„Nugraužti“, skausmingi speneliai (135)

nugraužti speneliai Nugraužti speneliai. istock.com/Artranq

www.tevu-darzelis.lt/forumasMedžiaga parengta padedant Ona_mont ir kitoms forumo Viskas apie žindymą narėms.

Jei kūdikis "nugraužia" spenelius, jei žindymo metu jaučiate diskomfortą ar skausmą, reiškia, kažkas yra ne taip: žindymas neturėtų sukelti jokių nemalonių pojūčių, o juo labiau sužeidimų.  

Pagrindinės spenelių "nugraužimo" priežastys

Netinkamas apžiojimas

Dažniausia spenelių „nugraužimo“ priežastis – netaisyklingas krūties apžiojimas, kuomet spenelis į kūdikio burnytę patenka nepakankamai giliai ir žindant atsiremia į kietąjį gomorį.

Taisyklingas apžiojimas yra toks, kuomet apžiota didžioji aureolės dalis, kūdikio smakras priglaustas prie krūties, žandukai išsipūtę, juda visas žandikaulis, o taip pat ir ausytės.

Trumpas kūdikio liežuvio pasaitėlis

Pasaitėlis yra liežuvį su burnos dugnu jungianti plėvelė. Kai ji būna trumpa ir nepakankamai elastinga, kūdikio liežuvio judesiai yra apriboti, ir tai trukdo jam taisyklingai žįsti.

Tai ne tik traumuoja spenelius, bet ir neleidžia kūdikiui efektyviai pasisotinti. Vėliau trumpas pasaitėlis gali trikdyti kalbos raidą, apsunkinti kai kurių garsų tarimą.

Jei įtariate šią problemą, pasitarkite su savo gydytoju: jis gali rekomenduoti įkirpti pasaitėlį. Tai per porą minučių, dažnai ir be nuskausminimo, atliekama procedūra, kuri gali iš esmės pagerinti situaciją.

Kaip gydyti "nugraužtus" spenelius?

Ištaisius apžiojimą ar pašalinus trumpo pasaitėlio problemą, paprastai speneliai ima gyti iškart.

Pamaitinus ar nutraukus pieną, lašą riebiojo pieno palikite ant spenelio nudžiūti ir jei leidžia galimybės, stenkitės būti atviromis krūtimis, kad audiniai nedirgintų gyjančių spenelių. Taip pat galima naudoti spenelių priežiūrai skirtus drėkinamuosius kompresus arba lanolino tepalą.

Jei spenelių skausmas yra toks stiprus, kad žindyti yra neįmanoma, iki speneliai sugis būtina pieną nutraukti. Tai galima daryti rankomis ar pientraukiu, bet ne trumpiau nei 20-30 minučių: taip krūtys bus pakankamai stimuliuojamos ir nesumažės pieno gamyba.

Kraštutiniu atveju galima naudoti antspenius, tačiau negalima jais „užsižaisti“, nes problemos esmės – netaisyklingo apžiojimo – jie neišsprendžia.

Be to, žindant su antspeniu neištraukiamas kaloringiausias pienas, tad ir pieno gamyba gali mažėti, ir neaugti kūdikio svoris (daugiau taisyklė nei išimtis).

SVARBU! Speneliai gali sutrūkinėti, tapti jautrūs ir dėl pienligės, spenelių ar pieno latakų bakterinės  infekcijos. Jei pastebėjote keistų apnašų, spuogelių, pūlingų išskyrų, būtina dėl gydimo pasitarti su gydytoju arba  žindymo konsultantau.

Naujausi komentarai

 1. Pirmąkart_mama
  Pirmąkart_mama prieš 5 mėn.

  Sveikos, mamos,

  susidūrėm su žindymo problema. Mažyliui jau 3 savaitės, mano speneliai pasiekė kritinę būklę. Žaizda dengia praktiškai visą spenelio vidurį. Kiekvieną kartą pažindžius tos žaizdos vis gilesnės. Bephanthen, multi mam, maria nipple tepalai jau nebepadeda.
  Nuo vakar bandau nutraukinėti pienuką, atleidžia sunkiai, bet iš vienos krūties nutraukiu apie 40 ml, iš kitos 70-80 ml. Viena krūtis minkštutė, kita - akmeninė ir jaučiu kad pradeda guzuoti.
  Ar kam teko susidurti su panašia situacija?
  Ką darėt, kuo gydėte? Ar kam teko gydyti antibiotikais ar hormoniniu tepalu?
  Kaip sekėsi sugrįžti prie krūties jeigu maitinot iš buteliuko?

 2. KERI
  KERI prieš 5 mėn.

  Pirmąkart_mama parašė:
  Sveikos, mamos,

  Jei tokios zaizdos darosi vadinasi blogai apzioja, vos emus taisyklingai apziot speneliai imtu gyti. Ziurekit youtube video daug, kaip reikia taisyklingai paduot. Gal pabandykit su antspeniais maitint kol uzgis, bet visko raktas geras apziojimas, ve jo isgijus vel suzalos. Kartais reikia daug kartu vaika patraukt nuo kruties, kol ikisi sekmingai.

 3. Hmama
  Hmama prieš 5 mėn.

  Svarbiausia, kad vaikutis tinkamai apziotu kruti ir tinkamai zistu.
  Taisyklingo apziojimo pozymiai: smakras liecia kruti, apziota kuo daugiau rudojo laukelio, ypac is apacios. Zindymo judesiai persiruoda i ausis,, skruostai issipucia, o ne idumba, girdisi rijimas, apatine lupa issivertusi.
  Tie tepaliukai padeda, man asmeniskai labiausiai padejo multimam kompresai( tikrai stebuklingi)
  Jei krutis kieta, tai uzsistovi pienas, reikia kuo dazniau duiti vaikuciui zisti, galima bandyt pamasazuoti, jei randasi guzelai, tai uzsikimse latakeliai.
  Del buteliuko, galima pavyzdziui naudoti antspenius, tada kontaktas prie kruties.

 4. laukų vėjas
  laukų vėjas prieš 5 mėn.

  Pirmąkart_mama parašė:
  Sveikos, mamos,

  Šaltalankių aliejus padeda užsigydyti žaizdas. Taisykit apžiojimą! Įduokit krūtį per naują kad ir 10 kartų, kol teisingai paims. Buteliukai, antspeniai ir pientraukiai tik dar labiau viską pagadins. Stiprybės, nepasiduokit!

 5. User has not uploaded an avatar
  peledar prieš 5 mėn.

  Sveikos, gal kuriai reikia Multi-Mam kompresų? Dovanočiau. Galiojo iki 2020-04 pabaigos, gaila, kad truputį per vėlai besitvarkydama atradau bet, tiesą sakant, nemanau, kad tas nepilnas mėnuo kažką pakeitęs būtų, ypač kai jie taip ilgai galioja. Vieną praplėšiau, lyg ir viskas ok. Turiu vieną pilną 12 vnt. pakuotę plius kitoje 7 vnt. Kaunas, siųsti nenorėčiau.