Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka. 

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui – vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

2021 liepinukai❤️

 1. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 31 min.

  LovBo parašė:
  Ir kaip jaučiaties ?
  Mums į kitus skiepus visiškai nereagavo , nei, kad miegotų, nei irzlumas nei tempe…

  Į kitus nereagavo, į ši sakė kad temperatūra pakyla gal 80 proc kūdikių, na mums kaip ir nekilo, bet prieš miegą daviau žvakutė paracetamolio nes buvo neramus ir supratau kad jam labai skauda ta vieta, sakė būna net dreba kudikeliai vos ne iki traukuliu..tai va kaip ir gerai, naktį miegojo gerai, diena irgi atrodo šiandien visai laimingas tai tik kartą dejau zvakute

 2. MomInTheAir
  MomInTheAir prieš 28 min.

  Debesukas parašė:
  Jeigu paguos jau daugiau nei du mėnesius keliuosi kas dvi valandas nakti maitinti(buna naktų ir kai kas valanda nori pavalgyt), diena vaikas nemiega, iš pradžių lab…

  Aciu uz palaikyma. O pagalbos labai sunku prasyti. Atrodo kad cia mano darbas ir mano vaikas tai ir nenoriu prasyti. Aciu jums uz jusu mintis❤ turbut nuo zmogaus priklauso kaip reaguoja i tam tikras situacijas ar gyvenimo etapus. Man auginti vaikus yra ziauriai sunku, bet dziaugiuosi juos turedama ir juos lb myliu.

 3. Alisa_miau
  Alisa_miau prieš 27 min.

  MomInTheAir parašė:
  O kaip jusu dienos? Ar draugaujat? Ar pykstat? Nes musu kai uzeina klykimas tai sustot labai sunku.nei uzsupsi nei kruti ima tada neo dar kaip kitaip linksmink.toki…

  O kaip į lauką? Maniskis supimo irgi nemegsta, pyksta, tai jeigu nervuociausi kad supu o jis pyksta išeiciau iš proto, reikia atrasti kas tinka jūsų mažyliui, kiekvienas gi kitoks..mes einam į lauką miegoti, vakare kai einu migdyti irgi nesupu kaip anksčiau o duodu MP ir uzsimigdom kažkaip..naktį keliasi irgi dažnokai, buvo neseniai gal tik kartą atsikėlęs tai buvo vauuu...

 4. Junique
  Junique prieš 23 min.

  Alisa_miau parašė:
  O kaip į lauką? Maniskis supimo irgi nemegsta, pyksta, tai jeigu nervuociausi kad supu o jis pyksta išeiciau iš proto, reikia atrasti kas tinka jūsų mažyliui, kiekv…

  Taip, vaikai labai skirtingi. Musu eina nuraminti tik ant kamuolio. O va drauges dukrytei 2men, kamuolys nepatinka isvis net 😂 as ir ant savo vaiku matau. Sunus uzmigdavo bevalgydamas, o dabar nezinau ka reiskia uzmigimas maitinant net nakti 😁😁

 5. User has not uploaded an avatar
  apumpurelis prieš 12 min.

  As irgi jau trecia savaite keliuosi daug dazniau nei anksciau.. visad buvo du kartai, nakti ir paryciais, o dabar kas 1-2h bet as zinokit dziaugiuosi bent tuom kad pavalgo ir miega! Jei iskeisit i misinuka tai ne faktas kad nesikels, jei dabar vaikuciui toks etapas.. juk jiems krutis ne vien maistas, bet ir nusiraminimas... tom kas pacios maitinam manau mum sioj vietoj yra lengviau.. isivaizduokit kad duodant misinuka vaikas vistiek keliasi ir kad nuramint, uzmigdyt reik nuolat nesiot.. nu tada tikrai daug sunkiau butu.. laikykites ir visad zinokit kad jus ne viena tuo metu atsikelusi 😁❤️
  Man dar buna paryciais kad ji isvis be papo burnoj nepaguli.. nu tai taip ir miegam abi.. 😂 tuo metu jai tikrai ne pavalgyt reikia, nes beveik nieko neveikia su juo bet va burnoj vistiek turi buti nu ir bandziau soske tokiais momentais duoti, nu ir ji nezino ka su ja reik veikt, spjauna, nervuojasi, issibudina ir viskas

1,00 €
2,00 €
3,00 €