Plaukų slinkimas po gimdymo (107)

Ilgaplaukė, tamsiaplaukė mama su kūdikiu Nina Buday | Shutterstock.com

Plaukų slinkimas po gimdymo – gana dažnas nusiskundimas. Plaukai slinkti pradeda po vaikelio gimimo praėjus vidutiniškai apie 3 mėn. ir tai gali tęstis dar maždaug iki 6 mėn. Tai visiškai normalus bei laikinas reiškinys, kurį sukelia hormonų pokyčiai nėštumo metu ir po gimdymo. Gera žinia – ta, jog daugeliui moterų plaukai visiškai atauga, nors kurį laiką šukuosena nebus tobula ir ties kakta matysite trumpus beataugančius plaukus.

Dažniausiai daugiau išslinkusių plaukų pastebėsite trinkdamos arba šukuodamosi galvą. Kai kurioms moterims plaukai nuo visos galvos slenka tolygiai, kitoms – tik plaukai aplink plaukų augimo liniją, todėl iš priekio plaukų atrodo labai mažai, tarsi gimdyvė būtų praplikusi.

Kaip plaukai auga?

Plaukai auga iš smulkių galvos odos porų – folikulų. Jų kaita – visiškai natūrali, plaukai nuolat auga ir slenka. Plaukų augimo ciklą sudaro 3 fazės, besikartojančios visą gyvenimą:

 • Aktyvaus plaukų augimo, arba anageninė fazė. Įprastai ji tęsiasi 2–6 metus. Sveiko žmogaus galvos odoje yra ~85–90 proc. aktyviai augančių plaukų.
 • Pereinamoji, arba katageninė fazė. Dalis plaukų (1–5 proc.) yra ir katageninėje fazėje, kai plaukų folikulai susitraukia, augimas ir plaukų sudedamųjų dalių gamyba sustoja.
 • Ramybės, arba telogeninė fazė. Ji trunka apie 3 mėn. Šios fazės metu plaukas atsiskiria nuo folikulo, o po juo pradeda augti naujas plaukas. Ramybės fazėje iš viso yra apie 9–14 proc. plaukų.

Kodėl po gimdymo pradeda slinkti plaukai?

Hormono estrogeno pokyčiai dar laukiantis ir lemia plaukų slinkimą. Paskutiniame nėštumo trimestre estrogenų kiekis padidėja. Tuo metu plaukai kaip tik tampa tankesni, vešlesni negu įprastai, labiau spindi, galite pastebėti, kad jų išslenka kur kas mažiau nei anksčiau.

Tačiau daugelis plaukų, esančių augimo fazėje, dėl po gimdymo drastiškai sumažėjusio estrogenų kiekio staiga patenka į ramybės fazę. Po kelių mėnesių tie plaukai tiesiog pradeda slinkti.

Ką daryti po gimdymo pradėjus slinkti plaukams?

Plaukų slinkimo po gimdymo išvengti neįmanoma, tačiau galima imtis tam tikrų veiksmų siekiant sumažinti slinkimą vėliau ir plaukams daromą žalą:

 • Peržiūrėkite savo mitybą: kasdieniame racione turi būti pakankamai maisto medžiagų, puoselėjančių plaukų grožį. Bene svarbiausi gražiems plaukams – baltymai ir geležis.
 • Vartokite papildus. Galima įsigyti plaukų augimą skatinančių papildų, tačiau įprastai užtenka nėščiosioms ir žindančioms moterims skirtų papildų (juose yra visų būtinų vitaminų ir mineralų).
 • Rinkitės apimties suteikiančius plaukų šampūną ir kondicionierių. Taip pat drąsiai rinkitės ir intensyvesnio poveikio priemones: kaukes, serumus ir kt. Gali tekti išbandyti nemažai priemonių, kol surasite tinkamiausias šiuo metu, kai taip svarbu pasistengti išsaugoti plaukų grožį.
 • Atidžiau prižiūrėkite plaukus. Juos trinkite labai švelniai, džiovinkite vėsiu, o ne karštu režimu, kurį laiką galite net nenaudoti plaukų tiesintuvo.
 • Venkite šukuosenų, kurios apsunkina galvos odą ir plaukus, veržia. Neriškite plaukų į uodegą, ypač venkite naudoti standžias plaukų gumytes, kurios gali dar labiau alinti plaukus.
 • Rinkitės trumpesnių plaukų šukuosenas. Ilgi plaukai atrodo prigludę prie galvos, o trumpus plaukus galima modeliuoti, pašiaušti, tad vizualiai jų visuomet atrodo daugiau. Taip pat trumpesnius plaukus lengviau prižiūrėti, o ką tik išaugę plaukeliai geriau paslepiami tarp trumpų sruogų. Puiki mintis – patrumpinti plaukus priekyje. Puikiai atrodytų trumpesni kirpčiukai priekyje ir ilgesni šonuose. O jei sklastymas įprastai buvo per vidurį, dabar plaukus perskirkite šone.
 • Puoškitės plaukų aksesuarais. Galvos juostos, skarelės, masyvūs medžiaginiai segtukai, lankeliai ir kt. – įdomus ir stilingas būdas užmaskuoti plaukų slinkimą. Šiuos aksesuarus pamėgo ką tik kūdikio susilaukusios mamos, kurios plaukų priežiūrai gali skirti ypač mažai laiko.

Kada reikėtų susirūpinti dėl plaukų slinkimo?

Įprastai ant žmogaus galvos odos auga nuo 80 iki 120 tūkst. plaukų. Visiškai normalu, kai per dieną po šukavimo, trinkimo ar tiesiog be priežasties jų iškrenta iki 100-o. O slinkimu jau galima vadinti reiškinį, kasdien netenkame gerokai daugiau nei 100 plaukų. Ką laikyti plaukų slinkimu? Iš karto pastebėsite, kad daugiau plaukų liko šukose, jų nuolat matyti ant pagalvės, drabužių, vonioje aš dušo kabinoje po maudynių.

Jei po gimdymo jau praėjo daugiau nei pusmetis, o plaukai vis dar intensyviai slenka, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti tyrimus. Tokiu atveju, tikėtina, plaukai slenka dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl anemijos (mažakraujystės) arba sutrikus skydliaukės veiklai.

Susiję straipsniai

Nutukimas ir nėštumas: ką svarbu žinoti prieš pastojimą?

Natūralu, kad antsvorio turinčios moterys nerimauja, ar pavyks pastoti, sėkmingai išnešioti ir pagimdyti vaikelį. Išties rizikų yra.

Mia: „Sunku nieko neturint išeiti į gatvę su vaiku ant rankų“

Atlikėja atskleidė, kad ją ištiko būtent šis skyrybų scenarijus: po skyrybų, dar visai jauna, ji liko viena su vaiku ant rankų.

Vaisiaus alkoholinis sindromas

Vaisiaus alkoholinis sindromas – tai mamos įsčiose besivystančio kūdikio būklė, kurią sukelia gausus ir reguliarus alkoholio vartojimas nėštumo metu.

Naujausi komentarai

 1. Amadra
  Amadra prieš 1 m.

  Turejau ir as panasiu laiku po gimdymo seboreja. Man labai padejo arbatmedzio aliejus. Imaisydavau i sampuna. Po gero menesio isnyko niezejimas, zaizdeles ir pleiskanojimas. Slinkimas irgi aprimo. Kazkiek iskrenta kasdien, bet tikrai nebe kuokstais vos perbraukus per plaukus.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Turim šeimoje tokią problemą 😕 Plaukai eina kuokštais, vaizdas panašus. Laukiam vizito pas odos. Kol kas plaunu spec šampūnu, medetkų tepalu, ar tiesiog kažkokiais aliejukais.... Dar prie visko B grupės vitaminų kompeksas su geležimi, kad nenuplikt kol vizito sulauksim 😕 Bet pagerėjimas po visos puokštės priemonių tikrai yra 👍 plaukų šukose bent tris kart mažiau. Tikiuosi geryn eis..

 3. vili
  vili prieš 1 m.

  mažylis10 parašė:
  Sveikos!! Labai reikia jūsu patarimo ir pagalbos. Po gimdymo praėjo 10 mėn, plaukai slenka kuokštais.. jau puse ju nebeturiu, galvojau tai po gimdymo pasekmės, bet …

  Sūnui buvo seborėja. Naudojom tokį šampūną


  Tose vietose buvo mažai plaukų ir esami slinko baisiai. Šį šampūna rekomendavo alergologė. Ir naudoti ilgai teko, nes tik pakeitus vėl paūmėdavo. Šiuo metu gal išaugo, nebeatsinaujina. Betkarts nuo karto panaudojam jį. Dar vitD trūkumas gali itakoti plaukų slinkimą ir daug kitų negalavimų.

 4. User has not uploaded an avatar
  Baisu prieš 1 m.

  Labas ,po gimdymo jau praėjo metai ir db pora geru men slenka lb plaukai ,gal irgi kam buvo ,ka daret?atrodo viska ismeginau,db padidėjęs anti -tpo ,buvau pas endo nk cia sake nereiskia,kaip sustabdyti slinkima

 5. Falcon9
  Falcon9 prieš 2 mėn.

  Sveikos.
  Man labai padėjo šis serumas, gal dar kam padės. Bet nuoširdžiai kasdien tepiau ir laikydavau per naktį https://outlive.lt/collections/plauku-prieziura/products/scnadinavian-biolabs-bio-pilixin%C2%AE-plauku-augima-skatinantis-serumas-100ml