Kada kūdikis jau žino savo vardą? (2)

Mama žaidžia su savo kūdikiu Studio Romantic | Shutterstock.com

Gebėjimas suvokti savo vardą ir reaguoti, kuomet juo kreipiamasi yra svarbi kūdikio raidos dalis. Dauguma kūdikių ima suprasti savo vardą maždaug 5-6 mėnesių amžiaus.

Kada kūdikis ima suvokti savo vardą?

Naujagimis geba atpažinti mamos ir kitų artimųjų balsus, kuriuos girdėjo dar negimęs - 27 - 29 savaičių vaisius ima girdėti išorės garsus. Naujagimis ima labai greitai reaguoti į bet kokius mamos ir kitų artimųjų sakomus žodžius, žinoma, taip ir į savo vardą. Jis atsisuka kalbinamas, o netrukus ir pats atsako šypsena, krykštavimu ar gugavimu.

Plačiau skaitykite:

Tačiau gebėjimas suprasti savo vardą, suvokti jo prasmę ir išskirti jį iš kitų žodžių ateina kiek vėliau - įprastai maždaug 5-6 mėnesių amžiaus. Kartais ir mažesni, maždaug 4 mėnesių amžiaus kūdikiai jau atpažįsta savo vardą, tačiau normalu jeigu šis sugebėjimas įsitvirtina vėliau - iki 7-9 mėnesių amžiaus.

Požymiai, kad kūdikis atpažįsta savo vardą

Sudėtinga išskirti ribą, kuomet kūdikis pradeda ne tiesiog reaguoti į artimųjų balsus, o ima aiškiai suvokti savo vardą.

Kūdikiui pradėjus atpažinti savo vardą pastebėsite, kad mažylis jį išskiria iš kitų žodžių ir į vardą ima reaguoti aktyviau, greičiau, emocingiau.

Kaip padėti kūdikiui greičiau suprasti savo vardą?

 • Kreipkitės į kūdikį vardu. Labai dažnai kūdikį vadiname įvairiais mažybiniais žodeliais arba mažybinėmis vardo formomis, tad vaikeliui gali būti sudėtinga išskirti, kuris iš šių žodžių yra jo tikrasis vardas. Pasistenkite į kūdikį dažniau kreiptis jo tikruoju vardu.
 • Kartokite vardą kasdieniškose situacijose. „Milda, ar nori žaisliuko?“, „Jonai, dabar metas maudytis vonioje“, „Liucija, kaip tau gerai sekasi gulėti ant pilvuko!“ ir t.t.
 • Vardą sakykite ypatingu tonu. Kūdikio vardą ištarkite labai aiškiai, skiemenuodami arba kitu, ypatingu tonu, pavyzdžiui, šiek tiek aukštesniu ar dainingesniu balsu.
 • Rodykite kūdikiui jo paties nuotraukas ir įvardinkite jo vardą. Nuotraukose parodykite ir kitus žmones, įvardinkite jų vardus, parodydami kūdikiui, kad kiekvienas žmogus turi savo vardą, išskiriantį jį nuo kitų.

Kūdikis nereaguoja į savo vardą. Ar reikia sunerimti?

Gebėjimas suvokti savo vardą, kaip ir bet kuris kitas įgūdis, yra labai individualu, tačiau 1-erių metų kūdikis turėtų aiškiai suvokti savo vardą ir į jį reaguoti.

Jeigu link pirmojo gimtadienio artėjantis kūdikis nereaguoja į savo vardą, vertėtų pasikonsultuoti, visų pirma, su kūdikį prižiūrinčiu šeimos gydytoju, kuris, esant būtinybei, nukreips mažylį pas specialistus.

Susiję straipsniai

Kada kūdikis pasakys „mama“?

Pirmasis „mama“ yra vienas saldžiausių mažylio pasiekimų. Kada galime tikėtis išgirsti šį labai laukiamą žodelį?

Kaip paskatinti kūdikio kalbos raidą?

Ką svarbu žinoti apie kalbos vystymąsi pirmaisiais gyvenimo metais ir ką daryti, kad mažylis greičiau pradėtų tarti pirmuosius garsus?

Vardų tendencijos: 2021 metų pusmetį – ir ypač išradingi vaikams duoti vardai

Tėvai, kurie itin atsakingai renka vardą, domisi jo kilme, reikšme, istorija, apgalvoja galimas variacijas, net – trumpinimus ar galimas pravardes.

Naujausi komentarai

 1. 19890118
  19890118 prieš 4 m.

  manoji pradejo reguoti i savo varda 4men

 2. User has not uploaded an avatar
  Nerimastinga_ prieš 3 m.

  Kada jūsų kūdikiai pradėjo atsisukti kviečiami vardu? Ar atsisukdavo visada?