„Nugraužti“, skausmingi speneliai (224)

nugraužti speneliai Nugraužti speneliai. istock.com/Artranq

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant Ona_mont ir kitoms forumo Viskas apie žindymą narėms.

Jei kūdikis "nugraužia" spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažkas yra ne taip: žindymas neturėtų sukelti jokių nemalonių pojūčių, o juo labiau sužeidimų.  

Pagrindinės spenelių "nugraužimo" priežastys

Netinkamas apžiojimas

Dažniausia spenelių „nugraužimo“ priežastis – netaisyklingas krūties apžiojimas, kuomet spenelis į kūdikio burnytę patenka nepakankamai giliai ir žindant atsiremia į kietąjį gomorį.

Taisyklingas apžiojimas yra toks, kuomet apžiota didžioji aureolės dalis, kūdikio smakras priglaustas prie krūties, žandukai išsipūtę, juda visas žandikaulis, o taip pat ir ausytės.

Trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis

Pasaitėlis yra liežuvį su burnos dugnu jungianti plėvelė. Kai ji būna trumpa ir nepakankamai elastinga, kūdikio liežuvio judesiai yra apriboti, ir tai trukdo jam taisyklingai žįsti.

Tai ne tik traumuoja spenelius, bet ir neleidžia kūdikiui efektyviai pasisotinti. Vėliau trumpas pasaitėlis gali trikdyti kalbos raidą, apsunkinti kai kurių garsų tarimą.

Jei įtariate šią problemą, pasitarkite su savo gydytoju: jis gali rekomenduoti įkirpti pasaitėlį. Tai per porą minučių, dažnai ir be nuskausminimo, atliekama procedūra, kuri gali iš esmės pagerinti situaciją.

Kaip gydyti "nugraužtus" spenelius?

Ištaisius apžiojimą ar pašalinus trumpo pasaitėlio problemą, paprastai speneliai ima gyti iškart.

Pamaitinus ar nutraukus pieną, lašą riebiojo pieno palikite ant spenelio nudžiūti ir jei leidžia galimybės, stenkitės būti atviromis krūtimis, kad audiniai nedirgintų gyjančių spenelių. Taip pat galima naudoti spenelių priežiūrai skirtus drėkinamuosius kompresus arba lanolino tepalą.

Jei spenelių skausmas yra toks stiprus, kad žindyti yra neįmanoma, iki speneliai sugis būtina pieną nutraukti. Tai galima daryti rankomis ar pientraukiu, bet ne trumpiau nei 20-30 minučių: taip krūtys bus pakankamai stimuliuojamos ir nesumažės pieno gamyba.

Kraštutiniu atveju galima naudoti antspenius, tačiau negalima jais „užsižaisti“, nes problemos esmės – netaisyklingo apžiojimo – jie neišsprendžia.

Be to, žindant su antspeniu neištraukiamas kaloringiausias pienas, tad ir pieno gamyba gali mažėti, ir neaugti kūdikio svoris (daugiau taisyklė nei išimtis).

SVARBU! Speneliai gali sutrūkinėti, tapti jautrūs ir dėl pienligės, spenelių ar pieno latakų bakterinės  infekcijos. Jei pastebėjote keistų apnašų, spuogelių, pūlingų išskyrų, būtina dėl gydimo pasitarti su gydytoju arba  žindymo konsultantau.

Susiję straipsniai

Užsikimšęs pieno latakėlis (laktostazė)

Užsikimšęs pieno latakėlis – tai būklė, kai motinos pienas negali tekėti per krūtis į spenelį, nes pieną pernešantis latakas yra blokuojamas.

Motinos pieno sudėtis: kaip ji kinta kūdikiui augant?

Ne visos mamos žino, kad laikui bėgant motinos pieno sudėtis kinta. Šios žinios gali padėti geriau atliepti kūdikio poreikius.

Skausmas žindymo metu: priežastys ir sprendimo būdai

Ūmus, stiprus skausmas, skausmas viso žindymo metu ar po jo nėra normalu, tad reikėtų ieškoti priežasčių ir problemų sprendimo būdų.

Naujausi komentarai

  1. Monimon
    Monimon prieš 2 m.

    Tai va ypač mamos mišinukus kiša, nes gi mes užaugom ant jų... O aš bandau kentėti skausmą ir bandyt sukandus dantis žindyti kas 1-2val nes mažylis pabunda ir jau verkia valgyti... Bet kuo toliau tuo skaudesni ir sutinę tie speneliai, atrodo tikrai būtų smagu maitinti jei neskaudėtų, ir naktį keltis lengviau būtų, pamaitinai ir toliau miegi. Bet dabar tai dar psichologiškai nusiteikinėt skausmui reikia...
    Dabar jau suprantu kiek tos mamos gali dėl vaikiuko padaryti, ir gimdymą ištverti ir maitinti su ašarom iš skausmo, bet svarbu viskas gerai mažyliui būtų...
    Ačiū visoms už patarimus, jie labai motyvuoja nemesti visko 🤍

  2. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 1 m.

    Sveikos, gal siek tiek ne i tema, bet gal kam teko susidurti. Kas cia tokio? Matosi viduje kaip vanduo, vakar pastebejau kad buvo pamelynaves o siandien toks vaizdas, kaip puliuoja.

  3. Neegzistuojantis vartotojas
    prieš 10 mėn.

    Sveikos, matau, kad nebe tik mamafarma atsirado sidabriniu kepureliu: https://www.laukiugandro.lt/sidabrines-speneliu-kepureles-livella-antspeniai

  4. User has not uploaded an avatar
    indrepupeikyte prieš 9 mėn.

    Sveikos, kaip padėti sau? Vaikas papo neima rėkia jį paemes, žindymo specialistė labai niekuo nepagelbėjo, tad dėl savo ir vaiko ramybės nusitraukinėju piena, bet pradėjo labai skaudėti spenelius, neatrodo, kad labai stiprei isai traktu, bet speneliai liko labai jautrus, kaip sau padėti, kaip juos gydyti? Ar labai blogai vaika maitinti nutrauktu pienu???

  5. slaputia
    slaputia prieš 9 mėn.

    indrepupeikyte parašė:
    Sveikos, kaip padėti sau? Vaikas papo neima rėkia jį paemes, žindymo specialistė labai niekuo nepagelbėjo, tad dėl savo ir vaiko ramybės nusitraukinėju piena, bet p…

    Buvo ir ne kartą.. užjaučiu labiausiai bent jau man padėjo sidabrinės spenelių kepurėlės iš laukiugandro.lt arba mamafarma. Užtepi lašiuką pieno ir uždedi kepurėlę. Man kelių valandų pakakdavo ir geriau jau buvo. O jei skauda žindyti ir bijote pakenkti žindymui - sumaitinkite su švirkštu nuėmusi adatą (savo pienu), buteliukas manau jau paskutinėj vietoj. Viskas bus gerai! ❤️

Skelbimai

6,00 €
34 | 6 | XS
10,00 €
36 | 23,3 cm | 3 - 3½