Kūdikio maudymas didelėje vonioje (18)

kūdikio maudymas vonioje

Kai tavo mažylis jau tvirtai sėdi pats, jis pasiruošęs pradėti maudytis „didelėje vonioje“. Štai keletas patarimų, kad maudant nenutiktų nelaimė.

Prižiūrėk mažylį. Prižiūrėk savo mažylį visą laiką, kol jis yra vonioje. Kūdikiai gali prigerti net tada, kai vandens tėra vos 2-3 cm. Tvirta neperšlampama vonios kėdutė arba vonios žiedas (siurbtukais prisitvirtinantis prie vonios dugno) gali padėti išlaikyti kūdikį reikiamoje padėtyje, tačiau ir jis negarantuoja visiško saugumo. Niekada nepalik mažylio be priežiūros.

Pasirūpink, kad mažylis nepargriūtų. Patiesk vonioje guminį kilimėlį ir sodink kūdikį ant jo. Nuo pat pradžių laikykis taisyklės: vonioje jam galima tik sėdėti, stovėti – šiukštu.

Tikrink vandens temperatūrą. Vandens temperatūra turi būti 35,5–37,5° C.

Tinkamai paruošk vonią. Prileisk į vonią tiek vandens, kad sėdinčiam mažyliui jis nesiektų aukščiau juosmens. Pirmiausia prileisk vandens, tik tada įkelk į vonią kūdikį. Pasodink jį kuo toliau nuo čiaupo rankenėlių ir nutekamosios angos. Kai kurie tėveliai, kad būtų ramiau, ant čiaupo uždeda minkštą apsaugą, tačiau tikimybė, kad mažylis galėtų į jį užsigauti, tikrai nedidelė.

Muilą naudok saikingai. Muilas, šampūnas ir vonios putos ilgai mirkstant dirgina odą, todėl naudok juos saikingai arba rinkis specialias priemones, pritaikytas jautriai kūdikių odai. Iš esmės, maudynėms puikiausiai pakaks ir tik šilto vandens.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  kaspija prieš 6 mėn.

  Ar galit imesti foto arba nuorodele kaip tas vonios ziedas ir kedute atrodo? Aciu!

 2. User has not uploaded an avatar
  Bianka prieš 6 mėn.

  Mes su abiem neturėjom vonelių maudėmės vonioj iškart iki mėnesio guldydavau ant rankos ir taip pliuškenosi, nuo mėnesio su ratuku ant kaklo visada reik prižiūrėt ir viskas gerai

 3. audra1976
  audra1976 prieš 6 mėn.

 4. User has not uploaded an avatar
  rasiukas_rasiukas prieš 6 mėn.

  Man kaip tik vonele buvo labai patogu, isigijau su stovu, nereikejo lenktis, taip maudziau mazdaug iki 3-4 men, po to jau su ratu vonioje maudydavau arba kartu su vaiku maudydavausi.
  O vonele iki siol sodyboje naudojam, tad ir dabat pravercia

 5. Burbuliatore
  Burbuliatore prieš 6 mėn.

  Ziwile@ parašė:
  Na musiske pana megsta taskytis wonelei.bet daznai jau ir dusinei maudosi:-)ten ir patikna pazaist su wandenuku kuris is duso bega:-)o manau jai priziuri waika tai …

  sakykite, kaip maudote duse? rankose laikot ar kaip? mes vonios neturim tik vonele, bet ten gal jau tuoj netilpsim.. aciu.