Kūdikio maudymas didelėje vonioje (13)

Kai tavo mažylis jau tvirtai sėdi pats, jis pasiruošęs pradėti maudytis „didelėje vonioje“. Štai keletas patarimų, kad maudant nenutiktų nelaimė.

Prižiūrėk mažylį. Prižiūrėk savo mažylį visą laiką, kol jis yra vonioje. Kūdikiai gali prigerti net tada, kai vandens tėra vos 2-3 cm. Tvirta neperšlampama vonios kėdutė arba vonios žiedas (siurbtukais prisitvirtinantis prie vonios dugno) gali padėti išlaikyti kūdikį reikiamoje padėtyje, tačiau ir jis negarantuoja visiško saugumo. Niekada nepalik mažylio be priežiūros.

Pasirūpink, kad mažylis nepargriūtų. Patiesk vonioje guminį kilimėlį ir sodink kūdikį ant jo. Nuo pat pradžių laikykis taisyklės: vonioje jam galima tik sėdėti, stovėti – šiukštu.

Tikrink vandens temperatūrą. Vandens temperatūra turi būti 35,5–37,5° C.

Tinkamai paruošk vonią. Prileisk į vonią tiek vandens, kad sėdinčiam mažyliui jis nesiektų aukščiau juosmens. Pirmiausia prileisk vandens, tik tada įkelk į vonią kūdikį. Pasodink jį kuo toliau nuo čiaupo rankenėlių ir nutekamosios angos. Kai kurie tėveliai, kad būtų ramiau, ant čiaupo uždeda minkštą apsaugą, tačiau tikimybė, kad mažylis galėtų į jį užsigauti, tikrai nedidelė.

Muilą naudok saikingai. Muilas, šampūnas ir vonios putos ilgai mirkstant dirgina odą, todėl naudok juos saikingai arba rinkis specialias priemones, pritaikytas jautriai kūdikių odai. Iš esmės, maudynėms puikiausiai pakaks ir tik šilto vandens.

Naujausi komentarai

 1. fennec prieš 4 m.

  Pradzioj maudemes mazoje voneleje, bet suejus 5 menesiams persikelem i didele Maudosi isskirtinai su teciu (ar po dusu ar vonioj). T.y. tetis ilenda i vonia ir laiko vaikeli, o mamyte ismuiluoja ir dusu nuprausia Toks komandinis darbas Persikelus i didziaja vonia, kaip minimum 10-15 minuciu duodam pasipliuskent, nes vaikiukui net akys dega, kaip jam patinka vandenukas Aisku ir dudas paleidzia, kai is to vandenuko istraukiam

  p.s. del rato labai gera mintis, reikes isbandyt

 2. audra1976
  audra1976 prieš 4 m.

  O mes nuo 5 menesiu maudomes specialioje maudyniu keduteje, kuri prilimpa prie vonios, nerealus pagalbininkas mamai vonioje, ypac jeigu tetuko nera tuo metu! Galiu sau laisvai po vonia vaikscioti, susiruosti viska vaikas saugus sedi atsiremes, aplinkui remas ir pliuskenasi sau. As tai labai patenkinta situo pirkiniu, jau metukai ir du menesiai dukrytei tai o mes saugumo sumetimais iki siol dar su ta kedute ;-)

 3. User has not uploaded an avatar
  rasa34 prieš 1 m.

  Sveikos, mes nuo trečio mėnesio naudojame ratuką ant kaklo, mūsų mažylis eina iš proto dėl maudynių, mums te lieka stebėti ir džiaugtis kartu

 4. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 5 mėn.

  O mes nuo pat gimimo maudomes dideleje musu vonioje 😊 man ta vonele vaikiska buvo visai nereikalinga, turejau, o net neispakavau

 5. lapsa
  lapsa prieš 5 mėn.

  Mums ratukas paime ir atsisege,gerai kad vonia didele ir maudemes kartu su maziuku.kai pradejo sedet,pasizaisti sodindavom i maudyniu zieda,jis labai gerai prilipdo prie vonios dugno