Kada vaikas pasakys „mama“? (73)

Kada vaikas pasako žodį MAMA

Visai realu, kad „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsi kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai. Vis dėlto nors ir išgirdusi šiuos garsus tikriausiai suvirpėsi iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis šių garsų dar nesieja su tavimi. Jis atsitiktinai ištaria juos šnekėdamas savo vaikiška kalba, tad net jei, sulaukęs tavo džiaugsmingos reakcijos, šį žodį kartos ir kartos toliau, praeis dar šiek tiek laiko, kol jo kalbėjimo įgūdžiai ištobulės taip, kad sakydamas „mama“ jis turės galvoje būtent tave. Šis kalbos ir žodžio supratimo „sinchronizavimas“ retai kada nutinka anksčiau, nei kūdikis sulaukia vienerių metukų, tačiau pačias sąvokas kūdikiai pradeda suprasti anksčiau negu gali jas įvardinti garsiai. Taigi jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Margarita_9 prieš 1 m.

  siandien pirma kart isgirdau normaliai istarta zodi Mama, kada begau daryti valgyt ??

 2. dzintariuxxx
  dzintariuxxx prieš 1 m.

  Margarita_9 parašė:
  siandien pirma kart isgirdau normaliai istarta zodi Mama, kada begau daryti valgyt ??

  iš 4 mėnesių kūdikio?

 3. Bagirija
  Bagirija prieš 1 m.

  dzintariuxxx parašė:
  iš 4 mėnesių kūdikio?

  Gal ir taria, bet nesąmoningai

 4. dzintariuxxx
  dzintariuxxx prieš 1 m.

  Bagirija parašė:
  Gal ir taria, bet nesąmoningai

  Tai tik tokiu variantu

 5. User has not uploaded an avatar
  Margarita_9 prieš 1 m.

  taip, galvojau pasigirdo, bet pasitido ne as viena girdziu, as nesakau kad jis jau supranta ka sako, bet jis jau taria