Išskyros iš spenelių (priešpienis) nėštumo metu (280)

Iš tavo spenelių pradėjęs sunktis skystis rodo, kad krūtys ruošiasi kūdikio maitinimui. Tai, ką tu matai, yra priešpienis (krekenos), gelsva riebi substancija, kuria maitinsi savo naujagimį kelias dienas po gimdymo, kol atsiras tikrasis pienas. Paprastai krūtys priešpienį pradeda gaminti likus keliems mėnesiams iki gimdymo, ir tai derėtų laikyti ženklu, kad pasiruošimas maitinimui vyksta sklandžiai. Kita vertus, jei išskyrų nepastebi, priežasčių nerimauti nėra, nes tai irgi yra normalu, – tiesiog tavo kūnas maitinimui ruošiasi savaip. O kol kas gali pasinaudoti šiais pasitarimais:

 • Drabužius nuo priešpienio (krekenų) dėmių gali apsaugoti naudodama liemenėlių įklotus žindyvėms. Jų yra pirkti visose didesnėse vaistinėse. Šių įklotų būna įvairių – vienkartinių ir skalbiamų daugkartinių. Įdėti į liemenėlę, jie yra visiškai nepastebimi ir patikimai sugeria krūtų išskyras.
 • Jei tavo liemenėlė labai prigludusi, o tu žadi maitinti krūtimi, vertėtų pagalvoti apie žindyvės liemenėlę. Šiaip ar taip, po kelių savaičių tau tokios prireiks, o jos paprastai būna pagamintos iš storesnio audinio, taigi ir be įdėkliuko sugeria vieną kitą ištryškusį priešpienio lašelį. Tad kodėl jos neįsigijus jau dabar? Pirkdama žindyvės liemenėlę, rinkis bent vienu kaušelio dydžiu didesnę, nei reikėtų dabar: pradėjus gamintis pienui, krūtys padidės.

Naujausi komentarai

 1. sandra mac
  sandra mac prieš 1 m.

  gintatute parašė:
  Labai tikiuosi, juk negali taip but, kad nebus dar turiu tokia problemele, as turiu atopini dermatita, nestumo pradzioj del didelio niezejimo nusikasiau viena sp…

  Oro vonias patarciau kuo dazniau daryt. Jos bus gerai ir jei vaikutis nugraus spenelius

 2. gintatute
  gintatute prieš 1 m.

  Aciu uz patarimus ;) bandysim oro vonias ir jei gausiu lanolino tepaliuka.

 3. User has not uploaded an avatar
  Shakjamunis prieš 9 mėn.

  Noriu paklausti,man gime berniukAs 7menesiu,stipriai per anksti ir zinoma maitinti as jo negaliu,bet man po gimdymo neatsiranda nei priespienis nei niekAs,nors stimuliuoju krutis kas 2h.ka daryti?!

 4. uogaite
  uogaite prieš 9 mėn.

  Shakjamunis parašė:
  Noriu paklausti,man gime berniukAs 7menesiu,stipriai per anksti ir zinoma maitinti as jo negaliu,bet man po gimdymo neatsiranda nei priespienis nei niekAs,nors stim…

  Ligonines darbuotojos turi jums parodyti kaip daryti, kaip stimuliuoti ir atsiras.

 5. Anemun
  Anemun prieš 9 mėn.

  Shakjamunis parašė:
  Noriu paklausti,man gime berniukAs 7menesiu,stipriai per anksti ir zinoma maitinti as jo negaliu,bet man po gimdymo neatsiranda nei priespienis nei niekAs,nors stim…

  Jus nueikit i tema Viskas apie zindyma.gal jum ten kanors patars .Kiek zinau reikia tokiu atveju stimuliuot dazniau nei 2 val .As asmeniskai su tokiu atveju nebuvau susidurus.