Kūdikio maudymas didelėje vonioje (24)

Vaikas maudosi vonioje su ančiukais Juliya Shangarey | Shutterstock.com

Kai tik mažylis išmoksta tvirtai sėdėti pats, jis jau yra pasiruošęs pradėti pliuškentis didelėje vonioje. Ką daryti, kad maudynės būtų linksmos, sklandžios ir saugios?

Kada galima pradėti maudyti kūdikį didelėje vonioje?

Yra tėvų, kurie didelėje vonioje vaikus maudo nuo pat gimimo. Didelėje vonioje maudomą naujagimį patogiausia guldyti ant specialaus maudymo gultuko, tačiau tą galima padaryti ir vaikelį atsargiai laikant rankose.

Vis tik dauguma iš pradžių naudoja mažas, kūdikiams skirtas voneles ir didelę vonią pradeda naudoti tik kūdikiui išmokus tvirtai sėdėti, t.y. apie 6-7 mėnesį.

Kaip pripratinti vaiką prie didelės vonios?

Dalis vaikų iš karto puikiai prisitaiko prie pasikeitusios maudynių vietos, tačiau jeigu vaikas atsisako sėdėti didelėje vonioje arba jaučiasi nejaukiai, bijo, yra įsitempęs, pokyčiams vertėtų pasiruošti palaipsniui.

Mažą vonelę įdėkite į didelę vonią. Pirmiausia vaikui įprastą maudynių vonelę tiesiog įstatykite į didelę vonią. Kitų maudynių metu vaiką maudykite į didelę vonią įstatytoje vonelėje, tačiau vandens pripilkite ir į didelę vonią, paraginkite vaiką jį paliesti, pasitaškyti. Vaikui apsipratus, pabandykite jį perkelti į didelę vonią, paraginkite savarankiškai iš vonelės išsitraukti žaisliukus, o vonelei pasakyti „ate“.

Parodykite didelės vonios privalumus. Didelėje vonioje galima smarkiau taškytis, susidaro didesnės bangos, joje telpa gerokai daugiau putų, laivelis nuplaukia toliau, o prie vonios kraštų limpa specialūs magnetukai!

Maudykitės kartu su vaiku. Maudynės kartu su vaiku ne tik padės mažyliui lengviau priprasti prie didelės vonios, bet ir yra puiki proga pailsėti, stiprinti tarpusavio ryšį, palaikyti abipusiai naudingą oda prie odos kontaktą, gali padėti įveikti krūties streiką ir kt.

Plačiau skaitykite:

Išsiaiškinkite baimės priežastis. Pasistenkite pastebėti, ko konkrečiai bijo kūdikis. Pavyzdžiui, vaikai dažnai bijo triukšmingai srūvančio, besitaškančio vandens, tad galbūt pakaks sumažinti srovę arba vonią prileisti iš anksto.

Plačiau skaitykite:

Kūdikio maudymo didelėje vonioje saugumo taisyklės

Prižiūrėkite mažylį. Prižiūrėkite savo mažylį visą laiką, kol jis yra vonioje. Kūdikiai gali prigerti net tada, kai vandens tėra vos 2-3 cm. Niekada nepalikite mažylio be priežiūros!

Nepilkite pernelyg daug vandens. Prileiskite į vonią tiek vandens, kad sėdinčiam mažyliui jis nesiektų aukščiau juosmens.

Tikrinkite vandens temperatūrą. Optimali vandens temperatūra kūdikiui yra 32 - 37°C (vieniems kūdikiams gali patikti vėsesnis, kitiems - kiek šiltesnis vanduo). Prieš keldami mažylį į vonelę, patikrindami vandens temperatūrą termometru, rankos riešu ar alkūne. „Matuojant“ alkūne, vanduo turi atrodyti maloniai šiltas, tačiau jei nesate patyrę, saugiau būtų matuoti termometru.

Pasirūpinkite, kad mažylis nepargriūtų. Patieskite vonioje guminį kilimėlį ir pasodinkite kūdikį ant jo. Nuo pat pradžių laikykitės taisyklės: vonioje jam galima tik sėdėti, stovėti – šiukštu. Maudynėms galite naudoti specialų vonios žiedą ar kėdutę maudymui.

Muilą naudokite saikingai. Muilas, šampūnas ir vonios putos ilgai mirkstant dirgina odą, todėl naudokite juos saikingai arba rinkitės specialias priemones, pritaikytas jautriai kūdikių odai. Iš esmės, maudynėms puikiausiai pakaks ir šilto vandens.

Vaikas bijo maudytis vonioje. Ką daryti?

Maždaug 9-10 mėnesių kūdikiams ima reikštis įvairios baimės ir tai yra normali vaiko raidos dalis. Vyresni kūdikiai ir vaikai dažniausiai bijo vandens šniokštimo, nenori šlapinti galvos, veido, nejaukiai jaučiasi ryškioje vonios kambario šviesoje.

Vyresnių kūdikių ir vaikų nenoras maudytis taip pat gali būti susijęs su neigiama patirtimi ir baime, kad nemalonus įvykis ir vėl pasikartos, pavyzdžiui, vaikas gurkštelėjo vandens ir paspringo, į akis pateko graužiančio šampūno ir pan.

Jeigu įprastai maudynėmis besimėgaujantis vaikas šiandien atsisako maudytis, gali būti, kad jis prastai jaučiasi, karščiuoja, skausmingai dygsta dantukai, skauda ausytes, peršti įdrėkstą odą ar kamuoja kitos sveikatos problemos.

Plačiau skaitykite:

Susiję straipsniai

Kūdikio galvos apimtis ir jos matavimas

Naujagimio galvos apimties matavimas – viena pirmųjų procedūrų, kurią gydytojai ar slaugės atliks jūsų gimusiam vaikeliui.

Priežasties ir pasekmės sąsaja: kaip kūdikiai mokosi?

Kūdikiai greitai atranda ryšį tarp veiksmų ir jų rezultatų. Tai dar vadinama priežasties ir pasekmės sąsaja.

Geriausios knygos vaikams: rekomenduoja tėvai

Paprašėme tėvelių rekomenduoti geriausias, skaitomiausias ir pačias mylimiausias knygas vaikams. Dalinamės net 50 knygų sąrašu!

Naujausi komentarai

 1. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 6 m.

  Vikk666 parašė:
  Sveiki, nerandu tokios temos tai parasysiu cia. Esam 7men ir maudomes vonelelej. Tetis laiko, as prausiu. Labai mums nepatogu, viena niekaip nenumaudau. Tik dabar s…

  jeigu sedi tai yra ir kedutes maudynems, man pasiteisino iki kol stotis nepradejo. ir kempine labai pasiteisino

 2. Stuckienė
  Stuckienė prieš 4 m.

  Sveikos, gal kas nors iš jūsų turėjote tokį dėklą? Ar pasiteisino? Planuojam pirkti kad ir naujagimį ir vyresnio asmžiaus būtų galima maudyti.
  https://vaikutis.lt/vonios-reikmenys/voneles-ir-ju-priedai/nakko-deklas-i-vonele

 3. Sigittta
  Sigittta prieš 4 m.

  O man nerealus pagalbininkas buvo ergonomiska vaikiska vonele. Ten padaryti islinkimai ir nuo pat gimimo be jokios baimes guldydavau vaika i vonele. Deka tu islinkimu, jis toje voneleje saugiai guledavo, o as be niekieno pagalbos galejau maudyti pati. Po to kai vaikas paaugo, toje pacioje voneleje, tik is kitos puses ji sodindavau - ir velgi, vaikas niekur nenuslysdavo, nes tarp kojyciu iskilimas, sededavo ir turksdavosi. Tai si vonele man buvo superine.

 4. Sigittta
  Sigittta prieš 4 m.

  neidukas.lt/voneles/tega-baby-ergonomine-vonele-comfort
  Cia kaip pvz, manoji buvo kitos firmos, bet imetu kaip pvz kad parodyti apie ka kalbu gal kazkam irgi bus naudinga

 5. adiria
  adiria prieš 4 m.

  Ar kas naudojate pripuciamus ratukus kudikiams plaukioti vonioje? Nuo kokio amziaus darete tokias maudynes? ir ar yra kazkokios taisykles, kad prilaikyti kudiki horizontaliai pradzioje, ar panasiai? Ar tiesiog uzdedi rata ir jie vertikaliai kuneliu pluduriuoja? pridedu nuoroda, apie ka kalbu. https://youtu.be/Cmios9z6hsU