Kada vaikas pasakys „mama“? (64)

Visai realu, kad „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsi kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai. Vis dėlto nors ir išgirdusi šiuos garsus tikriausiai suvirpėsi iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis šių garsų dar nesieja su tavimi. Jis atsitiktinai ištaria juos šnekėdamas savo vaikiška kalba, tad net jei, sulaukęs tavo džiaugsmingos reakcijos, šį žodį kartos ir kartos toliau, praeis dar šiek tiek laiko, kol jo kalbėjimo įgūdžiai ištobulės taip, kad sakydamas „mama“ jis turės galvoje būtent tave. Šis kalbos ir žodžio supratimo „sinchronizavimas“ retai kada nutinka anksčiau, nei kūdikis sulaukia vienerių metukų, tačiau pačias sąvokas kūdikiai pradeda suprasti anksčiau negu gali jas įvardinti garsiai. Taigi jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Mama isgirdau mazdaug 1 metu 2 men Ir tai, tik del to, kad per Kaledas gavo dovanu sbekancia lelyte, kuri sako MAMA, tai viena karta pakartojo ir paskui jau nuolat mama mama, o samoningai saukti mane mama dar veliau pradejo, o TETE saukti tik dabar pradejo 1.8 menesiu Bet manau, koks tetukas patenkintas, kad ir ji jau saukia

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 2 m.

  Ai, mane jau ne tik mama saukia, jau ir MAMYNE

 3. Regine
  Regine prieš 2 m.

  Sąmoningai "mama" ir "tete" pradėjo 16mėn sakyti.

 4. Rytfane
  Rytfane prieš 2 m.

  Mano mergytė tete,vėliau tėte pradėjo būdama virš 8 mėn sakyt. Mama pirmą kartą ištarė beveik 9 mėn ir reikšmę puikiai supranta. Jei paklausi,kur tėtė,tuoj parodys ir pamačius šaukia tėte arba tete

 5. ineta.koz
  ineta.koz prieš 10 mėn.

  Maniškis pradėjo šaukti mane mama verkdamas nuo 6mėn, šiaip nevartoja šio žodžio o kai tik pradeda verkt žiūri į mane ir ma-ma ✨