Kūdikio plaukai (21)

kūdikio plaukai

Jei artėjant pirmam gimtadieniui mažylis vis dar plikas, arba jo galvutę dengia tik švelnus pūkelis, neretai tėvai pradeda panikuoti Ir visai be reikalo. Net tie naujagimiai, kurie atėjo į pasaulį be jokio plaukelio ant galvos, iki antrojo gimtadienio tikriausiai puikuosis ševeliūra. Normalu yra net ir tai, jei ir po antro gimtadienio ant vaiko galvos tik neryškus pūkas – galite būti tikri, kad jo plaukai bus ne mažiau vešlūs nei jūsiškiai.

Nelyginkite savo vaiko su kitais vaikais. Plaukai yra individualus kiekvieno iš mūsų bruožas. Kai kurie kūdikiai gimsta su tamsiais ir tankiais plaukais, kitiems jie užauga pamažu. Šiuo atveju daug naudingiau pasižiūrėti į savo ir giminaičių nuotraukas kūdikystėje. Kiek plaukų kūdikis turi tik gimęs ir vėliau, lemia genai, ir tavo mažylis šiuo atžvilgiu tikriausiai nesiskirs nuo kitų artimųjų.

Ar gali kaip nors paskatinti plaukų augimą? Ne. Egzistuoja mitas, kad nuskutus galvą, mažyliui vietoj pūko greičiau užaugs „normalūs“ plaukai ir jie bus tankesni. Iš tiesų skutimas nei padeda, nei kenkia (tiesiog kurį laiką mažylis atrodo šiek tiek juokingai). Sunerimti verta tik tuo atveju, jei vaikas visiškai neturi jokių plaukų: nei ant galvos, nei ant kūno, taip pat antakių, blakstienų.

Naujausi komentarai

 1. TylusLaukimas
  TylusLaukimas prieš 1 m.

  sigma192 parašė:
  Sveikos, mano damutei 2m.4men. Jau koki menesi labiau krenta plaukučiai,nėra,kad kuokštais, tiesiog per diena tikrai koks 20iškrenta, žinoma normalu,bet pastebejau,…

  O mėsytę irgi valgot? skaičius, kad plaukai linkę slinkti, kai geležies, baltymų trūkumas

 2. sigma192
  sigma192 prieš 1 m.

  TylusLaukimas parašė:
  O mėsytę irgi valgot? skaičius, kad plaukai linkę slinkti, kai geležies, baltymų trūkumas

  Valgo ir mesyte, ir bulvytes, agurkus,uogas. Kiausinius, zuvyte. Situs labai mėgsta. Kažkaip neramu.😑

 3. User has not uploaded an avatar
  neniuke prieš 5 mėn.

  Sveikos. Praėjo nemažai laiko po jūsų komentarų, tad noriu pasiteirauti, kaip jūsų vaikams su plaukais šiuo metu? Msno mergaitei db 2 metai ir 4 mėn ir jau gerus 2 mėnesius slenka plaukai. Darėm kraujo tyrimus (skydliaukė, geležis, feritinas, vit d, bendras kraujas). Na lyg vit d mažoka, bet ne žemiau normos. Dar vis tiek papildomai geležį geriam, multivitaminus. Gal kiek mažiau per dieną iškrenta, bet vis viena jie slenka. Viršugalvis visai persišviečia. Rodžiau privačiai porai dermatovenerologų. Kažkokių patologijų nemato, židininio plikimo nėra. Bet lyg mums įtaria telogeninį plaukų slinkimą ir tą sieja su stresu. Mano mažoji dar prieš antrąjį gimtadienį turėjo operaciją su pilna narkoze. Tai su tuo ir sieja. Ar buvo kokiam vakkučiui panašus plsukų slinkimas? Kada pradėjo atauginėti nauji? Nes pas mus dar nsujų ataugant nematau kol kas? Kiek ilgai slinko plaukai? Domjna viskas, nes lietuviškuose tinklapiuose jokios info nerandu. Šeimos gyd pakraipė galvą ir net krsujo tyrimo nepasiūlė. Galvoju, gal tokio amžiaus vaiką turėtų ligoninėje labiau ištirti. Nes juk nenormalu tikrai tokiam mažam vaikui plikti.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  neniuke parašė:
  Sveikos. Praėjo nemažai laiko po jūsų komentarų, tad noriu pasiteirauti, kaip jūsų vaikams su plaukais šiuo metu? Msno mergaitei db 2 metai ir 4 mėn ir jau gerus 2 …

  Kokius vitamins geriat? Gali ir nuo ju slinkti .

 5. User has not uploaded an avatar
  neniuke prieš 5 mėn.

  Geriam vaikiškus Livol firmos vitaminus. Pradėjom juos gerti jau įpusėjus plaukų slinkimui.