Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2020 m. Gegužiukai 🙂

1. justė.
    justė. prieš 45 min.

Aš sakau, čia neišsemiama tema su tais komentarais ir replikom, galima kalbėt ir kalbėt apie tai :))) jeigu ne anyta, tai atsiras kažkas, pvz kas nors, kas net vaikų neturi, BET ŽINO geriau :)))

Mira. prieš 42 min.

Aš galiu atsaky

justė. parašė:
    Anytos - atskira pokalbių tema. Mačiau net atskiras forumas yra, ir paskaitau kartais, ohoooo kiek prisiskaitau.

Aš galiu atsakyti, kodėl dažniausiai viskas iš vyrų. Su savo šeima, gimine mes augome, užaugome ir esame priprate prie vienokio ar kitokio elgesio, manierų, kurias ir mes esame norom ne norom bet perėmę vyro šeimos aplinka visiškai kitokia, bet tai jų susikurta aplinka ir jeigu ji visiškai skiriasi nuo mūsų, tai ir kertasi keliai... mes irgi būsime anytos, turėsime marčias, žentus ir anūkus. Tai vienintelis dalykas ką mes galime padaryti, tai išmokti ir išmokyti savo vaikus pagarbos žmogui.

Nešiokim myluokim savo vaikučius, kad kuo daugiau meilės, artumo ir šilumos jie gautų. Auge vaikučiai meilėje ir savo gyvenimą tokį kurs ❤

3. toffifi
    toffifi prieš 34 min.

Mira. parašė:
    Aš galiu atsaky

Taip būtent aš apie anytą pasakiau tik todėl, kad mano mamytės jau nėra oij mes ir daug pukdavomės dėl pirmagimės bet nu mama yra mama su anyta nesipykstu o kai kuomentuoja praleidžiu pro ausis tiesiog iš pagarbos o va su jos mama, vyro močiute kita kalba čia irgi pastovus mama bloga, tik tėtis tave myli ir visiškas išaukštinimas jos giminės, tai vyrui sakau arba tu ją nuleidi ant žemės arba bus karas 😂 kolkas ramu

4. Sesė ilgakasė
    Sesė ilgakasė prieš 8 min.

Mamytės, svarbi info dėl vaiko priežiūros išmokų! 📣📣📣

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už gruodį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos (iš Sodros psl.).

5. justė.
    justė. prieš 4 min.