Kūdikiui 2 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų kūdikis kasdien tampa vis stipresnis. Paguldytas ant pilvuko, jis įstengia pakelti galvytę, krūtinę ir pečius. Šitaip bandydamas pakilti, jūsų supermažylis atrodys nepaprastai išdidus ir laimingas. Jeigu jis labai stiprus, gulėdamas ant pilvuko gal net įstengs pasikelti atsirėmęs rankytėmis.

Vitaminas D žindomam kūdikiui

Vitaminas D - riebaluose tirpus vitaminas, būtinas daugeliui organizmo funkcijų. Jis padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą - elementus, būtinus kaulinio audinio formavimuisi ir sveikos kaulų struktūros palaikymui.

Kai trūksta vitamino D, vaikams gali išsivystyti rachitas (kaulų suminkštėjimas ir susilpnėjimas), sutrikti dantų augimas, dantų emalyje gali atsirasti dėmių. Naujausi tyrimai rodo, kad vitaminas D svarbus ir imuninės sistemos darbui.

Vitamino D gaminasi būnant saulėje, valgant riebią žuvį, kepenis, kiaušinius, vitaminu D praturtintus produktus. Mišinėliai kūdikiams yra praturtinti vitaminu D, tačiau žindomi kūdikiai šio vitamino stokoja. Naujagimių vitamino D atsargos, jei mama jo turėjo pakankamai, baigiasi apytiksliai po 8 savaičių. Žindomiems kūdikiams rekomenduojama duoti vitamino D papildomai, tačiau dėl jo vartojimo būtina pasitarti su gydytoju - vitamino D perdozavimas gali būti toksiškas!

Daugiau apie vitaminą D skaitykite čia:

Pirmosios ašaros

Vos gimę naujagimiai ir kūdikiai tėvelių dėmesio ir pagalbos reikalauja verkdami, tačiau jų akytės išlieka sausos. Ašarėlės pradeda byrėti gerokai vėliau, sulaukus 1-2 mėnesių, kuomet susiformuoja ašarų latakai. Tiesa, iš pradžių fontanų tikrai nebus, pastebėsite sudrėkusias vaiko akis ir kelis skruostu riedančius lašelius.

Jeigu vaiko akys pradeda traiškanoti, parausta, yra jautrios, vaikelis tampa irzlus (ypač vos nubudęs, kuomet akytės gausiai aplipusios traiškanomis), galima įtarti ašarų latakėlių užsikimšimą.

Pastebėjusios traiškanas, valykite vaikučio akių vokus švariu, švelniu, drungnu vandeniu sudrėkintu audiniu. Jeigu per porą dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į gydytoją, kuris skirs akių lašiukus ar valymą ramunėlių arbata, pamokys masažuoti užsikimšusius ašarų kanaliukus.

Kūdikio fizinė raida

Padėkite kūdikiui lavinti ir stiprinti jo kūną: paguldę ant pilvuko, laikykite priešais jį žaisliuką ir masinkite juo. Nors jis neįstengs jo pasiekti ar pasislinkti link jo, tačiau norės pasikelti, kad galėtų jį pamatyti. Šliaužti mažylis išmoks ne anksčiau kaip šešių mėnesių, bet šie judesiai lavina ir stiprina raumenis.

Prieš pradėdamas šliaužioti kūdikis jau mokės pasispirti ir apsiversti (kai kurie maždaug 2 mėnesių mažyliai jau geba apsiversti nuo šono ant nugaros), o šių įgūdžių lavinimui labai svarbu buvimas ant pilvuko. Kūdikio judėjimas džiugina, tačiau reikėtų išlikti budriems ir nepalikti mažylio be priežiūrios nė akimirkai - jis gali bandyti apsiversti, mosikuoti rankytėmis ir kojytėmis bei nukristi nuo sofos, vystymo stalo ir pan.

Šio amžiaus kūdikiams labai patinka ir daug naudos suteikia lavinamieji kilimėliai. Ant pilvuko ar nugaros gulintis kūdikis siekia įvairių žaisliukų, stengiasi į juos trinktelėti ar sugriebti. Specialaus kilimėlio tikrai nebūtina pirkti - nesunkiai susimeistrausite iš kelių lentelių sukaltą „gaubtą“ ir prie jo pririšite žaisliukus. Žaisliukus ir barškaliukus galima pakabinti ir ant virš lovos esančios lempos.

Faktas

Tavo kūdikio verksmas yra unikalus. Tyrimas parodė, kad kūdikius galima atpažinti vien iš jų verksmo.

2020 m. Gegužiukai 🙂

 1. Britė
  Britė prieš 14 val.

  Abesbaska parašė:
  Ar Jusu mazyliai jau paguldyti ant pilvo kelia galva ir pecius? Pamaciau nuotrauka, kur 2 men mazyle jau pasikelus nuo lovos vos ne iki bambos. Maniskis tik pasiuko…

  Trumpam labai pakelia ir turiu pataikyt dar kada nuotsika jam gera. Dažniausiai padedu tai arba kumštį čiulpia, arba verkia. Daugiau kelia ir laiko nešiojamas.
  Plaanuoju mankšteles arba baseiną, kad pastiprinti raumenukus

 2. toffifi
  toffifi prieš 14 val.

  justė. parašė:
  Aha kelia maniškė, kai nepavargus, tai visainemažai pakėlia ir gan ilgai išlaiko ir dairosi.

  Oho kokia stipri maniškė visai nedaug pakelia reikės gal kokių mankštų paprašyt, kaip tik ryt pas gydytoją.. nes kelia gražiai tik kai po krūtine kąnors pakišu..

 3. User has not uploaded an avatar
  Liuki prieš 13 val.

  Britė parašė:
  Trumpam labai pakelia ir turiu pataikyt dar kada nuotsika jam gera. Dažniausiai padedu tai arba kumštį čiulpia, arba verkia. Daugiau kelia ir laiko nešiojamas.

  Maniškis irgi visad valgyt užsimano, tai arba kumštis burnoj, arba geniuku kala, arba verkia. Sunkiai būna ant pilvo. Bet pas mamą ar tėtį ant pulvo gulint daug kelia, nešiojamas gan tvirtai laiko, tai nesuku galvos sau o apie baseiną mes seniai svajojam. Laukiam 2 mėnesių, nes ten kur lankysim tik nuo 2mėn priima. Bandysim pratintis. Tiek žviegdavo maudydamas, kad buvom jau atmetę baseiną, bet dabar patinka ir vonelė ir dušas, tai laukiam kol galėsim

  Mes visai be dienotvarkės gyvenam. Dažniausiai iš lovos išsiritam 8-10val. Ryto ritualai, mankšta ant vystymo stalo, pienukas, nusnūdimas, pabūdravimas, vėl mankšta ant vystymo stalo, vėl pienukas, vėl miegelis ir t.t. į lauką einam kasdien po kelis kartus, maudomės kaip pavyksta

 4. Vanessa23 prieš 7 val.

  justė. parašė:
  Papasakokit, mamos, kokia jūsų su vaikučiais diena būna kai keliatės, ką veikiat pvz. Arba, ar atsikėlęs vaikutis iškart valgo ar dar kažką nuveikiat, o tada val…

  Keliamės 8-9 ryto. Išsirengiam nuogai iškart 😁 ir guli taip lovytei puse valandos kol aš susitvarkau kambarį ir vaikams paruošiu valgyt. Kartais spėju ir kavos isgert😁
  Tada pavalgom.ir paemus ant rankų užmiega pusvalandukui.
  Na tada prasideda žaidimai ant kilimėlio arba supuojamoj kedutei. Išbūna net iki 45 min. 🤗Stebi žaisliukus ir spurda kaip paukštelis 😁
  12 val. Ilgasis pietų miegelis.ismiega po porą valandų, būna ir ilgiau. (sendien miegojo nuo 12 iki 16.30)
  Tada vėl valgymas. Vėl žaidimai.
  Po pietų miegelio dar būna 2-3 miegeliai po pusvalandį.
  Vakare verkimas.
  O užmiega apie 21.00 val. 😁

 5. Women. prieš 53 min.

  Jostai parašė:
  O as jau bijau kazka ir bevalgyt, nes mazyle su pilvuku vis bedu turi

  Jus valgykit viska, vaikui tiesiog reiks issaugt. Nepades, net jei ir isvis nevalgysit..