Kaip paskatinti kūdikio kalbos raidą (28)

Pirmuosius žodžius mažylis ištars artėjant pirmajam gimtadieniui.
Tačiau mokyti jį kalbėti – ar bent stengtis lavinti įgūdžius, kurie vėliau jam padės išmokti kalbėti – turėtumėte pradėti praktiškai nuo gimimo.
Šios ankstyvos „treniruotės“ skatina kalbos centrų vystymąsi, tad jei būsite kantrūs ir nuoseklūs, galite tikėtis, kad pirmuosius žodžius mažylis ištars šiek tiek anksčiau, o kalbėti jam seksis geriau.
Kalbinkite mažylį
Kalbėkitės su savo kūdikiu, dainuokite jam, galiausiai švilpaukite arba niūniuokite. Kad išlaikytumėte jo dėmesį, kaitaliokite kalbos toną ir ritmą. Jei turite ūpo, galite net ir poros mėnesių kūdikiui paskaityti nesudėtingų knygelių. Nors tokio amžiaus kūdikio pasakojimas nė kiek nesudomins, jam tai bus puiki proga pasiklausyti jūsų balso.
Atsakykite į kūdikio „kalbą“
Atsakykite kūdikiui, kai jis pradeda bubuoti, guguoti ar kokiais kitais balso skleidžiamais garsais bando ką jums „pasakyti“. Tuo ne tik suteiksite jam malonumą, bet ir mokysite, kaip turi vykti pokalbis. Leiskite jam atsakyti, tik tada kalbėkite toliau.
Įvardinkite ką matote, ką darote
Žodžiais įvardinkite kūdikį supančius daiktus, nuolat kartokite jų pavadinimus, pasakokite jam, ką veikiate. Tai gali atrodyti kiek neįprasta (tarsi kalbėjimasis su savimi), tačiau kūdikio kalbos raidai tai labai naudinga.
Bendraukite, kai mažylis to nori
Jei kūdikis pavargęs arba irzlus, palaukite tinkamesnio meto. Tikrai neturėtumėte plepėti be paliovos: per daug stimuliacijos irgi nėra gerai: įsiaudrinusį kūdikį gali pradėti kamuoti pilvuko diegliai, jis gali sunkiau užmigti ir prasčiau miegoti. Mažų vaikų smegenys vystosi itin intensyviai, tad joms būtinos poilsio ir ramybės valandėlės.
As irgi tikiu, kad nebus problemu, smagu namuose bus lietuviskai patausketi su dukra