Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka. 

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui – vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

2019 m. Liepinukai :)

 1. A-guste
  A-guste prieš 8 val.

  opalas parašė:
  O kuriose vietose jums AD atsirades? Mes ties riba balansuojam... nzn ar alergija ar netoliaravimas maisto ar db gal viskas nuo pienliges

  Prasidėjo nuo veiduko (buvo labai baisiai, raudonas raudonas, oda kaip švirtrinis popierius, vis ne žaizdom), tada perėjo ant kojyčių, rankyčių, dabar visa krūtinė.
  Mes kaip tik po alergologės. Išrašė hormoninį tepalą advantan, tada ir toliau gausiai tepti epaderm tepalu, lakišiaus vonelė kartu su emolium emulsija voniai (maudyti kasdien, vet trumpai), aptamil allergy care mišinys ir man dieta + dienoraštį vesti.
  Taigi jūs irgi galit tepti epaderm, kuo dažniau, jis tikrai nepakenks.

 2. Ataner
  Ataner prieš 7 val.

  opalas parašė:
  Pas mus vienu metu buna atsiranda ant kaklo pasutimas, tada uzpakaliuko paumejimas ir paberimai - tokie mazi raudoni taskeliai ant riesu, veiduko siek tiek... ir ka…

  Mums irgi būna ypač kaklas, aš jau supratau kad kai tik sušyla jie atsiranda, kaklo raukšlė, kartais pažastyse bet LB nežymūs, mums padėjo pataisų sporų milteliai kaklui LB. Dar DB mažoji LB seilejasi, kiša pirštus, kumštukus į burną, todėl nuo seilių irgi būna, bet po nakties dažniausiai praeina patepu basalio kremuku ir nuramina.

 3. User has not uploaded an avatar
  Pozityvi prieš 4 val.

  Kaip migdotes pietu miegui jeigu ne lauke?
  Maniske dienos metu dar uzmiega siaip ne taip. Bet vakare tam vienam trumpam miegeliui sunku ja nulauzti. Matyt per diena ispudziu daug buna, nebegali nurimti.

 4. Martyna wind
  Martyna wind prieš 4 val.

  Pozityvi parašė:
  Kaip migdotes pietu miegui jeigu ne lauke?
  Maniske dienos metu dar uzmiega siaip ne taip. Bet vakare tam vienam trumpam miege…

  Su vakariniais uzmigimais ir pas mus truputi yra problemu, miego nori, bet taip malasi su rankytem, kad pati save zadina, jau mastau apie vystima, vis prilaikau rankites, kad imigtu , paleidziu kai atrodo miega ir po min jau girdziu rekia pikta nes soske issimushe besimaldama 🤦‍♀️🤦‍♀️

 5. Agata1
  Agata1 prieš 3 val.

  Pozityvi parašė:
  Kaip migdotes pietu miegui jeigu ne lauke?
  Maniske dienos metu dar uzmiega siaip ne taip. Bet vakare tam vienam trumpam miege…

  Visus dienos miegus ir naktiniam migdau vežime. Vakare po pirmo pabudimo valgyt perkeliu į lovelę.