Patogiausios žindymo pozos (su paveiksliukais) (34)

Žindymo poza - žindymas glėbyje. N. Deriabina | Shutterstock.com

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant
forumo Viskas apie žindymą narėms.

Kad žindymas nebūtų tik pareiga, bet ir galimybė sustiprinti ryšį su kūdikiu bei bent trumpam atsipalaiduoti, būtina, kad žindymas būtų sklandus.

Viena iš to sąlygų - mamai bei kūdikiui patogi padėtis.

Geriausia žindymo padėtis

Tiesa ta, kad vienos teisingos ir geriausios žindymo pozos nėra, tad verta išbandyti bent kelias iš dažniausiai naudojamų ir daugeliui mamų patogių žindymo padėčių.

Be to, galite paieškoti jums ir kūdikiui tinkamų „klasikinių” pozų variacijų, išbandyti įvairias pagalvėles, vietas, kuriose patogiai įsitaisyti galite kartu su kūdikiu: fotelyje, ant lovos ar gal tiesiog lotoso pozoje ant grindų.

Svarbiausia, kad tiek jūs, tiek kūdikis, turėtumėte gerą, patogią atramą, kad krūtys būtų patogiame aukštyje, ne per aukštai (kad kūdikis galėtų ją tinkamai apžioti ir „nenugraužtų” spenelių) ir ne per žemai (kad krūtis nespaustų kūdikio veiduko, netrukdytų jam kvėpuoti, ypač jei krūtys yra didelės).

Žindymo poza „Glėbys”

Žindymo poza GLĖBYJEŽindymas laikant kūdikį glėbyje vadinamas lopšio, klasikine arba madonos padėtimi.

Nors tai bene dažniausiai klasikiniuose paveiksluose sutinkama poza, ji nėra rekomenduojama naujagimiams, nes šioje pozoje yra sudėtingiau prilaikyti ir tinkamai nukreipti kūdikio galvytę.

Atsisėskite, kūdikį pasiimkite į glėbį, paguldykite ant sulenktos rankos taip, kad vaikelio galvytė atsidurtų ties jūsų alkūnės linkiu, kūdikį delnu prilaikykite per nugarytę.

Laisva ranka paduokite kūdikiui krūtį. Po savo sulenkta ranka galite pasidėti pagalvę.

Šioje padėtyje žindyti vertėtų, kuomet kūdikis jau pradeda tvirčiau laikyti galvytę (nuo 3 mėn.), išmoksta teisingai apimti krūtį ir žįsti.

Žindymo poza „Atvirkščias glėbys”

Žindymo poza atvirkštinis glėbys Nuo žindymo glėbyje ši pozicija skiriasi tuo, kad kūdikio kaklas ir galvytė prilaikomi priešingos rankos delnu, o jo užpakaliukas atsiduria ties alkūnės linkiu.

Pavyzdžiui, žindant iš kairės krūties, kūdikis laikomas dešine ranka, dešinės rankos delnu prilaikant kūdikio sprandą.

Ši pozicija kiek panaši į žemiau aprašytą kūdikio padėtį „po pažastimi”, tačiau pastarojoje kūdikis žinda krūtį, esančią toje pačioje pusėje, kaip ir prilaikanti ranka.

Krūtis paduodama laisva ranka (pavyzdžio atveju - kaire).

Tai gana universali pozicija, tinkama naudoti nuo gimimo.

Žindymo poza „Po pažastimi”

Žindymo poza po pažastimi Patogiai atsisėskite, iš šono pasidėkite tvirtesnę pagalvę ir ant jos, po savo pažastimi guldykite vaikelį. Sulenkta ranka apglėbkite kūdikį, jo sprandą ir galvytę švelniai prilaikykite plaštaka. Laisva ranka paduokite kūdikiui krūtį.

Ši padėtis labai naudinga tik pradėjus žindyti, jeigu nesiseka kūdikiui tinkamai paduoti krūties, jeigu vaikelis labai mažas, silpnas ar nevalgus, taip pat, jeigu mamos speneliai plokšti ar įtraukti.

Šią padėtį galima naudoti ir vėliau, ypač, jeigu vaikelis jau didelis ir ilgai laikyti glėbyje jį darosi sunku.

Žindymo poza atsigulus ant šono

Žindymo poza atsigulus ant šono Atsigulkite ant šono, viena ranka pasiremkite, o kita ranka prilaikykite krūtį arba priglauskite kūdikį. Kūdikis prie jūsų šono turi būti prisiglaudęs pilvuku, jo nosytė turi būti ties speneliu.

Ši žindymo padėtis labai tinkama pirmosiomis dienomis po gimdymo, kuomet mamai skausminga ir nepatogu atsisėsti. Taip žindyti labai patogu naktį, snūduriuojant ir nenorint visiškai išsibudinti.

Atvirkštinė žindymo atsigulus ant šono poza

Atvirkštinė žindymo atsigulus ant šono poza Atsigulkite ant šono, viena ranka pasiremkite arba ją sulenkite ir pakiškite sau po galva.

Kūdikį guldykite iš šono, tačiau atvirkščiai, taip, kad jo kojytės būtų nukreiptos į kitą pusę nuo jūsų kūno. Laisva ranka paduokite kūdikiui krūtį.

Ši padėtis mažiau įprasta, tačiau labai tinkama norint paįvairinti žindymą. Jos dėka kūdikio smakriukas pasikreipia truputį kitaip, nei naudojant populiaresnes padėtis, tad geriau ištuštinamos tos krūtų vietos, kurios pasiekiamos rečiau.

Žindymo poza gulint ant nugaros

Žindymo poza gulint ant nugaros Atsigulkite atsirėmusi į pagalves arba atsisėskite pusiau gulomis, jeigu reikia po rankomis pasidėkite pagalves.

Vaikelį pasiguldykite sau ant pilvo (galite guldyti tiek tiesiau, tiek įstrižiau per visą savo kūną). Rankomis prilaikykite kūdikį, paduokite jam krūtį.

Ši poza patogi iškart po gimdymo, nes galima aiškiai matyti, kaip kūdikis apžioja krūtį, padėti jam tai padaryti teisingai. Ji taip pat praverčia, jeigu mama turi labai daug pieno ir reikia truputį sulėtinti jo tėkmę.

Pasiguldžius ant pilvo patogu maitinti ir ūgtelėjusį vaiką. Tiesa, tuomet jis jau pats suranda jam patogią pozą, užsirango tiesiai ant mamos ar atsigula labiau šone.

Žindymo poza kūdikiui sėdint ant kelių

Žindymo poza kūdikiui sėdint ant kelių Patogiai atsisėskite ant kėdės ar grindų. Kūdikį pasisodinkite ant kelių ar taip, kad jo kojytės apimtų vieną jūsų šlaunį. Prilaikykite kūdikio nugarą rankomis.

Ši žindymo padėtis tinkama tik jau sėdintiems kūdikiams. Ji ypač praverčia, jeigu vaikui sloga, užgulta nosytė arba kamuoja ausų uždegimas.

Vertikalioje padėtyje galima žindyti ir mažesnį kūdikį, tik jo kūnelį bei galvytę reikės prilaikyti rankomis. Šią padėtį galima išbandyti, jeigu žįsdamas mažylis prisiryja daug oro, kankina pilvuko diegliai, atpylimas, kūdikis springsta dėl didelio pieno kiekio.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Bertux prieš 1 m.

  Labas mamytės labai vargstu 😪 mažylis nenori imti vienos krūties ir atsisedus bandau ir atsigulus labai rėke ir neima o kur neima nemažai pienuko yra jau pati pradedu stresuoti iš tos krūties kur pastovei valgo ji mažesnė nedaug pienuko tėra nelabai privalgo ka daryt reiktu ? Buteliuku čiulptuku neima ir visa diena būna irzlus

 2. User has not uploaded an avatar
  Nika77 prieš 1 m.

  Bertux parašė:
  Labas mamytės labai vargstu 😪 mažylis nenori imti vienos krūties ir atsisedus bandau ir atsigulus labai rėke ir neima o kur neima nemažai pienuko yra jau pati prade…

  O nebandėte maitinimo metu apkeisti? Gal sunkiai bėga, pašildykite prieš tai. Kiek laiko maitinate?

 3. User has not uploaded an avatar
  Bertux prieš 1 m.

  Nika77 parašė:
  O nebandėte maitinimo metu apkeisti? Gal sunkiai bėga, pašildykite prieš tai. Kiek laiko maitinate?

  Bandžiau tik apkeičiu ir iškart rėkia maitinu jau 3 mėnesiai ir 3 savaitės kažkur

 4. User has not uploaded an avatar
  zuviux prieš 11 mėn.

  Nika77 parašė:
  O nebandėte maitinimo metu apkeisti? Gal sunkiai bėga, pašildykite prieš tai. Kiek laiko maitinate?

  Aš tokioje situacijoje buvau. Tiesiog nutraukiau siek tiek pieno su pientraukiu ir valge be problemu.

 5. SigitaVG
  SigitaVG prieš 11 mėn.

  aš tik gulomis. pas mane papai dideli, vargšui dar akį uždaušiu .