Priešpienis nėštumo metu ir pagimdžius (356)

Priešpienis yra naujagimio maistas labai svarbus pirmosiomis dienomis. Jis dažniausiai pasirodo dar prieš gimdymą, nėštumo pabaigoje, tačiau gali atsirasti jau apie 5-6 nėštumo mėnesį arba dar anksčiau.
Kas yra priešpienis?
Priešpienis yra gelsva tiršta krūtų gaminama substancija, kuria maitinsite naujagimį kelias pirmas dienas po gimdymo iki atsiras tikrasis pienas (tikrojo pieno sudėtis nusistovi maždaug 10 parą po gimdymo).
Priešpienis yra itin koncentruotas, jame yra daugiau baltymų nei „tikrame“ piene, įskaitant ir imunitetui itin svarbių imunoglobulinų (antikūnų), taip pat gausu vitaminų, mineralų, fermentų, hormonų.
Kodėl priešpienis yra tinkamiausias naujagimio maistas?
Priešpienis yra labai lengvai virškinamas ir ne tik pamaitina naujagimį, užtikrina jo augimą ir vystymąsi, bet ir siprina naujagimio imunitetą.
Be kita ko, priešpienis padengia naujagimio žarnyną apsauginiu sluoksniu ir taip apsaugo jį nuo infekcijų, skatina bręsti žarnyną ir padeda iš jo pasišalinti mekonijui (pirmajam kūdikio kakučiui).
Gelsvoką atspalvį priešpieniui suteikia beta karotenas – jo priešpienyje net 10 kartų daugiau nei vėliau pradėjusiame gamintis piene. Beta karotenas yra labai svarbus odos, gleivinių sveikatai, regai ir imuninės sistemos stiprinimui.
Trumpai kalbant, tai yra tobulas maistas naujagimiui.
Kada atsiranda priešpienis?
Paprastai priešpienis pasirodo į trečio nėštumo trimestro pabaigą, tačiau gali pasirodyti jau apie 5-6 nėštumo mėnesį arba dar anksčiau. Pirmasis priešpienis yra tirštas, geltonas, o vėliau jis šiek tiek paskystėja, tampa blyškesnis ir skaidresnis.
Priešpienio pasirodymas yra ženklas, kad kūno pasiruošimas žindymui vyksta sklandžiai.
Kita vertus, jei priešpienio nepastebite, priežasčių nerimauti nėra, nes tai irgi yra normalu – tiesiog jūsų kūnas maitinimui ruošiasi savaip. Jei priešpienis pasirodo vėlai ir negausiai, tai dar nereiškia, kad pieno gamyba strigs.
Jei priešpienio neatsirado iki gimdymo, jis turėtų atsirasti tuoj po jo, tik nesitikėkite pieno upių – piešpienio pradžioje gaminasi labai nedaug, iki 5 ml kiekvieno maitinimo metu.
Ką daryti atsiradus priešpieniui?
Priešpienio atsiradimas yra normali, hormonų koncentracjos pokyčių nulemta nėštumo dalis.
Nėra būdų prislopinti ar sustabdyti priešpienio gamybą, tačiau ją sustiprinti gali krūtinės stimuliavimas, susijaudinimas sekso metu.
Viskas, ką galite padaryti, yra įsigyti liemenėlių įklotus (jų yra pirkti visose didesnėse vaistinėse).
Šių įklotų būna įvairių – vienkartinių ir skalbiamų daugkartinių. Įdėti į liemenėlę, jie yra visiškai nepastebimi ir patikimai sugeria krūtų išskyras.
SVARBU! Nėštumo metu pasirodžius priešpieniui gali kilti mintis jį nusitraukti, spaudžiant rankomis ar naudojant pientraukį, tačiau to daryti negalima. Tokia intensyvi krūtų ir jų spenelių stimuliacija gali paskatinti hormono oksitocino, verčiančio susitraukinėti gimdą, išsiskyrimą. Ritmingi gimdos susitraukimai gali iššaukti priešlaikinį gimdymą.
Ft imeskite