Kūdikio saugumas namuose (5)

kūdikio saugumas

Yra daug prietaisų ir įvairios informacijos, kaip apsaugoti savo mažylį. Jai suvirškinti gali prireikti laiko, tačiau jei įsisąmoninsi šiuos tris pagrindinius dalykus, saugumo klausimu būsi padariusi didesniąją pusę darbų:

Geriausiai kūdikį gali apsaugoti tu pati. Prižiūrimas mažylis yra kur kas saugesnis negu neprižiūrimas. Niekada nepaleisk kūdikio iš rankų vonelėje ar ant vystymo stalo ir niekada nepalik jo vieno ant virš žemės esančios pakylos – pavyzdžiui ant lovos.

Kūdikio saugumu reikia rūpintis nuolat. Labai išmintinga periodiškai apžiūrėti namus ir pašalinti galimus pavojus kiekvieną kartą, kai tavo mažylis išmoksta ką nors nauja, pavyzdžiui, vartytis, šliaužti, ropoti ar vaikščioti. Geriausias būdas yra apvaikščioti namus keturiomis: apžiūrėk kiekvieną kambarį iš to paties taško, iš kurio jį matys ropinėdamas tavo vaikutis. Atkreipk dėmesį į tokius dalykus kaip elektros kištukiniai lizdai, kurie turi būti uždengti, kabantys laidai ar staltiesės nukarusiais kraštais. Nepražiopsok ir sunkių ar pavojingų daiktų ant stalo ar lentynos krašto, nuo kur mažylis galėtų juos nutraukti.

Negali apsaugoti mažylio nuo kiekvieno kieto paviršiaus ar smailaus kampo. Pirmiausia sutelk dėmesį į didelius ir akivaizdžius pavojus. Mažyliui augant, gali imtis papildomų smulkesnių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, uždėti kampų apsaugas ar įtaisyti stalčių ir spintelių durelių užraktus.

Naujausi komentarai

 1. Rasa M.
  Rasa M. prieš 10 m.

  nu man labiausiai patiko ropojimas mamoms

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  oi pas mus prasidejas vaiko ropojimas, tai didziausi baubai man yra brolio lego kaladeles taip viska db kisa i burna kad viska nuciokina kas ne vietoj

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  o mam patiko;]

 4. fennec prieš 8 m.

  na kad jau visai realiai matyt kaip kudikis, mamytes turetu prasliauzt visus namus, nes ropodamos jos vistiek minimum du kartus aukstesnes nei ropojantys mazyliai

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  mamos, kokias priemones grindim naudojat? vaikas prades tuoj ropot, tai nezinau, ar tinka tie paprasti grindu plovikliai, ar yra tam tikru priemoniu plauti grindims?