Kūdikio maudymas didelėje vonioje (24)

kūdikio maudymas vonioje

Kai tik mažylis išmoksta tvirtai sėdėti pats, jis jau yra pasiruošęs pradėti maudynes „didelėje vonioje“. Štai keletas patarimų, kad maudant nenutiktų nelaimė:

Prižiūrėkite mažylį. Prižiūrėkite savo mažylį visą laiką, kol jis yra vonioje. Kūdikiai gali prigerti net tada, kai vandens tėra vos 2-3 cm. Tvirta neperšlampama vonios kėdutė arba vonios žiedas (siurbtukais prisitvirtinantis prie vonios dugno) gali padėti išlaikyti kūdikį reikiamoje padėtyje. Bet atminkite - tai negarantuoja visiško saugumo! Niekada nepalikite mažylio be priežiūros.

Pasirūpinkite, kad mažylis nepargriūtų. Patieskite vonioje guminį kilimėlį ir pasodinkite kūdikį ant jo. Nuo pat pradžių laikykitės taisyklės: vonioje jam galima tik sėdėti, stovėti – šiukštu.

Tikrinkite vandens temperatūrą. Vandens temperatūra turi būti 35,5–37,5° C.

Tinkamai paruoškite vonią. Prileiskite į vonią tiek vandens, kad sėdinčiam mažyliui jis nesiektų aukščiau juosmens. Pirmiausia prileiskite vandens, tik tada kelkite į vonią kūdikį. Pasodinkite jį kuo toliau nuo čiaupo rankenėlių ir nutekamosios angos. Kai kurie tėveliai, kad būtų ramiau, ant čiaupo uždeda minkštą apsaugą, tačiau tikimybė, kad mažylis galėtų į jį užsigauti, tikrai nedidelė.

Muilą naudokite saikingai. Muilas, šampūnas ir vonios putos ilgai mirkstant dirgina odą, todėl naudokite juos saikingai arba rinkitės specialias priemones, pritaikytas jautriai kūdikių odai. Iš esmės, maudynėms puikiausiai pakaks ir šilto vandens.

Naujausi komentarai

 1. viktrija.93
  viktrija.93 prieš 5 m.

  Vikk666 parašė:
  Sveiki, nerandu tokios temos tai parasysiu cia. Esam 7men ir maudomes vonelelej. Tetis laiko, as prausiu. Labai mums nepatogu, viena niekaip nenumaudau. Tik dabar s…

  jeigu sedi tai yra ir kedutes maudynems, man pasiteisino iki kol stotis nepradejo. ir kempine labai pasiteisino

 2. Stuckienė
  Stuckienė prieš 3 m.

  Sveikos, gal kas nors iš jūsų turėjote tokį dėklą? Ar pasiteisino? Planuojam pirkti kad ir naujagimį ir vyresnio asmžiaus būtų galima maudyti.
  https://vaikutis.lt/vonios-reikmenys/voneles-ir-ju-priedai/nakko-deklas-i-vonele

 3. Sigittta
  Sigittta prieš 3 m.

  O man nerealus pagalbininkas buvo ergonomiska vaikiska vonele. Ten padaryti islinkimai ir nuo pat gimimo be jokios baimes guldydavau vaika i vonele. Deka tu islinkimu, jis toje voneleje saugiai guledavo, o as be niekieno pagalbos galejau maudyti pati. Po to kai vaikas paaugo, toje pacioje voneleje, tik is kitos puses ji sodindavau - ir velgi, vaikas niekur nenuslysdavo, nes tarp kojyciu iskilimas, sededavo ir turksdavosi. Tai si vonele man buvo superine.

 4. Sigittta
  Sigittta prieš 3 m.

  neidukas.lt/voneles/tega-baby-ergonomine-vonele-comfort
  Cia kaip pvz, manoji buvo kitos firmos, bet imetu kaip pvz kad parodyti apie ka kalbu gal kazkam irgi bus naudinga

 5. adiria
  adiria prieš 3 m.

  Ar kas naudojate pripuciamus ratukus kudikiams plaukioti vonioje? Nuo kokio amziaus darete tokias maudynes? ir ar yra kazkokios taisykles, kad prilaikyti kudiki horizontaliai pradzioje, ar panasiai? Ar tiesiog uzdedi rata ir jie vertikaliai kuneliu pluduriuoja? pridedu nuoroda, apie ka kalbu. https://youtu.be/Cmios9z6hsU