Maudynės vonioje kartu su kūdikiu: TOP patarimai, kuriuos turite įsidėmėti

Mama maudosi vonioje kartu su kūdikiu Viktoriya | Shutterstock.com

Maudynės drauge su kūdikiu – viena gražiausių ir labiausiai atpalaiduojančių bendravimo formų. Tačiau ar žinote, kaip tai daryti tinkamai?

Daugelis tėvų yra įpratę kūdikį maudyti atskiroje vonelėje, tačiau ar kada pagalvojote, kad į šiltą vonią galima panirti ir su mažyliu? Maudynes vertinkite kaip galimybę būti arčiau kūdikio, prisiminkite, kad oda prie odos kontaktas labai naudingas, ypač naujagimiams.

Tačiau prieš maudynes perskaitykite šiuos patarimus: tik taip jos bus malonios ir saugios.

Pamatuokite vandens temperatūrą

Prieš nardinant kūdikį į vandenį reikėtų pamatuoti jo temperatūrą. Žinoma, puikiai tinka vonios termometrai, tačiau dar geresnis „termometras“ – mamos alkūnė. Vanduo turi būti šiltas, bet ne per karštas. Optimali vandens temperatūra kūdikiui yra 32–37 °C, tačiau jei termometras rodo šiuos skaičius, o mažylis vis tiek rodo nepasitenkinimą, vandenį gali tekti dar truputį pašildyti / atšaldyti.

Vandens temperatūrą fiksuokite ir toliau: kai vanduo atšąla, reiškia, maudynių laikas baigėsi. Paprastai visiškai užteks pasipliuškenti 15–20 min.

Atsargiai lipkite tiek į vonią, tiek iš jos

Jei nesilaikote saugumo rekomendacijų, maudytis su mažyliu gali būti pavojinga. Geriausia, kad, pavyzdžiui, mama pirmoji įliptų į vonią, o tėtis paduotų jai kūdikį, analogiškai ir išlipant: pirmiausia paimamas ir į rankšluostį įsupamas kūdikis, tuomet iš vonios išlipa mama. Taip pat vonioje nestovėkite, iš jos nelipkite su kūdikiu ant rankų, nes galite paslysti. Jei namuose tuo metu nėra suaugusiųjų, maudykite kūdikį atskirai.

Gera mintis – viską, ko gali prireikti maudynių metu ir iškart po jų, pasidėti šalia, kad nereikėtų bėgioti. Jums prireiks muilo, šampūno, vonios žaislų, rankšluosčių, kūno losjono, sauskelnių ir drabužių.

Svarbu

Kol kūdikis yra vonioje, jokiu būdu negalima jo paleisti iš rankų.

Galiausiai, prieš tepdamos losjoną, segdamos sauskelnes, kūdikį gerai nusausinkite, kad visose raukšlėse neliktų vandens, ir įsupkite į rankšluostį, kad mažylis išlaikytų kūno šilumą.

Pasirinkite tinkamas priemones

Naudokite tik testuotus, kūdikiams skirtus produktus. Mažylio oda labai gerai absorbuoja kosmetikos priemones, todėl jos turi būti aukščiausios kokybės ir jiems pritaikytos. Taigi, nors gali kilti pagunda šliūkštelėti kvapnių vonios putų iš mamos kosmetinės, jas geriau naudoti, kai maudysitės viena, be mažylio. 

Šampūno ir muilo reikėtų naudoti vos po lašelį, nes kūdikio apsauginis odos barjeras dar tik formuojasi, tad jie tampa jautresni dirgikliams, oda greičiau išsausėja. Taigi, po vonios procedūrų kūdikio odelę reikėtų ištepti drėkinamąja priemone. Švelnus drėkinamasis kremas padės išvengti ir odos sudirgimų.

Į vonią – ne per greitai: laikykitės rekomendacijų

Pirmąsias gyvenimo dienas, o gal net ir savaitę, kol virkštelė dar nenukritusi, naujagimio maudyti nereikėtų: užteks vaikelį nušluostyti drėgna minkšta kempine ar švelnia audinio skiaute.

Taigi, kad ir kaip norėtųsi, kad naujagimis kuo greičiau būtų švarus ir pradėtų pažintį su vandens malonumais, verčiau šiek tiek luktelėkite.

Plačiau skaitykite:

O kartu su kūdikiu vienam iš tėvų maudytis patariama tada, kai mažylis jau tvirčiau laiko galvytę.

Kaip dažnai reikėtų maudyti kūdikį?

Anksčiau plačiai buvo pateikiama rekomendacija kūdikį maudyti kasdien, tačiau šiandien medikų bendruomenė ragina kaip tik maudynes retinti, nes vanduo sausina odą.

Naujagimius užteks maudyti vos kartą ar du per savaitę, o mažyliui augant maudynes galima tankinti. Žinoma, viską vertinkite pagal situaciją: kūdikiai, kaip ir suaugusieji, vasarą gausiau prakaituoja, tad ir maudynių kiekį šiuo metų laiku galima padidinti.

Susiję straipsniai

Sugniaužti kūdikio kumščiai: ar reikėtų sunerimti?

Naujagimiai atlieka iš pažiūros spazminius judesius ir dažnai įsitempia, gniaužia kumštukus. Ar tėvams reikėtų dėl to sunerimti?

Vaiką sugėlė vabzdžiai: ką daryti?

Vabzdžių įgėlimai gali kelti pavojų alergiškiems vaikams: tokiu atveju gali pasireikšti sunkių simptomų, tad prireikia skubaus gydymo.

Kūdikių raidos šuoliai (pasiekimų savaitės)

Kūdikiams pasireiškia gebėjimų raidos šuoliai, kurie dar vadinami pasiekimų savaitėmis.