Kada vaikas pasakys „mama“? (75)

Kada vaikas pasako žodį MAMA

Visai realu, kad „mama“ (ar kažką labai panašaus) išgirsi kai kūdikiui bus 4-5 mėnesiai. Vis dėlto nors ir išgirdusi šiuos garsus tikriausiai suvirpėsi iš džiaugsmo, tokio amžiaus kūdikis šių garsų dar nesieja su tavimi. Jis atsitiktinai ištaria juos šnekėdamas savo vaikiška kalba, tad net jei, sulaukęs tavo džiaugsmingos reakcijos, šį žodį kartos ir kartos toliau, praeis dar šiek tiek laiko, kol jo kalbėjimo įgūdžiai ištobulės taip, kad sakydamas „mama“ jis turės galvoje būtent tave. Šis kalbos ir žodžio supratimo „sinchronizavimas“ retai kada nutinka anksčiau, nei kūdikis sulaukia vienerių metukų, tačiau pačias sąvokas kūdikiai pradeda suprasti anksčiau negu gali jas įvardinti garsiai. Taigi jau šešių–septynių mėnesių kūdikis girdėdamas žodį „mama“ gali tikslingai žiūrėti į mamą.

1. Bagirija
    Bagirija prieš 2 m.

dzintariuxxx parašė:
    iš 4 mėnesių kūdikio?

Gal ir taria, bet nesąmoningai

2. dzintariuxxx
    dzintariuxxx prieš 2 m.

Bagirija parašė:
    Gal ir taria, bet nesąmoningai

Tai tik tokiu variantu

Margarita_9 prieš 2 m.

taip, galvojau pasigirdo, bet pasitido ne as viena girdziu, as nesakau kad jis jau supranta ka sako, bet jis jau taria

4. Meliisa
    Meliisa prieš 3 sav.

Tete pradėjo sakyti 19men o mama pasakė 2metuku lygiai. Ma-ma skiemenų būdavo bet tai nereiksdavo mama, tai vaiko vystymosi proceso istariami skiemenis.

Edita01 prieš 3 sav.

Meliisa parašė: