Priešpienis nėštumo metu ir pagimdžius (313)

Išskyros iš spenelių (priešpienis) nėštumo metu Priešpienis nėštumo metu. iStoc.com/Zhenikeyev

Kas yra priešpienis?

Priešpienis yra gelsva tiršta krūtų gaminama substancija, kuria maitinsite naujagimį kelias pirmas dienas po gimdymo iki atsiras tikrasis pienas.

Priešpienis yra itin koncentruotas, jame yra daugiau baltymų nei „tikrame“ piene, įskaitant ir imunitetui itin svarbių imunoglobulinų (antikūnų), taip pat gausu vitaminų, mineralų, fermentų, hormonų.

Kodėl priešpienis yra tinkamiausias naujagimio maistas?

Priešpienis yra labai lengvai virškinamas ir ne tik pamaitina naujagimį, užtikrina jo augimą ir vystymąsi, bet ir siprina naujagimio imunitetą.

Be kita ko, priešpienis padengia naujagimio žarnyną apsauginiu sluoksniu ir taip apsaugo jį nuo infekcijų, skatina bręsti žarnyną ir padeda iš jo pasišalinti mekonijui (pirmajam kūdikio kakučiui).

Gelsvoką atspalvį priešpieniui suteikia beta karotenas – jo priešpienyje net 10 kartų daugiau nei vėliau pradėjusiame gamintis piene. Beta karotenas yra labai svarbus odos, gleivinių sveikatai, regai ir imuninės sistemos stiprinimui.

Trumpai kalbant, tai yra tobulas maistas naujagimiui.

Kada atsiranda priešpienis?

Paprastai priešpienis pasirodo į trečio nėštumo trimestro pabaigą, tačiau gali pasirodyti jau apie 5-6 nėštumo mėnesį. Tai ženklas, kad kūno pasiruošimas žindymui vyksta sklandžiai.

Kita vertus, jei priešpienio nepastebite, priežasčių nerimauti nėra, nes tai irgi yra normalu – tiesiog jūsų kūnas maitinimui ruošiasi savaip. Jei priešpienis pasirodo vėlai ir negausiai, tai dar nereiškia, kad pieno gamyba strigs.

Jei priešpienio neatsirado iki gimdymo, jis turėtų atsirasti tuoj po jo, tik nesitikėkite pieno upių – piešpienio pradžioje gaminasi labai nedaug, iki 5 ml kiekvieno maitinimo metu.

Ką daryti atsiradus priešpieniui?

Apie priešpienį negirdėjusias ir dėl visko linkusias nerimauti nėštukes priešpienis gali išgąsdinti, tačiau pagrindo nerimauti nėra. 

Kadangi priešpienis atsiranda veikiamas hormonų, būdų sustabdyti jo gamybą nėra (tiesa, krūtinės stimuliavimas, susijaudinimas sekso metu, priešpienio gamybą gali dar labiau sustiprinti).

Tad viskas, ką galite padaryti, yra įsigyti liemenėlių įklotus (jų yra pirkti visose didesnėse vaistinėse).

Šių įklotų būna įvairių – vienkartinių ir skalbiamų daugkartinių. Įdėti į liemenėlę, jie yra visiškai nepastebimi ir patikimai sugeria krūtų išskyras. 

Naujausi komentarai

 1. _Sigita_
  _Sigita_ prieš 2 mėn.

  man jau dabar, nuo 19 savaičių ir šiek tiek pasirodė, galvoju ir ar ne per anksti

 2. DontBeSoShy
  DontBeSoShy prieš 2 mėn.

  manau tikrai ne per anksti, man bespalvis bego jau gana anksti

 3. User has not uploaded an avatar
  Baby girl 1 prieš 2 mėn.

  Mums jau 25 savaites ir jokio priespienio nera. 🤷‍♀️ Tikiuosi tai normalu.

 4. Agrastėlis
  Agrastėlis prieš 2 mėn.

  Baby girl 1 parašė:
  Mums jau 25 savaites ir jokio priespienio nera. 🤷‍♀️ Tikiuosi tai normalu.

  Normalu. Yra visiškai normalu, jog priešpienis pasirodo nėštumo pradžioje, viduryje, gale ar tik pagimdžius. Kiekviena moteris skirtinga ir kiekvienas nėštumas skirtingas. Tikrai nereikia sukti galvos dėl priešpienio pasirodymo ar nepasirodymo.

 5. Pupsina prieš 1 mėn.

  Man priešpienis atsirado nuo kokios 15 savaitės, gal net anksčiau. Ar normalu kad iš vienos krūties bėga gausiai o iš kitos vos vos? Beto labai niežti krūtis ir spenelius, ar verta susirūpinti?
Skelbimai

9,00 €
430,00 €
370,00 €
38 | 10 | S