Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2019 m. Rugpjūčio mėnesio mažyliai

 1. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 38 min.

  A-guste parašė:
  Neįsivaizduoju kaip atrinkti tuos alergenus... dar tik trečia diena su dieta, o tuoj sienom lipsiu kaip noriu pyragų, bandelių, padažų, grybų nu ir visko ko negalim…

  As labai linkiu kad visa ta gausybe ir liktu produktu o islystu tik tam tikra grupe ar koks vienas kitas ;) aisku dabar nepaguos, bet isaugs daugeli alergenu tikrai - manau ta ir alergologe patvirtino ;) mane tai net uzknisa pagalvot apie berimus.. isleidziu i darzeli sveika, o pyst pareina raudonas... noris nusisaut kartais,

 2. User has not uploaded an avatar
  Giedrė 33 prieš 15 min.

  Ar yra kam taip po gimdymo.( net silpna darosi) užeina skaudėt skrandį. Tas skausmas labai įdomus, nėra vienoje vietoje... užeina skauda kairį šoną ( ne apačioje), pereina skausmas po tos pačios pusės šonkauliais ir paskausta skrandį, ir vėl taip, vėl ir vėl... 🙈 gal kam buvo? Pas gyd.kita savaite

 3. User has not uploaded an avatar
  W2ee - Vaida prieš 14 min.

  Vigeri parašė:
  Ar vaikam naudojat biodermos liniją?

  Taip, biodermos atopiniai odai skirtus produktus naudojam visa seima.

 4. Vigeri prieš 10 min.

  Kaip reikalai su luobele? Ar darot ką nors? Šukuojat?

 5. A-guste
  A-guste prieš 8 min.

  Vigeri parašė:
  Kaip reikalai su luobele? Ar darot ką nors? Šukuojat?

  Aš intensyviai ties tuo dirbau iki atsirandant AD (dabar ne tas galvoj 🤦‍♀️). Tai pirkau neutral aliejuką (specialiai tinkantį galvos odai, nes yra keli jie) prieš maudant 20min ištepdavau galvytę ir paskui jau maudant šukuodavau. Tai tikrai labai apmažėjo po keletos tokių procedūrų