Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Jūsų kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2022 m. Kovinukai❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  MamytėD prieš 17 val.

  Visha parašė:
  Kaip jūsų mažulylė laikosi?

  Na po skiepo tuštinosi labai daug vos ne po kiekvieno maitinimo.. dabar jau susitvarkė viskas.. ir būna 1-2 k į dieną kartais per dieną visai nieko,bet va tos gleivės.. kiek skaitau visur rašo jog gleivės tai alergija.. šiaip ji seilėjasi labai daug,gal ir nuo seilių.. nors šiaip nėra pikta viskas gerai laiminga ,linksma mergytė. Labai tikiuos ,kad kai pradėsim primaitinimą baigsis bėdos su tais kakiais💩🤯🤷 čia tik mamai stresas

 2. Svaja123
  Svaja123 prieš 15 val.

  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandyt vest?
  Ir kaip su baseinais? Ten kažkokios mankštos vyksta?

 3. GiedrėIv
  GiedrėIv prieš 15 val.

  Svaja123 parašė:
  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandy…

  Po pažastim guldant ant pilvo dėkit susuktą rankšluostį, jiems lengviau tada ir noriau būna. Guldykit ant krutinės sau, irgi užsiskaito kaip gulėjimas ant pilvo, kelia galvą tuomet. Nešiokit ant rankų pilvu pasigulde, irgi prilygsta gulėjimui ant pilvo 🙂 manau priklauso nuo baseino, pasidomėkite ten kur norite, mes kur eisim tai iš pradžių masažas, o tada plukdo

 4. User has not uploaded an avatar
  GKast prieš 6 val.

  Svaja123 parašė:
  Mano maze nelabai kelia galva paguldyta ant pilvo O ir siaip labai nemegsta but ant kilimo. Ar yra pas ka dar galvos nelaiko?kaip manot, gal kokius masazus bandy…

  Reikia guldyt ir guldyt, kad ir nenori. Zaisliukus rodyt. Manajam turi buti idomu, mane arba broli labai patinka matyt, tada su malonumu kelia galva, dairosi, juokias. Dar ant krutines pasidejus labai dairos. Tiesiog uzimti reikia ir vis guldyt, kad stipretu. Nesiokit vertikaliai prilaikant ir ant pilvo - nori nenori vis tiek po biski stipres.

 5. Frezija
  Frezija prieš 6 val.

  Mes jau laikom neblogai galva. Bet sake kineziterapiaute kur einam i baseinus 3 men vaikutis apie valanda laiko turetu praleisti ant pilvuko per visa diena ☺️