Išskyros iš spenelių (priešpienis) nėštumo metu (304)

Išskyros iš spenelių (priešpienis) nėštumo metu Priešpienis nėštumo metu. iStoc.com/Zhenikeyev

Iš tavo spenelių pradėjęs sunktis skystis rodo, kad krūtys ruošiasi kūdikio maitinimui. Tai, ką tu matai, yra priešpienis (krekenos), gelsva riebi substancija, kuria maitinsi savo naujagimį kelias dienas po gimdymo, kol atsiras tikrasis pienas. Paprastai krūtys priešpienį pradeda gaminti likus keliems mėnesiams iki gimdymo, ir tai derėtų laikyti ženklu, kad pasiruošimas maitinimui vyksta sklandžiai. Kita vertus, jei išskyrų nepastebi, priežasčių nerimauti nėra, nes tai irgi yra normalu, – tiesiog tavo kūnas maitinimui ruošiasi savaip. O kol kas gali pasinaudoti šiais pasitarimais:

 • Drabužius nuo priešpienio (krekenų) dėmių gali apsaugoti naudodama liemenėlių įklotus žindyvėms. Jų yra pirkti visose didesnėse vaistinėse. Šių įklotų būna įvairių – vienkartinių ir skalbiamų daugkartinių. Įdėti į liemenėlę, jie yra visiškai nepastebimi ir patikimai sugeria krūtų išskyras.
 • Jei tavo liemenėlė labai prigludusi, o tu žadi maitinti krūtimi, vertėtų pagalvoti apie žindyvės liemenėlę. Šiaip ar taip, po kelių savaičių tau tokios prireiks, o jos paprastai būna pagamintos iš storesnio audinio, taigi ir be įdėkliuko sugeria vieną kitą ištryškusį priešpienio lašelį. Tad kodėl jos neįsigijus jau dabar? Pirkdama žindyvės liemenėlę, rinkis bent vienu kaušelio dydžiu didesnę, nei reikėtų dabar: pradėjus gamintis pienui, krūtys padidės.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Alinka92 prieš 3 mėn.

  Boružėlytė parašė:
  Kankinatės tiesiog dėl to, kad laša priešpienis, ar dar kažkas yra nemalonaus?

  Na taip, per nakti butinai atsibindu persirengti nes bunu slapia. niekaip negaliu priprasti

 2. irasirt
  irasirt prieš 3 mėn.

  Alinka92 parašė:
  Na taip, per nakti butinai atsibindu persirengti nes bunu slapia. niekaip negaliu priprasti

  Kai susilauksit vaikelio tai ir diena taip bus... as net miegodavau su liemenele, kad iklotelius isidejus buciau, bet vis tiek perslapdavo visa lova diena vaiksciodavau ir lasedavo, nespejau rubu keisti. Bet paskui viskas susinormalizuoja ir jau taip nebebuna

 3. User has not uploaded an avatar
  Alinka92 prieš 3 mėn.

  irasirt parašė:
  Kai susilauksit vaikelio tai ir diena taip bus... as net miegodavau su liemenele, kad iklotelius isidejus buciau, bet vis tiek perslapdavo visa lova diena vaiksc…

  Labai tikiuosi, kad pieno turesiu aciu

 4. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 3 mėn.

  Alinka92 parašė:
  Na taip, per nakti butinai atsibindu persirengti nes bunu slapia. niekaip negaliu priprasti

  Galit iškart nusipirkti trikotažinę liemenėlę maitinančioms ir miegoti su ja, įsidėjusi įklotėlius (vienkartinius ar medžiaginius plaunamus). Arba su aptempta maikute, kad prispaustų tuos įklotėlius.

 5. User has not uploaded an avatar
  Alinka92 prieš 3 mėn.

  Boružėlytė parašė:
  Galit iškart nusipirkti trikotažinę liemenėlę maitinančioms ir miegoti su ja, įsidėjusi įklotėlius (vienkartinius ar medžiaginius plaunamus). Arba su aptempta maiku…

  lemenuka reikes isigyti, aciu uz patarimus