Muzikos įtaka kūdikio raidai (22)

Muzika ir vaiko raida

Kas būtų pagalvojęs, kad rokenrolas ar Mocartas gali pradžiuginti kūdikį? Pasirodo, muzika, kuri ramina jus ar pakelia nuotaiką, tokį pat poveikį gali daryti ir jūsų mažyliui! Įrodyta, kad muzika lavina ikimokyklinio amžiaus ir vyresnius vaikus (bet su kūdikiais tokių tyrimų nebuvo atlikta). Nepaisant to, galite įsitikinti patys, kad muzika mažyliui gali tikrai praversti:

Muzika ramina. Juk ji jus ramina, ar ne? Jeigu kūdikis irzlus arba verkia, pabandykite tyliai padainuoti jam į ausį lopšinę – „A-aaa, A-aa pupa, kas tą pupą supa“ ar kokią kitą. Girdėdamas pasikartojančius garsus ir pažįstamą jūsų balsą, jis tikriausiai pasijus saugesnis ir nusiramins.

Muzika – raminantis garsinis fonas. Užuot kiaurą dieną leidę televizorių ar radiją, geriau įjunkite vien muziką (jums patinkančią). 

Muzika stiprina. Atlikti tyrimai rodo, kad neišnešioti kūdikiai, kurie klausėsi muzikos, priaugo daugiau svorio, jų kraujospūdis buvo mažesnis, o širdies tonai stipresni nei tų kūdikių, kurie buvo auginami be muzikos.

Nėra įrodyta, kad kuri nors muzikos rūšis yra labiau veikianti, nei kitos. Todėl tiesiog rinkitės jums labiausiai patinkančią.

Išimtis: tyrimai, atlikti su augalais ir gyvūnais parodė, kad tam tikri muzikos stiliai neigiamai veikia jų augimą ir vystymąsį (stabdo augalų ir gyvūnų augimą ir gyvūnų smegenų sistemos formavimąsi). Į šį juodąjį sąrašą pateko chaotiško ritmo repo kūriniai, grunge stiliaus muzika, sunkusis rokas.

Naujausi komentarai

 1. VSM.
  VSM. prieš 7 m.

 2. VSM.
  VSM. prieš 7 m.

 3. birzelinuke
  birzelinuke prieš 7 m.

  Mamytes gal zinot kaip atsisiusti i telefona garsu tokiu kaip white noise ,gal yra spec vaikuciams paklausyti kad butu ramesni ir uzmigtu lengviou?

 4. ieva.88
  ieva.88 prieš 7 m.

  justebirzelis parašė:
  Mamytes gal zinot kaip atsisiusti i telefona garsu tokiu kaip white noise ,gal yra spec vaikuciams paklausyti kad butu ramesni ir uzmigtu lengviou?

  Aš turėjau kažkokiųprogramėlių atsisiuntus, bet man vis tik geriausia tiesiog youtube

 5. User has not uploaded an avatar
  trashkius prieš 5 m.

  Mes lankome nuo 4 men, YAMAHA muzikos mokykla, tai geriau niekur neradom... Rekomenduojame!! labai dziaugiames, aisku salia to ieskome kokio nors sporto berniukui.