Vaikas bijo maudytis vonioje (24)

Vaikas bijo maudytis vokioje

Kodėl vaikas ima bijoti maudytis vonioje?

Kartais vaikai gali pradėti bijoti vonios, net jei iki tol vonia nekeldavo jokios baimės. Kodėl taip būna? Pabandysime atsakyti į šį klausimą žemiau.

Vaikas bijo nutekėti į vonios nuotekų ertmę

Vaiko vaizduotė laki, o dydžių suvokimas prastas, tad jam atrodo, kad jis (ar jo kūno dalis) gali „nutekėti“ kaip vanduo. Kad vaikas jaustųsi saugiau, pradėkite išleidinėti vandenį, kai vaiko vonioje nėra.

Pažaiskite su žaisliukais kriauklėje – taip vaikas gaus progą įsitikinti, kad vandeniui ištekėjus žaisliukai lieka kur buvę.

Paaiškinkite vaikui, kad jis yra per didelis, kad prasprūstų pro nuotekų ertmę – pademonstruokite tai su žaisliukais: jei žaisliukai neįkrenta, neįkris ir jis.

Bėgančio vandens triukšmas

Mažesnius vaikus (paprastai iki 1-1,5 metų) gali gąsdinti tekančio vandens garsas, kuris plytelėmis išklotoje patalpoje dėl aido efekto dar sustiprėja.

Todėl leiskite vaiką į vonią kuomet vonia yra pripildyta.

Nemalonių potyrių baimė

Gali būti, kad vaikas bijo ne pačios vonios, o su ja susijusių nemalonių potyrių. Pavyzdžiui, vaikas gali prisiminti, kad jį „nudegino“ karštas vanduo arba – atvirkščiai – jis buvo stingdančiai šaltas.

Maudymasis su galvos apsaugėleDažnai vaikai bijo, kad akytes ims graužti į jas patekęs vanduo ar muilas. Todėl pasirūpinkite, kad vandens temperatūra būtų tinkama ir naudokite vaikams skirtą šampūną, nedirginantį akių.

Taip pat gali praversti specialus maudynių snapelis (apsaugėlė galvai), saugantis veidą ir akis nuo tekančio vandens (itin aktualu plaunant galvą).

Kaip įveikti vaiko vonios baimę?

Jokiu būdu vaiko neverskite maudytis vonioje per prievartą: kol baimė neįveikta, tai tik dar labiau blogins situaciją.

Verčiau išmėginkite šiuos būdus voniai „prisijaukinti“:

 • Persikelkite į kriauklę ar vaikišką vonelę. Jei baimė itin didelė, kurį laiką apiprauskite vaiką drėgna kempine ar rankšluosčiu, ir kaskart artinkitės prie vonios: jei pradėjote nuo apiprausimo rankšluosčiu, kitą kartą tai darykite prie kriauklės, dar kitą kartą – pasodinkite vaiką į kriauklę, dar vėliau - prileiskite į kriauklę šiek tiek vandens – ir taip kol būsite pasirengę maudynėms didelėje vonioje.
 • Išbandykite maudynes kartu – taip vaikas gali jaustis saugiau, nei būdamas vonioje vienas.
 • Baimę įveikti taip pat labai padeda žaisliukai ir pramogos (pavyzdžiui, vonios putos). Šios pramogos kartais taip įtraukia vaiką, kad jis net nepastebi esąs maudomas (tiesa, tokiu būdu gali prireikti dviejų pagalbininkų: vienas su vaiku turės žaisti, kitas – jį prausti).
 • Jei dėmesio nukreipti nepavyksta, pažaiskite vonios patalpoje net nenusirengdami: pripilkite į vonią vandens, prileiskite putų, įmeskite į vonią plaukiojančių žaisliukų. Taip vonios aplinka pradės atrodyti draugiškesnė.
 • Pažaiskite vaidmenų žaidimą (išmaudykite lėlytę).

Susiję straipsniai

Mergaičių lytinių lūpų suaugimas (sinechijos)

Mažųjų lytinių lūpų suaugimas (dar vadinamas sinechijomis) – patologija, kai lytinės lūpos sujungtos plona plėvele.

Kūdikio ir vaiko maudymas: kaip paversti jį malonia patirtimi?

Vieni kūdikiai ir vaikai mėgsta vandenį, kiti – ne. Bet net ir pastarųjų maudymosi patirtį galima paversti malonia. Vaiko maudynės gali būti smagios!

Kaip išmokyti vaiką išsipūsti nosį?

Nesvarbu, ar jūsų vaikas peršalo, serga gripu, ar tiesiog yra alergiškas: išmokę patį išsipūsti nosį, padėsite jam kaskart pasijusti geriau.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  mums pirmus du kartus lb klykė,temperatūrą buvom padarę 37.sekantį kartą ėmiau jį kartu į vonią,temperatūra buvo maximali 41 ir leliukui tai patiko :)) nusprendėm,kad 37 yra per mažai

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Mūsų dukrytė nuo pat gimimo nemėgo maudytis vonelėje. Įdėta į vonelę ji verkdavo vos ne iki isterijos . Tai ko tik mes neišbandėmė: keitėme vandens temperatūrą, vandens kiekį, prausiklius, vonelės statymo vietą, maudynių laiką, pirkome naują vonelę, kubiliuką, naujus maudynių žaisliukus ir pan. Bet NIEKAS nepadėjo. Iki kažkur 8 mėnesio maudynės mums visiems buvo didžiulis stresas. Vieną kartą pabandėme dukrytę išmaudyti kartu su manimi vonioje. Iš pradžių kelis kartus verkdavo kol nureginėdavome ir dėdavome į vonią, bet pačioje vonioje nurimdavo . Dabar jai 10 mėnesių ir laaabai mėgsta maudytis vonioje. Neverkia net pradžioje . Labai mėgsta taškytis ir maudytis. Jei būtų jos valia, iš vonios neišlystų turbūt apie valandą .

 3. 9920916
  9920916 prieš 9 m.

  Pas mane kita situacija kad bijo galva plauti kai vandens patenka i akis verkia nz ka daryt keista net;]

 4. Anemun
  Anemun prieš 9 m.

  9920916 parašė:
  Pas mane kita situacija kad bijo galva plauti kai vandens patenka i akis verkia nz ka daryt keista net;]

  yra specelus snapeliai pirkt kurie dedasi kad i akis nepatektu vandens bei sampuno kaip plaunat galvyte.galiu pasakyt labai geras dalykas pati turiu ir pries plaunant galvyte uzdedu mazukei.

 5. 9920916
  9920916 prieš 9 m.

  kaip jie vadinasi kad surast galeciau parduotuveje ar internete