Kūdikio saugumas jam pradėjus ropoti

kūdikis ropoja, saugumas Syda Productions | Shutterstock.com

Ropoti kūdikis pradeda apytiksliai 8 mėnesių amžiaus, tačiau kai kurie kūdikiai tai pradeda daryti gerokai anksčiau ar vėliau, o kartais - ir visai praleidžia šį raidos etapą, judėdami savaip (sėdomis, šliauždami ar dar kaip).

Labai svarbu pasirūpinti namų saugumu, kuomet kūdikis pradėjo ropoti. Kaip tai padaryti?

Pirmas patarimas - paropokite patys. Apžiūrėkite namus iš tokios padėties, iš kurios juos mato kūdikis, taigi paropokite po juos keturiomis. Iškart pastebėsite aštrius stalų kampus, atviras rozetes, ne vietoje padėtas žirkles ir t.t.

Apsaugos pradėjus ropoti

Įsukite rozetes su apsauga nuo vaikų, nenaudojamas uždenkite. Seno modelio rozetes pakeiskite į šiuolaikiškas, turinčias apsaugą nuo vaikų ir tvirtai „laikančias“ laidų kištukus. Nenaudojamas rozetes uždenkite specialiomis, papildomomis apsaugomis nuo vaikų.

Uždenkite aštrius kampus. Ropojantis kūdikis gali atsitrenkti į aštrius baldų (dažniausiai - žemų kavos, žurnalinių staliukų) kampus. Juos uždenkite specialiomis, minkštomis apsaugomis.

Įrenkite durų stabdžius. Specialios, minkštos durų apsaugos arba fiksatoriai neleis dėl skersvėjo užsitrenkti durims ir apsaugos nuo pirštelių privėrimo.

Įrenkite vartelius. Jeigu namuose yra lengvai pasiekiami laiptai, patartina užtverti juos specialiais kūdikių saugumą užtikrinančiais varteliais. Jais galite papildomai užtverti durų neturinčias, vaikams nesaugias patalpas.

Saugūs ropojančiam kūdikiui baldai ir dekoracijos

Pritvirtinkite baldus, didelius elektronikos prietaisus. Ropojantis vaikas netrukus bandys stotis prisilaikydamas už baldų ar kitų daiktų. Didelė rizika, kad vaikas juos užsivers ant savęs ir susižalos, tad būtinai prie sienų pritvirtinkite visus lengvesnius baldus (komodas, spinteles, pastatomus veidrodžius ir pan.), televizorius, namų kino sistemas, dideles muzikos kolonėles ir pan.

Pašalinkite nukabusius pavojingus daiktus. Pakelkite ilgintuvus ir kitus elektros laidus aukščiau, kad kūdikis jų nepasiektų arba paprasčiausiai išjunkite rečiau naudojamus prietaisus. Nuimkite ilgas staltieses, nukabinkite arba sutrumpinkite žemę šluojančias užuolaidas, pakelkite žaliuzių, roletų virveles.

Pašalinkite kilnojamus daiktus. Laikinai sukelkite aukščiau visas dužias arba sunkias namų puošmenas. Toršerus, pastatomus veidrodžius statykite už baldų ar kitose vaikams nepasiekiamose vietose.

Kiti pavojai ropoti pradėjusiam kūdikiui

Paslėpkite chemikalus ir kitus pavojingus daiktus. Paslėpkite visas valymo priemones, maisto papildus, vaistus, valomuosius skysčius, taip pat peilius ir kitus aštrius daiktus, smulkius namų apyvokos ir asmeninio naudojimo daiktus (šukas, plaukų gumeles ir segtukus, veidrodėlius, kosmetiką ir kt.)

Užrakinkite spinteles, stalčius. Įtaisykite apsauginius užraktus į spinteles ir stalčius, kuriuose laikomi aštrūs ar kitokie pavojingi, smulkūs daiktai.

Uždenkite atvirą židinį. Jeigu namuose yra atviras židinys, krosnis ar krosnelė, jas aptverkite specialia, nekaistančia, apsaugine tvorele arba pasirūpinkite, kad vaikas nė akimirkos neliktų be priežiūros šiame kambaryje.

Pasirūpinkite, kad kūdikis neprigertų. Jeigu namuose yra baseinas, pasirūpinkite, kad ropojančiam kūdikiui jis būtų absoliučiai neprieinamas. Niekada nepalikite netoliese kibiro su vandeniu ar kitokiu skysčiu – mažylis gali įkristi į jį žemyn galva ir nesugebėti išsikapstyti.

Susiję straipsniai

Kūdikio priežiūra vasarą: atmintinė tėvams

Vasaros teikiamais malonumais mėgautis labai smagu, tačiau mamoms ir tėčiams reikėtų būti dėmesingiems bei tinkamai pasirūpinti savo kūdikiais.

Vaikų akis būtina saugoti ir žiemą

Žiemą žalingi saulės spinduliai veikia ne tik tiesiogiai šviečiant saulei, bet ir jos spinduliams atsispindėjus nuo ledo ar sniego.

Akiniai nuo saulės vaikams: ar jie tikrai reikalingi?

Daugelis tėvų kaskart vaikams primena dėvėti kepurėles nuo saulės, patepa apsauginiu kremu, tačiau nepagalvoja, kad reikėtų apsaugoti ir akis.