Kūdikiui 3 mėnesiai ir 2 savaitės

Nuo šiol judviejų kūdikis jau ne pasyviai stebi jį supantį pasaulį – jis aktyviai jame dalyvauja (ar bent jau nori dalyvauti). Jo kaklo raumenys sustiprėjo, ir jis daug tvirčiau laiko galvytę ir dėmesingai žvalgosi.

Kūdikis bando sėdėti

Savarankiškai kūdikis galės sėdėti tik sulaukęs 5-6 mėnesių amžiaus, tačiau jau dabar jam labiau patinka ne gulėti, o būti vertikalioje padėtyje ir žvalgytis. Leiskite kūdikiui pasėdėti tiesiai automobilio saugos kėdutėje, gultuke ar jums ant kelių, panešiokite kūdikį pasiguldžiusi ant peties ar laikydama už pažastų.

Lavinkite kūdikio nugaros, kaklo, pilvo raumenis ir koordinaciją - šių įgūdžių reikės sėdėjimui, o vėliau ir ropojimui, vaikščiojimui. Kūdikiui pradėjus tvirtai laikyti galvytę, suimkite jį už rankyčių, kilstelėkite iki sėdėjimo padėties ir vėl lėtai paguldykite. Taip pat būtinai guldykite kūdikį ant pilvuko, skatinkite jį kelti galvytę, remtis rankomis ir kojomis, verstis.

Labai trumpam pasisodinkite kūdikį ant rankų ir prilaikykite jį skirtingose vietose - už pažastų, vėliau už pečių, liemens, paremkite nugarytę delnu, laikykite už pakeltų rankyčių. Kūdikiui reikės prisitaikyti prie pokyčių, išlaikant vertikalią kūno padėtį.

Jokiu būdu neramstykite dar tik besimokančio sėdėti kūdikio pagalvėmis, nebandykite jo ilgam sodinti prilaikant rankomis. Tai kenkia dar labai silpnam mažylio stuburui!

Kūdikis bendrauja su aplinkiniais

Ilgą laiką kūdikį labiausiai domino bendravimas su mama, o skirtumas tarp kitų žmonių ir, pavyzdžiui, žaisliukų buvo menkas. Dabar kūdikį ima labiau dominti aplinkiniai, jis reaguoja į jų veido mimikas, balsus, prisilietimus, vis mažiau bijo draugiškai nusiteikusių žmonių, įdėmiai stebi kitus kūdikius, naminius gyvūnus.

Leiskite kūdikiui bendrauti. Jeigu namuose apsilanko svečiai, nepalikite kūdikio nuošalyje, leiskite jam girdėti suaugusiųjų bendravimą, matyti jų veidus. Jeigu turite naminių gyvūnų, parodykite juos kūdikiui, jo rankute perbraukite per šuniuko ar katinėlio kailį. Netrukus pastebėsite, kad aplinkinius išgirdęs kūdikis nuščiūva ir išmeta žaislą, t.y. teikia prioritetą bendravimui, o ne buvimui vienumoje.

Kūdikio juokas

Dažniausiai kūdikis pradeda juoktis sulaukęs 4 mėnesių, tačiau jau galite išgirsti pirmąsias juoko užuomazgas. Laimingas kūdikis ima šypsotis, garsiai šūkauti, krykštauti ir galiausiai prapliumpa užkrečiamu juoku.

Stebėkite, kokios situacijos džiugina kūdikį ir stenkitės jas dažniau kartoti. Pavyzdžiui, daugelį kūdikių juokina „dingusi“, t.y. po antklode palindusi ar tiesiog delnais veidą užsidengusi mama, įvairias grimasas rodantis tėtis. Juokas yra svarbi emocinio vystymosi dalis, be to drauge besijuokdami sutvirtiname tarpusavio ryšį.

Plaukų slinkimas po gimdymo

Nėštumo metu daugelis moterų džiaugiasi dėl hormonų pokyčių sutvirtėjusiais, storesniais, žvilgančiais ir mažiau slenkančiais plaukais. Po gimdymo praėjus maždaug 3 mėnesiams hormonų koncentracija normalizuojasi ir plaukai vėl ima slinkti, išslenka per nėštumą neprarasti plaukai. Plaukų slinkimą paspartina stresas, miego trūkumas, su nėštumu ir žindymu susijusi mitybinių ir mineralinių medžiagų stoka. 

Paspartėjusį plaukų slinkimą vertinkite ramiai, tačiau raskite laiko juos palepinti. Valgykite pilnavertį maistą, vartokite vitaminus (plaukams ypač naudingas vitaminas E, B grupės vitaminai), saugokite plaukus nuo šalčio ir karščio, naudokite kokybiškus šampūnus, balzamus, kaukes, plaukus šukuokite retomis, bukomis šukomis, pirštais pamasažuokite galvos odą.

Faktas

Tėvystė gali būti sunkus išbandymas ir tėčiui – vienos apklausos duomenimis, daugiau kaip du trečdaliai tėvų atsakė, kad pirmuosius keturis mėnesius jautėsi nekaip.

2020 m. Spalinukai ❤

 1. saundstorm5
  saundstorm5 prieš 6 val.

  Evelina_pr parašė:
  Klausimas mamytėms, kurios su pirmu vaiku ejot 2 metų VPA, į darbą negrįžot ir antrais metais gimė antras vaikas. Skaičiau apie tokį variantą, ar gerai supratau, ka…

  Tokios pat

 2. kaktuse90
  kaktuse90 prieš 48 min.

  Kada ir kaip kūdikiams valot nosyte? Šiuo metu, gabaliuką kietą matau tolėliau, niekaip nepavyksta ištraukti oriniu trauktuku. Maišo atrodo kartais jai. Nezn ką daryt, normalu čia ar nelb

 3. Kisulita
  Kisulita prieš 19 min.

  Evelina_pr parašė:
  O kaip jūs dabar atskiriate kad vaikas jau alkanas? 😀 Anksčiau kumštis burnoj buvo labai aiškus ženklas, o dabar kumštis burnoj visada tai nepadeda 😀 maitinu maždau…

  Neatskiriu, kažkaip pas mus net nespėja išalkti, nes maitinu kas 1,5-2 val. 😄 Bet buvo, kad ir 3 val. išbuvo nevalgęs ir viskas gerai buvo, neverkė, nesiprašė 😄

 4. Kisulita
  Kisulita prieš 16 min.

  Evelina_pr parašė:
  O migdymui aš jau bandau atsisakyti supavimo - pirmus 2 mėnesius migdem visada ant kamuolio, jeigu neuzmigdavo prie krūties. Dabar jau kamuolį padėjau į šoną, migda…

  Labai noriu ir aš to migdymo sūpuojant atsidakuti, kad jau užtektų tik minimalios mano pagalbos užmiegant 🙂 Vyresnėlis kai atprato nuo supavimo, tai irgi užtekdavo, kad pabūdavau šalia lovutės, paglostydavau galvytę, pilvuką, šiek tiek pasupdavau už petuko, norėčiau ir dabar taip pat, tikiuosi pavyks 🤞

 5. Kisulita
  Kisulita prieš 10 min.

  Requem parašė:
  Nu pas mus padet i lova, net jei jau uzmigo.
  2 sekundes ir akys stacios.

  Oj, apie padėjimą į jo lopšelį tai aš kol kas nė nesvajoju, kol kas užsibrėžusi per sausį įpratinti kuo daugiau miegoti naktį lopšelyje, o jau kai vasarį perims iš vyresnėlio lovytę, tada jau bandysiu tem nuolat migdyti 🙂 Bus sunku, su manim lovoje jis labai gerai miega ir pabunda ramiai, jeigu pilvuko nepučia, o lopšelyje piktas pabunda, niurga, nes tai kokia ranka užstringa tarp grotų, tai nusimuisto iki viršaus ir galvyte jau remiasi į grotas, be reikalo tą lopšelį pirkom, kai mažiukas didesnis, tai jau maža jam ten vietos 🙄