Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2020 m. sausio mėnesio mažyliai :)

 1. Gintaryteea
  Gintaryteea prieš 6 val.

  Oribella parašė:
  Sveikos!
  Mums irgi nukėlė skiepus, tiksliau leido pasirinkt. Tai sakau jie nieko blogo nuke…

  Mum ir nukėlė skiepus. Sake duok Dieve kad viskas aprimtu birželi o tada pasiskiepysim,nes baisu į poliklinika vesti. Sake vengti šiuo laikotarpiu polikliniku

 2. gazelyteAS
  gazelyteAS prieš 4 val.

  Lukryteaa parašė:
  Nium mamytes pasirodom savo angeliukus 🥰

  Stai ir mano princese Gabriele... mano rankinukas 🤗
  cia pries 3 savaites dar:


  o cia
  jau siu dienu

  laukiam nesulaukiam 3 menesiuku gimtadienio uz savaites ❤️👏

 3. Kristalasxx
  Kristalasxx prieš 4 val.

  Oribella parašė:
  Sveikos!
  Mums irgi nukėlė skiepus, tiksliau leido pasirinkt. Tai sakau jie nieko blogo nuke…

  Manoji turejo ritmą ypač dienos, iki tos dienos kai pasisuko laikas. Dabar nebesuprantu kas su mano mažiukė daros..būdavome 8 vakaro pavalgom ir migdymo procesas kokia valanda kol užmiega kietai ir miegodavo nuo 4-6 valandų ne prabudus. Išeidavo taip, kad tik karta naktį prabusdavo ir kita kart jau is ryto, ir visada keldavosi 10 ryto. Ir dienos metu miegodavo neblogai aisku su būdravimo intervalais, bet kazkaip buvau pripratus ir jokio vargo nebuvo 🤷‍♀️O paskutines dienos kazkoks košmaras🤦🏼‍♀️Vakar pavalge 21:00 tai valanda pamiegojo ir atsikėlė panele lyg niekur nieko su šypsena ir kalbom 😀dar valanda su ją pabendravome ir nuo 23:00 prasidėjo rėkimas baisiausias, nei ant rankų nei paguldyta nei supuojama niekaip nenusiramino iki 00:00 kol užmigo, ir tada atsikėlė tik 5:30 ryto. Siandien lengviau 21:00 pavalge tai kol užmigo buvo 22:30 nezinau kada dabar atsikels 🙂
  Dar klausimėlis, maniškė visada su savo rankutem žaidžia, turiu omeni nepaleidžia delniukų ypač vakare kai migdau, ar cia normalu? Ir dar kumščiai pastoviai burnoi

 4. Kiss kinder
  Kiss kinder prieš 4 val.

  Kristalasxx parašė:
  Manoji turejo ritmą ypač dienos, iki tos dienos kai pasisuko laikas. Dabar nebesuprantu kas su mano mažiukė daros..būdavome 8 vakaro pavalgom ir migdymo procesas ko…

  Normalu, ji taip susipažįsta su rankytėmis ir pasauliu

 5. neriukaszx
  neriukaszx prieš 3 val.

  Ir as smalize . Visad tokia buvau. O per nestuma ir po gimdymo tai baisu..viskas eina i burna kas negero. Ir ka...cukrus pakilo. Buvau iskviesta i polikninika perspejimui kad saugociaus😔 3 dienas nevalgiau saldziai ir poto vel pradejau. Ne taip kaip uvo bet 1 ar 2 kart per diena ka saldziai pradejau. Ner jegu sustot 😔😔😔