Kada vaikas pasakys „mama“? (68)

Kada vaikas pasako žodį MAMA

Visai realu, kad „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsi kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai. Vis dėlto nors ir išgirdusi šiuos garsus tikriausiai suvirpėsi iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis šių garsų dar nesieja su tavimi. Jis atsitiktinai ištaria juos šnekėdamas savo vaikiška kalba, tad net jei, sulaukęs tavo džiaugsmingos reakcijos, šį žodį kartos ir kartos toliau, praeis dar šiek tiek laiko, kol jo kalbėjimo įgūdžiai ištobulės taip, kad sakydamas „mama“ jis turės galvoje būtent tave. Šis kalbos ir žodžio supratimo „sinchronizavimas“ retai kada nutinka anksčiau, nei kūdikis sulaukia vienerių metukų, tačiau pačias sąvokas kūdikiai pradeda suprasti anksčiau negu gali jas įvardinti garsiai. Taigi jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą.

Naujausi komentarai

 1. ineta.koz
  ineta.koz prieš 1 m.

  Maniškis pradėjo šaukti mane mama verkdamas nuo 6mėn, šiaip nevartoja šio žodžio o kai tik pradeda verkt žiūri į mane ir ma-ma ✨

 2. User has not uploaded an avatar
  Marmishka prieš 6 mėn.

  o mane mano kliackiukas (10men.2sav.) vadina niama ne mama :)))) taip juokinga, bet miela, ziuri i mane tiesia rankytes ir sako niama niama ir sypsosi

 3. Igie
  Igie prieš 6 mėn.

  Pasakyk mama - tadia ar tedia! Kazkaip taip. 1m2men

 4. piene32
  piene32 prieš 6 mėn.

  Is pirmagimio zodi 'mama' isgirdau tik kai jam suejo 2metukai iki tol buvau 'tete' O antrasis sunelis jau nuo 6men pradejo saukt 'mama',aisku pirma tik verkdamas,o dabar kai iseinu is kambario,tai eina manes ieskot ir saukia 'mama'

 5. adrita
  adrita prieš 6 mėn.

  Mano zuikis 1m.4men nesako MAMA. Tetia, dedia ar kazkas panasaus, bet ne mama. Nieko, palauksiu...