Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2018 m. gegužės mėn. stebuklai

 1. User has not uploaded an avatar
  Ilgaplaukė22 prieš 4 val.

  gabija.mazeikaite11 parašė:
  Geras.. nustebinot mane.. aš esu žindymo fanė, bet nesu ligonė Ir jūsų patarimas mane sudomino! Tik aš žinau N atvejų, kai žindymas baigiasi nutraukinėjant pientr…

  Traukiu Philips avent rankiniu pientraukiu
  Na man gydytoja sakė, kad pienas gaminasi galvoje. Tad jis gali imti ir dingti maitinant krūtimi.. ne tik traukiant pientraukiu..
  Aš savo aplinkoje turiu porą pvz., kai mamos traukė pieną tiek laiko, kiek reikėjo/norėjo. Ir taip pat tokių, kai žindant pienas ėmė ir dingo..
  Neskatinu žindymo keisti nutrauktu pienu, tiesiog dalinuosi patirtimi, kad būtent šis būdas mums abiems padėjo tapti laimingais, sočiais ir gerai išsimiegoti ;) o juk laimingas vaikas tada, kai laiminga mama ;) ❤️

 2. User has not uploaded an avatar
  Spurgius prieš 4 val.

  Klausimėlis mamytėms, ar po gimdos baigimo valytis ir menesiniu pradžios būtinai turi praeiti apie mėn? Nes baigiau valytis prieš dvi savaites. Gydytojas apžiūrėjo, viskas buvo gerai. Dabar antra diena truputį kraujuoju. Ir prieš kraujavimą buvo toks jausmas kaip prieš mėnesines. Temperatūros neturiu,jaučiuosi gerai. Bet ar gali jau grįšt mėnesinės nepraėjus mėnesiui po valymosi pabaigos?

 3. Laum4
  Laum4 prieš 4 val.

  Spurgius parašė:
  Klausimėlis mamytėms, ar po gimdos baigimo valytis ir menesiniu pradžios būtinai turi praeiti apie mėn? Nes baigiau valytis prieš dvi savaites. Gydytojas apžiūrėjo,…

  Gal po apžiūros šiek tiek kraujuoja? 🤔 o dėl grįžtančių mėnesinių - labai individualu, manau, taisyklių šiuo klausimu nėra.

 4. User has not uploaded an avatar
  Spurgius prieš 3 val.

  Laum4 parašė:
  Gal po apžiūros šiek tiek kraujuoja? 🤔 o dėl grįžtančių mėnesinių - labai individualu, manau, taisyklių šiuo klausimu nėra.

  Po apžiūros jau praėjo dvi savaitės. Klausiau ginekologo,sakė valytis gali iki 8 sav.o po apžiūros neturėtų pradėt kraujuot. Tai ir mastau ar man jau čia mėnesinės ar ne. Juolab ,kad maitinu kas 2 max kas 3 valandas.

 5. MarijaDovidavičienė prieš 3 val.

  Spurgius parašė:
  Klausimėlis mamytėms, ar po gimdos baigimo valytis ir menesiniu pradžios būtinai turi praeiti apie mėn? Nes baigiau valytis prieš dvi savaites. Gydytojas apžiūrėjo,…

  Gali 😉man ir taip buvo pajaučiau menesiniu skausma o kita diena pradejau kraujuoti