Kūdikių baimės (18)

ko bijo kūdikiai

Dešimties mėnesių mažyliai dažnai pradeda bijoti paprastų kasdienio gyvenimo dalykų, kurie anksčiau jų nė kiek netrikdė, – garsiai burzgiančių sunkvežimių, vonios, žoliapjovės. Kai vaikelis pradeda suvokti aplinką ir ją tyrinėti, jį gali imti gąsdinti dalykai, kurių jis nesupranta (pavyzdžiui, iš čiaupo į vonią tekantis vanduo), šaižūs garsai (pavyzdžiui, virtuvėje triukšmingai veikiantis atliekų smulkintuvas) arba staigmenas pateikiantys daiktai (pavyzdžiui, dėžutė su iššokančia figūrėle). Pasitaiko ir tokių baimių, kurių priežastį sunku paaiškinti.

Paprastai tokiame amžiuje kylančios baimės yra laikinas dalykas, jos išnyks, jeigu reaguosite kantriai ir ramiai. Padėkite mažyliui pamažu jas įveikti. Stenkitės pripratinti jį prie daikto, kurio jis bijo. Pavyzdžiui, kai ruošiates maudyti kūdikį, nusineškite jį į vonią ir parodykite, kaip atsuki čiaupą. Šypsodamiesi paaiškinkite jam, ką darote, papliuškenkite ranka vandenį – taip parodysite, kad jis nieko blogo nedaro, kad tai gali būti netgi labai smagu. Jeigu mažylis ir toliau bijos, tikėkitės, kad ilgainiui jis išaugs tą baimę, o kol kas stenkitės, kad jis kuo mažiau susidurtų su tuo, kas jį gąsdina. Pavyzdžiui, jeigu mažylis ir toliau bijo iš čiaupo bėgančio vandens garso, prileiskite vonią ir užsukite čiaupą prieš atsinešdami jį į vonios kambarį.

Jeigu nuolat atsiranda vis naujų baimių, pasirūpinkite, kad mažylis turėtų pamėgtą žaisliuką („mylimuką“), kuris padėtų jam jaustis saugiau ir nusiraminti bauginančiose situacijose, pavyzdžiui, kai jis paliekamas lopšelyje arba susiduria su nepažįstamais žmonėmis. Jeigu žinote, kad mažylio laukia kas nors, kas gali jį išgąsdinti, pravartu jį iš anksto tam paruošti – pavyzdžiui, jeigu ruošiatės apsilankyti su juo pas gydytoją, galite pažaisti „daktarą“, o jeigu jis pasidaro neramus parduotuvėje, pabandykite nupirkti jam žaislinį prekių vežimėlį.

Naujausi komentarai

 1. 9920916
  9920916 prieš 9 m.

  sveiki turiu didele beda , mano dukrai 7 men nuo juo 4 men bujo ivairiu garsu pradedant puodo tarskinimo baigiant siurbliu ir kito vaiko sauksmu nebezinau ka daryti ar reikia kreiptis i daktara ar eina kazka padaryri paciai didele problema su dulkiu siurbliu o dar didesne kai ateina drauges su vaikais kuriems 1 laiko ir man ir pradeda verkti

 2. User has not uploaded an avatar
  GiSa prieš 8 m.

  Kiek visokiu baimiu....o maniskis bijo masinos langu valytuvo,jeigu lyja tai ir vezames rekianti

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  maniskiam 1m. 2men. Labai bijo tamsos, prasidejo tai nuo 4men. Tai buvo problema, dabar jai kambary tamsu ir nieko niera pvz,kai miega. Tai kai atsibunda lenda po pagalve ar dar ka nors ir tiliai staugia.

 4. IevaRugile
  IevaRugile prieš 8 m.

  julcikmc parašė:
  maniskiam 1m. 2men. Labai bijo tamsos, prasidejo tai nuo 4men. Tai buvo problema, dabar jai kambary tamsu ir nieko niera pvz,kai miega. Tai kai atsibunda lenda po p…

  Jums vaikas asocujuojasi su gyvuliuku kad rasot "staugia" ?

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  IevaRugile parašė:
  Jums vaikas asocujuojasi su gyvuliuku kad rasot "staugia" ?

  tiesiog lt kalba nelabai man einasi