoja, tai soske duot kad uzmigtu, as ir to nenaudoju.. 🙄