Ar kūdikis supranta žodį „ne“?

Kūdikis neklauso NE Ar kūdikis supranta žodį „ne“? istock.com/ASIFE

Nors šešių mėnesių kūdikis galbūt supranta, ką reiškia „ne“, tikriausiai turės praeiti dar keli mėnesiai, kol jis iš tiesų klausys (arba neklausys) jūsų draudimų. Pasak specialistų, maždaug nuo aštuonių mėnesių kūdikis gali suprasti „ne“, tačiau noras būti savarankiškam yra stipresnis už tą supratimą. Mažyliai yra užprogramuoti tyrinėti, ir kol kas jie dar nesupranta, kad jų veiksmai sukelia pasekmes.

Užuot atkakliai kartoję žodį „ne“, pasistenkite užkirsti kelią nepageidaujamiems veiksmams. Pavyzdžiui, jeigu vaikas mėgsta kišti rankas prie grotuvo, verčiau padėkite jį ten, kur jis jo nepasieks.

Tokie žodžiai, kaip „karšta“, „skaudės“ kartais gali atnešti žymiai geresnių vaisių už paprastą „ne". Tai ypač aktualu tiems atvejams, jeigu mažylis eina prie viryklės ar kitų pavojingų daiktų. Tokiu būdu leisite jam suprasti, kodėl jis turėtų vengti tokio elgesio. Galite vartoti žodį  „fui", kai jis taikosi paimti į burną nuo grindų dulkiną kiškutį. Tokiu būdu kūdikis mokysis, o jūs pataupysite „ne“ tam metui, kai šio žodžio tikrai reikės.