Kaip paskatinti kūdikio kalbos raidą (27)

Kūdikio kalbos raidos skatinimas

Pirmuosius žodžius mažylis ištars artėjant pirmajam gimtadieniui.

Tačiau mokyti jį kalbėti – ar bent stengtis lavinti įgūdžius, kurie vėliau jam padės išmokti kalbėti – turėtumėte pradėti praktiškai nuo gimimo.

Šios ankstyvos „treniruotės“ skatina kalbos centrų vystymąsi, tad jei būsite kantrūs ir nuoseklūs, galite tikėtis, kad pirmuosius žodžius mažylis ištars šiek tiek anksčiau, o kalbėti jam seksis geriau.

Kalbinkite mažylį

Kalbėkitės su savo kūdikiu, dainuokite jam, galiausiai švilpaukite arba niūniuokite. Kad išlaikytumėte jo dėmesį, kaitaliokite kalbos toną ir ritmą. Jei turite ūpo, galite net ir poros mėnesių kūdikiui paskaityti nesudėtingų knygelių. Nors tokio amžiaus kūdikio pasakojimas nė kiek nesudomins, jam tai bus puiki proga pasiklausyti jūsų balso.

Atsakykite į kūdikio „kalbą“

Atsakykite kūdikiui, kai jis pradeda bubuoti, guguoti ar kokiais kitais balso skleidžiamais garsais bando ką jums „pasakyti“. Tuo ne tik suteiksite jam malonumą, bet ir mokysite, kaip turi vykti pokalbis. Leiskite jam atsakyti, tik tada kalbėkite toliau.

Įvardinkite ką matote, ką darote

Žodžiais įvardinkite kūdikį supančius daiktus, nuolat kartokite jų pavadinimus, pasakokite jam, ką veikiate. Tai gali atrodyti kiek neįprasta (tarsi kalbėjimasis su savimi), tačiau kūdikio kalbos raidai tai labai naudinga.

Bendraukite, kai mažylis to nori

Jei kūdikis pavargęs arba irzlus, palaukite tinkamesnio meto. Tikrai neturėtumėte plepėti be paliovos: per daug stimuliacijos irgi nėra gerai: įsiaudrinusį kūdikį gali pradėti kamuoti pilvuko diegliai, jis gali sunkiau užmigti ir prasčiau miegoti. Mažų vaikų smegenys vystosi itin intensyviai, tad joms būtinos poilsio ir ramybės valandėlės.

Naujausi komentarai

 1. Laura.A
  Laura.A prieš 10 m.

  SaruneCapellino parašė:
  As esu istekejusi uz ispano , skaiciau apie seimas, kuriose kalbama daugiau nei viena kalba. Labai idomus straipsnis, pasirodo, kad gal mazylis prades veliau kalbeti, bet ismoks abi kalbas , kalbes ispanu kalba, bet supras ir lietuviu, gal tobulai jos nemokes, bet supras viska .
  Skaitom lietuviskas pasakas, sneku mazajai tik lietuviskai, mokysiu rasyt ir skaityt lietuviskai, manau, kad tai super svarbu

  As manau tikrai kalbes tavo mazyle dviem kalbomis, tik turi butinai tuo uzsiimti. Va mano draugu dvynukai, jie dabar 3 metuku, o pas juos seimoj mama lietuve o tetis anglas, tai jie viska kuo puikiausiai supranta lietuviskai. kartais pamiksuoja sakinyje dvi kalbas.aisku bus pagrindine ju kalba anglu, nes Airijoj gyvena, bet mama tikrai pasistenge kad vaikai moketu ir lietuviu.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Laura.A parašė:
  As manau tikrai kalbes tavo mazyle dviem kalbomis, tik turi butinai tuo uzsiimti. Va mano draugu dvynukai, jie dabar 3 metuku, o pas juos seimoj mama lietuve o tetis anglas, tai jie viska kuo puikiausiai supranta lietuviskai. kartais pamiksuoja sakinyje dvi kalbas.aisku bus pagrindine ju kalba anglu, nes Airijoj gyvena, bet mama tikrai pasistenge kad vaikai moketu ir lietuviu.

  As irgi tikiu, kad nebus problemu, smagu namuose bus lietuviskai patausketi su dukra

 3. Ornix
  Ornix prieš 9 m.

  O musu tevelis Italas ir gyvenam Italijoj tad lialius taip pat bus ugdamas sneket dviem kalbom

 4. User has not uploaded an avatar
  ginatre16 prieš 5 m.

  koh

 5. Anemun
  Anemun prieš 5 m.

  ginatre16 parašė:
  koh

  Kaip supras cia