Kada vaikas pasakys „mama“? (68)

Visai realu, kad „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsi kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai. Vis dėlto nors ir išgirdusi šiuos garsus tikriausiai suvirpėsi iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis šių garsų dar nesieja su tavimi. Jis atsitiktinai ištaria juos šnekėdamas savo vaikiška kalba, tad net jei, sulaukęs tavo džiaugsmingos reakcijos, šį žodį kartos ir kartos toliau, praeis dar šiek tiek laiko, kol jo kalbėjimo įgūdžiai ištobulės taip, kad sakydamas „mama“ jis turės galvoje būtent tave. Šis kalbos ir žodžio supratimo „sinchronizavimas“ retai kada nutinka anksčiau, nei kūdikis sulaukia vienerių metukų, tačiau pačias sąvokas kūdikiai pradeda suprasti anksčiau negu gali jas įvardinti garsiai. Taigi jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą.

1. ineta.koz
    ineta.koz prieš 1 m.

Maniškis pradėjo šaukti mane mama verkdamas nuo 6mėn, šiaip nevartoja šio žodžio o kai tik pradeda verkt žiūri į mane ir ma-ma ✨

Marmishka prieš 4 mėn.