„Nugraužti“, skausmingi speneliai (189)

nugraužti speneliai Nugraužti speneliai. istock.com/Artranq

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant Ona_mont ir kitoms forumo Viskas apie žindymą narėms.

Jei kūdikis "nugraužia" spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažkas yra ne taip: žindymas neturėtų sukelti jokių nemalonių pojūčių, o juo labiau sužeidimų.  

Pagrindinės spenelių "nugraužimo" priežastys

Netinkamas apžiojimas

Dažniausia spenelių „nugraužimo“ priežastis – netaisyklingas krūties apžiojimas, kuomet spenelis į kūdikio burnytę patenka nepakankamai giliai ir žindant atsiremia į kietąjį gomorį.

Taisyklingas apžiojimas yra toks, kuomet apžiota didžioji aureolės dalis, kūdikio smakras priglaustas prie krūties, žandukai išsipūtę, juda visas žandikaulis, o taip pat ir ausytės.

Trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis

Pasaitėlis yra liežuvį su burnos dugnu jungianti plėvelė. Kai ji būna trumpa ir nepakankamai elastinga, kūdikio liežuvio judesiai yra apriboti, ir tai trukdo jam taisyklingai žįsti.

Tai ne tik traumuoja spenelius, bet ir neleidžia kūdikiui efektyviai pasisotinti. Vėliau trumpas pasaitėlis gali trikdyti kalbos raidą, apsunkinti kai kurių garsų tarimą.

Jei įtariate šią problemą, pasitarkite su savo gydytoju: jis gali rekomenduoti įkirpti pasaitėlį. Tai per porą minučių, dažnai ir be nuskausminimo, atliekama procedūra, kuri gali iš esmės pagerinti situaciją.

Kaip gydyti "nugraužtus" spenelius?

Ištaisius apžiojimą ar pašalinus trumpo pasaitėlio problemą, paprastai speneliai ima gyti iškart.

Pamaitinus ar nutraukus pieną, lašą riebiojo pieno palikite ant spenelio nudžiūti ir jei leidžia galimybės, stenkitės būti atviromis krūtimis, kad audiniai nedirgintų gyjančių spenelių. Taip pat galima naudoti spenelių priežiūrai skirtus drėkinamuosius kompresus arba lanolino tepalą.

Jei spenelių skausmas yra toks stiprus, kad žindyti yra neįmanoma, iki speneliai sugis būtina pieną nutraukti. Tai galima daryti rankomis ar pientraukiu, bet ne trumpiau nei 20-30 minučių: taip krūtys bus pakankamai stimuliuojamos ir nesumažės pieno gamyba.

Kraštutiniu atveju galima naudoti antspenius, tačiau negalima jais „užsižaisti“, nes problemos esmės – netaisyklingo apžiojimo – jie neišsprendžia.

Be to, žindant su antspeniu neištraukiamas kaloringiausias pienas, tad ir pieno gamyba gali mažėti, ir neaugti kūdikio svoris (daugiau taisyklė nei išimtis).

SVARBU! Speneliai gali sutrūkinėti, tapti jautrūs ir dėl pienligės, spenelių ar pieno latakų bakterinės  infekcijos. Jei pastebėjote keistų apnašų, spuogelių, pūlingų išskyrų, būtina dėl gydimo pasitarti su gydytoju arba  žindymo konsultantau.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  samantaznatenaite prieš 1 sav.

  Dimamytė parašė:
  Nusipirk antspenius, ir gyvenimas prašvieses. Man dukra nukramtė, tad antro vaiko laukiantis iškart juos įsigijau. Lb geras dalykas.

  Būtinai nusipirksiu ir pabandysiu su jais, ačiū 😊

 2. Ermelita prieš 1 sav.

  samantaznatenaite parašė:
  Būtinai nusipirksiu ir pabandysiu su jais, ačiū 😊

  Koks čia pasiūlymas nusipirkti antspenius..mažylį reikia išmokyti taisyklingai paimtį krūtį,visos bėdos tik dėl negero apžiojimo

 3. galadriel
  galadriel prieš 1 sav.

  samantaznatenaite parašė:
  Mano mažyliui greitai bus du mėnesiai ir pas mane yra ant kairės krūties žaizdelę didoka ,jis liktais gerai paima krūtį bet man skauda zaidele, liktais pradeda gyti…

  Soskę duodate?
  Vietoj antspenių siūlyčiau geriau įsigyti krūtų gaubtukus arba pieno surinkėjus, lanolino tepalo, multimam kompresus, šaltalankio aliejų. Naudoti visas priemones pamainomis, kad žaizda būtų visada sutepta, pieno surinkėjai neleis žaizdai trintis į rūbus ir išdžiūti, taip žaizda bus ne taip atveriama iš naujo. Šaltalankio aliejų reikėtų prieš žindymą nuplauti. Stebėti ar tikrai gerai apžioja.

 4. User has not uploaded an avatar
  samantaznatenaite prieš 1 sav.

  Ermelita parašė:
  Koks čia pasiūlymas nusipirkti antspenius..mažylį reikia išmokyti taisyklingai paimtį krūtį,visos bėdos tik dėl negero apžiojimo

  Cituoju ( mažylį reikia išmokyti taisyklingai paimtį krūtį,visos bėdos tik dėl negero apžiojimo)
  Jei turite omenyje kad aš nemoku paduoti krūtį tai jūs klistat ,mano vaikas gerai paima krūtį ir aš gerai paduodu krūtį .

 5. User has not uploaded an avatar
  samantaznatenaite prieš 1 sav.

  galadriel parašė:
  Soskę duodate?
  Vietoj antspenių siūlyčiau geriau įsigyti krūtų gaubtukus arba pieno surinkėjus, l…

  Soskes neduodu.