Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

 1. Vika.jar
  Vika.jar prieš 1 val.

  Queen11 parašė:
  Mamytės,jeigu vaikas kakoja su neapvirškinto pieno pėdsakais,tai nėra blogai?ar vis gi kazkas negerai?Maitinu pati🤨

  Jeigu tokie kaip grūdeliai varškės, tai viskas gerai🙂

 2. User has not uploaded an avatar
  Gaby_ prieš 1 val.

  tarkuotassuris parašė:
  Keičiam 😄 mūsiškis tik dabar pradėjo rimčiau galvą kelti kai nuėjom į mankšteles. Užteko vieno karto ir suprato ką reikia daryti, tai labai džiaugiuosi. Dabar sport…

  Į kokias mankšteles ejote? 😊

 3. Vika.jar
  Vika.jar prieš 1 val.

  Maniškė labai mėgsta kalbėt, žiūri į akis, ieško žvilgsnio ir guguoja šypsodamasi galvą jau neblogai kelia, tik dar trumpai išlaiko. patinka žiūrėti į juodai baltus paveikslėlius, labai sesę stebi. Prieš porą savaičių kilimėlis dar nedomino

 4. Wolfi
  Wolfi prieš 53 min.

  tarkuotassuris parašė:
  Keičiam 😄 mūsiškis tik dabar pradėjo rimčiau galvą kelti kai nuėjom į mankšteles. Užteko vieno karto ir suprato ką reikia daryti, tai labai džiaugiuosi. Dabar sport…

  Oho, nieko sau vienos dienos progresas!!!! Kas per mankštelė? Maniškis galvą kelia kaip pas jus pirmoje foto 🤔🙄

 5. tarkuotassuris
  tarkuotassuris prieš 23 min.

  Aš apie jas iš forumo pati sužinojau, lygiai toks kaip mano buvo kitos mamos komentaras, kad jau tą pačią dieną po pirmos mankštos pradėjo galvą kelti, už tai mane lbai sudomino 😄 Ėjom į Šeimos gerovės centrą Vilniuje, čia priešais Ozą, šalia Compensos. Šiaip nėra pigu ten, vienos individualios mankštos kaina 18 eur, bet kai pamačiau tokį progresą, nei kiek negaila išleistų pinigų. Viską nusifotkinau, nusifilmavau ką ten rodė, išsiklausinėjau kineziterapiautės, kadangi turim kamuolį namie, tai kartoju pati kasdien. Dar sakė labai svarbu daryti ne tik mankšteles, bet ir masažiukus, kad išsijudintų sustingę raumenys, tuomet lengviau viskas vyksta. Tai vakarais darom po vonios masažus, o rytais sportuojam. Tikrai progresas didelis, nes anksčiau tiesiog rėkdavo ant pilvo paguldytas, net nenorėjo tokioj padėty būti, o dabar matosi, kad jam smagu, dairosi, šypsosi 😊 žodžiu tikrai labai rekomenduoju nueiti visiems, nors vieną kartą. Dar vyksta ten vonelių užsiėmimai, irgi bandysim kitą savaitę nueiti. Ten kineziterapiautė plukdo vaiką tokioje didelėje vonioje, tai irgi labai gera mankšta. Vėliau nuo 4 mėnesių jau galima lankyti užsiėmimus baseine, kur eini kartu su vaiku ir darai ten visokias mankšteles vandenyje. Žodžiu faina, kad yra visokių veiklų su kūdikiais, nes pati net nežinočiau kaip užsiimti 😊