Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Jūsų kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2023 m. liepos mėnesio vaikučiai 🐰

 1. Narnia
  Narnia prieš 1 d.

  Emilija@ parašė:
  Aš tai, jei vyro nėr namie, nutaikau momentą kada mažiukas būdrauja ramiai, prasidarau vonios duris, šalia duru pasidedu kilimėlį kur virš kabo žaisliukai, padedu i…

  Aš šiandien kaip tik vyrui sakiau, kad kai jo nebus ir reikės man į tualetą, kai vaikelis neramesnis, tai su kėdute eisiu 😁 Nes kartais tokia isterija prasideda pasilikus vienam tik iš matymo lauko dingstu 🫣 Apie babybjorn vis dažniau imu mąstyti..Nors pradžioj sakiau, kad nereikia jo. Dar laikausi, aišku. Ir dažniau ant to kilimėlio po žaisliukais padedu, ten visai randa veiklos

 2. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 1 d.

  Narnia parašė:
  Aš šiandien kaip tik vyrui sakiau, kad kai jo nebus ir reikės man į tualetą, kai vaikelis neramesnis, tai su kėdute eisiu 😁 Nes kartais tokia isterija prasideda pas…

  Turim babybjorną, pasėdi 10 min.kol pavalgau ar ką apsitvarkau. Bet reikia šnekinti, judinti, kartais parodyti kąnors, tai tikrai labai nuo vaiko priklauso, kitų gi būna ten ir užmiega, mūsiškė vis nori kažko kito. Ant kilimėlio irgi nebūna ilgai, kol kas ilgiausiai ryte išbūna lovelėje su įjungta karusele, bet ir tai iki 15 min, bet nereikia bent būti šalia, galiu arbatos pasidaryti, sumuštinį kokį susitepti.

 3. elvin
  elvin prieš 1 d.

  Sveikos, kiek laiko rinkotės atostogų? Neapsisprendžiu 1.5 ar 2 metams imti. Kas palankiau?

 4. User has not uploaded an avatar
  Amajaa prieš 1 d.

  elvin parašė:
  Sveikos, kiek laiko rinkotės atostogų? Neapsisprendžiu 1.5 ar 2 metams imti. Kas palankiau?

  Finansiškai palankiau 1,5 m, tai taip ir pasirinkau. O darbe parašiau prašymą 2 m.

 5. User has not uploaded an avatar
  Emilija@ prieš 11 val.

  Amajaa parašė:
  Finansiškai palankiau 1,5 m, tai taip ir pasirinkau. O darbe parašiau prašymą 2 m.

  Aš taip pat.