Nuo kada vaikas supranta, kas jam sakoma? (49)

Kūdikis supranta

Iš esmės, „susikalbėti“ su kūdikiu galima nuo pat gimimo, tiesiog „kalba“ nebus mums įprasti žodžiai ar sakiniai.

Nuo gimimo iki apytiksliai keturių mėnesių, yra amžiaus tarpsnis, kada kūdikis savo svarbiausius poreikius išreiškia verkimu, tačiau po truputį ima suprasti, kad yra ir kitoks bendravimo būdas. Todėl kalbėtis su kūdikiu būtina nuo pat gimimo: mėgdžiodamas jus, jau 1,5-2 mėnesiu kūdikis gali pradės eksperimentuoti su balsu. Artėjant į pabaigą trečiam mėnesiui, dauguma kūdikių jau daugiau ar mažiau guguoja.

Nuo keturių iki šešių mėnesių kūdikis guguoja vis įmantriau ir eksperimentuoja su balso skleidžiamais garsais – jau galite tikėtis ir dviskiemenių „žodžių“ (ma-ma ar te-te būna vieni pirmųjų). Bandydami atsakyti ir kartoti kūdikio tariamus garsus paskatinsite jo kalbos raidą. Šiuo amžiaus tarpsniu kūdikiai dar nesuteikia garsams prasmės, tačiau, jei tam tikrose situacijose nuolat kartosite atitinkamus žodžius (pavyzdžiui „kuti-kuti“, kai kutenate jo pilvuką, arba „atia“, kai su kuo atsisveikinate), padėsite mažyliui suvokti, kad garsai turi tam tikrą prasmę.

Nuo devintojo mėnesio iki pirmojo gimtadienio lavėja mažylio gebėjimas suvokti kalbą. Kol kas jis tikriausiai supranta vos keletą pačių paprasčiausių žodžių („ne“, „atia“ ir panašiai). Tačiau net ir nesuprasdamas žodžių, kūdikis atpažįsta tėvų balso skambesį ir suvokia, ar su juo kalbama raminamai, ar griežtai, ar linksmai.

Vienerių metų mažylis jau ne tik taria nesudėtingus žodžius, bet ir taria juos turėdamas omeny atitinkamas sąvokas. Tiesą sakant, tokio amžiaus mažyliai jau supranta ir sudėtingesnius žodžius, tačiau dar nemoka jų ištarti. Šaukiami mažyliai atpažįsta savo vardą ir jau gali atsakyti į paprastus klausimus – bent jau palinksėdami ar papurtydami galvą.

Naujausi komentarai

 1. sypsenele 00
  sypsenele 00 prieš 5 m.

  mano guguoti pradejo nuo menesio , kartais atrodo tiek daug noretu pasakyti kad ikvepia nu atrodo toj duos kalbos, bet iseina tik kelis garsus isreiksti , gu tiau bau siau au

 2. paulita777
  paulita777 prieš 4 m.

  Man auginant pirmaji sunu tokio tipo straipsnis (kad nuo 1 metu jau taria nesunkius zodelius kudikeliai) tik panikos ivare. Mano sunus tik 2.4 metu pradejo sakyti "mama", "tete". Iki tol jam uzteko skiemenu VA ir BA viskam isreiksti. Buvau panikoje, issikovojau siuntima pas logopede anksciau negu priklauso. Ir ka? Sunus po tu pirmuju zodeliu pradejo kalbeti sudetingais sakiniais, vos ne tarptautiniais zodziais. Kaip jau atsiriso kalbos maiselis, taip ir neuzsiciaupia Mokykloj ji mazuoju profesorium vadina, tapo skaitovu konkurso nugaletoju uz deklamavima... O kiek as tada jaudinausi, kad jis 1 metu jokiu zodziu netaria...

 3. User has not uploaded an avatar
  Zylė27 prieš 7 mėn.

  Motinystė

  Užgimus Kūdikėliui
  Lenktynės prasidėjo.
  Kiek balų gavo "Apgar" skalej?
  Gimdei su epidiūru ar natūraliai?
  Ir čia tiktai pradžių pradžia,
  Kokia mamyčių laukia dar kančia..

  Mamyčių forumai jau ūžia,
  Kol prie papulių "beibiai lūžę" ..
  Kaip? Kas? kodėl? kokios spalvos?
  Kaip nori jos karštos kavos..

  Galvytės dar tvirtai nelaiko?!
  Gal nieko tokio.. (nusivaipo).
  Vienos gąsdina, kitos ramina,
  Bet visos duoda D vitaminą..

  Kitų leliukai jau mėnesį ropoja,
  Ir net į puodą jau kakoja.
  Maniškis dar tiktai voliojas..
  O jos jau stovi atsistojas?

  O gal tikrai kas negerai..
  Gal ko nesako daktarai?
  Prasideda man paranoja,
  Ir, pist, tik žiūriu, jau ropoja.

  Varžytuvės nesustoja,
  "Bedančiai" dėl dantų kovoja.
  Kieno pilna dantų burna,
  Kieno tik "zuikio" šypsena...

  O įdomiausia, ką jau moka?
  Dainuoja, šneka, o gal šoka?
  Kokius jau skiemenis guguoja?
  Žinokit mano jau repuoja!

  Ir vėl visokios mintys lenda,
  Galbūt ne taip kažką darau?
  Beto plaukai taip stipriai slenka..
  Ir vėl paverkt vonion varau..

  O iš tiesų.. gal čia hormonai?
  Todėl taip stipriai aš reaguoju?
  Juk šitaip gera mums dalintis..
  O ir draugus gali juk rinktis..

  Gera, kai turi kam pasidžiaugti,
  Kas padeda žinių "bagažą" kaupti,
  Ir nuolaidomis pasidalina,
  Atsiunčia "hug'ą", apkabina.

  O jeigu kam rimta bėda,
  Padės Tau mamos visada,
  Visas mus vienija bendrystė,
  Tokia žavi ta motinystė.

  Nustokim lyginti vaikus,
  Nesilygiuokim į kitus,
  Mažiau kalbų apie skiepus -
  Vistiek vienos tiesos nebus.

  Džiaukimės kartu ir diskutuokim,
  Viena kitą motyvuokim,
  Tegyvuoja meilė ir draugystė
  Kol mus sieja motinystė ❤️

 4. raamute
  raamute prieš 7 mėn.

  Tas gers eilerastis,

 5. User has not uploaded an avatar
  skaistaziede1 prieš 2 mėn.

  Mano pirmokji mergaite budama 11 men pradejo sakyti kas cia ate teti ka cia darai aa..gejai..
Skelbimai

55,00 €
36 | 8 | S
25,00 €
23 | 14,3 cm
9,00 €
34 | 6 | XS