Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka. 

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui: vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

💖💖2022 m. rugpjūtinukai 💖💖

 1. linnutia
  linnutia prieš 3 d.

  jumu_designer parašė:
  mamaos as cia ne apie vaikus si karta kaip jusu sveikatos? ar yra kazkokiu pokiciu po gimdymo? mano plaukai kaip suns slenka kuokstais speju vasara busiu plika n…

  Ooo taip, pradėjau ir aš šertis, bet taip staigiai per 1 dieną viskas pasikeitė 🙈 Nelaukiu ir MM. Gal dar yra tokių, kam po gimdymo yra dalinis gimdos nusileidimas? Kaklelis negrįžo į savo vietą, o žemai nusileidęs? Bijau mėnesinių, nes visad būdavo gausios, gelbėdavo menstruacinė taurelė, o dabar jos tiesiog neitų užsidėti per tą nelemtą kaklelį. Tai jei varysiu fontanais, turbūt teks operuotis 🙈😟 O šiaip būna visokių dienų. Jei mažylis irzlus - ir aš greičiau pavargstu, pikta pasidarau, bet turbūt tai normalu. Ant svarstyklių seniai nelipau, bet ir nekyla koja - energijos trūkumui tikrai pasisaldinu gyvenimą 😅 Tikiuosi bent tiek, kad būsim išvengę tų baisiųjų pilvuko dieglių. Aišku mažiui pilvą papučia, bet bent tų vakarinių klykimų neturėjom ir gal jau nebeturėsim 😇🙏

 2. jumu_designer
  jumu_designer prieš 2 d.

  linnutia parašė:
  Ooo taip, pradėjau ir aš šertis, bet taip staigiai per 1 dieną viskas pasikeitė 🙈 Nelaukiu ir MM. Gal dar yra tokių, kam po gimdymo yra dalinis gimdos nusileidimas?…

  Pas mane menesines i gera puse po 2men po gimdymo atsirado ir ne 8d o tik 5d. Sesiuos kaip suo pilvas lyg nescia 5men.ir daznai tiesiok degu lyg namie butu +30

 3. MOT1
  MOT1 prieš 21 val.

  Man irgi slenka plaukai, apie 2 sav buvo didelia slinkimas, dabar jau man atrodo mazeja, nors vyras sako, kad plauku yra visur😄😄 o del svorio... liko keli kg, bet tikrai po poros men geriau pilvas atrode nei dabar, kažkaip atrodo visi šonai minkšti pasidare, nors saldumynus nustojau kimšti jau pries gera menesi😄

 4. IruteL
  IruteL prieš 21 val.

  Mamos, ką dovanojate Kalėdoms šeimoms su vaikais? Gal turite kokių bendrų dovanų
  šeimai idėjų? ☺️ Reikia nebrangių...

  Su tėvais ir dviejų brolių šeimomis išsitraukėm keistis dovanomis. Aš ištraukiau tėtį, vyras žinau, kad mane 😁 Dovana iki 20eu, bet ne čekis 🙂

  Vienas brolis su žmona nenorėjo, sesė iš Vilniaus gal neatvažiuos, tai irgi ne... Tai jų šeimoms reikia 5 ir 6 asmenų dovanas sugalvoti. Ir vyro tėvams, brolio šeimai 5 asmenų ir broliui bei sesei...

 5. daivosd
  daivosd prieš 2 val.

  IruteL parašė:
  Mamos, ką dovanojate Kalėdoms šeimoms su vaikais? Gal turite kokių bendrų dovanų

  Pas mus panaši situacija, didelės šeimos, dabar svarstom apie bilietus į kiną

8,00 €