Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka. 

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui: vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

2022 m. Gruodinukai!❄️

  1. Bergamote
    Bergamote prieš 2 val.

    Aggie2 parašė:
    Neismiega nakties, kelias 2 kartus, bet pavalgo ir vel miega. Anksti ryte keliasi, jei valgo 5h-5h30 paskui jau jis pradeda bendraut.. Bet siaip nera problemos, tik…

    Supratau, kad atsikelia, bet turiu omeni, uzmiega vel. Kaip ir sakot pasikeis dar. Gal dabar daugiau miego reikia vaikui

  2. bellaaa
    bellaaa prieš 2 val.

    Mes einam i lova 21val, pavalgom, pasikeičiam pampi ir apie 21.30val uzmiega. Kelias ivairiai kasnakt. Kartais 2.30h, kartais 3.30h, pavalgo ir kelias kokia 6h, 6.30h budrauja iki 8h panašiai. Matinu pati. Diena ir ivari. Dar tokios rutinos nera. Tik kai vedu vyresnysi i mokykla ir kai einu pasiimti tada visada miega. O siaip diena įvairiai. Savaitgaliai buna sumakaluota rutina nes kazka veikia, einam, daro tada vel kitaip.

  3. Kaia
    Kaia prieš 2 val.

    Aggie2 parašė:
    Kelinta valanda jusu mazyliai eina miegot (tiksliau, kada guldot nakciai?).
    Maniski guldau tarp 19h ir 20h30. Bet sia savaite jau keli kartai, kai neislaukia …

    Aš užmigdau pirmagimį apie 21:30, tada dukra pas vyrą arba užmiega, arba ne. Jei užmiega, tai vistiek už kokių 10 min prabunda ir tada jau ant krūties iki 23h migdosi toliau. Užmigus 23h, jei pasiseka, tai išmiega 3h. Pakutinę savaitę kas valandą kėlėsi. Šiaip žiauriai vėlai, bet kitaip nesusisuku su 2 vaikais. Pirmagimį 18:30-19:00 migdydavau, bet jis ir keldavosi 5:30-6:00 pirmus metus. Dabar iki 7h-7:30h išmiegam

  4. Akvil
    Akvil prieš 1 val.

    Mes guldom dabar 21 val, miega iki 5-6 ryto dabar, be prabudimo dažniausiai rytais anksčiau dar užmigdavo, dabar sunkiau - bet kartais dar po maisto iki 9 pamiega.
    O dieną beveik nemiega, išskyrus mašinoj ar lauke

  5. User has not uploaded an avatar
    Liepapirma prieš 1 val.

    Aggie2 parašė:
    Kelinta valanda jusu mazyliai eina miegot (tiksliau, kada guldot nakciai?).
    Maniski guldau tarp 19h ir 20h30. Bet sia savaite jau keli kartai, kai neislaukia …

    Mano jau pusantros savaites užmiega apie 20.30,guldau 20val. Seniau be 22val neuzimigdavo,tai džiaugiuosi ką vakare biski galima atsipusti,keliasi apie 4val. Pavalgo ir miega iki 7val. Bet diena miega 3-4 kartus bet vos 20min išmiega .. tik kai einam pasivaikščioti apie valanda laiko, puse valandos budrauja kol nulūžta 🙈