Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2021 kovinukai 🥰

 1. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 1 val.

  JonVytė parašė:
  Bet teipas juk sunkiai nusiima, kaip pleistras prilimpa,tik 100 labiau, tai kaip leliui neskauda nuimant?

  Aš jau nededu, bet gal blogai darau. Šiaip pagal idėją neturėtų prakaituot su vilnonėm, bet man kažkaip nepatogu atrodo.

 2. KotrynaDE
  KotrynaDE prieš 1 val.

  neziniuke123 parašė:
  Tikrai gali būti, todėl ir rašau kad nesu tikra kad būten dėl jos nepučia pilvuko ;) bet dar maitinant pirmagimę, pankolių arbatą rekomendavo kaip priemonę nuo pilv…

  As turbut jau visa savaite galvoju gal nusipirkti ir man tos arbateles. Sakykit, ar bent jau skani ji? 😁

 3. User has not uploaded an avatar
  Nayra prieš 34 min.

  KotrynaDE parašė:
  As turbut jau visa savaite galvoju gal nusipirkti ir man tos arbateles. Sakykit, ar bent jau skani ji? 😁

  Galvokit gardama apie ramią naktį - iškart skaniau bus😀

 4. KotrynaDE
  KotrynaDE prieš 30 min.

  Nayra parašė:
  Galvokit gardama apie ramią naktį - iškart skaniau bus😀

  Nusipirkau - tai dabar skani ar ne teks sugert vistiek kazkaip 😀

 5. Auksodobilas
  Auksodobilas prieš 29 min.

  JonVytė parašė:
  Bet teipas juk sunkiai nusiima, kaip pleistras prilimpa,tik 100 labiau, tai kaip leliui neskauda nuimant?

  Na mes kai buvome pas šeimos gydytoją, tai ji sakė, kad galima jų ir nedėti, nes jos vaiką erzina dėl to gali būti neramus mes kartais dedam kai yra vėsiau jau dabar, bet tik labai švelnios vilnos, o šiaip kadangi mūsų vaikinui amžinai karšta tai tenka mūvėti plonesnės medvilnines ☺️ iki tol visąlaik buvo su vilnoninėmis