Kūdikio saugumas namuose (10)

kūdikio saugumas

Apsaugoti mažylį namuose galima įvairiais būdais. Mūsų laikais tam yra daug prietaisų ir įvairios informacijos. Jai suvirškinti gali prireikti laiko, tačiau jei turėsite omenyje tris pagrindinius dalykus, saugumo klausimu būsite padarę tikrai labai daug.

Geriausiai kūdikį galite apsaugoti jus patys. Prižiūrimas mažylis yra kur kas saugesnis negu neprižiūrimas. Niekada nepaleiskite jo iš rankų vonelėje ar ant vystymo stalo ir niekada nepalikite jo vieno ant virš žemės esančios pakylos – pavyzdžiui ant lovos.

Kūdikio saugumu reikia rūpintis nuolat. Periodiškai apžiūrėkite namus ir pašalinkite galimus pavojus kiekvieną kartą, kai mažylis išmoksta ką nors nauja (pavyzdžiui, vartytis, šliaužti, ropoti ar vaikščioti). Galite apvaikščioti namus keturiomis ir apžiūrėti kiekvieną kambarį iš to paties taško, iš kurio jį matys ropinėdamas vaikutis. Atkreipkite dėmesį į tokius dalykus kaip elektros kištukiniai lizdai (juos geriausia uždengti), kabantys laidai ar staltiesės nukarusiais kraštais. Nepražiopsokite ir sunkių ar pavojingų daiktų ant stalo ar lentynos krašto (juk nuo ten mažylis gali lengvai juos nutraukti).

Negalite apsaugoti mažylio nuo kiekvieno kieto paviršiaus ar smailaus kampo. Pirmiausia sutelkite dėmesį į didelius ir akivaizdžius pavojus. Mažyliui augant, galite imtis papildomų smulkesnių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, uždėti kampų apsaugas ar įtaisyti stalčių ir spintelių durelių užraktus.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  sveikos. planuojame naujuose namuose tureti laiptus. nu zinokot bijau iki negalejimo bandau net perkalbeti vyra kad uzteks butelio 1 auksto . maziukui dabar 1 metukai plius hiperaktyvus kaip prisuktas. dar planuojame antra vaikeli. gal turite kokiu patirciu ar ideju kaip tai irengti saugiai ?

 2. User has not uploaded an avatar
  debesujura prieš 1 m.

  kuku777 parašė:
  sveikos. planuojame naujuose namuose tureti laiptus. nu zinokot bijau iki negalejimo bandau net perkalbeti vyra kad uzteks butelio 1 auksto . maziukui dabar 1 metuk…

  Tai juk yra tvorelės, varteliai ant laiptų. Susidėjome tiek apačioje, tiek viršuje ir ramu 😉
  Kol nebuvo, tai jau labai ėjo prie laiptų, įdomu buvo lipti. O dabar tii kartais praropodama patikrina ar gerai varteliai uždaryti 😁

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  debesujura parašė:
  Tai juk yra tvorelės, varteliai ant laiptų. Susidėjome tiek apačioje, tiek viršuje ir ramu 😉

  bet per ta sonine sienele nebando persisverti? 🙈 mes kai gyvenime laiptu netureje dar prisiskaiciau kad daug nelaimiu nutinka tai baisu bet jus apraminote aciu !

 4. User has not uploaded an avatar
  debesujura prieš 1 m.

  Tai šone turėklai pakankamai aukšti, iki klubų man kažkur, tikrai nepersisvers 🤨 pridedu foto kaip viršuje atrodo sienelė su varteliais:


  Man čia viskas saugu atrodo.

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  aaa kaip fainai nu tikrai saugiai atrodo . super 👍