Kūdikis nemėgsta maudytis: ką daryti? (53)

Kūdikis verkia maudomas

Pasitaiko, kad kai kurie kūdikiai maudomi būna irzlūs ar aikštijasi – net jeigu dar prieš savaitę jiems maudynės patikdavo. Kartais ši permaina sutampa su tokiu svarbiu įvykiu, kaip dantukų kalimasis. Maždaug nuo dešimties mėnesių ateina laikas, kai mažylis pradeda bijoti vienų ar kitų dalykų. Tai visai normalu šiuo amžiaus tarpsniu. Štai keletas patarimų, kad maudymasis nebūtų toks nemalonus.

Venk triukšmo. Gali būti, kad mažylį gąsdina į vonią tekančio vandens garsas, todėl pabandyk atsinešti jį į vonią tik tada, kai ji jau paruošta.

Pareguliuok temperatūrą. Kai kurie kūdikiai mėgsta šiltesnę vonią, o kiti – vėsesnę. Įsitikink, kad tiek vandens, tiek kambario temperatūra yra tinkama: gali būti, jog mažylis priešinasi dėl to, kad nuogas keliamas į vonią staiga pajunta šaltį. Maudydama nuolat, švelniais judesiais, puodeliu užpilk ant jo vandens, kad jam būtų šilčiau.

Laikyk jį tvirtai. Nuleisk mažylį į vandenį pamažu, tvirtai laikydama jį rankomis, kad jis jaustųsi saugiai.

Pasistenk, kad būtų smagu. Maudydama mažylį neskubėk – tavo stresas ar nerimas gali persiduoti ir jam, ir jis pasidarys irzlus. Kalbink jį ar padainuok jam, paskatink žaisti su guminiais vonios žaislais ar plastikiniais indeliais vandeniui pilstyti.  

Naujausi komentarai

 1. tickles
  tickles prieš 7 m.

  Maniske irgi verkdavo kai maudziau maza bet siltesniam vandeni emem maudyt tai ne cypt, tai ir dabar turi but virs 39 tempes vzndeni, islenda raudona biski, bet antraip zyzia. O va su galvos plovimu irgi tragedija, tik suslapinu, net lasas ant veido nenjbega viskas stojas zyzia, tai kol isplaunu tai asaru pakalne buna. O dar kai nupilt reikia tai isvis. Jau stengiuos kad kuo maziau ant toveido uzbegtu, kita kart su dregna kempjne valau ta muila vustiek rekia. O paguldyt kai ismoko sedet nei vonioj nei kambari be sansu. Net piena geria atsisedus.

 2. User has not uploaded an avatar
  antoska.au prieš 6 m.

  Skaiciau, kad mazyly reikia pratinti prie vandens. Mes ta ir darome su juo, pirma kojytes pratinam prie vandens, paskui kuneli. Ir jokiu bedu del maudyniu pirma menesiuka nemego 37 laipsniu karscio vandens ti padidinau kokiems 2 laipsniais ti patenkintas ten kutuliavosi, o dabar megsta tik 37 laipsniu ir ne daugiau, o galvyte plaunam be jokiu problemu, kas del mudyniu ti nuostabus vaikis bet jau po to apsirengti nu cypdamas kaip nenor nori but aprengtas

 3. Hytka
  Hytka prieš 6 m.

  Mums padejo perkelimas is vonios i mazo turio talpas: kriaukle arba Tuby Tub kibira maudynems. Maziau erdves, mergyte musu jautesi saugiau ir nebijojo...

 4. Topita
  Topita prieš 6 m.

  Musiskiui buvo maudyniu stadijos. Iki kokiu 5men ziauriai patiko maudytis, jau net atsukus vandeni nurimdavo. O tada iki kokiu 9men vandens parodyt negalejom, atrode, kad pjauna kazkas ji... Ir as, ir vyras kartu lipdavom i vandeni, niekas nepadejo, net nauji zaislai. Tada perdejom i normalia vonia is voneles, pats sedejo, zaide, dabar nebegalim is vandens istraukt, pats prasos eit maudytis dabar jam 1m3men

 5. User has not uploaded an avatar
  antoska.au prieš 6 m.

  leika parašė:
  Oi snd maudziau savo savaiteles mazyli...siaubas kaip reke, net bijau kita karta maudyti vel :(((

  va ir Jusu baime ir vaikas tai jaucia, nereikia bijoti pasitiketi vaiku. Nes man mama sakydavo kai maudysi vaika NEBIJOK nes gali isigasti, vaikas jaucia kad mama bijo nu i ka vaika sava maudau be jokios baimes, tfu tfu tfu