Kūdikis atsisako žįsti, arba krūties streikas: ką daryti? (24)

Mama žindo kūdikį Lumen Photos | Shutterstock.com

Net ir sėkmingai žindant pasitaiko įvairių krizių. Viena iš jų – kūdikis laikinai gali atsisakyti krūties. Tai vadinamasis krūties streikas arba žindymo streikas. Norint ir toliau sėkmingai maitinti kūdikį, reikia nemažai kantrybės bei žinių. Gera žinia – ta, kad krūties streikas yra laikinas, todėl nereikia supanikuoti ir, pavyzdžiui, pradėti kūdikį maitinti pieno mišiniu iš buteliuko.

Krūties streikas: kas tai?

Krūties streikas dažniausiai pasireiškia tarp 3-iojo ir 8-ojo gyvenimo mėnesio (žinoma, žįsti kartais atsisako ir naujagimiai bei greitai pirmojo gimtadienio sulauksiantys kūdikiai). Iki tol reguliariai ir ramiai žindę kūdikiai staiga, dažniausiai be jokios priežasties, atsisako imti vieną ar ir abi krūtis.

Kartais mamos šį ankstyvą „nusijunkymą“ priima natūraliai ir nededa pastangų kūdikį sugrąžinti prie krūties. Tačiau tikimybė, kad jaunesnis nei 12 mėn. kūdikis pats atsisako motinos pieno – minimali. Beje, tuo metu kūdikiai tampa neramūs, liūdni.

Krūties streikas įprastai trunka nuo 2 iki 4 dienų, todėl mamoms rekomenduojama apsišarvuoti kantrybe ir pasistengti, kad pieno kiekis nesumažėtų. Tikėtina, kad po kelių dienų lyg niekur nieko kūdikis ir vėl pradės žįsti.

Krūties streiko priežastys

Krūties atsisakymo priežastys pirmomis naujagimio gyvenimo dienomis ir savaitėmis:

 • medikamentai, naudoti gimdymo metu;
 • gimdymo traumos;
 • naujagimio silpnumas;
 • naujagimio burnos ertmės traumos dėl šiurkštaus valymo iškart po gimimo;
 • kitos traumos ir dėl jų atsiradęs skausmas;
 • per dideli / maži speneliai, spenelio / krūties ir naujagimio burnos dydžio neatitikimas;
 • nesėkmingi naujagimio bandymai ištraukti priešpienį ir kt.

Krūties atsisakymo priežastys bet kuriuo kūdikystės laikotarpiu:

Kaip elgtis, jei kūdikis nenori žįsti?

 • Ieškoti galimų atsisakymo priežasčių ir bandyti jas pašalinti.
 • Mamai laikinai, kol kūdikis vėl norės žįsti, palaikyti pieno gamybą, pavyzdžiui, ištraukti pieną rankomis ar pientraukiu.
 • Maitinti kūdikį motinos pienu kitais būdais, pavyzdžiui, su švirkštu, šaukšteliu, taurele ar iš mažo puodelio, kraštutiniu atveju – iš buteliuko su specialiu žinduku, draugišku natūraliai maitinamiems kūdikiams.
 • Dažniau kūdikį glausti prie odos (vadinamasis oda prie odos kontaktas, ypač svarbus žindymo pradžioje).
 • Bandyti žindyti mieguistą kūdikį.
 • Išbandyti įvairias žindymo padėtis.
 • Žindyti ne įprastoje vietoje, o, pavyzdžiui, sėdinti ant kamuolio, krėsle, vaikštant ir pan.
 • Skirti vaikučiui daugiau dėmesio: dažniau panešioti, pažaisti, paglostyti ir kt.
 • Sukurti jaukią, raminančią aplinką, pavyzdžiui, pritemdyti šviesą kambaryje, išjungti garsiai veikiantį televizorių, muziką, išbandyti baltąjį triukšmą.

Prisiminkite

Krūties streikas – laikinas, netrukus kūdikis ir vėl sėkmingai žįs.

Susiję straipsniai

Motinos pieno sudėtis: kaip ji kinta kūdikiui augant?

Ne visos mamos žino, kad laikui bėgant motinos pieno sudėtis kinta. Šios žinios gali padėti geriau atliepti kūdikio poreikius.

Skausmas žindymo metu: priežastys ir sprendimo būdai

Ūmus, stiprus skausmas, skausmas viso žindymo metu ar po jo nėra normalu, tad reikėtų ieškoti priežasčių ir problemų sprendimo būdų.

Mišrus kūdikio maitinimas

Dėl pačių įvairiausių aplinkybių žindomus kūdikius kartais tenka primaitinti, jiems duodant ištraukto motinos pieno arba pieno mišinio.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  dzesika21 prieš 1 mėn.

  Diskusija perkelta iš kitos temos

  Sveikos mamytės😇 Mums 2men ir 2sav. Paskutines 2 savaites pas mus visiskas kosmaras. Mergyte atsisako zisti kruti, pradeda isteriskai verkti vos ne tik pamacius, nuraminam ir uzmigdom tik vezime. Po miegelio kruti paima be problemu🤷🏼‍♀️ Paminesiu, jog viskas prasidejo butent ta diena, kai buvo paskiepinta 2men skiepukais ( tame tarpe ir roto). Turejom ir dieglius, pirmomis dienomis situ isteriju galvojom, jog ir vel kankina diegliukai, bet jau beveik isitikinau, kad cia kazkoks kitas mistiskas reiskinys😄🤷🏼‍♀️ Ar gali but kruties streikas, kuris tesiasi jau dvi savaites?🤦🏼‍♀️ Butent iki skiepo buvo megeja visada but prie kruties ir uzkandziaut😄 Todel toks atsisakymas labai gasdina🥹 Pienelio tikrai yra pakankamai. Padekit, kaip neisprotet dienomis su isterijom, pradedu bijot kiekvienos dienos🥲🥲 P.S. priemime buvom, i seimos gyd. kreipemes taip pat, minejau jog viskas prasidejo butent po skiepo, bet patikino kad viskas normalu🥲🤷🏼‍♀️Ciulpia pirstukus, grauzia kumsti, tada nurimsta🤷🏼‍♀️ Dantenos nepatine🤷🏼‍♀️ Jau apsvarstem atrodo visus imanomus variantus 🥲 Gal kazkuri buvo susidurusi su panasia situacija? Lauksiu Jusu patirciu 🥹❤️ Niekaip nesuprantu ka mergyte bando pasakyt savo rekimu🥺

 2. rožine
  rožine prieš 1 mėn.

  Diskusija perkelta iš kitos temos

  dzesika21 parašė:
  Sveikos mamytės😇 Mums 2men ir 2sav. Paskutines 2 savaites pas mus visiskas kosmaras. Mergyte atsisako zisti kruti, pradeda isteriskai verkti, nuraminam ir uzmigdom …

  krūties streikas čia, skiepai ne prie ko tiesiog sutapimas gavosi maitindavau dienos metu vos primigusį vaiką, po kelių savaičių viskas baigėsi

 3. User has not uploaded an avatar
  Hellobaby prieš 1 mėn.

  Diskusija perkelta iš kitos temos

  dzesika21 parašė:
  Sveikos mamytės😇 Mums 2men ir 2sav. Paskutines 2 savaites pas mus visiskas kosmaras. Mergyte atsisako zisti kruti, pradeda isteriskai verkti, nuraminam ir uzmigdom …

  Mums prieš kokias 3sav. taip buvo. Pykdavo, muistydavosi,verkdavo isteriskai kai maitindavau, nesuprasdavau kas blogai. Tuomet pabandžiau pakeisti žindymo poza ir padejo. Matyt jai labai begdavo pienelis i burną ir ji nespedavo jo valgyti ir pykdavo, tai dabar maitinu kad ji vos ne atsigulus ant krutines butu. Gal ir jūs bandykit pakeisti poza,gal suveiks;)

 4. User has not uploaded an avatar
  dzesika21 prieš 1 mėn.

  Diskusija perkelta iš kitos temos

  rožine parašė:
  krūties streikas čia, skiepai ne prie ko tiesiog sutapimas gavosi maitindavau dienos metu vos primigusį vaiką, po kelių savaičių viskas baigėsi

  O praejo palaipsniui ar staiga baigesi, lyg niekur nieko?🥲 Nesuvokiama, kaip taip staigiai vaikucio poreikiai gali persisukt i priesinga puse🥹

 5. rožine
  rožine prieš 1 mėn.

  Diskusija perkelta iš kitos temos

  dzesika21 parašė:
  O praejo palaipsniui ar staiga baigesi, lyg niekur nieko?🥲 Nesuvokiama, kaip taip staigiai vaikucio poreikiai gali persisukt i priesinga puse🥹

  staiga kaip atėjo taip praėjo aš ir buvau palikusi vaikutį 3val grįžau ir staiga nebeima (.) nors alkanas klykė, nesupratau, kas nutiko, galvojau gal pajautė, kad palikau, bet tesėsi ilgokai 2-3sav kiek pamenu, irgi buvo laiko jam 2-3mėn kažkas tokio poto tiesiog praėjo savaime iš niekur nieko