Kada vaikas pasakys „mama“? (78)

Kada vaikas pasako žodį MAMA

Visai realu, kad žodį „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsite, kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai.

Tačiau, nors išgirdus šiuos garsus tikriausiai suvirpės širdis iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis nei šių, nei kitų garsų dar nesieja su mama.

Kūdikis atsitiktinai ištaria juos čiauškėdamas savo „kūdikiška“ kalba, treniruodamas savo balso padargus.

Tikėtina, kad sulaukęs džiaugsmingos tėvų reakcijos, šį garsų junginį kartos ir kartos toliau, tačiau praeis dar šiek tiek laiko, kol sakydamas „mama“ jis iš tiesų turės galvoje būtent jus - savo mamą.

Įdomu yra tai, kad kūdikis aiškiai išskiria mamą iš kitų žmonių, ir jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas kitų tariamą žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą, tačiau jis pats pradeda "sinchronizuotai" tarti žodį ir nukreipti mintis gerokai vėliau, paprastai po pirmojo gimtadienio.

Naujausi komentarai

 1. Meliisa
  Meliisa prieš 9 mėn.

  Tete pradėjo sakyti 19men o mama pasakė 2metuku lygiai. Ma-ma skiemenų būdavo bet tai nereiksdavo mama, tai vaiko vystymosi proceso istariami skiemenis.

 2. User has not uploaded an avatar
  Edita01 prieš 9 mėn.

  Meliisa parašė:
  Tete pradėjo sakyti 19men o mama pasakė 2metuku lygiai. Ma-ma skiemenų būdavo bet tai nereiksdavo mama, tai vaiko vystymosi proceso istariami skiemenis.

  Mano mergaitei 12mėn tai pirmas žodis tete o dabar mama mau tai kate

 3. Age1121 prieš 8 mėn.

  Mum kai buvo 6 mėnesiai pirmas žodis tete aiškiai tete kai durys atsidaro kai vyras įeina iškarto tete o kai supyksta mam mam 😂

 4. Moniqs
  Moniqs prieš 8 mėn.

  Maniškė MAMA pasakė per mano gimtadienį, buvo 10 mėn. pabaiga.

 5. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 8 mėn.

  Mano pirma ištarė te-te nuo nuo 8 mėn. Po to tik kai buvo 11 mėn ištarė ir ma-ma,ir ėmė tarti mama atsisuka i mane ir sako mam, arba jeigu nori valgyti, ir čia neišsigalvoju, tikrai mano vaikas kai sako ma-ma žiūri i mane ir tiesia rankas dabar tik 11 ir 1sav. manau čia nuo vaiko priklauso, vienas greičiau ima aplamai kalbėti ir aiškiai tarti žodžius jau iki 2 metuku o kitas ir trieju neaiškiai kalba,ir ne buna kad ir penkiu