Vaikas bijo maudytis vonioje (24)

Kartais vaikai gali pradėti bijoti vonios , net jei iki tol vonia nekeldavo jokios baimės, maudynių laikas vaikui labai patikdavo, o ir šiai baimei atsiradus vaikas mielai turškiasi baseine ar ežere. Tad kodėl vaikas ima bijoti būtent vonios? Yra keletas pagrindinių priežasčių.

Vaikas bijo nutekėti į nuotekų ertmę. Vaiko vaizduotė laki, o dydžių suvokimas prastas, tad jam atrodo, kad jis (ar jo kūno dalis) gali „nutekėti“ kaip vanduo.  Kad vaikas jaustųsi saugiau, pradėk išleidinėti vandenį, kai vaiko vonioje nėra. Pažaiskite su žaisliukais kriauklėje – taip vaikas gaus progą įsitikinti, kad vandeniui ištekėjus žaisliukai lieka kur buvę. Paaiškink vaikui, kad jis yra per didelis, kad prasprūstų pro nuotekų ertmę – pademonstruok tai su žaisliukais: jei žaisliukai neįkrenta, neįkris ir jis. 

Bėgančio vandens triukšmas. Mažesnius vaikus (paprastai iki 1-1,5 metų) gali gąsdinti tekančio vandens garsas, todėl leisk vaiką į vonią kuomet vonia yra pripildyta. 

Nemalonių potyrių baimė. Gali būti, kad vaikas bijo ne pačios vonios, o su ja susijusių nemalonių potyrių. Pavyzdžiui, vaikas gali prisiminti, kad jį „nudegino“ karštas vanduo arba – atvirkščiai – jis buvo stingdančiai šaltas.

Dažnai vaikai bijo, kad akytes ims graužti į jas patekęs vanduo ar muilas. Todėl pasirūpink, kad vandens temperatūra būtų tinkama ir naudok vaikams skirtą šampūną, nedirginantį akių.

Taip pat gali praversti specialus maudynių snapelis, apsaugantis veidą ir akis nuo tekančio vandens (itin aktualu plaunant galvą).

Kaip prisijaukinti vonią?

Jokiu būdu vaiko neversk maudytis vonioje per prievartą: kol baimė neįveikta, tai tik dar labiau blogins situaciją. Verčiau išmėgink šiuos būdus voniai „prisijaukinti“:

 • Persikelkite į kriauklę ar vaikišką vonelę. Jei baimė itin didelė, kurį laiką apiprauskite vaiką drėgna kempine ar rankšluosčiu, ir kaskart artinkitės prie vonios: jei pradėjote nuo apiprausimo rankšluosčiu, kitą kartą tai darykite prie kriauklės, dar kitą kartą – pasodinkite vaiką į kriauklę, dar vėliau  - prileiskite į kriauklę šiek tiek vandens – ir taip kol būsite pasirengę maudynėms didelėje vonioje.
 • Išbandyk maudynes kartu – taip vaikas gali jaustis saugiau, nei būdamas vonioje vienas.
 • Baimę įveikti taip pat labai padeda žaisliukai ir pramogos (pavyzdžiui, vonios putos). Šios pramogos kartais taip įtraukia vaiką, kad jis net nepastebi esąs maudomas (tiesa, tokiu būdu gali prireikti dviejų pagalbininkų: vienas su vaiku turės žaisti, kitas – jį prausti).
 • Jei dėmesio nukreipti nepavyksta, pažaiskite vonios patalpoje net nenusirengdami: pripilkite į vonią vandens, prileiskite putų, įmeskite į vonią plaukiojančių žaisliukų. Taip vonios aplinka pradės atrodyti draugiškesnė.
 • Pažaiskite vaidmenų žaidimą (išmaudykite lėlytę).
   

Naujausi komentarai

 1. GAMED
  GAMED prieš 4 m.

  mums pirmus du kartus lb klykė,temperatūrą buvom padarę 37.sekantį kartą ėmiau jį kartu į vonią,temperatūra buvo maximali 41 ir leliukui tai patiko :)) nusprendėm,kad 37 yra per mažai

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Mūsų dukrytė nuo pat gimimo nemėgo maudytis vonelėje. Įdėta į vonelę ji verkdavo vos ne iki isterijos . Tai ko tik mes neišbandėmė: keitėme vandens temperatūrą, vandens kiekį, prausiklius, vonelės statymo vietą, maudynių laiką, pirkome naują vonelę, kubiliuką, naujus maudynių žaisliukus ir pan. Bet NIEKAS nepadėjo. Iki kažkur 8 mėnesio maudynės mums visiems buvo didžiulis stresas. Vieną kartą pabandėme dukrytę išmaudyti kartu su manimi vonioje. Iš pradžių kelis kartus verkdavo kol nureginėdavome ir dėdavome į vonią, bet pačioje vonioje nurimdavo . Dabar jai 10 mėnesių ir laaabai mėgsta maudytis vonioje. Neverkia net pradžioje . Labai mėgsta taškytis ir maudytis. Jei būtų jos valia, iš vonios neišlystų turbūt apie valandą .

 3. 9920916
  9920916 prieš 2 m.

  Pas mane kita situacija kad bijo galva plauti kai vandens patenka i akis verkia nz ka daryt keista net;]

 4. Anemun
  Anemun prieš 2 m.

  9920916 parašė:
  Pas mane kita situacija kad bijo galva plauti kai vandens patenka i akis verkia nz ka daryt keista net;]

  yra specelus snapeliai pirkt kurie dedasi kad i akis nepatektu vandens bei sampuno kaip plaunat galvyte.galiu pasakyt labai geras dalykas pati turiu ir pries plaunant galvyte uzdedu mazukei.

 5. 9920916
  9920916 prieš 2 m.

  kaip jie vadinasi kad surast galeciau parduotuveje ar internete