Kūdikio saugumas jam pradėjus ropoti

kūdikis ropoja, saugumas

Užsienyje, ypač JAV, kai kurie tėvai dėl šventos ramybės pasisamdo profesionalą, kad paruoštų namus ropoti pradėjusiam kūdikiui, tačiau namų saugumu galite pasirūpinti ir patys. Kaip tai padaryti?

Nusileisk ant grindų. Apžiūrėk namus iš tokios padėties, iš kurios juos mato tavo mažylis, taigi pasivaikščiok po juos keturiomis.

Pašalink nukabusius pavojingus daiktus.  Pakelk ilgintuvus ir kitus elektros laidus aukščiau, kad mažylis jų nepasiektų, arba paprasčiausiai išjunk rečiau naudojamus prietaisus. Uždenk kištukinius lizdus, kuriuos mažylis gali lengvai pasiekti. Nuimk ilgas staltieses.

Pašalink kilnojamus daiktus. Laikinai sukelk aukščiau visas dužias arba sunkias namų puošmenas.

Įrenk vartelius.  Jeigu namuose yra lengvai pasiekiami laiptai, patartina užtverti juos specialiais kūdikių saugumui skirtais varteliais.

Paslėpk chemikalus ir kitus pavojingus daiktus. Paslėpk visas valymo priemones, maisto papildus, vaistus, valomuosius skysčius, taip pat peilius ir kitus aštrius daiktus.

Užrakink juos. Įtaisyk užraktus į spinteles ir stalčius, kuriuose laikomi aštrūs ar kitokie pavojingi daiktai.

Pasirūpink, kad mažylis neprigertų. Jeigu namuose yra baseinas, pasirūpink, kad ropojančiam mažyliui jis būtų absoliučiai neprieinamas. Niekada nepalik netoliese kibiro su vandeniu ar kitokiu skysčiu – mažylis gali įkristi į jį žemyn galva ir nesugebėti išsikapstyti.