Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2019 m. Liepinukai :)

 1. DaivaJ
  DaivaJ prieš 1 d.

  sim-ali parašė:
  O kokius duodat?

  Eye q baby, bet jie labai labai žuvim atsiduoda... aš kai pati žuvies nemėgstu, tai tikrai smirda... bet vaikas mielai geria

 2. sim-ali
  sim-ali prieš 1 d.

  DaivaJ parašė:
  Mums gydytoja sakė galima duot nuo 6 mėn., pabandėm duot, į skonį nereaguoja, gražiai su maistu suvalgo. Bet pradėjo keistai kakot, tai 5 dienas pagėrė, dabar pada…

  O kokius duodat?

  DaivaJ parašė:
  Eye q baby, bet jie labai labai žuvim atsiduoda... aš kai pati žuvies nemėgstu, tai tikrai smirda... bet vaikas mielai geria

  Supratau.o kas pasikeite dazniau pradejo ar spalva konsistencija pasikeite? Parasyk kaip po to bus. Aciu Jums😉

 3. DaivaJ
  DaivaJ prieš 1 d.

  sim-ali parašė:
  O kokius duodat?

  Atsirado tamsiai žalia spalva :/ gerai, parašysiu.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gintarele55 prieš 10 val.

  Ar kas jau naudojate maniezus zaidimams? Turim vyresni broli, kuris kaip vijurkas, tai norisi turrt kazkokia zona, kur mazoji saugi butu😁 tik nenusprendziu, koks geriau - medinis ar medziaginis, o gal apsaugine tvorele kazkaip tie medziaginiai mazi, 1x1 geriausiu atveju, nors jie man saugesni atrodo, nei mediniai. Bet norisi didesnes erdves zaidimams, sliauziojimui ir pan. Visai pasimetus esu, gal kas patars

 5. ppuppsica
  ppuppsica prieš 9 val.

  Sveikos.. Žuvų t ir mums rekomendavo.. Tačiau dar ne pradėjom. Ech pamiršau. O ir neissirenku.. Dickes kapsulėm iš UK turim. Equen. O mažikei nerandu kur arti pirkt. Reiks pažiūrėt internete. Labai nemėgstu aš to kvapo.. Nu žiaurus jis man.. Aišku, vaikas svarbiau nei mano uoslė.. 🤣