Muzikos įtaka kūdikio raidai (22)

Muzika ir vaiko raida

Kas būtų pamanęs, kad rokenrolas ar Mocartas gali pradžiuginti kūdikį? Muzika, kuri tave ramina ar pakelia nuotaiką, tokį pat poveikį gali daryti ir tavo mažyliui. Įrodyta, kad muzika lavina ikimokyklinio amžiaus ir vyresnius vaikus, tačiau su kūdikiais tokių tyrimų nebuvo atlikta. Nepaisant to, pati gali įsitikinti, kad muzika mažyliui gali praversti ir kitais būdais:

Muzika ramina. Juk tave ji ramina, ar ne? Jeigu kūdikis irzlus arba verkia, pabandyk tyliai padainuoti jam į ausį lopšinę – „A-aaa, A-aa pupa, kas tą pupą supa“ ar kokią kitą. Girdėdamas pasikartojančius garsus ir pažįstamą tavo balsą, jis tikriausiai pasijus saugesnis ir nusiramins.

Muzika – raminantis garsinis fonas. Užuot kiaurą dieną leidusi televizorių ar radiją, geriau įjunk tik muziką (tau patinkančią muziką, jei tiksliau) grojančią radijo stotį ar rask savo mp3  grotuve tau ir kūdikiui patinkančių muzikinių kūrinių.

Muzika stiprina. Atlikti tyrimai rodo, kad tie neišnešioti kūdikiai, kurie klausėsi muzikos, priaugo daugiau svorio, jų kraujospūdis buvo mažesnis, o širdies tonai stipresni negu tų, kurie buvo auginami be muzikos.

Nėra įrodyta, kad kuri nors muzikos rūšis paveikesnė už kitas, tad rinkis tau labiausiai patinkančią.

Išimtis: gyvūnų ir augalų tyrimai parodė, kad yra muzikos stiliai kurie augimą ir vystymąsi vis tik veikai neigiamai, nes stabdo augalų ir gyvūnų augimą ir gyvūnų smegenų sistemos formavimąsi. Į šį juodąjį sąrašą pateko chaotiško ritmo repo kūriniai, grunge stiliaus muzika, sunkusis rokas.

Naujausi komentarai

 1. VSM.
  VSM. prieš 5 m.

 2. VSM.
  VSM. prieš 5 m.

 3. birzelinuke
  birzelinuke prieš 5 m.

  Mamytes gal zinot kaip atsisiusti i telefona garsu tokiu kaip white noise ,gal yra spec vaikuciams paklausyti kad butu ramesni ir uzmigtu lengviou?

 4. ieva.88
  ieva.88 prieš 5 m.

  justebirzelis parašė:
  Mamytes gal zinot kaip atsisiusti i telefona garsu tokiu kaip white noise ,gal yra spec vaikuciams paklausyti kad butu ramesni ir uzmigtu lengviou?

  Aš turėjau kažkokiųprogramėlių atsisiuntus, bet man vis tik geriausia tiesiog youtube

 5. User has not uploaded an avatar
  trashkius prieš 3 m.

  Mes lankome nuo 4 men, YAMAHA muzikos mokykla, tai geriau niekur neradom... Rekomenduojame!! labai dziaugiames, aisku salia to ieskome kokio nors sporto berniukui.