Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2020 m. Lapkričio mėnesio mažyliai :)

 1. Kristinnn prieš 1 val.

  Jushi parašė:
  Pirmagime kol neismoko sedeti ir buvo su pliku pakausiu. Kai ismoko sedeti, ataugo viskas

  Na tikekimes ir muma tik del to. Bet dar pasitarsiu su seimos daktare del vit D ar nereik padidint dozes, nes geriam tik po viena lasiuka

 2. Plesples
  Plesples prieš 32 min.

  O musu tai labai susidomejus lavinamuoju kilimeliu😊. Praeita savaite pamaciau, kad labai susidomejus vienu ziasliuku, su sviesytem ir dainelem, tai ir pagalvojau, kad jau laikas turbut, nors pagal viska dar galvojau, kad per anksti. Tai isigijom ir labai patenkinti pirkiniu, ten dziungliu atmosfera tokia, tai mazoji kalbina ir labai stebi☺️.
  Mes labai bendraujam su ja, bet kartais kai reikia ka nors pasidaryt, ar pavalgyt, tai labai pravercia😊

 3. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 18 min.

  Tai dabar jau abejoju, ar išvis to lavinimo kilimelio reikia, jei sakot, kad neįdomu vaikams gal pataupysiu pinigus geriau 😂
  Oi, dėl tų grupių, tai turbūt visose taip daug gyvenimu nepatenkintų žmonių, išliejančių tulžį ant kitų

 4. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 15 min.

  Plesples parašė:
  O musu tai labai susidomejus lavinamuoju kilimeliu😊. Praeita savaite pamaciau, kad labai susidomejus vienu ziasliuku, su sviesytem ir dainelem, tai ir pagalvojau, k…

  Kokios čia firmos? va kažkam ir patinka, pasirodo

 5. User has not uploaded an avatar
  bateliai prieš 6 min.

  Barbarbar parašė:
  Dėl ko gali būti, kad kas rytą vaikui iš nosies ištraukiu tokius didelius baisius žalius snarglius? Jau vakare jaučiu, kad nosis būna užsikimšus, o ryte tai jau net…

  Maniškiui tas pats. Manau, dėl sauso oro.