Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2019 m. Rugsėjo mėn. Mažyliai

 1. Moonn
  Moonn prieš 3 val.

  narciziska parašė:
  Mes labai vargom su pirmu vaiku.. nemiegojo jis iki 3 metų. Sugadinau nervus per tą laiką..naktiniai miegojimai pas mus buvo paženklinti kasnaktiniu atsikėlimu su a…

  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne...su miegu viskas kaip ir gerai, bet verkimas ir irzlumas nuolatinis ir 100 proc.ir ne tik del dantu...

 2. Mamulė_Mamulė
  Mamulė_Mamulė prieš 3 val.

  Moonn parašė:
  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne…

  Kokios dar priezasties yra vaiku kurie po sunkaus gimdymo, itin jautrus ar pan. - jokiu fiziologiniu pokyciu ar ligu jiems nenustatoma. Ima ir isauga ta laika - pradeda miegot ir pan. Mamos sirdis zino, kai kazkas tikrai negerai. Todel ir nelaksto visos po neurologus ir kompiut. tomografus nes kudikis verkia ir sunkiai miega ☝️

 3. Moonn
  Moonn prieš 3 val.

  Simmone parašė:
  Labas vėlyvas rytas!

  Sveiki, Man labai idomus šis metodas ir laukiu nesulaukiu kada galesiu taip maitinti vaiką. Perskaičius knygą jokios baimės nebeliko dėl užspringimo, tačiau ikelti postai mamu apie springima neramina...
  problema tame kol kas kad 6 men.kudikis dar visai nesedi, ir neaisku kiek laiko reikes laukti kol sedes...kaip jus pradejote ir kada? ar kai vaikas pats atsisedo? sunku susilaikyti ir neduoti vaikui maisto kai poreikis isaugo po 6 menesiu.

 4. User has not uploaded an avatar
  snaigė3 prieš 3 val.

  Karolynchik parašė:
  tikriausiai tiesa kad visi skirtingi,ir reik pagal vaika ziuret cia 🤷🏼‍♀️🥰🧸🌿

  Moonn parašė:
  Ir jus neieškojote priežasties??? Aš ieškau konsultuojuosi ir kreipiuosi i daug gydytoju del kiekvienos problemos, atrodo smulkmenos bet man ir vaikui tai tiktai ne…

  Mano pirmagimis jau virš 3, iki šiol nemiega normaliai. Ieskojom priežasčių, 0 rezultatų 😀

 5. User has not uploaded an avatar
  VidaR prieš 2 val.

  Gal galit parekomenduot pavasariui kombinezoną kuris būtų pakankamai šiltas, bet nevaržytų judesių. Ieškau internete, bet kažkaip niekas nekrito į akį.. 🤷‍♀️