Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2021 m. Rugpjūtinukai

Violeta_ prieš 46 min.

Gabriela27 parašė:
    Mamos, kokius mišinukus duodat savo mažiukam?

Pirmą tai NAN duodavom, bet berdavo ir pradėjo atpylinėti nuo 1 mėn. Tada gyd. rekomendavo pakeisti mišinuką, pakeitėmw į HIPP, praėjo bėrimas, bet atpylinėjo nors atdirūgdavo ir panešiodavom. Tada pradėjom duoti HIPP ANTI REFLUX, šitas tai pasiteisino, tirštesnes konsistencijos. Dar bandžiau SEMPER LEMOLAC nuo atpylinėjimo ir pūtimo, bet jame citrinos rūgšties yra, atseit kuri padeda geriau virškinti ir visą kitą, bet maniškiui nepatinka, nevalgo, tai dabar vėl grįžom prie HIPP ANTI REFLUX.

Violeta_ prieš 44 min.

tukiomamuks parašė:
    Hipp combiotic. Gal tuo paciu turit ideju kur susiberti i kokia spec dezute?

Nusipirkom dėžutę iš Nukas.lt ten ir mišinukus pradėjau pirkti, kol kad lygtai pas juos kaina mažiausia

Nengute1 prieš 31 min.

ViktorijaLa parašė:
    Tustinames kas antra diena retkarciais buna kad ir i diena po karta, spalva tokia i zalsva pradzioje kietas kakutis ir jau issimasazavus skystai pavaro, pergyvenau …

As irgi duodu aptamil ha, pilvuka smarkokI pucia ir kakoja zaliai. Gydytoja pasiule pakeisti i tutteli arba hipp hipoalergini. Bet atrodo baisoka eksperimentuoti. Jeigu dar blogiau bus :/ nuo aptamil comfort tai skystokai tustinosi

Mamyte 2008 prieš 23 min.

Sveikos mamos,kokiu skiepų skiepijotes nuo covid?klausiu tu kuriuos maitina mp!Noriu užsiregistruoti

5. Mamb49
    Mamb49 prieš 19 min.

Mamyte 2008 parašė:

Rekomenduoja pfizer arba moderna. As pfizeriu skiepyjsusi.

1,00 €
3,00 €