Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka.

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui – vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

2020 m. liepos mėnesio mažyliai

1. SimonaBu
    SimonaBu prieš 11 val.

Kakučiu kokius 2per diena,o sisiuku net nežinau daug🤷‍♀️🤷‍♀️

2. MissG.
    MissG. prieš 11 val.

Apie 10

3. Auriame
    Auriame prieš 10 val.

Eglute1 parašė:
    Mamytes kurios maitinat pacios, kiek kartu per para valgo jusu mazyliai?

6-7kartai.

4. Auriame
    Auriame prieš 10 val.

Mamytės kurios maitinat tik MP, kiek pampersiukų per parą surenkat? 🙂

Kakoja būna į parą kartą ar net kas dvi paras,o sysiu dabar kažko labai sumažėjo nesuprantu,nes valgo tai normaliai jai vienu metu suvalgo 70ml tai už valandos ar dviejų vėl valgo,žodžiu nors ir po mažai,bet kada nori.

5. Rramintaa
    Rramintaa prieš 1 val.

Sveikos,

Klausimas maitinancioms misinuku
    Kas kiek laiko tustinasi rimciau jusu stebuklai?
    Manoji jau kury laika turejo grafika: 1 kartas paroje. Po to uzejo 1 kartas per 2 paras, o davar dar gyvename keistame periode...Buvo vel pradejusi tustintis 6 kartus per para. Siuo metu jau keleta dienu kaip kakoja 4 kartus per para.

Buvome 3 menesiu apziuroje, pasisakiau gydytojai, nes butent tuo metu ir kakojo 6 kartus per para. Sake pabandyti suduoti smektos puse pakelio, bet pamaciau, kad reteja kakojimas ir nedaviau. Bet dabar va ir liko 4 kakojimai. Mazoji jauciasi gerai, yra ramus vaikas. Tik va prilenda y galva minciu, kodel taip skiriasi tustinimasis, jei misinuka visad valgo ta paty