Priešpienis nėštumo metu ir pagimdžius (306)

Išskyros iš spenelių (priešpienis) nėštumo metu Priešpienis nėštumo metu. iStoc.com/Zhenikeyev

Kas yra priešpienis?

Priešpienis yra gelsva tiršta krūtų gaminama substancija, kuria maitinsite naujagimį kelias pirmas dienas po gimdymo iki atsiras tikrasis pienas.

Priešpienis yra itin koncentruotas, jame yra daugiau baltymų nei „tikrame“ piene, įskaitant ir imunitetui itin svarbių imunoglobulinų (antikūnų), taip pat gausu vitaminų, mineralų, fermentų, hormonų.

Kodėl priešpienis yra tinkamiausias naujagimio maistas?

Priešpienis yra labai lengvai virškinamas ir ne tik pamaitina naujagimį, užtikrina jo augimą ir vystymąsi, bet ir siprina naujagimio imunitetą.

Be kita ko, priešpienis padengia naujagimio žarnyną apsauginiu sluoksniu ir taip apsaugo jį nuo infekcijų, skatina bręsti žarnyną ir padeda iš jo pasišalinti mekonijui (pirmajam kūdikio kakučiui).

Gelsvoką atspalvį priešpieniui suteikia beta karotenas – jo priešpienyje net 10 kartų daugiau nei vėliau pradėjusiame gamintis piene. Beta karotenas yra labai svarbus odos, gleivinių sveikatai, regai ir imuninės sistemos stiprinimui.

Trumpai kalbant, tai yra tobulas maistas naujagimiui.

Kada atsiranda priešpienis?

Paprastai priešpienis pasirodo į trečio nėštumo trimestro pabaigą, tačiau gali pasirodyti jau apie 5-6 nėštumo mėnesį. Tai ženklas, kad kūno pasiruošimas žindymui vyksta sklandžiai.

Kita vertus, jei priešpienio nepastebite, priežasčių nerimauti nėra, nes tai irgi yra normalu – tiesiog jūsų kūnas maitinimui ruošiasi savaip. Jei priešpienis pasirodo vėlai ir negausiai, tai dar nereiškia, kad pieno gamyba strigs.

Jei priešpienio neatsirado iki gimdymo, jis turėtų atsirasti tuoj po jo, tik nesitikėkite pieno upių – piešpienio pradžioje gaminasi labai nedaug, iki 5 ml kiekvieno maitinimo metu.

Ką daryti atsiradus priešpieniui?

Apie priešpienį negirdėjusias ir dėl visko linkusias nerimauti nėštukes priešpienis gali išgąsdinti, tačiau pagrindo nerimauti nėra. 

Kadangi priešpienis atsiranda veikiamas hormonų, būdų sustabdyti jo gamybą nėra (tiesa, krūtinės stimuliavimas, susijaudinimas sekso metu, priešpienio gamybą gali dar labiau sustiprinti).

Tad viskas, ką galite padaryti, yra įsigyti liemenėlių įklotus (jų yra pirkti visose didesnėse vaistinėse).

Šių įklotų būna įvairių – vienkartinių ir skalbiamų daugkartinių. Įdėti į liemenėlę, jie yra visiškai nepastebimi ir patikimai sugeria krūtų išskyras. 

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Alinka92 prieš 1 m.

  irasirt parašė:
  Kai susilauksit vaikelio tai ir diena taip bus... as net miegodavau su liemenele, kad iklotelius isidejus buciau, bet vis tiek perslapdavo visa lova diena vaiksc…

  Labai tikiuosi, kad pieno turesiu aciu

 2. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 1 m.

  Alinka92 parašė:
  Na taip, per nakti butinai atsibindu persirengti nes bunu slapia. niekaip negaliu priprasti

  Galit iškart nusipirkti trikotažinę liemenėlę maitinančioms ir miegoti su ja, įsidėjusi įklotėlius (vienkartinius ar medžiaginius plaunamus). Arba su aptempta maikute, kad prispaustų tuos įklotėlius.

 3. User has not uploaded an avatar
  Alinka92 prieš 1 m.

  Boružėlytė parašė:
  Galit iškart nusipirkti trikotažinę liemenėlę maitinančioms ir miegoti su ja, įsidėjusi įklotėlius (vienkartinius ar medžiaginius plaunamus). Arba su aptempta maiku…

  lemenuka reikes isigyti, aciu uz patarimus

 4. User has not uploaded an avatar
  alyskakrlk prieš 1 m.

  Sveiki, norejau paklausti ar yra pagrindo nerimauti, nes as laukiuosi jau 27 savaite ir man is vieno spenelio bega skystis jis pridziuna prie lemeneles ir pacio spenelio, sian truputi kraujo pamaciau ant lemeneles, gal prilipo ir nusiplese taip. Labai pergyvenu kas tai galetu buti ?

 5. JulijaStokienė
  JulijaStokienė prieš 1 m.

  alyskakrlk parašė:
  Sveiki, norejau paklausti ar yra pagrindo nerimauti, nes as laukiuosi jau 27 savaite ir man is vieno spenelio bega skystis jis pridziuna prie lemeneles ir pacio spe…

  Bėga priešpienis manau..tokiu laiku normalu...jei nerimaujate pasikonsultuokit su savo ginekologu