Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2019 m. Gruodžio mamytės ❤️

 1. User has not uploaded an avatar
  Dojuzaa prieš 7 val.

  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau laiko atsiguldavo ant pilvo - šiek tiek atpildavo, bet dabar jau pieną geria tik 2 kartus per parą, 3 kartus košę valgo ir būna kad praėjus net porai valandų, atpila šiek tiek maisto nors ir nesivarto ir yra laikomas ant rankų.. Dėl ko taip yra? ką daryti? ar čia normalu?

 2. User has not uploaded an avatar
  Augebe prieš 1 val.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  As buvau pastebejus, kad ir mano vaikui taip buvo, nors kaip ir jusu niekada neatpilinejo, bet as pagalvojau kad butent del nesiojimo taip nutikdavo, nes nesiojimas jau kitoks nei naujagimio, juda daugiau tai kartais ir uz pilvuko paimdavau arba prausdavau nors ir stengdavausi pilvuko nespaust bet visko pasitaikydavo. Siaip paskutines savaites jau nebepastebiu kad taip nutiktu, bet buvau i sit airgi atkreipus demesi

 3. onnellisuus
  onnellisuus prieš 50 min.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  Sveiki, mums taip buna jei per daug koses gauna - kita diena duodam maziau ir stebim ar atpylineja ( labai daznai buna butent del to) gali buti ir variantas, kad spustelit vaikui pilvuka del to dar atpila.
  Bet siulyciau tiesiog duoti truputi maziau koses ir stebeti , gali buti kad baigsis atpylinejimas

 4. onnellisuus
  onnellisuus prieš 47 min.

  E.Va parašė:
  Aisku, kad galima! Ir tinka.

  o ji tiesiog zalia itarkuoti ar kaip geriau daryti? Kqip tik pabaigsiu duoti savo jau padaryta kose ir imaisysiu obuoliuko

 5. User has not uploaded an avatar
  Augebe prieš 30 min.

  Dojuzaa parašė:
  Labas, mamos, gal kuri nuramins ar žinos kodėl taip yra.. Mano vaikas nuo pat gimimo niekad neatpylinėdavo, paskui, kai pradėjo pats vartytis ir jei praėjus mažiau …

  Ir dar prisiminiau,mano seses mergaite panasus amziaus apsiveme (nes as nzn ar mano atveju atpylimas ar vemimas) ir sese isigandus nuveze i santaras, padare tyrimus vaikui viskas gerai ir gyd sake kad tokio amziaus vaikams gali buti del ispudziu tokia reakcija. Ir kai suvedu galus kai mano vaikui tai buvo tai karta sveciuose labai stebejausi kad atpylineja daug o kita karta sodyboj pas senelius, senelis nesiojo gelytes medzius rode ir ant keliu sedintis atpyle (ar apsiveme) tad cia variantu ivairiu gali buti,jei nera labai daznai ir labai daug tai fal nieko tokio