„Nugraužti“, skausmingi speneliai (204)

nugraužti speneliai Nugraužti speneliai. istock.com/Artranq

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant Ona_mont ir kitoms forumo Viskas apie žindymą narėms.

Jei kūdikis "nugraužia" spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažkas yra ne taip: žindymas neturėtų sukelti jokių nemalonių pojūčių, o juo labiau sužeidimų.  

Pagrindinės spenelių "nugraužimo" priežastys

Netinkamas apžiojimas

Dažniausia spenelių „nugraužimo“ priežastis – netaisyklingas krūties apžiojimas, kuomet spenelis į kūdikio burnytę patenka nepakankamai giliai ir žindant atsiremia į kietąjį gomorį.

Taisyklingas apžiojimas yra toks, kuomet apžiota didžioji aureolės dalis, kūdikio smakras priglaustas prie krūties, žandukai išsipūtę, juda visas žandikaulis, o taip pat ir ausytės.

Trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis

Pasaitėlis yra liežuvį su burnos dugnu jungianti plėvelė. Kai ji būna trumpa ir nepakankamai elastinga, kūdikio liežuvio judesiai yra apriboti, ir tai trukdo jam taisyklingai žįsti.

Tai ne tik traumuoja spenelius, bet ir neleidžia kūdikiui efektyviai pasisotinti. Vėliau trumpas pasaitėlis gali trikdyti kalbos raidą, apsunkinti kai kurių garsų tarimą.

Jei įtariate šią problemą, pasitarkite su savo gydytoju: jis gali rekomenduoti įkirpti pasaitėlį. Tai per porą minučių, dažnai ir be nuskausminimo, atliekama procedūra, kuri gali iš esmės pagerinti situaciją.

Kaip gydyti "nugraužtus" spenelius?

Ištaisius apžiojimą ar pašalinus trumpo pasaitėlio problemą, paprastai speneliai ima gyti iškart.

Pamaitinus ar nutraukus pieną, lašą riebiojo pieno palikite ant spenelio nudžiūti ir jei leidžia galimybės, stenkitės būti atviromis krūtimis, kad audiniai nedirgintų gyjančių spenelių. Taip pat galima naudoti spenelių priežiūrai skirtus drėkinamuosius kompresus arba lanolino tepalą.

Jei spenelių skausmas yra toks stiprus, kad žindyti yra neįmanoma, iki speneliai sugis būtina pieną nutraukti. Tai galima daryti rankomis ar pientraukiu, bet ne trumpiau nei 20-30 minučių: taip krūtys bus pakankamai stimuliuojamos ir nesumažės pieno gamyba.

Kraštutiniu atveju galima naudoti antspenius, tačiau negalima jais „užsižaisti“, nes problemos esmės – netaisyklingo apžiojimo – jie neišsprendžia.

Be to, žindant su antspeniu neištraukiamas kaloringiausias pienas, tad ir pieno gamyba gali mažėti, ir neaugti kūdikio svoris (daugiau taisyklė nei išimtis).

SVARBU! Speneliai gali sutrūkinėti, tapti jautrūs ir dėl pienligės, spenelių ar pieno latakų bakterinės  infekcijos. Jei pastebėjote keistų apnašų, spuogelių, pūlingų išskyrų, būtina dėl gydimo pasitarti su gydytoju arba  žindymo konsultantau.

Naujausi komentarai

 1. Saulėjedžiovintipomidorai

  Daphne parašė:
  Man padėjo sidabriniai antspeniai.

  Galima link kur pirkote? Nelabai suprantu, su jais maitinama ar tik nešiojama kad gytų?

 2. Daphne
  Daphne prieš 6 mėn.

  Saulėjedžiovintipomidorai parašė:
  Galima link kur pirkote? Nelabai suprantu, su jais maitinama ar tik nešiojama kad gytų?

  Aš ne Lt gyvenu, bet radau pirma pasitaikiusi puslapį. https://mamafarma.lt/produktas/sidabrines-speneliu-kepureles/

  Naudojama tarp maitinimų, pati skeptiškai žiūrėjau, bet tikrai gerai ramina spenelius.

 3. sventa
  sventa prieš 6 mėn.

  Pradzia visad sunki palinkesiu nepasiduoti speneliai prisitaikys ir nebebus tokie jautrus 🥰

 4. Saulėjedžiovintipomidorai

  sventa parašė:
  Pradzia visad sunki palinkesiu nepasiduoti speneliai prisitaikys ir nebebus tokie jautrus 🥰

  Kiek jums laiko buvo jautrus speneliai?

 5. Spooky
  Spooky prieš 6 mėn.

  Saulėjedžiovintipomidorai parašė:
  Kiek jums laiko buvo jautrus speneliai?

  Apie 2 savaites kaudejo bent jau man, su pirma
  Multimam kompresus det, nieko geresnio neatradau, oro vonios, jei labai labai blogai, iki asaru skausmas ir zaizda niekaip negyja, man padejo maitinimas su antspeniu, trukau 1 savaite, po to sugijo ir nebeskaudejo niekas