Kūdikis atsisako žįsti, arba krūties streikas: ką daryti? (9)

Mama žindo kūdikį Lumen Photos | Shutterstock.com

Net ir sėkmingai žindant pasitaiko įvairių krizių. Viena iš jų – kūdikis laikinai gali atsisakyti krūties. Tai vadinamasis krūties streikas arba žindymo streikas. Norint ir toliau sėkmingai maitinti kūdikį, reikia nemažai kantrybės bei žinių. Gera žinia – ta, kad krūties streikas yra laikinas, todėl nereikia supanikuoti ir, pavyzdžiui, pradėti kūdikį maitinti pieno mišiniu iš buteliuko.

Krūties streikas: kas tai?

Krūties streikas dažniausiai pasireiškia tarp 3-iojo ir 8-ojo gyvenimo mėnesio (žinoma, žįsti kartais atsisako ir naujagimiai bei greitai pirmojo gimtadienio sulauksiantys kūdikiai). Iki tol reguliariai ir ramiai žindę kūdikiai staiga, dažniausiai be jokios priežasties, atsisako imti vieną ar ir abi krūtis.

Kartais mamos šį ankstyvą „nusijunkymą“ priima natūraliai ir nededa pastangų kūdikį sugrąžinti prie krūties. Tačiau tikimybė, kad jaunesnis nei 12 mėn. kūdikis pats atsisako motinos pieno – minimali. Beje, tuo metu kūdikiai tampa neramūs, liūdni.

Krūties streikas įprastai trunka nuo 2 iki 4 dienų, todėl mamoms rekomenduojama apsišarvuoti kantrybe ir pasistengti, kad pieno kiekis nesumažėtų. Tikėtina, kad po kelių dienų lyg niekur nieko kūdikis ir vėl pradės žįsti.

Krūties streiko priežastys

Krūties atsisakymo priežastys pirmomis naujagimio gyvenimo dienomis ir savaitėmis:

 • medikamentai, naudoti gimdymo metu;
 • gimdymo traumos;
 • naujagimio silpnumas;
 • naujagimio burnos ertmės traumos dėl šiurkštaus valymo iškart po gimimo;
 • kitos traumos ir dėl jų atsiradęs skausmas;
 • per dideli / maži speneliai, spenelio / krūties ir naujagimio burnos dydžio neatitikimas;
 • nesėkmingi naujagimio bandymai ištraukti priešpienį ir kt.

Krūties atsisakymo priežastys bet kuriuo kūdikystės laikotarpiu:

Kaip elgtis, jei kūdikis nenori žįsti?

 • Ieškoti galimų atsisakymo priežasčių ir bandyti jas pašalinti.
 • Mamai laikinai, kol kūdikis vėl norės žįsti, palaikyti pieno gamybą, pavyzdžiui, ištraukti pieną rankomis ar pientraukiu.
 • Maitinti kūdikį motinos pienu kitais būdais, pavyzdžiui, su švirkštu, šaukšteliu, taurele ar iš mažo puodelio, kraštutiniu atveju – iš buteliuko su specialiu žinduku, draugišku natūraliai maitinamiems kūdikiams.
 • Dažniau kūdikį glausti prie odos (vadinamasis oda prie odos kontaktas, ypač svarbus žindymo pradžioje).
 • Bandyti žindyti mieguistą kūdikį.
 • Išbandyti įvairias žindymo padėtis.
 • Žindyti ne įprastoje vietoje, o, pavyzdžiui, sėdinti ant kamuolio, krėsle, vaikštant ir pan.
 • Skirti vaikučiui daugiau dėmesio: dažniau panešioti, pažaisti, paglostyti ir kt.
 • Sukurti jaukią, raminančią aplinką, pavyzdžiui, pritemdyti šviesą kambaryje, išjungti garsiai veikiantį televizorių, muziką, išbandyti baltąjį triukšmą.

Prisiminkite

Krūties streikas – laikinas, netrukus kūdikis ir vėl sėkmingai žįs.

Susiję straipsniai

Skausmas žindymo metu: priežastys ir sprendimo būdai

Ūmus, stiprus skausmas, skausmas viso žindymo metu ar po jo nėra normalu, tad reikėtų ieškoti priežasčių ir problemų sprendimo būdų.

Krūtų implantai ir žindymas: ką svarbu žinoti mamoms?

Moterys, turinčios krūtų implantus, rečiau žindo savo kūdikius. Tačiau reikėtų žinoti, kad įprastai implantai žindyti netrukdo ir pabandyti verta.

Rūkymas ir žindymas

Rūkymas nėštumo metu yra didžiulis tabu, tačiau ką apie šį žalingą įprotį svarbu žinoti jau pagimdžiusioms ir savo kūdikius žindančioms mamoms?

Naujausi komentarai

 1. Amadra
  Amadra prieš 4 mėn.

  Gosa parašė:
  Sveikos, vaikui 10 savaičių, neima krūties, stumia liežuviu lauk, pilvas gurgia, verkia, net orą gaudo. Nebežinau ką daryti.

  Neima kruties tik dienos metu, kai budrus, ar ir prisnudes atsisako? Ir kaip su ciulptukais, ar duodate ir ar daznai? Pirmu atveju, jei prisnudes zindzia graziai, tuomet taip patarciau ir maitinti, dienos metu dazniau siulyti kruti. Jei ir nakti snausdamas atsisako valgyti, pasikonsultuokite su seimos gydytoja. Na, o antru atveju, jei duodate daznai ciulptuka, tas gali itakoti zindyma, nes kruties apziojimas ir ciulptuko ciulpimas skiriasi savo technika.

 2. User has not uploaded an avatar
  Gosa prieš 4 mėn.

  Neduodu jam čiulptuko, nes jo neimė nuo pirmų dienų, tai nebe siūliau. Ir diena ir naktį, reikia pavargti, kad pradėtų žysti, toks sutapimas, po skiepo taip pasidarė, nors kai paskiepijo dieną labai valgė. Bet čia gal tik sutapimas. Aš ji maitinu nutrauktų pienu iš buteliuko, gal tas turi įtakos? Nes, duodu iš buteliuko, kai būnam lauke, ar kur išvykę. O namuose aš jam labai dažnai siūlau tai vieną, tai kitą krūtį. Ištiesų aš patiriu didelį stresą, gal dėl to ir jis atsisako valgyt, gal mano valgomas maistas jam nepatinka, nežinau. Nakties metu jis dažnai muistosi, tai pasiūlau krūtį ima, vieną kart ima, kitą žaidžia kol paima, arba tenka iš buteliuko maitint.

 3. Amadra
  Amadra prieš 4 mėn.

  Gosa parašė:
  Neduodu jam čiulptuko, nes jo neimė nuo pirmų dienų, tai nebe siūliau. Ir diena ir naktį, reikia pavargti, kad pradėtų žysti, toks sutapimas, po skiepo taip pasidar…

  Vaje, viskas, ka papasakojot, gali itakoti zindymo kokybe🙈😀 bet pirmiausia, tai bandykite nurimti pati, nes kuo jus ramesne, tuo ramesnis ir vaikutis. Streso hormonai per piena tikrai persiduoda🙈Jei pavyksta, ramiai kuo dazniau siulykit kruti, neims karta, kita, is kazkelinto itaikysit. Jei kruties streikas, reikes kantrybes. O gali buti ir kad po skiepo kudikis prastai jauciasi, jeigu ji siandien ar vakar gavo. Salutinis poveikis, neramumas, irzlumas gali pasireiksti per kelias paras.
  Apsisarvokite kantrybe ir ziurekit, kas veikia, ar daznas kruties siulymas, ar supavimas, primigdymas. Ir ziurekit, kaip slapinasi. Jei sauskelniu prirenkate pakankamai, vaikutis pavalgo, tik reikes istverti si perioda. O jei ne, tuomet jau pasitarkit su daktare.
  Stiprybes!

 4. User has not uploaded an avatar
  Netipiška prieš 4 mėn.

  Gosa parašė:
  Sveikos, vaikui 10 savaičių, neima krūties, stumia liežuviu lauk, pilvas gurgia, verkia, net orą gaudo. Nebežinau ką daryti.

  Gal krūtys tuščios? Sakau iš patirties, kad būna taip. Aš savo mažylės vos badu nenumarinau, bandydama išimtinai žindyti. Ji butent dėl to ir neimdavo, kad nieko nebėgo. Pabandydavo ir spjaudavo. Nusitraukinėkite ir maitinkite buteliuku. Jei nieko nusitraukti nepavyksta, duokite mišinio.

 5. Amadra
  Amadra prieš 4 mėn.

  Netipiška parašė:
  Gal krūtys tuščios? Sakau iš patirties, kad būna taip. Aš savo mažylės vos badu nenumarinau, bandydama išimtinai žindyti. Ji butent dėl to ir neimdavo, kad nieko ne…

  Jeigu autore yra sveika ir sekmingai isimtinai maitino mp 10 savaiciu sveika kudiki, krutys siaip sau neistusteja. Krutys ir nera talpyklos, nes pienas gaminasi zindymo metu. O nusitraukti gali nepavykti net ir tai, kuriai zindant piena teka upem, kadangi pieno atleidimo refleksa reguliuoja ne pientraukio mechanika, o oksitocinas (hormonai). Pati pries operacija bandziau nusitraukineti piena, kad butu kuo maitinti, kuomet gersiu antibiotikus, tai max keli lasai isvarvedavo, nors vaikas augo kaip ant mieliu. Jeigu autore mini, kad patiria daug streso, tas tikrai gali tureti itakos laktacijai. Tokiu atveju kuo daugiau skin on skin kontakto, kuo daugiau ramybes ir kuo dazniau siulyti kruti. O jeigu pasimato signalai, kad kudikis eme reciau slapintis, tuomet butina pasitarti su gydytoju ir spresti, kaip testi maitinima.