Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2018 m. Liepos stebuklai

1. mudu_abudu
    mudu_abudu prieš 3 val.

Prigąsdino mane pažįstama, kad jos vaikas po apsilankymo baseine net vonelėj maudytis ėmė su isterijom (pradėjo bijot vandens), tai kažkaip nedrįstu aš vaiko į tuos baseinus tempt. Juolab pati ne mėgėja chloruoto vandens esu. Tai radom išeitį - einam į vonią maudytis kartu! Pripilu nuovirų į vonią, pati įlipu ir dukrą kartu. Tai gražiai paplukdau, pažaidžiam kokias 5min ir įduodu tada vyrui šluostyt. Tad įprasim namie, o tada drąsiau bus į baseiną lįst.

OlgaLook prieš 1 val.

Ramitita parašė:
    Kokius kombinzonus turit? Ar verta pirkti didesni, kad tiktu visam saltajam sezonui?

Pirkau 2 rudeniskus su nuolaida is babycity 68 cm, tai jau einam i lauka bet skestam, o ziemini uzsisakiau is usa, atseit kainavo 150 bet paskutiniam dydziui nuolaida buvo 70%

Mune93 prieš 1 val.

Aiste13 parašė:
    Kaip tik norejau klaust ir as del baseinu. Gal atsilieps kaunietes, kur galvojat i koki baseina? Gal jau kas lankotes?

Mes planuojam eit kitą savaitė į Mažylio poliklinikos baseiną 🙂

4. dirbanti
    dirbanti prieš 1 val.

Kas naudoja SAB SIMPLEX? Mano maziukui labai daug apnasu an liezuvio ir vidiniu lupu pusiu,ir jums taip?

Del Kombinzino!as nzn koki ziemai ir kokio dudzio pirkt?turim toki bet nzn... vakar uzdejau rudenini toki raso nuo 3 iki5 men ka manot vos uzsegiau!

fica prieš 53 min.

dirbanti parašė:

Aš duodu sab simplex, jokių apnašų nėra. Stebėkit, gal vaikui pienligė atsirado