Kada vaikas pasakys „mama“? (87)

Kada vaikas pasako žodį MAMA

Visai realu, kad žodį „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsite, kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai.

Tačiau, nors išgirdus šiuos garsus tikriausiai suvirpės širdis iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis nei šių, nei kitų garsų dar nesieja su mama.

Kūdikis atsitiktinai ištaria juos čiauškėdamas savo „kūdikiška“ kalba, treniruodamas savo balso padargus.

Tikėtina, kad sulaukęs džiaugsmingos tėvų reakcijos, šį garsų junginį kartos ir kartos toliau, tačiau praeis dar šiek tiek laiko, kol sakydamas „mama“ jis iš tiesų turės galvoje būtent jus - savo mamą.

Įdomu yra tai, kad kūdikis aiškiai išskiria mamą iš kitų žmonių, ir jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas kitų tariamą žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą, tačiau jis pats pradeda "sinchronizuotai" tarti žodį ir nukreipti mintis gerokai vėliau, paprastai po pirmojo gimtadienio.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Nerimastinga_ prieš 1 mėn.

  Aš tai netikiu tokiais pasisakymais, kad vaikas nuo 5-6 mėn. kažką pasako... tai gugavimas... nesamoningas... nors forumuose galima rasti N mamų, kurios augina genijus ir kurių vaikai ale sąmonongai kalba nuo 5-6 mėn... šitoj vietoj man net pikta, nes jautresnėms mamoms taip gali streso įvaryti, kai jų vaikai 5-6 mėn. "nešneka"... mums dabar tuoj 15 mėnesių, sąmoningų skiemenukų yra nemažai, gaila tik kad mama tarp jų išgirstu retokai, o vat tetį apdovanoja per dieną dešimtis kartų

 2. E.Va
  E.Va prieš 1 mėn.

  Mano panele yra 11+ men, ir, jau, tikrai samoningai Mama sako. Nueinu kur, tai is karto dudas leidzia ir maaaama, mama, mama. Arba atropoja, tiesia rankutes ir sako mama, mama.

 3. User has not uploaded an avatar
  Nerimastinga_ prieš 1 mėn.

  E.Va parašė:
  Mano panele yra 11+ men, ir, jau, tikrai samoningai Mama sako. Nueinu kur, tai is karto dudas leidzia ir maaaama, mama, mama. Arba atropoja, tiesia rankutes ir sako…

  11 mėn tikrai tikiu, kad gali sąmoningai sąkyti mama, net tikiu, kad gali ir šiek tiek jaunesni mažyliai bet, kai 5-6 mėn kūdikiai, nu užmuškit, nepatikėsiu

 4. User has not uploaded an avatar
  elen33 prieš 1 mėn.

  Mano vaiko pirmi zodziai mazdaug metu laiko buvo ate ate, niam niam, kuku, tapu tapu ir pan. Po to pasake tete, o mama mane pavadino isvis tik kokiu 1.5 metu, tai yra po puses metu, kai pradejo kalbet

 5. User has not uploaded an avatar
  KristinaKD prieš 1 mėn.

  rudagazele parašė:
  Nes mamos nori girdėti, tai ir girdi. Ir daug įvairiausių įgūdžių vaikams pripaišo, nes joms tiesiog taip atrodo (pvz, ropoja prie pampersų pakio, kai apsikakoja…

  Pavyduoles. Klausimas nebuvo kada samoningai pasako ar nepasako.. zinoma, kad nesikreipia i mama 3 men samoningai, bet pasako "mama" aiskiai, kai buna vienas ilgesni laika.. neauginam geniju, bet pasidziaugti savo vaiku negi yra nuodeme? 😊