„Nugraužti“, skausmingi speneliai (192)

nugraužti speneliai Nugraužti speneliai. istock.com/Artranq

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant Ona_mont ir kitoms forumo Viskas apie žindymą narėms.

Jei kūdikis "nugraužia" spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažkas yra ne taip: žindymas neturėtų sukelti jokių nemalonių pojūčių, o juo labiau sužeidimų.  

Pagrindinės spenelių "nugraužimo" priežastys

Netinkamas apžiojimas

Dažniausia spenelių „nugraužimo“ priežastis – netaisyklingas krūties apžiojimas, kuomet spenelis į kūdikio burnytę patenka nepakankamai giliai ir žindant atsiremia į kietąjį gomorį.

Taisyklingas apžiojimas yra toks, kuomet apžiota didžioji aureolės dalis, kūdikio smakras priglaustas prie krūties, žandukai išsipūtę, juda visas žandikaulis, o taip pat ir ausytės.

Trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis

Pasaitėlis yra liežuvį su burnos dugnu jungianti plėvelė. Kai ji būna trumpa ir nepakankamai elastinga, kūdikio liežuvio judesiai yra apriboti, ir tai trukdo jam taisyklingai žįsti.

Tai ne tik traumuoja spenelius, bet ir neleidžia kūdikiui efektyviai pasisotinti. Vėliau trumpas pasaitėlis gali trikdyti kalbos raidą, apsunkinti kai kurių garsų tarimą.

Jei įtariate šią problemą, pasitarkite su savo gydytoju: jis gali rekomenduoti įkirpti pasaitėlį. Tai per porą minučių, dažnai ir be nuskausminimo, atliekama procedūra, kuri gali iš esmės pagerinti situaciją.

Kaip gydyti "nugraužtus" spenelius?

Ištaisius apžiojimą ar pašalinus trumpo pasaitėlio problemą, paprastai speneliai ima gyti iškart.

Pamaitinus ar nutraukus pieną, lašą riebiojo pieno palikite ant spenelio nudžiūti ir jei leidžia galimybės, stenkitės būti atviromis krūtimis, kad audiniai nedirgintų gyjančių spenelių. Taip pat galima naudoti spenelių priežiūrai skirtus drėkinamuosius kompresus arba lanolino tepalą.

Jei spenelių skausmas yra toks stiprus, kad žindyti yra neįmanoma, iki speneliai sugis būtina pieną nutraukti. Tai galima daryti rankomis ar pientraukiu, bet ne trumpiau nei 20-30 minučių: taip krūtys bus pakankamai stimuliuojamos ir nesumažės pieno gamyba.

Kraštutiniu atveju galima naudoti antspenius, tačiau negalima jais „užsižaisti“, nes problemos esmės – netaisyklingo apžiojimo – jie neišsprendžia.

Be to, žindant su antspeniu neištraukiamas kaloringiausias pienas, tad ir pieno gamyba gali mažėti, ir neaugti kūdikio svoris (daugiau taisyklė nei išimtis).

SVARBU! Speneliai gali sutrūkinėti, tapti jautrūs ir dėl pienligės, spenelių ar pieno latakų bakterinės  infekcijos. Jei pastebėjote keistų apnašų, spuogelių, pūlingų išskyrų, būtina dėl gydimo pasitarti su gydytoju arba  žindymo konsultantau.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  samantaznatenaite prieš 1 mėn.

  Ermelita parašė:
  Koks čia pasiūlymas nusipirkti antspenius..mažylį reikia išmokyti taisyklingai paimtį krūtį,visos bėdos tik dėl negero apžiojimo

  Cituoju ( mažylį reikia išmokyti taisyklingai paimtį krūtį,visos bėdos tik dėl negero apžiojimo)
  Jei turite omenyje kad aš nemoku paduoti krūtį tai jūs klistat ,mano vaikas gerai paima krūtį ir aš gerai paduodu krūtį .

 2. User has not uploaded an avatar
  samantaznatenaite prieš 1 mėn.

  galadriel parašė:
  Soskę duodate?
  Vietoj antspenių siūlyčiau geriau įsigyti krūtų gaubtukus arba pieno surinkėjus, l…

  Soskes neduodu.

 3. vvaidi
  vvaidi prieš 1 sav.

  Gal kas patartų ką daryti..
  Mažyliai neužteko pieno ir draskė spenelius. Jie dabar lb skaudus ir su žaizdomis. Dar pradėjo sukieteti ir kaisti, pakilo temperatūra.
  Nusitraukineju rankomis bet jo labai mažai, tai maitinu misinuku, o ta pienuką taip atsigeria.
  Ką daryti toliau taip vargti, ar kai uzgys pieno padaugės ir ji norės imti krūtį, iš po buteliuku.

 4. User has not uploaded an avatar
  Dygna prieš 1 sav.

  vvaidi parašė:
  Gal kas patartų ką daryti..
  Mažyliai neužteko pieno ir draskė spenelius. Jie dabar lb skaudus ir su žaizdomis.…

  Pradźioje krūtys ir turi kaisti, ir kietėti, kiek matau, jūs dar visai šviežutėlės, jums turėtų dar tik užsikūrinėti pienukas, būtų labai gerai duoti žįsti, nes tik vaikutis geriausiai ištuština krūtis. Aš vargau su žaizdom apie 2 mėn., iki ašarų ir net tokio fizinio kūno sustingimo prieš maitinant. Visos žaizdos dėl neteisingo apžiojimo, kurio turit išmokti ir jūs, ir kūdikis. Net su žaizdomis galima "išlaužti" tinkamą pozą žindymui (vaikeliui apžiojus spenelį, žaizda turi būti ties lūpų kampais, o ne virš ir po lūpa, kad su dantenomis "nekramtytų" tos žaizdelės ir jos apgis). Labai rekomenduoju žindymo konsultantę susirasti, man padėjo tas pozas rasti, bet galit ir pati atrasti jums tinkamą, kaip ir sakiau, kad žaizdelė nebūtų virš dantenų, o liktų jų šonuose, kur nepavyktų toliau ten pat kandžioti. Tarp maitinimų, galit dėti Multi-mam spenelių kompresus, jie suminkština žaizdeles, čiut pavėsina ir ne taip skauda, kai kūdikis paima spenelį. Man dar labai pasiteisino medela taurelės (pieno surinkėjai tokie), su jomis be tepalų užgyja, jos padaro oro tarpą tarp liemenėlės ir spenelio, jo nesuspaudžia.

  Svarbiausia yra kantrybė ir atkalti jums abiems apžiojimo techniką (youtube paieškokit video "proper latch" ir pan jei angliškai suprantat, yra lietuviškai zindymas.lt berods). Viskas ateis su laiku, man po 2 mėn. kančios, žindymas nebekelia diskomforto jokio. Vaikelis pats apžioja teisingai, o ir speneliai prisitaikė ir nebe tokie jautrūs. Siunčiu labai daug kantrybės, kad pavyktų sulaukti palengvėjimo, kuris tikrai ateina, pati žinau. Jūsų pienas (galimai dar tik priešpienis kol kas), vaikeliui labai svarbus ir reikalingas, nepasiduokit, jei nepavyksta pačiai, būtinai kreipkitės į žindymo konsultantę savo mieste, kad atvyktų į namus ir parodytų kaip teisingai pridėti vaikutį prie krūties. Ir dar kartą kantrybės - jūs galit ♥️♥️♥️

 5. User has not uploaded an avatar
  Dygna prieš 1 sav.

  Ir dar, pradžioje pieno ir būna labai mažai, todėl leliai realiai kabo ant krūties, ją žinda ir taip užsisakinėja pieno. Kuo daugiau žinda, tuo daugiau pieno. Jei tik lauksit ar pientraukiu/rankomis nutrauksit, jo nepadaugės, nes pientraukis neištraukia pilnai krūties (kaip ir rankomis maigant), o kai lieka pieno krūty daugiau nei trečdalis, pieno daugiau nei prieš tai nepasigamina iki kito žindymo. Tas pats bus ir jei primaitinsit mišiniu, nes tada vaikelis nebenorės ir žįsti, nes bus sotus. Prakentėkit tuos skausmus (o jie tikrai baisūs kartais), pasikoreguokit apžiojimą su konsultante ar pati, ir duokit vaikeliui krūtį kai tik jis rodo alkio ženklus. Vykit šalin mintis, kad pieno jums neužtenka. Jo gaminsis tiek, kiek duosit žįsti, tad duokit vaikeliui krūtį ne pagal valandas, o pagal poreikį ir neskaičiuodama, kiek jis ten kabės prie krūties. Jie žino, kiek jiems reikia ☺️