Kūdikiui 7 mėnesiai ir 1 savaitė

Judviejų mažylis mokosi suprasti emocijas ir nuotaikas ir suranda naujų būdų, kaip jas išreikšti. Vienas nuostabus pavyzdys: jis gali pradėti tave bučiuoti. Tie bučinukai iš pradžių gal bus seilėti ir lipnūs, tačiau vis tiek tokie saldūs! Kai mažylis nuobodžiaus, jis tikriausiai irzliai klykaus ar spygaus, norėdamas atkreipti tavo dėmesį.

Išsiskyrimo su mama baimė

Paprastai 8-18 mėnesių (jaunesni, jeigu ryšys labai glaudus) kūdikiai pradeda bijoti išsiskirti su mama, ima šalintis svetimų (net ir giminaičių ar šeimos draugų, kuriuos rečiau mato).

Mamai nuėjus kūdikis gali būti neramus, pradėti verkti, pykti ir t.t., tačiau toks elgesys normalus, tai natūrali raidos dalis. Kūdikis puikiai pažįsta savo mamą, ji jam labai svarbi ne tik dėl pagrindinių poreikių patenkinimo, bet ir dėl saugumo jausmo suteikimo, emocinio ryšio.

Kūdikis dar tik pradeda suvokti, kad iš akiračio dingę daiktai ir žmonės nepranyko amžiams. Ilgainiui jis suvoks, kad išėjusi mama grįš, o tuo tarpu ir su kitais žmonėmis gali būti smagu ir įdomu!

Daugiau apie išsiskyrimo baimę ir kaip ją suvaldyti skaitykite čia:

Ropojančio kūdikio saugumas namuose

Šliaužti, o vėliau ir ropoti pradėjusio kūdikio priežiūra yra gerokai sunkesnė. Greitas ir labai žingeidus mažylis skuba patikrinti visus namų kampus ir ne vietoje padėtus daiktus, tad labai svarbu užtikrinti jo saugumą.

Geriausias būdas, įvertinti namų saugumą yra pamatyti namus kūdikio akimis. Atsistokite ant keturių ir paropokite po namus. Kaip mat suprasite, kuris aštrus stalo kampas yra kaktos lygyje, už kurios nusvirusios staltiesės norisi griebti, kiek namuose lengvai pasiekiamų rozečių...

Daugiau apie ropojančiam kūdikiui saugius namus skaitykite čia:

„Ne, negalima“

Ilgą laiką kažką aiškinti kūdikiui buvo beprasmiška. Pavyzdžiui, katiną pešiojantis ar už mamos karolių griebiantis kūdikis nė nesuprato, ką daro, nemokėjo sąmoningai suimti ir paleisti daiktų.

Mažus vaikus rekomenduojama tiesiog laikyti toliau nuo objektų, kurių negalima griebti, švelniai patraukti rankutę, pakeisti vaiko laikymo pozą arba stengtis vengti šių situacijų, pavyzdžiui, nusiimant karolius, susirišant plaukus ir pan.

Maždaug 7 mėnesių sulaukę kūdikiai jau puikiai žino savo vardą, atsisuka pašaukti, apsidžiaugia jį išgirdę, po truputį pradeda aiškiai suprasti ir kitų žodžių prasmę.

Pradėkite auklėti netinkamai besielgiantį vaikutį. Jeigu jis griebia katiną, patraukite rankutę ir pasakykite: „Ne, negalima, katinui skauda“. Kūdikis greitai supras šių žodžių prasmę. Tiesa, jis ne visuomet sureaguos ir tą pačią akimirką liausis, tačiau po truputį tikrai pasieksite rezultatų.

Vaikas išgyvena tėvų emocijas

Tikriausiai žinote pasyvaus rūkymo sąvoką? Ji apibrėžia, kad rūkymas žalingas ne tik pačiam rūkančiajam, bet ir netoliese esantiems, cigarečių dūmais kvėpuojantiems žmonėms.

Kūdikiai labai panašiai išgyvena tėvų ar kitų, jais besirūpinančių žmonių neigiamas emocijas. Pastebėta, kad kūdikiai baikščiai ir neramiai reaguoja (sustingsta, gūžiasi, įsitempia, verkia), kuomet šalia esantys suaugusieji pykstasi tarpusavyje, net jeigu negatyvios emocijos ir nėra nukreiptos tiesiogiai į mažylį.

Nuolat tokioje aplinkoje būnantis kūdikis patiria stresą, jo organizme išsiskiria dideli hormono kortizolio kiekiai, galintys slopinti arba sulėtinti nervinės sistemos ląstelių neuronų augimą ir jų tarpusiavio jungčių susidarymą. Tad chroniškas stresas neigiamai veikia vaiko raidą.

Faktas

Kai kurie kūdikiai visai neropoja – kol dar nemoka vaikščioti, jie suranda kitų būdų judėti iš vietos į vietą: sėdėdami stumiasi užpakaliu, vartosi arba šliaužia ant pilvuko.

2018 m. Liepos stebuklai

 1. giedrulisimo
  giedrulisimo prieš 10 val.

  Liolik123 parašė:
  Maniškis kas dvi valandas. Kaip tik skaičiau šiandien straipsnį, kad kūdikiai, dažnai nubundantys naktį gali but sumanesni vaikai 😂. Tuo save ir guodžiu dabar. O ma…

  Mūsų vaiko kėlimasis naktį niekaip su krūtim nesusijęs. Apskritai, jam jos gali ir nebūti O keliasi kas valandą.. Gal kokį mėnesį jau taip. Žinoma, būna geresnių naktų, bet dauguma - sunkios. Pabunda, verkia... užsupu ir vėl miega.

 2. User has not uploaded an avatar
  Liolik123 prieš 10 val.

  giedrulisimo parašė:
  Mūsų vaiko kėlimasis naktį niekaip su krūtim nesusijęs. Apskritai, jam jos gali ir nebūti O keliasi kas valandą.. Gal kokį mėnesį jau taip. Žinoma, būna geresnių…

  Maniškio tai susijęs. Ir užsupt bandžiau ir visaip. Geriau net nepradėt, baigsis isterija ir ilgai paskui ir sunkiai raminsis. Jau geriau is kart prie krūties, 10 min ir atgal į lovytę. Ir taip kas dvi valandas. Blogom naktim kas valandą. Ir taip jau irgi keli mėnesiai.

 3. User has not uploaded an avatar
  ievulera prieš 10 val.

  zydrune_ parašė:
  Mes vakar sventeme

  Mes ir! Ta pacia diena gime 😂 Valio, sveikinimai!!! 😊🤗😍

 4. la mour prieš 9 val.

  Liolik123 parašė:
  Maniškis kas dvi valandas. Kaip tik skaičiau šiandien straipsnį, kad kūdikiai, dažnai nubundantys naktį gali but sumanesni vaikai 😂. Tuo save ir guodžiu dabar. O ma…

  Mano sūnus keliasi 1,2 kartus tik. Ir maniau kad tai yra daug. Pasirodo kiti n kartu keliasi. Nėra per 6men verkes naktį. Pavalgo ir toliau miega, nei supti nereikia. Dienos metu panesioju, gal 5min ir idedu i lovyte, buna kartais dar nepilnai imiges, pasižiūri kartais ir užsimerke ir parpia. Jis toks mums tikras fainuolis, dukra reikėdavo ilgai mygdyt.

 5. Lapkritina
  Lapkritina prieš 9 val.

  Mano berniukas irgi naktimis daźnai keliasi..irzlus ir baisiai piktas..jeigu anksciau lauke ismiegodavo 2 val tai dabar 45 minutes yra stebuklas. Beeet, del visko kalti dantukai..vienas jau yra, kitas pakeliui..jau su pirštu galiu jausti tas "adateles" dantuko