Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2019 m. lapkritinukai

 1. User has not uploaded an avatar
  Agnietė prieš 3 val.

  gabytenevins parašė:
  Nu man net labai nepatinka, nes ir taip speneliai nukentėję yra, bet ir norisi, kad pavalgytų 🤷🏻‍♀️

  Tikrai ne viena aršu žvėriuks augini 😅

 2. User has not uploaded an avatar
  Agnietė prieš 2 val.

  Pasiguosiu: tokia nevykus jaučiuos - ir vėl peršalau; savijauta lyg šlapiu maišu trenkta - virusas antra karta po gimdymo ( gimdźiau irgi sirgdama), nesuprantu, kas mano imuninei sistemai nutiko... taip dėl mažiuko neramu, kad tik jam būtu viskas gerai

 3. Nyana
  Nyana prieš 2 val.

  Agnietė parašė:
  Pasiguosiu: tokia nevykus jaučiuos - ir vėl peršalau; savijauta lyg šlapiu maišu trenkta - virusas antra karta po gimdymo ( gimdźiau irgi sirgdama), nesuprantu, kas…

  Nėštumo metu itin susilpnėja imuninė sistema.. aš irgi dažnai sirgdavau 🙄 matyt, dar neatsitatė organizmas jūsų į pradinę padėtį. 🙂 o ir orai dabar toookie nedėkingi, puiki terpė visokioms zarazoms veistis..🤦‍♀️ palinkėsiu tik kantrybės, greičiau pasveikt💐 jei leliukas jūsų pienelį valgo, tai neturėtų prikibti💐

 4. doviiileee
  doviiileee prieš 1 val.

  Jureja parašė:
  Dar norėčiau paklausti kokį misinuka naudojate šiuo metu, vis galvoju į kokį mums reiketu keisti taip pat?

  Hipp combiotic, bet vistiek mums pilvą pučia 😭😭😭 aš nebežinau, čia tikrai bus tie pilvo diegliai mums... Bet kaip islaukti to pagerėjimo jei baisu žiūrėti kaip vaikas kankinasi... Siaubas rėkia pastoviai kai tik purpsi... Iki isteriju... 😭😭😭

 5. User has not uploaded an avatar
  astulia_p prieš 52 min.

  doviiileee parašė:
  Hipp combiotic, bet vistiek mums pilvą pučia 😭😭😭 aš nebežinau, čia tikrai bus tie pilvo diegliai mums... Bet kaip islaukti to pagerėjimo jei baisu žiūrėti kaip vaik…

  Pas mus ir ziaurus buvo pilvo diegliai, iki zviegimo po 3 val kas vakara. Nzn kas padejo, bet nuo mazdaug trecio menesio pradzios praejo ( tfu tfu tfu, kad neprisikalbet ). Maitinu misriai, primaitinu misinuku Is dvieju ( nzn ar cia gerai darau, bet gal tas suveike ). Yra HIPP specialus misinukas nuo pilvo diegliu. Tik beda ta, kad jei tik sita darydavau, mano nevalgo visai, spjauna, tai tarkim darau 90 ml , 2 sauksteliai HIPP probiotic ir 1 nuo diegliu