Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Jūsų kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. linnutia
  linnutia prieš 20 val.

  ekce parašė:
  Jau porą dienų kaip ant žandukų atsiradę tokie kaip spuogiukai, odelė aplink juos paraudusi. Ant kaktos irgi matosi,kad norisi kaltis daugiau. Gal kas susidūrėte?…

  Mūsiškis tai spuoguotas kaip paauglys 🙈😅 Vieną dieną daugiau, kitą mažiau. Bet ir prakaituoja, nes vis nenutaikau tinkamos aprangos, tai galvoju ir prakaitiniai čia gali būti 😊

 2. jumu_designer
  jumu_designer prieš 17 val.

  Pas mus labai sausa oda. Gal pas kazka irgi ir turi patarimu del kremo.

 3. User has not uploaded an avatar
  Wirginia prieš 5 val.

  jumu_designer parašė:
  Pas mus labai sausa oda. Gal pas kazka irgi ir turi patarimu del kremo.

  Laba, mums gydytoja rekomendavo tepti Biodermos kremu, tinkanciu ir kudikiams. Rezultatas iskart pasimate. Iki siol sau visad naudojau si krema po duso. Tikrai geras, bent jau mums. Vaistinese buna iki 40% nuolaidos.

  https://www.bioderma.lt/musu-produktai/atoderm/intensive-baume

 4. linnutia
  linnutia prieš 48 min.

  Wirginia parašė:
  Laba, mums gydytoja rekomendavo tepti Biodermos kremu, tinkanciu ir kudikiams. Rezultatas iskart pasimate. Iki siol sau visad naudojau si krema po duso. Tikrai ger…

  Šitas kremas labai super, tinka ir nuo atopinio dermatito kiek žinau 😊👌

 5. linnutia
  linnutia prieš 46 min.

  Mamukai, užsipildžiau prašymą sodrai dėl VPA ir kilo klausimas, ar vėl reikia ir NPD užsipildyti ar užtenka, kad prie motinystės išmokos pildžiau 🤔 Gal durnas kls, bet pasimečiau 🤷‍♀️😅

Dovanoju!
1,00 €