Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2018 m. Balandinukų grupė ❤️

 1. Orchidee_
  Orchidee_ prieš 18 val.

  Sveikos mamytes, sakykit kaip jūs susitvarkote kai vaikelis svečiuose neramus, pradeda vergti? Ar bandote nuraminti ar važiuojate namo jeigu nelabai kas padeda? Šiandien su vyru nuvažiavome pas jo šefo gimtadieni ir mažytė mūsų nerami buvo, išėjo užmigdyti, pamiegojo maždaug apie 30min laiko ir atsikėlė, atėjom i apačia ir pradėjo vergti, tėtis nešiojo ant ranku, bet nepadėjo, pas manes ant ranku irgi nelabai rami buvo, aš nusprendžiau, kad ji išsigando jog nemažai žmoniu buvo ir, kad svetima vieta, nes ne dažnai kada mes išvažiuojame i svečius. Tai po 2h apsilankymo gimtadieni su mažyte išvažiavome namo, tėti palikom gimtadieni, o namuos linksma buvo, žaidėm

 2. Coliuke0_0
  Coliuke0_0 prieš 7 val.

  Orchidee_ parašė:
  Sveikos mamytes, sakykit kaip jūs susitvarkote kai vaikelis svečiuose neramus, pradeda vergti? Ar bandote nuraminti ar važiuojate namo jeigu nelabai kas padeda? Šia…

  Mes neseniai buvom baseinuose. Na ten pilna zmoniu irgi buvo. Tai vezime vaikas nuo triuksmo verke. Paimus ant rqnku pasidare geriau kuriam laikui bet paskui vel verke. Tai saunose ten jau ramiau buvo tada galejome ramiai pabuti manau vaikas jau atpqzysta zmones ir bijo. O dar jei triuksmas svetimoj aplinkoj tai isvis tragedija 🙈

 3. User has not uploaded an avatar
  Jauduliukas prieš 6 val.

  Coliuke0_0 parašė:
  Na as dar tik pradejau. Tai duodu moliugo , bulves , cukinijos kosytes. Turiu mazylio receptu knyga pdf galiu atsiust jei norit

  Galit man atsiusti ta knyga inga.vasiljevaa@gmail.com

 4. Coliuke0_0
  Coliuke0_0 prieš 3 val.

  Jauduliukas parašė:
  Galit man atsiusti ta knyga inga.vasiljevaa@gmail.com

  Issiunciau 🤗

 5. Vitalija.E
  Vitalija.E prieš 1 val.

  Coliuke0_0 parašė:
  Tai kad panasios kainos tiek lt tiek vokietijoj situ vezimu. Na paziurejau tai skiriasi net 70 euru 🙊🙈🙈bet radau lietuviskam puslapi kur tokia pat kaina kaip vokiet…

  Koks puslapis? Nes as nerandu